Reklama

neděle 10. července 2016

Projev na Zasedání Světové rady míru ve Varšavě ve dnech 8. - 9. 7. 201611. 7. 2016
Ve Varšavě se konalo zasedání Světové rady míru - jako protiváha probíhajícímu summitu NATO. Jednání se zúčastnili zástupci 22 zemí světa - samozřejmě z Evropy, ale i USA, Bolívie, Turecka, Srí Lanky atd. Na setkání byla nejpočetněji zastoupena Česká republika a to v počtu 14 účastníků. Přijeli zástupci těchto organizací: Asociace Vojáci proti válce, České mírové fórum, Českoslovenští vojáci v záloze pro mír a České mírové hnutí. Zástupci Světové rady míru zaslali pozdrav též účastníkům mírového setkání v Praze, které probíhalo s varšavským zároveň.
Zásadní projev a návrh na jednání Světové rady míru přednesli zástupci České republiky.
Zde je jeho text:


Vážení přátelé, kolegové,
dnešní jednání probíhá současně se summitem NATO. V praxi se „mírotvorné úsilí“ NATO projevuje válkami prakticky ve všech světadílech. Je hrubým a krvavým způsobem porušována Charta OSN, zavazující signatářské státy „ řešit mezinárodní spory mírovými prostředky“, „zdržet se použití síly, nebo hrozby silou“ a „nezasahovat do vnitřních záležitostí jiných států“. Je také hrubě porušováno Mezinárodní právo humanitární. Stejným způsobuje je porušována i Zakládací smlouva NATO, která se navíc k plnění Charty OSN zavazuje. Takzvaný „Zakládající akt o vzájemných vztazích, spolupráci a bezpečnosti mezi NATO a Ruskou federací“, který zavazoval Alianci nerozmisťovat významné ozbrojené síly u ruských hranic, je porušován také. Posledním příkladem je cvičení NATO Saber Strike, které bylo přípravou k přijetí priorit dnešního summitu NATO.
Navrhujeme, aby tato konference přijala memorandum, obsahující doporučení k zahájení politických rozhovorů o novém regionálním systému EVROPSKÉ BEZPEČNOSTI. Tento dokument je nutné zaslat VŠEM evropským státům i nečlenským státům EU a NATO včetně Ruské federace a na vědomí též USA a dalším uchazečům o statut velmoci – Číně, Indii, Brazílii a OSN. Nejedná se přímo o pokračování Helsinského procesu ani Hnutí nezúčastněných, avšak je nezbytné v nových podmínkách tyto zkušenosti a myšlenky plně využít. Je totiž nutné vzít v úvahu, že původní záměr a podoba OBSE byla dosavadním úsilím Spojených států značně deformována. Při rozhovorech je naprosto nezbytné požadovat účast zástupců členských organizací Světové rady míru.
NATO je organizací vládní. O jeho činnosti rozhodují vlády. To znamená, že jaké jsou vlády členských států NATO, taková jsou rozhodnutí NATO. A kdo rozhoduje o tom, jaké jsou vlády v členských státech NATO? Jsme to my – občané. A kdo tedy je zodpovědný za to, jaká rozhodnutí zde ve Varšavě NATO přijme? Jsme to opět my - občané ! S tím do příštích voleb nic nenaděláme. Avšak můžeme ihned začít šířit fakta, která umožní našim spoluobčanům, aby v příštích parlamentních volbách nehlasovali pro zájmy korporací a pro současnou činnost NATO, ale pro zájmy vlastní. Můžeme spoluobčanům předávat fakta, která před nimi tají politici vládních stran a soukromá media, která právě korporace vlastní řídí je.
Na území ČR žádná vojenská základna USA není. Není to proto, že na ČR v generálním štábu USA zapomněli. Naplánovali u nás výstavbu raketové základny a jednání s naší vládou drželi v tajnosti. Když to ale někdo prozradil - ne u nás, ale v USA - dali jsme pádně najevo, že nic takového nechceme. Tak základnu „darovali“ našim severním sousedům.
Poté se domnívali, že Češi přijmou radar. S vládou ČR podepsali smlouvu o výstavbě USA vojenského radaru. Dvě třetiny Čechů se ale postavily proti, tři čtvrtiny trvaly na referendu. Tak se stalo, že nemáme ani radar, ale jen smlouvu o jeho výstavbě, kterou se ovšem neodvažují plnit.
Přátelé, dovedeme si představit, že každý ve svém vlastním členském státě NATO postavíme překážku k vedení válek tím, že se zbavíme válečných základen USA a zatahování do válek.

Nechceme válku – nechceme NATO ani USA vojska v Evropě – chceme MÍR!

Jiří  Bureš – předseda Asociace Vojáci proti válce
Vladimíra Vítová -  předsedkyně Českého mírového fóra

27 komentářů :

 1. Ano rozpustit NATO nebo klást mu maximální odpor a vytvořit Evropskou armádu.

  OdpovědětSmazat
 2. V případě války by měl každý střílet na skutečného agresora.

  Proto jsou lhaní, mystifikace a zamlčování podstatných informací v mainstreamových médiích mimořádně nebezpečná. Navíc už jasně prozrazují skutečné úmysly těch, kdo je ovládají.
  Děda.

  OdpovědětSmazat
 3. V NATO, které prakticky vedou SSA (Spojené státy americké) se nejdříve používá síla a teprve pak by mohl přijít na řadu mozek a rozum, pokud by ovšem nějaký byl.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne, Karle, oni bohužel myslí, ale jejich cíle jsou od našich natolik rozdílné, že v jejich hrách nenacházíme smysl.
   Je to zločinná organizace - nikoliv v našich službách, nikoliv v náš prospěch. My to jen platíme.
   PB

   Smazat
 4. USA, maskované pod teroristickým logem NATO, lačné po krvi a po ruském nerostném bohatství(viz. prohlášení krvavé Madly), udělalo svými základnami se svojí výzbrojí z Evropy, potencionální střelnici na ostré střelby.Doma mají bordel s hnojem, ale válčení na cizím území, milují.

  OdpovědětSmazat
 5. Jedna malá poznámka:
  Proč tuto deklaraci nepředali delegaci zastupující ČR na jednání NATO s tím, aby byla na jednání přednesena a rozdána všem členům, které se jednání zůčastnili? Tak to je (i když je to aktuální) jen výkřik do tmy a ještě k tomu na poušti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak vidíš, výkřik do tmy by tam stejně nikoho nezajímal, takže by to byla škoda papíru a toneru v tiskárně.

   Smazat
 6. Naprosta pravda,záleži jak si to který stát vyloži třeba Poláci NATO chtěji a přitom je nikdo neohrožuje a proto by se měli víc zapojit lidé v referendu a vyjádřit se jestli chtěji válku a nebo klid

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Polsko je historicky nejvíce zažidovaná-zachazarovaná země, Celá "polská" elita je komplet chazarská. Divoká nenávist k Rusku je v Chazarech ne v Polácích.

   Smazat
 7. Vražedná verbež z NATO si pozve speciálního hosta psychopatku Savčenkovou!!! To je k zblití! Když jsem viděl záběry z toho slavného spolku, ty stále stejné prolhané, idiotské žvásty - a tahle banda nás nutí k válkám, zbrojení a vraždění.Myslím, že okamžité vystoupení z NATO je ještě nutnější, než výstup z EU!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tou fašistickou vražedkyní Savčenkovou se NATO zcela,ale úplně zdiskreditovalo.!Ale i naši politici,pokud nepoukázali na tento trapný pokus s touto děvkou snad oživit tuto zločineckou organizaci ,jsou zrovna takoví fašisté a agresoři jako oni!My nepotřebujeme takovéto zástupce lidu,kteří nás vedou do záhuby.Lidé nezapomínejte,kdo nás do vraždící organizace dostal a kdo nás tam zuby nehty drží!

   Smazat
 8. Polák byl vždycky válečný štváč.
  Před převratem jim pomáhaly ty samé struktury, které nás dnes tlačí do války s Ruskem.
  A takoví jako Pussy Riot, Savčenková, Pavlensky,... potom Romancov, Světovová, Kliškinová, .... jsou jen poskoci a trapné figurky, kterým tady již téměř nikdo nevěří. Na nich je zřetelně vidět, jak lze zaprodávat vlastní národ.
  A Wałęsa s Přikulovačem Havlem? Co jeden, to válečný štváč. A ponejprv bojovali za pravdu a lásku?!
  No co to je za zmrdy!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pravé jméno Walesy je Lejba Kohne, a ten zrzavý žid Havel, ten se přejmenovávat nemusel.

   Smazat
  2. No jasně, díky, agent Bolek.
   Lejba Kohne a jeho zloděský hnus.
   Pravý židák. Za měďák by prodal všechno.
   Přejmenovat se musel, protože Lejba Kohne a jeho odbory, tomu by se každý smál.

   Smazat
 9. „Navrhujeme, aby tato konference přijala memorandum, obsahující doporučení k zahájení politických rozhovorů o novém regionálním systému EVROPSKÉ BEZPEČNOSTI. Tento dokument je nutné zaslat VŠEM evropským státům i nečlenským státům EU a NATO včetně Ruské federace a …“
  Nejdříve chci říci, že jsem rád, že se takovouto konferenci podařilo zorganizovat a jsem hrdý z velkého zastoupení Českých (Moravských a Slezských, abych někoho neurazil; opravdu by se mělo najít nějaké společné označení národů Česka) organizací a spolků. Velice bych byl vděčen, kdybychom byli také seznámeni s jednáním a s usnesením této akce. Popularizace je potřebná. P.K.

  OdpovědětSmazat
 10. ......společné označení národů na našem území nemusíme hledat, už ho máme......jsme Češi...i na Moravě i ve Slezsku....koukni se do občanky ;))

  OdpovědětSmazat
 11. aaano prejmenovavaji se vsichni zidkove Milikowski=Netanyahu, Moses Mordecai Marx Levy=Karl Marx(jeho zidko deda konvertoval na krestanstvi, ano to je ten zmrd co nam vymyslel bolsevizmus!!!) dale slozeni vlady po vrsr:
  jmeno (zmeneno) zid
  Bronstein (Trotsky) Jew
  Apfelbaum (Zinovief) Jew
  Lourie (Larine) Jew
  Ouritski Jew
  Volodarski Jew
  Rosenfeldt (Kamanef) Jew
  Smidovitch Jew
  Sverdlof (Yankel) Jew
  Nakhamkes (Steklof) Jew

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. a miliony dalsich treba v holywoodu

   Smazat
  2. Vy tady taky vidíte žida za každým stromem... takhle to skoro vypadá, že většina lidí kolem nás jsou židi...

   Smazat
  3. @14:54 jj temer za kazdym stromem kolem nas!!!!!believe it or not!!!

   Smazat
 12. Naprosto nechápu uvažování těch zelených mozků.Válka není hra na počítačích je to zabíjení bez jakýchkoliv pravidel. Potřebují-li suroviny konkrétně z Ruska, tak je přece levnější si je koupit, nežli se vzájemně zničit, pak jakékoliv suroviny jsou k ničemu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je pravda jen v případě, že chceš suroviny koupit. Pokud je chceš prodávat (ovládat) a nemáš je ............

   Smazat
  2. Pokud má Petra Procházková pravdu, že se Rusko sumitu NATO polekalo, pak je to velmi špatná zpráva pro všechny, protože až se Rusko opravdu poleká, tak zaútočí, což mu těžko můžeme zazlívat.
   Je výrazně slabší než NATO, takže si nemůže dovolit ignorovat NATOvskou eskalaci.

   Nevím, jak je možné, že například generál Petr Pavel tuto jednoduchou logiku nechápe. Nechce se mi věřit, že by to byl úplný idiot.
   Vláda by ho měla přinutit podstoupit test inteligence, a v případě, že by idiotem byl, měla by ho naše vláda z NATO stáhnout. Možná, že ani tak hloupý není, ale jak si tam s těmi Stoltenbergy a ostatním odpadem povídají pořád dokola, tak uvěří, že to je pravda a vzdá se vlastního myšlení.
   PB

   Smazat
 13. Podívejte, co píší zaprodaní pisálkové!!!
  To již není normální. Na tyhle válečné štváče si zvyknout lze těžko.

  Co kdyby se Teodor Marjanovič chytil s Petrou Procházkovou kolem krku a šli si s našimi hodnými islamisty zastřílet, aby věděli, jaké to je, když nás do toho samého ženou.

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Rusko-po-summitu-NATO-pry-dostalo-strach-Petra-Prochazkova-vam-vysvetli-proc-444222

  OdpovědětSmazat
 14. Děkujeme, že jste. Přeji vám hodně síly a úspěchů - pro dobro všech, kteří mají dost NATA a západní propagandy. Na Novinkách jsem četla, kolik bilionů potřebují nacpat západoevropské banky do "chřtánu", vypadá to asi opravu na počínajíci krizi, a tu boháči vždycky řešili válkami.

  OdpovědětSmazat
 15. V souvislosti se zasedáním Světové rady míru ve Varšavě je možné upozornit na existenci Hnutí za zachování civilizace a života na zemi. Toto hnutí založené Petrem Chobotem má následující základní Programové cíle:
  1.Odstranit ze života každého člověka bolest, nemoc a životní omezení v maximální možné míře a maximálně efektivně
  2.Vytvářet ty nejlepší podmínky pro rozvoj lidského vědomí včetně dosahování a porozumění jeho transpersonálních oblastí
  3.Maximálně omezit prostor pro ekonomickou, politickou a náboženskou manipulaci a jiné zneužívání lidských bytostí
  4.Cíleně přispívat k odstraňování cenzury znemožňující racionální veřejnou diskuzi na tabuizovaná témata vědy, jako je mimosmyslové vnímání, život po životě, mimozemské aktivity na Zemi, alternativní zdroje energie atd.
  5.Anulovat veškeré snahy o destabilizaci současné lidské civilizace ze strany diktátorských režimů, globálních gangsterů a nezodpovědných sociálních experimentátorů
  6.Posilňovat v každém člověku systematicky touhu po poznávání a osvobození se z nevědomosti, která je tím nejhorším otroctvím a největším rizikem pro každého jedince, lidskou civilizaci a v současné době i pro celou biosféru planety Země
  7.Vytvářet systematicky a efektivně podmínky pro všeobecné prosazení takového modelu lidské společnosti po celém povrchu planety Země v rámci, kterého mohou lidské bytosti prožívat své životy důstojně a naplňovat je neomezeným studiem, sebezdokonalováním – a to v dokonalém vzájemném respektu a láskyplné hravosti
  Základní myšlenky uvedeného hnutí v podstatě souzní s obsahem mého „Dopisu všem lidem na planetě“ – http://miloslav7.blogspot.cz/2015/01/otevreny-dopis-vsem-lidem-na-planete.html

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.