Reklama

.

.

úterý 5. července 2016

USA: Po Brexitu nemá kromě nás kdo Evropu bránit


5. 7. 2016     zdroj
Vystoupení Velké Británie z EU bude destabilizovat Evropu a činit ji zranitelnější k "podvratné činnosti a agresi" Ruska, píše autor materiálu Wall Street Journal Robert Kaplan. Právě proto jsou USA povinny vystoupit na ochranu svých spojenců v roli jejich vůdce a zachovat tím "rovnováhu sil" v Eurasii, zdůrazňuje Kaplan.


"Severoatlantická aliance však musí stále ještě bránit střední a východní Evropu před podvratnou činností a bezprostřední agresí Ruska, zdůrazňuje Kaplan. Ruský prezident Vladimír Putin, který prahne po dezintegraci Evropy, musí považovat Brexit za své vítězství".

Ještě nikdy od dob studené války nepotřebovaly NATO a Evropa tolik americké vedení, proto je Brexit zkouškou pro současného a příštího prezidenta USA, poznamenává autor.

Čím roztříštěnější se Evropa stává, tím menší je její odhodlání uvést v platnost článek 5 Charty NATO, podle něhož je útok na jednoho člena aliance rovnocenný útoku na všechny. USA mohou vyplnit vznikající "vakuum" prostřednictvím kombinace diplomacie a své vojenské přítomnosti.

"Pokud tak neučiní, bude vítězství ve studené válce vymazáno z historie," zdůrazňuje Kaplan.

Hlavní úkol britské geopolitiky - "neumožnit, aby nějaká jedna mocnost vládla nad evropským kontinentem" - nyní přešel na Německo, soudí autor materiálu. Washington nesmí připustit, aby mezi ním a Londýnem a také mezi ním a Berlínem vznikaly rozpory.

"Řídit Evropu znamená řídit Británii a Německo. Pokud se tak stane, vše ostatní se dostane na své místo," říká Kaplan.

"Nejistota, způsobená Brexitem, teprve začala a bude Evropou otřásat po celá léta. USA jsou s to ochránit demokratické spojenecké země v Evropě, aby tak udržely rovnováhu moci v Eurasii," shrnuje autor Wall Street Journal.


 Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

119 komentářů :

 1. Když má někdo příliš dlouho moc, příjde o rozum a začne chtít válčit. Buďto to skončí válkou, nebo revolucí, která dočasně paralyzuje všechny válečné snahy. Na zemi po revoluci nikdo neútočí, protože je to zčerstva přeorané pole. Až bude před válkou, tak se výjde do ulic, a všechno se zvalchuje revolučním běsněním.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Copak svetova valka ale kam ted ma chudak zbrexovanej obcan jet na dovolenou? Do Ruska ,hruza tam je Putin, agresor a Sibir kam by mohl nevinny turista z Cia nebo M16 byti zahnan a zmrazen,v Syrii taky pozor,tam radi taky a vylet do USA Orlanda uz zmeskal,ale snad se zase nejaky strileni zorganizuje, mistni jsou velmi pilni v tom , takze trpelivost, mista budou v turistickych pruvodcich a informace tez,vyskyt dalsiho masakru se ale neda urcit, v Cesku zase radi ten Zeman a roznasi chripku a jezdi do Ruska, alkoholizuje tam a zve prezidenty z Ciny , hruza az do Prahy, Cina znama svymi agresemi hlavne proti Japonsku, jedine snad zajit mezi cikany oplyvajici penezma od vlady a zkusit neco vyzebrat, ale hrozi tam vrele pratelstvi kapsaru, lupicu a skoro od kazdeho Ruma hlavne po setmeni a potom soud a vezeni kdyz se jeden nenecha v miru a pokoji svlict z posledni kosile , tak pozor na to, snad najit bezpecny asyl v havloidni kavarne, ale tu navstevujou shap-pratele a tak neni radni zapomenout a vzit sobe nejake to brneni po krizacich na zadni cast sve anatomie, ale v Polsku by mu ukradli i to a jel by domu s nahou prdeli a zadluzen, zvykem v Britannii je prznit deti uz od malicka , proto tak zanedbavaji zalezitosti statni a ekonomicke i falsovani voleb nejak zanedbali a BBC prilis zamestana zalem spojenym s umrtim a pohrby vyznamnych pederastu ztratila vliv ,tak snad do Albanie tam sou chudy zebravy deti a nejakej ten organ by se mohl privezt domu a vyhodne prodat...Vlada ochotne povoluje a nejsou tak obavy z komplikaci na celnici..
   Snad do Japonska a spojit prijemne s uzitecnym a zaprotestovat si proti Cine, ktera je nebezpecim pro cely svet/malo dluhu, tak jako Rusko a jak si potom US sorysovni banker ma vydelat na kurku chleba/, mozna lepsi zajet do Bruselu, posedet s teroristy zdejsimi v pratelskem rozhovoru , dulezite mit na mysli pripomenout jim , aby nechali samopaly,bomby a macety v satne a podporit s plakatem VERNI ZUSTANEME chradnouci uredniky, nebo zajet navstivit matku vsech teroristu na svete v Berline a prevlecenim do Burky ji zertovne postrasit a prijemne potesit v jeji tezke praci vratit civilizaci do afroarabske poustni kultury spojene se znasilnovanim zen a deti jako hlavni atrakci, spojene s pokrokem vyvoje do tretihor s novinkou dluhu, pozor tam na sekace hlav a kanibaly , lepsi je si vzit brneni k zakryti celeho tela podobne jako krizaci, kdyz jeli utlacovat nevinne islamisty, ale turista si tam uzije podivane az az,i selfie mu dovoli vyfotit s nimi ,nez nabrousi macety a zavazou oci cernou uterkou.....Zkratke je stale dosti turistickych atrakci na svete i Disneyland je prosluly krokodyli ,co tam zerou male deti /na rozdil od afroarabu, kteri takove rozdily nedelaji/ a tak je stale lecos shlednout, potesit se a vratit zrekreovan do bezutesne nyni osireleho domova v Albionu zvaneho perfidni, pedofilni a poslusneho vuci autoritam az na tu posledni vystredni radikalni a zradnou Kozinovskou rebelii ...Ale do roka a do dne jeste neni vsemu konec ,dokud neni vsemu konec...Lepsi je kdyz nas nejdrive ozebraci a potom znici valky chtive US-NATO ,nez kdybychom my znicili valky i s US-NATO...Po navratu pak zacit opet pracovat s chuti na vladnouci Ruske oligarchy a VYHNOUT SE MISTUM , tam kde jest napis "VSTUP ZAKAZAN POUZE PRO KOREKTNI PARAZITY"....A vyhnout se nahle zchudle kralovske rodine tam, nic z nich nekouka...

   Vymazat
  2. První a poslední věta knihy jsou vždy něčím zvláštní.

   Vymazat
  3. Na summitu bude i Obama, o čemž mlčí nejen vláda, ale i média a ono to podstatně mění obsah summitu. Podle mně, chtějí přesvědčit Obamu, aby byl povolnější, když uvidí jednotnost NATO a ještě mu vykreslí nebezpečnost situace s "ruskou agresivitou". Opravdu se na tomto summitu NATO bude rozhodovat o válce. Obamova přítomnost to jen potvrzuje a proto se to takticky zamlčuje......a všechno kvůli uražené ješitnosti amerických generálů, že nedostali Krym.....a proto Rusko musí být ztrestáno.

   Vymazat
  4. Ta péče USA je dojemná. A před kým nás chtějí chránit ? Leda před USA.

   Vymazat
 2. Když jsem to přečetl, tak jsem se rozplakal. Dojetím.

  Oni nás mají tak rádi, že nás musejí řídit, aby se nám něco nestalo. Takovou obětavost bych vůbec nečekal. To si my, Evropa přece vůbec nezasloužíme!

  Proboha, nachraňte nás už, starejte se raději o sebe, vykašlete se na nás. Co jsme komu udělali? Neserte se do nás.
  Vraťte se do pekla!
  Go back to hell (jestli jste nerozuměli).

  Vy, že jste zvítězili ve studené válce? Co je to za blábol? Nečtěte ty svoje noviny.
  Nebo jim aspoň nevěřte.

  Kdyby se s vámi Rusové nechtěli skamarádit, tak jste je nikdy nedostali. Investovali jste pak do nastolení Jelcyna, a to se vám vyplatilo. Jak řekl Clinton, zisk byl 5700% !!! Horší štěnici si nelze představit.

  Vraťte se do pekla! Včera bylo pozdě.
  PB

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý výlev, hysterko.

   Ano, Sověti prohráli studenou válku, protože komunismus už z principu vždycky nakonec vede ke zmaru, prohře, kolapsu.
   Sověti nevěděli kudy kam, proto pokus o Perestrojku který nevyšel.
   Ale komunističtí úchylové jako ty by byli nejraději, kdyby v těch sračkách pokračovali. Dnes by bylo Rusko jedna velká KLDR a Rusové by chcípali hlady a v gulazích. To by bylo mezi komoušema radosti.

   Vymazat
  2. 8:21 - Nenech se pomýlit příliš všeobecnými pojmy, které jsou v podstatě prázdné. Když mluvíš o "sovětech", máš na mysli tu židobolševickou sebranku a její obslužný perzonál, kteří ujařmili sovětský lid, a nestačilo jim dobré bydlo v jejich sekretariátech, a chtěli se mít jako jejich bratři v Americe? (naše přátele Chodorkovského, Berezovského atd ?)
   Když se spřátelili s USA a vykradli svoji zemi, žrali Rusové trávu - to byla odměna za to, že uvěřili na lidská práva ze Západu.(To sis asi nevšim, ideologu.)
   Pod přátelstvím s USA se sovětský lid měl mnohem hůř, než za sovětů, sklouzával tam, kde ho chtěl mít Hitler.

   Ruský, ještě carský diplomat to řekl přesně: "Nepřátelství Anglosasů je strašné, horší je už pouze přátelství s nimi." Britskou štafetu dnes nesou USA.

   Stará taktika "trojského koně" se dnes aplikuje formou "barevných revolucí" poté, co selže nátlak.
   (Za Jelcyna barevná revoluce proběhla také.)

   Když říkám "vraťte se do pekla", nemyslím tím zrovna celé USA - bylo by jich škoda. Myslím tím elitu, která je ovládla a využívá.

   Jejich elita není tvým přítelem, naivo. Ty jsi pro ni materiál, lokaj, pokrm.

   Když říkám: "vraťte se do pekla", měl bys mi zatleskat. Bylo by to i v tvém zájmu (pokud jimi nejsi placen). Nebudou-li tě potřebovat, klidněte zruší - jako hmyz.

   Ty věříš, že berou "lidská práva" vážně? Opravdu? Vážně?
   Potom třikrát: "Cha chá!".
   (A nečti ty noviny, ono to ohlupuje.)
   PB

   Vymazat
  3. Chodorkovký bojuje za demokratické rusko. V rusku je jen tyranie. Vždy tam byla.
   Chce nás okupovat a připravuje válku proti nám. Podporuje krvelačného Asada a tak podporuje migrantskou vlnu do evropy a tak chce zničit naši demokracii, protože ví, že je tu spousta ksenofobú.

   Vymazat
  4. 9:40 - A to jsi slyšel v rádiu, nebo jsi na to přišel sám?

   Možná jste se to učili ve škole ...
   Škoda je tě na kanonenfutr, když jsi tak učenlivý. Mohl bys dělat Chodorkovskému otroka za trochu polívky.
   PB

   Vymazat
  5. Prý Chodorkovský bojuje za demokratické Rusko, to je k popukání a ten zbytek nelze komentovat. Ty máš ty blbě v tom na krku hodně nakáleno. Pracuješ pro bubvici v evropských hodnotách nebo jsi si dal teď roháče?

   Vymazat
  6. 9:23 Moc dobře jsi to tomu teleti napsal!

   Vymazat
  7. 9:40 tyto cocotiny vás učí ve škole? Co se vlastně divím. Jo a pokud jsi dospělák, proagandou vygumovaný, to se nedivím už vůbec. Ono to nedá moc práce u přibrzděných.

   Vymazat
  8. 8:21 Nějak ti v těch teoriích hapruje komunistická Čína. Rusko se dostalo do svrabu až po Jelcinově Velké Kapitalistické Revoluci, demokraticky zahájené výstřely tanků na parlament. Nikoliv předtím, blbe.

   Vymazat
  9. Je dobré, aby co nejvíce lidí znalo pravdu, ale potíž je v tom, že pravda bolí a tak je velká neochota ji přijmout.

   Dnes je již prokázané, že vyhrál socialistický blok a lidé se měli lépe než na západě, v tom smyslu, že bylo více času a více stability a pro každého se základní potřeby našli a bylo zajištěn lépe život v následnosti generací. Kdyby to pokračovalo, tak západ postupně zkrachuje, protože je to letadlo, zdánlivě to jede, ale jenom do doby než vše sežere a pak to celé spadne.

   Elity se tedy mezi sebou dohodli a odevzdali východní blok západu a tak západ získal několik let na víc, ale už není kde brát a proto dochází k vyhrocování situace, poslední možnost jak oddálit nevyhnutelný konec je sežrat Rusko.

   To co je velkou chybou je stavět se na něčí stranu. Války to jsou akce elit proti vlastnímu obyvatelstvu. Je to lidi proti elitám a zrádcům, což jsou lidé, kteří touží být elitami a udělají proto vše. Je potřeba se stavět na stranu dobra, všude se vyskytují lidé dobří a lidé lapení zlem (prodali duši a slouží ďáblu). Ještě je problém, že nevzdělaní lidé i když s dobrým srdcem, se nechají snadno zmást zlem, za hloupost se pak platí.

   Ale i mezi elitami jsou dobří, kteří se necítí být elitou, ale mají potřebu konat dobro a vědí, že dobro je řád a zlo chaos a proto se snaží řídit společnost tak, aby fungovala.

   Příklad v Rusku kope za dobro Putin a Medvěděv za zlo. Viz: http://www.zvedavec.org/komentare/2016/07/6948-achillova-pata-ruska.htm

   Vymazat
  10. 9:40 - xenofobové jsu v pořádku, ty debile, bez nich bys tu nežvatlal, páč bys byl zvíře v džungli a to podřadný zvíře, na konci potravního řetězce pitomo!! Nebezpečný pro civilizaci jsou napak xenofilové! Xenofilie je nebezpečná choroba a tu šíří tvý obřezaný pasáci cíleně, hňupe! - http://www.white-media.info/infekce_dela_z_lidi_anarchisty_a_antirasisty.html

   Vymazat
  11. 9:40 - ovšem hovada tvýho typu můžou bej zdegenerovaný, jinými slovy, můžou to mít už v genech! - http://www.white-media.info/antirasismus_je_podle_lekaru_nemoc.html

   Vymazat
  12. Hovado z 9:40 je možná jen jakýsi debil kterej tu papouškuje nějaký sračky z ČTžidovize a Jungfronte Heute a netuší co za nima vězí, nechápe jeho blbej pepkovskej mozek vůbec obsah! Páč pokud opravdu říká co si myslí, pak trpí genetickou mutací - Williamsovým syndromem - která v mozku odbourává přiřozené obavy z odlišných cizinců. Williamsův syndrom tedy do jisté míry potlačuje pud sebezáchovy a lidé, kteří jsou jím postiženi, nemají například žádné zábrany v kontaktu s cizími, rasově odlišnými lidmi, bez potíží se sdružují s odlišnými cizinci, neobávají se návštěvy imigrantských čtvrtí apod. Williamsův syndrom a jeho příznaky popsala studie německých a francouzských lékařů nedávno zveřejněná v odborném časopise Current Biology. takže bacha na to, debilku a popř. že na sobě tyto příznaky pozoruješ, vyhledej lékaře!

   Vymazat
  13. Předvedli jste soudruzi dokonalou diskuzní hádku soudruhů - všeznalí jak Ferda Mravenec. O všem máte přehled, víte přesně co se stane když, co by se stalo kdyby a co nás čeká a nemine. Nepřítel je tam a tam. Jmenuje se tak a tak. To je skvělý, takový zásadní informace od tak chytrých soudruhů - přelezli jste sem všichni z novinek, tam je takové hádání a žvanění pro diskuze typické. Nasrávací názory pod různými vymyšlenými jmény a ta jména se střídají - dobrý systém. Užvaněná chátra, která i ve svátek věrozvěstů, venku krásně, televize se tumluje od rána s pohádkami a přitažlivými pořady, ale závislé blby nezláká nic, bude to dřepět u internetu, číst tam kde co, - a kdyby kde co - přelezlo to sem na NR všechno z novinek, protože tam už přestali psát ty politický žvásty, z těch sprostých a omezených sraček diskutujících ( skládajících se povětšinou z bývalých lopat - dnes v důchodu - naučilo se to pracovat s počítačem.) jsou nejspíš už zhnuseni. Máte doma alespoň psa? Tady se diskuze výrazně zkazily - v přímé úměře, jak sem leze diskutovat stará pakáž z novinek.

   Vymazat
  14. On ten Putin už nemá tolik možností https://www.novinky.cz/ekonomika/408462-rusku-kvuli-levne-rope-i-sankcim-mizi-rezervy-fond-vycerpa-pristi-rok.html Ty sankce jsou nad rámec ruské ekonomiky,protože ropa je v Rusku stěžejní produkt a hlavně vy vypatlanci nepište,že článek na novinkách je dílo CIA.Rusko může tak maximálně strašit jaderným arsenálem,protože převaha NATO je 10:1 v konvenční válce,takže kdyby rusko nedej bože v néjakém konfliktu použilo jako první jadernou zbraň,tak rusko bude ten světovej šmejd.Dalo by se napsat,že zbraně hromadného ničení rusko nemůže použít jako první,protože pak už nebude rusko(Putin) ten mírotvorce,kterého vy paka tolik milujete

   Vymazat
  15. Jasně - hlavně že budou český starý paka denně strašit na diskuzích ke všemu. Nikdo jinej ve světě už strašit nemusí, ti zastanou vše hravě.

   Vymazat
  16. Anonymnímu z 16.10 hod.Ty máš místo
   mozku, v hlavě z coly kostku.Věra

   Vymazat
 3. V každém případě perspektiva je nepěkná. Za poslední dva roky se tyhle tanečky staly normou, a muzika k tanci jen přitvrzuje. Už je to až otrava. Normální člověk by kvér do ruky nevzal, tyhle vynálezy zkázy jsou všechno invence idiotů, blbců, kreténů, magorů a pak, což nejsou nadávky, nýbrž diagnózy.

  OdpovědětVymazat
 4. Člověk Moudrý, anebo opice, která se naučila mluvit.

  OdpovědětVymazat
 5. Recitace nebo procítěné vřeštění v pralese?

  OdpovědětVymazat
 6. Nejlépe historii porozuměl Isaac Asimov ve své knize Nadace, který pochopil, že je výslednicí součtu vektrorů individuálních primitivních pudů. Jeden blbec nic nezmůže, ale dohromady jsou všichni blbci hlavním určujícím historickým hybatelem, k čemuž ostatní mohou jen trpně přihlížet a počítat kdy blbost v globálním měřítku nakyne do nadkritického množství.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Izák Asimov to trefil dobře, blbost opravdu nelze podceňovat.

   Ale ani přeceňovat. Silnější jsou peníze, čili chamtivost.
   Blbost a chamtivost, to je dvojspřeží, proti kterému probíhá ustavičný nekonečný odpor.
   Vždycky, když už se zdá, že zvítězila božská jiskra v člověku, EJHLE, zase nás dostali. Zase triumfuje blbost a chamtivost.

   Možná, že je to tím, že se nebojuje přímo proti blbosti a chamtivosti, ale až proti jejich důsledkům, čili stále o krok pozadu.

   Ale jinak to asi nejde. Možná, že Stalin to zkoušel zefektivnit, ale jak to dopadlo...

   Člověk se zmítá ve spárech evoluce a není mu pomoci. Blbost a chamtivost je pro ty mocné evoluční výhodou.

   Nicméně - pozor na to, okolnosti se mohou změnit a evoluce člověka bez lítosti zruší. Jako dinosaury. A nastoupí zase jiná škodná.
   PB

   Vymazat
  2. Chamtivost je jeden z projevů blbosti.

   Vymazat
 7. Na průser se zadělává tím, že dáte blbovi do ruky megafon.

  OdpovědětVymazat
 8. Kaplan,ZASE khazar-jewrej....

  OdpovědětVymazat
 9. Zapadni Evropa (vcetne nasi zeme) se pred Putlerem a vlastizradci typu Davida, Dvoraka a Bilaka (ten uz je nastesti po smrti) diky alianci zemi NATO ubrani.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo jo. Kdyby rusáci nebombardovali sýrii a nechali vyměnid krvelačného Assada, tak by migrantcká vlna nevznikla.
   Každý den útočí na nebohou ukrajinu, protože chce být demokratické.
   Bělorusko se chce také trhnout od té rudé mašineryje.
   Gruzije bude členem NATO a EU, ať se jim to líbí nebo ne.
   A takových příkladů by se našlo i více.

   Vymazat
  2. Zavři tlamu ty syfilitiku bez mozku!!!!!

   Vymazat
  3. NATO je čistě obranný spolek, který dobrovolně sdružuje mírumilovné demokratické státy.
   Rusko je proti nim, tak jako vždycky. Carství proti demokracii. Rozumíte pane 8:11???
   Zrovna jako prodemokratický Tibet, který schlamstla rudá Čína. Proto si teď podávají ruce!!!

   Vymazat
  4. Správně. Rusko okupuje Krym jako nás v r. 68. To si tady nikdo nepřipustí.
   Jenom pomlouvají naše spojence v NATO, díky kterým si dneska můžou psát co chtějí.
   Jen kdyby tady nastal pořádek jako v rusku, hnet by zjistily co je to za diktatúru!

   Vymazat
  5. Ubožáček troll se tu zase činí až mu lítá pěna vod huby. Leze, sem pořád leze, i když o něj nikdo nestojí.
   Trolle, že si nedáš pokoj. Smrdíš tu stále stejně, jako psí hovno přilepené na botě.

   Vymazat
  6. Kdyš vám docházejí argumenty tak umíte být jenom sprostí.
   Potom co vám podobní zblibli Brity, tak již z politiky odcházejí, protože ví, že by se Rusku neubránily. Tak zavedli Británii jen do neštěstí, jako se snažíte vy všichni tady.

   Vymazat
  7. Anonymní Aktivisto 5:12, 8:03, 8:45 a 9:07. Byl získán nezpochybnitelný důkaz, že Rusko chce válku. Podívejte se, jak nestydatě blízko k mírovým základnám NATO umístilo své území!
   http://protiproud.parlamentnilisty.cz/images/textiky/trnka-invaze-obr3.jpg

   Vymazat
  8. Ale NATO se tím jen brání, aby ho totalitní rusko nenapadlo. To si uvjědomte.
   Vždyť proto staví také protiraketovou obranu, která je zaměřena proti Iránu, jako dnešního spojence krvelačného ruska.

   Vymazat
  9. Když tady čtu výplody těch hlupáčků, tak se musím smát, ale má to bohužel své tragické konotace.

   Samozřejmě, že jsme silnější, než Rusko. Máme 3/4 miliardy lidí poměrně kulturních, i když dost omezených (jak tady pozoruji), zatímco Rusko s bídou nějakých 140 mil (včetně pastevců sobů). Vedle toho má Rusko horší klimatické poměry, možná i v průměru nižší kulturní úroveň, slabou ekonomiku. Také je znevýhodněno zatlačováním do finanční a obchodní izolace.
   Tato země má tolik vnitřních problémů, že do války půjde, jen když bude opravdu muset se bránit. (Pak ale budou lítat třísky.)
   No, a naším nejdůležitějším úkolem, (který nám zadala americká elita), je Rusko k válce přinutit.

   Když se někde shromažďují vojska, chystá se válka. To není obrana, to je příprava útoku. V dějinách to tak bylo vždy. (Pokud nevypukla úplavice).

   Teď úplavice nehrozí, tak se bude navyšovat, až se Rusko lekne a ukáže nám, jak se válčí.

   Já na místě Putina bych nás preventivně spálil, protože jako celek působí Západ nebezpečně - a nebezpečný opravdu je.
   Vidíme po světě, jak mírumilovně bombarduje, rozvrací a vylupuje kohokoliv, podle libosti.

   Západu se už podařilo zahnat Rusko a Čínu do obranného houfu. Teď už jen chybí málo, a tu válku si vynutíme. Elita USA se Ruska nevzdá.

   Pokud někdo pláče nad Krymem a Tibetem, a myslí si, že je SPRAVEDLIVÝ, je to pro mě jen "papoušek", i kdyby měl čtyři vysoké školy.

   Zdařbůh, papoušci. Když tu válku chcete, budete ji nakonec opravdu mít. Už jste někdy zažili jadernou válku na vlastní kůži? Je to fajn změna. Fakt.

   Ale má to jednu dobrou stránku. Nejdřív vytečou ledničky, a pak vychcípají idioti, a zbydou tu jen švábi.

   Ať žije spravedlivý boj za zájmy americké elity!
   PB

   Vymazat
  10. Napsal jste to hezky, ale je to jen propaganda z proruských webů.
   Podívejte se třeba na iDNES, Aktualne, IHNED a tak. Podívejte kolik dobrého přinesla demokracii Iráku, který napadl malý Kuvajt.
   V Libyji také sídlili teroristé. Teď se již nedá demokratický vývoj zvrátit. A rusko nám to závidí a proto se od nás izoluje.
   Podívejte se kolem sebe kolik dobrého udělali neziskové organizace - oproti ksenofobům.
   Pokud se otíráte o Sorose, tak jste jen antisemité. Nic jiného. Já vjeřím oficijálním postojům.

   Vymazat
  11. 9:07 Kde to žiješ?NATO jsou "mírové sbory"původně,nyní agresorská,vraždící komanda.Jenom věk vás omlouvá, že jste takový hňup a nemáte na to se zamyslet a něco si najít na internetu,když nejste sto si něco přečíst!Zjistil by jste,že v Rusku je taková svoboda slova,o které se vám nesnilo!A v tom je ten rozdíl mezi námi a Ruskem,trolle.A pamatuj,pokud vypukne válka,nezačne ji ani USA anI RUSKO,ale zástupně my blbci,jelikož jsme také v "mírových sborech NATO"

   Vymazat
  12. Asi vám tady nic neříkají evropské hodnoty a odkaz našeho světového prasidenta Václava Havla.
   On přeci vybojoval pro nás svobodu, kterou si teď všichni jenom užíváme.

   Vymazat
  13. Hele, milá evropská hodnoto. Najdi si nějaké čtení, nastuduj si ho, potom sleduj, co se kolem tebe děje a prozřeš. Do té doby raději mlč. A nebo ne. Dělej, jak myslíš.
   Osobně jsem také studoval, a vím, jak na AVČR tvoří svůj výzkum i vývoj, jak lžou, kradou z grantů, perou se mezi sebou o ně a ještě ty své blbiny vtloukají chudákům dětem do hlavy.
   Pokud nezískají grant, jsou ochotni vstoupit do jakékoli strany, která tím pádem má mezi sebou někoho otitulovaného. Písmenka tady i tam. A věř mi, že jsou schopni za prachy zaprodat všechno. I své rodiče. Těch, kteří jsou znalí je velmi málo a většinou musí mlčet, protože by je jinak nejprve odstavili od financí, potom profesně zesměšnili a na konec i fyzicky likvidovali. Kdo nezažije, neuvěří.
   Tituly ještě z nikoho chytrého samy sebou neudělaly.
   Jak může vypadat stát, ve kterém si herci hrají na politiky?!
   Jak může vypadat školství, když se učitelé jen perou o tituly?!
   Jak může vypadat Evropa, když ji řídí opilci a členové různých lóží?!

   Vymazat
  14. Poslechněte tady:
   https://www.youtube.com/results?search_query=Вопрос-Ответ+Пякин+В.В.

   Nebo tady:
   https://www.youtube.com/results?search_query=Otázka+-+Odpověď+V.+V.+Pjakina+ze+dne

   Vymazat
  15. Kurňa vy pitomci tu, to jste nepochopili, že si z vás dělá zkrátka prdel: "Podívejte kolik dobrého přinesla demokracii Iráku, který napadl malý Kuvajt.
   V Libyji také sídlili teroristé. Teď se již nedá demokratický vývoj zvrátit. A rusko nám to závidí a proto se od nás izoluje.
   Podívejte se kolem sebe kolik dobrého udělali neziskové organizace - oproti ksenofobům.
   Pokud se otíráte o Sorose, tak jste jen antisemité. Nic jiného. Já vjeřím oficijálním postojům." - toto přeci je parodie na realitu, navíc opepřená křiklavými pravopisnými chybami. Myslete krapet, volové.)))))))))

   Vymazat
  16. Roztleskávač diskuzí v akci - hele jak je úspěšnej! Napíše pár sraček, nadávek komunistům, nebo na Putina či Asada, nebo nějakou chválu na Kalouska či Merkelovou a ukrajinský fašisty, a rozpoutá diskuzní peklo! Hlupáci se můžou posrat - div nerozmlátí klávesy. A diskuze vydělají dost slušnej balík serverům od reklamních agentur. Je to všechno jenom pěknej, krásně všivej kapitalistickej byznys. Vydělat na nasranosti důchodců u počítačů. Bezpracné a jisté.

   Vymazat
  17. 16:18
   TREFA A PŘÍMO DO ČERNÉHO.
   Je potřeba si procvičit argumentaci.
   Pardon.

   Vymazat
 10. První článek Americké Ústavy mezinárodních vztahů - Když se dva perou, třetí se směje.

  Druhý článek - Lež nevadí, je-li v Americký prospěch.

  Třetí článek - Pravda vadí, je-li v Americký neprospěch.

  Čtvrtý článek - Serte na Evropu, jsou to kreténi.

  Pátý článek - Anglická královna je <->

  OdpovědětVymazat
 11. Hlavní dokument USA je Deklarace nezávislosti z r. 1776. Nezávislosti na Velké Británii.

  Vystoupením z EU se staré impérium nakvartýrovalo pod Americkou ochranu, a protože není vázáno názorem EU, bude jim z ostrovů "moudře radit" jako za starých dobrých koloniálních časů.

  Kdyby Německo neprohrávalo v Rusku, USA by se do Evropy s armádou neobtěžovali, jenže museli to stihnout k Plzni včas, aby si ukousli západní část pod svůj vliv. Jinak by Rudá armáda zválcovala Němce sama a historie druhé poloviny dvacátého století by vypadala jinak.

  Dnes je to obdobné a Evropa je bitevní pole pro Evropskou část NATO, které se bude pošťuchovat s Ruskem a velet se tomu bude z bezpečí USA. Tam se totiž Rusko ani Čína se svojí armádou nevypraví, když jim bude skákat čertík za Evropským plotem.

  Bohužel to ale začínají přehánět, a Čína vysílá jaderné ponorky do Pacifiku, aby Ameriku svrběla Kalifornská zadní vrátka.

  Samozřejmě je to všechno od A do Z zhovadilost, jako cokoliv spojeného s tak zvaným "military", jenže to už k lidstvu patří jako k psovi chlupy.

  Aby se zjistilo kolik je v nádrži benzínu, svítí se do ní zapálenou sirkou.

  OdpovědětVymazat
 12. Čuráčci vymatlaní, to není

  "USA: Po Brexitu...."

  ale

  "Robert Kaplan (jakýsi bezvýznamný pisálek): Po Brexitu..."

  Prostě typická ukázka manipulace

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Správně - a vymatlaní čuráčci vydělávají slušnej balík. Kdo vymyslel bulvár a tuhle internetovou publicistiku s diskuzemi, byl dobrej makáč. Jak se už všude počítá s lidskou blbostí. Namísto aby šli ven podebatit si se sousedy, když už se musí hádat a denně probírat politickou špínu, dřepí to u počítače a vydělává to druhejm balíky peněz - jako závislej narkoman dealerům drog, nebo závislej player majitelům herních automatů. Diskuzní závisláci je totéž - a dobře se odhadlo, že to chytne staré trubce, kteří mají svoje odžito. Mladé trubce tohle nezajímá ani drobet. Že vám to není líto - uvědomujete si, že možná poslední léta života trávíte u bedny, ve snaze psát nějaké blafy, které kromě vás navzájem nikdo jinej nečte, vyděláváte tím prachy i lumpům, s nimiž byste nikdy názorově nesouhlasili, a ještě si myslíte, že v tomhle je právě ta vaše svoboda! Že to někoho zajímá. Kdo tento byznys vymyslel byl sice všivák, ale úspěšnej. Lidská blbost nezná mezí.

   Vymazat
 13. Vždyť už dávno nastala doba,že není proti komu se bránit,nikdo na nás neútočí a nikdo nám nechce ublížit....JEN TAKZVANÍ OCHRÁNCI takže vyjděme do ulic,proti těmto "ochráncům" a bude u nás zase dobře a bezpečno...

  OdpovědětVymazat
 14. Rus je takový agresor, jako ty letouny, co narazily do "dvojčat"!!!
  Celý svět to viděl ZE ZÁZNAMŮ odvysílaných na všech světových TV, ale NA VLASTNÍ OČI JE NIKDO!!!!! NEVIDĚL!
  Američan ať raději "frakuje" ten svůj břidlicový plyn, aby se dal do pohybu Yelostownský park. Alespoň urychlí svou zkázu.

  OdpovědětVymazat
 15. Ta mapka prokazatelně ukazuje jak Rusko ohrožuje Evropu!zcela ji obkličuje a útočí!

  zločas

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na té mapce je zobrazen OBRANNÝ systém NATO proti balistickým raketám.
   Jak vidno, blbečkům stačí k projevení jejich blbosti opravdu málo.

   Vymazat
  2. 8:28 - jen degenerát si může myslet, že když někdo přijde k jeho dveřím se samopalem, tak je to jeho obranná taktika. A tak máš, válkychtivý fašounku, smůlu. Všichni vidí, kdo se brání a kdo je agresorem, který ani nic jiného, než války po světě nenabízí:
   http://www.prvopodstata.com/2016/06/13/kdo-je-tedy-vlastne-agresorem/
   http://euserver.parlamentnilisty.cz/Articles/1099-200-let-terorismu-usa-prehledny-seznam-vsech-americkych-valecnych-zlocinu-teroru-a-valek.aspx

   Vymazat
  3. 9:50

   Stačí nahlédnout do těch tvých odkazů a člověk hned vidí co jsi za debila a psychopata.
   Malá ukázka:

   "1941-1945
   Zatímco sovětská vojska bojovala s nacistickou armádou, Američané a Britové dělali to, co dělají obvykle - teror. Systematicky ničili civilní obyvatelstvo Německa, čímž ukázali, že nejsou o nic lepší než nacisté. Toto bylo děláno ze vzduchu pomocí kobercového bombardování měst, která neměla nic společného s válkou a válečnou výrobou: Drážďany, Hamburk. V Drážďanech bylo během jedné noci zabito přibližně 120 000 – 250 000 civilistů, většina z nich byli uprchlíci. Obecně zločiny Spojených států během druhé světové války jsou nevyčíslitelné.... "

   Vymazat
  4. A v čem je problém degeneráte 10:44?
   V tom, že fakta ti nevoní? Nejsi ty náhodou s tou svou nenávistí sám štětináč, prase štětinaté?

   Vymazat
  5. Pro 8:28
   Pro blbečka každý blbec! Když už chceš poučovat tak se něco nauč! Každá balistická raketa potřebuje ke svému startu využít rotaci zeměkoule. Vystartovat proti rotaci zeměkoule je dnes technicky nemožné. Chápeš co to znamená? Z východu k nám žádná balistická raketa přiletět nemůže!!! Asi tak Ty "obranné NATO"!

   Vymazat
  6. 10:44 - malá, ale příznačná perlička:
   Jak známo, americká majetková účast v hitlerovském německu byla významná, takže podíl americké kapitálové účasti na vyzbrojování německé armády byl nemalý.
   Americké letectvo bombardovalo německé průmyslové objekty se ztrátami na vlastních životech a způsobilo americkému kapitálu škody.
   Děti těchto letců spolu s ostatními americkými daňovými poplatníky musely v 70tých letech uhradit škody, které způsobili jejich tatíci - letci na kolaborantském americkém majetku bombardováním.

   To je půvabná ukázka toho, jak nadnárodní i národní americká elita serou z vysoka i na USA, a zejména na lidskou slušnost.
   PB

   Vymazat
 16. A ta Yellowston se ješte drzí nad vodou !

  OdpovědětVymazat
 17. Pro Ikema Monika.
  Až bude potřeba,tak jim to Mossad poddoluje a svedou to na Putina.

  OdpovědětVymazat
 18. Maj pravdu. Před rozpínavostí USA nemá opravdu Evropu kdo bránit.....

  OdpovědětVymazat
 19. Obamové všech zemí, třeste se
  Evropa vás už dlouho nesnese!

  OdpovědětVymazat
 20. Prosím Vás!!! ...Můžete někdo vyřídit tomu debilnímu pisálkovi, že jim na tu "jejich ochranu" z vysoka sereme??? .. Tam ať se stará o své zločinecké, zkorumpované, války chtivé polityky u nich v hnUSAkově a nechají Evropu na pokoji!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proč by Amerika měla přestat, když je Evropa plná bláznů, kteří si myslí, že čím víc zbrojí, tím jsou bezpečnější. To platí i o nás.

   Vymazat
 21. Od Poláků je vlastně krásné, že kvůli Američanům obětují svoji zemi a stanou se nevyhnutelně první válečnou pochodní. Ale stejně bych být Američany na tuto oběť moc nespoléhal. Tak jak bude ohrožena Moskva, bude samozřejmě ohrožen i Washington. Holt, když se do ohně přilévá benzín, není divu, že hoří více.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. http://www.quintus-sertorius.net/news/obetovane-uzemi/

   Vymazat
  2. Poláci byli vždy váleční štváči. Kdo ukrojil z Čech hned druhý po Hitlerovi?

   Vymazat
 22. USA mohou vyplnit vznikající "vakuum" prostřednictvím kombinace diplomacie a své vojenské přítomnosti. Kombinace diplomacie - skvělý název pro lhaní o existenci zbraní hromadného ničení, o jejich použití legitimní vládou proti vlastnímu lidu, kombinovaný agresí s humanitárním bombardováním. Vojenská přítomnost velkého bratra, nic mimořádného - už jsme ji tady měli. Ničitel USA, je agresor nesrovnatelně hnusnější a podlejší než kterýkoli před ním. Od zániku CCCP to prokazuje a dokazuje neustále.

  OdpovědětVymazat
 23. Že bránit?
  A on Evropu někdo ohrožuje??
  Tedy krom evropských vládních (vele)blbů a byrokratů?
  Britové s tou obranou začali. Doufám, že se další připojí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Evropu ohrožuje imigrace ilegálů, mezi nimiž je nezjištěný počet muslimských teroristů, což dokazují teroristické útoky (nejen v Evropě ) ve jménu jejich ideologie. A NATO tomu neumí a nechce zabránit a místo toho haraší zbraněmi u dveří Ruska :-(

   Vymazat
 24. Den ode dne přitvrzuje, to znamená Amíci své dílo dokonají za každou cenu, ať to stojí, co to stojí.

  OdpovědětVymazat
 25. Ne nadarmo se říká, že všechny cesty do pekel jsou dlážděny dobrými úmysly. Přeneseno do současnosti i nedávné minulosti, spíš se do dobrých úmyslů zabalují ty špatné. S ohledem na výše uvedený článek, budeme vás chránit, že u vás nezůstane stát kámen na kameni, nebo do posledního Čecha, Maďara, nebo Poláka. Hlavně, když si koupíte naše předražené zbraně a budete s nimi válčit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Muj nejvetsi nepritel je cizi vojak se zbrani v mem dome! Je uplne jedno jakou ma narodnost a jaky ma umysel! Je mym svatym pravem a povinnosti ho zabit!!! ale nejvice mne vadi ti kteri prichazeji s vlajkami s pruhy a hvezdami. Ze pritom mohu umrit?-Je mi to uplne fuk,jen kdyz budu na ceste do pekel slapat po jejich mrtvolach!

   Vymazat
 26. Každá mafie funguje tak, že nabízí ochranu, kterou když odmítnete tak Vás zlikvidují. Cože Vy nechcete naši ochranu? No tak Vás zničíme. Ale pokud by lidé byli hrdí svobodní a nikdo by na jejich hru i za cenu obětí nepřistoupil nakonec by hlady zahynula, přestaňme být otroky. Není to tak jednoduché jak uvádím, to je karikatura.

  Teď k praxi: potřebujeme přestat být mentálními otroky od dětství naordinovaných doktrín a vše ostatní zařídí bůh a čas a správná koncepce života společnosti - ona již existuje v surové formě v koncepci dobra a zla (předávaná v pohádkách a příbězích - jeden za všechny: "pán prstenů"), která bojuje s koncepcí rozděluj a panuj (masivně nyní šířená západní kulturou v seriálech, kde nikdo neusiluje o dobro, ale hrdinové pouze hájí své zájmy - např. "boj o trůny").

  OdpovědětVymazat
 27. S Rusáky mají velmi špatné historické zkušenosti skoro všechny okolní země. Polsko, Litva, Lotyšsko, Estonsko, Finsko, Rumunsko...

  Po Putinově stescích po SSSR, po jeho ukradení Krymu, po rozmrdání východní Ukrajiny, po jeho prohlášeních že ruské menšiny bude chránit všude i v okolních zemích, po rachlém zvyšování vojenského rozpočtu, se může vážným obavám těchto zemí divit jen úplný idiot, rusácký fanatik, rusácký užitečný idiot a poskok. Jak vidno v diskusi je takových víc než dost.
  Nejenom že je právo všech výše jmenovaných zemí preventivně zajišťovat svoji bezpečnost všemi způsoby, ale je to dokonce jejich povinnost vůči obyvatelům.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:39 - Pravda, s Ruskem mají špatné zkušenosti všichni agresoři, kteří se ho v historii snažili zlikvidovat. Napoleon i Hitler poznali, že ukrást jim zem, nerostné bohatství a vyvraždit je, prostě nejde. Poznají to i další agresoři, pokud to nepochopí a přitom zahynete i vy, který byste, bez záchrany vašich předků Sovětským Svazem, vůbec neexistoval. Měl byste se stydět, ale chápu, že ten, kdo nemá svědomí, toho není schopen.

   Vymazat
  2. Plně s vámi souhlasím. Právě je třeba si připomenout, že na Ukrajině útočí deno deně ruské divize.
   Ba co více, putin nechal osobně sestřelit civilní letadlo s dětmi na palubjě. Taková zrůdnost se jen tak nevidí.
   Musíme se bránit. To dá každému chytrému člověku rozum!

   Vymazat
  3. 12:52

   Vy se styďte či nestyďte za co chcete, to je vaše věc. Ale do toho jak si chrání své území sousedé Ruska je vám úplné hovno. Jakým právem se do jejich svobodných rozhodnutí vy serete? Co o tamní situaci víte?

   Vymazat
  4. Přesně tak. Musíme pamatovat na odkaz Prezidenta Havla, který nám vybojoval demokracii a spojil nás s NATO, které dnes brání naši demokracii proti totalitnímu rusku.

   Vymazat
  5. 12:58 - NATO obkličuje Rusko, není to naopak. Je dost materiálů k tomu, abyste neplácal nesmysly, ale vy jste jen jeden z těch, kteří podporují válku za účelem zabrání země a nerostného bohatství a proto budete neochvějně obhajovat zbrojení a obkličování Ruska.
   Jste odporný válečný štváč, který nestojí ani za polemiku.

   Vymazat
  6. 12:39,kdybys nebyl hovado a diletant tak bys vedel,ze Litva,Lotyssko,Estonsko,Polsko,Rumunsko a podobni exoti zabijeli Rusy v jejich zemi!
   A ze s nima po valce batuska Stalim zatocil tak se mu nedivim! a ted sa to muze zopakovat,protoze se historie jaksi opakuje. Co tady v Cesku dela cernej neger z US army s flintou? Na opacnym konci zemekoule??? Prisel vrazdit,loupit a znasilnovat! A tim padem je muj nepritel a tak se k nemu budu chovat!

   Vymazat
  7. Za polemiku možná ne, ale za knedlík z americké ambasády, nebo pražské kavárny ANO. My dovedeme makat.

   Vymazat
  8. 12:39 - Podobně s českou genocidou měli zase své zkušenosti slováci. Zasraní Češi prováděli na Slovácích genocidu. Zejména tím, že z pomaďarštěných Slovanů udělali Slováky. Pak je desítky let ničili tím, že tam zřídili školství, a zbídačovali je tím, že u nich zřídili průmysl.
   Národnostně je utlačovali tak, že vedle svých slovenských úřadů v Bratislavě museli Slováci sedět ještě na všech vládních orgánech v Praze.
   Když tady amíci zorganizovali sametovou revoluci a přišla svoboda, mohli nám to Slováci konečně říct naplno.
   A odtrhnout se.(Podle hesla: Svoji zemi si rozkrademe sami.)

   Podobně tomu bylo i v SSSR.

   Ukrajina a Pobaltí, které byly v SSSR hvězdami, jsou dnes zeměmi gastatbeiterů. Je to velký pokrok.

   Ukrajina dodnes nedosáhla své úrovně z dob SSSR, jak ji tenkrát vykořisťovali.
   PB

   Vymazat
  9. 13:34 - Připouštím, že Poláci mají s Rusy velmi špatné zkušenosti. Od středověku se snažili dobýt Moskvu. Moskva jim to však umožnila jen nakrátko, nakonec se stali ruským satelitem (podle carského hesla: "Nejbezpečnější je ta hranice, kterou hlídají ruští vojáci z obou stran).

   To nejhorší, co Rusové Polákům udělali, bylo, že jim překazili jejich sny o polském impériu. Tohle zklamání jim Poláci nikdy neodpustí. Něco takového se neodpouští. Tedy - v Polsku.
   PB

   Vymazat
  10. Vážený/á PB, trafili ste kliniec po hlavičke. Hlavne s tou "genocidou" na Slovensku. Pobavila som sa, je to tak. A to heslo:Svoji zemi si rozkrademe sami - nemá chybu. Zdravím Vás. MK

   Vymazat
 28. Označení: 12:39 je TROLL, Typ: puberťák.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. TROLL a jeho vzor jsou hvězdy politického nebe:
   http://img10.rajce.idnes.cz/d1001/11/11026/11026615_88ff4a0ac3e168bd5c1c9fcc450c45f8/images/Jandaatingltangl.jpg

   Vymazat
 29. Nevyžádaná pomoc, smrdí. A připomínám co je mnohem horší než být nepřítelem USA a to je být jeho přítelem. Historicky tisíckrát potvrzené, ale morálka lidstva je zatím slabá a tak se vždycky najde nějaký užitečný idiot, který za pět minut slávy se sníží k čemukoliv i když ví, že skončí špatně.

  OdpovědětVymazat
 30. Nebylo by jednodušší a lacinější se s Ruskem jednoduše domluvit?
  Ono ten krvelačný Bubák Putin jaksi nezabírá.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Puste se vsichni do toho trolla z 12:39!!!
   On dela pro agenturu pruzkumu verejneho mineni a vysledky budou pouzity jako vzorek mysleni obcanu CZ a jejich reakce na momentalni aktualni situaci ))))

   Vymazat
  2. Asi máte pravdu, napadlo mě něco podobného. Ten mamlas z 12:39 to napsal alespoň trochu souvisle, ale příspěvky o něco výše jsou neuveřitelné blbé. Kdybych nevěděl, že se tady na NR k takovým hovadinám nikdo nikdy nesnížil a nesníží, mohl bych si myslet, že to je pokus o vyprovokování diskuse a reakcí. Ale někomu z "veknku" to posloužit jaksi může, to asi jo. Ačkoliv, i z minulého režimu si pamatuji zaslepené a neochvějně kované blbce, kteří, například, smrtelně vážně tvrdili, že Cheb či Plzeň osvobodila Rudá armáda. Jestli tomu opravdu věřili netuším. Ale protože značná část z nich se pak stala obránci trhu bez přívlastků a plivali na "totalitu", tak spíš asi ne. Nelze vyloučit, že některý z provokatérů v této diskusi je opravdu přesvědčený a kovaný "kapitalistický" idiot,který hlásá "vedoucí úlohu evropských hodnot pod neochvějným vedením USA" a věří tomu co říká a píše. Ale většinou jen poťouchle provokují. Protože soudný člověk by takové hovadiny z huby vypustit nedokázal. J.B.

   Vymazat
  3. "Drahý" JéBé,

   hlásám jen tolik, že každá země má právo a zároveň povinnost zajistit svoji obranu pro ni nejlepším možným způsobem. Včetně Litvy, Estonska, Finska...
   Co s tím máte kurva za problém? Jakým právem vy se těm zemím snažíte něco nařizovat, komunistický magore?

   Btw, nazývat marxistickou EU plnou regulací, dotací, přerozdělování, .... "trhem bez přívlastků" může opravdu jen zcela vypatlaný idiot.

   Vymazat
  4. Není to náhodou třeba takový Bursík s Biomasou, Kocáb, Onanista z Evropských hodnot, Kalousek, Kníže Pán, Černoprdelník omlouvač Herman, Zavorálek,... Nebo že by rovnou duch Václava Havla?

   Vymazat
  5. EU je dávným projektem, který se dnes zrealizoval pod přímým vedením USA pomocí NATO a zkorumpovaných politiků, kteří jsou zapojeni do židozednářských lóží.
   Např. Holland, Sarkozy, Merkel, Cameron, Blair, .....
   Nutná obrana, ostraha hranic a provokování cizími armádami je podstatný rozdíl od vámi zmíněného práva na obranu. Jestli to nevidíte, zajděte si třeba na oční.

   Vymazat
 31. Plány ruska zhatí naši vepři boubelati

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. I kdybychom si je měli dovážet z Německa.
   PB

   Vymazat
 32. zlo na druhou je usa

  OdpovědětVymazat
 33. USA - UTRHNUTA SOLDATESKA AGRESOROV. NATO - NORD ATLANTIC TERRORIST ORGANISATION. Tam kde šíria demon kraciu v terajšom svete len zabíjanie,vraždy,rozvrat štatov,uprchlíci. Vid Irak,Lybia, Syria , Jugoslavia. To že je obranná aliancia ???. Robia z nas blbcov a nemysliaci dobytok ??? Kde všade siahne ich pracka tam zabijanie ,vraždenie,nenavist,rozvrat štatov. Tzv. missie druhych štatov na podporu USA,NATO v inych štátoch su iba odene hordy vycvičenych zabijakov - poskokov USA i NATO aby ako že sa na vraždení ne podielali len USA a NATO ale i iné štáty. Napriklad Havel a jeho havloidní zmrdi boli a su aktívnymi podporovatelmi USA,NATO vojen v zahraničí. Korunou toho je ked Havel a jeho zmrdi označili vojny a bombrdovanie USA i NATO za humanitarne !!! Ešteže Hitler neoznačil vedenie vojny v Europe a Rusku za HUMANITARNE VOJNY!!! HAVEL A JEHO HAVLOIDNI ZMRDI TO DOKAZALI HUMANITARNYM BOMBAROVANIM JUGOSLAVIE,IRAKU, LYBIE !!! Tým sa Havel a jeho zmrdi TOTAL ZDISKREDITVALI VO SVETE. Hlasali pravdu a lasku a podporovali vojny made in USA i NATO !!! A tento vojnový štváč a stupídna modla ma v Prahe na Vaclavaku HAVEL FOREVER !!! HANBA !!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Havel byl Total Retard Přikulovač, židozednář. Spolu s podobnými se přátelil, protože ho vzali mezi sebe do klubu.
   A že v Československu dříve koukali na západ? Inu bylo to zařízeno dobře. Skrze přiblblé komouše, nic dobrého nepřišlo a tak toto byla příprava ne zdárný převrat v r. 89.
   Pak se pomyslný hrnek opět naplnil zkušenostmi a proto teď již nikdo zase tu káru netáhne.
   A tak musí přijít znovu změna. Doufejme, že k lepšímu než bylo humanitární bombardování.
   Přiblblý amík s tím nic neudělá, i kdyby měl NATA třeba tři. Nikdo normální pro něj nehne prstem.

   Vymazat
 34. Paníčitelko, a co je to ta blbost?

  No to je třeba, když vám místo jedné firmy prodává elektriku firem padesát, a vy jim uvěříte, že je tím levnější.

  OdpovědětVymazat
 35. Jaký je rozdíl mezi NATO(USA) a mafií? Podstatný, mafie provádí racketeering na soukromých osobách, NATO(USA) na státech.

  OdpovědětVymazat
 36. Situace je stále stejná, kdo zaútočí bude sesmahnut a strach je dojná kráva.

  OdpovědětVymazat
 37. NATO na Rusko nezaútočí, protože odpověď by byla 10x nebo 1000x silnější. Totéž platí pro Rusko nebo Čínu. Stále je to Mexický pat. Zbraně nejsou podstatné, je jich dost na výrobu radioaktivní pustiny. Podstatná je filosofie, která o sebe jiskří. Západ a Východ jsou dva nesmiřitelné filosofické koncepty.

  OdpovědětVymazat
 38. Ty vole - to čumim - metrák žvástů! Takový kokotiny - ale jen když se žvaní. Nebylo by lepší, když už se není venku, dřepět v hospodě a zahrát si mariáš? Ale kde že ty loňské sněhy jsou! Bývalí štamgasti nejspíš s endoprotézama dřepí doma u počítačů! Občas zkousne něco k jídlu a zas píše a píše. Nebylo by lepší vzít bábu nebo vnoučata ( už mají prázdniny - ne?) a vyrazit někam do lesa? Třeba na houby nebo na borůvky. Ne a ne! Dřepí to a píše to bezcenný a bezvýznamný krávoviny. Hrůza!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty vole, Hrůzo, a co ty? Proč dřepíš a píšeš bezcenný a bezvýznamný krávoviny a nevezmeš bábu nebo vnoučata a nevyrazíš někam do lesa?

   Vymazat
  2. Tak za prvý - ty vole! Protože podobný lidi nevlastním. A protože jsem musel k zubaři na pohotovost na extrakci zubu -teda jestli víš co to je. Mám hubu mrtvou - injekce -víš? A tak tady smrdim a řek jsem si podíváš se, jestli už jsou tvoji spoluobčané při smyslech. Ty vole a čumím jak umím - takovej článek - a přes sto praštěných diskuzí. Takový bezcenný sračky. Vždyť se to nedá ani číst - zkusil jsi to snad? A co že jsem napsal za krávoviny já - že sem přelezlo celý stádo tupců a vymaštěnců z novinek? Vždyť je to pravda! Četl jsi ty sračky, který ta lůza nemocná psala na novinkách k článku o jedenáctiletým klukovi, který se nabodl pádem na plot a zemřel? Normálně by ses z toho asi posral a řeknu ti, bejt tátou toho dítěte a číst něco tak příšernýho - ta smečka se tomu dítěti snad i pošklebovala, jako tomu cyklistovi kterej přepadl přes řídítka a zabil se. Oni se ty redakční zmrdi na takový tragedie teď specializujou. Víš co to je? Ty články? To je kalibrace, jakej duševní materiál se slejzá psát a řeknu ti - pachatele těch článků, který umožňujou těmhle závislákům pošklebovat se mrtvým při tragediích bych ubil lopatou. Bez výčitek svědomí. Dělaj to pro špinavý kšefty- věřil bys tomu? Živí se reklamou a potřebujou ty diskuze a ty nemocný duševní mrzáky, aby hodně psali. Je mi z celý český společnosti blivno a nejhorší je, že tenhle hnus páchají ponejvíc dědkové - staří dědkové dřepí u počítače celý dni a pracky si můžou umlátit o klávesnici. Asi jsou v přechodu nebo co. Děsnej ksindl. Asi je rajcujou války a lidský tragedie - redakce píšou ty články jen pro tohle chorý obecenstvo - potřebujou diskuze. Byznys je byznys - jakkoliv prašivej. Tak se nečil - a čti si dál ty sračky tady. Zkus to číst odshora dolů poctivě slovo od slova a dostaneš psotník - ten máš zaručenej.

   Vymazat
  3. Ty vole, kolik těch raťafáků ještě v tý nevymáchaný hubě máš? Páč sem vždycky vlezeš, když přijdeš od zubaře a píšeš mimo mísu supersračky, asi z bolesti. Řekni už konečně svýmu felčarovi, aby to z huby vyškubal všechno a tys mohl chodit po procházkách, jak nabádáš ostatní a ne žvanit na NR. Mimochodem, asi nebudeš moc čistotnej, když máš zkažený zuby už v mládí(píšeš přece, že sem píšou důchodci), chtělo by to 2* denně očistu. Vem si aspirin a neopruzuj.

   Vymazat
  4. Kdo řek že mám zkažený zuby ty starej sprostej vejre? Náhodou to byl první moudrák - a musel ven. A řeknu ti, tak moudrej, jako jsou tady ti staří blbci, kteří napíšou sto patnáct kokotin k obyčejnýmu článku, bych nechtěl bejt nikdy. Mojí nevymáchanou hubu nech bejt, vyser se na mně a hleď si diskuzí. Zatím jsi toho napsal málo. Když to sem z novinek začalo lézt, ještě to tady bylo stravitelný, ale teď je tady celá ta smečka sprostejch vymaštěnejch starejch závisláků z novinek. Diskuze jsou hnus a hrůza - jako na novinkách. Nejhorší server jakej může bejt a ty zalez dědku praštěnej. Co jsi - pan domácí, kterej žije z nájemníků ( na novinkách je jich hromda) nebo obyčejnej důchodce? Já bych to všechno hnal ven uklízet chodníky a psí hovna - dědky praštěný. Celej den nalepený na internet - to je nemoc.

   Vymazat
  5. Zoufalé, vytrhnou mu zub moudrosti a hned je to znát. A to má ještě tři další před sebou, to bude zase moralizování. Docela by mě zajímalo, jaké má babičky a dědečky, když tady tak kádruje. Ale jako vždy, to jsou ti, co jezdí na cyklistické zájezdy, mají permanentku do opery, nakupují bio a věnují se sběru šatstva a pro imigranty. A jejich vnuk sedí u počítače a pročítá si novinky a NR a to tak, že celý den. Brrr.

   Vymazat
 39. Že nemá Evropu kdo bránit? Před kým? USAci jsou tu furt und furt, okupačních základen v Německu neubylo, další naopak přibyly - samozřejmě směrem DRANG NACH OSTEN, a černá invaze se bez zábran valí od jihu do Evropy a tzv. elita EU usiluje o odzbrojení Evropanů, aby se snad, nedopusť JAHVE ani Alláh, nezačali invazorům bránit, místo aby TY VYŽÍRKY zdarma ze svého VYKRMOVALI a léčili na úkor VLASTNÍCH DĚTÍ... Kdopak náš malý Jeruzalém ohrožuje? Vždyť ti, co nás chtěli sežrat, už u nás vlastní skoro vše cenné, pokud to nezničili, aby odstranili naši konkurenceschopnost.. Ať si Anglii brání Commonwealth, nebo ať si ji vezmou černoši nebo Irové...

  OdpovědětVymazat
 40. Amerika se hádá s Británií, kdo vládne Evropě.

  OdpovědětVymazat
 41. !!! http://www.nezakladnam.cz/cs/2177_pokyn-do-varsavy
  Připojte i Vy svůj podpis pod výzvu hnutí
  NE ZÁKLADNÁM Vládě ČR !

  OdpovědětVymazat