Reklama

neděle 31. července 2016

Stéphane Ravier, starosta 7. čtvrti Marseille: Jestliže nezastavíme migranty, je s Francií konec


Darja Aslamova
31. 7. 2016    zdroj
Darja Aslamovová, speciální korespondentka Komsomolské pravdy, besedovala s člověkem, který se každý den na vlastní oči přesvědčuje o tom, jak evropská velmoc stále více ztrácí svou identitu. Darja se prochází po Marseille, konkrétně po její arabské čtvrti. Známí jí důrazně poradili, aby si sundala všechny cennosti, protože by jí brilianty z uší mohl arabský výrostek odervat - i s ušima. Proto si na výlet do arabské čtvrti vzala pouze fotoaparát, 20 euro a kopii cestovního pasu. Kdyby ji zabili, ať ji mají podle čeho poznat. Zatím ji tam pouze se zájmem sledují; všude prodávají halal pizzu, proti uzavřenému chrámu na Dominikánské ulici prodávají talismany a muslimské cetky.


V centru náměstí se tyčí velkolepý triumfální oblouk v románském stylu a okolo něj se procházejí těhotné arabské ženy v burkách, před sebou tlačí kočárky, kolem nich se pak rojí i jejich starší děti. Darje to připomíná scénu z nějakého historického filmu o Římu obsazeném barbary.Tento oblouk podle Darji buď muslimové zničí, nebo ho zachovají a budou děti učit tomu, že jde o dílo arabských stavitelů, stejně jako kosovští učitelé v albánských školách vtloukaly dětem do hlavy, že překrásné starobylé srbské chrámy jsou poklady albánské architektury, které obsadili zlí Srbové. Velké množství těhotných arabských žen jí pak připomíná nejvýhodnější byznys ve Francii: Čtyři děti zabezpečují dobrý příjem od státu, bezplatné zdravotní pojištění, bezplatné vzdělání a množství dalších výhod. Jestliže nějaký „na hlavu padlý“ výrostek spáchá sebevraždu s výkřikem „Allah abkar!“, maminky s dětmi se nikdo neodváží ani dotknout. Jsou přece Francouzi!

Stéphane Ravier hodnotí činy vlády jako „cirkus“, jenž vnucuje občanům pocit bezpečnosti, říká tento politik a též regionální lídr strany Národní fronta. Vojáci podle jeho slov nemají ani právo prohlédnout si tašky, nemluvě o právu zatčení a použití zbraně. Nesmějí se „dotknout“ občana, pokud vedle nich nestojí důstojník soudní policie. „Patriot“ Sarkozy, bývalý ministr vnitra, propustil z policejních složek a četnictva 12 500 lidí, protože „Francie je bezpečná země“. Nyní se tu nedostává vojáků, policistů i zbraní. Mají je pouze ti, kteří nemají právo je používat. Proto si policisté na služebně hrají hry na mobilním telefonu.

Na otázku, zda se Francie nachází ve válečném stavu, odpovídá Ravier, že ano. Nejedná se ovšem o klasickou válku, protože se bojuje s nepřítelem, kterého důkladněji poznáte, až když spáchá teroristický čin. Proto si podle jeho musí Francouzi vytvořit účinné mechanismy boje s terorismem nikoli jen z vojenského, ale především z právního hlediska.

Nejedná se podle něho o válku občanskou, nýbrž o válku mezi Francouzi a «franko-quelquechose”, tedy s takzvanými Francouzi. Každý „ne úplně Francouz“ by měl ztratit státní občanství po spáchání trestného činu...

Na otázku, proč nevyhostili včas pachatele masakru v Nice, odpovídá s ironií, že Francie je zemí „svornosti, rovnosti a bratrství“. Jeden ze Sarkozyho zákonů totiž zakazuje vyhostit ze země zahraniční občany, pokud mají ve Francii příbuzné a rodinu, tj. děti. Stačí, když se děti učí na francouzské škole – v tom případě je nedotknutelný. To je precedens sahající do dob Velké francouzské revoluce a mající kořeny také v Deklaraci práv člověka a občana – až na to, že slovo občan se z deklarace jaksi vytratilo.

Jako senátor měl S. Ravier možnost se účastnit zasedání příslušného senátu, který rozhodoval o podmínkách přijetí syrských uprchlíků. Ne o tom, koho přijmout, ale o tom, jak jim vytvořit co nejlepší životní podmínky. Nedávno upozornil ministra vnitra na to, že hranice překračují také potenciální teroristé, a on reagoval slovy, že Francie tradičně – už od r. 1793 – přijímá všechny uprchlíky. Od tohoto roku se ovšem radikálně změnila politická situace.

Darja připomíná reakci médií, která „se rozplývají“ nad situací muslimů, potom „pláčí“ nad mrtvými Francouzi, ale osud pěti Rusů a dvou nezvěstných je vůbec nezajímá.

S. Ravier reaguje slovy o tom, že zde nikdo za nic nenese odpovědnost. Politická elita tvoří uzavřenou společnost, při volbách si pouze vyměňují posty, případně změní „barvu“ politické strany – z levé na pravou a naopak. Politická elita je úzce propojena s mediálními elitami. Obě jsou odtrženy od reality obyčejného života. Když se slušný a daně řádně platící Francouz zapomene v autě připásat nebo zvýší rychlost, hned ho pokutují. Zato drogovému dealerovi, např. z Maroka, budou dávat první, druhou a další šance.

Darja připomíná poněkud absurdní příhodu, která se jí stala v jednom francouzském městečku. Zadrželi ji tři četníci a chovali se k ní jako k teroristce. Potom se vyjasnilo, že si nezapnula airbag. Ti tři jí přednesli dvacetiminutovou řeč, nerozuměla z ní ničemu, protože zná jedinou francouzskou frázi: c’il vous plait une coupe de champagne („číši šampaňského prosím“). Dvacet minut jim anglicky vysvětlovala, že se „odpásala“ minutu předtím, aby se zeptala nějaké tetky na cestu na Marseille. Chtěli po ní devadesát euro pokuty, potom se ale spokojili s napomenutím.

Dále se S. Ravierem hovoří o neúspěchu Národní fronty v druhém kole voleb. Vysvětlil jí, že média ve spojení s odbory, byznyssférou a vůbec celý systém vytvořily dojem, že po jejich vítězství se rozpoutá občanská válka. Vyzvaly také „ne úplné Francouze“, aby se hojně dostavili k volbám.

Informuje Darju o tom, že idea integrace muslimů do společnosti „krachla“, proto se teď hovoří o tom, že je nutno oceňovat kulturní odlišnosti mezi národy. Migranti se už nemusí učit francouzštinu ani přijmout francouzskou kulturu a tradice. Mohou si proto dělat, co chtějí. Vyžadují pro sebe mešity, odlišný systém výuky ve školách pro chlapce a dívky, halal jídlo ve školních jídelnách, hidžáby, oddělené prostory v plaveckých bazénech, vnesení muslimských svátků do křesťanského kalendáře. Darja to komentuje slovy, že muslimové nás integrují.

Ptá se, kolik jich ve Francii je. S. Ravier přiznává, že neexistuje žádná statistika. Nesmíte se lidí ptát na jejich víru. Jeden arabský politik nedávno prohlásil, že ve Francii žije 20 milionů muslimů. Dále starosta připomíná anketu jistého populárního časopisu, který před několika lety zjišťoval formou ankety, které jméno je nejpopulárnější. Byl jím několikrát Mohamed. Dnes tato rubrika zmizela. Není záhodno upozorňovat na to, kolik Arabů zde skutečně žije. Sám Ravier má na základních školách své čtvrti 80 % dětí arabského původu.

Jako člověk je starosta pesimista, jako politik musí být optimista a doufat, že se lidé probudí a že se postaví migrantům. Kdyby byl velký pesimista, tak by – jak smutně říká – žádal o politický azyl v Rusku. Ruský prezident je mu velmi sympatický, protože bojuje s terorismem. Jestliže tak neučiní i Francie, čeká ji osud Kosova.

Po odchodu od starosty navštívila Darja restauraci naproti radnici. Arabský „ochránce pořádku“ trošku mluvící anglicky jí poskytl židli a začali spolu hovořit o uzavřeném katolickém kostele. Prý je uzavřen navždy. Francouzi nechodí do kostela. Nemají víru v Boha. Muž z ochranky pochází z Alžíru. Je věřící a má tři děti. Když jeho žena s dětmi přijela do Marseille a obhlédla situaci, sebrala je a vrátila se domů. Ať se prý učí na domácí škole a nejsou z nich drogoví dealeři. Podle jejího mínění francouzské školy učí děti nevíře v Boha a vůbec - činí z nich amorální bytosti, které si neváží starších a nepečují o mladší sourozence.

Muž oceňuje úlohu Ruska jako velmoci usilující o mír a pořádek ve světě. Je protiváhou USA. Je jedinou zemí důsledně bojující s teroristy – nyní v Sýrii.

Vybrala a přeložila PhDr. Alena Mikulášková


56 komentářů :

 1. Pěkný článek, zajímavé počteníčko.

  OdpovědětSmazat
 2. A poč je nezastaví ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Protože by je museli pochytat a internovat.....20 000 000 lidí........a to jak asi a kdo asi? Nikdo nebude chtít být nazván "Novodobým Hitlerem"! Nicméně pokud Francouzi neudělají nic, tak čistě a prostě budou převrstveni obrosky plodnou a soudržnou muslimskou populací!

   Smazat
  2. První krok západu k záchraně, by byl vzdát se svého klamu o nadřazenosti a změnit konzumní způsob života, ale to neudělají a proto to pro ně skončí špatně. Například Francie má v Africe stále své kolonie.

   Jestli nás vezmou do pekla sebou to je otázka. Stát se součástí západu je to nejhorší co nás mohlo jako národ potkat.

   Smazat
 3. Rozumný článek,prostě realita.

  OdpovědětSmazat
 4. Pane Davide,vám a Nové republice byla a je bližší krajně populistická pravice než autenticky důsledná levice.Přetištěný rozhovor s členem francouzské Národní fronty na webu NR a řada jiných podobných textů zde vycházejících je toho jasným důkazem.
  Nedivíme,že řada levicových autorů jako je ekonomka Švihlíková či politický komentátor Martin Hekrdla nemají zájem zde publikovat

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Což ovšem komentátory tvého typu...Pche a Mitrofanov od blbejch keců neodradí

   Smazat
  2. Anonyme 14.20, vaše nálepkování je bezcenné. Napište, co dělat důsledně autenticky levicově. Nechci si vybírat mezi blbými idejemi a blbým řešením. Hledám řešení. Řešení, která se lidem líbí jsou označována jako populistická. Vy nemáte zřejmě žádná řešení nebo taková, která se lidem nelíbí a proto je nelze prosadit demokraticky. S Ilonou Švihlíkovou nemám problém, žádné rozpory. S bývalým dlouholetým přítelem Hekrdlou je to jiné. Je natolik autenticky levicovým, že už je přijatelný bezmála jen sám pro sebe. Věří, že ďábel chce být přesvědčován jeho argumenty jak má vypadat dobro.

   Smazat
  3. Levičáci maj svůj portál! Esi máš zájem tak upaluj tam! - http://a2larm.cz/

   Smazat
  4. Nemyslím to zle! Tento článek z toho portálu o stejném tématu by se Ti mohl líbit! - http://a2larm.cz/2016/07/navrat-k-nacionalismu-neni-reseni/

   Smazat
  5. Autor je neomarxista, ale jeho máma a jiní členové rozvětvené rodiny volí FN! Je to velice zajímavej rozhovor, doporučuju všem se zájem o tuto tématiku přebírání argumentů nacionalistů tzv. autentickou levicí! Tedy jak se levice a pravice transformují do jedné fronty, kterou jeden brejlatej a nosatej obřezanec nazval "rudohnědými prasaty" a poskoči kafehausu to od tý doby často a rádi papouškujou!

   Smazat
 5. Možná by se Evropa mohla přestěhovat do Antarktidy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdysi dávno,žil byl nějaký inženýr debil. Ale nebyl to jen debil,byl to i imbecil kretén. A ten to prý dokonce i narýsoval.

   Smazat
  2. Nakonec se totiž změnily mezinárodní podmínky porážkou islámu v Evropě.

   Smazat
  3. No, ale to dnes nehrozí,protože lidé v Evropě už dostali rozum a ztratili svou obranu vlasti,která je prý nemoderní. Nakonec se ukáže,že Evropa byla Alláhem darována muslimům už dávno.

   Smazat
  4. Ostatně, dost by mne zajímalo,komu patří Česko a kdo o něm a v něm vlastně rozhoduje. Sorry, vychází mi naprosto jasně,že lid Česka to není.

   Smazat
  5. Tak, já tedy nevím, ale mně se zdá,že je porušena Ústava.

   Smazat
  6. Spravedlnost průměrné mzdy spočívá v tom,že já mám celé kuře,Ty nemáš nic a v průměru máme oba jeho polovinu,tedy stejně. Naopak nespravedlnost dělené suverenity spočívá v tom,že já mám polovinu své státní suverenity a Ty také polovinu té mé ,ale ve skutečnosti já mám celou a Ty nic,aby nebyla porušena Ústava.

   Smazat
 6. No, samozřejmě. Klást kytičky asi nebude to nejlepší. Pravdoláskaři mají stejnou vadu jako měli zasloužilí komunisti. Chtěli by vládnout, ale už jim to nejde. Nejhorší jsou aktivní a nevzdělaní blbci.
  Pravda a láska nepatří do vlády. Lidi by se jen milovali, množili a nic nedělali.
  Chtělo by to nějakou obdobu šarii. Policie smrady nechytá, takže feťáci, sprejeři a jiná verbež má neomezenou volnost. Obce by měly zavést vlastní domobranu a kdo jim napráská by měl být vyznamenán. Kdyby to dělala každá obec v Evropě, každého ekonomického utečence by to taky odradilo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Možná za to může ta pohádka o psu Zovi (zvláštní obranná výchova),která vypráví o psu,který si hřál na prsou hada a nakonec se stali kamarády.

   Smazat
 7. Co všechno musí pitomci vytrpět, než začnou volit paní Lepenovou, je neuvěřitelné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vždyť to teprve začíná, co budete říkat později?

   Smazat
 8. Nemusí cestovat do zahraničí aby poznali exotiku a islámský svět.

  OdpovědětSmazat
 9. Pokud je vývojově vyšší civilizace už tak dementní,znamená to ,že už umírá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nechat se kolonizovat od muslimů mi připadá perverzní.

   Smazat
 10. Můžeme vymýšlet vtipy na situaci,já začnu: Vtip 1.: Dobrý.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vtip 2.: Lepší než nejlepší.

   Smazat
  2. Vtip 3.: Nic lepšího už nikdy nebude.

   Smazat
  3. Vtip 4.: Díky Bohu za to.

   Smazat
  4. Vtip 5.: Obdivuji vládce EU.

   Smazat
  5. Vtip 6.: To obohatí.

   Smazat
  6. Vtip 7.: Určitě bude mír.

   Smazat
  7. Vtip 8.: Podpora práv občanů stoupne na maximum.

   Smazat
  8. Vtip 9.: Naše ženy jsou šťastné a my to děláme pro ně a naše děti.

   Smazat
  9. Vtip 10.: Místo vtipu deset si to přečtěte znovu,protože desátý je tradičně nejlepší.

   Smazat
  10. Vtip 11.: Muslimové jsou našimi bratry a my jsme jim rovni.

   Smazat
  11. Vtip 12.: Máme společného Boha a proto budeme žít ve vzájemné lásce.

   Smazat
  12. Vtip 13.: Alláh to s námi myslí jen dobře. (speciál pro třináctku).

   Smazat
  13. Vtip 14.: Naše míra svobody je už neúnosná.

   Smazat
  14. Vtip 15.: Potřebujeme muslimy.

   Smazat
  15. Vtip 16.: Muslimové si naši pomoc zaslouží.

   Smazat
  16. Vtip 17. Islámský stát je jen sen.

   Smazat
  17. Vtip 18.: Není jiná možnost.

   Smazat
  18. Vtip 19.: Dvacátý vtip nebude.

   Smazat
  19. Vtip 20.: Rusko nás zachrání. (speciál pro dvacítku).

   Smazat
 11. Marseille a Paříž už nejsou tou starou Francií několik desítek let. Většina "bílých tváří", které tam dnes potkáváte na ulicích, jsou turisté z celého světa. Ale poslední dobou začínají docházet i ti turisté.

  OdpovědětSmazat
 12. Cely ten cirkus s nerizenou imigraci je evidentni realizace planu jak zamestnat jiz nepotrebne a v robotizacni hospodarske depresi nezamestnantelne puvodni obyvatelstvo uplne jinym problem, strachem o holou existenci se zastupnym vetrelcem. Jednoduse v nastalem chaosu bude zbyvat velice malo energie na stihani tech, kteri si cela leta odklaneli, danove optimalizovali, ci jinak ruzne lehkozili jako drabove nadnarodniho kapitalu nad mistni populaci.


  Konkretne k migraci, vsichni tady vime, ze z tohoto rozjeteho vlaku je uz jen jedina pozitivni varianta vyvoje a to reconquista, jako se kdysi povedla Spanelum. Bohuzel neni zrejme jestli k ni dojde jiz v nejblizsich desetiletich, stoletich, ci nikdy. Realisticky budme pripraveni na to, ze uz to neni otazka Alpske hranice, ale bude se muset zacit nejspis az nekde od Baltu a postupovat na jihozapad. Tohle prakticke uvazovani je samozrejme pro mnohe saloni levicaky a pseudo liberaly dnes tabu, ktere budou muset pak resit z mnohem horsich pozic jejich budouci potomci a predevsim potomci jejich dnesnich spoluobcanu, kteri prijdou zkratka nejvic. Dekujeme!

  OdpovědětSmazat
 13. Tak brilianty v uších nosí Darja A....takové pitomosti...

  OdpovědětSmazat
 14. Odpověď na komentář pana Davida:31. července 2016 15:38.
  S. Ravier je člen francouzské Národní fronty(FN).FN je francouzská nacionalistická populistická strana.To je fakt,ne nálepkování:
  https://cs.wikipedia.org/wiki/N%C3%A1rodn%C3%AD_fronta_(Francie)
  Adolf Hitler a Benito Mussolini chtěli taky zachránit evropskou civilizaci a kulturu před barbary z východu a židobolševiky.Jak to dopadlo a jaké to mělo důsledky víme všichni.
  Řešení,které nabízí krajně populistická pravice nepovažuji na rozdíl od vás a vašich věrných čtenářů za řešení.To je cesta do pekel.
  Jako bývalý významný představitel a člen ČSSD a ostatní tvůrci NR jste se rozhodli slovy vašeho oblíbeného politika Miloše Zemana být na straně zdivočelých sociálnídemokratů.
  Národně-socialistická orientace ke které se dnes tak hrdě hlásíte nemá nic společného ani s levicovoctí, ani s liberálními hodnotami a máloco s demokracií.Pravicový ultrakonzervativec a mistr konspiračních teorií Petr Hájek(bývalý mluvčí V.Klause) má mimo jiné na webu NR pochopitelně velký prostor.
  Levicová platforma:Zleva proti xenofobii to nedávno ve svém prohlášení vyjádřila přesně:
  Nová evropská populistická pravice je na vzestupu. Dveře jí otevřela poslední světová ekonomická krize a neschopnost evropské levice vyplnit uvolněný politický prostor a adekvátně reagovat na rozklad sociálního státu. Opravdovou vodou na její mlýn ale představuje tzv. uprchlická krize. V jejím rámci se pravici úspěšně daří získávat příznivce napříč třídami a ve jménu obrany společných „tradic“ cílit na konkrétní nepřátele.
  Věřím tomu,že s Ilonou Švihlíkovou,nebo Martinem Hekrdlou nemáte problém.Oni ale mají problém s vámi a pochybnými skupinami včetně oportunistické části ČSSD.
  Doporučuji vám k přečtení zajímavé rozhovory,které vyšly nedávno na A2larmu. Zkuste se nad nimi na chvíli zamyslet:http://a2larm.cz/2016/07/nadvlada-trhu-ve-stredovychodni-evrope-je-totalni/
  http://a2larm.cz/2016/07/navrat-k-nacionalismu-neni-reseni/
  Pokud jste přesvědčivý národní socialista a silně vás oslovuje pravicový populismus nevidím důvod ,proč se k tomu veřejně nehlásíte ? To není nálepkování,ale o přesné vymezení definice ideového proudu.
  Vaši čtenáři a názorová skupina na kterou cílíte vám to rozhodně nebude mít za zlé.Právě naopak
  Více politické a občanské odvahy vážený pane exministře a bývalý člene ČSSD !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No tak že to znáš! Nebo jsi to poznal až na základě mých doporučení (16:09, 16:19)? Jsi mi dlužník!

   Smazat
  2. Ne že bych chtěl po tobě vatu, to né, ale poděkovat by se slušilo. A jinak Ti musím sdělit, že víš kulový o moderní politice! Levice dávno jchvípla na neomarxisitický klišé o tom, že proletariát není vlastně pracující třída, ale jen jacísi "utiskovaní", okolnostmi se ocitnuvší na "společenském dně". Což je ovšem cypovina, páč první kdo na tom dně brzo bude (pokud již tak tomu není) jsme my sami! - https://www.protiprudu.org/biela-rasa-ako-globalny-proletariat/

   Smazat
  3. 18:24 - a nehovořme o nacionálním socialismu,, nehovořme! Hovořme o Nové pravici a revolučním nacionalismu!! Pravolevé dělení hisotrie překonala! - http://www.voxnr.com/cc/d_france/EFpyZZZVuydItbQHhs.shtml

   Smazat
  4. Stěžejním dílem revolučního nacionalismu který principálně odmítá tezi o tzv. "revoluční situaci" v centru moci, následované pučem pod vedení "revoluční avantgardy" a jsa inspirován čínskou revolucí usiluje o revoluci sdola, během níž jsou dobývány postupně jednotlivé provincie od nejmenších vesnic směrem k centrům, je kniha finského filosofa Kaie Murrose: Revoluce a jak na ní v moderní společnosti! - http://revolta114.blogspot.cz/2013/04/kai-murros-revoluce-jak-na-ni-v-moderni.html

   Smazat
  5. Oprava 18:44 - Levice dávno chcípla či pošla ....

   Smazat
  6. Oprava 18:48 - ... historie ...

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.