Reklama

.

.

středa 6. července 2016

Podepsal jsem. Jde o život (už zase, ale víc)

Radim Valenčík
6. 7. 2016
Ti, co nejvíce brojí proti Rusku a straší Putinem, jsou ti stejní, kteří říkají, že jsme dokonalí, že naši lídři (Juncker, Merkelová, Tusk, Schulz) jsou dokonalí, že jakákoli kritika současného stavu v EU je neopodstatněná, že je to jen důsledek vlivu Putinovy propagandy.Dostalo se mi cti připojit podpis pod vzkaz české delegaci, která odjíždí na summit NATO ve Varšavě:
Vážení členové české delegace na summitu NATO ve Varšavě!
Máme pro vás jedinou instrukci.
Přestaňte tolerovat chrastění zbraněmi a prosazujte mír. Rusko je součástí Evropy a vyrábět z něj nepřítele je proti zdravému rozumu.
Summit NATO ve Varšavě je pro vás příležitostí projevit odvahu a vystoupit z řady.

Podrobnější informace o vzkazu, stávajících signatářích i možnosti připojit se je zde:
Hovořím o tom, že mi bylo ctí připojit podpis, protože pod vzkazem byly podepsány osoby, kterých si velmi vážím. Osoby velmi odlišných názorů, které dnes sjednocuje to hlavní – pochopení toho, z čeho vyvěrají problémy současnosti.

Dnes totiž nejde o běžnou "pacifistickou výzvu", která nás může oslabit a předhodit bezbranné Putinovi, jak by mohl někdo smysl výzvy zpochybnit.

Nedávno jsem napsal článek "Blížíme se ke kritické fázi vývoje naší civilizace", viz:
Zde jsem se snažil ukázat, proč dnes jde o život (už zase, ale víc). Nezpochybnitelné jsou dvě věci:

- Současná eureprezentace selhává, nemá představu, jak řešit současné problémy, dovedla vývoj v Evropě do stavu, kdy se zločiny, které napáchala v našem bezprostředním okolí – v Řecku, na Ukrajině a jinde, snaží nějakým způsobem zakamuflovat. Proto se jí hodí vyostřovat vztahy s Ruskem. Aby lumpárny překryla.

- Současná eureprezentace není schopna nejen hájit, ale ani zformulovat zájmy zemí EU a EU jako celku, nechala se těmi, kteří ovládají politiku USA, vtáhnout do válečných akcí, jejichž výsledkem jsou trvalé tragédie – Jugoslávie, Afghánistán, Irák, Libye, Sýrie aj., není schopna eurounijní prostor dostatečně efektivně bránit před organizovanými migračními vlnami.

Je otázkou, zda je to jen "kolektivní neschopností", nebo v důsledku mechanismů oslabení demokracie, což otevřelo prostor pro zákulisní tahy a do eureprezentace dostaly osoby vydíratelné různými globálními vlivovými skupinami.
Nespokojenost obyvatelstva zemí EU se selhávající euroreprezentací a jejími pokusy narušit přirozený integrační proces vnucováním administrativních praktik umožňujících nekontrolovatelnou moc nad občany roste. Obyvatelé prakticky všech zemí EU to dávají vědět při každé příležitosti, která se jim v podobě voleb či referend nabídne.

Místo skutečných reforem v EU a vyvození zodpovědnosti vůči osobám, které selhaly a dále selhávají, se pod záminkou "reforem" nabízí ještě větší koncentrace rozhodovacích pravomocí právě do rukou těch, co selhali. To je jako kdyby soudruzi v politbyru před Listopadem navrhli pod názvem "reformy" (po kterých se volalo) zavést přídělový, resp. lístkový systém. Takoví tupci to tehdy nebyli. 

A takovou drzost taky neměli.

Proto je velké nebezpečí, že v rámci politiky překrývání problémů vyostřováním konfrontační atmosféry s Ruskem i v důsledku toho, jakým způsobem se současná euroreprezentace nechá vlivovými skupinami vmanévrovávat do vyvolávání konfrontací s Ruskem, mohou být na summitu NATO přijata rozhodnutí, která ještě více ohrozí naše přežití. Na druhé straně je summit NATO i velkou příležitostí k tomu, aby se začala měnit atmosféra v mezinárodních vztazích.

Mimo jiné: Je nutné ocenit to, že premiér Sobotka nepřímo odmítl válečnictví ve stylu "Drang nach Osten" ve svém úvodním vystoupení v rozpravě v Poslanecké sněmovně k BREXITU. Pokud hovořil o bezpečnostních hrozbách, vždy a výlučně je dával do souvislosti s terorismem. Na rozdíl od jiných, kteří vystoupení Británie z EU dávají do bezprostřední souvislosti s nutností dále hrotit vztahy s Ruskem:

Chápu obavy řady našich občanů z Ruska, které mají pod vlivem vlastních či přenesených zkušeností. Taky jsem prožil rok 1968. A taky se řídím zásadou, že opatrnosti není nikdy dost. Ve složité době je vždy potřeba používat rozum. A ten mě upozornil na jednu důležitou věc. Dívejte se kolem sebe, všímejte si toho, co se odehrává, poslouchejte, co kdo říká, a zjistíte zajímavou skutečnost:
Ti, co nejvíce brojí proti Rusku a straší Putinem, jsou ti stejní, kteří říkají, že jsme dokonalí, že naši lídři (Juncker, Merkelová, Tusk, Schulz) jsou dokonalí, že jakákoli kritika současného stavu v EU je neopodstatněná, že je to jen důsledek vlivu Putinovy propagandy.

Myslím, že nejlépe to dokumentuje následující (byť i jen jeden z mnoha) příkladů, o kterém jsem nedávno napsal:

V Česku působící "proruské" weby provádějící "prokremelskou manipulaci" poznáte podle Jakuba Jandy a spol. snadno:
1. Vytvářejí obraz nefunkčnosti našeho politického systému.
2. U témat jako je Ukrajina či Sýrie nasazují neutrální tón.
3. Jejich zpravodajství vůči Rusku není zkresleno, jak je tomu u "slušných" webů.
4. Jsou poptávány těmi, kteří hledají i alternativní, tj. nezkreslené zdroje.

6 komentářů :

 1. Radime, nejste sám kdo podepsal. Obávám se jen, že "zločinci jsou o krok vpředu před zákonem", jako "Jestřáb před hejnem holubiček ale za pokus to rozhodně stojí. Nedát jim život zadarmo!

  OdpovědětVymazat
 2. I já jsem podepsal. Ing. Petr Ježek, Ph.D.

  OdpovědětVymazat
 3. I já jsem podepsal, a to s příslibem, že kdyby NATO šlo na Rusko, já budu bojova na ruské straně a s roskoší budu střílet ty Natovské.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ta propaganda o ruske agresivite a zabirani uzemi je ovsem dvousecna zbran...Drive to byli Katerina , nemka jako poleno a jeji potomci, kteri to privedli k rijnove revoluci a pak to ovsem byli zase chazari chamtivi bez konce...Stalin pak hlavne chtel mit klid po milionech obeti SSSR a zajistil si tak poklidne hranice... a tezky je mu to vycitat i kdyz si pocinal nevybirave...Dnes toho zneuzivaji ale zatim vsim je vzdy jenom jejich germano-saxon chazarska touha po svetovlade "supermanu" za kazdou cenu...
   Strileni nebude, NATO se rozpada a ty vojevudci umej jenom vyt jako hyeny z kancelari..Celej svet ceka az si ten Stoltenberg veme plnou polni a pujde do prvni linie ale zruda jen kvici jak picnuty prase a porad nic...Kdyz tak to zaridi pasaci koz z Afganistanu, kde se NATO potaci uz 16 let...A nevi kudy kam..

   Vymazat
  2. sudny clovek vie kto je nepriatel.kto koho bombardoval a kto okupuje eu uz viac ako 70rokov.

   Vymazat
 4. Jsem fatalista v tom smyslu, že den ode dneška za pět let je přesně definován do posledního zafouklého semínka břízy, takže je pro mě dost obtížně dělat si z něčeho upřímně těžkou hlavu.

  OdpovědětVymazat