Reklama

.

.

neděle 17. července 2016

Válka přichází a globální finanční situace je mnohem horší, než si můžete představit

Michael Snyder
17. 7. 2016 České národní listy

Na první pohled se věci zdají být docela v klidu v polovině července 2016. Největší novinkou jsou spekulace obklopující volbu Donalda Trumpa, akciový trh ve Spojených státech stále dosahuje nových rekordních hodnot všech dob a média, zdá se, jsou zcela posedlá milostným životem popové zpěvačky Taylor Swift. Ale pod povrchem je velmi odlišná situace. Jak uvidíte dále, podmínky pro "příšerné bouře" se připravují velmi rychle, a zbytek roku 2016 slibuje, že bude mnohem chaotičtější než to, co jsme dosud znali.


Začněme Čínou. V úterý rozhodl mezinárodní tribunál v Haagu v neprospěch Číny územní nároky v Jihočínském moři. Čínská vláda oznámila dopředu, že neuznává jurisdikci soudu a nebude dodržovat toto rozhodnutí. Ve skutečnosti se Čína dostává do ještě většího odporu v důsledku tohoto rozhodnutí. Neslyšeli jsme o tom mnoho v médiích USA, ale podle mezinárodních zpráv (hlásí Arirang.com ) vydal čínský prezident Xi Jinping příkaz Lidové osvobozenecké armádě "připravit se na boj" se Spojenými státy v případě, že Obamova administrativa bude nutit Čínu, aby opustila tyto ostrovy v Jihočínském moři ...

"Boxun News“ sídlem v USA uvedl v úterý, že instrukce byla dána pro případ, že Spojené státy provedou provokativní akci v těchto vodách. Americké mateřské letadlové lodě a stíhačky již byly do regionu zaslány, v očekávání provádění cvičení čínského námořnictva poblíž sporných Paracelských ostrovů. Loni v říjnu Čína uvedla, že "se neobává" vést válku s USA po incidentu, kdy torpédoborec USA Lassen porušil 12 mílovou námořní zónu Číny kolem Subi a Mischiefských útesů v Spratlyském souostroví.

Mezitím jde vztah mezi Spojenými státy a Ruskem i nadále od desíti k pěti. Instalace systému protiraketové obrany v Rumunsku je jen posledním incidentem, který má Rusy naprosto rozhořčit. Při veřejném vystoupení 17.června se ruský prezident Vladimír Putin snažil, aby západní reportéři pochopili, že je svět tažen k válce ..." Víme, co se každý rok připravuje a protistrana ví, že to víme. Varujeme ty, kteří vypravují “pohádky“, a ty, kteří si je koupili a šíří desinformace mezi občany svých zemí. Ti lidé nemají pocit hrozícího nebezpečí, to je to, co mi dělá starosti. Proč nerozumíte tomu, že je svět tažen nevratným směrem? Zatímco se předstírá, že se nic neděje. Už nevím, jak toto vědomí dostat až k vám." A samozřejmě - Rusové horečně provádějí vyzbrojování a modernizaci své armády v přípravě na potenciální budoucí konflikt se Spojenými státy. Právě dnes jsme zjistili, že Rusové pracují na vývoji hypersonického strategického bombardéru, který bude mít schopnost zasahovat cíle jadernými hlavicemi z vesmíru.

Bohužel, Obamova administrativa nemá podobný pocit naléhavosti. Velikost našeho strategického jaderného arzenálu klesla zhruba o 95 procent od vrcholu studené války a mnohá z našich zařízení jsou zastaralá - stále v realitě telefonů s otočným voličem a s 8 palcovými disketami pro počítače, které byly široce používány již v roce 1970.

Ale válka s Čínou nebo Ruskem snad nevypukne do konce roku 2016. Mnohem bezprostřednější obavy mám z toho, co se děje na Středním Východě. Situace v Sýrii se stále zhoršuje, ale je to Izrael, který by měl být středem pozornosti. Již v březnu, Wall Street Journal uvedl, že Obamova administrativa chce oživit mírový proces na Středním Východě předtím, než Obama odejde z funkce, a že rezoluce Rady bezpečnosti OSN, která by rozdělila Izrael a nastavila parametry pro palestinský stát je rozhodně ještě na stole ...Bílý dům pracuje na plánech oživení po dlouhá léta pozastavených jednání na Středním východě, než prezident Barack Obama odejde z funkce, včetně možné rezoluce Rady bezpečnosti OSN, která by nastínila kroky směrem k dohodě mezi Izraelci a Palestinci. Izrael čelí neklidné Evropské unii, podporující francouzskou iniciativu, která se snaží nastínit budoucí mírové dohody do konce roku, která by pravděpodobně zahrnovala výzvu k odchodu izraelských vojsk a vytvoření palestinského státu.

Po celá léta se Barack Obama snažil zdůraznil potřebu palestinského státu, a teď, když jeho druhý termín se blíží ke konci si jistě uvědomí, že toto je jeho poslední šance, aby bylo přijato opatření v rámci OSN. V případě, že se rozhodne „zmáčknout spoušť“ a podpořit rezoluci OSN o formálním založení palestinského státu, bude to téměř jistě před volbami v listopadu. Takže v příštích měsících budeme sledovat tento vývoj velmi pečlivě.

A je zajímavé poznamenat, že existuje organizace s názvem "Američané za okamžitý mír", která sbírá podpisy a velmi naléhavě žádá Obamu, aby podpořil rezoluci OSN tohoto druhu. To může položit základ pro dohodu v podobě dvou států v budoucnu tím, že podpoří izraelsko-palestinské dvoustátí v Radě bezpečnosti OSN. Takové řešení by obnovilo americké vedení v izraelsko-palestinské aréně, to by teď zachoval dvoustátní výsledek. A byl by to dar příštímu prezidentovi, který by mu ponechal konstruktivní možnosti pro následné akce v izraelsko-palestinské aréně, na místo stále se zhoršující politiky zamrzlého statu quo existujícího dodnes. Je však smutné, že rezoluce OSN, která rozděluje Izrael a formálně zřizuje palestinský stát, nepřinese trvalý mír. Namísto toho by to mohla být největší chyba Obamovy éry, která by připravila půdu pro velkou válku mezi Izraelem a jeho sousedy.

Zároveň se vše děje za situace stavu celosvětové hospodářské krize, která i nadále eskaluje. I přesto, že finanční trhy v USA vypadají, že jsou v tomto okamžiku ve skvělé kondici, nevypadá tak ale zbytek světa. Stačí se podívat na zemi, která je hostitelem olympijských her v létě tohoto roku. Brazílie se utápí v nejhorším hospodářském útlumu, který zažila od dob Velké krize v letech 1930 a guvernér Rio de Janeira vyhlásil "stav finanční nouze". Vedlejší venezuelská ekonomika se zcela zhroutila, a někteří lidé jsou tak zoufalí, že loví kočky, psy a holuby na jídlo. Čína zažívá nejhorší hospodářský útlum, který jsme viděli v posledních desetiletích. Japonci se stále snaží, aby byl konec jejich "ztracené dekády" a bankovní krize v Evropě se zhoršuje s každým dalším měsícem.
Nedávno jsem hovořil o pokračující implozi největší a nejvýznamnější banky v Německu. Ale rozhodně jsem nebyl jediný s varováním o tomto problému. V jednom ze svých nedávných článků také Simon Black okomentoval turbulence "nejnebezpečnější banky v Evropě"... Dobře kapitalizované banky mají mít dvoumístné hodnoty kapitálových záloh, přitom s nízkým rizikem. Deutsche Bank ale má úroveň kapitálu ve výši méně než 3% (stejně jako Lehman), a neuvěřitelně riskantní základnu aktiv, která se pyšní pomyslnými deriváty za více než 70 bilionů $, zhruba o velikosti světového HDP. Ale samozřejmě, stále není Deutsche Bank věnována dostatečná pozornosti od médií hlavního proudu, protože se věnují ohromujícímu hroucení bank v Itálii, Španělsku a Řecku. Zde je více od Simona Blacka: ... Italské banky sedí na více než 360 miliardách eur špatných úvěrů a právě teď zoufale potřebují masivní finanční výpomoc. Výpočty MMF ukazují, že kapitálové krytí italských bank patří k nejnižším na světě, těsně před Bangladéšem. A to není ani celý povrch problémů v dalších bankovních institucích. Španělské banky se usilovně snaží navýšit miliardy kapitálu ke krytí trvalých ztrát z poslední krize. V Řecku je více než 35% všech úvěrů v bankovním systému klasifikováno jako "ohrožené".

Přestože Americké akcie v této chvíli vypadají dobře, pravdou je, že biliony dolarů z akciových trhů byly v celosvětovém měřítku ztraceny za poslední rok. Pokud nejste obeznámeni s tím, co se děje na zbytku planety, může to být pro vás překvapení. Během svého nedávného vystoupení na Morningside, jsem ukázal některé šokující grafy, které ukazují, jak dramaticky se globální trhy posunuly za posledních 12 měsíců. Mě by se opravdu líbilo, kdyby zbytek roku 2016 byl stejně tichý a klidný, jako bylo posledních pár dní. Bohužel vůbec nevěřím, že k tomu dojde. Tyto bouřkové mraky houstnou a podmínky pro "příšerné bouře" narůstají. Je smutné, že většina lidí nebude rozumět tomu, co se děje, dokud nebude příliš pozdě. 


Michael Snyder, 13. červenec, 2016
http://theeconomiccollapseblog.com/archives/war-is-coming-and-the-global-financial-situation-is-a-lot-worse-than-you-may-think
Pro České národní listy volně a kráceně přeložil P. Rejf

62 komentářů :

 1. Ze same radosti, ze UK uteklo z EU, nase burza v New Yorku zarucuje, ze si objednam balik strudlu z moji oblibene cukrarny v Evrope.

  Chci se vam vsak zminit o necem uplne jinem, a take dulezitem !
  Vase hlavni mesto EU - Brusel, je plne vysoce postavenych perverznich kriminalniku, kteri utoci sexualne na mala decka.

  Policie je castecne neschopna a castecne v podruci vysoce postavenych pervertu. (Korupce.) A jde to do nekonecna.

  Zde mate video, ktere doporucuji i ceske policii a politikum, aby jste vedeli, jaci perverti v Belgii maji na vas vliv.

  SERIAL KILLER MARC DU TROUX - ONE OF THE SICKEST HUMAN BEINGS EVER BORN.. Svedci proti autoritam - vsichni zabiti (vsech 20) ! (YouTube)

  Co se tyce valky, ktera na obzoru proti Rusku.
  Tak ta urcite NEBUDE, bude-li Donald Trump presidentem !

  Jenze do listopadu je daleko (volby jsou 8.11.) a nastup do uradu a slozeni prisahy je az v lednu 2017.

  Cert vi, co se do te doby stane.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 3:33 Pane honolulu. Chápu vaše nadšení i když své mám o něco menší. Jako Vaše jsem je měl, zde v Česku, poprvé po volbě J.F.Kennedyho. Když padala dvojčata, měl jsem už dostatek zkušeností z fyziky, stavebnictví a strojírenství, abych se divil jak jsou ocelové sloupy jejich obvodového pláště vystřelovány do stran, namísto aby padaly jak bývávalo zvykem dolů. A to v době, kdy ještě nebyl čas videa falšovat nebo cenzurovat. A nyní, od Majdanu na Ukrajině, jsem se coby důchodce dověděl o zahraniční politice Ameriky taky docela dost.

   S vašími texty převážně souhlasím. I s těmito větami: " Co se tyce valky, ktera na obzoru proti Rusku. Tak ta urcite NEBUDE, bude-li Donald Trump presidentem ! "
   Ale naprosto nejvíc souhlasím v citované větě se slovem " ... bude-li ... ".

   Doufám že mi rozumíte a trochu víc se nad vším zamyslíte. Zázraky se ve světě dějí opravdu jen velice, velice vzácně. Děda.

   Vymazat
  2. BRAVOOO P. HONOLULU, DOUFAM ZE TRUMP VYHRAJE !!!

   Vymazat
 2. Panove v Cesku ! Kolem Donalda Trumpa jsou vybrani lide a velmi schopni a inteligentni !

  Je velmi dulezite, aby znali vase nazory a nebyli pouze pod vlivem destruktivni propagandy prazske kavarny.

  Musite jim psat !

  Samozrejme, ze ja jim budu psat take, ale je mnoho veci, ktere o Cesku nevim !
  Vy jste kvalifikovanejsi ! Oni POTREBUJI vase informace, pro jejich orientaci ! Nepodcenujte se !

  Ceska republika ma dulezitou zemepisnou pozici a politicky je jako jazycek na vaze. S Ruskem musi byt zachovan mir !
  Piste jim !
  AT ZIJE DONALD TRUMP !
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Život mne naučil nedůvěřivosti. Vzhledem k tomu, že Trump avizuje poměrně revoluční změny současného systému, nabízejí se mi dvě varianty budoucího vývoje. Buď nebude zvolen a variant pro jeho nezvolení může být několik. Buď se na poslední chvíli vytáhne nějaký Trumpův kostlivec ze skříně, který příslušným způsobem ohne veřejné mínění, a ten ani nemusí být pravdivý. Trumpovi, pokud vyplave na světlo světa těsně před samotnými volbami, nezbude dostatek času na jeho vysvětlení a vyvrácení, nebo se sáhne k falšování výsledků voleb. A pak se mi nabízí druhá varianta, a to, že Trump po svém zvolení obrátí. A nebylo by to poprvé. Konec konců, i Obama před svým zvolením signalizoval něco jiného, než nakonec, co by prezident, začal realizovat. Trumpovo nadšení pro změnu sdílím. I mě by se líbilo, kdyby byli kapitalisté donuceni vrátit výrobu z levných destinací zpět do Evropy, resp. USA. I mě by se líbilo, kdyby se změnila politika velmocí. Jenomže tohle všechno by razantně snížilo zisky právě těch, kteří ve skutečnosti vládnou světu. A ti takové změny nikdy nepřipustí.

   Vymazat
  2. PS
   Zapomněl jsem ještě na jednu variantu, Fyzickou likvidaci. I dějiny USA takový způsob řešení, pokud se nepletu, třikrát zaznamenaly. Z toho dvakrát úspěšně. V českých politických kruzích se názorová proměna politiků odehrává pomocí kladné, nebo záporné motivace. Nejdříve přijde na řadu kladná. Politik je korumpován. V drtivé většině případů je účinná. Pokud v ojedinělých případech nezabere, nastupuje záporná. Každý člověk má nějaké slabé místo. I politici. A je až s podivem, že právě lidé s minulostí, která bývá zahalena rouškou nevysvětlených záhad, se dostávají do vedoucích funkcí. Vysvětlení je nasnadě. Jsou vydíratelní, tudíž ovladatelní. A když už ani tohle nezabere, přijde na řadu "šílený" střelec.

   Vymazat
  3. Milý Nicku, sdílel bych Vaše nadšení pro pana Trumpa, kdybych neměl skoro 60 let. Za poslední desítky let ani jeden americký prezident neplnil své předvolební sliby. Ten poslední vypadal velmi nadějně. Když probíhala jeho volba, nespal jsem celou noc, abych byl u toho, jak zvítězí. Výsledky jeho politiky jsou však frustrující. Svět se potácí od jedné finanční krize ke druhé. Válčí se v místech, kde k tomu vůbec není důvod, vztahy mezi velmocemi jsou na bodu mrazu a stále vážněji se hovoří, že tu jadernou válku Evropa zažije. Za většinou událostí na světě stojí dnes dominující velmoc - USA. Bylo by snadné, aby USA zastavily většinu válek, ale to se nemůže stát, protože by ekonomika země, postavená na vývozu zbraní, zkolabovala. Izolacionismus, do jisté míry propagovaný Trumpem, je zajímavý, ale také by vedl USA k nižším hospodářským výsledkům. Takže nevidím důvod, který by vedl USA ke změnám v zahraniční politice. Je potom jedno, zda vládne Hillary nebo Donald. Sned bych za těchto okolností fandil trochu víc Donaldovi, protože Hillary má už dnes ruce od krve z válek, které zavinila, je hloupá a válkychtivá a o Trumpovi to je ještě nevím, takže je tu kousek naděje. Jinak přeji dobrou chuť toho štrúdlu (kdybyste si ho udělal sám, byl by ještě lepší). Nevěřím, že by mohl být dobrý štrúdl několik dní (týdnů :-)) starý.
   TnT

   Vymazat
  4. O čem to proboha mluvíte? Máte dva kandidáty a oba jsou tlačeni miliardami dolarů nenažraných zájmových skupin jejichž zájmy budou muset po volbách prosazovat. Klanů, které mají v palici jen bezbřehý zisk a moc. O běžného američana mimo rámec těchhle elitníchskupin vůbec nejde. Jste pouze stafáží legitimity US pseudodemokracie. Americe může pomoct jen sociální revoluce s přerozdělením zdrojů a vymezením hranic a moci soukromého kapitálu, ale to se tam spíš dočkáte diktatury. Pane

   Vymazat
  5. Ále hovno,ten Honič Lullua je vedle,jako naprostá,nebo spíš po slovenky "nasprostlá" většina Američanů a nejen těch,ale i lupáků a vlezdoprdelků v EU.
   Žádná změna v politice Chazariátu za Velkou louží nebude a to už vůbec ne,když tam místo krvelačné sionistické Harpie bude ten milardářskej kašpar s příčeskem,s rodinnými vazbami na židovskou us-lobby....kašpárci se vymění,ale skuteční vládci-vojenskoprůmyslový komplex,zůstanou stejní a jejich primární cíl ovládnout svět a taktika taky....
   Co bylo keců,že až přijde první negr a ještě k tomu muslim,jak se USA změní!!!!
   A co se změnilo k lepšímu?Hovno,nebo co ten špinavec splnil z toho,co nasliboval???!!! Nic,větších hajzlů,než on tam moc nebylo a to mu za to ta prohnilá,sionisty zkorumpovaná Evropa za to dala ještě nobelovku.
   Války,které sliboval ukončit neukončil a naopak začal nové a koncentrák v Guantánamu nezavřel,ale zřídil jich několik i v Evropě a celkově situaci ve světě přiblížil k Velké válce....Amerika v zájmu lidstva musí "lehnout popelem" a to rukou vlastních obyvatel...jiné cesty není,jinak to se světem nedopadne dobře a rozhodně to nezachrání ani všichni svatí a už vůbec ne ten načesanej Trumpeta....

   Vymazat
  6. @9:23 aaano zazil jsem osobne jiz 6 presidentu od cartera az po obamu nejlepsi z nich reagan! nicmene at je do budoucna u vesla donald ci hitlery kormidlo te velke lodi ridi zidko!!! ale presto volim trump!

   Vymazat
 3. Valka bude, tady na vychode na Slovensku tezi drevo jak o zavod. Ty nejvetsi javory, buky, i jehlicnate stromy jdou dolu. Vsechno odvazeji, tisice zdravych stromu konci ve vagonech a kamionech na ceste do Rakouska, Nemecka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To samé hromadné holení kopců o závod probíhá na Ukrajině...Jsou tam už naprosto vyholené celé hřebeny Karpat....Chystá se nejaká velká rana a šmejdi si dělají zásoby,dokud mají prachy vert....nebude se topit dřevem,to už nebude,ale penězi,které ztratí hodnotu....

   Vymazat
 4. To ze germansky a jiny fasisti vykradaji jine narody je zcela bezna vec. Ovsem hospodarsky rozvrat sveta znamena i rozvrat a predevsim rozvrat pro USA. Jsou zavisli na vykoristovani pomkoci jejich obrovskych korporaci a prodej i zbrani vazne. Nakupovat na dluh jde docasne,ale potom prijde /coz si nepreju/ katastrofa, kterou si pripravujem zapad uz od sveho vzniku...
  Zdrazovani je dalsi cesta k zaniku. Slouzit korporacim je sebevrazda, kterou korporace provadeji sami sobe uz dlouho...Vynalez pocitace a vyroba penez v nich je drzela delsi dobu nad vodou. Uvidime jak dlouho...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Americká TTIP na čas zachrání zaatlantického satana na pár let, než odfiltruje z evropských bank a z kapes evropanů, veškeré zisky, do své afroamerické nenažrané a předlužené díry.

   Vymazat
 5. Právě dnes jsme zjistili, že Rusové pracují na vývoji hypersonického strategického bombardéru, který bude mít schopnost zasahovat cíle jadernými hlavicemi z vesmíru.

  je to "kachna" -

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nebylo by od věci, kdyby autor "kachny" podpořil své tvrzení věrohodnými argumenty! Jinak je to o hovnu, nebo kachna na druhou.

   Vymazat
  2. A z kterého zdroje to máš. Ty sám jsi jedna velká kachna. Jen málo lidí ví, čím děsivým disponují obě strany. Ty jsi jedním z nich chytráku?

   Vymazat
  3. 7:27 Pokud se nepletu tak autor použil "kachnu" jako slovní hříčku. Takto se označuje nejen novinářská fantazie, ale také typ letounu, kterým popisovaný bombardér je.

   Vymazat
  4. Na kosmickém bombardéru pracoval už Sanger v 1944... A zatím nic. To jenom v Čechách se dopoledne rozhodlo že se postaví pivovar a Havel s Kalouskem už byli po obědě ožralí ... V letectví to tak rychle nejde.

   Vymazat
 6. To je pravda! Ten už dávno maj. Dokonce už ve vesmíru mnoho let létá zbrań schopná vytvořit "okno" v atmosféře nad jakýmkoliv místě na světě, včetně gaunerů v Bílý stodole a Pentahausu! Jak říkávala blahé paměti již před 40 lety moje babička: "Jó Rusy, hošíčku, ty už nepřekvapí nikdo, po Hitlerovi už maj zkušenost a tak nemluví, ale dělaj! Dělaj, hošíčku! Tak aby nikdo ani netušil co maj!".

  OdpovědětVymazat
 7. Rusové mají speciální zařízení RASS je to komunikační zařízení, které spolupracuje se třemi raketami, které jsou vypuštěny najednou. Předností tohoto zařízení vycházejíího od českých vědců je Tamara, Věra a Tona,Je jisté, že nové rušení nepřátelských propojení zajistí totální ničení protivníka.Je smutné , že většina lidí nerozumí a pochopí, až .....Rusko drží Mír.PFV

  OdpovědětVymazat
 8. Ale že se soudruh Dvořák po dvoudenním absťáku s těmi blábolivými články zase rozjel. Samá válka, zmar, kolaps USA, konspirace, jediná naděje Putin... furt dokola. Strašení hloupých oveček, propaganda, vzbuzování nenávisti k naší společnosti... Notičky jsou jasné.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. "světa (ne)znalého" tady nikdo nebere vážně. Je to kašpar s dobrými úmysly.

   Vymazat
  2. Už se tě postý ptám, xindle vobřezanej, kde ta vaše zkurvená společnost sídlí, nebo aspoň kde se scukáváte! Už od Velikonoc se chystám k vám na návštěvu s dárkem!Mám pro vás koledu - košíček s vajíčky kvality F-1!

   Vymazat
  3. Chujmer debilovič je zase zlitej....celej tatínek Venca Lahváč,ten si taky vyléval ty výplody chorého mozku když byl zmatlanej pod vobraz....což bylo pořád!!!!

   Vymazat
  4. Už by ste si mali dať konečne do nosa, ale pochybujem, že tým dosiahnete svetový mier. Ani v tých väčších bitkách víťaza nebude. Mali by ste sa poponáhľať...

   Vymazat
  5. Už pokolikátý tu ten xindl vyhrožuje že maj někde ňějakej spolek hajzlů! Ale dyž se ho ptám kde se nachází, neodpovídá, zmetek! Ale já na ně jednou přijdu a to pak bude mazec! To můj škorpíček bude "dobře pracovat", to si piš!

   Vymazat
 9. Světa znalému z Honolulu bych doporučil, aby se začal věnovat rozlišování toho, co je důležité od toho co důležité není. V současnosti to není przident USA, kdo vládně USA, takže v případě přijatelnějšího Trumpa jde pouze o míru toho, zda vůbec, a pokud ano, tak jakým způsobem a jak dlouho dokáže provádět politiku "obrácení se USA do sebe". To je totiž to, co může výrazně odlehčit globální tenzi díky využívání US elit k vytváření geopolitického chaosu beze znalosti globální politiky. Pochopitelně že kritické pohledy z USA jsou dobrý zdroj informací, pokud jde o fakta z fungování tamního systému a nikoli pocity a dojmy. K těm tam totiž zcela absentuje právě onen strategický globálně politický znalostní rozměr. Ostatně proto je současné Rusko tak úspěšné na všech forntách, kde uplatňuje brilantní Putinovu gobálně politickou erudici. Zdraví Přemek z Čech.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jojo. Putin je tak brilantní, že proti němu stojí celý svět a ekonomiku má v hajzlu. Gratuluju.

   Vymazat
  2. Omyl. S Putinem sympatizují všichni slušní lidé na světě. Pokud ho ta anglosazská pakáž nezlomí, bude na světě lépe.

   Vymazat
  3. 9:38

   http://www.pewglobal.org/2015/08/05/russia-putin-held-in-low-regard-around-the-world/

   Já ti dám "omyl". Prober se z těch bludů, ty "slušný" člověče.

   Vymazat
  4. Anonymní17. července 2016 9:49
   Ano máte pravdu. Graf přesně kopíruje stoupající intenzitu protiruské propagandy a mediální vymývání mozků. Vypovídá tedy o tom, že dolary vložené do masáže publika byly investovány do správné cílové skupiny. Jestli si ovšem ten kdo to zpracoval trošku neohnul výsledky v zájmu zachování finančního toku. Lepší sbírat indicie a používat mozek. Nejlépe vlastní. Nebo Vám snad výrok, že "Rusko ohrožuje západ svou rozpínavostí" příjde pravdivý? Potom tedy už ovšem přestává platit že 1+1=2. A už to by mělo být podezřelé! Shrnu-li tedy mainstrémové výlevy do jednoho hesla tak => Po staletí expandující kulturní západ mírotvůrce je ohrožován rozpínajícím se kulturně a ekonomicky se potápějícím Ruskem. Jak pravil již velký Führer A.Hitler. Rusko (SSSR) je obr potácející se na hliněných nohách, do kterých stačí jen kopnout. A země plná negramotných podlidí mu nakopala prdel i s jeho vyspělým nadčlověkem!

   Vymazat
  5. To je sice pravda ale ten dement 9:49 to stejně nepochopí. To jen taková žumpa, která tady občas zasmrdí.

   Vymazat
  6. 9:49 - ty tabulky vcelku potvrzují to co říká 9:38! Protože poměr blbů od lopaty k chytrým lidem ve společnosti je cirka přesný k poměru odpůrců Putina a jeho příznivců! Zkrátka ti kdo nemyslí jen poslouchaj židožvásty z masmédií, ti odpapouškujou každou sračku - třeba i že WWII. vyhrál MikiMouse. Ti přemýšlející vlastní hlavou se ale ojebat nenechaj ...

   Vymazat
  7. 9:49 - to vidíš i v tý struktuře! Že v zemích kde dbaj na poctivý vzdělávání nejen mládeže, jako je Čína a Vietnam je mínění o Putinovi převážně kladné, kdežto v zemích kde je idiocie cílená a blbost tak přímo kvete, jako je USA, kde si většina plete Česko s Čečenskem, tak tam má Putin opravdu podporu mizivou ...

   Vymazat
  8. Takže opravdu proti němu nestojí žádný "celý svět", to ani zdaleka, ale všichni debilové světa zcela jistě! A že jich není málo je známá věc ...

   Vymazat
 10. Nutit Čínu opustit ostrovy, je jako nutit Nizozemí opustit území, kde pracně odjakživa staví hráze a odčerpává vodu a toto území zabírá, přitom je nikdo vojensky neohrožuje, naopak se to bere jako samozřejmost.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proč lezete do prdele zrovna Číně na úkor nesouměřitelně menších a slabších zemí? Co si od toho slibujete?

   Vymazat
  2. A kde jsou práva Američanů, těch původních, těch vyvražděných? Neměly by se tam udělat restituce? Dějiny nepíšou ti slabí, mrtví, ty píšou ti co je vyvraždili, ti mocní. Co Maršalovy ostrovy ....

   Anonymní17. července 2016 9:51 Nevím komu a kam lezete, ale chce to občas pohled i opačným či jiným směrem, než tím nařízeným

   Vymazat
 11. Premek z Cech (9:00)
  Dulezite je to, ze se v Americe deje neco, co zde jeste nebylo. Je to pokus o nastoleni tradicnich hodnot. Vybuch nenavisti, proti lzive a destruktivni politicke koreknosti.
  Snaha, aby zahranicni politika se delala v zajmu zeme a ne pouze specialnich zajmu - specialni skupiny..Je to snaha o zeslabeni Neoconu, kteri meli monopol na moc a zacali diktovat, co se smi a nesmi rikat a myslet.

  Americane vycitili, ze je to druh revoluce a reaguji na ni emocionalne a nasilne. Ucast ve volbach je nejvetsi v cele existence Ameriky. V pondeli 18.7. zacina v Clevelandu (Ohio) convence, kde bude Trump officialne nominovan na presidenta a potom listopad rozhodne o vsem.

  I kdyby to v listopadu Trump prohral, tak Amerika uz nebude nikdy stejna.
  Trump nadchl Ameriku tim, ze rikal veci, ktere se rikat nesmeji a pritom kazdy z nas o nich vedel a citil je.

  Pro vas v Evrope to bude ulehceni v samostatnem rozhodovani o svem osudu. Bude to omezeni diktatu Bruselu a Merkerove.
  Trump je pro narodni staty. Kontrolovanou immigraci. A mnoho jinych veci, ktere se Evropy netykaji, ale budou mit na Evropu vliv.
  POSLOUCHEJTE jeho projevy, napr. co rekl o NATO atd. !

  Nez odejdu, tak znovu pripominam. Merkerova se chysta do Prahy. Jede "discilinovat" presidenta Zemana a prosazovat jeji integracni kraviny. Stujte za presidentem ! Podporte presidenta Zemana !
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na Hitlera Němci alespoň spáchali atentát!

   Vymazat
  2. Vážení voliči, občané USA, i zbytku světa.
   Děkuji za důvěru, kterou jste mi dali svou volbou, a slibuji, že budu až do vyčerpání usilovat o mír a stabilitu ve světě.

   Považuji za výsostně důležité sdělit vám, že během těch dvou volebních dnů se ve světě situace tak razantně změnila, že již nevystačíme s původním předvolebním programem, který nás všechny tak inspiroval, který se náhle, tak říkaje, přežil.

   Rusko, které až doposud dávalo jakousi naději, že je s ním dohoda možná, se tak prudce ve všech svých postojích změnilo, že nám veškerou naději vzalo. Jeho agresivita a nebezpečnost dosáhla skokově takové výše, že o jakémkoliv útlumu aktivit NATO nemůže být ani řeči.

   Nejen, že nechce vrátit všechna území, kterých se za tisíc let své existence nevybíravě zmocnilo, nejen, že nechce dát své zdroje do užívání našich firem ve prospěch míru a blahobytu všeho lidstva, na němž jsme odhodláni neúnavně pracovat. Ono dokonce ani nechce vytvořit ze svého celého území demilitarizované pásmo mezi územím zemí NATO a územím zemí NATO.
   Tato situace mě vede k nezvratnému rozhodnutí, že nelze-li k tomu Rusko přinutit silou, bude k tomu muset být přinuceno ještě větší silou. Ničeho se nebojte, pevně mi důvěřujte, mám plán.
   Zvítězíme.
   Váš D.Trump.
   PB

   Vymazat
  3. 11:35 - no to byla ostuda! Proto taky po zásluze dopadli jak dopadli - jako lokaji Židovstva a sdliště Maurů a Turků ....

   Vymazat
 12. A kde jako válka přichází?Proč?Kecy v kleci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud Vás to opravdu zajímá a slušně mně požádáte, tak Vás velmi stručně několika větami seznámím s tím co o tom vím.

   Vymazat
 13. jo tady jako v prognostickem urade!!! uz nekolik roku se mluvi o valce v evrope!!!
  jeste dele se hovori o padu dolaru a nastupu amera, a jeste vice dele se hovori o miru v palestine, stejne dlouho se ustanovuji ruzne rezoluce z Muppet show zvaneho OSN-treba zakaz lzraeli krast uzemi palestincum a stavet osady!!! a jine kokotiny ktere nikdo nerespektuje!!! no a prognostici se bavi tim co bude/nebude i presto ze to nemohou ovlivnit takze jen plane reci!diky za pozornost!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jirik – Už jsi někdy slyšel o zákonu zvratu kvantity v kvalitu? To nevadí.
   Postačí přísloví:
   Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se...
   Žádná tráva neroste do nebe.
   Kdo čím zachází, tím schází.

   Ty ses taky nerozváděl po celou dobu svého manželství, ale tak nějak se o tom jednoho dne začalo mluvit, protože se projevila tendence.
   No, a ne hned - až po nějakém čase, když tendence trvala už dostatečně dlouho, a bylo zřejmé, že neslábne, je nevratná a stále posiluje, tak najednou: BUM!
   A bylo to.

   Pokud se někdy v dějinách někde shromažďovala vojska, a nepřišla úplavice, došlo k válce.

   Říše římská zanikala možná dvěstě let. Ale kde je? ZANIKLA
   PB
   PB

   Vymazat
 14. No já nevím,pořád se tvrdí,že USA tisknou dolary jak o závody a ECB tiskne EURA také,tak jak může být finanční krize.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty vole,ta krize už je a to ozlomkrky tisknutí peněz to potvrzuje,jen se zuby nehty snaží udržet inflaci a až se jim to vymkne z pazourů,tak uvidíš ty fofry taky....

   Vymazat
  2. Kdyby ty dolary tiskly USA, to by se jim líbilo, ale tak pohodlné to zatím nemají. Dolary tiskne bankovní kartel FRS, a ten je vládě půjčuje.
   Když vláda potřebuje peníze, třeba na zaplacení úroků, tak si zase půjčí.
   A když banky nemají peníze, tak si vláda půjčí a do těch bank naleje peníze, aby banky neklekly.

   Když sovětští archeologové kopali v Egyptě, našli v hrobce živého faraona a živého ibisa. To je přivedlo v nemalý úžas a žádali vysvětlení. Farao řekl: „Já se živím hovnem tady toho ptáka ibisa, a ten se zase živí mým hovnem, a jak vidíte, funguje to. Jsme živi.“ Archeologové odjeli do Moskvy a zanedlouho byla na tomto principu založena RVHP.

   Dnes na tomto principu funguje celý svět. A jak je vidno, jsme zatím ještě živi.
   Pomodleme se.
   PB

   Vymazat
 15. Není vlastně jedno,že bílá rasa a křesťané vychcípou?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na světě již od dob dávné historie došlo několikrát ke vzniku velkých říší, ale také k jejich zániku a ne vždy to bylo v důsledku války. Je to neustálý vývoj a cesta vpřed (bohužel někdy i vzad), ale nic se neděje bez důvodu, vše má svoje opodstatnění. Je docela možné, že zaniknou USA, zanikne Rusko, zanikne Čína a další a další státy, ale na jejich místě vzniknou nové - to je vývoj a koloběh života. Proč se tedy extra vzrušovat, že u toho nebudu?? No a co, nikdo z nás tu nezůstane na věky a když se kácí les, tak lítají i třísky.

   Vymazat
  2. Pokud Vám 14:29 nezáleží na dobru, tak ano. Pokud nezáleží na dobru, tak je to jedno i pro 16:54. Podle indiánů z kmene Hopi se už 4x pokoušela na zemi postavit lidská společnost a čtyřikrát to skončilo katastrofou. S tímhle uvažováním dojdeme ke katastrofě i popáté.

   Pochopte, že nemocní tohoto světa působí na myšlení lidí a snaží se ho ovlivňovat. Již od známe historie existují náboženství, která krmí hlavu ovečkám infikovanými informacemi. Jde to snadno, protože se rodíme do neznáma a jsme nuceni přijmout informace od společnosti, kde jsme se zrodili a zjistit jak to funguje doopravdy je celoživotní práce.

   Vymazat
 16. Kdyz zde nekteri z vas mluvi o Zidech a jejich vlivu, kterym bude muset byt Trump vdecny / poplatny, tak prehlizite skutecnost, ze Zide jsou rozdeleni do 3 skupin.

  Prvni skupina = mocni Neocons ! Vede je Bill Kristol. Tato skupina prosazuje Hillary. Co do poctu je jich 90, tech vlivnych z nejvlivnejsich (financne). Jsou to nepratele Trumpa !

  Druha skupina = Askhenazi Zide, nemaji zatim vudce, ale Stehpen Miller je z nich nejschopnejsi a v dnesnich dnech nejlepsi recnik v Americe, (krome Jeanine Pirro a Newta Gingrice.) Tato skupina je silne pro Trumpa a nema rada Hillary. Co do poctu je jich 35-40.

  Treti skupina jsou ti, kteri nemaji zadny vliv, ani na Hillary a ani na Trumpa. Zide z New Yorkske ulice.
  Jejich sila je vsak v tom, ze voli jako volebni blok , ze jsou volebne a kmenove ukazneni. (To vy neumite !)

  Vy mate zkreslene informace, o tom co se deje. Vetsina toho co Trump rekl a co chce, NEMA s Zidy nic spolecneho.

  Trump je Krestan - Presbyterian. Mike Pence je Katolik.
  Stejne jako Jeanine Pirro a Newt Gingric.
  To jsou lide kteri maji vliv. Je skoda, ze Newt Gingric je 73 let.

  To jestli se po zvoleni Trumpa bude, nebo nebude, neco dit na to mate vliv i vy v Cesku.
  Predlozim objasneni a navod, ale az po jeho nastupu do Washingtonu. Do te doby chlastejte a radujte se s mirou. Bude vas potreba. A nezapomente Merkerovu privitat zaprtky a shnilou zeleninou.
  nick honolulu - zapomel jsem zvolat, pro radost prazske kavarny - AT ZIJE TRUMP !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Má otázka pro světa znalého: Jak vnímáte vztah mezi individualismem a kolektivismem. Kolektivismem nemám na mysli ten komunisty vynucený, ale kolektivismus nevynucený - přirozený.

   Vymazat
 17. Socialistický blok prohral prý ekonomicky /někteří ekonomové tomu nevěří - slovenský ekonom Vitkovič/ s ekonomicky uspěšnější kapitalistickým blokem, který nyní ekonomicky selhává - přečtěte si ještě jednou ten článek. Tomu moc nerozumím.

  OdpovědětVymazat
 18. Ještě k tomu 18:54: Za totáče, i když nebyl občas toaletní papír /rozdíl mezi kapitalismem a socialismem: za socialismu všichni měli kde bydlet ale občas nebyl toaletní papír, nyní za kapitalismu všichni mají toaletní papír, ale někteří lidi nemají kde bydlet/, všichni měli střechu nad hlavou /heslo kapitalismu: kdo je neschopný ať nemá kde bydlet/, což se nedá říci o kapitalistickém nynějšku. Rovněž za totáče jsme neměli dojem že jsme nad krajem propastí - jak tomu je teď /toto je fantazie kašpara/. A rozhodně jsme nestříleli kočky a psy. A ještě dodejme pivo v nádražní restauraci /IV. třída stálo 2,80 - 12-tka a smažený sýr 5,60 a týdenní jízdenka na autobus do práce několik korun - stejně jako jednotlivé jízdne tam a zpátky/.

  OdpovědětVymazat
 19. Ještě k 18:54: Svobodná Evropa nám říkala za totáče, že prý žijeme na dluh. Co se postavilo pro lidí za těch 25 let? A jak vypadá náš dluh nyní. V roce 1989 bylo ve státní pokladně 3000 tun zlata - dnes je pouze 60 tun. Toto jsou vymoženosti kapitalismu. Není to náhodou zvláštní unikatní změna - krok zpět?

  OdpovědětVymazat
 20. Stepan Forgac (19:33) !
  Toto je zajimava otazka a mockrat jsem si nad ni lamal hlavu, a to nejen v Americe, ale i v Jizni Africe, kde jsem kdysi davno zacinal posrpnovou emigraci.
  Zde mate fakta, a vy si z nich vyberte co chcete.

  Lide se zdruzuji na zaklade etnicity, spolecneho kulturniho puvodu a take nabozenstvi.

  Proto mate v Americe t.zv. country cluby, kde se lide pravidelne schazeji k zabavam , slavnostem a nebo i schuzim.

  Italove, Irove, Nemci, Zide, Cesi, Spanele, Chorvati atd. se pravidelne schazi v techto svych klubech a je tam veselo.
  Kolektiv je v techto klubech vyborny. Je tam vyborna kuchyn, hodne piti a hudba. Je tam moc fain zabava.
  Chodival jsem na severu rad do nemecko/rakouskeho klubu.

  Lide se take schazi na zaklade nabozenske prislusnosti v zabavnych mistnostech patricich nejake cirkvi. Napr. KNIGHTS OF COLUMBUS patri Katolikum.

  Nikdy nikdo, vsak nejde pres rasovou barieru. Nikdy nikdo nejde mezi cernochy..Mezi Muslimi, Indy, atd.

  Duchodci maji svoje kluby a mladi maji take svoje kluby.
  Kolektivismus je dobrovolny a kazdy je vytan pokud spline (a zapadne) s okolim.

  Think Tank je vsak club kam se nedostanete bez zaruky nekolika clenu, patricich do klubu. Tam se vedou velmi zajimave rozhovory a casto jsou tam prednasky lidi znamych po cele Americe , kteri tam prijedou tajne. Napr. Pat Buchanan a dalsi, ktere nechci jmenovat.

  To o cem zde pisi zarucuje , ze se nikdo nemusi citit v Americe sam, pokud samotu sam nevyhledava.
  Stari lide rozhodne netrpi samotou, pokud ji sami take nevyhledavaji.
  Rasove a kulturni barieri vsak definitivne existuji.
  nick honolulu
  (Jeste par vet o slavnem clubu v pokracovani)

  OdpovědětVymazat
 21. Nějak mě nesedí proklamované finanční krize. Banky mají nedobytné pohledávky? To jako v Itálii nebo Španělsku nemají exekutory? A co americké hypotéky? Banky nic neodepisují. Jen vydělávají na netržních vysokých cenách nemovitostí a starých provozů. Žijí si nad poměry, proto jsou tak přemnožené (třeba jako lékárny a přemrštěné ceny léků). Známé jsou kauzy akciovek v dluzích a jejich "likvidace". Divadlo s jediným cílem. Oškubat lidi o co nejvíc. Nutno dodat, že si o to všichni koledují. Např. rozšíření platebních karet, které udělají z lidí bezdomovce raz-dva.

  OdpovědětVymazat
 22. Ještě bych rád dodal, že hodnota Nové republiky je asi hodně vysoká. Minulý týden jsem jel ve vlaku ČD z internetem, ale vaše stránky nešly zobrazit. A to tam jel klidně Sputnik, nebo zpravodajství Vesti. Tak se držte! JSTE V KURZU!

  OdpovědětVymazat
 23. Pokracovani (20:31)
  SHARON byla mlada Zidovka, ktera studovala sociologii na universite v Clevelandu.
  Ono prohlasila, ze je ve state Ohio mnoho uslectilych lidi, kteri pro pracovni povinnosti a vytizeni nemaji moznost se seznamit / poznat se stejne uslechtilym protejskem /parterem.

  Ona zalozila club SHARON ENTRPRISE ! V praxi to vypadalo tak, ze kazdy tyden najmula v nobl hotelu (vzdy jinem) velkou spolecenskou mistnost a po vzoru Evropy poradala hudebni zabavy s tancem. (Vse bylo predem oznameno v tisku.)

  Lide byli stimulovani - krmeni dorty a kavou z Brazilie. Do toho hrala rytmicka a melodicka hudba.

  Toto bylo tak popularni, ze se jak zeny, tak muzi sjizdeli z daleka siroka. Kazdy zaplatil vstupne a nakonec z toho bylo velke mnozstvi snatku, manzelstvi.

  Sharon prinesla do tohoto sveta mnoho radosti a diky ni vzniklo mnoho zivotnich partnerstvi.

  Sharon sama vsak stastna nebyla. Manzel ji utekl s zenou ktera byla pravidelna navstevnice jejich zabav.

  V 90-tych letech Sharon zemrela na rakovinu prsou.
  (Byl jsem tenkrat vybran tanecniky ji podekovat za vse co udelala pro zabavu celeho Ohia.
  Ona plakala, kdyz jsem ji podaval kytici kvetu.
  Ona vedela , ze umira...) Toto byl nejslavenejsi klub v Ohiu a pritom nemel stalou zakladnu. V Clevelandu take vznikl Rock and Roll.. Misto vzniku je vzdaleno pouze
  1 mile od zitrejsi convence a nominovani Trumpa na presidenta.
  (Typicka ukazka toho co vzniklo v Clevelandu mezi v 50 letech a ma se stale k svetu.)
  TOP BEST ROCK AND ROLLS CLASSIC (50s) Video and dance moves. (Youtube)
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat