Reklama

.

.

pondělí 18. července 2016

Zaorálek? Nice. Musíme si zvyknout jako v Iráku

Radim Valenčík
18. 7. 2016   RadimValenčíkPíše
UK ČT 24 dnes, 15.7. - Nechají Zaorálka žvanit samotného a hodně dlouho o Nice. Nicméně - i tak dokumentuje, kam došlo k zapouzdření těchto "elit". Prý v Iráku je tolik mrtvých běžné, a tak si musíme také zvyknout. Odky? – Snad až od likvidace Husajna (kdo o ní rozhdodl, jak byla provedena, s jakými argumety, kdo z našinců se na ní podílel?). Takže i toto musíme přičíst Blairovi a nejen těch přes 100 tisíc (!) mrtvých:


"Británie se do vojenské invaze zapojila předtím, než mohly být využity všechny mírové prostředky," konstatoval šéf vyšetřovací komise. Vstup západních vojsk na území Iráku podle něj neměl uspokojivý právní základ, nečekalo se ani na souhlas Rady bezpečnosti OSN.

Britskou účastí v invazi do Iráku se už před 12 lety zabývala komise vedená lordem Robinem Butlerem. Zkoumala zejména kvalitu výzvědných podkladů.

Ve zprávě, zveřejněné v červenci 2004, pak konstatovala, že se britské tajné služby dopustily významných chyb a Irák neměl zásoby zbraní hromadného ničení.

Blair bezprostředně po zveřejnění Butlerových závěrů v parlamentu řekl, že jeho úřad její závěry přijímá.

Americké zprávy o tom, že Saddám Husajn vlastní zbraně hromadného ničení, byly podle Johna Chilcota nepodložené, ačkoli je před invazí nikdo nezpochybnil. Komise navíc konstatovala, že plánování celé akce bylo zcela nepřiměřené.

Vyšetřování přiměřenosti celé invaze Britům trvalo sedm let. Komise vyslechla více než 150 svědků a prostudovala 150 tisíc stran dokumentů.

Blair přiznal odpovědnost za chyby. Jednal prý v dobré vůli

Britská vláda podle Chilcota podcenila hrozby, které může invaze přinést. Měla počítat s nejistotou, do níž vojenský zásah a svržení Saddáma Husajna celou zemi uvrhne a z níž teď těží třeba teroristické hnutí Islámský stát.

Tehdejší premiér Tony Blair navíc podle Chilcotovy komise dostal varování, že účast Spojeného království na invazi povede k útokům teroristické sítě al-Káida na britském území. Kabinet rizika podcenil, atentáty v londýnském metru a autobusech si pak v červenci 2005 vyžádaly 56 obětí.

Protiváleční aktivisté a příbuzní 179 britských vojáků, kteří v Iráku zahynuli, podle agentury AP doufají, že zpráva Chilcotova týmu umožní stíhat expremiéra Blaira pro případné válečné zločiny.

"Za jakékoli chyby přijmu plnou odpovědnost bez výjimek a výmluv," reagoval na zprávu Chilcotovy komise expremiér Tony Blair. "Rozhodnutí jsem přijal v dobré vůli a věřil jsem, že je v nejlepším zájmu země," řekl agentuře Reuters. Vyšetřovatelé uznali, že Blair vládu ani parlament úmyslně neklamal.

Spojené státy do Iráku vpadly v březnu 2003. Spolu s nimi vyslaly svou armádu do země také Velká Británie a Polsko.

Během invaze padl autoritářský režim Saddáma Husajna, samotný prezident skončil na popravišti. Zbraně hromadného ničení se však v Iráku nikdy nenašly. Boje si vyžádaly přes 100 tisíc mrtvých civilistů.

Ještě v roce 2008 působilo v Iráku 165 tisíc amerických vojáků. K misi se po prvotní invazi připojily i koaliční síly včetně Čechů. Poslední americká bojová brigáda ze země odešla v srpnu 2010.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/britska-komise-o-invazi-do-iraku-dar-/zahranicni.aspx?c=A160706_123030_zahranicni_mlb

12 komentářů :

 1. Hajzlové,kteří rozhodli o likvidaci režimů v iráku,Libyi by měli skončit jako Musolini a to co nejdříve pro výstrahu ostatním gaunerům.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hajzlové,kteří rozhodli o likvidaci režimů v Iráku,Libyi by měli skončit jako Musolini a to co nejdříve pro výstrahu ostatním gaunerům.
   Omlouvám se za chybu.

   Vymazat
  2. Naprosto souhlasím!

   Vymazat
 2. Dybych mel penize tak si taky zvykam. Postavil bych mrakodrapy, to je byznys kterej se vyplaci. Pak si vobjednam /u firmy AfroArab Sarabia Pty.Ltd.,aby se do nej necim vrazilo a shrabnu biliony na pojistkach...A neni problem si zvyknout...

  OdpovědětVymazat
 3. Moderní historie staví Norimberský proces na hlavu. Bylo totiž vynalezeno kouzelné sousloví "politická odpovědnost", které je hojně používáno politiky, kteří ji bez následků přijmou.

  Pokud jde o Irák a válku Bushe Jr, je třeba vidět, že Bush považoval odstranění Husseina za svůj "nedokončený business". Nemělo by se zapomínat na to, že nasazení stotisícové armády vyžaduje dlouhodobé plánování a že jednání v OSN bylo šarádou, na kterou Bush na poslední chvíli přistoupil. Colin Powell tam bezostyšně lhal, aby se zkumavkou v ruce ovlivnil veřejné mínění, že úder není možné odkládat, protože Hussein má zbraně hromadného ničení.

  Neexistuje-li žalobce, který by politiky, kteří organizují války a mají na svědomí milióny lidí obvinil, neexistuje ani soud, který by je odsoudil.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. .......ten soud neexistuje, nicméně bude brzy založen. JMENUJE SE TO "LIDOVÝ SOUD!" Však se dočkáme......jinam to nesměřuje.....

   Vymazat
 4. Syřanka odkrývá pozadí masové imigrace do Evropy

  http://www.prerovskenoviny.eu/vase-clanky/syranka-odkryva-pozadi-masove-imigrace-do-evropy

  OdpovědětVymazat
 5. I Němci si zvykají:

  Německo 2016 : Imám a 12 manželek.
  Minulý čtvrtek byli občany obytné čtvrti v Düsseldorfu přivoláni policisté, aby prošetřili muže, který žije ve vile s 12ti nezletilými dívkami, které nechodí ani do školy.

  Policisté ve vile 51 letého muže našli 12 nezletilých děvčat ve věku 6-18 let.

  Z dalšího šetření vyplynulo, že imám dívky řádně vydražil na trhu v Homs/Syrii, což dokládal kupními smlouvami. K tomu imám uvedl, že dívky získal s poctivým úmyslem se s nimi oženit, což také podle islámského práva učinil. K tomu doložil i doklady o uzavření manželství, které byly vystavené v Sýrii.

  Na dotaz jak uživí svých 12 ,,žen´ ´odpověděl, že díky německé pohostinnosti
  a také skvělým sociálním dávkám.

  Nejstarší žena 18, už měla dokonce 2 děti 5 a 6 let. Také se pochlubil tím, že všechny plní manželské povinnosti a to znamená, že on žádnou z nich nezanedbává. Také dívky popíraly, že by se provdaly proti své vůli a shodně vypovídaly, že se vdaly z lásky.

  Policie tedy neshledala žádné důvody pro odebrání dívek z důvodu nelegálního manželství s nezletilou, neboť manželství uzavřená v cizině byla podle Bamberského soudu ZLEGALIZOVÁNA !

  Policisté tak muži vysvětlili, že děti musí posílat do školy, ten se ohradil, že je vyučuje sám podle islámu, načež mu bylo řečeno, že takovou výuku musí provozovat až po té školní, pokud dívky nebudou chodit do školy, bude tu důvod k jejich odebrání a předání do pěstounských rodin.

  Poté šli policisté k sousedům, kteří je přivolali a vysvětlili jim, že imám neporušil žádný zákon, že vede vzorný život a manželství a že dívky neposílal do školy, protože je z jiného kulturního prostředí, a nezná německý právní systém.


  OdpovědětVymazat
 6. v Iráku byly nalezeny zbraně hromadného ničení, především chemické, které tam Američané dodali v době irácko iránského konfliktu. O nich se ale samozřejmě mluvit nesmělo, neboť by vypadalo trapně dodat zbraně a pak kvůli týmž zbraním vést válku.

  OdpovědětVymazat
 7. A kdo toho Zaorálka zvolil? Ať si zvykají jeho voliči, mně se nechce zvykat!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nechají Zaorálka žvanit samotného a hodně dlouho... ---Zaorálek už je horší než Telička, ten taky dokáže mlít pantem na libovolné téma libovolně dlouho .

   Vymazat
 8. Nepostižitelnost Blaira je v zásadě totéž jako nepostižitelnost Clintonové za minimálně vědomou nedbalost při ohrožení státního tajemství v případě jejích mailů. Aj u nás se najdou příklady. Naproti tomu členové zastupitelstva Horní Dolní už si nemohou být jisti, i když se třebas zdrží, a o zaměstnaneckých vztazích už vůbec mlčeti zlato.

  Tento jev jest paralelní různých exempcím, výsadám a výjimkám pro nadnárodní kapitál. Proč by se taky služebné politické elity, které ho obsluhují, a v tom už je dnaska pomalu jediný smysl jejich existence, neměly těšit srovnatelné beztrestnosti ??


  VR

  OdpovědětVymazat