Reklama

neděle 24. července 2016

Vždyť vy, Amíci, dopujete nejvíc ze všech! - Jistě, ale potrestáme za to Rusko.


Lubomír Man
24. 7. 2016
Představme si situaci. Učitelka oznámí žákům: „Zjistila jsem, že tady František Vejvodů opsal minulý test z učebnice, kterou si držel pod lavicí na kolenou. Budete za to potrestáni všichni. A to tak, že dnes zůstanete dvě hodiny po škole a doma napíšete tisíckrát větu Opisovat se nemá!“ Nevím, ale mám za to, že učitelka takovéhoto formátu by se ve svém povolání dlouho neudržela, a pokud by podobně spravedlivě řádila i nadále, ocitla by se nejspíš v blázinci .


Ale hleďme: V nejvyšších instancích světového a olympijského sportu se takovýto přístup k údajnému přestupku sportovců uplatňuje – a s výjimkou podobným způsobem potrestaných nevolá svět na pomoc svého doktora Chocholouška, ale naopak - mlčí jako hrob.

Spustila se ta neuvěřitelná historie v listopadu 2015, kdy Mezinárodní antidopingová agentura WADA, sídlící v kanadském Montrealu, vydala zprávu, že pět ruských atletek (víceméně neznámých jmen), bylo usvědčeno z dopingu, a na základě tohoto obvinění doporučila, aby jak jim, tak i pěti ruským trenérům a funkcionářům byl udělen doživotní zákaz působení ve sportu. Brzy poté suspendovala Mezinárodní atletická federace VŠECHNY ruské atlety ze VŠECH mezinárodních sotuěží, a ruská antidopingová agentura RUSADA byla zbavena svých pravomocí. V červnu 2016 pak rada Mezinárodní atletické federace rozhodla o zákazu startu ruských atletů na letní olympiádě v Riu. Nato skupina více než 60 takto postižených atletů požádala o výjimku z tohoto zákazu, ale Mezinárodní sportovní arbitráž (CAS), v tomto měsíci jejich odvolání zamítla.

Takže spadla klec, za pět z dopingu údajně usvědčených ruských atletek bude pykat celá ruská olympijská ekipa, včetně takových hvězd, jako jsou tyčkařka Isinbajevová, překážkář Šubenkov, či oštěpařka Věra Rebyrková a další a další.

Jak je celý příběh šokující i absurdní, dosvědčuje případ posledně jmenované Rebyrkové. Hodila letos oštěpem 67, 3o a jako jediná na světě tedy dál, než naše Barbora Špotáková, ale s Barborou v Riu soutěžit nebude. Původně závodila za Ukrajinu, ale protože se narodila na Krymu, rozhodla se reprezentovat Rusko – a tím se z účasti na olympiádě odepsala. Jako občanka Ukrajiny, které dle vyjádření někdejšího vysokého činitele EU Němce Verheugena vládnou fašisté z masa a kostí, by měla bránu k účasti na OH otevřenou dokořán, ale coby Ruska, kde prezidentuje Putin, se proměnila v páriu, který už na světovém atletickém kolbišti nemá co pohledávat.

Je možno šikanu, jíž jsou dnes Rusko a její občané vystaveni, vyjádřit křiklavějším případem? A to na rozdíl od dopingových poměrů v USA, kde v letech 1988 až 2000 byla z dopingu usvědčena celá stovka atletů – mezi nimi i slavný Carl Lewis, před časem s velkou úctou interviewovaný Markem Ebenem Na plovárně ČT – avšak byla „potrestána“ jen napomenutím - a sám Lewis se poté se vší pompou, jeho velikosti přiměřenou, účastnil olympiády v Soulu

Četl jsem v dnešních novinách prohlášení naší rychlobruslařky Martiny Sáblíkové, týkající se jejího možného startu v olympijské cyklistické časovce. Píše v něm:

„Možnost startu na letní olympiádě je samozřejmě výzvou a zároveň cílem, pro který jsem s celým týmem dlouho a tvrdě pracovala, a nejistota startu v závodě a možnost brzkého návratu domů jsou tedy pro mě velkým strašákem.“

Četl jsem to prohlášení a ptal jsem se sám sebe, zdali jeho autorka, ale nejen ona, ale i ostatní sportovci od nás či ze světa, pomysleli kdy i na nešťastné atlety Ruska, kteří stejně jako naše Sáblíková dlouho a tvrdě pracovali, ale na rozdíl od ní si už definitivní ortel o svém vyloučení z mezinárodního soutěžení vyslechli. Dokáží si ti šťastní, kteří do Ria jedou, představit, jak všem těm Rusům a Ruskám, bezdůvodně od her odstaveným, asi je? V jaké trýzni a snad i agonii v těchto dnech žijí? Či na to, jak neúplně se budoucí olympijští vítězové z Ria budou těšit ze svých příštích medailí při vědomí, že téměř jedna šestina světa i s jejich sportovci byla ze soutěže o ně vyloučena?

Vyloučena - a za co vlastně? Za jaký to hřích? Že žijí v zemi, která má příliš mnoho přírodního bohatství, což není spravedlivé, jak se vyjádřila Madeleine Albrightová? A že přesto, že to není spravedlivé, jak ona míní, není ta zarputilá země ochotna své přírodní bohatstrví, či aspoň podstatnou jeho část, Spojeným státům předat?

Na to, a na nic jiného dnes Washington čeká. A dokud se nedočká, bude se ďábel, usazený v jeho vládních zdech (což není výrok můj, ale člena někdejší Reaganovy vlády Robertse), šířit dál. Dnes šátrají jeho pářaty ve světovém hospodářství a vyhlašují v něm protiruské sankce, řádí v mezinárodní politice i ve sportu, a zítra to bude kompletně v celé oblasti umění a kultury. Propánakrále, jak dlouho ještě budeme ty nešťástníky trápit, dokud nedostanou rozum, nezvednou ruce nad hlavu, nestáhnou kalhoty a neřeknou:

Tady to máte, pojďte si vzít, kolik toho unesete!

67 komentářů :

 1. Já to pochopil že jde o zástupný trest pro ruskou vládu a ne pro ty sportovce! Tenisti dnes dostali Free a jedou! Takže to je svaz od svazu. Tam to zdůvodnili tím, že ruská vláda to kryla a přesto že byla varována nepodnikla patřičné kroky k nápravě včetně požadovaného odvolání ministra sportu. Samozřejmě že je za tím politika - a to z obou stran a sportovci to jen odsrali za jiné! Šlo o to vyvolat nespokojenost ruských občanů s vládou, což se zčásti i podařilo, jak čtu ruské opoziční weby. K té by došlo tak jako tak - ať by vláda přijala doporučená opatření - pak by byla peskována za slabost a podbízení se Západu, tak i za situace jaká nastala nyní, kdy nikdo nebyl volán k zodpovědnosti a mnozí se zlobí že vláda neudělala dost, aby atleti na olympiádu mohli odletět ...

  OdpovědětSmazat
 2. Snaha o sebrání možnosti účastnit se OH není jediná, jak zavléct špinavou politiku do sportu Jak jednou řekl soudruh Ivan Gabal(KDU-ČSL), bylo by třeba vzít Rusku pořádání MS ve fotbale, údajně proto, že RF po něm moc touží a navíc to poslouží propagaci Ruska!!! (tyto noty mu zřejmě nechal zazpívat soudruh Bělobrádek,který si pro ně pravidelně do USSA jezdí výměnou za jidášovy dolary pr svou pidistranu) A z tohoto dračího hnízda pochází i současné politická sankce proti atletům RF. To Hitler sice nebyl rád, když v Berlíně vítězili černoši,ale vyloučit černochy z OH si nedovolil ani navrhnout. Občas vznikají akademické diskuze na téma zda by bylo možné, aby se někde ve světě podobná zrůda jako byl Hitler opět objevila.Už se začínají objevovat, ale odmítají vědět, jak agresor Hitler skončil.

  OdpovědětSmazat
 3. Moc pěkně a pravdivě napsané, děkuji. Tohle se z veřejnoprávní TV Kalousek nedozvím.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No jasně že se to nedozvíte, když je to snůška slátanin !! bývalého redaktora soudruha Mana !

   Smazat
  2. Mám rád vypatlance 15:38 skořábka u řiti a v hlavě spoušť.

   Smazat
  3. Soudruh byl tvůj debilní otec co zplodil za jednobuněčný odpad, hňupe 15:38

   Smazat
  4. 3 x anonymove a 3x nic nerikajici komentar k tematu, zase nekomu ego neda spat a pocit menecennosti si vybiji nacistickymim nadavkami hodnych spise pro zidy od jejeich otrokraskych sionistickych lidru kteri je nechali zarvat v koncentarcich,odpad je pro Vas jeste slusne slovo. Zjamlo by me co jste meli ve skole z dejepisu ale to je fuk .I kdyby jednicky tak Vas tam neucily ze zid marx a jeho nasledovatel trotskyj byly ti co verejne hlasaly genocidu slovanu ..a vy tady stejne rvete jak zfanatizovani dementi.vite hovno a delate ze sebe chytraky ze vite neco o komunismu.nejlepe je vedet ale zustat nestranny ,,,jak je videt vy jste si vybraly nenavist v podobe komunismu ale uz vam unika ze za to nemuze vyse zminovany autor ci koment ale je to jen dalsi system vytvoreny sionisty,chazary,araby a jim nalezici -zido krestanstvi ,isalm,revoluce od francie po rusko,kolonialismus ,kapitalismus,komunismus ,multikulti nazi henocida.vse je jen kanibalismus na lidech a prirode ..sionisticka jezuitska rakovina ktera sezere lidskou rasu a nebo ji se necha sezrat sama sebou

   Smazat
 4. Když se podíváte na statistiku, kde se za poslední léta uvádí počet sportovců usvědčených s použití zakázaných podpůrných látek, zjistíte, že čísla těch usvědčených z USA se moc neliší od čísel sportovců usvědčených z Ruska. Když jsou tedy kolektivně potrestání sportovci jenom z Ruska a vůbec nejsou potrestání sportovci z USA, je to víc než jasně dokazující fakt, že rozhodnutí které bylo vůči Ruským sportovcům přijato má jednoznačně politický rozměr a nemá nic společného s dopingem, jenom se našla záminka, tedy kdyby nebyl doping, našlo by se něco jiného, třeba agresivní politika Ruska a agresivní politika USA je vlastně humanitární pomoc. Všichni vědí a vidí, že celé toto rozhodnutí bude mít dalekosáhlé následky a v případě usvědčení Amerického sportovce z dopingu se budou všichni ptát a co potrestání amerických sportovců a odpověď bude, že Amerických sportovců se to netýká, protože to co přichází z USA je všechno demokracie a humanita a to včetně dopingu. Je to tedy tak, že USA, které v současné době vyhrožují celému světu atomovými zbraněmi začnou diktovat celému světu ve všech oblastech života a tedy i v oblasti sportu všechno včetně toho, kdo bude nebo nebude na Olympiádě, kde vyhraje, kdo ne. Je jisté, že se sportem to již nemá nic společného a takové sportovní zápolení s předem určeným vítězem nemá ani cenu.
  USA mají již rozehranou hru na znemožnění pořádání fotbalového mistrovství světa v roce 2018 v Rusku. Jinými slovy, Američané říkají asi toto: Putin se nám Američanům nelíbí, nepokračuje v politice Jelcina, neprodává Rusko nám Američanům, nezadlužuje se u nás Američanů, odmítá předat veškeré Ruské surovinové zdroje nám Američanům a proto pokud Rusové Putina budou volit musí si uvědomit, že to není v souladu s přáním USA a proto Ruský lid musí počítat, že proti Rusku budou vedené veškeré možné akce v celém světě, tak aby se naplnil cíl Ameriky udělat z Ruska kolonii USA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Možná jste si nevšiml, že ty dopující Američany odhalily většinou jejich domácí laboratoře, pracující pro americkou antidopingovou agenturu, a potrestaly je domácí sportovní svazy.
   Zatímco na ty ruské došlo jenom tehdy, když jim doping dokázali někde na závodech mimo Rusko.

   Smazat
  2. "Možná jste si nevšiml, že ty dopující Američany"...Kde si toho máme všimnout! Že by naše presstitutky o nich v Bakakalolistech, či v Burešbabišnovinách psaly, nebo snad nedejbože sám Váleček o nemravnosti dopingu jako takového (padnikomupadni!) mezi efektními tanečními figurami svými ve Stárdencu objektivně pohovořil? (socka)

   Smazat
  3. Kde si toho máte všimnout?
   U MUDr. Davida se vám to samozřejmě nepovede.

   Smazat
  4. Z Ruska sa nikdy nestane kolónia USA,je to hrdý národ, ja skôr predpokladám, že v USA sa bude čo nevidieť platiť rubľom

   Smazat
  5. Všichni nejsme gogo! Parafráze na p. Hlinomaze.V.J.Horák

   Smazat
 5. Faktem je, že Olympiáda profesionálních sportovců, již zdaleka není Olympiádou, která byla dříve a týkala se jenom amatérských sportovců. Jak se peníze v tak velkém množství dostaly do sportu, tak to není již ani sport, ale jenom sprosté kupčení. Vyloučením Ruských sportovců se dosáhne toho, že v soutěží národů budou všude vítězit Američané a v některých disciplínách i sportovci z jiných kolonii USA a dalším efektem toho všeho bude, že peníze za reklamu poputují zákonitě do rukou opět Američanů a o to právě také jde až v první řadě. Samozřejmě je to záminka rozehrána CIA a tedy USA. To už sportovci USA by dávno museli být vyloučeni od doby, kdy byli usvědčeni jejich atleti, včetně sprinterů jak mužů tak i žen a na Tour de France by Američané startovat nesměli již take dávno, nejmíň od okamžiku, kdy byl usvědčen z dopingu jejich slavný cyklista. Má to jednu pozitivní stránku věci a to slyšet v televizi prohlášení jednotlivých sportovců, kteří vyloučení Ruských atletů schvalují všemi deseti a při jejich vyjádřeních si člověk uvědomí, že se nic nezměnilo a propaganda pracuje stejně jako pracovala dříve za studené války.

  OdpovědětSmazat
 6. Ve všech názorech nezaznívá možná to podstatné. USA a ostatní demokracie všemožně podporují soukromý sektor. Tedy Rusku se hlavně vyčítá, že doping údajně byl řízen státem. No a v západních demokraciích je řízen soukromými farmacetuickými a chemickými koncerny. Tak tedy podle USA pokud se tyto svinstva dějí v soukromé svéře je to OK.

  OdpovědětSmazat
 7. Je fakt, že Američané všechnu špínu řídí přes neziskovky. Vláda tak vychází relativně čistá i z těch nejhorších věcí, za jaké kde ve světě Američané mohou. Stačí ovládat peněžní toky a někde stranou, u kafe, dát příslušné zadání. Každý, kdo se zajímá alespoň trochu o vrcholový sport ví, že dopují naprosto všichni. Ať na východě, nebo západě. A vědí to i lidé v národních olympijských výborech. Jenom hrají mrtvé brouky. Každý sportovec, nebo tým, má tým specialistů, kteří se zabývají tím, kterým přípravkem pro toho, kterého sportovce. Kdy brát a kdy přestat, aby se ještě projevila účinost dopingu a ten byl co možná nejméně detekovatelný v moči borce stávajícími metodami. Stačí si vzpomenout na Lence Armstronga a jeho tým chemiků a "zdravotníků", kteří mu čistili krev. A byl za to potrestán celý americký cyklistický svaz? Nebo dokonce všichni amričtí olympionici?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Armstronga usvědčili a potrestali Američani, co mají na starosti boj proti dopingu.
   Ti, co mají, nebo lépe řečeno měli by mít na starosti boj proti dopingu v Rusku, byli usvědčeni, že falšují výsledky ruských sportovců.

   Smazat
  2. No nie je to tak úplne pravda, že sami američania. Armstrong sa priznal sám. Treba si pozrieť dobrý film "Pád legendy" The program.

   Smazat
  3. Tak to jste na omylu. Armstronga z dopingu obvinila americká antidopingová agentura, prokázala mu ho a odebrala mu všechny tituly a trofeje. Armstrong se bránil žalobou, ale neuspěl.
   Teprve po čase přiznal, že dopoval.

   Smazat
  4. Ako je možné, že mu nič nedokázali a ak by sa nepriznal, tak je do dnes čistý. No a nedokázali mi nič preto, že mu nič dokázať nechceli. Celé je to podivné. Po pretekoch nenajdu nič a za 8 rokov hurá ten a ten dopoval. Ako je to možné?

   Smazat
  5. Umíte možná číst, ale porozumění textu rovná se nula.
   Doping mu dokázali, ne že nedokázali. Přiznal se až potom.

   Smazat
  6. Pro gogo (8:52):
   Když už jsme u Armstronga, tak ten dopoval po několik let, aniž byl kýmkoliv usvědčen.
   Provalilo se to mj. i proto, že jedním z nechtěných následků dlouhodobého braní anabolik byla jeho rakovina.
   V USA totiž existovaly (a možná i dnes existují) celé výzkumné programy, jejichž cílem je (metabolické, fyziologické a biochemické) překrytí podpůrných látek v těle. Aby je ani soudobými analytickými technikami nebylo možno odhalit. (přiznali to v souvislosti s případem zázračné sprinterky a dálkařky Marion Johnsonové).
   Neříkám, že to je vládní politika, ale politika firem zabývajících se tímto špinavým byznysem je to určitě ...

   Smazat
  7. Pro GoGo tyto zvratky nejsou o dopingu, ale o diskreditaci ruska ty pako bez mozku.

   Smazat
  8. Pro Františka Opluštila:
   Nepopírám přece, že Armstrong dlouho dopoval a že mu to procházelo, protože těžil z výzkumu soukromých firem. Podstata toho, co říkám, je práce národních antidopingových laboratoří, respektive rozdíl mezi nimi. Jestliže té americké vyčítáte, že byla o krok pozadu za dodavateli steroidů a dalších svinstev, takže je sportovci někakou dobu brali, než se ty konkrétní látky ocitly na seznamu zakázaných a bylo známo, jak je zjišťovat, pak to není totéž, co vyplynulo ze zprávy WADA v souvislosti s ruskými laboratořemi, tj. konkrétní podvody, výměny vzorků, zatajování pozitivních testů.
   V Amrice probíhá neustálý boj mezi antidopingovými institucemi a lidmi, kteří dopují, i těmi, co na nich vydělávají. V Rusku sice lidi dopují a jiní na nich vydělávají, ale instituce, které proti tomu měly bojovat, to ve skutečnosti kryly.

   Smazat
  9. Pro gogo (06:20):
   Rusko nepopírá, že jeho někteří sportovci dopovali. Je ostatně celosvětový nešvar. A rovněž tak i Rusko jej odmítá!
   A okolnost, že v Rusku údajně státní instituce kryly doping, se podle oficiálního vyjádření ruských představitelů zakládá na zcela lživé informaci od jednoho prodejného práskače, a taky jedné koupené atletky, která si tím vydělala na další živobytí v USA.
   Celá tato "aféra" není ničím jiným než jen nechutnou epizodou v mediální válce Západu (a hlavně USA) proti Rusku.
   Které je (podle nich) potřeba v očích mezinárodní veřejnosti diskreditovat, izolovat, ba i zhnusit, a prezentovat jako zločinné.
   Je to jako v tom přísloví: ... zloděj (nejvíce) křičí "chyťte zloděje!!"

   Smazat
  10. No a proč se teda v květnu ministr Mutko /sám podezřelý z krytí/ dopingu omlouval v květnu pro Sunday Times "za závažné dopingové prohřešky" a proč řekl, že za selhání jsou podle něho zodpovědní sami atleti, jejich trenéři a ruský atletický svaz?
   To si to od té doby rozmyslel?
   Samozřejmě se zapomněl zmínit o smutné úloze moskevské laboratoře.
   Je zajímavé, že si tam Rodčenkova tak dlouho pěstovali, i když věděli, že jeho sestra kšeftuje s drogami.

   Smazat
 8. Zpolitizováním celé aféry se mi celé LOH zhnusily. Sport, ať už s dopingem, nebo bez něj, by měl lidi spojovat, a ne rozdělovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak já je budu jako zpolitizované ignorovat, nemají pro mě hodnotu ani zlámané grešle, je ubohé k čemu se amíci sníží, jsou hnisavým vředem této planety.

   Smazat
 9. Vážení, pravda je taková, že v drtivé vĕtšinĕ budou vítĕzi soutĕží na OH sportovci s nejpropracovanĕjším dopingem a ti co nic neberou ať tam radĕji ani nejezdí!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně - ale pravděpodobně atleti RF tam nakonec nepojedou, takže alespoň v těchto disciplínách bude trochu fair play.

   Smazat
 10. Včera v rádiu překladatel a expert na Rusko Dvořák se ukecl, že nějaký olympijský ruský medailista z Číny řekl, že na té olympiádě bylo testováno asi 150 Rusů, 15 Američanů a žádný Číňan (patrně proto, že byla olympiáda v Číně) a ty vzorky jsou uchovány a tak teďka můžou testovat až do aleluja, protože mají řádově více testů od ruských sportovců, takže najít můžou něco akorát u nich.

  OdpovědětSmazat
 11. Zapomněli na to, že tímhle se stávají olympijské hry nezajímavými, upřímně, většinou lidi zajímalo, jak dopadne souboj Rusko Amerika. Tak teďka budou zírat akorát na vítězství Američanů na všech frontách a to bude bavit tak akorát skalní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tímto jste se prozradil, že žijete v minulém století. Už se vzpamatujte soudruzi - KSČ = konec starých časů !

   Smazat
  2. Bude soutěžit Poserplína.....jak vstát z nočníku,neposrat se,nepochcat se a nezmatlat se rovnou na tribuně.....aby ho čokovopice mohla dekorovat za Vrchního kolaboranta!!!!!To budou lejnohavloidi plácat i ušima!!!!!

   Smazat
  3. A ty kozomrde ses ještě ani nenarodi a už s tebou roste zika pro 15:41

   Smazat
 12. Zde je odkaz, kde se píše, že první země v dopingu jsou USA, pak Rusko a také na čelních místech jsme i my. http://data.blog.ihned.cz/c1-61572380-cesi-jsou-na-svetove-spicce-dopingu-duvodem-je-kulturistika-a-marihuana

  OdpovědětSmazat
 13. Ruští atleti doplácejí na to, že jim domácí antidopingová agentura nebyla schopna zajistit důvěryhodnou licencovanou laboratoř , která by garantovala dlouhodobé sledování jejich přípravy. Bez falšování výsledků, z kterého byly usvědčeny ty dosavadní. To je všechno.
  Ruské atletky pláčou, ale na špatném hrobě. Že se k zákazu schyluje, jim mohlo být jasné už po zveřejnění loňské zprávy WADA.
  Ruské ministerstvo ani agentura nepodnikly nic směrem k domluvě, jak tu situaci řešit ve prospěch atletů, kteří nic neberou. Kromě keců o politice a diskriminaci atd.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kecy, kecy, kecičky ! Co asi měli dělat, když právě žádá o americké občanství vedoucí ruské laboratoře, který je v Rusku stíhán za zničení 4000 kvevních vzorků, které zrovna tak jako vinu mohly prokázat nevinu ruských atletů. Tato akce byla dlouhodobě připravována právě k OH2016 i za pomoci samotných prodejných rusáků, kteří byli zaúkolováni podstrčit sportovcům "vhodné" přípravky. Ještě v dubnu 2015 bylo Rusko oceněno Wada za úroveň antidopingové situace v ruské atletice. Od té doby se ovšem poněkud změnilo zadání se strany světového četníka. Jestli mě něco přkvapilo, tak to, že se Bach (MOK) nenechal vydírat. Každopádně to pěkně smrdí, stačí se podívat na kauzu meldonium. Které bylo najednou od ledna t.r. zařazeno (a podle lékařů) zcela nesmyslně mezi zakázanou látku, aby se pak následně řešilo co s tím. Smůla meldonia (a Ruska) je v tom, že se nejedná o preparát vyráběný na západě, ale právě v Rusku. Na západě funguje ucelený řetězec výroby a krytí schválených prostředků. No není to nádherné, když máte pod palce WADA, výrobce i akreditace antidopingových laboratoří pod jednou střechou ?!

   Smazat
  2. Meldonium bylo jako zakázaná látka nahlášené už v září minulého roku, s účinností od ledna. Že to někdo užíval plnými hrstmi, nebude asi vina antidopingových komisařů.
   Rodčenka nikdo z nich nebere za pravdomluvného anděla, všechna jeho tvrzení se ověřovala.
   Agenturu WADA nikdo pod palcem nemá, ani její akreditační pravomoci vůči laboratořím.
   Mimochodem, těch akreditací v poslední době odebrala nebo pozastavila několik, většině laboratoří se podařilo splnit podmínky k opětnému udělení.
   Že to nedokázali v Moskvě, jim podle mne nebránilo, aby vzorky nechali ověřovat jinde. Třeba v Německu, jak to dělá naše národní agentura.

   Smazat
  3. Svatá pravda, celé to byl cílený, dlouhodobý plán s vydatnou vlastizrádnou pomocí Páté kolony v Rusku. Všivým Amíkům je každý způsob diskreditace a ponížení Ruska a zvlášť p.Putina dobrý, a když za taková svinstva luxusně zaplatí...

   Smazat
  4. A nejstrašnější je, když hlavou té páté kolony je sám ministr sportu. :-)

   Smazat
  5. pro 1002: Rusové a ruský stát má hodně másla na hlavě. Malým připomenutím toho je i skutečnost, že prakticky všichni sportovní funcionáři, kteří do skandálu mohli být zaplateni mezitím byli vyhozeni. Kdyby to v ruském sportu bylo čisté, tak by "Putin" (obrazně řečeno) takhle nejednal.
   Přečtěte si tu zprávu, jsou tam náčrtky, vzadu fotky a popisy několik případů, jak stát mařil testování. https://wada-main-prod.s3.amazonaws.com/resources/files/20160718_ip_report_final3.pdf
   Podle mne trest je exemplární ale v tomto případě správný. Měli dva roky na to - aby s tím něco udělali. A ve výsledku nic = patří jim to.

   Smazat
  6. Ty najivní toubo gogo, řádným příkladem dopingu je bebochlap Williemsová, k tomu není co dodat a můžeš obhajovat co chceš. Okecávat můžeš co chceš trole z evropských hodnot.

   Smazat
 14. Rozhodnutím vyloučit ruské sportovce za doping byl nastaven precedens. Bude zajímavé jak bude postupováno vůči jiným zemím až se provalí, že jejich sportovci dopují nebo jinak podvádí. A ono se časem provalí, samozřejmě, když máte výkony na hranici možností lidského organizmu. Bude zajímavé jestli také budou vyloučeni. Měli by. Že je sport už jen špína a reklamní biznis je velice dobře patrné z dění v Českém fotbale a podobné ještě horší to musí být na mezinárodní úrovni. Stejná špína jako EU. Prostě si určitá kategorie lidí z toho udělala luxusní živobití. Kde je duch sportu a férovosti. Jen křivárna, honba za penězi a přeplácení sportovců, kteří nic pro civilizaci neprodukují ani hodnoty sportu. Jsou to jen reklamní a medicínští pokusní králíci. Nakonec není důvod nějak truchlit, že Rusové nebudou na OH. Zhasne kvůli tomu slunce? Přestane se točit Zeměkoule? Budou snad potraviny levnější nebo kvalitnější? Budeme se díky tomu mít lépe? Ne jen jeden tým dobře cvičených gladiátorů se nezůčastní šaškárny pro lidi a velkého tržiště peněz. Těch šaškáren je i bez toho dost. Nakonec nám to vynahradí muslimští migranti a jejich příznivci multikulti obohacení. Takže jen jedna špína v dnešním světě vylezla nahá na povrch, ale je to pro někoho ještě překvapivé?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  2. Nepochybuju, že se v budoucnosti provalí mnohokrát, že někdo dopoval.
   Ale tady jde o něco jiného.
   A tak doufám, že stejně jako v ruském případě se bude postupovat vždycky, když se zjistí, že ti, co měli sportovce kontrolovat, ve skutečnosti doping kryli. Takže v důsledku toho nemohou vinou ztráty důvěryhodnosti garantovat žádnému sportovci, že nic nebral.
   O nic jiného v ruské aféře nejde.

   Smazat
  3. Gogo věcně máš pravdu, ale Rusko je ve specifické historické situaci do kterého ho opětovně obřezanec dostal a nemůže jináč! Putin je hlídán opozicí na každém krůčku a jsa znalý dějin ví, kam smí a kam už nesmí šlápnout bokem z vytýčené ruským národem trasy! Koukni jak dopadl Alexandr II. Car Osvoboditel! Dal nevolníkům svobodu, osvobodil od Turka i Černohorce, Srby, Bulhary, Makedonce a Rumuny. Ale - pak se posral před Židem! Jistý lord Benjamin Disraeli, protosionista, se stal za konzervativce britským premiérem. Pomocí tisku svých souvěrců se mu podařilo otočit britské veřejné mínění, které sympatizovalo do té doby s křesťanským Ruskem podobně jako vůdce Liberálů Angličan Gladstone. Když se Disraelimu podařilo přesvědčit Brity - jejich většinu, že "Rusko je třeba zastavit", zahájil protiakce. Ruská vojka již stála 15 km od Cařihradu a pád Osmanské říše byl otázka dnů. Tehdy vyslal flotilu do Středomoří a začal carovi vyhrožoval novou Krymskou válkou! Sultán za to dal Britům Kypr! Největší podlost Disraeli završil tím, že do protiruského komplotu zavlekl i německého kancléře Bismarcka a ten svolal Berlínskou konferenci, na které donutili cara vzdát se i těch výsledků, které dosáhl již tak vynuceným sanstefanským mírem (San Stefano je místo u Cařihradu, kde se Turek vzdal Rusům). Po přijetí výsledků Berlínské konference popularita cara v Rusku začala prudce klesat, opozice sílila a vše vyvrcholilo jeho zavražděním o tři roky později.

   Smazat
  4. Takže když Isinbajevové vysvětlíš, že za její neúčast v Riu může Disraeli, nebude se ptát, jestli to náhodou není vina ruské antidopingové agentury a ministra sportu. Asi tak?

   Smazat
  5. Ne, ale postavíš ji před volbu - buď je "célebrita" jako jsou mnohé petrohradské a moskevské "kavárnice" typu Xenia Sobčak, které nemohou Putinovi a obecně všem Rusům přijít na jméno s tvrzením že "jediným chytrým Rusem může být Jevrej" a pak na sebe uvalí hněv ruských vlastenců, nebo je vlastenka a stojí si za tím co řekla: "Je to politika ... Aspoň si všichni ti pseudo-čistí atleti můžou oddechnout a získat pseudo-zlaté medaile. Vždycky se báli naší síly," - https://www.sport.cz/loh/atletika/clanek/794891-rekordmanka-s-tyci-se-po-vylouceni-rusu-certi-diky-ze-jste-pohrbili-atletiku.html

   Čímž na sebe uvalila hněv kavárníků všech zemí ( spojte se!):)

   Smazat
 15. Úroveň dopingu nejlépe ilustruje fotografie, kde jsou vedle sebe tenistky Williamsová a Šarapovová. Toto foto nepotřebuje další komentář.

  OdpovědětSmazat
 16. zrušiť Olympiády a hotovo - sú zbytočné - najväčším pútačom je reklama na dresoch a vysielaní TV - hneď po doskoku či dobehnutí do cieľa - a o toto ide- nechcú kúpiť reklamu a nechcú predať práva na reklamu - ta kdéééééé ...ideš od válova -!!!!!

  OdpovědětSmazat
 17. Ticho po pěšině.

  ARD odvysílal reportáž o britském gynekologovi Dr. Marku Bonarovi a jeho praxi. Dr. Bonar si pustil pusu na špacír. S tím, že opatruje přes 150 britských špičkových sportovců z různých odvětví a pomáhá jim dosahovat super výkonů. Šlo o tenisty, hráče kriketů, úpolové sporty, cyklisty atd. atd. , ale i britskou posvátnou krávu – hráče fotbalové Premier Legaue. A to nejen jednotlivce, ale i celá mužstva. Arsenal, Chelsea, Leicester.. A přes spolupracovníky snad měl být napojen i na FC Barcelona. Prostě skandál jako hrom!

  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2016/07/25/prekvapive-rozhodnuti-mov-a-velka-ryba-ktere-vypadl-z-huby-zaseknuty-hacek/

  http://www.sportschau.de/doping/video-british-doctor-claims-he-doped-numerous-athletes-englische-version-100.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ARD? To jsou přece ti zaprodanci USA, kteří se vydávali za investigativce a jako první přišli s tím, jak je to s dopingem v Rusku. A teprve na základě jejich reportáže se rozhoupala WADA a sestavila vyšetřovací komisi. 😉

   Smazat
  2. Takže fotbalisti Premier League by fakt na tu olympiádu neměli jezdit.
   A sportovci ze všech dalších odvětví, z nichž se někteří "léčili" u dr. Bonara a národní laboratoř zfalšovala jejich výsledky, samozřejmě taky.

   Smazat
  3. No přesně. Jenže jedny na jejich popud sankcionují a ty druhé nechávají plavat.

   Máš-li ruský pas - bereš a na OH nepatříš.
   Máš-li britský,... - jsi čistý a náš.

   Prostě férovka, jako kdekoli jinde.

   Smazat
  4. To právě není pravda. Kdyby se atlet s britským pasem podroboval antidopingovým kontrolám v Rusku, tak do Ria nejede taky.

   Smazat
  5. 17:44 To jsme ještě nezažili. Zatím uvedené platí pouze jednosměrně. Což od demokratického západu v rámci dvojího metru sedí dokonale.

   Smazat
  6. gogo proč to těm blbum tady na (NR) píšeš,to je jako házet perly sviním.Vždyť jim o dopování nejde ale jen o atlety RF,který jsou pro ně nejlepší na světě.Proč asi?

   Smazat
  7. gogo nesviň druhým diskuzi svýma přihlouplýma kecama.

   Smazat
  8. Gogo, vás troly prozrazuje vaše homoznačka smajlík, víc už nemusíš psát, ten úsměv jen označuje tvou orientaci jandobukvo.

   Smazat
 18. "jeden za vsechny vsichni za jednoho" !!! hhh dyt ty cele OH, MS, ME a vubec vsechny sporty vyjma snad "plivani do terce" jsou zprofanovany dopuje se vsude a ve vsech sportech!!! tak je nechejme dopovat vsechny aneb kdo chce a hotovo! at si za ty nekrestanske "vydelky" doyebe zdravi kazdy dle potreby!!!

  OdpovědětSmazat
 19. zadny sport ale: Money Money Money

  OdpovědětSmazat
 20. Jojo nejdříve se vyhazují diplomaté, pak novináři, pak sportovci,pak ...sakra kolikrát v dějinách tu tohle už bylo

  OdpovědětSmazat
 21. Jsem velikánský sportovní fanda, na olympijské hry jsem se těšil, dokonce jsem si pořídil stříbrnou minci za nehorázné peníze. To co se stalo Rusům je nehoráznost. Olympijské hry pro mě skončily. Otázkou je jestli nechtěli páni bafuňáři vyprovokovat vládu RF, aby se her nezúčastnila. A to by pak byl řev o bojkotu a už by se mohli odebírat Rusům mezinárodní akce. A NÁM BY TAK byly odebrány neskutečné sportovní zážitky jako byly OH v Soči. Doping rozhodně NE , ale zneužívat antidoping je hnus. A kdo jednou dopoval ať zmizí ze sportovní scény a jeho jméno je navždy vymazáno ze všech síní slávy.

  OdpovědětSmazat
 22. Ať jdou celé OH do prdele!!!! Odporná politická žumpa samozvaných SS vládců světa!!! Zničili polovinu světa a teď poserou i olympiádu!!! USa jsou největším výrobcem,
  uživatelem, zneuživatelem, distributorem, dopingových látek, ovládající celý SS sport. A všechny ty "antidopig.spolky", řídí, ovládají a platí zase jen a jen prašivci z USA....

  OdpovědětSmazat
 23. Toto už nejsou OH , byla neskutečně zneužita celá myšlenka a podstata olympiády ve prospěch ZLA!
  Budou to jen sportovní karnevalové hrátky vyvolených pod taktovkou emerických hajzlů.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.