Reklama

.

.

sobota 9. července 2016

Ukrajinské vraždění Poláků na Volyni bylo genocidou


Jan Urbach
9. 7. 2016   Vaše věc
Polský Senát, horní komora parlamentu, dnes přijal rezoluci, ve které je masakr Poláků za druhé světové války ukrajinskými nacionalisty označen jako genocida. Příslušníi Ukrajinské povstalecké armády (UPA) za pomoci civilního obyvatelstva povraždili v oblasti Volyně okolo 100 tisíc z celkového počtu 84. Rezoluce současně vyzývá dolní komoru parlamentu (Sejm), aby 11. červenec byl vyhlášen „Národním dnem vzpomínky na oběti genocidy spáchané spáchané ukrajinskými nacionalisty na občanech II. polské republiky“. Nejhorší vraždění se uskutečnilo v roce 1943 v průběhu tzv. Volyňského masakru. Oběťmi ukrajinského etnického čištění se stali také Rusové, Židé, Češi či Arméni. Lidé byli vražděni střelbou, kosami, vidlemi, sekerami, pilami, noži, kladivy a dalšími nástroji, došlo k upalování v kostelech a stodolách.

Senátní rezoluce současně vyslovuje vděčnost těm Ukrajincům, kteří riskovali své životy a Polákům pomáhali. V Sejmu se o podobné rezoluci hlasovalo již v roce 2013, ale nedošlo k jejímu přijetí, pravděpodobně díky tehdejší parlamentní většině tvořené zejména Občanskou platformou Donalda Tuska.

Ukrajinský prezident Petro Porošenko dnes sice ve Varšavě položil květiny u památníku povražěných, ale včera v Kyjevě rozhodli o pojmenování jednoho z hlavních prospektů jménem Stepana Bandery, jednoho z nejdůležitějších strůjců masakru. Nejen v tomto kontextu je pak Porošenkův krok falešným.

11 komentářů :

 1. A to se s nimi jejich státní vedení bratříčkuje. Inu stále platí ono - pro peníze všechno...

  OdpovědětVymazat
 2. Zajímavý, byť jen částečně souvztažný je na Parlamentních listech článek Alexandre Fedorovskiho, emigranta, k situaci v Rusku i NATO, doporučuji přečíst!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 13:36- úvodní zprávy, ruský analytik.

   Vymazat
  2. tak jsem si toho "analytika" přečetl a mohu konstatovat že přání je asi otcem myšlenky. Obyčejný renegát podobně jako prof. Zubov za kterého se kdysi náš mainstream tak bral a dnes po něm neštěkne pes. Vyčkejme podzimních voleb a pak můžeme "moudře" psát.

   Slávek

   Vymazat
 3. To, co se dnes děje, je jen následek dřívějších událostí mezi Pruskem, Polskem a Ruskem.
  Z toho také, když si poslechnete řeč Ukrajince, pak se vám může jevit, jako něco mezi Polštinou a Ruštinou.
  V dobách SSSR byl přechod na rusky mluvící oblasti plynulý směrem na východ.
  Dnes po vzrůstu nacionálního banderovského hnutí na Ukrajině je přirozené, že se východní regiony k politice Kyjeva nehlásí a ještě navíc vznikají rozepře na územích, kde se stýkaly Prusko, Polsko a Rusko (dnes Ukrajina).
  Také je vidět, že pokračuje v činnosti "duch minulých událostí", který směruje Polsko, bývalé Prušáky (po 1226 území Řádu německých rytířů) a západ Ukrajiny proti Rusku.
  Takže bitky byly a jistě ještě budou.
  Dokud nepřijde něco podobného jako po 2 sv.v.

  V roce 1947 bylo oficiálně rozhodnutím spojenecké kontrolní komise Prusko zrušeno.[Dějiny Pruska]

  OdpovědětVymazat
 4. Nějak se to zajímavě bratříčkuje a v nestřeženém okamžiku jsou schopni bodnout nůž do zad, slova o genocidě páchané na Polácích a současné blahořečení Bandery?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak. Zrovna jako zrádný Turek, kterého "západ" vždy tak rád využíval proti Rusku.
   Nevadí, že Turci podporují islamisty, hlavně, že se perou s Rusy a jejich přáteli.
   Nakonec Turek si IS nevymyslel sám. Ten je také jen loutkou v rukách svého pána.

   Vymazat
 5. Přečtěte si pokračování článku pana Jírovce o NATU /Hňupové se sešli ve Varšavě...publikace v 14:47, pokračování v Parlamentních listech - které by si měl přečíst Světa znalý, který horlí pro D. Trumpa/ - tedy o volbách v USSA, aby se Vám "vylepšila" nálada. Tane mě na mysl: Dejte lidem soukromé vlastnictví do znamená dejte jim svobodu - k válce o toto soukromé vlastnictví. Skytá to jednu obrovskou "přednost": pokvete literatura. Empatičtí lidé budou soucítit s obětmi závodů o koryta, psychopaté nebudou soucítit, nejspíše ani takové hovadiny nebudou číst.

  OdpovědětVymazat
 6. Na obzoru další jezuitský tah:
  http://www.zvedavec.org/komentare/2016/06/6939-americke-moznosti-na-ukrajine-nabozenska-valka.htm

  OdpovědětVymazat
 7. Rozparcelujte už konečně tu Ukrajinu, a bude klid.
  Svůj k svému! V.J.Horák

  OdpovědětVymazat