Reklama

.

.

čtvrtek 21. července 2016

Svůj k svému, jak jinak!


Jiří Baťa
20. 7. 2016
Rozhovor Libuše Frantové z Parlamentních listů zaujme hned z několika důvodů. Jednak, že je veden s Tomášem Czerninem, potomkem slavného šlechtického rodu, což samo o sobě vyvolá u čtenáře nemalý zájem zvláště, když se dočte o jeho zajímavém životním příběhu od dětství do dnešních dnů. Jeho dětství a dospívání je místy dobrodružné, jindy téměř romantické, ale také možno říci odpovědně vytrvalé a k jeho původu pozoruhodné. Ale dost již chvály, vše se lze dočíst in natura v PL.cz zde

 
     Osobně jsem zpočátku posuzoval životní dráhu Tomáše Czernina jako za celkem mimořádně zajímavou, naplněnou různými osobními, rodinnými a společenskými událostmi, abych v závěru rozhovoru své pozitivum k osobě T. Czernina velmi rychle přehodnotil. A to především proto, jaký postoj zaujal k otázce , jak vidí přímou volbu prezidenta. Nicméně, ani tento postoj, resp. názor ničím nepřekvapuje když   si uvědomíme, že pan Czernin dostal do života „knížecí“ rady od samotného Karla Schwarzenberga,  které časem vygenerovaly v názor, cituji: „...  jsem se domníval,   že naše demokracie není správná, že by měla být spíš podobná té švýcarské, tedy řízená zdola. Tento názor jsem v poslední době dost zkorigoval a považuji za fatální chybu i jen přímou volbu prezidenta republiky.“
      Budiž, každý má právo na vlastní názor na to či na ono, ovšem jeho názor a konstatování, že cituji: „ ...lidé nejsou zvyklí sami rozhodovat, podléhají různým populistickým hlasům a tlakům jsou manipulováni“, je už hodně provokativní. Nic nenapraví následujícími slovy „ Nechci lidi podceňovat, ale opravdu jsou tady masírováni různými demagogiemi, že  tedy přímé rozhodování už nepovažuji za rozumné.“  Pěkně řečeno, pan Czernin sice lidi nepodceňuje, ale jinak je má za blbce, protože „nejsou zvyklí sami rozhodovat, podléhají různým populistickým hlasům a tlakům  a jsou manipulováni“!
     Aby těch důvodů nesouhlasu s panem Czerninem nebylo málo, za pozornost stojí také odpověď na otázku, jak hodnotí výkon funkce prezidenta Miloše Zemana.
V této věci musím ocitovat plné znění jeho odpovědi, protože tím se odkopal tak,  že to ani více nejde. Zde je jeho celá  odpověď: „ Mně na tom, jak vykonává funkci prezidenta, vadí skoro všechno. Vadí mi už to, že se dostal do úřadu pomocí lží, potom sliboval, že bude lidi sjednocovat, přitom jen přilévá olej do ohně, mstí se každému, kdo se na něj kdy křivě podíval. Přijde mi až komické, že se jako bývalý předseda ČSSD mstí sociálním demokratům. Zkrátka pro mne je to skutečně negativní postava. Rád bych na něm našel něco pozitivního, ale mám pocit, že nám dělá jen ostudu. Slyším hlasy z ciziny, že jsme tady měli prezidenta Václava Havla, kterého si všude vážili a kterého nám záviděli, a teď máme prezidenta, kvůli kterému se stáváme cílem posměšků. Myslím, že jsme hrdý národ a že bychom si zasloužili, abychom měli na Pražském hradě někoho důstojnějšího“. Třeba Karla Schwarzenberga, chce se dodat. Na jeho odpovědi je zřejmý vliv Karla Schwarzenberga, na kterého se často odvolává, který mu prý vléval do žil naději na lepší časy. Jaké časy měl na mysli, netřeba mnoho přemýšlet, ani se domnívat. Ani s názory a postoji pražské kavárny, pravdoláskařů a havloidů není podobnost vůbec náhodná.
    Jak již v úvodu článku řečeno, pan Tomáš Czernin popisoval svou životní dráhu, která se odehrávala za dobu „hluboké totality“ natolik přirozeně a lidsky, že by mu člověk snad i projevil sympatie a pochopení, že jeho život byl skoro jako „jednoho z nás“. Tím se rozumí těch, v době vlády komunistů neměli možnost „svobodného cestování do zahraničí“ a přesto to bez újmy přežili, neměli „svobodu slova“, kterou by zneužívali k tomu, aby sprostě, vulgárně ( trestuhodně) nadávali a uráželi hlavu státu, měli bezpečnost (VB), která se starala o bezpečí a pořádek, v době, kdy lidé měli práci, od státu dostávali byty, bylo bezplatné školství, zdravotnictví, podnikové rekreace atd., atd. V podstatě toto všechno pan Czernin osobně prožil, ale rád  na to rychle a účelně zapomene, když se nabízí naplnění nadějí, kterými jej oživoval soukmenovec kníže Schwarzenberg. Zvláště, když po „životních“ peripetiích a zkušenost dospěl k názoru a rozhodnutí se politicky angažovat a jak jinak, než právě v TOP 09. Odměnou mu je kandidatura za TOP 09 na „senátora“, což je další krůček k naplnění nadějí, vkládané mu do paměti spoluzakladatelem TOP 09 Kchárl von Šláfebergem.
     Nic proti osobě pana Czernina. I o něm však platí známé „svůj k svému“ i když jeho život byl diametrálně odlišný od života jeho zřejmě životního vzoru či příkladu Karla Schwarzenberga. Ovšem jeho současné postoje a názory jsou nikoli jenom produktem prožitého, ale vlivu lidí, ke kterým jej váže jeho aristokratický původ a krev.

45 komentářů :

 1. Lež je toto: ...lidé nejsou zvyklí sami rozhodovat, podléhají různým populistickým hlasům a tlakům jsou manipulováni...

  Pravda je toto: lidé se rodí do neznáma a zákulisním vedením je zabráněno lidem získání potřebných znalostí k tomu, aby si mohli řídit život a společnost sami, bez parazitů, kteří napadli společnost již velmi dávno.

  OdpovědětVymazat
 2. a kteří mi teď nabídli teplé a měkké místečko, když jim pomůžu ten stav udržet .... chce se mi dodat

  Koloděj

  OdpovědětVymazat
 3. Ano, "svůj k svému". Komouš Baťa zase opěvuje komouše. Považte, i podnikové rekreace byly! Skvělá doba.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co závidíš blbečku,tebe čokovopice nepozvala na mejdan na palmu?!

   Vymazat
  2. Koukám že ten Baťa má tu nějakýho nevrlýho odpůrce, kterej nevynechá jedinej jeho článek aby si nekopnul! Asi ho sere to jméno, nejspíš jeho dědka vyhodili Baťové z práce:)))

   Vymazat
 4. nebral bych to až tak važně přeci to je jen dalši z nekonečne řady těch spravnych kazatelu ktery lovi zpitoměle vovčany na sve moudre vyblitky a prosty lid většinou bezmozci ma rad když mu někdo ukaže ten spravny směr by nezabloudil

  OdpovědětVymazat
 5. Položme si nejdříve otázku, kdo je snadno manipulovatelný. Buď lidi nízké inteligence, nebo špatného vzdělání. Z části by se proto z Czerninem dalo i souhlasit. Jenomže to už je pouze výsledný produkt této doby. Naprostá degradace školství, snaha o revizi historie, doslova zoufalý stav médií, to je všechno to, co se podepisuje na špatném rozhodování. Každý člověk si dělá názor na základě vlastních zkušeností a znalostí faktů, ke kterým má přístup. Pokud nová generace projde polistopadovým školstvím a nechá si nalít informace z médií, stane se snadno manipulovatelným. Tak že pokud si zástupce vládnoucí třídy dnes postěžoval na nízké schopnosti lůzy, měl by si především uvědomit, kdo z té lůzy vyrobil tupé stádo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sám jsi ukázkou hloupého trouby.
   Právě socialistické školství mělo za cíl produkovat nepřemýšlející tupou masu plnící bez reptání vůli komoušů. Školství bylo jen bohapusté memorování, jakákoli diskuse a vlastní názor se nejen že nepřipouštěly, ale dokonce trestaly. Kdokoli jakkoli vybočoval z řady tupého stáda, byl okamžitě klepnut přes prsty a zařazen zpět.

   Vymazat
  2. Myslím, že vzorem je školství v USA, kde po mnohaletém studiu Američani neumí ani psát ani číst o tom, že neví ani kde je Evropa, natož státy Evropy, nemá cenu ani rozvíjet diskusi, ale je to náš vysněný vzor demokracie.

   Vymazat
  3. To ale nepopírá skutečnost, že je současné školství stejné, ne li horší, než to socialistické. Nejsme jako oni! Nebylo tohle náhodou jedno ze stěžejních hesel listopadu 89? Každá změna, aby dávala smysl, by měla být změnou k lepšímu. A nyní si položme otázku, zda ta změna, kterou jsme od listopadu prošli, změnou k lepšímu doopravdy byla. Ať si každý občan odpoví sám. Absolutní dokonalost neexistuje. Ale pokud si porovnám oba systémy, ten socialistický a ten současný, měly by mi ve výsledici převládat klady. Sám za sebe říkám, že je tam nevidím. Zůstala nám cenzura, vymývání mozků, ubývají sociální jistoty a nastupuje chudoba. Vyváží to pro většinu možnost cestování a zatím svoboda vyjadřování? Ať si každý odpoví sám.

   Vymazat
  4. PS
   K čemu nám je svoboda vyjadřování a volby, když se hlasem lidu, čest vyjímkám, politici neřídí a jiní hlas lidu dehonesují.

   Vymazat
  5. Honolulu...
   Tak jdu zase čistit trysky.. : ((
   ..mi tam ZAS něgdo nasral
   Sirius

   Vymazat
  6. To Vladimír Hricák: máte nějaké údaje o letošním vycestování Čechů do zahraničí??? opravdu se alespoň v Evropě a nejbližším okolí ta "svoboda" vycestovat uplatňuje???

   Vymazat
  7. Pro 6:12
   Aby se tady zase nemlžilo, jak se to dnes už stalo standardem: socialistické školství jsem absolvoval až do maturity. SAMOZŘEJMĚ mělo sloužit zájmům "strany a vlády". Ale ta strana a vláda měla komunistický program a ten komunismus má ve svém jádru humanismus. (Sleduješ mě ještě?)
   Humanismus se způsobem, který se nedá rozvádět tady na malé ploše, vztahuje k antickému ideálu. Antický ideál vzdělání popisuje řecké slovo kalokagatea, něco jako harmonická osobnost. Pro hloupější: za socialismu měli učni na učňáku pro slévače dějepis. Neradi, ale měli. Chlápek, co má elektrikářskou průmku se mi nedávno přiznal, že se mu ve snu zdává, jak ho zkouší profesor literatury. A tak dále.
   Ano, když jsem po zvratku potkal Američany, byli nesmírně sebevědomí a uměli diskutovat. To se naučili v JEJICH školách. Když ale přišla řeč třeba na to, kde leží Řecko, docela normálně (i když sebevědomě) se styděli, že to neví. Chápeš to, nebo jsi absolvent současného školství a je ti tedy zbytečné něco vysvětlovat?

   Vymazat
  8. "Položme si nejdříve otázku, kdo je snadno manipulovatelný. Buď lidi nízké inteligence, nebo špatného vzdělání." - ještě si pamatuji, jak "uvědomělí" "zodpovědní" voliči ODS se tím ještě chvástali, že volí jedině ODS a tradovalo se, že oni jsou ti inteligentní a vzdělaní.

   Vymazat
 6. Nevim kdo tento pan je, ale rozhodne neni evropsky
  aristokrat !
  Evropska aristokracie cerpala zaklady sveho smysleni z tradice Rima a tam byl vzdy respekt pro plebejce (nejpocetnejsi) a pro jejich nazor a intelect..

  Julius Caesar byl levicove zameren a jeho vitezne legie byly vsechny plebejske. Gaius Gracchus byl hlasem Rima, za velmi nebezpecne plebejce...

  Tento pan Cernin nezna rimskou tradici a proto nema evropske geny.

  Mam podezreni, ze je puvodem levobocek Zulskeho generala SHAKY. (Psychologicky jsou stejni.)

  Pane Cernin, dovolte, abych Vam predstavil vaseho fotra.
  SHAKA ZULU SONG (4) (youtube)

  V pripade , ze se mylim, tak je nutne pro mentalni degeneraci zminene "aristokracie" zakazat jejich tituly.

  Plebejci by si je pletli s nadavkami a sprostarnami.
  nick HONOLULU - PLEBEJEC a stoupenec rimskeho Gracchuse, rika !
  AT ZIJE PRESIDENT ZEMAN ! Opravdovy aristokrat ceskeho naroda.


  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přestože je stále možné se setkat s tím, že je někdo označován za šlechtice a oslovován jako kníže nebo hrabě, používání šlechtických titulů bylo oficiálně zrušeno už dávno. Šlechtické tituly a řády zrušil 10. prosince 1918 zákon č. 61/1918. Zákon, který vešel v platnost 18. prosince 1918, přijalo tehdejší revoluční Národní shromáždění mezi prvními právními normami nového státu. Zákonodárci budovali nové Československo na demokratických základech a zvolili formu republiky, v níž budou jakékoli šlechtické výsady nepřípustné.„Šlechtictví a řády, jakož i veškerá z nich plynoucí práva se zrušují, rovněž tak tituly, pokud byly udělovány jako pouhá vyznamenání,“ píše se v dokumentu. Zákon tak šlechtické tituly sice zrušil, neobsahoval ale žádné postihy.

   Sankce byly připojeny až v novelizaci 10. dubna 1920. Za úmyslné a veřejné užití šlechtického titulu měl viník zaplatit pokutu od 50 do 15 tisíc korun nebo mohl být potrestán vězením v délce od čtyřiadvaceti hodin do čtrnácti dnů.
   Další změna nastala roku 1936, kdy bylo původní znění zákona nahrazeno novým, které pamatovalo i na zákaz užívání erbů. Proti právu se provinil i ten, kdo zrušený šlechtický titul někomu přiřkl v tisku. V době protektorátu byla platnost titulů obnovena. A po druhé světové válce začalo platit opět původní znění bez zavedení sankcí.

   Vymazat
 7. Je vidět, že sice pan Czernín sice absolvoval vysokou školu v ČSSR, ale celkem nic nepochopil. Lidstvo, aby mohlo pokročit dál ve svém vývoji, musí překonat nynější společenský systém a to je kapitalismus, který neumí řešit problémy jinak, než válkami což může být a možná bude při dnešní vyspělé technologii pro lidstvo fatální. Pan Czernín kritizuje vše co bylo před rokem 1989 a přitom mu nic nechybělo. Nebyl nijak perzekuován a vystudoval jako každý. Takže je to jenom důkaz toho, že celá řada lidí, kteří dnes říkají jak byli utlačování, neříká pravdu. Krituzeje prezidenta voleného lidem. Samozeřejmě, že on by byl raději, kdyby na místě prezidenta byl jeho strýc Karel, který by samozřejmě, vydal Sudety, Němcům, s velvyslancem USA b y byl jedná ruka, prosazoval by revizi historie ve smyslu, že nás osvobodili jenom a jedině Američani a nikdo jiný. Ve své demokracii by určitě šel tak daleko, že by zcela demokraticky lidem zamítl jakékoliv referendum, protože přeci, ti dole, mají jenom poslouchat tu vrchnost nahoře a amen.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kapitalismus, je systém ve kterém, menší skupina lidí, žije na úkor skupiny druhé, té větší, kterou vykořisťuje. No a to se panu Czernínovi velice líbí a to podporuje. Ten kdo se ocitne v kapitalismu na dně, je ten, kdo si to zaviní sám. Že na tom má podíl kapitalismus, který k tomu vytvoří podmínky, to lidi jako Czernín nevidí i přes skutečnost, že na vysoké škole musel absolvovat zkoušky s předmětů jako Marxismus, Vědecký komunismus, Dějiny dělnického hnutí a podobně. Otázka tedy zní: "Lhal pan Czernín tehdy, nebo lže nyní, nebo spíš, kam vítr tam plášť."

   Vymazat
  2. V 7.20, velmi správná odpověď, k tomu není co dodat.Totéž v 7.57, pan Brus to napsal výstižně a věcně, rovněž v 7.10. prostě hodně lidí má na věc rozumný a správný názor. Jakékoliv výsady šlechty, podmíněné jejich násilím, by měly nenávratně odeznít
   a je hanbou ještě používat jejich tituly. Pražská kavárna, které to imponuje, vykazuje znaky takového snobství a demence, že je skoro šlechtická. Poznala jsem v životě osobně tři šlechtice a skutečně jevili známky degenerace, jak to nedostižně popsal Jaroslav Hašek.

   Vymazat
 8. Bodejť by neříkal, že lidé jsou manipulovatelní, když sám dobře ví, že přes židozednářské spolky jim jsou určovány směry, které se hodí globalistům.
  Manipulativní je i on sám, zrovna tak, jako každý jiný člověk.
  Vzpomínky na Havla má proto, protože za jeho doby měla otitulovaná smetánka hody.
  Socialsmus a strany se sociálními programy jsou mu odporné z jeho třídní podstaty své nadřazené vrstvy.
  Prezidenta pomlouvá, jelikož se neklaní západu, kde má Černín nejvíce kontaktů a sponzorů. A již vůbec nemá pravdu, že prezident lidi v ČR rozděluje.

  Myslím, že doba otitulovaných nadřazenců, kterým se kvůli jejich rodovým titulům a majetkům lidé klaněli a poslouchali je, již dávno minula.

  OdpovědětVymazat
 9. Já myslím, že rozhodnou volby. Pochybuji, že uspěje. Když ano, bude to jenom ostuda, aby člověk s takovými archaickými názory, které patří do 16 století, byl v 21 století zvolen.

  OdpovědětVymazat
 10. Do TOP 09 nalezli neřádi a polistopadoví pohrobci.

  Místo do senátu by měl jít do lesa likvidovat kůrovce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lepší by bylo,kdyby museli kopat výkopy u dálnice....dopadli by jako vojín Jasánek,umlátili by se!!!!!

   Vymazat
 11. Ctu prispevky Cechu, kteri Vas znaji pane Cernin a prisel jsem k zaveru, ze co se tyce politicke kariery, tak to mate totalny vyposerovano.
  NEZOUFEJTE ! Vase vysoka skola Vam zarucuje uplatneni.
  PLEBEJCI, potrebuji ciste latriny (pardon WC) a pani indendantni potrebuje pomoc po navsteve nas plebejcu.
  Takze na chleba a vzdy bude.
  nick honolulu - plebejec.

  OdpovědětVymazat
 12. Pred par dny probehlo tiskem v souvislosti s osobnim majetkovmy priznanim co podavaji poslanci, ze konkretne pan von Schlafenberg si vydelal za rok mimo snemovnu asi 70mio Kc, rovnez priznal zakoupeni vozu Jaguar. Zduraznuji to je ze zakona pouze individualni zalezitost, kdo a jak a co kde protrele schova pres pravniky a danove raje se nezkouma a neresi.

  Samozrejme se jedna o vynosy "z restiutovaneho majetku" a jinych machinaci po 1989 a je jasne, ze dane si nechal optimalizovat u profiku, takze priznal jen nezbytne symbolicke minimum.

  V jakem pomeru jsou tyto zisky k jeho prijmum za Rakouske majetky me neni znamo, udajne vse jiz prevedl na potomky. Mozna je tedy zisk z CR jen pakatel celeho imperia, mozna vyznamna polozka.
  Jak znamo zmninena rodina ma nekolik pasu vcetne danovych raju v Evrope ala Lichtenstejn apod.

  Na kazdy pad si pripomenme otevrene vypovedi "navracene" slechty a cirkve po 1989, kteri v naprostem uzasu sledovali, jak stat nyni kona proti svym zajmum a zajmum svych obcanu a vraci pomery tam, kam "oni sami jiz nikdy nedoufali.." a kam si je netroufla vratit zadna postkomunisticka ci jina zeme po zmene rezimu na svete, unikum svetoveho meritka.

  Nalejme si cisteho vina, podobne jak se vyjadril kancler Helmut Kohl o vice jak 500lete kradezi v souvislosti s ceskou cestou privatizace, tak cely vyvoj od 1989 je ve svem impaktu srovnantelny jen s dobou pobelohorskou, druhou svetovou valkou, ci morovymi epidiemiemi, v nekterych oblastech bohuzel i horsi. Rozsah a skutecny dopad je prozatim kryt libivou fasadickou - spotrebou na uver, probuzeni bude straslive, tedy pro ty kteri jeste budou neco vnimat.

  Mnozi z nas s udivem a nevericnosti v dejepisu sledovali narody "dobrovolne" podstupujici silenou sebevrazdu. Cesi se opet v dejinach dostali na samou propast existence. Jsem optimista, verim ze zeme a lide se jednou v budoucnu obrodi, ale jsem take realista, nebude to drive jak za nekolik staleti, v tomto duchu vychovavejme i nasledujici generace. Bylo prohrano jiz prilis mnoho, aby naprava ci alespon podstatna korekce byla mozna zjednana jen behem nekolika desetileti.

  Loupezivi rytiri ala von Schlafenberg, prokazali sve rodove puzeni a skvele zneuzili historickeho okamihu, k osobnimu obohaceni na ukor vsech. Nemejme jim to zcela za zle, je to jako se zlobit na jedovateho hada, ktery s prirozeneho instinktu usktne. Byli jsme velice hloupi a budeme my i nasi potomci splacet tuto chybu stonasobne draz..

  OdpovědětVymazat
 13. Takoví trubci chtějí vždy řídit včely, jak mají snášet med, aby se na nich mohli napakovat.

  Ať si zkusí vstávat do práce v půl čtvrté ráno a přijíždět domů v pět večer, třeba 20 let. Potom z toho mít žaludeční vředy, které jen tak tak nepropuknou v rakovinu. Do důchodu daleko a práci, kde by mohl v klidu dožít do důchodu nenajde.
  Takže mu zbývá jen dělat dokud nepadne.
  Nakonec ho obviní, že nechce pracovat, je hloupý, neumí si to zařídit, a až ho budou stěhovat z bytu a exekutorovi dá pár facek, tak z něj udělají šíleného pomatence.
  Taková je havlodemokracie.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No ono na nĕkterých feudálech je od prvního pohledu vidĕt, že to nejsou jen tak ledajací obyčejní lidé. Nĕkdy i tak trochu přešlechtĕná rasa...

   Vymazat
  2. krásně jste to shrnul....vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá. My jsme fakt hlupci lidé, tohle jsme si nechali a naše děti a vnuci budou platit!

   Vymazat
 14. UFOune (9:02) to jsem rad, ze jsi tady. Neznas nejakou Hillary z Ameriky ? Vedmy ji prohlasily za jesterku. Neni nahodou od vas !

  Co se Ti to tam deje v Cesku ? Feudalni strasidla vylezaji z temnoty a chteji ve volbach cachrovat s vasimi hlasy ?
  Nedopust to !
  honolulu

  OdpovědětVymazat
 15. Honolulu !
  Ani nevím, že jsem tady. Já to párkrát zkusil...nechce mi to puustit !
  Pan Dvořák dnes maže JAK to tuhle někdo psal...

  ..hillary znám, to je ještěrka. Ale MY jsme Drakoniánci , draci (dragooo).
  Na Plejáďany a podobnou svoloč kašli...

  MÁM VŠE VE SVÉ MOCI ! ! !
  Sirius

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Gentlemani, jděte do prdele, nebo na Novinky, to je jedno. Oba dva.

   Vymazat
  2. to :13:22
   Já jsem BÍLEJ GENTLEMAN !
   MM

   Vymazat
 16. Kapitalismus je, slovy socialistického školství, vykořisťování člověka člověkem. Dnes ovšem už nejde o odražení těch schopných a pracovitých od neschopných lenochů. Dnes jde o odražení těch všehoschopných od slušných. Tak že nejčastěji se setkáváme s bohatými lidmi, kteří ke svému majetku přišli za restitucí, různými švindly s dotacemi, nebo za pomoci korupce.Shrnuto, jejich bohatství stojí na vykořisťování slušných a těch, kterým příroda nedala do vínku inteligenci a kachní žaludek.

  OdpovědětVymazat
 17. Jen mne tak napadlo. Proč si takoví a podobní, jako je Černín nechávají své majetky, dá se říci velkomajetky a jiným vtloukají do hlavy, že mají prodat vše co mají a jet tam, kde je zrovna práce, zrovna tak, jako kobylky.
  Nechtějí náhodou takto z lidí, kteří mají alespoň střechu nad hlavou udělat dobytek, který vyženou na pastvu pokaždé jinam, jak se jim zrovna bude hodit?

  Svět se lepší. Je čím dál více svinstva.

  OdpovědětVymazat
 18. UFOune, oni nas zde posilaji do prdele ! (13:22)
  To by nevadilo, ale to ze nas plebejce urazi slovem
  "gentlemani" je otresne.
  Oni z nas chteji udelat aristokraty - to je neunosne. Jdu radej do prdele.

  (13:14) vzdelavaci system v Americe je specializovany.
  Oni vynikaji ve svych oborech. Je jiste, ze o antickem Recku nevi nic, pokud to neni jejich obor. Vy vsak daleko vice, nez je evropsky prumer, je-li to jejich obor.

  Snaha "akademiku" (poloidiotu) a degenaratu z byvale "aristokracie", kteri se snazi CACHROVAT s vasimi volebnimi hlasy musi byt znemoznena za kazdou cenu !

  Vcera byl vypiskan Ted Crus v Clevelandu v Ohiu pro neco daleko mene, nez je to, o cem je rec zde.
  Nedejte si vzit pravo rozhodovat sami o sobe. Feudalismus uz davno neexistuje.

  (UFOune jdu ted do prdele. Zustavas zde sam ! NEDEJ SE !
  honolulu - pysny plebejec

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Světa znalý!-honolulu! Nechoď to té prdele, je
   tam prý tma. Zůstaň raději tím vtipným "Světlonošem", protože humoru není nikdy dost,
   V.J.Horák

   Vymazat
 19. A v prdeli je tma
  A nejsou tam okna
  A kdyby tam okna byly
  Prdy by je vymlátily
  V 13:22 ; )
  UFOun
  Se nevzdává...

  OdpovědětVymazat
 20. Světlonoš nezklamal. Spekulant, žid Soros opět radí:

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/George-Soros-nadiktoval-EU-co-ma-udelat-Prijmout-300-tisic-uprchliku-rocne-dat-desitky-miliard-eur-na-jejich-integraci-Jinak-uvidite-445740

  OdpovědětVymazat
 21. Berte si lampu sebou

  Nebuď plný zmatku,
  že tma bude v zadku.
  Plyny se tam tvoří,
  a ty, jak víš, hoří.

  OdpovědětVymazat
 22. Tak znova !

  Karbidka to jistě zjisstí...
  Sirius

  OdpovědětVymazat
 23. (19:52) Proc prikladate dulezitost tomu, co si nejaky DEDECEK po sezone mysli ? Hmmm ?

  Vzdyt jemu je (Sorosovi) uz 86 let !
  Dedecek kteremu je nad 85 let ma povoleno se posravat na parkovisti LEGALNE ! (Zde na Floride !)
  Me by to neproslo !
  Jeho akce planovana na Convenci republikanske strany v Clevelandu se take nevydarila.
  Jim zaplacene protibelozske hnuti zvane BLACK LIFE MATTERS selhalo zalostne.
  Zde ho mate tohoto madarskeho funebraka na Youtube !
  FUNEBRAK - NARODNOST MADARSKA.

  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 24. Ze zpovědi pana Czernina číší třídní zášť. On si to asi neuvědomuje, ale je to tak. Před čtvrtstoletím by s ním cítil soucit, nyní už v žádném případě. Od komunistů dostal vzdělání a měl by mít nadhled. Také mi bylo umožněno vystudovat, což bylo před válkou v demokratickém Československu pro moji rodinu nemožné. Můj první bratr zemřel v roce 1933 za podivných okolností v nemocnici. To by se Czerninovým předkům stát nemohlo. Nezaměstnaný otec s tím nemohl nic udělat. Třídní boj nepovedu, mezi mnou a Czerninem je však hluboká propast. Byl jsem komunistou, Czerninům jsem se však nevzepřel. Naivně jsem v době plyšáku nehnul prstem proti tomu, aby Czerninové byli znovu lepší lidi, kterými nehne nešťastný a mnohem horší osud současných chudáků než byl ten jejich před převratem. Jednu věc může udělat každý, ignorovat režim a nepodporovat jej. Rozhodně se nešpinit v buržoazních stranách, které po převratu vládly byť by to znamenalo křeslo v Bruselu.

  OdpovědětVymazat
 25. Zde mate seznam nasi americke a zapadoevropske opravdove svetove aristokracie !
  D.TRUMP, R. Giuliani, CH. CRISTIE, P. BUCHANAN,
  N. GINGRICH, J. PIRRO, L. INGRAHAM, S. HANNITY,
  B. O'REILLY, a vsichni dalsi, kteri stoji za temito osobnostmi v Americe.
  Kdyz oni mluvi, tak Amerika nasloucha !

  Pres. ZEMAN, N. FARAGE, LE PEN, V. ORBAN, to jsou nejdulezitejsi opravdovi aristokrate zapadni Evropy.

  Osobnosti vychodni Evropy pro neznalost jazyka neznam.
  Pres. PUTIN je vsak uznavan celym svetem !

  V Clevelandu v Ohiu dnes konci Convence Republikanu.
  Dopadla lepe nez se ocekavalo. D. Trump to vyhral vse ! Ted Cruz je vyhlasen za ZRADCE strany. Jeho kariera je u konce.

  Jeste jedna posledni bitva nas nemine , a ta je az v listopadu, bitva proti Hillary ! Potom budou cistky a zmena politiky. To ucitite i u vas.
  nick HONOLULU - keen observer !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zavraždí ho jako Kennedyho.

   Vymazat