Reklama

.

.

čtvrtek 28. července 2016

Tahle olympiáda je už předem morálně pošpiněná


Lubomír Man
28. 7. 2016
Jako autor románů pro mládež, vyzvedávajících nade všechno ideu fair play, cítím povinnost vyjádřit se k mravnímu pošlapání ušlehtilých olympijských ideálů, ke kterému v těchto dnech dochází. A to nikoliv až v průběhu olympijských her, jak tomu bylo např. v Berlíně v r. 1936, ale ještě před jejich zahájením. Mám tím na mysli kolektivní zákaz účasti na hrách v Riu de Janeiro celé ruské atletické reprezentaci, a to jako kolektivní trest za to, že z použití zakázaných látek - a tedy z dopingu - bylo údajně usvědčeno p ě t ruských atletek.


I kdybychom připustili, že obvinění těchto pěti sportovkyň bylo spravedlivé, nelze se ubránit otázce, za jaký to přestupek jsou zákazem postiženy desítky dalších ruských atletických reprezentantů a reprezentatek, kteří – jako např. světová rekordmanka ve skoku o tyči Jelena Isinbajevová - prošli během své sportovní kariéry desítkami dopingových kontrol a vždy z nich vyšli čistí. Za co jsou tedy trestáni oni? Oni nevinní? Za to, že jsou Rusové? A tedy za svou národnost? A za to, že současný západní svět na čele s neokonzervativní vládou ve Washingtonu dnes vede proti všemu ruskému zničující ideologickou i hospodářskou válku? Ale zájmy politické, jež země Světa rozdělují a nikoliv spojují, nemají přece aspoň v olympijském hnutí, když už ne též všude jinde, co dělat. Vždyť už druhý základní princip olympizmu, jak je uveden v Olympijské chartě, říká: Cílem olympizmu je zapojit sport do služby harmonického rozvíjení lidstva s cílem vytvořit mírovou společnost, která dbá o zachování lidské důstojnosti. A šestý základní princip dodává: Jakákoliv forma diskriminace vůči zemi nebo osobě z důvodů rasy, náboženství, politického přesvědčení, pohlaví či jakéhokoli jiného důvodu je neslučitelná s příslušností k olympijskému hnutí.

Diskriminace vůči zemi nebo osobě.... je neslučitelná s příslušností k olympijskému hnutí, říká tedy Olympijská charta, ale ničeho jiného než právě této diskriminace se Mezinárodní atletická federace - a na základě jejího doporučení pak i Mezinárodní olympijský výbor - vyloučením nevinných ruských atletů a atletek z olympiády v Riu dopouští. Vždyť i jen diskriminace vůči jediné osobě, jak říká charta, ale i jak nám napovídá i lidské svědomí, by útočila proti morálnímu principu v nás a v našich očích by tedy ideu olympijských her očernila – a my zde máme vyloučení z her atletů země, pokrývající téměř jednu šestinu zeměkoule. Kam se tedy ztratila další zásada olympizmu, jíž je jeho univerzálnost, vyjadřující zásadu, že olympiády jsou zde pro všechny – a ne jen pro někoho?

Bohužel – tohle „morální harampádí“ se hodilo za hlavu v zájmu jediného: Zákazem startu Rusů v atletické části olympiády, jež je je na olympiádách bezkonkurenčně nejsledovanější, posílit v Rusku opozici vůči nezávislé politice Putinovy vlády. Funguje zde totiž předpoklad, že když se západnímu politickému establishmentu podaří udělat z Ruska onoho chudáčka a otloukánka v partě, se kterým nikdo nemluví a nikdo se s ním nekamarádí, vybudí se v současné ruské populaci mínění, není-li její vláda možná až zbytečně moc nezávislá? A neměla-li by tudíž být vůči Západu víc ústupčivá, aby se pro něj stala přijatelnější. (Vždyť nás už nikdo nechce – jsme sami.na světě!)

Jenže ustoupit, jak nedávno prohlásil Putin, není kam. Kromě jediného ovšem. Že by Rusové řekli: Pojďte a vezměte si z naší země - a jmenovitě z našeho přírodního bohatství - co se vám líbí a co by se vám hodilo.

Protože jen o tohle v dnešním nepřátelském tažení proti Rusku jde – a o nic jiného. V tažení, do kterého, bohužel, vstoupili i členové Mezinárodní atletická federace a Mezinárodního olympijského výboru. Hlasovalo se, lidské se přehlasovalo - a nelidské a neolympijské získalo vrch. A olympijská charta, jejíž základy sepsal zakladatel her baron Coubertin společně s naším krajanem Dr. Guthem- Jarkovským, zaplakala. A bude plakat a žalovat na nespravedlivost lidskou po celou dobu atletické části her, zatímco osnovatelé téhle špinavé hry si budou spokojeně mnout ruce.

Věřme, že jen dočasně – a hlavně naposledy.

A na závěr: Dík všem z našich lidí, kteří princip kolektivního trestu ruských atletů a atletek odsoudili, či nad ním vyslovili údiv resp. nesouhlas. Pokud vím, učinili tak oštěpařka Barbora Špotáková, šéftrenér českých atletů Tomáš Dvořák, či předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval. Dík za jejich sportovní i olympijský postoj ještě jedno.

102 komentářů :

 1. Protektor si naše kverulanty jistě zapsal a bude na ně pamatováno.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když se podíváte na statistiku, kde se za poslední léta uvádí počet sportovců usvědčených s použití zakázaných podpůrných látek, zjistíte, že čísla těch usvědčených z USA se moc neliší od čísel sportovců usvědčených z Ruska. Když jsou tedy kolektivně potrestání sportovci jenom z Ruska a vůbec nejsou potrestání sportovci z USA, je to víc než jasně dokazující fakt, že rozhodnutí které bylo vůči Ruským sportovcům přijato má jednoznačně politický rozměr a nemá nic společného s dopingem, jenom se našla záminka, tedy kdyby nebyl doping, našlo by se něco jiného, třeba agresivní politika Ruska a agresivní politika USA je vlastně humanitární pomoc. Všichni vědí a vidí, že celé toto rozhodnutí bude mít dalekosáhlé následky a v případě usvědčení Amerického sportovce z dopingu se budou všichni ptát a co potrestání amerických sportovců a odpověď bude, že Amerických sportovců se to netýká, protože to co přichází z USA je všechno demokracie a humanita a to včetně dopingu. Je to tedy tak, že USA, které v současné době vyhrožují celému světu atomovými zbraněmi začnou diktovat celému světu ve všech oblastech života a tedy i v oblasti sportu všechno včetně toho, kdo bude nebo nebude na Olympiádě, kdo vyhraje, kdo ne. Je jisté, že se sportem to již nemá nic společného a takové sportovní zápolení s předem určeným vítězem nemá ani cenu.

   Vymazat
  2. Souhlas s doplněním, že USA mají již rozehranou hru na znemožnění pořádání fotbalového mistrovství světa v roce 2018 v Rusku. Jinými slovy, Američané říkají asi toto: Putin se nám Američanům nelíbí, nepokračuje v politice Jelcina, neprodává Rusko nám Američanům, nezadlužuje se u nás Američanů, odmítá předat veškeré Ruské surovinové zdroje nám Američanům a proto pokud Rusové Putina budou volit musí si uvědomit, že to není v souladu s přáním USA a proto Ruský lid musí počítat, že proti Rusku budou vedené veškeré možné akce v celém světě, tak aby se naplnil cíl Ameriky udělat z Ruska kolonii USA.

   Vymazat
  3. Stín jde z USA a je to hyenismus nejvyššího kalibru. Myslí si,že budou dělat policajta a řídit veškeré dění na Zemi podle svých potřeb. Ze strany USA jde jen o pár vyvolených,kteří mají tento zájem. Jediná možnost zkolabování této říše!

   Vymazat
  4. Vše je v rukou USA, vše řídí USA a vše vlastní USA.USA si mohou ve světě dělat co chtějí bez omezení vraždit s potoky krve, rozvracet státy, řídit chaos.Tahle olympiáda s vyloučení RF v režii USA, je absolutně passssé.Ještě musí stihnout vyřadit sportovce, jak by řekl Kalousek ze STOP 999 za zenitem, "Z totalitního, komunistického státu-Číny" a ten tomu přece rozumí.

   Vymazat
  5. Všeho do času,

   nebo také:

   Kdo s čím zachází s tím i schází.

   Vymazat
  6. Olympiáda byla do roku 2012 vystoupením nejlepších sportovců na světě. Od roku 2016 je olympiáda vystoupením sportovců kteří dostanou olympijskou medaili ne za nejlepší výkon, ale proto, že rozhodnutím USA byli vyřazení sportovci s nejlepším výkonem a tudíž vyhrají sportovci druhé kategorie. Tedy, když Američani nemůžou vyhrát regulérně zařídí aby vyhráli neregulérně.

   Vymazat
  7. Bez akýchkoľvek diskusií to čo spravil MOV je svinstvo najvyššieho stupňa. Lebo ako môžu štatovať hriešnici, ktorí si trest odpykali z celého sveta okrem Ruska Tak to nie je morálka ale obyčajná politika. A za fakt, že nepustili na olympiádu športovcov, ktorým nikdy nikde nedokázali doping by mali zaplatiť mastné dostupné.

   Vymazat
 2. Dějí se naprosto neuvěřitelné věci. Princip kolektivní viny se najednou jeví jako přípustný i lidem, kteří jej tvrdě odmítají zejména tehdy, když se hovoří o odsunu sudetských Němců z našeho území (navíc provedeného na základě rozhodnutí velmocí). Prostě pokrytecký hnus...

  OdpovědětVymazat
 3. Ta chamraď se neštítí vůbec ničeho - vraždí, krade, lže a to vše zaštiťujíce se láskou, pravdou, humanitou, demokracií a legitimitou vzešlou z voleb. Jejich mrzké činy však legitimizujeme ve volbách my všichni. Ať už se voleb účastníme, nebo ne. Demokracie je odpovědnost - všech. Je to naše vina. Všech. Olympiády bych se nezúčastnil - medaile z ní budou cejchem hanby.

  OdpovědětVymazat
 4. Na druhou stranu na ruské straně vidíme zcela nulovou sebekritiku, nevyvodili z toho případu pro vedení sportu vůbec NIC, pro nápravu také NIC i když času měli relativně dost. Jen ukřivděné žvásty a klasické obviňování jiných. Takže pápá.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Podpindosník - tobě podobný vlastizrádce, který zahnul kramle do Ameriky, když mu s úplatky a kontakty na zámořského páníčka začala hořet koudel u zadku. Už máš normalizační činovníku vymyšleno, kam se schováš s portrétem Václava Havla před neutronovým zářením? Američané tuhle válku chtějí pořádně horkou.

   Vymazat
  2. 22:57 - proč tu smolíte nesmysly, když opak je pravdou. Jen se k vám, pro vaši přirozenou duševní lenost, patřičné informace nedostaly. S ruským vrcholovým sportem a napojenými testovacími laboratořemi to řádně zacvičilo, padlo i pár hlav. Tak co nám to tu cintáte?

   Vymazat
  3. (sck)Jak jsem koupil, tak prodávám dál: Vhttp://www.hlavnespravy.sk/sefovia-vada-a-usada-priznali-ze-nemaju-dokazy-pouzitia-dopingu-ruskymi-sportovcami-a-ze-vsetko-je-to-iba-politicka-hra/813546

   Vymazat
  4. A čo to má spoločné s tým, že na olympiádu nepustili čistých športovcov?

   Vymazat
 5. A hele, proč má být Olympiáda zrovna zrovínka právé v Riu? Je tam virus "zeka" (píše se to tak nějak, že?), už kvůli tomu jisté množství sportovců a fanoušků nepojede. Taky je tam v Brazílii terorismus. Na protest proti té ohavné akci proti ruským sportovcům odmítne jistě také dost lidí. Je to hrubé vnesení politiky do původně ušlechtilé olympijské myšlenky. A co, nepřipadá vám to jako útok na posiující se Brazílii? Olympiáda jsou nepředstavitelné peníze, co všechno se tam musí připravit, vybudovat! A při snížené účasti mnoho z toho přijde nazmar! Brazílie má být zřejmě za něco potrestána. Kým asi?
  Vodolejka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také bych řekl, že ten útok na Putina není přímý přes jeho atlety, ale nepřímý - oklikou - na jeho spojence - BRAZÍLII...
   Paradoxně Putinovi doma naopak velmi pomáhá v přesvědčení jeho voličů a v utvrzení, že jsou tvrzí v obklíčení před kterým je nutné se semknout a snášet i jisté nepohodlí...

   Holt každá mince má dvě strany.

   zdraví Vás
   JiB

   Vymazat
  2. Je to tak.
   Útok na brazilskou olympiádu = útok na Brazílii = útok na BRICS = útok na všechny členy nepohodlné skupiny.

   Ptačí chřipka, prasečí chřipka, ebola, virus zika, ... Vše je jen umělá a politicky využívaná akce, která se navíc hodí farmaceutickým firmám. Takové praktiky jsou plně v rukou židozednářů a globalistické elity.

   Vymazat
  3. Stále přituhuje, boj je stále rafinovanější a jeho dopady nevyspytatelnější

   Vymazat
  4. Brazílie člen BRICS + RUSKO = dvě mouchy jednou ranou. Hotovo, přepísknuto. Tohle zkurvení sportu politikou už žádná propaganda nezachrání.

   Vymazat
 6. Naší povinností je šířit Seznam samizdatu Nová republika pro PC a tablety, zavádět v příbuzenstvu a rodinách přes novější telefony a síťové radiopříjmače Svobodné rádio a v každé domácnosti s internetovým připojením (Plasma či LCD s LAN/USB) umožnit sledování České nezávislé televize, rušit na poště koncesionářské poplatky a předplatné prolhaných Deníků napojených na jednu z nacistických organizací ČTK, ČT, ČRo a místo toho objednávat výtisk Národní demokracie atp. Při tom všem pozor na protičesky orientovaný server Digizone, který pod články o redakci zpravodajství České televize zakazuje příspěvky o televizních lžích a válečném štvaní.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. Tohle je ostuda redakce Nové republiky, že zde ponechává řádit nenávistného úchyla, který ještě k tomu píše na klávesnici po ww2 německých a lotyšských vrazích Čechoslováků. Nedivím se, že jiný grafoman na něj chtěl podávat trestní oznámení za podněcování k nenávisti.

   Vymazat
  3. 23:29 - naprostý souhlas.

   2:14 - ty tlamo cizácká fašistická, co přeješ jiným, ať se stane tobě!

   Vymazat
  4. Hoši, je to zakomplexovaný chudáček, který provokuje jen na netu. V realu by dostal od každého po tlamě, ale před tím by měl strachy bláto na hřišti.Na netu se cí tí jako NĚKDO. Serte na něj.

   Vymazat
  5. 4:09 - Proč? Vždyť je to srandovní žvástal, když cancá u příspěvku o potřebě šíření Národní demokracie cosi o komunistech:)) Neví vůbec co mele, opsal to z papírku a šel spat ... naopak - víc takových blbů! Je to ukázka degenerace těch co nám zkoušejí vládnout!

   Vymazat
  6. 2:14 - co tu šílíš blbe! Pan Bartoš, předseda ND je mladej kluk! Dávno budeš někde hnít pod kamenem a on se na něj bude chodit vychcat:)))

   Vymazat
 7. Telefonát do WADA: prankeři zjistili, kdo stojí za dopingovým skandálem proti Rusku. VIDEO http://cz.sputniknews.com/svet/20160722/3601609/wada-prankeri-rusko-skandal-video.html

  OdpovědětVymazat
 8. Upřímně vzato, už několik let nejsem zvědavý na výkony od 5 let zapřažených dětských a později profesionálních strojů, a to vše za účelem zisku majitelů stájí, reklamních, televizních agentur ...

  OdpovědětVymazat
 9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tohle je ostuda redakce Nové republiky, že zde ponechává řádit nenávistného úchyla, který ještě k tomu píše na klávesnici po ww2 německých a lotyšských vrazích Čechoslováků. Nedivím se, že jiný Sobotkův zpravodajec přezdívaný grafoman tady už minulý týden chtěl ne na něj, ale na redakci, jak se dá očekávat od policejního provokátora (pod krytím jakoby rozhořčeného čtenáře ve hře na hodného a zlého Čambora) podávat trestní oznámení za podněcování k nenávisti a hanobení národa, rasy a přesvědčení. Zopakujte si nástup a zásady slušného chování a pak teprve přijďte.

   Vymazat
  2. pro 4:25 - To nic, to je jenom takový pravdolářkařský trotlík, takový místní Josef Vyskočil. Kolikrát mám podezření, že si ho redakce platí, aby byla větší návštěvnost:).

   Vymazat
  3. Pro 4:25.
   Já myslím, že je dobře, že toho omezeného klauna (2:14. 2:59), co má naučeno jen několik vět a ty používá k jakémukoliv tématu, tady redakce nechává.
   Mne vždy potěší, když vidím, jakým ubohoučkým "materiálem" šapiroposkoci jsou. Naprostá personální bída...
   Heriot.

   Vymazat
  4. Neschopní a předlužení Američané si utahují opasky a retardovaný mozek vyjde likvidátora levněji.

   Vymazat
  5. Pro 2:59...Jasně když lže státní sektor (Rusko)je to zločin , když soukromý (USA) je to v naprostém pořádku:)). A co takhle spravedlnost to vám nic neříká? Kde je vyřazení všech zemí , kterým byl prokázán doping? Kdy každý sklidí co zasel ? Nebo ve vaší zamlžené hlavě platí jen komouši a ostatní si vesele mohou lhát , podvádět apod.?

   Vymazat
  6. On si ty přípravky použité k dopingu nevyrábí sportovec taky sám. Takže by se dalo říct,že stát na této výrobě má také podíl .

   Vymazat
  7. Světový vrah USA na scénu:"Naši američtí sportovci vždy hrají fér plej"(Babrak Bombama)

   Vymazat
  8. Příští olympiáda se bude, jak se situace rychle a překotně vyvíjí, odehrávat v RUSKU, to ano, ale v zákopech, kdy palbu na cíl budou řídit generálové Pablové, Jensové z krvelačné NAUTOU a jemu podobní, děkujeme, nechceme, odejděte!

   Vymazat
  9. 6.10-máte pravdu, ale ty předlužené USSA si zchladí žáhu buď příští olympiádou, kterou bude pořádat NATO¨současně s TTIP, po tomto lektvaru nikomu do smíchu nebude, to mi věřte!!!

   Vymazat
 10. Žádné důkazy nejsou, nebyly, jedná se o zinscenovanou kauzu a politické rozhodnutí, vyplynulo to z telefonátu Vovana a Lexuse řediteli Světové antidopingové agentury WADA siru Craigu Reediemu a řediteli Americké antidopingové agentury Travisu Tygartovi, který vystoupil jako iniciátor vyšetřování vůči Rusku. http://cz.sputniknews.com/svet/20160722/3601609/wada-prankeri-rusko-skandal-video.html

  OdpovědětVymazat
 11. olympiada ztratila svuj vyznam kdy je dnes už jen mega radoby podnikatelska atrakce falešnych živnostniku podnikajicich v profi sportu za naše povinne daně a samosebou za jejich nezdaněne zisky proti tomuto se nepostavi ani jedina politicka strana ani prasedident a proč no protože jsou to same i vovce radosti hykaji nedbaje že ke statnimu korytu je nikdo nikdy nepusti

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vždyť ty žádné daně neodvádíš Hovňousku a kdepak je tvůj Kalousku?

   Vymazat
 12. Dopují naprosto všichni. Rusové udělali školáckou chybu, když to přikryli státní institucí. Pokud by se drželi zajetých pravidel tak, jako např. Američané, asi by jim to v dnešních časech nepomohlo, ale nikdo by nemohl přijít takhle lacino k argumentům. Zejména amíci přenechají všechnu špínu, od organizování státních převratů, po řízení dopingu svých sportovců, neziskovkám, které sice financují a někde stranou neoficiálně i instruují, ale navenek vystupují jako ti nejpoctivější z poctivých.

  OdpovědětVymazat
 13. Američané mají bobky, že by na olympiádě nevyhráli, stejně jako se jejich mopsíci podělali z ruských motorkářů a pravoslavného mírového procesí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hvězdy a pruhy, zbabělci a zločinci!

   Vymazat
  2. Hvězdy a pruhy, dělají jen dluhy :-)))

   Vymazat
 14. Olympiádu bojkotuji - prostě na ni se.u

  OdpovědětVymazat
 15. Olympiáda v Riu se přetvořila v politický proces, kdy opět a zase jedna země světa už neví, jak se dostat RF na kobylku.Celé tohle balabilé by se mělo skrečovat.Nebo že by zlato a stříbro získali také dopující sportovci z USSA, na které se zatím nepřišlo.Ještě zbývá zákaz účasti olympioniků z Číny a múžeme to rovnou nazvat Euroatlantické spojenectví a-lá TTIP.

  OdpovědětVymazat
 16. Každopádně musí každý fanda podvědomě cítit, že ta olympiáda nebude ono, že je zkrátka něco špatně. Já se těšil, ale nějak mě to přestává bavit a na bednu čučet nebudu.

  OdpovědětVymazat
 17. Před pár týdny se ministr kultury Herman vyjádřil na sudeťáckém sletu, že princip kolektivní viny je absolutně nepřijatelný. Oslovil jsem ho (prostřednictvím PL) s dotazem, zda-li princip kolektivní viny vůči ruským atletům je přijatelný... Ten židovskej demagog po svém odpověděl, že "případ nesleduje"...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Aspoň vidíte, co jsou "oni" za pakáž!

   Vymazat
 18. Celý vrcholový sport je zvrácený a určen k oblbnutí lidí, je to ohromný byznys lidstvu škodlivý.

  OdpovědětVymazat
 19. Je to nechutné politikum. Je mi jasné, že sice nic nezměním, ale chci si zachovat tvář. Prostě jsem se sám za sebe rozhodl bojkotovat TV vysílání OH.

  OdpovědětVymazat
 20. Olimpiáda vo fašistickom Nemecku 1936 bola korektnejšia ako bude táto v Rio de usa obamáno.Na stráž.

  OdpovědětVymazat
 21. V hystoriji olimpiád bolo viac excesov,napr,Moskva 1980,západ z ideologickích dôvodov zakázal svojim športovcom sa zúčastniť olimpiády a v Los Aneles 1984 im to východ vrátil.N.S.

  OdpovědětVymazat
 22. RIO v režii USA a žřejmě i NATO, to nemá chybu.Generál Pavel s Jensem v černých kabátech, mohou rozdávat na bednách medaile.Doufám, že všechny medaile získají nadopovaní vrcholoví "sportovci" také jen a pouze z USA, budeme tleskat.Vás, USA celý poddaný svět zbožňuje do nebes, zejména muslimové jsou nadšeni, za tu 200 letou tradici válek, vraždění, potoky krve a chaosu z vměšování!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To si píš 11:06 že vyhrajú iba anglosasi,no anglosasi už nie,len ussáci lebo anglosasi Briti zvolili BREXIT tak ussáci im nedajú právo na medaile,možno tak islamskím štátom americkím,ved je to ich dieťa tak čo už s tím narobíme.Na stráž.

   Vymazat
  2. 11.18-Mariána vám můžeme závidět, doufám, že popularita strany půjde stále hore.Na stráž!Bratři Slováci!

   Vymazat
 23. 20 rokov trvala prestávka od ideologie a znovu je tu studená vojna na hrane horúcej a dôsledky sa toho sa prejavuju aj v politicki okupovanom športe,ako je okupovaná sša velká časť sveta a uvrhnutá do otroctva neootrokárskej spoločnosti a biedy.Jediná cesta záchrany nie je go west ako známi hit od Pet shop Boys,ale budeme s nádejov pozerať a utekat do Ruska pred hromadným čípovaním.Ja nemám chuť na implantát,som ešte človek.Na stráž.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky bych to tak viděl. Ostatně, některé známé osobnosti už si obstaraly ruské pasy. Jo, a s tím čipováním,tak podle mně je "dobrovolné" čipování otázkou tak pěti let. Bude to nepovinné, akorát ti, kdo to odmítnou si nikde nic nekoupí, nedostane se jim zdravotní péče, atd.,atd.

   Vymazat
 24. Rozhodl jsem se tak nějak podobně. Letošní OH jsou názorným příkladem, kdy původní čistou myšlenku zneuctily a bahnem překryly špinavé lobbistické zájmy. Trest ano, ale spravedlivý pro všechny viníky bez výjimky. Vždy existují dvě cesty, ale pro čestné sportovce co by nositele štafety původní myšlenky OH je předurčena jediná čestná cesta, a to odřeknutí účasti na pochybné taškařici. Rozhodnutí je ukázkou morálního profilu jednotlivců. Všichni něco berou, ale dokud nebudou odhaleni, tak se nepřiznají. Výkony již dlouho napovídají o ne vždy čistém překročení hranice lidských možností s pomocí nežádoucích a opovržení hodných berliček. Zklamáním a znechucením jsou pro opravdové fanoušky a sportovní příznivce hysterické pokřiky psychopatů: "Vyhoďte toho Rusa z kola ven!"

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pravda. A proto na olympiádu se.u.

   Vymazat
  2. Ano i za předchozí hluboké totality před tou dnešní existovali velikáni sportu, jako Emil Zátopek nebo taky Julius Torma, kdy Emil prohlásil - nepojede Jungwirt, nejedu. A Torma - bez Zachary taky nepojedu. Možná dnes už tací sportovci nejsou.

   Vymazat
  3. Pamatuji dělení sportovců na amatéry a profíky i zákonité politické šarvátky k nim. Amatéři ve vrcholovém sportu již nejsou, šarvátky se vybíjí na dopingu. Odstraňme boj proti dopingu a drogám obecně. Lidé se rozdělí půl na půl a časem uvidíme, zda se z "drogistů" stanou "nadlidé" nebo vše půjde "lidskou" cestou. Dokumentujme drogisty, jejich život, a pád! Seberte jim drogu a sesypou se. Z vládních garnitur doporučuji odebrat drogu závislým na moci a přesunout je k jiným závislým, bezdomovcům!

   Vymazat
  4. peo 11:53
   OH hlavně zneuctilo Rusko státem organizovaným dopingem, přečtěte se tu zprávu. Nejde o jednotlivce, jde o celý systém - takže nadávat můžete hlavně na Rusko !

   Vymazat
  5. Jste podělaný až za ušima z Isinbajevové a ruských sportovců. Systémově se válíte a rochníte ve vlastních WADA výkalech, když se nenašel nikdo, kdo by vám po neviditelné invazi ruských vojsk vyměnil bilderberské khaki neprůstřelné broněžilety pampersky určené pro jednotky Einsatzgruppen vysílané do Pobaltí a natovské útočné uskupení soustředěné k přepadení Ruska tradičně z polského a rumunského území.

   Vymazat
  6. pro 13:38 - jste žumpou zneuctěný vymytý blbec...

   Vymazat
  7. Tisice nebo statisice se tesili na Olympiadu a ted jim to usaci znicili. Drrj duvod je znicit brtazilii ekonomicky. Olympiady jsou velmi drahe. Austr. plati dluhy dodnes. Od r.2000.
   Normalni praktiky fasistu jsou a la Goebbels. Nejdrive obet zdemonizovat /ponevadz chybi dukazy/. Tak media spusti organizacne-zmanipulovany rev. To uz udelali tolikrat,ze kazdej musi skrz to videt. Dav americkych "dopingovych"sportovcu je opravdu velky. Takle v tenisu vidime obrovske zenske sportovkyne utocit na male 50kg devcata...A kdepak je povyk...

   Vymazat
 25. Tak tahle názorná vizitka ryzího charakteru demokratických institucí mne zachovává v klidu. Takové potvrzení pokrytecké vyspělosti a nebetyčné podlosti našich evropských hodnot zatažením i do sportu, nelze ničím ani okecat, ani omluvit. Je to příkladná ukázka, že demokratická totalita předčí totalitu socialistickou, nejen v humanitárním bombardování ale ve všech negativních směrech, včetně lží propagandy, která opět nefunguje, nezabírá a neplní úlohu vytyčenou zadavateli. Tohle olympijské pokrytectví nesporně dokázalo mnohem, mnohem víc než veškerá proruská propaganda dohromady. Nijak moc mi důkaz, že tzv. demokratické instituce jsou ochotny a schopny znehodnotit veškerá dosažená pozitiva vývoje lidské společnosti - nevadí. Důležité je, aby si tohle uvědomila většina obyvatel planety co nejdříve. L.P.

  OdpovědětVymazat
 26. ať si ta svá vítězství užijou všichni ušáci, čistému vše čisté: https://www.sport.cz/loh/vodni-sporty/clanek/796554-hnus-spina-i-lidske-mrtvoly-radsi-vubec-neotvirejte-pusu-varuji-plavce-pred-zatokou-v-riu.html#hp-sez

  OdpovědětVymazat
 27. Na závěr článku je krásná tabulka z oficiální zprávy WADA pouze pro ty, kteří nepochybují o objektivnosti a nezaujatosti této tzv. mezinárodní instituce a o jejím nezapojení do hybridní války proti Rusku (na všech frontách): https://cont.ws/post/330925

  OdpovědětVymazat
 28. Kašlu na takovou olympiádu. To už nemá se sportem nic společného. Aspoň ušetřím čas. Sportu čau!

  OdpovědětVymazat
 29. Vážený Lubomíre Mane, přiznejme si, že žádná proruská či protiamerická propaganda by zdaleka, zdaleka nedokázala tolik, co dokázaly "demokratické" instituce zákazem účasti ruských sportovců na OH. K tomu jim lze jen gratulovat. L.P.

  OdpovědětVymazat
 30. Na diskuzi k žádnému se raději nedívat.Protože to vypadá, jak sešlost magorů.

  OdpovědětVymazat
 31. Čtu tady ty příspěvky a zdá se mi, že nikdo tu zprávu nečetl, zde je : https://wada-main-prod.s3.amazonaws.com/resources/files/20160718_ip_report_newfinal.pdf

  Tady jde v tomto případě přece ne o obyčejný doping nějakých jednotlivců, ale o státem řízený systém dopingu pro své sportovce !! Včetně ničení vzorků, krádeží pod zástěrkou FSB, ve zprávě jsou plánky místností s popisem jak se falšovalo atd .. V mnoha případech komise při vyšetřování zjistila, že sportovci jsou v tomto drogopvém programu zainteresováni a mají z toho všeho nemalý prospěch.
  Rusko je jedna z mála zemí, kde sport špičkové úrovni je řízen státem - a pokud se stát takto choval, tak komise podle mne docela správně navrhla exemplární trest. Tahne se to už 1,5 roku, mezitím sice vyhodili mnohé funkcionáře, ale Rusko jinak nic nenapravilo a i když měli od prosince 2014 řadu reportů WADA v ruce a měli spoustu času situaci nějak napravit, tak to neudělali-.

  A přestaňte už tady plakat nad nějakými sportovci jednotlivci, když na to přijde - tak čistí sportovci mohou soutěžit pod jinou vlajkou (myslím atleti), ale pod ruskou nesmí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Můžeš to číst třeba od začátku do konce a naopak. Věř si čemu chceš věřit. Ta poslední věta je slabomyslná, stejně jako tvoje víra v demokratické instituce. Nikdo tu nad nějakými sportovci jednotlivci nepláče a to o čistých sportovcích pod jinou vlajkou, to už je jenom křeč tvé slabomyslnosti. Tuhle ubohost ve světle evidentně vyššího počtu dopingových afér sportovců USA, nikdo a ničím nepřekecá. Žádná pochybná komise WADA, prostě nikdo, ani ty. Ubohé snahy zastánců pokrytectví a falše lze možná ocenit, nicméně přiznejme si, že žádná proruská či protiamerická propaganda by zdaleka, zdaleka nedokázala tolik, co dokázaly "demokratické" instituce pokrytecky trapným zákazem účasti ruských sportovců na OH.

   Vymazat
  2. Zpráva je asi velmi objektivní, neboť ji sepsal ruský činitele WADA, který toho času škemrá o pracovní vízum v USA, protože doma zničil co se dalo a proto trestně stíhán. To vízum si musí odpracovat, stejně jako to dokázala Stěpanovová, která také zdrhnula a teď se diví.

   Vymazat
  3. jo, to takoví američtí soudruzi sportovci vůbec nedopují a když už se náhodou něco provalí, jsou zpravidla potrestáni napomenutím s krátkodobým následkem.

   Vymazat
  4. Rusové, kteří měli dopingovou minulost, startovat nesmí, Američané, kteří měli dopingovou minulost startovat můžou. To je bez komentáře, ale odpovídá to západním demokratickým principům. Dnes byl na ČT dokument o Kanaďanech, kteří hráli v roce 1972 proti Sborné. Aby vyhráli zlomili útočníkovi Sborné kotník a v dokumentu kanadští hráči řekli, že likvidačního faulu nelitují protože Kanadští hráči jsou známí tím, že pro vítězství jsou ochotní udělat vše. Myslím, že Američané jsou také ochotní udělat pro vítězství vše a proto zařídili, že atleti Ruska jim konkurovat nebudou.

   Vymazat
 32. Barbora Špotáková je hrdinka . Nemá strach říct svůj názor . Nevím jestli bych se zachoval jako ona . Za komunistů jsem fandil USA . Dnes musíme poslouchat EU a USA . Proto fandím Ruský sportovcům . Politika se dostala do sportu . Je studená válka . Marcel

  OdpovědětVymazat
 33. Dáváme se dohromady a to je radost.Názorová jednota p Lubomíre je pochvala. Populace se učí.Děkuji p Man.

  OdpovědětVymazat
 34. Podobně jako řada účastníků diskuse sdílím názor autora. Tendenční politické rozhodnutí WADA a následně i pokrytecké rozhodnutí MOV v odvolací instanci diskriminující ruské sportovce na základně principu kolektivní viny svědčí o skutečnosti, že americké a potažmo i jimi kontrolované "mezinárodní" instituce v oblasti politiky, ekonomiky i sportu dávno přestaly brát jakýkoliv ohled na principy olympismu a mírového soužití pod olympijskou vlajkou.

  OdpovědětVymazat
 35. My holt ty křivárny musíme dostat polopatě a zřetelně. Jako tuhle prasárnu s tou olympiádou. Pravda, k tomu přidají kouřové clony typu vyjádření WADA plus faleš z MOV, aby se měli zaslepenci předstírající jakousi objektivitu něčeho přichytit. Nicméně pokrytecká politická podlost je natolik zřetelná, že ji žádné vyblábolené konstrukce nemohou překrýt. A o tom to prostě je.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsou podělaní až za ušima z Isinbajevové - ruských atletů a sportsmenů. Spolu se zkorumpovanými funkcionáři MOV se válí a rochní pod hvězdami a pruhy účelově vypouštěných vlastních WADA výkalech, když se po neviditelné invazi ruských vojsk v podobě Císařovo Babrák Bombama nových šatů odhalených na stockholmském plesu NATO prezidentem Zemanem, nenašel nikdo, kdo by jim vyměnil bilderberské khaki neprůstřelné broněžilety pampersky určené pro jednotky Einsatzgruppen vysílané do Pobaltí a natovské útočné uskupení soustředěné k přepadení Ruska tradičně z polského a rumunského území.

   Vymazat
 36. USA se namontovaly i do sportu a rozhodují kdo se může zúčastnit a kdo ne!Takové sportovní NATO.Hezké pokoukání na RIO MADE IN U.S.S.A.Ševčenková bude rozdávat na bednách medaile.

  OdpovědětVymazat
 37. Je to hnus, vyřadit kvůli 5ti více než 100 nevinných. Přesto se OH zůčastní asi 270 ruských sportovců. Ti ovšem budou mít ohromnou motivaci a podporu, aby uspěli. Doufám, že to MOV nevyhodnotí jako nedovolený doping, o který jsou ostatní účastníci ošizeni. Vůbec bych se nedivil.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Američané mají bobky, že by na olympiádě nevyhráli, stejně jako se jejich mopsíci podělali z ruských motorkářů a pravoslavného mírového procesí. Olympiáda amerických zbabělců a válečných zločinců pod hvězdami a pruhy.   Vymazat
 38. Olympiáda v Riu je velmi zvláštní a nemá v historii obdoby. Její příprava trvala roky, bylo nutné vypustit ziku. Koho to neodradilo, tak ještě pohrozit teroristickým útokem. Amerika dokonce zařídila malý místní palácový převrat a nasazení své loutky do vedení země, takže od účasti se distancovali dokonce tři minulí exprezidenti Brazílie ! Toto nemá historický precedent. Jedno je ale velmi pravděpodobné, Brazílie je směrována (jako člen BRICS) do stejné dluhové jámy jako Řecko (OH 2004).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. to nebude jáma, ale Mariánský příkop

   Vymazat
  2. Bimini už jednu takovou potopenou civilizaci zažilo, americké elity se před neutronovým zářením chtějí schovat na některé z takovýchto podvodních základen. http://www.svetkolemnas.info/novinky/zahady/1132-masivni-podvodni-brana-objevena-u-kalifornskeho-pobrezi

   Vymazat
  3. 19:24 To by odpovídalo jejich naturelu. Pro neelity již rozváží v obrovském počtu umělohmotné vany pro uskladnění radioaktivních mrtvol. Holt myslí na zadní kolečka po emericku.

   Vymazat
 39. Kazdy jiny narod by se takove ostude stydel a omlouval. Rusaci si naopak stezuji a s hlasitym kvicenim se dozaduji soucitu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:30 Tydýte omezený a choromyslný, Rusové nekvičí a o soucit nežadoní, ukvičený jsi akorát tak ty mamlasi,co se nezmůžeš ani na kloudnou klávesnici.

   Vymazat
  2. blbečku (17:30), to i ČR má horší procento pozitivních případů než-li Rusko

   Vymazat
  3. Oproti tomu zlem prosycenému Sauronovo Obamímu skřetovi 17:30 je tady ještě úlisnému Sralbotkovi a Zadolárkovi podobný Glum – Sméagol z Pána prstenů, shodně tvrdí, že černá je bílá a lež a nenávist vydávají za pravdu a lásku. Havlismus sluníčkářů a vítačů islámského a tibetského klerofašismu je zlo. Tohle se chcípající americké kobyle mocinky povedlo, americkou cenzuru a zákazy nyní odsoudí celý sportovní svět.

   Vymazat
 40. Zajímavá představa fair-play (naruby), kdy Američané budou na olympiádě neohroženě závodit a hlavně lézt na bednu sami :-D , plně koresponduje s projevem dnes již odsouzeného válečného zločince Bushe ml. ve stylu "Kdo nejde s námi, jde proti nám" a Obamovým "Musíme mít nesilnější vojenskou sílu na světě a musíme, příležitostně, zkroutit ruce zemím, které by nedělaly to, co potřebujeme, aby dělaly."

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jednou už byla taková olympiáda......a za pár let velká světová válka.

   Vymazat
  2. Jistě, vždyť ukro-amerických provokací, válečného štvaní, operací pod falešnou vlajkou a nepodložených mediálních obvinění za účelem vyvolání 3. světové války je v poslední době přehršel. Naposledy vyšlo najevo, že bodnutí do zad od USA/SAU tvůrců a TUR pomahačů teroristů bylo uskutečněno za účasti letadel NATO. http://cz.sputniknews.com/svet/20160729/3640980/willy-wimmer-su-24-nato.html

   Vymazat
 41. Morálně pošpiněná je samotná morálka svobodného demokratického světa, zjevně podřízeného vedoucím silám USA. Tou olympiádou to pouze příliš okatě uveřejnili.
  L.P.

  OdpovědětVymazat
 42. Nejsmutnější na celé věci je morálka samotných sportovců, zejména těch, kteří se olympiády účastní. Místo aby sami ctili olympijskou myšlenku a bili se za účast ruských sportovců, kteří byli podle a čistě politicky vyřazeni z férového boje, mlčí nebo dokonce i nahlas souhlasí s touto neslýchanou špinavostí. Pro mě se tak stávají pouhými loutkami svých sponzorských loutkovodičů a vůbec mě neláká se na tyto morální zmetky ani podívat. Jak vůbec může někoho těšit vítězství, když jeho soupeře zlikvidovali takovým trapným a ubohým způsobem. Skutečně se dá mluvit o konci olympijských her a zahájení morálního průjmu pro stejně postižené diváky.

  OdpovědětVymazat
 43. Na dané téma jsem četl lepší komentář:Tomáš Tožička-Olympiáda nepolitická – leda ve snu:http://denikreferendum.cz/clanek/23436-olympiada-nepoliticka-leda-ve-snu

  OdpovědětVymazat