Reklama

.

.

středa 6. července 2016

Protesty v Londýně po zveřejnění zprávy Chilcotovy komise o britské invazi do Iráku

Tony Blair na protestu v zastoupení

6. 7. 2016 Živé vysílání z Londýna... 


...kde probíhá masový protest po zveřejnění závěrečné zprávy nezávislé komise pod vedením sira Johna Chilcota, o účasti britských vojáků v invazi proti Iráku (2003-2009)
Živě:
Screen:
36 komentářů :

 1. https://www.youtube.com/watch?v=DkYMs9jcfqY

  Listopad 2011

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jaky to upadek svetove elity,coz se tyka i nasich papalasu, ze nevideli, co se deje na Blizkem vychode od roku 2011.Ti omezenci bud mlceli anebo kyvali na vsechno co prichazi ze Zapadu, predevsim z USA,Anglie a Izraele.
   Museli byt zavisli na financni podpory, vcetne toho pudla, jak se nekteri odvazili nazvat Blaira, ktery nejvice rval jake nabezpeci hrozi svetu z Iraku.Ti zkorumpovani politikove dosud vladnou, ackoliv vsichni by zaslouzili tresty smrti za statisice nevinnych civilistu. To jsme vsichni tak blbi, ze se nedivime, ze za vlady toho "kruteho" Sadama nezahynulo tolik lidi jako za tech 20let od " osvobozeni"- to jsme vsichni tak blbi, ze nedavame dotazy proc tomu tak je a nenepada
   nebo se boji se ptat - kdo mel zajem zpusobit takovy bordel na Blizkem vychode.
   Koho mohl ohrozovat Sadam - ktery stat v Evrope nebo dokonce USA. Takhle museji uvazovat jen podplaceni,a to byl Bush mladsi, kdyz o nem uvadeli jen samou chvalu
   a zakazali psat, ze drive byl zavisly na drogach a alkoholu jako Clinton. A Blair toho lumpa jmenovali dokonce trvalym poradcem ve veci Palestiny ?
   Nyni ta komise odhalila pravdu a co se stane- to same, co rika stale Obama-

   Vymazat
 2. Dobytek Blair samozřejmě musí skončit ve vězení! Jinak je to celé fraška!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mikuláš Dzurinda sa ma na čo tešit.Na starobu ich to pekne dobehne.

   Vymazat
 3. Ten kterej má ty krvavý pracky je nejpůsobivější. Ano, mají krvavý pracky a nejen Angláni. Hnusné smečky politických prašivců. A jako - to veřejnost nevěděla dřív? Oni fakt museli čekat na výsledek nějakých sedmiletých výzkumů? Přece každej normální občan ví, že napadení Afghanistanu, Iráku, Libyje a Syrie ( a chystali se napadnout i Irán) byly sprostý invaze a sprostý zabíjení lidí z nějakých důvodů iks. Co toto "zjištění" ( zveřejněno načasovaně hned po brexitu) Iráku přinese? Co to pomůže zdevastované zemi, kde byl sprostě a podle zabit prezident, a rozprášena vláda, a nahražena pitomými loutkami? Kdo to tam dnes dá dohromady tak, aby tato země opět vzkvétala a mohly tam proudit davy turistů? Kdo a jak dlouho bude platit odškodnění - sto let? Politika celého světa, který ovládají mediální kurvy, upadá do demence - je to proto, že politiku všude dnes vytvářejí dementní starci plní umělých tělesných orgánů?

  OdpovědětVymazat
 4. Co je v malém zločin, je ve velkém politika.

  OdpovědětVymazat
 5. Děkujeme pane Ďoubalíku za, po Brexitu a po rozsudku o opakování Rakouských prezidentských voleb, další krásný příklad vyspělé západní demokracie.
  Něco takového by třeba v Rusku bylo něco zcela nepředstavitelného. Nějaké komise přeskoumávající Putinova rozhodnutí, rozlícený dav skandující "Putin je válečný zločinec!!!" atd.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty seš zase vyškolený od debila Poserplíny nebo se ti ve snu zjevil megaopilec Lahváč Veškrna?!

   Vymazat
  2. No -sice se snažíš, 14.28 ( a nebyls první, nebudou prémie - co to? Zdržel ses na obědě?) ale tohle se ti zrovna moc nepovedlo. Myslím to s tím Putinem. jasně, máš zadání všude kam to jde, vecpat Putina, abys tady lidi nasral, ale sem se při nejlepší vůli Putin nehodí. Do toho bych nešel za žádný peníze z reklam - abych ze sebe dělal blba. Co má Putin společnýho s napadením Iráku a zavražděním Husajna? Doplň ještě ty svoje sračky, ať si vylepšíš diskuzní kádrovej profil. Takhle jsi jen směšnej votrapa. Atrapa.

   Vymazat
  3. A to by ses hochu anonymní 14:28 divil! Kdybys uměl rusky a sledoval tamní každodenní dění, upadla by ti ruka, kdybys klapal takovou lež. Pátá kolona v Rusku je 1000x výkonnější, než si dokážeš představit a Putinovi nedá pokoj ani na vteřinu a mají k dispozici několik habadějí obřích médií. Ještě nikdy nečekali supové tak hladově na chybu člověka tak, jako v případě Putina. Hladově proto, že on jich moc nedělá. Za druhé: z odvádění pozornosti od tématu máš za jedna. Jen to nějak odporuje tvým řečem o tom, že v referendu hlasovali za Brexit důchodci a hlupáci (podobně tak u nás za Zemana, viď?). Ti teď demokraticky protestují proti Blairovi? A co Chilcotova komise - není to prodloužené chapadlo Kremlu? Ale v jednom s tebou souhlasím: ať rozlícený dav skanduje na válečné zločince, pokud jsou váleční zločinci. Než ti popřeji krásné prázdniny, tak slibuji, že budu velmi rád přinášet čtenářům Nové republiky každý další důkaz o vyspělé západní demokracii. Jistě i k radosti tvé, pracovitý trollíčku, Ď.

   Vymazat
  4. Dík - i já ti přeji Petře D. totéž. Rusky umím perfektně, mohl bych si s Putinem dopisovat. Asi by měl radost.A proč mně nazýváš trolem? Jsem nepochopil. Protože ten roztleskávač diskuzí se snaží vecpat všude něco, co lidi nasere? Já vůbec, ani vteřinu nepochybuju, že na Putina je nasazena spousta mediálních štváčů, a sráčů, i z řad jeho přátel ( i nejbližších) jako je to kolem všech vůdců od nepaměti. Kdo zabil Caesara? Caligulu, Nerona, Kennedyho - spekuluje se, že kámoš Berija otrávil Stalina, nějakej kámoš z pověření shodil z okna Honzu Masaryka, a konec konců, i Jánošíka a Nikolu Šuhaje prodali a zradili kámoši. A ještě dál do pravěku - co takovej Jidáš? Jenže ten se alespoň z pocitu viny oběsil - další si připadali a připadají jako národní hrdinové. Ano, Putin musí být opatrný na všech frontách, jenže neplánuje a neprovokuje válečné výpravy - mají smůlu, museli by si něco vymyslet. Snad časem. Ale abych byl diskuzní provokatér, blb a roztleskávač? To by byla pro mně největší urážka. Za žádný prachy. Verstehen Sie?

   Vymazat
  5. Omyl. Izviní mně pažálsta Petře D. Ale fakt jsem myslel, že peskování je určeno mně. Nevšim jsem si, že je adresátem ten diskuzní skvost 14.28. I beg Your pardon. A přeju hodně krásných dnů.

   Vymazat
  6. Vážený 15:12, omluva se přijímá. Je to jako živá voda, když v dnešní době někdo dovede uznat chybu. To umí jen lidé velkého ducha. Krásný den, Ď. P.S.: na vině toho omylu je mimo jiné právě anonymita diskutujících. Bylo by lépe, kdyby každý komunikoval alespoň pod pseudonymem, jinak je v tom zmatek. A ještě lépe sebrat odvahu a podepisovat se. Když píšu "sebrat odvahu", věřte, že vím proč. I já jsem se musel jednoho dne rozhodnout a nebylo to úplně snadné.

   Vymazat
  7. Ďoubalíku,

   neumíte vůbec diskutovat. Tykání nevadí, ale označit oponenta za "pracovitého trolíčka" je faul po kterém končí jakýkoli pokus diskusi.

   Žádné řeči o "důchodcích a hlupácích" jsem nikdy neměl, britské referendum naprosto uznávám, nevím co to melete za hlouposti.

   Dále, nazývat jakoukoli Putinovu opozici "pátou kolonou" se všemi dalšími hanlivými přívlastky svědčí jen o tom jaký jste "demokrat". Komunistu v sobě nezapřete i když budete 1000x tvrdit opak. Je vás tady škoda.

   Vymazat
  8. Ty zas nezapřeš havloidního vítače ussackejch agresorů!!!

   Vymazat
  9. 16:25 S vámi se nikdo nebaví, primitive.

   Vymazat
  10. A s tebou jo,zavšivenej Lahváči?!

   Vymazat
  11. Jenomže vážený - 15.58 - není oponent jako oponent. Vy nejste oponent, ale šmejd, který nadává ostatním, přesto pořád mezi ně leze. Vy jste zvláštní úkaz. Když se mi někde nelíbí, nelezu tam - to má logiku. Vaše jednání ne. Vy sem lezete jen proto, abyste zde ostatním nadával a urážel je, ať je článek o voze nebo o koze. Vy si pro své nadávky najdete platformu ve všem. A to je sakra rozdíl - být oponentem s pádnými argumenty, nebo být jen jak - se říká zmrdem - všem zošklivit jejich snahu něco psát. Vy jste diskuzní zmrd.Jaká je logika ve skutečnosti, že zdejším diskutujícím nadáváte komunistů a tak, přesto mezi ně stále lezete? A pana Ďoubalíka nechte na pokoji. A to i když se zmýlil, když vás označil za pracovitého trolíčka - nechtěl vás urazit, protože jinak by byl volil příznačnější výraz pro vaši vlezlost. A slovo "komunista" dnes není urážka, nýbrž označení pro něco názorově pevného a solidního, když ani za 26 let na komunisty media nevyhrabala žádnou špínu, což se o nikom dalším říci nedá.

   Vymazat
  12. 18:23 Šmejd, zmrd... vidím že je to zde samý primitiv.
   Zřejmě si mě s někým pletete. Dávejte si na to pozor, rozmyslete si co a komu říkáte, jednou narazíte a dostanete pěkně po hubě.

   Vymazat
  13. Už se bojím ty havloidní podržtaško!

   Vymazat
  14. A co to oslovení vy inteligente 18.51? Možná jsem si vás opravdu spletl s tím notorickým nadávačem "rudohnědé lůzy" asi proto, jak jste se opovržlivě vyjádřil "nezapřete komunistu" - ale opakuji - co to oslovení? Říká se Pán bůh, pan Ježíš, a pan Ďoubalík -když už jste tak obřadně začal vaše výtky. A pokud jde o slovo "šmejd" už se legálně používá i v mediích pro lidi podlé viz předváděcí akce, a pokud jde o slovo "zmrd" tak Praze už se říká obecně Mekka zmrdů, a ještě bych upozornil na skvělou knihu s názvem "Zmrdi, vohnouti a my"- fakt skvělý. Doporučuju, Kdo si to přečte, bude mít jasno, kde se vzalo v naší společnosti tolik prašiviny. A o mně nemusíte mít strach - když píšu, dovoluji si kuráž, ale jinak jsem venku němej. Vůbec nemluvím. Jen ukazuji. Všude číhá byrokratický teror, a zprivatizovaná totalita-v tom je lepší bejt němej. Věřil byste, že si vydali glejt, že jen zvýšení hlasu na arogantního státního ouřadu by vám mohlo vynést i pět tisíc pokuty? Ti se opevnili vši mizerný - opatrnosti nikdy nezbývá. Ale dnes už o nich víme - už se za nic jinýho nepřevlečou,kdyby něco.

   Vymazat
  15. Putin je pán politik vy Pražský loutky .

   Vymazat
 6. Formulace že přípravy byly nepřiměřené je výsměch světové veřejnosti. Byla to čistá agrese podle všech obecně přijatých definic agrese, s katastrofálními následky pro Irák, jeho lid i celý Střední Východ. Rozvrátili tuto zemi a nechali oběsit jejího prezidenta. Pachatelé by měli být postaveni před mezinárodní trestní soud.

  OdpovědětVymazat
 7. Jo, smyčka se utahuje.

  OdpovědětVymazat
 8. Politika má tendenci sama se svazovat do gordického uzlu bez konce a začátku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, media informují, ale svět přihlíží, čte, a bude přihlížet a číst dál. Všechno. Krvavé pracky ze zničení Iráku a vraždy Husajna nemá jen Anglie. A všimněte si, že píšou výhradně jen o Anglii, zjištění komise a bla bla - proč nepíší o přímém původci toho zla! Proč nechodí protestní průvody v USA? Proč neukazují krvavé pracky Buschovy? Proč nežádají jeho hlavu? Proč? Protože dřepí jako každý den v tuto hodinu většina amerických lidí ( socek) u bedny, a čumí na různý sračky a šou, - ale o tomhle ani ťuk. Ani nevědí, že nějaký Irák existuje. A o tom to všechno je. Když deset lumpů znásilní nějakou ženskou a já budu žádat trest pro jednoho z nich - jakou to může mít šanci na úspěch? Pokrytectví je již přijímáno jako součást přežití v režimech a podlidem již nejde o nic jiného než přežít. Kdo by se hmoždil s nějakou spravedlností? Filmaři? Spisovatelé? Nadlidi?

   Vymazat
  2. I soudce musí počkat na žalobce.

   Vymazat
  3. Z 11 příspěvků se pouze 14.57 zmiňuje o PŮVODCI invaze a jeho praktikách! Tak by se daly hodnotit skoro všechny události, kde došlo "k instalaci" demokracie.

   Vymazat
  4. Myslíte si, že motivem byla "instalace" demokracie? Co bylo skutečným motivem a kdo byl skutečný původce?

   Vymazat
  5. Tak - pokud jde o Irák či Afghanistan, i tam je původce jasnej, ale o instalaci demokracie tam nešlo. Ten výraz se začal používat až následně - spíš pro instalaci západní demokracie na Ukrajině. Ale Afghanistan a Irák posloužil k zahájení velkovýroby teroristů pro svět. Pádem dvojčat to bylo odstartováno,přes podivnou údajnou likvidaci strašáka Usamy bin Ladena - a už to jelo a jede! Sebevražedné atentáty a zabijačky leckde už mají samosebou vždy původce v jakémsi IS - vytvořené sloučenině všech přebytečných žoldáků, vycvičených USA - ale každý z nich má kamsi domů návrat nežádoucí. Všelijak slouží a během této služby jsou postupně likvidováni, celý svět je špízlován a hlídán, což bylo cílem této strategie, ale je to jako když se otevře plechovka s červy -okamžitě se rozlezou, a za žádnou cenu je nelze nacpat nazpátek. Když kdysi spojenci naistalovali fašizmus do Francova Španělska jako územní pokus -co to udělá, a podle toho se Hitler, kterého si najali a vyzbrojili zachová, - a dalo to základ k obludné druhé světové, na které pachatelé tohoto zla dokonce získali, a s odstupem času došlo jednak k úspěšnému včlenění celé jedné socialistické šestiny světa do kapitalistického kompostu, a následně zas k novému k územnímu pokusu vnést migrační chaos do neprobádaného arabského světa již s využitím vypěstovaných teroristů - tento proces pořád probíhá. Pokus ještě není u konce, i když to vypadá, že už se pachatel otevření plechovky pokouší nacpat červy zpět. Jak pokus skončí a s jakým výsledkem, zůstává otevřenou otázkou.

   Vymazat
 9. Stejní zm*di - pořád dokola stejní zm*di - rozesrali Irák, Jugoslávii, Libyi, Sýrii, teď štvou proti Rusku a pořád stejní zm*di je podporují a osočují ty, co používají mozek z prokremelských rejdů, proruské propagandy. Je důležité si zapamatovat jejich jména, jejich činy. Jsou to váleční zločinci a váleční štváči. Chamraď smradlavá, bezectná.

  OdpovědětVymazat
 10. Polsko chce naporcovat Ukrajinu a tak preventivně štve proti Rusku - pšonci mají strach z toho, že Rus nezůstane v klidu, když bude Lvov pšonský. Ukři tomu chtějí zabránit a tak se pokusí zaútočit na DOnbas a Novorosijsko. Tak to jsem zvědav, kolik sluníčkářů, pravdoláskařů, pražkokavárenskéch povalečů a vůbec téhle havěti oblékne maskáče a pomaže do zákopů čichnout z první ruky ke střelnému prachu. no jeden, chamraď zbabělá. Ale pletou se, čichnou si.

  OdpovědětVymazat
 11. Jak praví právo Šaria, kdo jsi bez viny hoď kamenem.

  OdpovědětVymazat
 12. To na co přišla ta slavná komise po několika letech vyšetřování, jsem já tvrdil hned od prvopočátku. Bohužel, můj hlas v té době nikdo neposlouchal.

  OdpovědětVymazat
 13. Tak Britska komise prišla k zaveru že Blairova i Bushova vojna proti Iraku bola neadekvatna a zle naplanovana. To je ale alibisticka formulace !? Aby sa vlk nažral a koza ostala celá. Tak sme si tam my Briti s USSákmi zavalčili,pridalo sa k nám stádo koaličnych lokajskych štátov a hlavne že lízali prdel Angloussésakov a šírili tu provou ANGLOUSSáckou Demon Kracii.Pritom rozvratili Irak,pozabijali sta tisíce civilistov a HURRÁÁ zvrhli sme SADDÁMA a nasledne popravili. Zriadili sme USSÁcky inkvizičný sud a Saddáma obesili v priamom priamom prenose. A Irak po tejto Anglo USSÁckej agresii jenom vzkvéta. A co Vy HAVLOIDNÍ ZMRDI ?! Ved Váš Venca OCHLASTA hujersky podporil tuto vojnu a s Bushom sa blahom objímal. Okrem toho Váš Vašek Havel podporil agresiu proti Jugoslavii, Lybii - dalšie statisice zničenych životov,bol to slávny humanitárny bombardák. Za to si na VACLAVAKU zaslužil velky portrét tato Vaša bombardacka modla HAVEL FOREVER !!! Určite z Vaška Bombardaka ma radost Blair, Cameron, Sarkozy a najme Bush a Bombama ved tejto bombaradackej modle Vaškovi Blekotovi postavili v Capitole v ÚÚSSA bustu - modlu.

  OdpovědětVymazat
 14. VINU NESOU I "OBYČEJNÍ" OBČANÉ ČR. Proč se např. včas a masivněji nedomáhali realizace 10 roků starého podnětu http://www.podnety.cz/podnet-cislo-20061114202000.

  OdpovědětVymazat