Reklama

.

.

sobota 23. července 2016

V Brazílii dala o sobě vědět v Latinské Americe první skupina radikálních islamistů. Brazilská policie zatkla 10 potenciálních "olympijských teroristů"

23. 7. 2016      zdroj a zdroj
První skupina radikálních islamistů v Jižní Americe přísahala věrnost v Rusku zakázané teroristické organizaci DAEŠ. Stalo se to v Brazílii několik týdnů před zahájením olympijských her v Rio de Janeiru. Islamisté to oznámili na svém Telegram-kanálu s názvem Ansar al-Khilafah, informuje The Independent. Kromě toho byly na Telegramu představeny kanály DAEŠ ve španělštině a portugalštině, je uvedeno v článku.


Mohutné útoky překazily úspěchy DAEŠ, ale členové této organizace prohlašovali, že mohou rozšířit své hnutí s využitím sociálních sítí v různých zemích, připomněl generál vzdušných sil USA, hlava CIA v letech 2006-2009. Michael Hayden. "Tito hoši mají energii a nepředvídatelnost populistického hnutí," řekl.

Po teroristickém útoku v Nice, v jehož důsledku zahynulo 84 lidí, byla na hlavních letištích v Brazílii posílena bezpečnostní opatření, konstatuje článek…

Brazilská policie zatkla 10 potenciální "olympijských teroristů"

Brazilská policie zadržela skupinu osob podezřelých z přípravy teroristických útoků v průběhu olympijských her. Informovala o tom agentura Reuters.

Jak agentura upřesňuje, deset lidí je ve vazbě. Jsou obviněni ze spojení s extremistickou skupinou DAEŠ...

Zastupující prezident Michel Timer prohlásil, že kvůli tomu, co se stalo, bylo svoláno mimořádné zasedání rady ministrů.

Pracovníci silových struktur předpokládají, že radikálové plánovali využívat taktiku partyzánské války k útokům na olympijské objekty.

15.dubna bylo oznámeno, že teroristé pohrozili útokem na brazilská města během olympijských her. V listopadu 2015 Francie přislíbila, že předá Brazílii informace národní rozvědky o možných teroristických hrozbách. Toto rozhodnutí bylo přijato pro zlepšení bezpečnosti na LOH 2016, které se budou konat v Riu de Janeiro od 5. do 21. srpna.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

8 komentářů :

 1. Počítám, že Rusko bude ještě děkovat americkému (mezinárodnímu) olympijskému výboru, pokud nebudou v Riu. A nejde jenom o terorizmus, ale i virus zika - viz golfisté a tenisté apod. Olympiáda už je dnes stejně jenom velké marketingové divadlo, na které musejí přispívat zadlužováním i ekonomicky slabé státy (korporace už přiškrtily svoje penězovody na minimum). Takové Řecko se z těch dluhů už nikdy nevyhrabe, Brazílie na to doplatí naprosto stejně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. MOK není jenomamerický, jeho členy jsou zástupci států NATO a jeden Číňan, ale je to článek novodobé hybridní války proti Rusku.

   Vymazat
  2. Proč se vir Zika neprojevuje stejně v jiných zemích?
   Problém je očkování žen v těhotenství v tropických oblastech Brazílie (běloši žijí hlavně v jižnějších oblastech, kde je chladněji) a pesticidy.

   Vymazat
 2. V Brazílii se dnes pokusili ukrást olympijskou pochodeň :-) Snad mají dostatek kopií a nějaká vydrží do zahájení OH.

  OdpovědětVymazat
 3. Taky je to pěkný hnus - aplikovat špinavou politiku i do literatury, kultury a sportu - to je konečná. Snad teď už lidský stádo konečně prokoukne, a přestane žvanit korektně, tvářit se korektně, a všelijak šetřit ty mizerný lumpy, bát se jich, a mít ohledy. Snad se konečně začnou nazývat věci pravými jmény? I v mediích?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. nevěřte tomu (14:28), všechen ten hnus je velmi dobře naplánovaný! Když jsem si přečetla, že střelba do lidí v Mnichově neměla nic společnýho s islámským radikalismem, tak s odpuštěním se mi chtělo " blejt"...vedou nás jak ovce na porážku a o vce si to ani neuvědomují..Dagmar

   Vymazat
  2. Já si ale myslím, že opravdu neměla ta střelba nic společného s islámem. Prostě střílel do dětí - neznámých - magor, kterého sral život. Ty ozdoby k tomu, co u střílení řval apod. si přidávají media, aby bylo o tom víc článků a víc diskuzí - vydělávají na tom. Už v loňském roce měl ten pachatel podobné úlety, a léčil se údajně na psychiatrii. Problém je v tom, že dnešní svět vytváří podobné magory už z dětí - tisíce malých dětí a mladých lidí v Americe je například na práškách - antidepresivech. To jsou látky silně návykové, když to vynechá, nebo to přestane brát, je z něho nebezpečnej magor ( nebo z ní) Dnes se to snaží dělat i z našich dětí, ve školách operují psychiatři - to přece není normální. Za časů mých rodičů ani ještě i mých nikdy nic takového ve školách nebylo. Aby nějací lotři ordinovali dětem prášky na nervy? To jsou zločinci. Přece je známo, že už za druhé světové a jinde, kde se válčí a zabíjí, fasují vojáci alkohol, a cpou do nich prášky - právě proto pak vyvádí jako dobytek, a když se proberou, ani nechápou, kde se v nich ten hnus vzal. Třeba znásilňovat malé děti, nebo je přibíjet na vrata - apod. A dělo se to. Každá armáda byla shluk zhovadilců, bachaři v koncentrácích to samé. Člověk za normálních okolností by se tak nechoval, proto zločinecké zrůdy, které kazí tenhle svět, se snaží z lidí vyrobit magory, závisláky, potencionální vrahy a sebevrahy, jednince, které sere život a jsou schopni všeho. Teď se tomu jenom podsouvá teorie, že za tím vším svinstvem je islám a muslimové - musejí přece občany - řadové občany nějak vyprovokovat k pouličnímu násilí, a k občanské válce. Nejprve přišla media s teorií, že všichni muslimové jsou hnusní zločinci a teroristé, a teprve potom je začali importovat po tisících do různzých států. Obrovsky na tom někdo vydělává, a ti utečenci jednak všude vyžerou obrovské zásoby jídla, dále působí hygienické problémy, ale tu teroristickou magoriádu kolem toho nám podsouvají zločinci, abychom začali běžence zabíjet. Lidi volají po zbraních, a budou se řezat muslim nemuslim - a všimněte si, všechno socky! Elity, zbohatlická verbež, celebrity, politici, to všechno stojí hodně mimo. Je to největší možný hnus, založený na tom, že lidi podléhají mediím, v ordinacích to podporují psychiatři, ( psychofarmak je všude největší spotřeba). Ten blb v Německu je rodilý Němec, možná se mu ve škole opravdu pošklebovali spolužáci, možná byl šikanován, jako jsou všichni chudí od prachatých spratků. Z toho jim postupně hrábne, vyhledají psychiatra, a už se vezou. Pak je sere život, a cítí potřebu se pomstít za své ponížení - o tom to je, a podsouvat ke všemu "terorizmus" a "islám" je odporné a zavádějící. Ano, jsme ovce určené na porážku, jako všechny socky a obyčejňáci, ale máme se pozabíjet mezi sebou sami, to bude rychlejší a jednodušší, a hlavně levný proces.

   Vymazat
  3. S islámem to opravdu nemá co dělat. Jde o rozvrat Evropy, který někomu vyhovuje.
   90% všech teroristických útoků je dílem tajných služeb.
   Očití svědkové totiž viděli 3 útočníky, média dlouho nebyla informována, policie odmítala podat nějaké informace a Merkel vylezla až po 20 hodinách.
   Obama měl dobrou náladu http://zahranicni.eurozpravy.cz/amerika/163231-obama-pri-konferenci-k-utokum-v-mnichove-rozesmal-cely-sal-co-se-stalo/

   Vymazat