Reklama

.

.

sobota 9. července 2016

Přichází katolická církev k rozumu?

jip
9. 7. 2016 Vaše věc
 

Biskupská konference, což je shromáždění všech českých katolických biskupů, rozhodla včera o tom, že tato církev stáhne všechny žaloby na kraje v souvislosti se sporným paragrafem restitučního zákona, umožňujícím podávat žaloby na změnu vlastnictví i vůči subjektům (osobám, firmám a dalším), které nakoupily v průběhu let pozemkový či jiný majetek v dobré víře, že toto vlastnictví je čisté a nevztahují se na něj tedy ani církevní restituce. Biskupská konference údajně vyzve i církevní řády, které ovšem nepodléhají její přímé pravomoci, aby učinily totéž.


Je to nesporně rozumné rozhodnutí a je škoda, že přichází až poté, co česká veřejnost opět začala větší měrou uvažovat o nenapravitelné chamtivosti katolické církve, respektive vrcholné církevní hierarchie.

Česká katolická konference nemohla nereagovat na tyto odmítavé a odsuzující postoje české veřejnosti. Tyto nálady vlastně do budoucna českou katolickou církev připravovaly o jakékoli možnosti širšího působení na veřejnost, rozšíření jejího vlivu mimo komunitu aktivních věřících. Těch je však v celém národě tak 3-4 %. Řada katolických věřících přitom nijak zvlášť na církevním majetku a jeho vyžadování katolickou církví, či dokonce církevními řády, nelpí.

Také pokud chce česká katolická církev v blízké době dosáhnout pozvání Svatého otce Františka do Česka, nemůže pokračovat v této politice, která je v přímém protikladu s tím, co hlásá a hlavně dělá právě papež František. Jinak řečeno, papež František by vůbec neuvažoval o přijetí pozvání do ČR, od stávající církevní hierarchie, kdyby se dále projevovaly příznaky nenapravitelné chamtivosti vysokého českého katolického kléru.

(jip)

13 komentářů :

 1. Peníze a moc. Chamtivost je již tak velká, že by to způsobilo odliv oveček. Takže i odliv vlivu na společnost. No prostě to umí udělat tak, aby po vzrůstu vlivu zase ten majetek získali. Kupčíci s odpustky byli, jsou a takoví asi zůstanou.
  Církev jako taková nic dobrého společnosti nepřináší. Je to jen ukázka toho, jak se náboženství nemá praktikovat. Jaké mají jejich světští církevní činitelé duchovní výsledky, aby svým příkladem zaujali ve společnosti?!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Katolická oligarchie vás považuje za lůzu a husitská za zvratky, které je třeba uklidit, když se sejdete na podporu prezidenta ČR. Takto se o Vás veřejně vyjadřují prostřednictvím sdělovacích prostředků a sociálních sítí a voličům KDU-ČSL (rodinní příslušníci kněžích) to nejenže nevadí, ale klerofašistickou nenávist kvitují.

   Vymazat
 2. Pevně věřím, že tento podvod podplacených poslanců a rozkradených dalších miliard z našich daní a majetku státu, bude s novou vládou církvím odejmut. Záleží především na lidech, aby nevolili stávající politické strany v koalici, ani opozici.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. v zemi kde se krade a přikrada za bileho dne je vaše vize neuskutečnitelne scifi to jakoby muselo byt vězeni v každem druhem baraku a gilotina by musela jet nonstop

   Vymazat
 3. Snad 2 věci:

  1) Současný papež prakticky ani neodpověděl na pozvání prez. Zemana, v r. 2014
  Do vyřešení círk. restitucí nechce sem přijet.
  Pak jen pokrčí rameny, že bohužel je to hotovo.

  2) Církev nepřichází k rozumu!
  Ani náhodou. jen před krajskými volbami chce udělat mlhu, pozice na KDU-ČSl je na krajích
  velmi slabá (a taková by i měla zůstat!). A církev potřebuje někoho, kdo by tzv. tlumil
  proticírkevní ( a zaslouženě takové) nálady.

  Ale, že by o tom J. Paroubek nebyl dobře informován, to pochybuji.

  OdpovědětVymazat
 4. Většina lidí dnes považuje za jednu z největších hrozeb, néli největší, Islám. A toho by měly ,,naše" církve využít, aby získali lidi na svoji stranu. A ne si je proti sobě ještě štvát. Aby i nevěřící člověk raději chodil kolem kostela , než kolem mešity.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Postoj církevních představitelů uznávajících papeže je ovšem takovýto, cituji: je nezbytné integrovat všechny, které integrovat můžeme, a kteří jsou na území EU. Vzpamatujte se, vatikánský papež František je Hate free vlk v rouše beránčím.

   Vymazat
 5. Hlavní pravidla proti kněžím jsou dvě: 1. Nic jim nedávat. 2. Nic jim nevěřit. - Pak je s nimi lehko.

  Autor: Karel Havlíček Borovský

  Tento text byl zkopírován ze serveru: http://www.cesky-jazyk.cz/citanka/karel-havlicek-borovsky/epigramy-a-aforismy-dilo-1.html#ixzz4DuohTpXr

  OdpovědětVymazat
 6. Jednoduchý test: Když kouknete na foto toho tmáře s červenou čepičkou. Zvedne se Vám žaludek? V tom případě jste normální.

  OdpovědětVymazat
 7. Katolická oligarchie v čele s Dukou jen hraje na city některých naivních občanů.Ve skutečnosti jsou to mamonáři a těmto je třeba majetek zákonným způsobem odejmout a bude klid.Prostě jako za císaře prostě kláštery zrušit a nechat je živit se prací.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Paroubkova CČSH a husitská oligarchie, cituji: "je nezbytné integrovat všechny, které integrovat můžeme, a kteří jsou na území EU."

   Vymazat
 8. I církev je jenom sbírka lidí, bohužel, jen těch nenasytných, bezohledných, žijících z práce druhých, což jí umožnila česká gangsterská pravice, kterou nikdy nezajímal názor většiny lidí a která slouží pouze úzké vrstvě těch nejbohatších, jinak řečeno oligarchům. Snad žádná církev na světě nedostala takový dárek jako ta česká, který jí vrací moc, kterou měla kdysi ve středověku, kdy pánům pomáhala zvládnout ovládání lidí. Jakoby neexistovala žádná pozemková reforma, která byla základním kamenem přechodu od feudalismu k demokracii. Ono je ale snadné oblbovat nevzdělaný národ, respektive vzdělaný jen tak jak je potřeba pro tyto "vyšší" cíle.

  OdpovědětVymazat
 9. hele von pan redakturek nevi že černoprdelnika k rozumu nepřived nikdo on totiž stale mele stejnou straši peklem po tisice let a takzvanym rajem pro extra vybrane to že toto někteři vovčani žerou na plny pecky i v 21stoleti je uazkou kam až vede demagogie a falešne sliby ala šmejdi a jak je přirodnim zakonem že ryba smrdi od hlavy dokladaji i udajna jelita naši doby viz vovar čiro kradlousek a šlohpero či kulisak jenž vydatně s cirqvi kolaboruji za ještě vydatnějši pomoci časti pomateneho a zmanipulovaneho stada vovčanu

  OdpovědětVymazat