Reklama

.

.

pátek 22. července 2016

Šok! Trump o NATO

Jan Urbach
22. 7. 2016   Vaše věc

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump v rozhovoru s listem "New York Times" prohlásil, že jako prezident nezaručí obranu spojenců v NATO v případě, že neplní své závazky vůči USA. V rozhovoru se objevuje také sugesce, že může stáhnout americké vojáky rozmístěné ve světě.


Prestižní americké noviny nezveřejnily plný text rozhovoru, ale jen jeho výtah, který informuje o zásadních názorech Trumpa. Patří mezi ně například záměr, že donutí spojence Washingtonu ke zvýšení nákladů na obranu, které po dlouhá desetiletí zajišťovaly Spojené státy. Trump by tak vypověděl dlouhodobé smlouvy, které považuje za škodlivé pro USA.

V případě zvolení by také zřejmě nedošlo automaticky k aktivaci článku 5 Washingtonské smlouvy o pomoci každému členskému státu, který bude cílem agrese. New York Times se také ptaly na ohrožení třech států Pobaltí Ruskem. Trump uvedl, že by se o případné pomoci rozhodoval podle toho, zda tyto státy „plní závazky vůči nám“.

14 komentářů :

 1. Srandovní je, že Trumpf, se vyjádřil zcela v duch článku 5 Washingtonské smlouvy! Ona totiž žádný závazek jít do války ostatním členům NATO v případě napadení jednoho z jejich členů totiž vůbec neobsahuje!!! Třebaže nám všudypřítomná propaganda neustále tvrdí opak...

  Zdraví Vás
  JiB

  OdpovědětVymazat
 2. Jaký šok Dvořáku a pod.vždyť Donald má zájem, co je v USA a Evropa ho nezajímá.Pan Světa Znalej to píše snad už půl roku a VY na NR jste hluší.Donald by byl kámoš Putina to je pravda,jenže právě proto asi prezident USA nebude a pak budu mít do koho rejpat.Dobře VÁM tak,holoto.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Trochu jste vykolejil z logiky a sjel na odstavnou kolej. Co jste svým 'příspěvkem do diskuse' chtěl národu sdělit? Že Trump není Dvořák? Že má z Dvořáka šok? Že je Trump a Dvořák holota? Zkuste prosím znovu. Díky. Ivanka T.

   Vymazat
  2. 20:35-ale o to běží! Tramp si udělá "ordnunk" doma a my tady, vo co go Vám?

   Vymazat
  3. Ivanko,možná jsem vykolejil z logiky ale VÁM by asi více seděla za prezidentku Clintonová a to jen proto,aby jste tady na NR mohla fňukat jaká je ta Clintonová kráva.Vám by vyhovoval,aby byl prezident USA McLenin nebo AbuStalin

   Vymazat
  4. Anonymní22. července 2016 20:35
   „Pan Světa Znalej to píše snad už půl roku a VY na NR jste hluší.Donald by byl kámoš Putina to je pravda“
   Nevím, jestli si Světa Znalej zaslouží takového žáka. Trump by nebyl kámoš Putina, jenom by na něho šel jinak. Prostě, nemůže se na to dívat, jak útoky současných Rusobijců, mají za výsledek pouze stálé posilování Ruska, jak vojensky, tak politicky. A nastupující vytlačování USA z rozhodování o světě (viz smlouva Minsk o Ukrajině, jednání o zbraních hromadného ničení v Iránu, nebo vývoj v Sýrii). P.K.

   Vymazat
 3. To co Trump prohlásil od něj nebylo zrovna moc taktické. Řekl bych, že poškodil svoji možnost být zvolem prezidentem USA. Na druhou stranu ho úplně chápu. Proč by měly USA nasazovat životy svých vojáků za kohokolivze spolku NATO, když tito někteří neplní ani svoje základní dohody s NATO. Všechno je to jen a pouze špinavá politika.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tu smlouvu jsem zprostředkovaně četl asi před rokem tady na NR a o automatické aktivaci článku 5 tam není ani zmínka.
   Nikomu také nehrozí nic, když nebude píchat do vosího hnízda, nebo spíše vrtat do medvědího brlohu.

   Vymazat
  2. 22:16 Stejně jako komentátoři a politici jste přehlédl, že Trump nemluví o závazcích vůči NATO (výdaje na zbrojení), ale o závazcích vůči USA. To jest o naprosté podřízenosti jejich příkazům a politice. Odvedení pozornosti k výdajům na zbrojení slouží jen k zamaskování Trumpova příliš otevřeného postoje k postsovětským koloniím.

   Vymazat
 4. To jsem vubec nevedel, ze New York Times jsou prestizni media.
  Je myslel, ze HUSTLER, ktereho publikuje Larry Flynt je prestiznejsi.

  (20:35) Je to tak !
  T.j. chyba , kdyz mi lide neveri.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 5. Pre Europu by bolo lepsie,keby nas USA nechranili.Ta ich ochrana nie je ochrana Europy,ale ochrana ich svetovlady.Zatial bola Europa chranena v Afganistane,Iraku,Syrii,atd.Uz aj lode NATO dovazaju vysledky tejto ochrany z Afriky.Teraz aj v Ukrajine,aj pobaltske staty treba ochranovat,lebo tie maju pocit,ze Rusi ich chcu prepadnut.Preboha,to aj skutocne niekto veri,ze Rusi vtrhnu do pobaltskych statov,Co tam budu opatrovat ich dedkov a babky,lebo vsetko mlade je prec.Napriklad Nemci lamentuju,ze im bandy z tychto statov rabuju,vykradaju byty/Der Spiegel/Ale myslim,Trump nie je vojny chtivy,ako H.Clinton.Tie 2 percenta je treba pouzit na nasu obranu vonkajsich hranic.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Clinton a bojechtivej? Huleníchtivej od mladejch holek, to snad. To spíš ta JEHO MEGERA, o ní a jejím účjnkování se Trump vyjádřil naprosto přesně! My Češi bychom se zase měli světu omluvit za KRVAVOU MADLU. BABU HNUSNOU!!!

   Vymazat
 6. Přeci už Obama jasně ukázal, že před volbami je možné říkat cokoliv, ale po volbách je nutno naskočit na koleje a pokračovat v kurzu. Podobné to bude s Trumpem, stane-li se prezidentem.
  Nebo si snad někdo myslí, že Trump zatočí s FEDem? P.K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tramp ma nemoc zvanou vytrhavani veci z kontextu. Tedy Evropa se po mnoha valkach neciti na to stale vic a vic zbrojit ale US expanse v zajmu "ïnternacionalnich" korporaci musi zbrojit a agresivne poskytovat ÏNTERNACIONALNI pomoc a okupovat postupne cely svet zbranemi,masakry a "dohodami". Jinymi slovy Evropa ma zbrojit v zajmu USA,Izraele a behat valcit vsude jako pes ,kteremu se prikaze napadnout a trhat.. Dokonce i tam, kde USA vyzbrojila modernimi zbranemi teroristy a ted se tam boji litat ve dne a vyjit kdykoliv ze svych opancerovanych zakladen "osvobozovat" .....Vime jak se voli v USA a jinde. Akorat to leze na povrch.. Tzv. ochrana sveta je zincenovana komedi, z USA kdy skupina parasitu v urcenych statech jeci pomoc,pomoc, rusove a dostavaji za to baksis a lide plati z dani vsechno. Co se deje v Evrope uplne vsechno je proti zajmum Evropy. To snad je jasny..

   Vymazat