Reklama

.

.

pátek 22. července 2016

Vnášet politická rozhodnutí do věcí olympizmu je americký zločin

2016 Rio Olympics logo
Lubomír Man
22. 7. 2016
Takže je s konečnou platností rozhodnuto. Ruští atleti a atletky na olympiádě v Riu nebudou. Neuvidíme už Jelenu Isinbajevovou vznášet se nad laťkou ve výši pěti metrů, neuvidíme Sergeje Šubenkova, jak po zdolání 110 metrového pole překážek vpadá do cíle před skvostnými černými atlety USA. A to prý proto, že ruský stát kryl a podporoval doping.
Neznalec dopingových poměrů to slyší, a protože je neznalec, nedokáže posoudit, má-li, či nemá toto obvinění oporu ve skutečnosti. Musí se spolehnout na mínění odborníků, lidí, co se problematikou dopingu zabývají ve svých zaměstnáních. A tak sedí u televizoru či u rádia a loví v nich jejich hlasy, to, co oni jako znalci oboru k problému sdělí. A slyší jejich jednotný názor, že totiž zákaz startu ruských atletů na olympiádě je v prvé řadě rozhodnutím politickým.

V tu chvíli strne, čeká, že po tomto skandálním konstatování, prozrazujícím, že onen protiruský zákaz je zde v prvé řadě proto, aby v ruské společnosti oslabil pozici prezidenta Putina (to kvůli němu naši sportovci nebudou na olympiádě), uslyší od oněch odborníků co nejtvrdší odsouzení takovéhoto politického masakrování olympijské myšlenky, vyjadřující potřebu nastolit bratrství mezi národy a odložit všechna nepřátelství, jež je rozdělují. Vždyť jedině s touto ideou baron Coubertin v závěru předminulého století olympijské hry zakládal, a jako symbol přátelství mezi národy plane nad olympijskými sportovišti po celou dobu her olympijský oheň.

Ale oni ti odborníci kupodivu onu skutečnost, že ruským atletům se zakázalo jet na olympijské hry a soutěžit v nich o pocty olympijské z důvodů v prvé řadě politických a hlavně – zcela protichůdných ideji olympizmu - neodsoudí, jen je vyřknou. Nevím, možná to své nedořekli až do konce z obav, že ti, kteří zpoza Atlantiku onen zákaz ruské účasti na hrách spunktovali (převážně americká antidopingová agentura WADA, sídlící v australském Montrealu, vedla své útoky jen proti skupince Rusů, ale navrhla, aby jejich údajná vina byla vztažena na Rusy všechny – čili aby se uplatnil tzv. kolektivní princip trestu), by si mohli vyšlápnout i na ně – a z tohoto hlediska je vlastně už jen jejich konstatování politického motivu celé záležitosti, jako motivu hlavního, hrdinným činem. Cožpak P.C. Roberts, člen někdejší Reaganovy vlády, který západní poměry i nepoměry jistě důvěrně zná, neprohlásil, že Washington má k dispozici příliš mnoho peněz a příliš mnoho hrozeb na to, aby se celá tahle ostudná protiruská dopingová provokace mohla posoudit či vyřešit spravedlivě? Ne-li už dokonce v olympijském duchu, který by z účasti na olympiádě vykázal nikoliv ruské atlety, ale ty americké hrobaře olympizmu, mnoucí si dnes spokojeně ruce nad dokonaným dílem, a dost možná i chystající se v těchto dnech sledovat olympijské boje – konečně bez účasti Rusů - z tribuny olympijského stadionu v Riu.

Boje, které s morální kaňkou zločinně zorganizované ruské neúčasti pozbyly pro ostatní obecenstvo všechno kouzlo.

Poděkujme jim přes oceán, těm neokonzervativním pánům z Washingtonu, za to, že nám z důvodu převážně politických berou jednu radost za druhou.

30 komentářů :

 1. Rio - politické hry. Budou stát za hovno, nemá cenu je sledovat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když se podíváte na statistiku, kde se za poslední léta uvádí počet sportovců usvědčených s použití zakázaných podpůrných látek, zjistíte, že čísla těch usvědčených z USA se moc neliší od čísel sportovců usvědčených z Ruska. Když jsou tedy kolektivně potrestání sportovci jenom z Ruska a vůbec nejsou potrestání sportovci z USA, je to víc než jasně dokazující fakt, že rozhodnutí které bylo vůči Ruským sportovcům přijato má jednoznačně politický rozměr a nemá nic společného s dopingem, jenom se našla záminka, tedy kdyby nebyl doping, našlo by se něco jiného, třeba agresivní politika Ruska a agresivní politika USA je vlastně humanitární pomoc. Všichni vědí a vidí, že celé toto rozhodnutí bude mít dalekosáhlé následky a v případě usvědčení Amerického sportovce z dopingu se budou všichni ptát a co potrestání amerických sportovců a odpověď bude, že Amerických sportovců se to netýká, protože to co přichází z USA je všechno demokracie a humanita a to včetně dopingu. Je to tedy tak, že USA, které v současné době vyhrožují celému světu atomovými zbraněmi začnou diktovat celému světu ve všech oblastech života a tedy i v oblasti sportu všechno včetně toho, kdo bude nebo nebude na Olympiádě, kdo vyhraje, kdo ne. Je jisté, že se sportem to již nemá nic společného a takové sportovní zápolení s předem určeným vítězem nemá ani cenu.

   Vymazat
  2. Souhlas s doplněním, že USA mají již rozehranou hru na znemožnění pořádání fotbalového mistroství světa v roce 2018 v Rusku. Jinými slovy, Američané říkají asi toto: Putin se nám Američanům nelíbí, nepokračuje v politice Jelcina, neprodává Rusko nám Američanům, nezadlužuje se u nás Američanů, odmítá předat veškeré Ruské surovinové zdroje nám Američanům a proto pokud Rusové Putina budou volit musí si uvědomit, že to není v souladu s přáním USA a proto Ruský lid musí počítat, že proti Rusku budou vedené veškeré možné akce v celém světě, tak aby se naplnil cíl Ameriky udělat z Ruska kolonii USA.

   Vymazat
  3. 23:01 Je jasné, že zamezení účasti ruských sportovců na OH má také podnítit jejich protesty proti Putinovi. Včera to v ČT nechtěně přiznal i bývalý velvyslanec v Rusku, dnes velký rusofób. Na takovou hloupost mohou skočit snad jen boxeři, kterým "život uštědřuje tvrdé rány" do hlavy. Jinak to nemá žádnou logiku.

   Vymazat
  4. Staty si na Olympijske hry pujcuji obrovske castky penez. Napr. Australie stale splaci pujcky dodnes..Bankeri si mnou ruce a pakujou se ...A Brazilii to potopi, ubyde divaku a navstevniku/turistu a zajem...Zlate medajle jsou byznys a Usaci jich takhle vyhrajou daleko vic...

   Vymazat
 2. Souhlasím s Putinem, že nelze odsuzovat na základě kolektivní viny. Západ, který údajně hájí práva jednotlivce, vyhlásí kolektivní vinu, je to fraška.

  OdpovědětVymazat
 3. Takže dopovat pod státní kontrolou se může a potom atleti brečí,že oni nic a svede se to na politiku.Zasranej západ oni je nenechaji dopovat,samo ,že atlety RF.A pro kdo rejpe,tak atleti třeba USA nejsou pod státní kontrolou.takže každý sám za sebe a ne všichni za jednoho.RU web jede

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když se podíváte na statistiku, kde se za poslední léta uvádí počet sportovců usvědčených s použití zakázaných podpůrných látek, zjistíte, že čísla těch usvědčených z USA se moc neliší od čísel sportovců usvědčených z Ruska. Když jsou tedy kolektivně potrestání sportovci jenom z Ruska a vůbec nejsou potrestání sportovci z USA, je to víc než jasně dokazující fakt, že rozhodnutí které bylo vůči Ruským sportovcům přijato má jednoznačně politický rozměr a nemá nic společného s dopingem, jenom se našla záminka, tedy kdyby nebyl doping, našlo by se něco jiného, třeba agresivní politika Ruska a agresivní politika USA je vlastně humanitární pomoc. Všichni vědí a vidí, že celé toto rozhodnutí bude mít dalekosáhlé následky a v případě usvědčení Amerického sportovce z dopingu se budou všichni ptát a co potrestání amerických sportovců a odpověď bude, že Amerických sportovců se to netýká, protože to co přichází z USA je všechno demokracie a humanita a to včetně dopingu. Je to tedy tak, že USA, které v současné době vyhrožují celému světu atomovými zbraněmi začnou diktovat celému světu ve všech oblastech života a tedy i v oblasti sportu všechno včetně toho, kdo bude nebo nebude na Olympiádě, kde vyhraje, kdo ne. Je jisté, že se sportem to již nemá nic společného a takové sportovní zápolení s předem určeným vítězem nemá ani cenu.

   Vymazat
 4. Pro debila z 20:55 Spoust ruských atletů byla pod kontrolou zahra laboratoří při svých startech ve světě s negat. výsledkem (např. Isinbajevová) Celá tahle fraška se zakládá ne na důkazech ale na pouhých obviněních jakéhosi Korotčenka, který byl v Rusku stíhán právě kvůli machinacím s podpůrnými prostředky a tak zdrhnul do USA. Takže když tě někdo, debílku byť i křivě obviní že žereš malé děti, půjdeš bez důkazů do lochu i s celou rodinou. Souhlas prozápadní debílku?

  OdpovědětVymazat
 5. Ano, dnes nám berou hry, zítra chléb. Na Olympiádu jsem se těšila, ale koukat se nebudu. Uvaluji na tuto americkou taškařici soukromou sankci. Ostatní sportovci a fanoušci by se jich měli zastat, ale to se samozřejmě nestane.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rafinovane poškodzujú 2 krajiny BRIX jednou ranou.

   Vymazat
  2. Rafinovane poškodzujú 2 krajiny BRIX jednou ranou.

   Vymazat
  3. Co je to BRIX?

   Vymazat
 6. "australský Montreal" :-)

  OdpovědětVymazat
 7. Ano, americká chamraď funguje stejně všude na světě. Lže a vůbec jí nevadí, že lži se po letech obrátí v nepravdu a výmysl.
  Zničili tak celé země, jako je libye, irák, ukraina.Dnes zničili olympijskou myšlenku, ty bezbožná hovada, kterým není nic svaté.
  Už totiž na rusáky nemají patrony, tak budou zkoušet , jak kde lstivě a zákeřně ubližovat sportovcům...prasata

  OdpovědětVymazat
 8. Ano, americká chamraď funguje stejně všude na světě. Lže a vůbec jí nevadí, že lži se po letech obrátí v nepravdu a výmysl.
  Zničili tak celé země, jako je libye, irák, ukraina.Dnes zničili olympijskou myšlenku, ty bezbožná hovada, kterým není nic svaté.
  Už totiž na rusáky nemají patrony, tak budou zkoušet , jak kde lstivě a zákeřně ubližovat sportovcům...prasata

  OdpovědětVymazat
 9. Amerikani,Cinani,asi aj ostatni,,poctivi,,pouzivaju ako doping hroznovy cukor miesany s modlidbami.Sef nemeckeho ustavu pre Doping,konstatoval v televiznej diskusii/ARD/,,OH v v Riu budu najdopovanejsie hry vsetkych cias.To bude tragedia,ked nebude mozne na ruskych sportovcov utocit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když se podíváte na statistiku, kde se za poslední léta uvádí počet sportovců usvědčených s použití zakázaných podpůrných látek, zjistíte, že čísla těch usvědčených z USA se moc neliší od čísel sportovců usvědčených z Ruska. Když jsou tedy kolektivně potrestání sportovci jenom z Ruska a vůbec nejsou potrestání sportovci z USA, je to víc než jasně dokazující fakt, že rozhodnutí které bylo vůči Ruským sportovcům přijato má jednoznačně politický rozměr a nemá nic společného s dopingem, jenom se našla záminka, tedy kdyby nebyl doping, našlo by se něco jiného, třeba agresivní politika Ruska a agresivní politika USA je vlastně humanitární pomoc. Všichni vědí a vidí, že celé toto rozhodnutí bude mít dalekosáhlé následky a v případě usvědčení Amerického sportovce z dopingu se budou všichni ptát a co potrestání amerických sportovců a odpověď bude, že Amerických sportovců se to netýká, protože to co přichází z USA je všechno demokracie a humanita a to včetně dopingu. Je to tedy tak, že USA, které v současné době vyhrožují celému světu atomovými zbraněmi začnou diktovat celému světu ve všech oblastech života a tedy i v oblasti sportu všechno včetně toho, kdo bude nebo nebude na Olympiádě, kde vyhraje, kdo ne. Je jisté, že se sportem to již nemá nic společného a takové sportovní zápolení s předem určeným vítězem nemá ani cenu.

   Vymazat
  2. 22:48- USA využívají lépe technologii moci. Na "špinavé" práce mají "nevládky" a soukromý sektor. Kdo to nechápe, diví se ale jako "kladivo na čarodějnice" je to účinné. Blbců, nechápavých a manipulantů je na světě "něúrekom"!

   Vymazat
 10. Zaslechl jsem, že tato látka nejdříve nebyla na seznamu zakázaných látek, ale později se na něj dostala a snad ty uchovávané starší vzorky ji obsahovaly. Koho se to týkalo a v jaké době se asi nedozvíme, neboť údajně byly předčasně zničeny.
  Určitě to měl přezkoumat nezávislý soud a vydat prohlášení o zjištěných skutečnostech a porovnat vzorky i v dalších laboratořích jiných zemí.
  Možná se MOV bude ještě obtěžovat na základě čeho byl oprávněn a vydal toto rozhodnutí.

  OdpovědětVymazat
 11. ono je to šumafuk stejně olympijska myšlenka je davno v konečniku apropo zkusil někdo najit jedno amatera mezi tlupami profihraču z marketinkovych staji ani vovar si neoblika olimpijske triko přes sve vypasene pandero sadarmiko a vo tom to je jako ktery profi sportovec nedopuje a jako ktery polityk vědomě nelže

  OdpovědětVymazat
 12. Olympijské hry v Riu? Jaké? Pro mě neexistují!

  OdpovědětVymazat
 13. Medaile z atletiky se stanou v Riu sračkou, která bude velmi dlouho smrdět.

  Sympatie k Rusům u nás zajisté porostou, zatímco sympatie k těm, kteří za nás mají protestovat, ale mlčí, se budou dále snižovat.

  Zrůdné rozhodnutí se týká také paralympiků. Kam až tato tzv. demokratická společnost dospěla?

  OdpovědětVymazat
 14. To mne dost zarazilo, že počali uvažovat o vyloučení ruských sportovců z paraolympiády. Tak to je fakt třešnička na dortu. Čeho je moc toho je příliš. Jako velký příznivec Ruska i Putina takhle obrovskou stupiditu mohu jen přivítat.Jen ať západní demografický svět tu jeho svobodu a spravedlnost projeví v plné parádě. Možná se podaří, že zpráchnivělou, pokryteckou a lživou podstatu těch západních hodnot konečně pochopí i někteří zabednění ze zabedněných.

  OdpovědětVymazat
 15. Zaujímavé, nikdy sa neuplatnuje kolektívna vina ( to by tu už podrezavaci a teroristi tzv. ko..z..by) davno neboli ale na ruskych športovcov to plati ....špinavá politika

  OdpovědětVymazat
 16. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 17. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 18. Zaujímavé, nikdy sa neuplatnuje kolektívna vina ( to by tu už podrezavaci a teroristi tzv. ko..z..by) davno neboli ale na ruskych športovcov to plati ....špinavá politika

  OdpovědětVymazat
 19. Podle tohoto pravidla kolektivní viny by všichni migranti, po provedených vraždách v
  Evropě, měli být okamžitě vrácení do zemí svého původu. Přeci tak by to bylo spravedlivé.

  OdpovědětVymazat
 20. Vo Washingtone nie sú príliš invenční. Skôr tak tupo stereotypní. Bojkotovali LOH v Moskve, počas ZOH v Soči zorganizovali prevrat v Kyjeve...Ešteže som na také sprostosti imúnny ešte z dôb reálsocializmu. Proste, Lenin alebo Ewening. Jeden za 18, druhý bez 2 za dvadcať.

  OdpovědětVymazat