Reklama

.

.

pondělí 18. července 2016

Zamyšlení nad slovy státníka Putina


Luděk Prokop
18. 7. 2016   

Mnohdy se jeví, že zaměstnanci masmédií nemohou mít žádné potomky. Žádné děti, žádná vnoučata. S bohorovností těch, kteří je ovládají, přiživují válečnou atmosféru a připravují veřejnost na myšlenku nevyhnutelnosti války. Zarputile a usilovně „vyrábí“ představu o jediném nepříteli lidstva, o agresivním Rusku. Z řad volených zástupců lidu, tu a tam ojediněle zazní nebetyčná nehoráznost typu - atomová válka s Ruskem, by byla válkou za svobodu. 


Bombardování při agresi západních mírotvorců do cizí země, bylo ikonou demokracie nazváno, vzdor zabitým a zmrzačeným dětem, „bombardováním humanitárním“. Rozšiřování počtu základen NATO kolem Ruska, je vydáváno za obranné akty a obranné reakce Ruska jsou vydávány za agrese. Stejně tak rostoucí počet agresivních provokací vůči Rusku, je vydáván za mírotvorné, plně oprávněné zastrašování našeho jediného a společného agresivního nepřítele, při čemž jakékoli jeho reagování na sílící provokace, slouží jen za důkaz o jeho agresivitě.

 Veřejné mínění je masovou manipulací připravováno na oprávněnost vyvolání války se zmíněným jediným nepřítelem. Nepřítelem vydávaným za izolovaného agresora bez spojenců, takže jeho zničení by mohla být brnkačka. V zájmu takových a podobně absurdních myšlenkových pochodů, se zaměstnanci masmédií raději nevěnují dostatečně plně reálným úvahám o silně pravděpodobném spojenectví ve zbrani, mezi Ruskem a Čínou. Případně o spojenectví i s dalšími zeměmi, pro které je vývoz demokracie a její vnucování, často násilnické vnucování, vnucování zvyklostí demokratické morálky západních zemí, zcela nepřípadné a nestravitelné. A tohle všechno může vyústit do atomového armageddonu.

Demokratická média se odmítají zabývat takovými prkotinami. Proč asi? Zamýšlení nad pravděpodobností takových a souvisejících možných reálií, by mohlo vést k masovému odporu drtivé většiny lidí, proti válce, proti přípravám války a proti tvorbě válečné atmosféry. A to se evidentně vládcům nad masmédii nehodí do jejich záměrů. O tom zda a jak skvěle, jsou tito mediální vládcové na válku, řešící přelidněnost na naší planetě připraveni, lze jen spekulovat a fabulovat. Stejně tak i o jejich podzemních betonových sídlech připravených k přežití vyvolených v relativním pohodlí, nebo o tom, zda jejich představy o nadvládě nad světem, který po Armageddonu ještě možná zůstane, mají jakékoli opodstatnění, zda vyvolení soudruzi, nebo jejich akademičtí pohůnci, neudělali ve výpočtech nějaké matematické, prognostické, či jiné chyby.

S pravděpodobností, hraničící s jistotou lze říct jediné. Pokud se kdokoli ze zástupů masmediálních zaměstnanců, připravujících nás na nevyhnutelnost spravedlivé války za svobodu s jediným nepřítelem, tj. s Ruskem, pokud někdo z nich usilovně sám sebe přesvědčuje o tom, že jeho a jeho rodiny se armageddon týkat nebude, tak se velice hluboce mýlí. Dokonce se v tomto ohledu hluboce mýlí i naši přisluhující lokajští politici, považující sami sebe ve zjevné choromyslnosti za ty, kteří náleží mezi nedotknutelné vyvolené. Mezi přeživší vyvolené možná, možná mohou patřit ti předem zaopatření a připravení vládci všehomíru. Tedy pokud jejich akademičtí pohůnci, neudělali zmíněné výpočetní a prognostické chyby. S velkým otazníkem mohou přežít ti, kteří se na válku připravili, válku připravují a hodlají válku vyvolat. Masy masmediálních lokajů předurčených k likvidaci, žijící dneškem a nemyslící na zítřek, myslící jen na sebe, nikoli ale na své potomky, jsou pro válečné dobrodružství mocných zatím, prozatím potřební. A ve své sobecké zaslepenosti a zahleděnosti do sebe samých, místo aby v životním zájmu vlastních potomků vehementně burcovali veřejnost proti válce a jejím přípravám, válce a přípravám na válku uctivě posluhují.

Závěrem tohoto zamyšlení si dovolím citovat část z projevu ruského prezidenta Putina k žurnalistům o tom, že jen slepě opakují lži a dezinformují ohledně protiraketového systému ve východní Evropě. :

„Rok co rok víme, co se stane, a oni vědí, že to víme. Jen vám pořád lžou, a vy tomu věříte, a pak to šíříte mezi obyvatele svých zemí. Vy zřejmě necítíte to bezprostřední nebezpečí – a to je to, co mě děsí. Jak můžete nerozumět tomu, že je svět zatahován směrem, ze kterého není úniku? A během toho předstírat, že se nic neděje? Já už nevím, jak vám to vysvětlit.“

A tak si kladu otázku související s velice důležitými a závažnými slovy ruského prezidenta, představitele velmoci, kterou Rusko nesporně je. Otázku související s jeho sdělením, že hrozí na planetě třetí světová a ke všemu jaderná válka. Jak je možné, že hlídací psi demokracie a svobody slova, náležitě, řádně a s důrazem na žádoucí pozornost, kterou si tak závažná slova zasluhují, jak je vůbec možné, že je ignorují? Proto si dovoluji uvést výše uvedené zamyšlení, jako malou část z možných odpovědí na tuto otázku.

21 komentářů :

 1. Co to je za kravinu ??? Rusko má 30.000 vojáků na své západní hranici a NATO asi tak 4.000 vojáků .. jste už úplní magoři a nebo neumíte počítat ?? Kdo má převahu a kdo koho ohrožuje ??

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to marný, je to marný, je to marný!

   Vymazat
  2. Pro hlupáka každý hloupý. 8-)

   Vymazat
  3. 22:52 Představte si, že by Rusko přesunulo 4 000 vojáků s raketami na Kubu. Proti nim by měly USA na východním pobřeží 200 000 vojáků. Kdo by koho v takovém případě ohrožoval? Já si ještě pamatuji, jak amíci v roce 1962 vyváděli a vyhrožovali okamžitou válkou. Podle vás tehdy byli "úplní magoři a neuměli počítat". Měl byste jim dělat poradce.

   Vymazat
  4. 1. ti vojaci jsou jen cannon fodder
   2. jsou provokaci prvni krok
   3. 2, krok kde jsou americti vojaci prijdou i zakladny.
   4. Nato ma 800.000 vojaku a Rusko asi 3x min
   5.Valka se nepovede na zemi ale vzduchem a po mori ,raketami
   6. Zidakum prijde vhod zniceni cilu v evrope nebudou to muset platit a namahat se
   7. Rusko nezacalo ani jednu svetovou valku ani neposlalo Napoleona na Moskvu
   8.Amici - zidi jim vladnouci ,stejne tak tak jak vladnou Anglii a Nemecku serou na normalni lidi ..podivejte se co za pokusne zvirata znich udelali?nemluve o puvodnich kulturach ktere byly vyhlazeny vatikanem spolupracujicim s jejich lotkovym divadlem zapadnimi kolonialisty.
   9.Evropa prochazi valkami a cilem je kolonizovat po nasem uplnem rozpadu I Rusko..nato velitele verejne rikaji ze existence ruska je nebezpeci pro nwo.
   clintnova zase ze je nefer ze ma rusko tolik zdroju a zbytek sveta - amerika - ne.
   nevim no mame tady mezi sebou asi americke retardy kteri jsou spolecne s brity a australany razeni mezi top 3 zapadni moderni zeme kde brainwashing odstrihl lidi uplne od reality..mc donalds,konzum ,nemoci ,nejvice lidskych organu putuje do ameriky kvuli jejich kanibalisticke konzumni kulture,televize a neazjem o vse neamericke...neanglicke...narody nadrasy kterym ostatni jen slouzi jako otroci a dobrota lidi je pro ne jen hodnota v £$..
   jde o to vyprovokovat konflikt ne o nejakych usmudlanych par tisic idiotu ..
   ukrajina nevysla,syrie taky ne a nevychazi po staleti co se ji zidaci snazi vic a vic rozdrolit a lidi postvat proti sobe

   Vymazat
  5. Tak blbý názor jsem už dlouho nečetl. Nedivím se, jak snadno se dav dá oblbnout. Viz. první příspěvek. Být tak debilní, to už vyžaduje opravdu velké úsilí.

   Vymazat
  6. Co tady furt žvatláš tuhle sračkuu debile debilní?!?? To fakt nemáš svůj mozek, hovado? Na hranici s RF jsou demente tyto síly!

   1. Litevská armáda - 15 OOO - https://cs.wikipedia.org/wiki/Litevsk%C3%A1_arm%C3%A1da

   2. Lotyšské národní ozbrojené síly - 12 000 - https://cs.wikipedia.org/wiki/Loty%C5%A1sk%C3%A9_n%C3%A1rodn%C3%AD_ozbrojen%C3%A9_s%C3%ADly

   3. Estonské obranné síly - 6.600 - https://cs.wikipedia.org/wiki/Estonsk%C3%A9_obrann%C3%A9_s%C3%ADly

   4. Polská armáda - 99 400 - https://cs.wikipedia.org/wiki/Polsk%C3%A1_arm%C3%A1da

   5. Ukrajinská armáda - cca 250 OOO - https://cs.wikipedia.org/wiki/Ukrajinsk%C3%A1_arm%C3%A1da


   6. NATO - zmíněné 4. 000

   Sumárum: 387. 000 vojska!

   Proti nim stojí 2 vojenské okruhy RF a Běloruská armáda, mající zhruba stejnou sílu.

   Vymazat
  7. 2:47 - i ty se mýlíš! Rusko má jako celek 771 000 vojska - https://cs.wikipedia.org/wiki/Ozbrojen%C3%A9_s%C3%ADly_Rusk%C3%A9_federace

   Ovšem v tom že je to 3x méně než má NATO se pleteš opačně! - je to 5 x tolik (pokud nepočítáš Běloruskou armádu jako ruského spojence) - http://zpravy.idnes.cz/foto.aspx?foto1=INC33cc6b_vydaje_nato.jpg

   Vymazat
  8. Samozřejmě jde o celkové počty všech členů a jejich dislokace tedy neumožňuje nasadit je v jednom směru případného úderu. Jsou v tom totiž zahrnuti i vojáci rozmístění na stovkách základen USA po celé Zeměkouli, tudíž třeba i síly na Korejském poloostrově a na Okinavě a v Jihočínském moři, které by musely čelit armádě KLDR a ČLOA!

   Vymazat
  9. Ale zas je tam třeba silně militarizovaná Jihokorejská armáda, Japonské obranné síly a armáda Čínské republiky na Tchajwanu, které nejsou součástí žádného paktu, ale stály by na straně USA! Prostě to nelze takhle počítat ...

   Vymazat
  10. A zas je třeba vzít v potaz že ta čtvrtmilionová "ukrajinská armáda" existuje jen papírově a nemá takovu sílu ani po započítání těch ajdarovských a azovských dobrovolníků! Což je ovšem plně vykompenzováno počtem různých "gard sebeobrany" v Pobaltí! Jen pitomý Estonsko má 366.000 mužů vycvičených záloh! Proti tomu Bělorusko má jen něco přes 12 tsíc záloh a 62 tisíc mužů v armádě -https://be.wikipedia.org/wiki/%D0%A3%D0%B7%D0%B1%D1%80%D0%BE%D0%B5%D0%BD%D1%8B%D1%8F_%D0%A1%D1%96%D0%BB%D1%8B_%D0%91%D0%B5%D0%BB%D0%B0%D1%80%D1%83%D1%81%D1%96

   Vymazat
  11. Já se divim vůbec, kde pračurák z 22:52 může krom pro šapita pracovat, že ho můžou někde vůbec zaměstnat? I ten šapito asi musí bejt úplně vylízanej že ho platí! Furt tu žvástá mantru o 30 tisíc vojácích RF na hranici s Pobaltím a kde podle toho debila se asi "vyařily" armády těch pobalstnských státtů!! To hovado si jako myslí že to jsou státuu jako Kostarika ne? Která armádu zrušila! Blbec! Ty 4 tisíce US instruktorů to tam maj jen cvičit a vyhrožovat Rusku! Ty blbe! Tos fakt myslelo hovado pitomé, že ty státy 3 tam brání jen nějakcí US instruktoři v počtu 4 tisíce chlapíků? Bože bože, kdo do tohodle pitomy duši a byť i jedinej dolar vrazil ...

   Vymazat
  12. vole, rusi jsou doma, můžou jich tam mít třeba milion, ale co dělá US soldateska v polsku a pobaltí to teda nevím, nebo vlastně tuším... dělá že hrdinně brání svoje bratry v triku ale přitom jen provokuje neb ví dobře že s rusem na jeho půdě vyhrát nelze. mnozí to zkoušeli a byli vypráskáni nemo odtáhli se staženým ocasem.

   Vymazat
 2. Nepocitajme,kolko ma ktora mocnost vojakov.Pocitajme,kolko atomovych zbrani ma kazda mocnost.A ani ich nie je treba vela,aby sme sa vyparili do luftu./inak ma prekvapuje,bojujeme proti atomovej energii,pritom sedime na atomovych bombach./Ale fakt je,pokial by staty vlastnili klasicke zbrane,tak to by sme tu nemali vöbec mierovo.Globalny financny System je v ruinach,vojna by ho zachranila.Ale terajsimi zbranami by otrcila kopyta aj svetova elita.Na rozsirovanie zakladni okolo Ruska bolo pocut kritiku aj v nemeckom Parlamente,,Udajne balticke staty maju pocit,ze ich chce Rusko napadnut.Tak köli pocitom chceme vyvolat ozbrojeny konflikt s Ruskom.Americke tanky,a nemecky vojaci preto stoja na hraniciach Ruska,,

  OdpovědětVymazat
 3. Historie se opakuje i když ne zcela, ale to co je dnes je velice podobné událostem v roce 1939 až 1945 i v tom smyslu, že roli fašistického Německa převzalo USA, které se cítí být vyvoleným národem, který má právo ostatní národy poučovat, vykořisťovat a v případě neposlušnosti likvidovat. Že s likvidací Ruska to USA a západní demokracie myslí vážně je také možné vysledovat v historii. Vždy když si západ nevěděl rady sám se sebou, vyrukoval na Rusko jako Napoleon, pak intervence všech demokratických států po první světové válce a pak Hitler. Vždy to dopadlo jak to dopadlo a dalo by se říct, že západ se nepoučil. Jenže demokratický západ útok na Rusko má jako východisko z nouze ze srabu ve kterém se teď nachází a proto se opět uchýlí k tomu samému a připravuje útok na Rusko s nadějí, že se dá válka třeba i jaderná vyhrát. Když vidíme jací politici v západních strukturách vlád nám vládnou a co pronášejí o teroristických útocích, o migrační krizi, o událostech v Turecku tak nemůžeme očekávat, že upustí od nesmyslu jediného nepřítele kterého je třeba zlikvidovat a to je Rusko. Do Evropy se jim válí stovky tisíc muslimů, kteří stojí za všemi teroristickými útoky provedenými ve Francii a oni pronášejí, že musíme být silní, že muslimové jsou dobří a jenom někteří se radikalizovali a běda, když někdo bude pronášet cokoliv špatného na adresu mírumilovných, nevinných, práce milujících muslimů. Tedy válka bude, otázka je jenom kdy.

  OdpovědětVymazat
 4. je třeba sundat tuto českou prostitutskou vládu a postavit ji před soud za podporu fašismu na Ukrajině a k tomu přidat agenta USA gen. Pavla, ten vědomě žene naši zem do tragedie, ten už by se měl na svět po zbytek života dívat přes zamřížované okno. Pavla by bylo dobré předat Erdoganovi, ten už se o takovýto zrádcovský dobytek umí postarat.

  OdpovědětVymazat
 5. Pro ty co si myslí, že je velká válka nepravděpodobná. Před 1. sv. válkou také nikdo nevěřil, že by k takové válce mohlo dojít a nakonec zmanipulované národy šly na nejhorší myslitelná jakta a byl z toho průšvih jehož oscilační vlny vidíme v historii ještě dnes. U 2. sv. války byla situace podobná. Světový finanční systém v bankrotu, světová průmyslová krize a politici napříč světovou politikou, kteří byli intelektuálně druhořadí trpaslíci. Nepřipomíná Vám to trošku dnešek? Také nikdo do poslední chvíle nevěřil, že se to takto zvrtne. Po 2.sv. válce se lidstvo zapřísahlo jak nebude řešit problémy válkami a bude dodržovat úmluvy a vytvořilo OSN. Již za pár let vesele válčilo v Koreji, následovala Afrika (alžír) a nakonec to vrcholilo přůšvihem ve Větnamu. Úmluvy jsou jen cár papíru. Pak se USA po tomto dobrodružném fiasku stáhli,aby se dnes po další řadě válek a agresí jako otřepaní hodlali utkat s každým kdo má nějaké suroviny a význam ve světě. Ekonomická světová a finanční situace je ještě třaskavější než před 1. sv. válkou a opět se šíří propaganda o tom jak je válka výborná věc a jak se za demokratické hodnoty do ní má jít a jak vlastně to nic nebude. Viz populistické programy v TV o válkách a hrdinech většinou ze západu. Bohužel bude. Každá válka od dob 30 leté války je horší a horší, jak se posunuje technická znalost a umění ničit. Dnes jsme dosáhli kýženého vrcholu, že stačí jen nepatrná část arzenálů a definitivní zničení civilizace a možná i lidstva bude jistotou. Jen najivové si mohou myslet, že pžežijí když zalezou na 14 dnů do Prokopského údolí nebo do Skalistých hor. Putin Vám to říká jasně a srozumitelně. Napadneteli Rusko všichni chcípnete. Je jedno jestli hned nebo do měsíce.

  OdpovědětVymazat
 6. Článek je o Putinově výroku: "My víme,co se stane a oni to vědí, že to víme..." Pochopil vůbec někdo jeho význam?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vytržením výroku z kontextu lze učinit výrok málo srozumitelným a zcela nesrozumitelným pro toho kdo pochopit odmítá. Celý ten výrok tedy zní:
   „Rok co rok víme, co se stane, a oni vědí, že to víme. Jen vám pořád lžou, a vy tomu věříte, a pak to šíříte mezi obyvatele svých zemí. Vy zřejmě necítíte to bezprostřední nebezpečí – a to je to, co mě děsí. Jak můžete nerozumět tomu, že je svět zatahován směrem, ze kterého není úniku? A během toho předstírat, že se nic neděje? Význam toho výroku v jeho celku je vysoce varující a spočívá v naléhavém upozornění, že jsou a nadále i budou činěny vysoce provokační akty, směřující za přispění lží k rozpoutání světové atomové války.A sice průhledných provokací, nasměrovaných do vývojové fáze vzniku střetu (armagedonu), kdy přestává iniciátorům záležet na tom, zda uměle vyrobený nepřítel - Rusko, ví co se stane. Iniciátoři to všechno samozřejmě taky vědí a prostřednictvím masmédií lžou a odklánějí veřejné mínění od podstaty věci. Je to pravdu tak těžké pro gramotného individua pochopit, přestože to pochopit bytostně odmítá? L.P.
   .

   Vymazat
 7. Komunisté se snažili lidem znechutit náboženství tím, že zvyšovali platy farářům, kteří chlastali. Aby na tu kořalku měli. Proč vlastně zvyšujeme platy učitelům, když studentům znechucují vzdělávání až tak, že např. v diskusích k zajímavým článkům už převažují idioti a na "politické scéně" je to ještě horší ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Největší počet bojovníků sedí u počítačů a bere slovo atomová válka jako hru na několik levelů.Dokonce poslanci,kteří by mněli být záštitou rozvahy se chovají minimálně amorálně. Mám nahraný projev pablbky Lankštáglové topky, to je věc.4ekám a vybizím, zvedněme prdele a poďme. Je vtéto chvíli Za desetinu vteřiny dvanáct.
   Laďa.

   Vymazat