Reklama

neděle 31. července 2016

´Další ukázka zintenzivňování vojenské spolupráce dvou klíčových eurasijských mocností Ruska a Číny!

Alexandr Ševčenko
31.7. 2016   Eurasia 24

Do ruské Kaliningradské oblasti byly z Čínské lidové republiky dopraveny zbraně, vojenská technika a munice.Čínská národně osvobozenecká armáda se v Rusku zúčastní mezinárodní soutěže v bojovém výcviku pěchotních jednotek.V současné době se dokončují poslední práce na přípravě soutěže. Do terminálu přístavu Baltijsk (hlavní základna Baltské flotily RF – pozn. překl.) byla trajektem dopravena čtyři bojová vozidla pěchoty ZBD05 a také tři kusy pomocné dopravní techniky. Zpravodaji portálu Kaliningrad.ru to sdělili zástupci tiskového oddělení Baltské flotily Západního vojenského okruhu.
Při vykládání vojenských vozidel z železničních vagonů pomáhaly zahraničním kolegům vykládací čety zřízené silami Baltské flotily. Vojenská technika armády ČLR byla umístěna ve speciálních skladech, kde ji vojenští odborníci připraví na soutěž.

Samotná soutěž s názvem Námořní výsadek 2016 proběhne v srpnu na polygonu Baltské flotily Chmeljovka v rámci Mezinárodních armádních her. K zajištění soutěže bylo vybudováno 13 nových objektů příslušné infrastruktury a u 3 dalších proběhla rekonstrukce.

Do soutěže jsou přihlášena družstva Číny, Íránu, Pákistánu, Kazachstánu, Angoly, Venezuely, Indonésie a samozřejmě také Ruska.

Poznámka Eurasia24.cz: Jedná se o další ukázku zintenzivňování vojenské spolupráce dvou klíčových eurasijských mocností. Do Ruska jsou ke společným vojenským soutěžím a cvičením v současné době rovněž přesunuty čínské tanky nejnovější modifikace ZTZ-96B a stíhací bombardéry JH-7B. (Geo)
Zdroj: warfiles.ru

10 komentářů :

 1. Je na čase, aby tyto dvš mocnosti uzavřely otevřené spojenectví, jako protiváhu smrtosnému systému USA.

  OdpovědětSmazat
 2. Z nepřátel udělat spojence. Tak to se usákům fakt povedlo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vaše přání otcem myšlenky.
   Nejsou to žádní spojenci. Čína má vlastní zájmy a Rusko pro ni není nic víc než zdroj surovin. Kvůli ruským zájmům Čína nikdy nepůjde otevřeně proti USA a EU, suverénně největším odběratelům čínského zboží. To by pro ni bylo smrtící a oni to dobře ví.

   Smazat
  2. Hlavně že pro tu ussackou Plechovou kavalerii ne....mysliteli s panákem v palici!

   Smazat
  3. 20:16

   Jako že by se USA a EU bez kupování čínských plastových sraček položily? Naopak, výroba by se vrátila zpět což by bylo jedině dobře.
   Ty myslitel moc nebudeš.

   Smazat
  4. A jaká zbrojovka je ještě naše ty gumáku?!!!!

   Smazat
  5. 20:33
   Nevím sice co to meleš, ale tvýho tu není nic a ani nikdy nebylo, i když ti soudruzi nakukali opak.

   Smazat
  6. A tobě v pomocný ani na přímluvu humanitárnho bombarďáka nedali mozek,plivanče z lejnolahvárny!!!!

   Smazat
 3. Myslím, že US mají uši našponované.

  https://www.washingtonpost.com/news/the-switch/wp/2016/07/29/america-is-hacking-other-countries-with-stealthy-submarines/

  OdpovědětSmazat
 4. Odkdy se vojenskému cvičení říká soutěž v bojovém výcviku?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.