Reklama

neděle 31. července 2016

Pokus teroristů v Sýrii o "zamaskování se"


31. 7. 2016     zdroj
28. července bylo na televizním kanálu Al Jazeera, který vysílá z katarského hlavního města Doha, odvysíláno prohlášení Abu Muhammad al-Dzhulani, vůdce v Rusku zakázané teroristické organizace Dzhabhat al-Nusra. V prohlášení je uvedeno, že od nynějška se tato zločinecká skupina, která je Radou bezpečnosti OSN zařazena do seznamu teroristických organizací, bude nazývat Fronta Fatah al-Sham, což lze přeložit jako Fronta dobytí Sýrie a Libanonu. Její "bratrské" vztahy s další, v Rusku také zakázanou, teroristickou organizací Al-Káida, jako by končí. O provedení "rebrandingu" své skupiny se "přebarvení" teroristé snažili dokonce i "maskováním" vlajky, když změnili barvu z černé na bílou.


Je třeba připomenout, že Dzhabhat en-Nusra byla založena v lednu v roce 2012 jako přepadový oddíl tzv. Islámského státu, v Rusku také zakázaného. Dále pak, po složení přísahy věrnosti Al-Káidě, začala tato skupina působit jako její pobočka společně s takovými teroristickými organizacemi jako Al-Káida v Maghrebu a Al-Káida na Arabském poloostrově. Je pozoruhodné, že ve svém prohlášení považoval Al-Dzhulani za nutné poděkovat "vedení al-Káidy" "za pochopení" a pokyny, jak se má vést v nových podmínkách džihád co nejlépe.

Není třeba dokazovat, že všechny pokusy teroristů o změnu své image jsou marné. Dzhabhat en-Nusra, ať se nazývá, jak chce, byla a zůstane nezákonnou teroristickou organizací, která nemá jiný účel než vytvořit krutými a barbarskými metodami tzv. islámský chalífát. Důsledný boj s těmito fanatiky bude pokračovat s podporou mezinárodního společenství až do jejich úplného zničení.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová 

6 komentářů :

 1. U nás se říká: "Počkej až hodí další bobek." Faktem je,že nové jméno ještě nic neznamená. Mne ,například,kdysi považovali za chytrého.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ... Respektive,nyní mně říkají "Pan geniální".

   Smazat
 2. Takoví umírnĕní teroristé. Nĕco na roveň umírnĕné opozici...

  OdpovědětSmazat
 3. Tak tomu se říká "rebranding". Zatím jsem ho znal pouze v korporátní sféře a nikoliv v té teroristické. Ale asi jsou to spojené nádoby, protože si je platí americkýstate department zcela jistě přes krycí soukromé firmy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. docházejí jim prachy, už aby byla spoluzakladatelka Islámského státu prezidentkou, aby nastartovala penězovody

   Smazat
 4. Jen další pokus US hunů o záchranu svých tamních nájemních zmetků.
  Ve své sveřeposti - svrhnout Assadův režim v Sýrii a usadit se tam jako vládci - jsou ti huni nápadně podobní Haškovu nezmaru Bouškovi, kterého Švejk popsal názorně:
  .. Vosumkrát za večer ho vyhodili od Exnerů, a vždycky se jim tam vrátil, že tam zapomněl fajfku. Lez jim tam oknem, dveřma, z kuchyně, přes zeď do lokálu, přes sklep do výčepu, a byl by se spustil snad komínem, kdyby ho byli hasiči nesundali ze střechy. Takovej byl vytrvalej, že by se mohl stát ministrem nebo poslancem. ...

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.