Reklama

úterý 12. července 2016

Příprava na novou ukrajinskou svodku na Kose?

vybral a přeložil Ernest
12. 7. 2016 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Vlkův úvod:

Na Donbasu evidentně začíná zase přituhovat. Skoro bych řekl, že Kyjev je odhodlaný využít čas do instalace nového amerického prezidenta ještě k jednomu kolu válečných operací. Aby prostě změnil poměr sil na Donbasu a vyhnul se tak nutnosti plnit závazky z Minska II, které na sebe přijal a která dosud nenaplnil. Viz chybějící zákony o speciálním postavení opolčenských území, viz předpoklady pro volby na Donbasu, atd. atd. Napětí prostě roste a roste. Stačí se podívat na specializované servery.


Ernest, který v době vydávání ukrajinské svodky měl na starosti ruská a opolčenská media mi poslal krátkou ukázku z toho, co našel.

Dva pohledy na jednu událost z každodenní války na Ukrajině.
 
Protest v oblasti antiteroristické operace. Provokace nebo názor obyvatel? 
Z Korrespondent.net dnes (7.7.2016)14:07

V Doněcké oblasti obyvatelé protestovali proti ukrajinské armádě.
V zóně antiteroristické operace opět vznikl konflikt mezi ukrajinskými vojáky a místními obyvateli.
V Torecku v Doněcké oblasti se konalo shromáždění proti rozmístění techniky ukrajinské armády nedaleko města.
Podle slov účastníků shromáždění, blokovali vojáky kvůli ostřelování ze strany DNR.

Ve stejné době úřady zhodnotily protest jako provokaci příznivců separatistů.

Korrespondent.net studoval situaci v Toretcku.

Ostřelování města

V noci ze 4. července, byl Toreck ostřelován separatisty a v důsledku toho došlo k poškození domů, průmyslových objektů, plynových sítí a bytového domu v zahradnické společnosti.
Policie také zaznamenala pět zásahů granátů separatistů na území průmyslové zóny v trestanecké kolonii №2 Torecka.
Předběžná právní kvalifikace incidentu – „teroristický útok“.

Protest v Torecku

Následujícího večera se obyvatelé Torecka snažili zabránit pohybu vojenské techniky ve městě.
Podle demonstrantů, kteří blokovali armádu kvůli útokům ze strany DNR, zablokovali vojáky kvůli ostřelování pozic ukrajinské armády, které jsou v blízkosti města a dopadlo do obytných oblastí Torecka.
Vyzvali ukrajinskou armádu, aby přesunula své pozice dále od města.
Toreck je na demarkační linii v Donbasu, na dohled je předměstí Gorlovky.

Reakce úřadů

Šéf hlavního oddělení národní policie v Doněcké oblasti Vjačeslav Abroskin říká, že účastníci shromáždění jsou provokatéři, kteří podporují „ruskou stranu“ a snaží se podkopat důvěryhodnost ukrajinské armády.
Policie uvedla, že občané byly „kriminální živly“ a „pod vlivem alkoholu“.
Podle Abroskina se místní starosta choval jako vnější pozorovatel a nepomáhal policii.
Policie zadržela osm organizátorů shromáždění, které čeká soud.

Čistka ve městě

Do města byla vyslána zvláštní skupina policie. Abroskin řekl, že policie bude provádět preventivní šetření ve městě a okolních vesnicích, které jsou vystaveny téměř každodenní palbě separatistů.

Účelem těchto aktivit je identifikace osob podílejících se na terorismu, zabavování nelegálních zbraní, stabilizace situace.

Jak již bylo uvedeno, mezi 40 zkušenými policisty jsou příslušníci speciálních jednotek policie, pracovníci operativních a preventivních služeb a kynolog se služebním psem.

Skupinu vede náčelník oddělení preventivní činnosti GUNP v Doněcké oblasti, Jurij Gorustovič.

„Od obyvatel jsme dostali mnoho zpráv, že ve městě je mnoho lidí, kteří tu nežili. Pro úplnou stabilizaci situace ve městě, identifikaci osob, podílejících se na terorismu, zabavení zbraní a střeliva, plánujeme ve městě Toreck preventivní opatření silami speciálních jednotek hlavní správy Národní policie v doněcké oblasti" - řekl Abroskin.

Tolik článek na stránce Korrespondent net ze dne 7.7.2016. A co na to separatisté?

Ze stránek vk.com/strelkov info :

Vladislav Brig oznámil: „Podrobnosti o tom, proč místní obyvatelé Dzeržinska blokovali pohyb vojenské techniky ukrajinské armády. Stalo se to proto, že ukrajinská baterie, která ostřelovala Gorlovku dostala zásah a náhle explodovala munice, což způsobilo smrt několika desítek ukropů a zničení několika kusů techniky. Ale baterie byla na okraji města, a ani jedno stavení nebo civilista nebyl zraněn. Poté, nějaká “chytrá“ oslí hlava ve vedení ukrajinské armády rozhodla, že by nebylo špatné ostřelovat Gorlovku z centra města Dzeržinska. Tak lidé vyšli, aby tomu zabránili. Ostatní víte."

Žádné dobré zprávy, co říkáte? Velmi a velmi nerad bych zase na Kose psal Ukrajinskou svodku… Nicméně skoro bych si vsadil na to, že to je záležitost velmi blízká…. Obama už je jen chromá kachna A Clintonové by se mohl konflikt hodit.

15 komentářů :

 1. Cely konflikt probiha na Ukrajine.
  Ukrajina je napadena zeme.
  Z toho se nevylzete, vlastizradni komunisticti dobytci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Celej fotr Lhaváč Veškrna,lži,hovna v palici,ale keců jako vopice chcanek,negramotnej lejnolahvárenskej pablb!!!!!

   Smazat
  2. Ukrajina nemůže bejt napadená země" pitomo. Buď je napadená celá země, nebo není! Jak chceš napadnout "ukrajinu" a "centrinu" přitom ponechat nenapadnutou? Celá Rus byla napadená a to tvými židáckými filconoši v roce 1917, ty filcko jedna vopejzelá od smrduté lejnolíhně to walllstrýtskýho vobřezance odpadlá ...

   Smazat
  3. Mrkni na mapu, hovade a pak mi upřímně řekni, na kolika guberniích se nyní rozchcapuje sětožidák a jeho poskoči! Co třeba maj co dělat na půlce Tauridský gubernie! Proč okupujou Livonsko a Kuronsko? Co se rozchcapujou v Bessarabii? He? - https://cs.wikipedia.org/wiki/Rusk%C3%A9_imp%C3%A9rium#/media/File:Evropayskye_gubernii_Rossii_1910.png

   Smazat
  4. Ty jsi dobrá nevzdělaná pussy, blbe 9:12. Ještě nám popiš, kdo ten konflikt začal a kdo ho udržuje a za co. Tvůj otec si měl při tvém početí dávat veliký pozor, co se pak narodilo za zachráněný potrat. Jediný vlastizrádce jsi ty, oslavovači fašounů a blízký příteli buzny - Jandy.

   Smazat
  5. 9:12 Ukrajinu napadla Amerika.Zacala utocit v Kyjeve Demokracoiu tak ako to vie najlepsie.Dombas ale stale vzdoruje. PRETOZE SLOBODA TY CURAK ZA TU TREBA POLOZIT ZIVOT. Toto proamericke prasa nam tu pise kazdodenne!!!! 9:12

   Smazat
  6. Proč na toho imbecila 9:12 reagujete. Je to jen
   hovno v trávě.

   Smazat
 2. No tak ukropskej ksindlonácek opět dopstane,co si zaslouží.I s jejich USA poradci...

  OdpovědětSmazat
 3. Stojí za povšimnutí, jak bohatou slovní zásobu má filozof z 9:12. Jako bych ta slůvka už někde mnohokrát četl. Je to zkrátka myslitel.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co když to je stroj? Jen cvičenej papagaj co zná 3 věty naučený zpaměti z nějaký ty židákama šířený lžibrožůry vytištěný v Bruseli?

   Smazat
  2. Vidíš přeci že mlčí. Tedy nerozumí obsahu toho co sám slintnul. Tudíž sotva může nějak dál rozvíjet myšlenku, která v tom slintu de facto ani není obsažena.

   Smazat
  3. Oni všichni spolupracovníci hnusa Soroše a evropských hodnot jsou známy co jsou zač a melou jako kafelmýnci, stále dokola.

   Smazat
 4. Myslím, že na Dombasu dojde opět k velké bitvě. Doufejme, že jsou opolčenci dobře připraveni a dostali od Rusů dostatek těžké techniky a hlavně prostředky na ničení ukráčských tanků. Všimněte si, že jakmile se udělá hezké počasí ukropům otrne a chtějí bojovat. Když je zima a ošklivo je po bojechtivosti. Další věc je, že Ukrajina je co grunt, tak šaškovi Poserenkovi nezbývá než vyhnat kámoše fašisty do boje aby zase nějakou dobu přežil a nenapadlo je vyrazit na úřady v Kyjevě. Nakonec destabilizace vyhovuje i velkému černému otci v bílé chatrči, protože sankcičky se ukazují jako vyčpělé a EU nějak skomírá. Tak je potřeba zase oživit strašáka a jakého jiného než ruského? Copak kdyby spojenci v NATO vychladli? A příval přičmoudlých smradláků do EU se nepovedl a hrozí pomalu revolucemi. I finanční světové oligarchii vyhovuje další kolo ukrajinské fackovačky, protože se Ukrajina pěkně zadlužuje a brzy už jí nic vlastně nebude patřit viz Řecký scénář. Pak budou jen platit a platit a dluhy stejně narůstat. Takže kromě obyvatelům Luhanska, Doněcka a Rusům to vlastně všem vyhovuje. Dá se čekat velký boj pod taktovkou US poradců jako v Sýrii a co kdyby přeci jen UK fašisté vyhráli podle vzoru Srbské krajiny. Etnickou čistku jim černoušek a frau blahosklonně prominou a soudit se budou v Hágu přeci Rusáci a lidé budou utíkat do Ruska. To z toho bude mít těžkosti, tak proč ne? Hurá do nového kola války za "demokracii a korporátní fašismus".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No nevím,
   1) rusové techniku nikomu nedají. a kor ne Donbasu. Zbraně musí dodat "někdo" nesvázaný s ruskou vládou, aby Putin mohl tvrdit : " Co ? Rusko ? není možná, my tam nendodáváme nic, jen čaj a suchary. Konflikt je vnitřní Ukrajinská záležitost"

   2) ukro nebobuje jen za teplých letních dnů. Pokud vím, Děbalcevo i neustálé škádlení o Doněcké letiště probíhalo v kruté zimě. Oni jsou zvyklí. "Instruktoři" ne.

   koloděj

   Smazat
 5. Dneska na lieveleak píší, že došlo k dalšímu pokusu ukropů o průlom SV od Gorlovky, jehož výsledkem je obklíčení dosud neznámého počtu vojáků Ukrajiny. Tyto útoky se množí čím dál častěji a navíc se na linii dotyku objevují stále nové a nové těžké zbraně, za naprostého nezájmu presstitutek. Něco visí ve vzduchu.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.