Reklama

čtvrtek 7. července 2016

Tony Blair o "Zprávě o Iráku": Válka nebyla zbytečná. Po "Zprávě o Iráku" si Blair podle Daily Mail krev z rukou již nesmyje


7. 7. 2016     zdroj a zdroj
Bývalý vůdce Labouristické strany nelituje svého rozhodnutí. Bývalý britský premiér Tony Blair 7. července prohlásil, že válka v Iráku "nebyla zbytečná," píše The Independent. Toto prohlášení učinil ve vysílání programu "Dnes" Radia 4, kde byl dotázán, zda si nemyslí, že chyboval ve svém rozhodnutí o invazi do Iráku.


"Události v Iráku nešly tak, jak jsme to chtěli," poznamenal bývalý vůdce Labouristické strany. "Došlo k omylům, údaje výzvědné služby byly chybné a já jsem na ně spoléhal."

Když poznamenal, že "každý den" přemýšlí o svém rozhodnutí podílet se na invazi, Blair přesto zdůraznil, že toho nelituje.

"Upřímně se domnívám, že bychom byli v mnohem těžší pozici, kdybychom tak neučinili. Mohu se v tom mýlit, jsou to velmi složité otázky," dodal a zdůraznil, že boj nebyl zbytečný.

"Co by se stalo, kdybychom ho nechali u moci? Co by udělal? K jakým důsledkům by to vedlo během arabského jara? Podívejte se na dnešní Libyi, podívejte se na Sýrii," poznamenal Blair.

...ve "Zprávě o Iráku" je poukazováno na absenci plánů na to, co bude se zemí po sesazení iráckého vůdce Saddáma Husajna.

Bývalý britský premiér Tony Blair po zprávě Johna Chilcota, v níž jsou uvedeny údaje o neopodstatněnosti invaze do Iráku v roce 2003, nikdy nebude moci smýt krev ze svých rukou, píše Daily Mail.

Po zprávě se svět dozvěděl pravdu: Velká Británie vedla nezákonnou válku, vláda země neměla žádný plán na odstranění následků. Mezi důsledky autor uvádí chaos na Blízkém východě, který učinil svět "mnohem nebezpečnějším."

Po válce v Iráku nastal chaos, diktaturu Saddáma Husajna nahradila anarchie. Avšak skutečná vojenská hrozba ze strany Husajna nebyla, což je potvrzeno dobou ukončení války - během několika týdnů. Husajn nenesl vinu na útocích z 11. září 2001 v USA, píše autor, ani zbraně hromadného ničení u něj nebyly nalezeny. Blairovu činnost nazývá list absolutním podvodem a ostudou a jeho plán na rozpoutání války v Iráku "hanebně zákeřným." Dopisovatel zdůrazňuje, že rozhodnutí o válce je tím nejhorším rozhodnutím premiéra současnosti a jeho důsledky se budou projevovat ještě po řadu desetiletí.

 Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

22 komentářů :

 1. Spustil VÁLKU bez zjevného a oprávněného důvodu..... VÁLKU!....a on se ani nestydí. Co je to za chamraď, tihle západní vůdci? HNUS!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A dnes a zítra se dozvíme ze summitu NATO,jak jsme ohrožováni Ruskem a bude se zbrojit.A jsme v tom i my!Nikdo se pro bohatství cizí země nestydí zabíjet.

   Vymazat
  2. Zbytecna nebyla ta valka , muzou tam bombardovat dodnes...To milujou a vydelavaji na tom...

   Vymazat
  3. Všechno musí někdo zaplatit, a tak i bomby, které humanitárně ochraňují civilní obyvatelstvo, aby se mohla demokraticky rozvinout.
   Kdo vydělává? Kdo platí?
   Vydělávají židobankéři, kteří vlastní továrny na výrobu bomb, senát, soudce, OSN, MMF, MOV.
   Platí obyčejný člověk, gojím, který podlehl propagandě.
   Proto lidé bděte. Opona se zvedá.
   A i když jsou tato slova dávno znevážena a vytratil se jejich hlubší smysl, zkuste je pochopit.

   Vymazat
  4. Těmto lidem nelze věřit ani to, jak se jmenují . . pan Putin je nazývý "anglo - sionisté" !

   Vymazat
  5. Pro takové případy tu máme precedens - Norimberský proces. Dle tohoto vzoru mají Bush a Blair jediný nárok - dostat "mašli".

   Vymazat
 2. Pánovi Blairovi a jeho klike išlo o lacnú kradnutú ropu....eMKa

  OdpovědětVymazat
 3. Blairova aféra je daleko větší průšvih než od nás vypadá.
  http://www.dailymail.co.uk/debate/article-3678087/STEPHEN-GLOVER-Forgive-poor-taste-really-question-Tony-Blair-s-sanity.html

  OdpovědětVymazat
 4. Proč oběsit jako válečného zločince také bustu Havla? No přece Václav Havel podepsal v lednu 2003 takzvaný Dopis osmi (text některých evropských politiků), který válku v Iráku podpořil. A ze stejných důvodů jako byli v Malajsii před mezinárodním trestním tribunálem odsouzeni váleční zločinci Blair a Bush a pak se pod dohledem jůeses satelitů se znakem ne vlka, ale nazi orla začala z nebe ztrácet a padat malajská dopravní letadla Boeing na pravidelných linkách.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 2:45 Tak toto jsem nevěděl.Vždy vše do všeho zapadá!A vyjde časem najevo.Fr.

   Vymazat
 5. No já dát někomu do huby a pak zjistit, že jsem tomu člověku vlastně ublížil bezdůvodně, tak to budu mít před sebou hodně dlouho, možná nafurt. A tyhle kurvy bez uzardění vyzabíjeli spoutu lidí ve svrchovaných státech........ Já bych těm šmejdům, vyvážejícím demokracii zakroutil krkem, stejně, jak to dělají oni. Šmejdi bez morálky, bez svědomí. Největší kurvy ze všech kurev!!!!!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Začínám se také počítat mezi rozzlobené muže....

   Vymazat
 6. Ten panák Blair je ukázkový nacista a nebylo by od věci jej pohnat před opravdu nezávislý mezinárodní soud jako válečného zločince a původce genocidy. Co jiného to bylo než akt válečného zločinu a genocidy? Ten panák nabubřelej by měl dopadnout jako nacisté v Norimberku. Neni totiž mezi nimi žádný rozdíl. Jenže vedle něj by měl stát i Bush mladší, Madlen a také rodinka Clintonovců, Francouzký Sarkozy a Italský Berluskoni, Merkelka má také másla na hlavě tunu. No byl by to vlastně soud s celou tzv. západní elitou za posledních 26 let. Včetně našich kašpárků za přitakání a podporu války a genocidy. Jen Venca flaška jako humanitární bombarďák už tam nebude. Jenže proč neválčit a nevyvražďovat pod kecama o humanitě a tzv západních hodnotách když to sype. Afghanistán je ukázkou vybudování demkracie a blahobytu. Akorát tam už 30 let je válka a bída, ale určitě stojí za to, jak by řekla Madlenka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ač nerad, připomínám, že i dnešní prezident Zeman byl svého času velkým přítelem toho panáka T. Blaira.
   Stejně jako byl i velkým zastáncem těch preventivních válek.
   Což je jen eufemismus pro vedení zločinných agresí.
   Snad se již i Zeman se svého sna o dobrotivosti Západu také probral.

   Vymazat
  2. A navíc, Zeman týden poté, co se dostal k moci, povolil přelety humanitárních bombardérů, které směřovaly do Jugoslávie.

   Vymazat
 7. Tony Blair je prostě pokrytecký dobytek, který není ochoten nést zodpovědnost za své hanebné činy! Nikoli náhodou mu bylo přezdíváno "teflonový Tony" - cokoli po něm sklouzne, ani stopa nezůstane!

  OdpovědětVymazat
 8. Dnes sa vie vsetko o vojne v Iraku,ale karavany idu dalej...vinny je ale Putin,toho treba sankcionovat ! A Britania stale stve proti nemu a on s nimi nema nic.

  OdpovědětVymazat
 9. "Co by se stalo, kdybychom ho nechali u moci? Co by udělal? K jakým důsledkům by to vedlo během arabského jara? Podívejte se na dnešní Libyi, podívejte se na Sýrii," poznamenal Blair.

  Za arabským jarem stáli lidi jako je Blair, takže obhajují věc kterou způsobili věcí kterou taky způsobili? tak tomu říkám drzost

  OdpovědětVymazat
 10. Kdo bude brán k zodpovědnosti za 10000 ukrajinců,kolem 1 milionu afgánců,maďaři,čečenci a další.Když měřit tak každému stejně,jenže na tomto webu se to nehodí,co?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to na tobě, jestli tvá stará bude chodit s burkou, aby nebyla znásilněna tvými islámskými kolegy. A s těmi Maďary si snad děláš prdel, víš kolik našich lidí povraždili Hunové a Avaři, když nás vytlačili z úrodných oblastí Panonie? Takže kdybychom se měli chovat jako Němci a Maďaři a jejich 5. kolona 19:06 výše, tak Čechoslováci budou žádat zpět rakousko-uherské území až k Dunaji a Slovinci od Dunaje směrem k Alpám a Karpatům, Srbové a azbukové Bavorsko a celé východní Německo.

   Vymazat
 11. Zlo přicházelo vždy ze západu.Kolonie a mamon vytvořil toto válčení.

  OdpovědětVymazat
 12. 19:15 Zlo je koníček mocných světa hráčů a je jedno zda to bude rus nebo angličan či usák

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.