Reklama

.

.

čtvrtek 28. července 2016

Poutníci za mír na Ukrajině dnes dorazili do Kyjeva


Květa Pohlhammer Lauterbachová
28.7.2016    E-republika

Tato křížová cesta je něco mnohem většího než jenom pouť na oslavu příchodu křesťanství na Kyjevskou Rus.


Podle informací zde a zde byl včera mírový pochod valící se jako obrovská lidská řeka do Kyjeva zastaven a poutníci nebyli vpuštěni do města. Údajně se na přístupových cestách do Kyjeva měly objevit výbušniny a předměty podobné minám. Věřícím však byly nabídnuty jiné trasy a autobusy. Zdá se, že kyjevská vláda otočila o 180 stupňů a přestala proti mírovému pochodu štvát v médiích. Úřady označily překážky na cestě za „pasti na poutníky“ a „provokace“ a „hrozby“. To je velká novinka a ptejme se, co se děje? Budou poutníci spouštěčem nového majdanu a dojde k uklidnění na Ukrajině a konečnému řešení konfliktu na východě a ke smíření?

Poutníci se kyjevského režimu nebojí a on to ví. Tato křížová cesta je něco mnohem většího než jenom pouť na oslavu příchodu křesťanství na Kyjevskou Rus. Ultrapravicové skupiny, vyzývající původně k zabíjení poutníků, se omezily na házení vajíček a rajčat na ikony, které poutníci bránili svým tělem. Na víc se kvůli přítomnosti příslušníků národní gardy nezmohli.Dnes dorazily statisíce poutníků do Kyjeva. Přímý přenos najdete zde. Je fakt pozoruhodné, že od původního záměru kyjevské vlády vyhlásit výjimečný stav se karta obrátila a kyjevská galérka má nyní starost, aby se poutníkům nic nestalo.

Že by za tím stála návštěva Kerryho a Nulandové v Moskvě u Putina, který vytáhl karty a důkazy a vyjasnil, kdo stojí za pučem v Turecku? A rozehrál Putin a Lavrov s Američany novou partii, ze které vyšla jako viník a obětní beránek pro média Saúdská Arábie, jak uveřejnily hned po návštěvě Deutsche-Wirtschafts Nachrichten? Můžeme se dohadovat, ale jedno je jisté: To, že průvod dostal ochranu v podobě příslušníků Národní gardy, něco říká.
Právě nyní, den poté, co byl zavražděn ve Francii bestiálně při bohoslužbě 84letý kněz Jacques Hamel, je síla a statečnost ukrajinských poutníků, pro nás pro všechny příkladem, posilou a nadějí, že zlo ještě nemá vyhráno.

- - -Související články:

26 komentářů :

 1. Opakuji svůj tip, že ČT nebude o tomto pochodu informovat vůbec a pokud ano, tak jen jako o "vyjádření podpory Kyjevu ukrajinskými věřícími, protestujícími proti ruské agresi a anexi Krymu".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ..neklesejme na mysli
   Dominik Duka, primas český, kardinál v Praze organizuje pochod českých katolíků z Ústí nad Labem až do Břeclavi za mír na Ukrajině a v Evropě vůbec, proti harašení NATO zbraní na ruských hranicích, proti " spanilým jízdám US Armády po silnicích ČR a připravuje uvázání generálů NaTO, kteří se utrhli ze řetězu, diktují politikům a kteří podněcují a chtějí válku s Ruskem

   Vymazat
  2. I když česká média tuto akci naprosto zamlčela, myslím, že to byl úžasný projev odporu, který se podobal hnutí Mahátmá Gándího za samostatnost Indie. Stejně jako bezbranní Indové proti dokonale vyzbrojeným britským okupantům a jejich domácím přisluhovačům se dnes začíná probouzet nečekaný odpor zdola proti pučistům v Kijěvě. Fašisté sice získali moc, ale jak se ukazuje, lidem dochází trpělivost. Jsem přesvědčen, že to není poslední podobná akce a další budou následovat. TnT

   Vymazat
  3. V Blesku a na Novinkách zatím nic nebylo. Tak nevím, co si mám myslet?

   Vymazat
  4. Tak dnes jsem díky nemoci shlédl po dlouhé době nějaké komentáře na 24. Hnus velebnosti , nicméně zpravodaj Dvořák Dvořák tam něco málo přidal ohledně Mírového pochodu. Údajně při výbuchu bomby v neděli byly zabiti tři účastníci pochodu v Charkově. Nicméně to ten blb řekl ve vztahu, že na Donbasu není klid a za vším je Rus, neb tomu to jedinně hraje do karet. Jinak samozřejmě ohledně pochodu jako takového nic

   Vymazat
  5. Je to vysoká hra mocných a miliardářů kapitalistů. Doporučuji shlédnout toto zakázané video!!!
   https://gloria.tv/video/XP8B9ouAAfyVJzxoxaxxS1zeS

   Vymazat
  6. https://www.youtube.com/watch?v=v-dWjjE-ors

   Vymazat
  7. Anonymní28. července 2016 15:30

   Ty přece nemáš co myslet, ty musíš jen poslouchat a nekecat, na myšlení jsou zde jiní.

   Vymazat
 2. Žádný obrat o 180 stupňů. Primitivní pudový strach. Před rozdupáním.

  A teď buď je buď rozdupou, nebo se v klidu rozejdou. Těžko hádat. Pokud se v klidu rozejdou, pak další obrat, znovu o 180 stupňů.

  Ale sebevědomí vzniklo a druhý pochod by bezpochyby skončil jak by měl.

  Můžeme jim závidět. Nemáme dost ikon. A papež umývá nohy islamisům. Děda.

  OdpovědětVymazat
 3. Tento pochod za mír na Ukrajině je jenom důkazem, že obyvatelstvo nezapomnělo na strašné utrpení z druhé světové války, kterému na Ukrajině bylo vystaveno a to díky západním demokraciím, které umožnily Hitlerovi napadnout jejich území a má dost utrpení pod nynější proamerickou vládou. Otázka je, že pokud to nebude mít rozměr požadavků směrem na vládu o zastavení zabíjení vlastních lidí v občanské válce na východě Ukrajiny, mine se to účinkem a proamerická vláda bude dál pokračovat ve válce proti vlastním občanům.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 5:46 Ten pochod může být i za jiný utrpení:http://www.ukrkonzulat.cz/cz/ukraine/hladomor/01.htm

   Vymazat
 4. Když by pučisté zakročili silou, nebo dokonce smrtící silou, udělali by z manifestujících obětní symbol. A totéž by hrozilo i kdyby něco podobného dovolili svým nacistům, s kterými ale mají čím dál větší potíže, proto ten strach.

  Nikdo u nás jistě nezapomene na chudinku studenta Šmída, nešťastnou oběť krvelačného předlistopadového režimu, jaký to byl nádherný symbol a definitivní rozbuška.

  Tohle by bylo něco podobného. Nacístický režim, se může spoléhat na jediné. Že než se ty davy rozejdou, nikde nic nebouchne, nikomu z nich se nic nestane. Byl by z toho symbol, rozbuška. Začátek konce pučistické vlády.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Toho Šmída myslíš jako pseudo symbol. Toho si vymysleli v STB. To jako podobný symbol svobody byl ožrala Havel.

   Vymazat
  2. Tam byli přeci tři mrtví studenti. Růžička, Šmíd a Živčák.
   Joe Prkno.

   Vymazat
  3. A na památku máme Letiště DRAHOMÍRY DRAŽSKÉ...

   Vymazat
 5. Chvála křesťanského pochodu na tomto serveru? Kde jsem až příliš často četl o kydání hnoje na cirkev? No asi holt že je to v Rusku (skoro) a taky asi, že to není pochod katolický ale aspoň pravolavný.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nauč se psát česky,ussáckej megablbe!!!!!

   Vymazat
  2. 9:26 ty asi máš v tom mozku pouze jenom nasráno!Promiň omezenče,nic nechápeš a nepochopíš.

   Vymazat
 6. Něco dokáže změnit pouze obrovská masa lidí jednoho národa a přesvědčení. Ukrajina má nejvyšší čas konečně procitnout!

  OdpovědětVymazat
 7. Musíme vyčkat, jestli se skutečně mozkům zatemněným nenávistí rozsvítí.
  Zatím byly v područí jiných pánů.

  http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/politika/spiegel-breedlove-a-spol-chteli-rozpumpovat-konflikt-na-ukrajine/

  OdpovědětVymazat
 8. Článek je hloupost, v našich sdělovadlech psali, že účastníků bylo 4500 a ty odvezli autobusy na místo modlidby a tím průvod skončil. No vím,že zase kecali ale stejně jsou Ukrajinci chudáci, měli jednu velkou možnost jak včas zarazit totální zničení země a opět jej nevyužili.

  OdpovědětVymazat


 9. Anonymní28. července 2016 6:48

  ..neklesejme na mysli
  Dominik Duka, primas český, kardinál v Praze organizuje pochod českých katolíků z Ústí nad Labem až do Břeclavi za mír na Ukrajině a v Evropě vůbec, proti harašení NATO zbraní na ruských hranicích, proti " spanilým jízdám US Armády po silnicích ČR a připravuje uvázání generálů NaTO, kteří se utrhli ze řetězu, diktují politikům a kteří podněcují a chtějí válku s Ruskem
  ********************
  Tak tomuhle může věřit jenom totální idiot.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ale bylo by to povzbuzující

   Vymazat
 10. nuž u nás písala len Pravda - a to že bol veľký a organizovaný zrejme Moskvou - a je to !

  OdpovědětVymazat
 11. GP zasáhnul.
  proč a jak je snad jasné.
  Kanada kšeftuje s Ukrajinou.
  Blbovi obecnému chybí žrádlo a teplá voda,aby pořádně makal.
  Homouši se na Ukrajině nechytají,tak se nasadí Ježíšovci.


  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co to meleš za hovadiny, jací ježíšovci? Ty blbe jsi vůbec nic nepochopil, oč jde. V tomto směru, se můžeme od východních států učit, co je to soudržnost národa za mír, obrovská síla věřících lidí a jejich modlitby. Tady bohužel většina lidí věří jenom ve špinavý prachy a duchovno jim nic neříká a to je ta tragédie, co se brzo projeví!!

   Vymazat