Reklama

pondělí 4. července 2016

Soros vyzývá k „nárůstu financování“ EU

Robert Wenzel
4. 7. 2016   Zvědavec

Miliardářský etatista (etatista: zastánce vměšování státu do ekonomiky a sociální politiky) George Soros se před několika dny objevil před Evropským parlamentem a pronesl tam projev, ve kterém probíral, co by EU měla po brexitu dělat.


Pokud jste si nebyli jistí, že Soros je fanatickým etatistou nového světového řádu před tímto projevem, po něm byste již žádné pochybnosti mít neměli. Tento projev byl prostě svým pokusem zintenzivnit roli EU v její zbývající sféře moci ohromující.
 
Tento 85letý stařec jasně chce využít příležitost britského hlasování o vystoupení z Evropské unie k provedení obřího skoku a posílení EU do ještě vetší centralistické supervelmoci – placené subjekty žijícími v prostoru EU a ústící v ještě větší donucování lidí v tomto sektoru ještě mocnější vládnoucí strukturou EU.

Specificky řekl Evropskému parlamentu, že EU by si měla začít masivně půjčovat miliardy euro. „Nárůst financování“, jak to nazval, má restrukturalizovat EU, podpořit její moc a získat mnohem větší vliv v Evropě a vládu nad ní.


Bez výrazného financování nemůže EU vykonávat funkce, které ji byly určeny, ani uspokojovat očekávání Evropanů. A protože nedosahuje cílů, které si vytyčila, ztrácí unie legitimitu a podporu občanů.

Uprchlická krize problém ilustruje. Ročně bude potřeba nejméně 30 miliard euro, jak uvnitř unie – na vybudování účinných hranic a efektivních azylových agentur, k zajištění důstojných přijímacích podmínek, spravedlivých azylových procedur a příležitostí k integraci – tak vně jejich hranic – na podporu zemí přijímajících uprchlíky a posílení vytváření pracovních míst v Africe a na Středním východě…

Vzhledem k tomu, že je v sázce samotné její přežití, měla by na to EU vrhnout veškeré své disponibilní zdroje. A přesto byl rating unie AAA sotva použit. To je vrchol nezodpovědnosti…

Aby se získaly potřebné finanční zdroje v krátké době, bude muset EU provést to, čemu říkám „nárůst financování“. Tedy navýšení dluhu díky využití páky u relativně malého rozpočtu EU, místo aby se pytlíkovaly nedostatečné zdroje každý rok…

Pro využití bilance EU je dobrý důvod. Využitím ratingu AAA by získala EU dodatečnou výhodu tím, že by poskytla tolik potřebný ekonomický stimul Evropě. V době globálních úrokových sazeb na historickém minimu je nyní obzvláště vhodný okamžik se takto zadlužit… ((samovyvolení) penězoměnci nevynechají jedinou příležitost k posílení dluhového otroctví a své moci nad ostatními – p.p.)

V krátkodobém horizontu by existující nástroje EU umožnily mnohem účinnější mobilizaci zdrojů, místo vytváření nových. V úvahu připadají obzvláště dva zdroje peněz – Evropský mechanismus finanční stability (EFSM) a Podpůrný nástroj platební bilance (BoP)…

Makro-finanční podpůrný nástroj (MFA) je dalším zdrojem vypůjčování, specificky určený pro akce mimo EU. Ukázal se být důležitým nástrojem v zemích jako Ukrajina, ale potřebuje novou rámcovou dohodu. (To je naléhavé, protože sjednání rámcové dohody vyžaduje čas a současná ukrajinská vláda si zaslouží více podpory, než je ji EU v současnosti schopna nabídnout).

Souhrnná výpůjční kapacita EFSM a Podpůrného nástroje platební bilance je 110 miliard euro. Výpůjční síla posledně uvedeného je téměř zcela nevyužita. EFSM poskytl úvěry zhruba ve výši 46,8 miliard euro Portugalsku a Irsku a jeho volná kapacita každým rokem roste, neboť tyto úvěry jsou spláceny.

Všechny zmíněné nástroje tvoří výraznou nevyužitou výpůjční kapacitu.

Utracení velké částky hned na začátku by velmi usnadnilo zvládat přistěhovaleckou krizi a umožní EU účinně reagovat na některé z nejnebezpečnějších následků krize… Velké počáteční investice pomohou odsunout ekonomickou, politickou a sociální dynamiku od xenofobie ke konstruktivním výsledkům, ze kterých budou mít prospěch uprchlíci a stejně tak hostitelské země.


Jak Soros navrhuje, že budou tyto masivní půjčky nakonec splaceny? Volá po celoevropských daních:


Samozřejmě, že zvýšení dluhu za současného rozpočtu nakonec dostane na světlo hlubší otázky omezených příjmů rozpočtu EU. Situace se za ty roky zhoršila, neboť skutečně vlastní zdroje rozpočtu EU (jako cla) poklesly. Nyní je čas na drastické přetvoření toho, jak jsou vlastní zdroje EU vybírány.

Snížení zdrojů EU v r. 2014 na 1,23% GDP bylo tragickým omylem a nyní za něj platíme. EU nemůže přežít s rozpočtem této velikosti. Byl jsem vloni velmi povzbuzen, když ministr Schauble přišel s nápadem celoevropské daně z pohonných hmot. Evropský parlament by měl tento nápad vážně posoudit…

V každém případě musí EU a její členské státy najít nové zdroje daňových příjmů. Další možností by bylo uvalení zvláštních celoevropských daní. Nový daňový příjem by měl přicházet z různých zdrojů, včetně existence celoevropské DPH; nebo nové daně za příjezd do EU a poplatky za víza, což by přesunulo určitou zátěž na ne-občany EU přející si do EU přicestovat.


A ani na okamžik si nemyslím, že by tento globální etatista zůstal jen u tohoto. Nezašel do podrobností, ale tvrdě narážel na „vojenské hrozby pro EU“.

EU čelí rostoucím vojenským hrozbám. Naši vnější nepřátelé byli posíleni. Představují nová, doposud nepředstavitelná nebezpečí v různých částech širšího regionu, která jsou rovněž zodpovědná za zhoršování uprchlické krize.

Je těžké si myslet, že globální etatista jako Soros by si nemyslel, že EU, která si půjčuje miliardy a zdaňuje své subjekty, by rovněž neměla mít vlastní velké vojenské síly.

Zdá se, že Britové odchází za vteřinu dvanáct. Po brexitu Soros odhalil čiré mocenské choutky etatisty intrikánů nového světového řádu. Evropané by si měli dávat pozor.

Celý Sorosův proslov je zde.

New World Order Statist Soros Speaking to the European Parliament Calls for Multi-Billions in EU 'Surge Funding' vyšel 30. června 2016 na blacklistednews.com. Překlad v ceně 359 Kč Zvědavec.

27 komentářů :

 1. Ať už dědek někam zaleze i s vedením EU a dají nám pokoj.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. pro 10:31 úplně nejlíp by udělal, kdyby už konečně zalezl do hrobu..

   Vymazat
  2. ..no vypadá, že z něj právě vylezl..

   Vymazat
 2. Je to jen spekulant, který těží na rozvlnění společnosti.
  Nainvestuje do idei - tím vytvoří vlnku, od které se odpoutá a potom na rozvlněné společnosti vydělává prachy, protože ví, že bude následovat její vyvážení a tím i protipohyb. Jednoduše a s malou silou ovládá masy, na jejichž pohybu se následně napakuje.
  Tak pracuje černý magik.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proto je třeba si udržovat vlastní vůlí dobrou náladu a vyrovnanost a nenechat se zotročit různými společenskými manipulacemi.

   Vymazat
  2. Soros a příklad z Kosova: Sorosovi nevládky rozšířily zprávu, že v dole Trepča bylo zavražděno několik stovek albánských horníků a že to udělali Srbové. Následně neziskovky vytvořily "nezávislou komisi", která měla vše vyšetřit. Mrtvoly nenašli, vybájený srbský zločin se nekonal, ale komise ohodnotila zásobu barevných kovů v dole Trepča na 55 Mld - USD a Sorosovy organizace a firmy se začaly zajímat o privatizaci dolu. Takhle se to dělá! Tak se vydělává na rozeštvávání lidí a na válce. Leo

   Vymazat
 3. Vysoký stupeň činnosti okultisty, který špatně skončí.
  Sledujte v přímém přenosu, jak si ho vezme čert.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nepomáhat mu v jeho jeho díle, abychom nedopadli podobně.

   Vymazat
  2. A co Člověk v tísni? To je nic? To je také jedno ze Sorosových tykadel!!!

   Vymazat
 4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jejich parazitní systém,žijící z dluhů a lichvy,je už tak rozežraný a rozbujelý,že potřebuje ke své existenci zadlužení celých států,prostřednictvím kompradorské,zkorumpované vládnoucí mafie,jako je v USA i ve skoro všech zemích EU a zbytku světa.
   Systém,který jim umožňuje z ničeho vykouzlit peníze a prostřednictvím jejich půjčování postupně skoupit celý svět,jak svého času prohlásil Solomon Rothschild....Systém ale začíná požírat sám sebe a už se nemůže "uživit" a hrozí mu kolaps,proto si dejte pozor na své peníze v bankách,ať o ně nepřijdete...do dvou let se "to celý"posere,pokud to všechno neposerou ještě dřív útokem na Rusko....
   Tenhle židovský zmrd,zbohatlý na likvidaci svých souvěrců a kšeftech svého fotra s nacisty,žene se systémem,kterého je součástí,do záhuby celé národy a na pomoc mu přichází tací jemu rovní,jako jsou třeba oba bývalí guvernéři ČNB,Kalousek a mnoho jiných zkorumpovaných xindlů....už aby ta pijavice zdechla....

   Vymazat
 5. A kdy už zaklepe bačkorama? Dědek hnusnej. Celá světová i národní politika a spol.je jeden stařec vedle druhého. Jak je toto možné? Starci přisátí na život jako klíšťata - kdy odejdou do zaslouženého odpočinku? Jejich hromadná fotky by byla jako fotka z hospicu.

  OdpovědětVymazat
 6. A takovému neřádu lezeme do zadku a neziskovky nás k tomu pobízejí.
  Jak chce žid Soros - přijímat a vítat.
  Jak chce žid Soros - tisknout více peněz.
  Jak chce žid Soros - 40 mld. Ukrajině a musí hořet.
  .......

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. osobními přátely Sorose v Čechách jsou mimo jiné pánové Pithart a Havel !!

   Vymazat
 7. Co ten Sereš objevil, co nového? Podstata stejná vše při starém, lichva zabalená do trapného proslovu. Kdo mu tohle žere?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Žerou mu to členové vlád, židozednáři a ti nám to potom servírují jako jedinou pravdu proto, aby se udrželi u svých koryt.
   Jinak by je žid neodměnil, ale obměnil. Vzpomeňte si kdo financoval chartisty.

   Vymazat
 8. Vážení, jinak proti těm, no přece víte. To se neříká. Nic nemáme. Je jich 12 kmenů a někteří z nich se cítí vyvolenější než ti druzí a likvidují své vlastní.
  Nevadí přeci, kdyby pracovali vedle nás na soustruhu, kouleli popelnice, sváželi z pole seno.
  Vadí však lidé, kteří rozhodují za nás a ještě nám vytváří iluze, kterými se zaobíráme. Že to jsou většinou ti, no víte kdo, hlavně nejmenovat. Za to nikdo z nás nemůže.
  A argument, že to je tak proto, že jsou chytřejší neobstojí, protože si je vybral spolek nadnárodní sebranky k tomu, aby ovládal světové dění ve svůj prospěch. Oni jsou jen prostředníkem, i když se cítí jako vládci. Tak to však není.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Financovali války a to tak chytře, že podporovali obě válčící strany. Po válce se jim spláceli jejich štědré půjčky díky pracujícím lidem, kteří se nejdříve nechali nahnat do války.
   Nemusíme chodit daleko. Ukrajina je vzorem. V takovém případě gojím zůstane gojímem i kdyby měl sebe lepší ideály.

   Vymazat
 9. Soros jim řekl: podpořte svou EK, až k Vám přijde s návrhem, velkého zadlužení EU. A protože to je člověk činorodý, jistě nezůstane jenom u veřejného projevu, ale budou následovat neveřejná „jednání“ s poslanci, při kterých bude jistě obtížné, mu nevyhovět.
  Chtělo by se vyzývat k rychlému odchodu z EU, než na nás dopadne poměrný díl, obřího zadlužení. Ale možná že už se konečně vzepře Evropská rada. Náš člen této rady, p. Sobotka, nyní v OVM, zastával docela odhodlané postoje. P.K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jen jestli to odhodlání nebylo jen na oko, jako divadlo pro lidové masy, od kterých by chtěl, aby ho opět volily.

   Vymazat
 10. Pokud stát nemá na provoz, tak musí brát tam kde je. To znamená třeba u Sorose a jeho souvěrců.100% zdanění zisků bank 100% zdanění divident atd. Rozhodně nás nezachrání tím, že budou odírat plošně nejméně majetné!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Možná přijde na řadu opět znárodnění. Nesmí být ale takové, aby se oligarchům podařilo vytvořit válku. Je nutné je všechny šikovným způsobem odpojit od jejich milášků.

   Vymazat
  2. Jojo.....a všechno má mít své hranice.....i majetek.....

   Vymazat
 11. Běda zemím těm, kterým osli vládnou:
  tak kálíme vám na, tuhle partu zrádnou.
  To Britové řekli všem, vždyť královský maj vkus
  v oslím chlévě čekal by, je už pouze exitus.

  OdpovědětVymazat
 12. Ty evropské hodnoty,
  no to je vám švanda.
  Ze Sorosovy dobroty
  si péro honí Janda.

  OdpovědětVymazat
 13. Tak mu třikrát hanba! ......

  OdpovědětVymazat
 14. Nejvyšší čas zřídit něco jako Norimberské procesy!

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.