Reklama

pátek 29. července 2016

V Rusku je vytvářen nový systém kosmické rozvědky30. 7. 2016      zdroj
Ruská armáda začne v roce 2019 zavádět nový kosmický systém opticko-elektronické rozvědky, jehož základem budou družice Razdan. Ve čtvrtek 28. července o tom píše Kommersant. List s odvoláním se na dva zdroje v příslušném průmyslovém odvětví a jeden z ministerstva obrany oznámil, že Kosmické síly (jsou součástí Vzdušných a kosmických sil) zahájily konzultace se samarským raketovým a kosmickým centrem Progress. Účelem je konstruování družic optoelektronické rozvědky 14F156 Razdan.


Tato zařízení mají nahradit družice předchozí generace 14F137 Persona. Od roku 2008 do roku 2015 vypustila armáda na oběžnou dráhu tři tato zařízení, ale první selhalo již několik týdnů po startu (záruční doba provozu je sedm let).

Družice tohoto typu jsou používány k získávání snímků s vysokým rozlišením. Jak píše list, byly během syrské kampaně odhaleny nedostatečné možnosti vojenské orbitální skupiny. Aby bylo zajištěno operativní sledování situace, musela být do tohoto úkolu zapojena civilní zařízení pro vzdálené sledování situace na Zemi (Resurs a Kanopus).

Vysoce postavený zdroj ve zbrojním průmyslu listu sdělil, že Razdany budou mít vysokorychlostní zabezpečené radiové kanály a také zcela nové užitné zatížení. Od třetího Razdanu budou na zařízení umístěny nové dalekohledy o průměru více než dva metry, jejichž optický systém zhotovuje Krasnogorský závod.

První Razdan bude podle plánu vypuštěn na oběžnou dráhu v roce 2019, druhý v roce 2022, třetí v roce 2024.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová 

12 komentářů :

 1. Při dvoumetrovém objektivu ve výšce 100 km a vhodném počasí (čistý vzduch bez turbulencí) by rozlišení ve viditelné oblasti spektra mělo být kolem 3cm. Děda.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to by konečně mohli zahlédnout toho "Dvouhlavého zlatého orla" který měl už před 2 lety zničit dolar jak jste usilovně prorokoval, Dědo.

   Smazat
  2. Dolar již padl, ale je to dlouhodobý proces. Již probíhají mezinárodní obchody nezávislé na dolaru. A nejde tady o nějaké soupeření typu já jsem lepší, protože fandím Americe. Jde o stabilitu společnosti. Je potřeba si uvědomit, že morálka a etika obyvatel planety není sladěna s technologickou úrovní, naše přežití není jisté.

   Smazat
  3. Western union dělá dolarové transakce pouze pro Ukrajinu, Čínu a Koreu. Je o dolar zájem jen tam?

   Smazat
 2. Tato optoelekronické zařízení spojené s útočným lokátorem RASS je bomba .Nyní, kdy úpadek NATA pokračuje je snad záruka Míru .

  OdpovědětSmazat
 3. http://benjamin-fulford-cz.webnode.cz/blog/

  OdpovědětSmazat
 4. jenom se obávám aby v té době už nebylo po válce...

  OdpovědětSmazat
 5. Nic nevyjadri blbost ruskeho muzika lepe nez vyraz "Kosmické síly". :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když mluvíte o něčí "blbosti", co Vy víte o ruských kosmických silách ? Třeba se "zasmějeme" ...

   Smazat
  2. 19:28 "Šťastný" to člověče, než něco napíšete, tak čtěte .... https://cs.wikipedia.org/wiki/Vzdu%C5%A1n%C4%9B-kosmick%C3%A9_s%C3%ADly_Rusk%C3%A9_federace

   Smazat
 6. Rusko samo je schopné sa brániť - aj proti vám ...

  OdpovědětSmazat
 7. Nic nevyjadřuje lip blbost alkolika a debila Chujmera než havloidní žvásty

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.