Reklama

neděle 10. července 2016

Proč se i my účastníme šikany Ruska?


Lubomír Man
10. 7. 2016
Z mnoha zjevných důvodů bude Rusko i nadále představovat hlavní hrozbu pro bezpečnost Evropy v dalších pěti letech a dále. (Poslední věta textu NATO předložený konferenci zemí NATO ve Varšavě.)
Jistě.Ty důvody jsou opravdu zřejmé. Hlavně pak ten, že bez hladce běžících koleček vojensko-bezpečnostního komplexu, před kterým jako největším nebezpečím varoval americký lid už někdejší prezident USA Dwight Eisenhower (a nic mu to nebylo platné, protože ten komplex se - viz Cheney a Rumsfeld – vtělíl přímo do americké vlády), by Spojeným státům dnešní konstelace hrozil okamžitý hospodářský kolaps. 


Kolečka tohoto komplexu se tudíž musí točit neustále a to s nikdy nezmenšenou rychkostí, a aby se točit mohla, musí zde být nepřítel, kterým se to otáčení dá zdůvodnit. A jestliže ten nepřítel na obzoru není, je nutno jej vyrobit. A to např. tak, že bezpečnostní služby USA využijí partu Saudů, jevících touhu Američany poškodit, připojí k nim své agenty, kteří v převleku za domácí nepřátele současného amerického establishmentu tuhle partu Saudů vedou a školí, zametají jí všechny cestičky a vedou je po nich až ke konečnému cíli, jímž je nálet dvou letadel do dvou budov Světového obchodního centra v New Yorku v památný den 11. září 2001. Ty budovy se po tom nárazu stulí přesně do svého půdorysu, jak se to nemůže stát po nárazu letadla, ale jedině při řízené demolici, a budova třetí, nesoucí číslo sedm, se pak jakoby úlekem z toho, co se to kolem ní děje, zhroutí k zemi sama od sebe. Samozřejmě taktéž do svého půdorysu a proti plánu navíc i opožděně, když její pád ohlásí londýnská BBC celých sedm minut předtím, než se budova skutečně poroučí ke svým základům.

Dva tisíce amerických občanů, kteří se ve zřícených budovách v okamžicích útoku nacházejí, přijdou po téhle kratochvíli o život, ale dobře že zde jsou, protože s tím větším rámusem může nyní neokonzervativní vláda Bushe mladšího vyhlásit světové tažení tzv. demokratického světa proti teroristickým zemím. Se souhlasem i dopomocí velkých evropských loutek spustí tedy Washington válečné tažení proti Afghánistánu, pak proti Iráku, pak proti Libyi, kolečka vojensko-bezpečnostního komplexu utěšeně zvýší obrátky, ale jakmile jeho výkonové vojenské útvary vytlučou napadené země až do trosek, ticha a zmaru, kolečka vojensko-bezpečnostního komplexu USA ztratí tempo, a spolu s jejich zpomalením vyvstane před Amerikou stará otázka se stejnou palčivostí, jako před 11. zářím: Co teď a co dál? Tažení proti tzv. terorizmu se vyčerpalo a je tedy nutno najít novou hrozbu, která zpomalená kola zase uvedou do bystřejšího tempa.

Netřeba tu hrozbu hledat dlouho. Jen jedna země - s výjimkou Číny – totiž odmítá tančit, jak washingtonští neokonzervatisté pískají. Ano – Rusko, to je trefa, s kterou se dá žít déle než s terorizmem. Jen z něj americké a potažmo i evropské presstitutky musí vyrobit nestvůru, která ohrožuje ne-li zrovna celý svět, pak určitě Evropu a nejakutněji pak ruské sousedy. A budou-li presstiutky tuhle lež tvrdit světu důsledně a vytrvale, svět jí uvěří a americká kola se roztočí, jak se ještě ve své historii netočila. Je jen třeba proti ruské hrozbě zbuntovat, kdo se zbuntovat dá – Polsko, baltské země - vyslat tam americké zbraně, rakety s jadernými hlavicemi i armádní jednotky, a tak tisíce kilometrů vzdálena od své mateřské země bude US Army zrychlovat otáčení domácích koleček, bez jejichž vytrvalého pohonu a následného tempa už prostě v Americe neumějí a ani nechtějí žít. Protože jen díky jim nejen dosud volně dýchají, ale jsou též dost silní i na to, aby byli s to zkroutit ruce těch zemí, které by nedělaly to, co od nich USA potřebují, aby dělaly, jak to před více než rokem vyjádřil prezident Obama pro rozhlasovou stanici Vox.

Že by právě tohle byl onen důvod, proč i naše vláda posluhuje Washingtonu jak divá? Proč náš premiér cestuje za americkou vojenskou kolonou do Vyškova nejen aby ji pozdravil, ale aby jí i i poděkoval. Proboha za co? Že už nemůžeme o sobě svobodně rozhodovat? Že dáváme americkým vojenským vozidlům k dispozici nejen silnice, ale americkým letadlům i naši oblohu, na kterou se nejnověji chystají i americké drony? Že nás svolávají na srazy NATO nikoliv aby se s námi poradili, ale ale aby nám přikázali, co musíme dělat? Jak dlouho ještě budeme tohle své poraněné svědomí utišovat zaorálkovskou frází, že dnes už někam patříme a musíme se podle toho chovat? Jakým unášejícím potěšením je pro nás např. patřit do NATO, když dobře víme, že v jejím v čele stojí nešťastná země, která sama sice žádné přirozené nepřátele nemá, ale nemůže pohodlně žít, aniž by si svého velkého a osudového nepřítele nejdřív nevymyslela a poté i nevytvořila? A to jen a jen v zájmu hladkého běhu svých koleček. A hlavně – táhla v tomto tažení co nejvíc zemí s sebou.

Prokristapána, co je nám po těch kolečkách? To kvůli nim se musíme my, potomci Husa a Masaryka, povinně mračit na zemi, proti níž nic nemáme a která s námi chce žít v míru? Pro ně se musíme i my připojit k houfu téměř všech vlád světa, která na povel amerických pánů tu zemi šikanují ve všech myslitelných i nemyslitelných sférách, jak snad žádná jiná země v historii ještě šikanována nebyla?

Jistě, nekompromisně se právě tohle od nás žádá. A jen budeme-li chtít dokázat, že už opravdu nejsme nic než rabové, slouhové a loutky, budeme té žádosti vycházet i nadále vstříc.

42 komentářů :

 1. Do jaké hospody jdeš, takovou máš načichlý kabát.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už aby se takováto protiválečná próza a poezie znovu četla ve školách, tak jako tomu bylo v době socialismu, kdy naše země neznala válku a vojáci místo přepadávání a okupování cizích zemí bránili naše hranice.

   Smazat
  2. Nevim o čem mluvíte, je to blábol.

   Smazat
  3. 22:30 - jasně! Dneska už hospody voněj! Neeé - vlastně dneska už žádný nejsou, že jooo - dnes jsou jen bistra a restauranty a tam si kabáty odkládaj v šatně! Já zapomněl ...:)

   Smazat
  4. 22:30 Nedivím se,že nevíte o čem je řeč.Patříte k těm,co mají bohužel také vymydleno.Ono je toho více.

   Smazat
 2. "Češi jsou smějící se bestie."
  Však ještě poznaji, že lezou kam nemaji.
  Aby jim z těch koleček jednou nepřeskočilo.

  Celé NATO brzy skončí. Trump se o to postará a z toho maji někteří strach.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na Pavlovi je vidět, že už o kolečko navíc má.

   Smazat
 3. Nevýhoda téhle rétoriky je, že není v jejích silách překročit svůj vlastní stín, a ten roste spolu s jejím záběrem. Chvilkově to může cosi naznačovat, ale dlouhodobě je to vlastně jen reflexí tmy. Nevrhá to světlo, ale odráží tmu, což samozřejmě není totéž.

  OdpovědětSmazat
 4. Každá formulace je zároveň evokací, takže potřeba mít nad svými slovy dokonalou kontrolu.

  OdpovědětSmazat
 5. V jedné věci jako pamětník jsem si naprosto jistý. Ani Hitler si nedovolil českou armádu, potažmo Vládní vojsko nasadit proti Rusům a ani současní potentáti,mající jen špetku rozumu by to neudělali.

  OdpovědětSmazat
 6. Hladce běžícím kolečkům vojensko-bezpečnostního komplexu, je třeba nasypat několik kyblíků písku do soukolí.

  Kolečka tohoto komplexu se tudíž musí točit neustále, až do úplného zastavení.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Češi to rádi udělají. Ti si poradí i kdyby písek nebyl po ruce.
   Jsme tvořivý národ.

   Smazat
  2. Ano jsme, a Vy jste výjimka, která to potvrzuje.

   Smazat
  3. Ano, velice tvořiví, jako lokajové ve smyslu jak udělat pánovi pomyšlení !

   Smazat
 7. Je to totéž jako natlakovat hasičák hořlavinou. V dobré vůli byste chtěli hasit, ale namísto toho přispěcháte s plamenometem.

  OdpovědětSmazat
 8. Děkuji za tento článek skvěle vyjadřující mé pocity i mé přesvědčení, že přesně tak tomu je. L.P.

  OdpovědětSmazat
 9. Za mě palec dolu, nelíbí se mi to ani trochu.

  OdpovědětSmazat
 10. Idioti chtějí válku a my jim budem přisluhovat. Měli by všichni váleční štváči skončit na kandelábrech. My chceme mír a ne nějaké harašení zbraněmi.....

  OdpovědětSmazat
 11. Proč i my? Protože máme zbabělou vládu. A parlament je na tom podobně.

  OdpovědětSmazat
 12. Když blbec mluví cizí řečí, tak to nikdy nebolí tolik, jako když mluví vaší vlastní.

  OdpovědětSmazat
 13. Když blbec mluví vaší řečí, nevadí vám, když ji zapomenete.

  OdpovědětSmazat
 14. A Češi, že jsou potomci husitů a legionářů? Patrně výmysl nějakých pohádkářů. Jo žvanit, to nám jde náramně.

  OdpovědětSmazat
 15. Čeština je buďto jazyk blbců, nebo si ji blbci přivlastnili.

  OdpovědětSmazat
 16. Je typické, že Rusákům fandí pouze konspirační pičusové, komunističtí pohrobci a jiní úchylové.
  Man je jejich typickým představitelem. Žvásty o "okamžitém hosp. kolapsu USA, 9/11 provedeným CIA, prostě klasika.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty ubohej věčně zlitej chudáku ultraalkoholika Havleny,nech si zamluvit klecový lůžko v Dobřanech,syfilitiku vymatlanej!!!!!!

   Smazat
  2. 23:43 - V době míru se to tak asi kavárnikům jeví. Ale pak, když přijde tvrdý na tvrdý ... víš jak to končí? Agenti germáno-sionismu tvýho typu s kulkou v panděru a naši praví vlastenci v Rusku v legiích! To je chlapče historií potvrzená realita ...

   Smazat
 17. "Proč se i my účastníme šikany Ruska?"
  Vysvětlení prosté.
  I my jsme si za své představitele zvolili své likvidátory.
  Kdy se konečně poučíme? Děda.

  OdpovědětSmazat
 18. Sobotka,podrztaska,odsouhlasi vse z vasinktonu a bruselu,vecsi prdilka v CR,nebyl a to je nebezpeci pro zemi !

  OdpovědětSmazat
 19. od vlady veškrny nejsme jako oni chtěji valku i herki a hérečki kdo by to byl kdy řekl že maršalskou hul daji herce stropnickemu už jen ta představa jak stoji na barikadě se šavličkou v ruce posranych gatich a žene narod na zteč je přeci nerealně nerealna

  OdpovědětSmazat
 20. a věřte drazí přátelé, že tentokrát se už v Berlíně nezastaví,...Rusko války nezačíná, Rusko války ukončuje! Tentokrát už prosím navždy!

  OdpovědětSmazat
 21. Vážení, nebojte,že ti politici,ti naši udatní generálové a jejich přisluhovači-kejvalové, kteří nás dovedou do války s Ruskem si tady po naší republice, po naši zemi budou chodit jen tak, jako nadutí VIP pávi beztrestně!!Lidi,občané jim to osobně vysvětlí z očí do očí stejně jako K.H.Frankovi!!!!Protože, pokud někomu zničíte rodinu,děti,majetek ve jménu banderovců,teroristů,americké C.I.A. nebo Erdogan turecké ropné ISIS, tak vám garantuji,že člověk , který je zničen neštěstím, neušetří tyto fanatické politiky, kteří mu toto vše štěstí vzali a zničili životy jeho rodiny!!Nenechá chodit po zemském povrchu někoho z politiků,generálů,kteří mu zařídili atomové štěstí a uranový prach!!!!Naši generálové a politici pouze intenzivně kývají a drží h.u.b.u v řadě a melou ani nevědí proč to melou!!Nemají odvahu,čest,zodpovědnost!Nevědí vůbec nic o probíhajíchc bojových operací členy NATO na východě Ukrajiny spolu s banderovci a dále nic nevědí co provádí členové NATO na území Iráku a především Sýrie!!Vše se dovědí maximálně s měsíčním zpožděním nebo vůbec!Více dokonce vědí zahraniční novináří než naše vedení státu!!!O ničem nerozhodují naši politici ani generálové!!Ty mají přikázáno jen zvracet protiruskou propagandu a zajistit útočnému paktu NATO ospravedlnění k válčení!!Jen se nechají hladit po hlavičkách do úplného vyhlazení od vedení NATO/Bruselu!Bohužel, nemáme tvrdého spravedlivého vůdce národa v čele současné politiky!!Jen občas sem tam, tuto pozici zastupuje Zeman a brzdí současné České nacisty ze STOP09 alias VLAJKA,která podporuje válku s Ruskem,podporuje banderovské vyvraždovací soukromé prapory AZOV a jim podobné,nacistický fanatismus!!Zradila i ČSSD na plné čáře!!Drží .h.u.b.u. a přisluhuje současnému vzestupu nacismu a jeho popularitě!!jsme šmejdi!Naši dědové,pradědové se jusí obracet v hrobech za spolupráci s nacistama,banderovcema a teroristické ISIS proti Rusku nebo Syrské republice!!Náš národ zradil i Srbsko/Joguslávskou republiku humanitárním bombardováním!!!Co jsme za z.r.ů.d.y?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:10 máte naprostou pravdu !!! Vše co se děje kolem Ruska mi bere sílu do života ! Co si počneme ? Rusové se budou bránit atomovkama , tak konec všemu ? Zeman byl naděje , ale tu naději mi vzal ve Waršavě ! Je to stejnej bídák jako naše slavná pražská galerka ! Jak jsem na něj byla pyšná , že je vlastenec a neprodá nás ! Bohužel - prodal !

   Smazat
  2. 11. července 2016 9:10 - jenom bych doplnil, diky CSSD kteri rezignovali, privedl Komunisty k moci rok 1947. CSSD byla vzdy strana srabu !!!! Jedina cesta je volit uskupeni, kteri jdou proti zabehnutemu systemu a to soucasne strany a lide co tu vladli od roku 1989 rozhodne nejsou. vetsina naroda nesmi sedit doma na prdeli a nadavat, museji take vyrazit do ulic a dat to jasne najevo tak aby se zaclo neco dit.

   Smazat
 22. Přesnější je přece jen termín "vojensko-průmyslový komplex"...

  OdpovědětSmazat
 23. Díky!, pane Lubomíre Mane!!
  Už dlouho jsem nečetl tak působivý odsudek oné protilidské politiky Západu, a našich politických loutek.
  Těch, které propásly příležitost alespoň mlčet, když už jim schází čest a statečnost otevřeně nesouhlasit se stádem agresivních a militantních psychopatů tvořících to politické jádro NATO.

  OdpovědětSmazat
 24. Úplně každýho to vřeštění přejde - ať je obyčejnej šmejd, zbohatlík nebo nějaký druh celebrity. Až uvidí zmrzačené svoje děti, vnoučata bez nohou nebo s vyhřezlými střevy, pozabíjené rodiče, vyplašeně pobíhající zvířata ze zooparků a zahrad, pozabíjené a zmrzačené psy ... ale do té doby se tady bude krvežíznivě vřeštět, hlavně pak na diskuzích k různých článkům. Na těch se scházejí všichni typičtí krvežízniví vřešťouni. Rádi rozebírají války do nekonečna, hltají násilnické sračky v televizi, čtou o válce - mají mozkovnu zdeformovanou násilím a krví.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bohužel, realita zaskočí i ty největší štváče , ale jen když ty hrůzy poznají na svých rodinách a majetcích co nakradli ! To už bude pozdě říkat , ale to já né , to ti druzí !!!

   Smazat
 25. "vojensko-bezpečnostní komplex" :-)

  OdpovědětSmazat
 26. Pane Mann ,je nás málo.Lokajů mezi námi je mnoho.Přesto Vám děkuji,že boj nevzdáváte.Chci Vám podat ruku.Děkuji PFV

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.