Reklama

neděle 10. července 2016

Varšavský válečný sjezd a globální vesnická rvačka... Logika nové války!

Václav Umlauf
10. 7. 2016  e-republika

Varšavský válečný sjezd vedou lidé, kteří nyní slovem a skutkem pilně připravují válku. Znáte to. Dva kluci na vesnici se pošťuchují, pak se začnou prát, pak si zavolají oba pitomé táty, ti se do sebe pustí, a nakonec se mydlí celá vesnice.
Ve Varšavě právě probíhá ve dnech 8.-9. července důležité setkání vojenských a politických činitelů NATO, které nás má připravit pod vedením USA na předpokládanou válku s Ruskem. Je to jistě chvályhodný počin, že některé země myslí za mé daně natolik dopředu a plánují mé nasazení za demokracii na ruské frontě. Podle plakátu je zřejmé, že nejsem sám v předdůchodovém věku s vyhlídkou neoliberálně vykradeného důchodu, komu se nelíbí nové pracovní zařazení. Známý český vtip říká, že pokuta při přechodu na červenou bude za dvacet let pro chodce dvojí: pro mladé, pokud na červenou přejdou, a pro důchodce, pokud nepřejdou. Jak se zdá, pokutování má dostat globální rozměr.

Logika nové války

Předešlé články na toto téma se snažily ukázat historické paralely současného korporátního fašismu a německého nacismu, popřípadě Mussoliniho měkké fašistické verze. Tady jsou naše hlavní články, ale je jich mnohem víc, klikněte si na klíčová slova a hlavně na přehledy článků za rok 2014-2015 v tematických číslech e-republiky.


Shrňme logiku současného vývoje. Evropa je vinou korporátní bankovní politiky ve slepé uličce a v ekonomické krizi. Reálně hrozí dluhová bankovní krize, nyní v Itálii, a rozpad eurozóny je nutná a jasná věc, protože exponenciálně rostoucí euro-dluhy dané složeným úrokem jsou nesmyslné, a nemá je banksterům kdo a jak zaplatit. Stejní banksteři navíc absurdně emitují tlačením tlačítka "nula" na počítači umělé a ničím nekryté peníze ve formě dalšího dluhu, kterými vykupují ty předešlé nesmyslné dluhy. Po gigantickém znehodnocení peněz, důchodů a vkladů bude dobré najít nějakého hodně gigantického nepřítele, který za všechno může, stejně jako ten zloduch Putin.

A navíc Rusko je strašně velká země, má strašně moc surovin, což je vůči nám, jako globálním producentům, zjevně a strašně nespravedlivé. A my tak strašně chceme zavést do této oblasti světa naše transatlantické hodnoty a pořádek. Z těchto myšlenkových zkratů jde opravdu strach, protože jsou strašné. A to zvláště v situaci, kdy nám doma tyto hodnoty krachují na plné čáře. A kdy se jim v Rusku už pomalu všichni smějí nahlas a prozápadní placené agitátory zvou do provládní televize jako placené komiky. V logice takto daného korporátního fašismu je nový "Drang nach Osten" celkem jasnou a logickou volbou.

Jak se dělá válka


Jak postupovat při vyvolání nového kola zbrojení, generálního Mobilmachung našich daní, zrušení demokracie a nastolení tvrdého boje s terorismem venku, popřípadě doma i proti terorismu? Cestou malých kroků a poklidného mediálního vymývání mozků, jak to předvedl Goebbels. Nepřítele už máme, hurá! Navíc je třeba ve válce slov jej zrušit jako člověka. Rusové musí dostat nálepku naprostého primitiva řízeného pouze přírodními instinkty, protože jen tak se v západních masách mobilizuje pud sebezáchovy, který jim zhasne poslední zbytky soudnosti. Nejlépe je udělat z Rusů přímo zvířata, jako to bylo v Rwandě před genocidou 1994, kdy oficiální rozhlas ovládaný Húty označoval Tutsie za "šváby", které je třeba "desinfikovat" a "zašlápnout".

Do této mediální čtverylky nastoupí Varšavský summit, jehož výsledky ještě oficiálně neznáme. Pokud jej ale vedou lidé, kteří nyní slovem a skutkem pilně připravují válku, pak musí udělat to, co všichni známe v malém. Dva kluci na vesnici se pošťuchují, pak se začnou prát, pak si zavolají oba pitomé táty, ti se do sebe pustí, a nakonec se mydlí celá vesnice. Pak těmto pitomcům nějaký génius vysvětlí z místního tlampače, že za všechno zlo světa, tedy i za tu rvačku, může sousední vesnice. Máme tam sice příbuzné, co naplat. Ale jak všichni dobře víme z místního rozhlasu, jsou to primitivové a chtějí nás sežrat zaživa. Tak jdeme na ně, ať je sežereme jako první. A jejich dobře obdělaná pole, domy a dobytek také nejsou k zahození. Alespoň to tvrdí náš starosta a s ním i hlavní vesnický policajt. A ti podnikají ve velkém, takže jim můžeme stoprocentně věřit.

Metoda malých oblbovacích mediálních kroků, vykreslování obrazu primitivního nepřítele, trvalá válečná mobilizace a stupňování napětí, zrušení demokracie v rámci boje proti terorismu nebo s terorismem, spojení banksterů, průmyslníků a prodejných politiků do fašistického bloku jednoho promile, militarizace společnosti, vítězství iracionality a rasových mýtů, xenofobie, náboženská a kulturní nenávist. Když pejsek a kočička vařili Čapkův dort, také do něj dali to nejlepší, co doma měli.

23 komentářů :

 1. Je proto potřeba udělat vše,aby jim lidi ten proválečnický propagandistický blivajs nežrali....

  OdpovědětSmazat
 2. Já už jsem rozhodnutý, půjdu bojovat za Rusko proti té žido anglosazské svoloči

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zachovej chladnou hlavu a koukej, jak se ta sebranka zesměšní sama. Už teď je to pro ně trapas, že nás popichují a málokdo jim to žere.

   Za tuhle natovskou chátru by nechtěl chcípat nikdo. Snad jen migranti. Proto je třeba je sem nepouštět a pacholky z VB, Francie, Německa a jiných vítačů nechat, ať se s nimi zadusí.
   Až bude Arab v NATO vrchním velitelem, kam asi tak práskne první ránu? Myslím, že do vlastních sponzorů, jak se to stalo již několikrát.
   I když je v tom zase kus židoviny a neděje se to ve vlastní režii použitého muslimáckého materiálu.

   Smazat
  2. 10:53 A o tom to taky je. V zázemí jsou mraky lidí, kteří dokáží, vzdor masové propagandě a vymývání mozků vnímat, kdo ohrožuje mír a připravuje válku. Že Rusko, které neprovokuje ale pouze koná kroky na zajištění vlastní obrany, to rozhodně není. Mraky lidí vnímají obkličování Ruska, stupňující se provokace, vměšování do věcí cizích států, rozesírání - vyvolávání chaosu v cizích zemích. Blíží se doba, kdy válkychtivci-západní mocipáni, tlamy plné demokracie a svobody, kdy pochopí, že přelhat realitu nedokáží. Až ze situace vyhodnotí, že takových jako A 10:53, není až tolik, aby se museli bát nenávisti páté kolony, která by je mohla za faleš při vyvolání války zlynčovat i s jejich pohůnky a lokaji, rozpoutají to. Jak moc ale musí mít vymyté mozky ti jejich pohůnci a lokajové, že jim nedochází, že zkáza čeká i je a jejich potomky, že do betonových podzemních sídel všechny ani náhodou nevezmou, tuto zaslepenou debilitu, tu pochopit nelze. Není to Rusko, které vzdoruje všemožným provokacím, není to Rusko, které připravuje lidstvu vše ničící armagedon, nicméně západní hodnoty si Rusko vnutit nenechá, ani za cenu armagedonu. Boj za Rusko v daném případě, může být více bojem za sebe a za své potomky. Měli bychom si to plně uvědomit, stejně jako A 10:53.

   Smazat
  3. S tím lze pouze v plné míře souhlasit. Bude třeba ale hlásat tento názor hlasitěji a častěji.

   Smazat
 3. K té zmíněné Rwandě - takhle černobílé to zdaleka nebylo! Belgičtí kolonizátoři udělali z Tutsiú šovinistickou elitu, která pak desítky let ponižovala, zesměšňovala, ale i vraždila a mučila většinové příslušníky kmene Hutú. A když Belgie odtáhla a zemi spravovali domorodci a Tutsiové se všemožně snažili zachovat si výhody elit, Hutuúm došla trpělivost a vzali spravedlnost do vlastních rukou. Ani se jim nedivím.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale před soudem v Haagu byli souzeni jen Huútové!! Stejně jako před soudem ICTY jsou souzeni pouze Srbové! Tyhle soudy stojí za velké kulové, jsou řízeny Velkým Bratrem a jeho zpravodajskými službami, nejsou ani nestranné, ani spravedlivé! Jsou jen propagandistickou mašinou na oblbování přituplé veřejnosti. MM

   Smazat
  2. Vaclavu Umlaufovi ale nešlo o rwandský masakr jako celek, nýbrž o doložení konkrétním, jak se dělá jedna ze stránek propagandistické přípravy války (šváb, zašlápnout,...), kdy proti protivníkovi nepoužíváte věcné argumenty, nýbrž emociální, podprahová svinstva, terminologické posuny, negativní, zvrácená přirovnání atd.
   To se děje i v Evropě, kdy část politiků a příživnických hyen zmršené demokracie (dříve hlídacích psů...) nazývá protivníky populisty, autokraty, diktátory, tyrany, hitlery, jejich politiku označuje za účelovou, agresívní apod. a snaží se zneužívat zažitých výkladů těchto slov, emocí, které s nimi mají lidé spojeny.
   Někdy tudíž není třeba čekat až na "ovoce", ale stačí některé lidi poslouchat, abychom je poznali. Z toho, jak květnatě mluví, zjistíme, jaké plody jejich řeči ve skutcích přinesou.
   KR

   Smazat
  3. 11:59 - to je přesné! Už dloho po Pepkoj žádám, aby objasnil svý kydy a - marně! Sám jim asi nerozumí! Zná jen naučenou floskuli a neumí si poradit s žádnou podotázkou! Proto dokola papouškuje sračku že "žijeme ve svobodné demokratické zemi, která klade na jedince požadavky a kdo si s nimi neporadí, je neúspěšný a musí nadávat" apod. blekotání jedný chujoviny bez hlavy a paty furt dokola!:) Kde je to učej, tuhle píčovinu?:))) To pořádá EU nějaký "politický proškolování"? Ale moc tomu teda nedaj ...

   Smazat
  4. Jo mmch. - je to tak s tou Rwandou, je to stará taktika a bohužel ale totéž platí o tzv. Sýrii! Za Osmanů tam byl mír a klid, opravdu přirozená pospolitost kmenů a národností. Ovšem poté co se tato zem na základě Sykes-Picotskýho komplotu stala francouzským mandátem, začala politika "rozděl a panuj"! Frantíci nadělali z Alávitů oficíry a úředníky, takto nenáviděnou menšinu! A to přetrvalo i po vyhlášení nezávislosti. Zprvu vznikla sunnitská váda, ale ta byla svržena pučem alávitských důstojníků a vznikl asádovský režim. Je to pozůstatek koloniální epochy ...

   Smazat
 4. Zásadně nevolit strany, které jsou v tomto aktivní. Všechny vlezdoprdelky odstranit.
  Toužím po státě, který je nezávislý, má přátelské vztahy s celým světem a jeho zahraniční politikou je volný obchod se všemi zeměmi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nevolit slizkého oligarchu z ANO.
   Jen se koukněte na jeho herce z obrany.
   Černoprdelník z KDU-ČSL omlouvač. No ti jsou také chutní. Spolu s Běloprdem.
   U socanů zase Bohouš se Dovoralem.
   O podělaných modrých ptácích a TOněco-09 ani raději nemluvit.
   Všimli jste si, že pomalu v každé straně jsou lidi na vítání, lidi pro NATO, lidi proti Rusku.
   Politika je prolezlá jako shnilej strom.

   Smazat
 5. Až nám dají zbraně, abysme šli na Rusa, tak nejdřív pořešíme naše válečné zločince a štváče a pak už nebude "důvod" na Rusa chodit. Kdo by tý Natovský chamradi po Iráku, Srbsku, Libyi, Sýrii, Ukrajině .... věřil? Snad jen stejná chamraď z pražské kavárny, šorošovo "neziskovek" a jim podobní darebáci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud takhle bude myslet značná většina, pak to skutečně může být všechno jednodušší. Víra chamraďě z pražské kavárny, šorošovo "neziskovek" je nejspíš "vírou", která vydrží jen po dobu přílivu dotací.

   Smazat
  2. Krista pána,proč asi máme profesionální armádu. "Lůze" nikdy zbraně nedají.

   Smazat
  3. Proto také byly na ráně po převratu lidové milice.

   Smazat
  4. 15:27-všimněte si,že ta slavná profesionální armáda není nic jiného,než "lůza" bez práce,převléklá z monterek do maskáčů,pouze pár prodejných lampasáků,jako gen.Pavel,tam může udělat kariéru,zbytek je jen kanonenfutr a proto se tam nikdo z vládnoucí pražské parazitické kavárny nežene,jen mává fanglemi a hecuje ostatní...viz náš ministr války:naflákal s Žilkovou dohromady tolik parchantů,že by mohli utvořit nejmíň jedno motostřelecké družstvo,ale za své prebendy a vrchnost z EU/NATO válčit nikdo z nich nepůjde....
   Takže proč bychom měli jít my,nota bene,když z toho máme HOVNO !!! A jestli mi přecejen vrazí kvér do ruky,tak ho vezmu,ale do koho budu střílet,si od nich kecat nenechám!

   Smazat
 6. Ale půjdou je volit, půjdou a budou jich kopce.Tak naše zločinná vláda získá požehnání k dalšímu uctívání války.Zajímalo by mne, kam až chtějí dovléct národ, co vlastně chtějí, proč to dělají, ti zaprodanci špinaví.
  Možná jsou kostky vrženy a opravdu musí dojít k totálnímu restartu společnosti, civilizace.
  Bude to smutné....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nikam. Nejspíš jen slepě věří, že oni přežijí, když budou držet s válečníky basu. Lžou a lžím asi i věří.

   Smazat
 7. Za Bohůša a jeho rodinu!!! bech nešel ani na pivo, natož na rusáky.

  OdpovědětSmazat
 8. Zaorálek byl v Bělorusku u Lukašenka nedávno, to tam jel hledat nějaké ty svoje banderovské kamarády? Je v tom zase nějaká čertovina, Zaorálek je křivý jako turecká šavle. Tato vláda, kterou sestavoval žid Shapiro, musí padnout, čím dříve, tím lépe.

  OdpovědětSmazat
 9. Ale, že se tu sešlo diskutujících s normálními názory. Že by trollové seznali, že protiruská válečná atmosféra nemůže přinést nic dobrého ani pro ně, ani pro jejich rodiny?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsou asi v této teplé neděli mimo službu.
   Janda si musí za Evropské hodnoty honit.
   Hradní pán je stár a mohlo by ho klepnout.
   Biomasa si užívá za Sorosovy prachy na dovče.
   A poťapaná trolící se sebranka asi neví, co má bez nápovědy napsat.

   Však oni zase brzy přijdou.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.