Reklama

pátek 29. července 2016

Rusko a Čína společně: do Kaliningradské oblasti dorazila čínská vojenská technika


Alexandr Ševčenko
29. 7. 2016  Eurasia24

Do ruské Kaliningradské oblasti byly z Čínské lidové republiky dopraveny zbraně, vojenská technika a munice.

Čínská národně osvobozenecká armáda se v Rusku zúčastní mezinárodní soutěže v bojovém výcviku pěchotních jednotek.

V současné době se dokončují poslední práce na přípravě soutěže. Do terminálu přístavu Baltijsk (hlavní základna Baltské flotily RF – pozn. překl.) byla trajektem dopravena čtyři bojová vozidla pěchoty ZBD05 a také tři kusy pomocné dopravní techniky. Zpravodaji portálu Kaliningrad.ru to sdělili zástupci tiskového oddělení Baltské flotily Západního vojenského okruhu.

Při vykládání vojenských vozidel z železničních vagonů pomáhaly zahraničním kolegům vykládací čety zřízené silami Baltské flotily. Vojenská technika armády ČLR byla umístěna ve speciálních skladech, kde ji vojenští odborníci připraví na soutěž.

Samotná soutěž s názvem Námořní výsadek 2016 proběhne v srpnu na polygonu Baltské flotily Chmeljovka v rámci Mezinárodních armádních her. K zajištění soutěže bylo vybudováno 13 nových objektů příslušné infrastruktury a u 3 dalších proběhla rekonstrukce.

Do soutěže jsou přihlášena družstva Číny, Íránu, Pákistánu, Kazachstánu, Angoly, Venezuely, Indonésie a samozřejmě také Ruska.

Poznámka Eurasia24.cz: Jedná se o další ukázku zintenzivňování vojenské spolupráce dvou klíčových eurasijských mocností. Do Ruska jsou ke společným vojenským soutěžím a cvičením v současné době rovněž přesunuty čínské tanky nejnovější modifikace ZTZ-96B a stíhací bombardéry JH-7B. (Geo)

Alexandr Ševčenko

 

Zdroj: warfiles.ru
Překlad: mbi, Eurasia24.cz
Foto: © Дарья Калиничева / vesti-kaliningrad.ru

23 komentářů :

 1. Škoda,že číňani tam nepojedou po železnici,to by měla pohotovost Rudá armáda a celé NATO.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prectete si tu zpravu jeste jednou, prosim.

   Smazat
  2. Prectete si tu zpravu jeste jednou, prosim.

   Smazat
  3. Připluly trajektem, z trajektu se přesunuly na železniční vagóny. Určitě tanky nebrázdily Kaliningrad.

   Smazat
  4. 20:06 Měl jste na mysli, "škoda že Číňané nepojedou po železnici" přes ČR? Opravdu škoda. Rád bych viděl Kalouska, Štětinu, knížepána Blackhilla a ostatní pošuky, jak se zahalení do tibetských vlajek vrhají před vlak, aby ho zastavili.

   Smazat
 2. 20:06 Zřejmě jste ten článek moc nečetl !? Z Marsu rozhodně nespadli ... Stejně jako v případě čínských turistů při návštěvě jejich prezidenta v Praze.
  "Při vykládání vojenských vozidel z železničních vagonů pomáhaly zahraničním kolegům vykládací čety zřízené silami Baltské flotily"

  OdpovědětSmazat
 3. 20:16 pane znáte zeměpis?Kaliningradská oblast není v Rusku ale mezi Polskem a Litvou a hodně pochybuji,že by Čína dostala svolení transportu zbraní přes tyto země.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Faktem je, že čínská vojenská technika byla vyložena v Kaliningradě ze železničních vagonů ....
   S tím nejspíš budou souviset jiné aspekty než zeměpis.

   Smazat
  2. Časem se nebude ptát a pojede.

   Smazat
 4. Je dobře, že se Rusko a Čína sbližují i po vojenské stránce. Třeba si USA včetně NATO uvědomí, že na takovou sílu už rozhodně stačit nemůžou a couvnou od současné provokativní politiky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Optimismus je, doufejme, na místě. Je dobře, že to sbližování má být nejspíš výstrahou. Nicméně zelené mozky natěšené na roli prvních houslí si uvědomit nemusí vůbec nic.

   Smazat
  2. 21:01 - Ale houby vlastní přání, tento plk opakuje po ušounoj z Bílý stodoly! To tenhle imbecilní makák s tím začal "Rusko je izolované a bude ještě víc" - prohlásil někdy před 2 lety a tihle Šapirovi poskoči to jen papouškujou. Ovšem nejlepší hlášku o jeho oblíbeném "izolování" co prones radši přeslechli. Když mluvil o zlepšování vztahů s Kubou tak prones: "Chtěli jsem je dostat do izolace, ale nakonec to vypadalo že jsme se do ní dostali spíš my sami v rámci Latinské Ameriky".:)))

   Smazat
  3. Sorry to patří k příspěvku níže:)

   Smazat
 5. 20:31 Dostala, nedostala - faktem je, že čínská vojenská technika byla vyložena v Kaliningradě ze železničních vagonů ....
  Tak to zřejmě chodí ..

  OdpovědětSmazat
 6. Nic co by nebylo možné očekávat. Když cvičí NATO proti Rusku je to údajně cvičení obranné na území států předurčených jako předpolí obranných záměrů USA, jako oběť na úrovni pěšáků ve hře šachy - určená oběť k likvidaci, pro získání strategické výhody. Asi se u nás najde dost občanů náležitě hrdých na přisouzenou roli obětí za svobodu, kterou je nezbytně nutné vnutit velikému ruskému národu. Z řady příspěvků na tomto webu, taková imbecilita tak nějak samovolně vyplývá. Tento článek nasvědčuje tomu, že v tom není Rusko samo, jak zde často nějaká trumpeta vytrubuje na základě "myšlenek" jejichž otcem je, vedle vrozené debility, vlastní přání.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:01 - Ale houby vlastní přání, tento plk opakuje po ušounoj z Bílý stodoly! To tenhle imbecilní makák s tím začal "Rusko je izolované a bude ještě víc" - prohlásil někdy před 2 lety a tihle Šapirovi poskoči to jen papouškujou. Ovšem nejlepší hlášku o jeho oblíbeném "izolování" co prones radši přeslechli. Když mluvil o zlepšování vztahů s Kubou tak prones: "Chtěli jsem je dostat do izolace, ale nakonec to vypadalo že jsme se do ní v rámci Latinské Ameriky dostali spíš my sami".:)))

   Smazat
 7. Rusové, kteří měli dopingovou minulost, startovat nesmí, Američané, kteří měli dopingovou minulost startovat můžou. To je bez komentáře, ale odpovídá to západním demokratickým principům. Dnes byl na ČT dokument o Kanaďanech, kteří hráli v roce 1972 proti Sborné. Aby vyhráli zlomili útočníkovi Sborné kotník a v dokumentu kanadští hráči řekli, že likvidačního faulu nelitují protože Kanadští hráči jsou známí tím, že pro vítězství jsou ochotní udělat vše. Myslím, že Američané jsou také ochotní udělat pro vítězství vše a proto zařídili, že atleti Ruska jim konkurovat nebudou.

  OdpovědětSmazat
 8. Já se z vás picnu,je to jednoduché.Z lodi na železnici...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0:03 Picni se ale nejdřív si přečti pozorně první příspěvek,který nikdo nepochopil.

   Smazat
 9. .. velmi závažné informace, varující, se objevily zde:
  http://m.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/spiegel-breedlove-a-spol-chteli-rozpumpovat-konflikt-na-ukrajine/
  Děda.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To se ví, že chtěli. Šílenci to budou zkoušet
   dál. Že se jim to zatím nepovedlo znamená, že nerozhodují jen šílenci. Velkou válku většina nechce, to je přece jasné.

   Smazat
 10. To je dobrá správa ,aspon bude NATO a u nas pre NATOVSKYCH pro hrdinne vojenských pudloch vystraha že nielen NATO ale i RUSSIA - CHINE aliance je tu v Europe. Aspon to bude vyvážené. Keby nahodou to tu buchlo máme vojnychtivých kavárenskych hrdinov ktorí nas spasia a vrhnú sa pod rusko - čínske tanky s výkrokom na perách GOD SAVE AMERIKA AND NATO AND GLORY ,GLORY AMERIKA AND NATO a my budeme po starostiach a budeme hrdý na svojich USA i NATO HERROUS, GOD SAVE DEFENSE AMERIKA AND NATO.

  OdpovědětSmazat
 11. Myslim, že toto cvičení, které se bude odehrávat možná až za měsíc je taky dobrá zástěrka pro přítomnost číňanů v horké oblasti. Proč? Budou-li v Kaliningradu nejen rusové, ale i číňani, případná false flag operace je neuskotečnitelná, protože následky by se mohly vymknout kontrole

  Garde, šimpanzi z bílé kadibudky!


  Koloděj.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.