Reklama

.

.

čtvrtek 21. července 2016

RF upozornila tureckého prezidenta na připravovaný převrat


21. 7. 2016    zdroj a zdroj
Rusko upozornilo několik hodin před začátkem vojenského převratu v Turecku prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana na připravovaný puč. Informovala o tom íránská informační agentura Fars s odkazem na arabská média, která se o tom dozvěděla z diplomatických zdrojů v Ankaře.


Uvádí se, že výzvědné údaje byly obdrženy od jednotek ruských ozbrojených sil, umístěných v regionu, kterým se podařilo zachytit vojenské radiové informace včetně šifrovaných. Jejich analýzou bylo zjištěno, že turečtí vojáci připravují svržení vlády.

Konkrétně v rádiové informaci zaznělo, že k hotelu v letovisku Marmaris, kde se Erdogan rekreoval, musí být odesláno několik armádních vrtulníků, aby byl zatčen nebo zabit. Nakonec se však vrtulníky opozdily, takže prezident byl již evakuován.

Kde přesně ruská armáda zachytila rádiové zprávy, zdroje neví, ale bylo poznamenáno, že ruská zpravodajská jednotka se nachází na severu sousední Sýrie, na základně Hmeymim. Bylo konstatováno, že tam jsou dislokovány moderní systémy pro zachycování radiových zpráv, které shromažďují informace pro jednotky, bojující proti terorismu na syrském území.

Diplomatické zdroje připomínají posun v zahraniční politice Erdogana, kdy po několika měsících ochlazení vztahů s Ruskem, které následovalo po útoku na ruský bombardér Su-24 v Sýrii, se omluvil. Právě to bylo podle jejich tvrzení "hlavním důvodem k tomu, že řada zahraničních států vyprovokovala armádu k převratu a bylo jí přislíbeno, že ji podpoří - a tento posun jej zachránil".

V této věci turečtí představitelé dosud neposkytli komentář. Dříve oficiální představitelé včetně silových struktur potvrdili, že generálové armády byli předem informováni o blížícím se převratu. Bylo zdůrazněno, že puč se podařilo potlačit díky informacím o spiknutí, které národní rozvědka obdržela několik hodin před jeho zahájením.

Pro odvrácení převratu vydalo vedení armády rozkaz všem leteckým a pozemním sílám v celé zemi, aby okamžitě přerušily činnost a aby dopravní prostředky zůstaly na svých místech.

Bylo také oznámeno, že spiklenci, když si uvědomili, že jejich úmysly jsou známy, byli nuceni začít operaci o šest hodin dříve - původně měli v plánu vystoupit ve 03:00 místního času v noci na 16. července ...

 Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

46 komentářů :

 1. No, vždyť já jsem to tady říkala hned, že mi to přišlo jakési uspěchané. Ono už se určitým "kruhům" moc nedaří, hlavně Rusko v poslední době jim nějak až moc kříží plány.

  OdpovědětVymazat
 2. :-D

  Pičovina jak cyp. Pohádky naší babičky vycucané ze zadku. Jen nevím komu jsou určeny.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak se cucá ze zadku? Nepiš, nemluv, neprojevuj se. Uleví se ti.

   Vymazat
  2. Seš matěj.A jestli je tu nějakej Cyp,tak jsi to právě ty.Tady máš odpověď:

   Anonymní20. července 2016 22:42

   Vskutku překotné události posledních několika týdnů v Turecku mají hlavního vítěze v Putinovi,kterýžto mistrným a nekrvavým způsobem velice oslabil NATO a jeho chystanou agresi proti své zemi....Velmi oslabil jižní křídlo agresivního NATO a získal vděčnost gaunera,který mu dluží za záchranu života a postavení,gaunera,který měl být proradnými anglosionisty použit jako pěst proti Rusku a pak odhozen stejně,jako svého času pološílený Dolfek H....Kolo dějin se pootočilo a historie se nezopakovala,neb na rozdíl od zdegenerovaných vůdců Západu je dnes v čele Ruska státník hodný svého učitele Stalina,který do těch židů vidí,"jak do hubený kozy"stejně,jako jeho slavný a všemi jeho nepřáteli proklínaný předchůdce....Budou mít podobné místo v dějinách... i Putin bude vždy vzbuzovat tak,jako Stalin emoce a to nenávist všech stále stejných krvelačných sionistů,kterým šlápl na kuří oko a překazil jejich plány o světovládě a naopak vděk všech,kteří jej pochopili a které zachránil od jisté záhuby....a podle vztahu k jim oběma vždy rozlišíme,ke komu se daný emocemi zmítaný člobrda kloní....
   Odpovědět

   Vymazat
  3. Zatím nic nevíš tak drž ty svý zkurvený zlodějský čpáry dál od klávesnice, ať tu nezasíraj slídu debilitama prýštícíma s toho mokvajícího vředu co ti raší mezi ramínkama, tam co lidé běžně mívaj hlavu ...

   Vymazat
  4. Tohoto TROLLA snadno identifikujete podle počátečního smajlíku ve tvaru :-D, začíná s ním svoji, nevím jestli placenou práci.

   Vymazat
  5. Vřede,o motivech a autorech toho puče bylo vše jasné ještě dřív než začal...To už na tom musíš být opravdu velice špatně,když ti to nedošlo ani teď.

   Vymazat
  6. Čum, vejre 21. července 2016 10:42:
   https://www.youtube.com/watch?v=ckN7T9d-zPg

   Vymazat
 3. Tak jistě, tohle má logiku a přesně to zapadá do průběhu toho američany vedeného a neúspěšného puče.
  Zdá se, že američanům Rusové opět pěkně vypálili rybník...
  Heriot.

  OdpovědětVymazat
 4. Napadlo mě, že američanům Rusové opět pěkně vyfoukli hoblík..., ale "vypálenej rybník" je výstižnější. Snad se Trump s Putinem domluví (jak slíbil) a američani přestanou hrát ty svoje nebezpečné hry JAK MALÍ KLUCI!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. vono to bude asi trochu složitější, nevěřím na náhody, určitě to prásknul Kerry hned po příletu do Moskvy (sám to nemohl zastavit a byla to akce amerických elit, které se Obamovi už dlouhodobě vymykají kontrole a poslušnosti - v Americe se mezi sebou totiž perou dva hlavní směry, je to vidět i na Hillary trumpovi) a Rusové to poslali dále, k Erdoganovi se to prý doneslo od jeho zetě, ale klíčová je otázka, kdo dal echo právě jeho zeťovi

   Vymazat
  2. Nedoufejte v Trumpa, ani se mi to nechce vysvětlovat....nedoufejte v žádného US prezidenta.

   Vymazat
  3. klasika, není dobré být poslem špatných zpráv

   Vymazat
 5. Ono to má i druhou stranu mince. Bez ohledu na to, že Rusové měli důvod ho varovat, pokud ho varovali, tak Erdogan je stále nebezpečný. Není ale blázen. Pokud vyhraje Killary, tak pro základnu v Incirliku udělá cokoli. Cokoli znamená cokoli, od podpory dalšího puče proti Erdoganovi po neomezenou podporu jakýchkoli Erdoganových excesů. Trump, pokud vyhraje, taky není takový blázen jak ho mainstream líčí a bude vůči Erdoganovi nejspíš dělat reálpolitiku podobně jako Putin. Což by mohlo být stabilizující, a to by bylo znát i na uprchlících a dalších věcech, které pálí Evropu.

  V- R

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sice to má i druhou stranu mince, ale jak řekla mluvčí min.zahr.věcí Ruska M.Zacharovová, tak je lepší Erdogan, než dopustit nestabilitu a další ohnisko války v krajině. Dagmar

   Vymazat
  2. Add 13:07
   většina lidí, a to i těch kteří se o politiku docela zajímají a jsou i správně podezíraví ke všem info zdrojům,
   se snaží hledat všude nějaké plány jenom jako předem dané posloupnosti kroků.
   Přitom ve skutečnosti se neustále všechno mění a se vším se neustále kšeftuje.

   Takže teď to jediné co se stalo je, že Erdogan je pro nejbližší dobu ještě cennější než byl. Minulých událostí určitě dobře využije. Západ ale určitě nebude chtít Turecko pustit Putinovi, přestože teď bude cena za tureckou loajalitu ještě vyšší než byla.

   Putin i Erdogan, nezávisle na sobě, získali další pomyslné kladné body, v šachové terminologii zvýšili svoji výhodu, západ naopak body ztratil. To je ale všechno.

   Opakuji: Erdogan bude dál vůči západu spíše loajální, ale velmi omezeně a bude to velmi velmi drahé.

   Vymazat
  3. 13:19: Ano, proto ho asi varovali. Pořád lepší známý (předvídatelný) čert a armáda mohla mít blíž k Američanům. Ta nestabilita taky, ale to je ve hvězdách. On to taky Erdogan může přepísknout.

   Vláďa z Brna: Souhlas, já jen říkám, že 1) Trump by nejspíš i Erdogana bral pragmaticky a nezaplatil mu za loajalitu jakoukoli cenu (ani jakoukoli cenu za jeho likvidaci) a 2) že tato konstelace hráčů by byla při pohledu "od nás" přece jen menší zlo

   V - R

   Vymazat
 6. Dagmar -mám Vás rád a je to tak.

  OdpovědětVymazat
 7. Pořád je tady řada lidí názoru, že si to Erdogan zorganizoval sám, a pak se sám varoval, a málem se sám setřelil. Jo,bude to chvíli trvat, než to naše havloidní svoloč stráví. Ted´ je hlavní pořád vyhrožovat Turecku, že ho nevezmeme do EU, to určitě zabere, protože tam chtějí vzít Ukrajinu, a ta už úplně převzala ty naše evropské hodnoty, a že tam zůstal pouze jeden novinář, který ty evropské hodnoty nechtěl přijmout a ten už si sám včera vyhodil auto své manželky i sám se sebou. Alespoń jedna dobrá zpráva pro Havloidy.

  OdpovědětVymazat
 8. Pokud ten puč zorganizovali Američané,tak je nutno dodat důvod,není ze strany USA žádný.Pokud to zorganizoval Erdogan,upozorněním jen změnil začátek,proto se vrtulníky opozdili,ale i takhle se lze zbavit Erdogana,USA musí něco podniknout.Pokud nic nepodniknou,tak skutečně v tom nemají prsty a jde to na Erdogana.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. USA neokoni mají velmi dobrý důvod, potřebují, aby blízký východ hořel, protože jejich neregulérní armáda (ISIL/IS/Daeš) je likvidována. A přišli o značné zdroje - kradená ropa z území "Islámského státu" dopravovaná do Turecka (stačilo sledovat pohyb tankerů).

   Vymazat
  2. A pozor na to - v Arménii, což je přímý soused Turecka, začíná stejný majdan jako na Ukrajině. Opět vyslanci EU "radí", aby vláda nepoužila proti demonstrantům žádné násilí a podobně. Pamatujete? Je to navlas stejné !!

   Vymazat
  3. Váž.pane 14:48,pokud jste nezaregistroval Erdoganovu principiální změnu postoje k válce v Sýrii a k Assadovi,ani po té otočce o 180 st.,rozdělené na několik fází ve vztahu k Rusku a jeho působení v Sýrii a jeho odklon od zájmů USA na SV,nemá cenu,aby jste si s tím lámal hlavu....samozřejmě,že USA tomu chtěly zabránit a to právě tím fatálně odfláklým pučem,neboť se tím hroutí nejen jejich plán ohledně Sýrie a Iráku,ale i celá koncepce napadení Ruska s využitím IS kozomrdů,turecké armády a taky ukrajinské....Ten pološílený Turek Erdogan je tam moc důležitej a on si to uvědomuje a taky to,že je lepší "ocaď pocaď kamarádit" s Putinem a uživat si moci ve svém pašalíku,než hrdinně chcípnout za famílie úchylů Bushů a Clintonů....A o tom by měli přemýšlet i ta píča Langšádlová,Strupnický se svou předkožkou gen.Pavlem a Emanuel Moravec alias Sralbotka I.aus der Austerlitz....

   Vymazat
  4. Ad Anonym 14:48: To je ale blbost, co píšete.
   1. SS měli pro puč důvodů víc než dost, Turecko potřebují, ale Erdogana ne
   2. proč by teď SS měli něco podnikat? Podnikat budou, ale určitě ne nějak primitivně vynuceně
   3. celé to není akce SS, ale Erdoganových odpůrců v zemi, problém USA je, že o tom věděli, nejspíš to mělo i nějakou jejich podporu a především svého spojence nevarovali
   4. ale nevyšlo to a navíc i Putin má teď u Erdogana další kladné bodíky
   5. Turecko je pro západ nadále nutnou součástí všech plánů v oblasti, takže docela západní fiasko, asi se to všechno odteď západu docela prodraží :-].

   To co píšete, Anonyme 14:48, vypadá na promyšlenou deziformaci, ale ne moc promyšlenou, na to Vám těžko někdo ještě skočí.

   Vymazat
  5. Vážení Anonymové,co mě kritizujete v pořádku,kdybych věděl přesně co a jak to je s pučem,tak jsem jasnovidec.Zatím,za období působení ve vysokých funkcích,mě Erdogan nepřesvědčil o poctivých úmyslech,jak k Rusku,tak k Sýrii,že teď otočil,zas jen vyčůranost.Dokud se mu dařilo využívat a těžit z neklidné situace na BV,tak machroval,vstupem Ruska do bojů s IS,se ukázala role Turecka,nebo spíš Erdogana.

   Vymazat
 9. Erdogan poletí poděkovat Putinovi osobně, bude to jeho první zahraniční cesta od začátku puče.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. potrefená strana se už mstí (prostřednictvím zkorumpované a vyšetřované Wada), nepustí Rusy na OH do Ria

   Vymazat
  2. Aby ještě nebyli všichni překvapeni. Prozatím to vypadá, že všichni kolem puče jen fabulují. Pravda jak to skutečně vyleze až hodně později a možná se budeme divit.

   Vymazat
 10. Nejvíce se mi líbí, jak Ti naši profesionální sportovci milují tu naši zem. Sportovat se má, ale ne za prachy. Kdyby se místo té svoloče více financonalo zdravotnictví, školství a sport v té poslední vesnici.

  OdpovědětVymazat
 11. Vážení, dávám přednost pořádku před pravdoláskařským bordelem. Jakmile západní sdělovací média začnou výt, je jasné, kde je pravda. Pisálky z Turecka brzo vyobcují a budou si muset příběhy zase vycucat z prstu.

  OdpovědětVymazat
 12. CIA začala svou vlastní akci v aktivaci státního převratu.Obavmův režim se chystal zabít prezidenta Erdogana a ten měl být nahrazen člověkem žijícím v USA Fethullah Gulenem.První indicie,že se něco chystá byly zaznamenány již asi 7 měsíců dříve.To sestřelení letadla mělo být podle všeho pojistkou,že se nedá Erdogan dohromady s Ruskem.Po omluvě za letadlo,provedlo ruské Ministerstvo obrany již dříve schválenou aktivaci osobní ochrany tureckého prezidenta,realizovaný elitní jednotky,která spadá pod 25 pluk Spetsnaz.Rusko mu zajistilo ochranu a byl přesunut asi na 2hod. do Řecka,kde se setkal s Alexisem Tsiprasem.Je jasné snad každému.že se tímto krokem narušily plány USA ,ale jak již napsala Dagmar,---je lepší Erdogan,než dopustit nestabilitu a další ohnisko války v krajině,což podle všeho USA chce.A to ani my přeci nechceme.A dále to,jestli budou američané jednat,nebo ne,bude důkaz o tom jestli v tom mají prsty nebo ne,je k smíchu.Putin udělal to, co musel.Že Erdogan se od USA odvrátí,to je snad jasné každému.Ví, komu vděčí za život.Uvidíme, jak se věci vyvinou dál.--LM

  OdpovědětVymazat
 13. Zkratka a dobre, Rusaci maji na sve strane dalsiho diktatora. Co na tom, ze je to vrah a nabozensky fanatik. S Putlerem se k sobe naramne hodi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. vlast tě (1:07) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

   Vymazat
  2. Léky, dědečku, opět máš halucinace��

   Vymazat
 14. Turecká armáda bude očištěna od Amerického vlivu ! Do Turecka bude přiveden Irán Turecko bude spadat pod jurisdikci Íránu a stane se součásti světového islámského chalifátu ! Erdogan bude přinucen odstoupit !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud vytvoření chalifátu v Evropě brání existence Turecka v čele s Erdoganem, pak fandím Erdoganovi a doufám, že i Rusko se ještě pokusí Evropě nějak pomoci.

   Vymazat
 15. Vy furt všichni naděláte s tím chalifátem...
  Možná časem ano, ale teď to ještě bude jinak.
  Erdogan se vymaňuje z vlivu SS, v tomto ohledu je pro něj Rusko jenom nástroj.

  Ale SS a západní korporace se jen tak nevzdají, síly ještě mají poměrně dost, a i když to teď se zhrzeným Erdoganem budou mít extrémně těžké, Tureckou spolupráci nebo aspoň neztralitu se pokusí si zajistit, jakkoliv teď bude Erdoganova cena vysoká.

  Teď se ukáže kolik mají SS ještě síly a pák.

  Naopak Čína ani především Rusko určitě nechtějí příliš silné Turecko, takže jejich spolupráce s ním nebude úplně nadšená. Ale na rozdíl od SS bude více méně aspoň korektní.

  OdpovědětVymazat
 16. PROČ NEJDETE K TOMU HLAVNÍMU.Rusko přerušilo plán ,který mělo USA S Tureckem a Putin jenom smečoval nahrávku,kterou dostal na talíři.Jedno je jisté,Cabal se rozpadá již od minulého roku a nyní se chtějí ještě některá část udržet a tak se snaží za každou cenu rozpoutat 3světovou válku.Snaha je marná.Lidstvo čeká velké ODHALENÍ,informace se již odhalují a já jen čekám ,kdy to nastane a my budeme vědět,co všechno se ty nestvůry nebáli dělat lidem a jak s námi manipulovali.Taky se dozvíte.co vše dělal Putin pro to,abychom tuto dobu co možná ve zdraví přežili a došli tam,kam lidstvo má nakročeno dojít.Věřím,že někteří z Vás ví o čem mluvím. Proto přeji Vám všem klid v srdci---LM

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. LM - 12.48

   PŘIZNÁM SE , že nevím o cem mluvíte , ráda bych věděla a znala vic. Jen - imigrace z BV , SV - s tim vším také souvisí ? Děkuji za odpověď.

   Vymazat
 17. Ten Cabal, jak to nazýváte, není konzistentní spolek. Jak v něm, tak i mimo něj, je hodně velmi různorodých a různě mocných zájmů. Cabal se částečně rozpadá, ale taky se transformuje. Jistě se hodně věcí dozvíme, ale ještě víc se jich nedozvíme.
  Ani Putin, ani Ťin-pching, ani třeba Trump, nemají zájem na úplném rozklížení světového pořádku. Jenom ho chtějí posouvat svým směrem,, jak jim se to hodí. A přitom jedině některé dílčí zájmy mají více či méně shodné nebo kompatibilní.

  OdpovědětVymazat
 18. Ano,máte pravdu.Cabal se skládá z mnoha tajných spolků a všichni jsou nějak zapojeni do Tajného kosmického programu.Pro ně není tajemstvím,že jsou základny na Měsíci,Marsu,Kupierově pásu a i mimo naší sluneční soustavu,že se těží nerosty na zbytcích z Maldeku,že už jsou dávno,několik desítek let kosmické lodě,že existuje tzv.Temná flotila,která válčí ve vesmíru po boku s reptiliány,atd.Ale dobré je, že se někteří oddělili od tajn.kosmic.programu a snaží se o dobrou věc,udělat něco pro lidstvo.Aby se mohl člověk trochu orientovat,musí přijmout i fakt,že mimozemštané existují,jsou mezi námi,V dnešní době již je mnoho informací o všech věcech,které se dějí v tento čas a to i pro záchranu lidstva.Je toho velmi mnoho,každý si může vyhledat tyto informace,ale jak jsem dnes zjistila,likvidují některé stránky,takže se na ně nemohu dostat.Ale i jim již začíná kouřit koudel u zadku a jak se říká,každý sklidí co zasadil.-hezký den -LM

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Uff, to tedy byla nálož...

   Vymazat
  2. Tak nevím, jestli je to skutečnost , anebo legrace ....

   Vymazat
  3. Stačí ještě dodat,že člověk byl na tuto planetu dopraven a rozmnožen přes opici,proto jsou někteří ještě dost fousatí.

   Vymazat
 19. Vážení,nedělám si legraci,na to je situace na Zemi velmi vážná.Pokud Vás to zajímá,jděte na MATRIX2001.cz , nebo na SVOBODNÝ VYSÍLAČ.cz a každé pondělí od 21.hod je pořad Absolutně neuvěřitelné s J.CHvátalem.Zrovna nyní skončil pořad o podzemních tunelech a základnách na naší planetě.Tyto pořady můžete si vytáhnout z archivu a poslechnout si je.--dobrý poslech--LM

  OdpovědětVymazat