Reklama

středa 27. července 2016

Zbožné přání

The Saker
27. 7.  Zvědavec
Upozornění první: Zbožné přání je považováno za špatné, bláhové, naivní, šalebné atd. Dobrá. „Proviním“ se tím vším a otevřeně vyjádřím některá mezní zbožná přání. Učiním tak proto, že věřím, že je důležité někdy dát stranou takové jinak cenné věci, jako realismus a tak zvaný „skutečný svět“, a bez ostychu prohlásit, že svět, ve kterém žijeme, není světem, ve kterém bychom si přáli žít, a že zatímco se můžeme hroutit pod váhou reality, stále jsme schopni pamatovat si ideály, které považujeme za čisté. A pak se možná naše přání, aspoň některá z nich, vyplní.

Upozornění druhé: Nebudu se obtěžovat vysvětlováním faktů. Ty, kteří doposud nepochopili, co se děje, stejně nikdo nepřesvědčí, a ti, kteří chápou, nepotřebují, abych to neustále omílal.

Dovolte mi začít doznáním. Podporují západní sankce vůči Rusku. Líbí se mi zákon Magnitsky. V den, kdy v Eurovizi zvítězil ukronacisty manipulovaný Tatar v rámci jasného porušení pravidel Eurovize, jsem měl radost. A stejně tak z celého srdce podporuji kampaň odsuzující homofobii v Rusku. Myslím, že summit NATO ve Varšavě byl úžasným úspěchem a tleskám rozmístění jednotek NATO v Polsku, Pobaltí a, upřímně, kolem celých ruských hranic. Myslím, že Victoria Nuland a McCaine by měli být dalšími příjemci Nobelovy ceny za mír, a, samozřejmě, zcela podporuji naprosté vyloučení všech ruských atletů z olympijských her.

Vše výše uvedené podporuji proto, že vše ukazuje na skutečnou tvář anglo-sionistické Říše, což je něco, co Rusově velmi potřebují.

Poslední rozhodnutí tří soudců arbitrážního soudu pro sport (CAS) – jednoho Itala, jednoho Brita a jednoho Američana – je dokonalým příkladem vskutku kosmické úrovně pokrytectví a dvojího metru, což není jen obvyklé, ale též charakteristické pro uplatňování tak zvaných „západních hodnot“ Říší vůči Rusku. Je to také učebnicovým příkladem použití „měkké moci“, která přesahuje dokonce i strategické psychologické operace.

Dovolte mi zde hned malé dementi: nevěřím, že existuje celosvětová konspirace s cílem pokusit se ublížit a pomluvit Rusko či ho oslabit. Ačkoliv je to možné, nikdy neříkej nikdy, považuji za nepravděpodobné, že soudci Eurovize, nebo CAS, byli zaplaceni, aby učinili toto rozhodnutí. Tak to nefunguje.

Děje se toto: Říše používá některá svá aktiva, aby započala kampaň pomlouvající Rusko/Putina. Zároveň ruské akce na jeho území (jako zákon o registraci zahraničních agentů) a mimo Ruska (08.08.08, Krym, Donbas, Sýrie) jsou prezentovány jako strašlivé porušení lidských práv a mezinárodního práva. A pokud je Putin podporován 80% či více Rusy, musí to být proto, že je bezohledný agent KGB, protože strčil všechny své oponenty do basy, či je dokonce zabil, a protože v Rusku neexistuje žádný svobodný tisk.

A pak přivedete jednu prodejnou německou mediální děvku, aby vytvořila pár dokumentů, bez jakýchkoliv důkazů, o tom, jak je dopování v Rusku organizováno ruským státem, a to postačuje, aby začala mezinárodní kampaň, které, bez jakéhokoliv překvapení, dostává podporu od sportovních federací zemí, které z nepřítomnosti ruských atletů budou mít nejpravděpodobnější prospěch. Popravdě mimo nebohých Brazilců, kteří jsou tak jak tak na americkém „seznamu cílů“, nikdo Rusko na olympiádě nepotřebuje, obzvláště ne po ruském triumfu v Soči.

Tento typ „psychologické přípravy bojiště“ celkem stačí, aby váš typický západní bezpáteřní byrokrat (těmi soudci jsou) věděl, co je pro něj nejlepší, a hlasoval správně. To, a nevyslovené pochopení toho, co by následovalo, kdyby se vydali „cestou Scotta Rittera“, vás přivede k závěru: že byste skončili jako on.

To je důvod, proč podporuji proti-ruské kroky: protože pokaždé, když je na Rusko uplatněn poslední dvojí metr, počet lidí v Rusku, kteří věří ve slušnost anglo-sionistické Říše, klesne. To je důvod, proč mluvím o „tolik zasloužené facce“ pro Rusko, když se stalo to s tou Eurovizí. Ne, že bych chtěl, aby byli Rusové ponižováni, to vůbec ne, ale chci, aby se probrali a tlačili na Kreml, aby udělal správnou věc.

A zde je mé zbožné přání toho, co si myslím, že by Rusko mělo:

Stáhnout se z naprosto všeho, co je pod anglo-sionistickou kontrolou. Zůstat v OSN, kde mají Rusko a Čína právo veta v RB, a vystoupit z jakékoliv organizace či subjektu, který je jasně ovládán anglo-sionistickými zájmy. A ano, bude třeba za to zaplatit. Ale to, co se dnes odehrává mezi Říší a Ruskem, je válka, i když nový typ války, kdy je z 80% informační, 15% ekonomická a 5% vojenská. A nemůžete vést válku bez akceptování ztrát a zaplacení za to. Mimo to naposledy, když Západ napadl Rusko, to přišlo o miliony lidí, takže nepovažuji za přílišnou cenu, když budou ruští atleti nebo zpěváci staženi z anglo-sionisty ovládaných událostí.

Nejen to, ale Rusko je dostatečně velké a bohaté, obzvláště co se týká nadaných lidí, aby si zorganizovalo vlastní události, a to nejen ve sportu a hudbě, ale i v mnoha dalších mezinárodních aktivitách. Proč by nemohla mít v Rusku sídlo mezinárodní organizace pro lidská práva, která by konkurovala těm řízeným CIA a Sorosem? Ach jistě, západní média to budou zesměšňovat, stejně jako zesměšňovala RT. Ale RT již zcela určitě nezesměšňují – kvůli obrovskému úspěchu, který má RT mezinárodně (věděli jste, že jedním z prvních opatření přijatých novou pro-americkou argentinskou vládou bylo zrušení licence RT a Telemundo Argentina? Tak funguje demokracie…).

Jo, vím, v Rusku je spousta lobby, která bohatnou na práci pro Západ. Od „ekonomického bloku“ v Medveděvově vládě po velké pracháče ve sportu se myšlenka stažení se z anglo-sionisty ovládaných podniků setká s obrovským odporem. Ale tady je dobrá zpráva: převážná většina Rusů není vázána v tomto systému a nemají zájmy „stojím za tím, kdo mi dal trafiku“, aby od Říše přijímali jednu facku za druhou. Takže klíčem v tom všem je posílit obyčejné lidi a oslabit sevření finanční elity. Přesně to Putin dělal od okamžiku, kdy se dostal k moci.

Stane se to někdy? Zatím je Putinovým přístupem dveře nezabouchnout a neodejít. Místo toho prostě usnadnil vytvoření nových podniků (udělal to například za použití ruských peněžních rezerv). Takže kdo ví? Mohl by tentokrát udělat něco podobného. Ale osobně si myslím, že žádný ruský atlet by neměl jet do Ria, ani pod „neutrální“ nálepkou, dokonce ani pod ruskou vlajkou ne. Omluvil bych se Brazilcům a řekl jim, že to není nic osobního, ale že Rusko nemůže přijet. Proč? Protože když jsou kolektivně trestáni „pouze“ ruští lehcí atleti, tak ostatní riskují stejné zacházení. Mimo to, a klidně mne považujte za staromilce, věřím v tak zastaralé názory jako čest, solidarita a důstojnost. Nedokážu si představit, že by jeden atlet jel, přičemž by věděl, že ostatní, nevinní, mají zákaz. Bylo by to velké vítězství anglo-sionistů, pokud by uspěli v rozdělení ruských atletů do dvou kategorií: jednu zakázali a druhou ponížili. Osobně? Mnohem raději bych byl v první skupině, než v té druhé.

Zbožné přání?

Pravděpodobně.

170 komentářů :

 1. Lída Hari Östereicherová z kolaborantského Deníku bledne závistí před kameramanem Mosadu Richardem Gutjahrem, hrajícím si na svém youtube kanálu na Jamese Bonda, který veden svou židovskou manželkou Einat Wilfovou byl vždy při tom, natáčel a pouštěl do médií masakry v Nice a Mnichově.

  OdpovědětSmazat
 2. Já myslím,že ruští sportovci jsou Rusové,obecně a tedy pykají za zločin Ruska a logicky spravedlivě a správně. Olympijské hry nejsou o sportu jednotlivců ale o sportu států,respektive obecně národů. To je základem toho stavu zákazu startu sportovcům Ruska. Kdo tomu nerozumí? A ještě k té spravedlnosti ve vztahu sport a Rusko: Rusko provádí a už opakovaně něco jako hybridní války. Krym a Ukrajina. Rusko lže o své válečné neúčasti v nich ,respektive v případě Krymu už Putin přiznal,že tam vysadil devět tisíc ruských výsadkářů,kteří donutili ukrajinské síly kapitulovat nebo se stáhnout z obrany jejich vlastního státního území,které tak Rusko anektovalo. Všichni jsou přesvědčeni,že ruští sportovci dopují ,a je tedy už namístě jednat na základě tohoto předpokladu,mimochodem podloženého mnoha i důkazy ,a čelit tak účinně tradiční ruské lživé taktice. Nemyslím si,že by "hrozilo" ruské přiznání a náprava stavu. Nemyslím si,že Rusko má ten cíl a naopak si myslím,že vždy mělo a aktuálně i průkazně má naprosto opačný. Nefér podraz. A to ani a především ,do sportu nepatří.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ó ochraňuj jej Bože, slabý je ten hoch duchem.
   Volič-Vilč

   Smazat
  2. 18:42. No, to si myslí Putin o okolních státech a hele,nyní mu to ale nevyšlo. Jinak se s Ruskem jednat nedá.

   Smazat
  3. To je přeci lež! Nevím že by 9000 paragán§ů mohlo přinutit 50 tisíc vojáků posádky opustit území či co to pindáš, ale vím, že po krátkém rozhovoru s nabídkou zachování hodností a zvýšení platu přešly 2/3 této posádky k armádě Ruské federace a to včetně velitele ukronacistické separatistické flotily (neb odtržení Maloruska od Svaté Rusi proběhlo v roce 1917 nelegálně a to činy pučistické zednářské z ciziny dosazené tzv. Prozatímní vlády). Zbylá třetina co nemohla z nějakých- většinou rodinných důvodů (aby se ukronácci nemstili jejich příbuzným v okupovaném Malorusku) jít sloužit pravé Vlasti, se dobrovolně a ráda stáhla, páč tam jim nic nepatří a nic tam nemaj.Tavridská gubernie, hňupe, NIKDY k Malorusku nepatřila!! Koukni! - https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/cb/Evropayskye_gubernii_Rossii_1910.png/1024px-Evropayskye_gubernii_Rossii_1910.png

   Smazat
  4. Tdy máš tu mapu zvětšenou, páč pitomci jako ty se rádi vymlouvaj že u sebe nemaj brejle! - https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/cb/Evropayskye_gubernii_Rossii_1910.png

   Smazat
  5. A tady si hovade přečti laskavě, jaký gubenie patří k tzv. Ukrajině i dle vlastizrádné zednářské Prozatímní vlády!! (jsou to Volyň, Kyjev, Podolí, Poltava a Černihiv a porovnej s mapou výše!) - https://cs.wikipedia.org/wiki/Ukrajinsk%C3%A1_lidov%C3%A1_republika

   Smazat
  6. A gubernie na východě Novoruska které už vůbec nemaj NIC společnýho s Maloruskem byly součástí Ruské federace od svého vzniku!!Vole! Až nějaký bolševici na 2. sjezdu sovětů je přifařili k jaksési "sovětské Ukrajině"! Na to se oni můžou z vysoka vysrat! Na ňáký rozhodnutí sovětů, debile! Podle těch se řiď sám, pitomče jeden!:))- https://cs.wikipedia.org/wiki/Don%C4%9Bcko-krivoro%C5%BEsk%C3%A1_sov%C4%9Btsk%C3%A1_republika

   Smazat
  7. 18:53. Bez toho abych to rozebíral,jen obecně: Od té doby roku 1917 už uběhlo příliš mnoho času,doslova několik generací. To by Česko mohlo chtít vrátit třeba Podkarpatskou (ukrajinsky Zakarpatskou) Rus,kterou mu vzal protiprávně-anekčně Sovětský svaz. To je velká chyba,pojímat historii jako současnost,respektive na stejné úrovni s ní. Historie je historie a současnost zase současnost,protože tehdy byla jiná doba a jiné podmínky-možnosti a i práva řešení. Pokud Rusové nedokázali-neučinili "nápravu" během těch sto let,sorry, nemají už to právo. Mohou ale porušit mezinárodní právo a získat území válečně. A to činí. Porušují mezinárodní právo a válčí-anektují. / A k těm devíti tisícům výsadkářů: To byli ti,kteří působili přímo válečně na Krymu, další byli na základně na Krymu a především celé Rusko bylo přímou a akutní válečnou hrozbou.

   Smazat
  8. 19:02. Platí mezinárodní právo aby nebyly války. Jsou to mezinárodní pravidla hry a je dobře,že existují a platí. Rusko je nerespektuje a vzniká tak možnost přímého válečného konfliktu,který už lokálně na Ukrajině probíhá,protože Ukrajina se brání. Ano,lze nerespektovat nic a Rusko jde tím směrem,není to ale perspektivní,protože logicky zase bude muset něco platit,nějaké dohody-mezinárodní pravidla hry,aby nebyla válka. "Rusko" nedokázalo napravit ten údajný zločin Sovětského svazu celých šedesát let a to už je příliš dlouho. Krym patří Ukrajině i proto.

   Smazat
  9. Kecy! Podkarpatskou Rus sem netahej, to je výplod nespravedlivého a překonaného židozednářského Versailleského komplotu! Pokud za restituční nárok budem považovat nástup židobolševismu, pak Ukrajina prakticky zmizí z mapy! Jenže my stejnak nezískáme Podkarpatskou Rus, páč o tu jsme přišli předtím! Ono taky jde o to, že ČSR nebyla náš stát, jak nám mnohdy podsouvají. Šlo o židozednářský stát upečený právě ve Versailles a postavený na útlaku a národnostním napětí umně skrytém pod slupkou čechoslovakismu. Ukrajina, pokud mrkneš na ten odkaz o dějinách, tak si ji versaillesští židozednáři namalovali i s Kubání a Krymem už tedhy!! Jenže ona je nelgální stejně jako vláda v Rusku od svržení legitimního cara. Takže co by měli "napravovat"? Však to napravují? Kdo byl Babaj a kozáci? Kdo je Igor Iványč Strelkov? To jsou ruské vlasteneceké síly, které vypráskaly germánské a sionistické agenty, tzv. Ukrajince z Novoruska, ale zradou Kremlu (v Minsku) museli tento svůj spravedlivý boj zastavit! A s tím mezinárodním právem soi děláš kozy? To dávno Žid rozsápal na cucky v Iránu, Guatemale, Kubě, Libanonu, Indočíně, Nickaragui, Panamě, Grenadě, Iráku a Jugoslávii! A taky v Sýrii ho pošlapává den co den! Proč by se tím měl řídit zrovna Rus?

   Smazat
  10. Já ti něco odcituju, jo? Víš co vo tom tvym "mezinárodním právu" napsal Jeník Nerudů už v roce 1867 v knize Pro strach židovský? Poslouchej:

   "... Jejich vlastnosti jsou orientální, tedy naprosto jiné než národů evropských. Žid je právě jiný člověk než Evropan, jeho příliš živá obrazotvornost nemá klidu, ani nadání pro výtvarné umění. A jako cize stojí v našem společenském životě, s ledovým klidem vedle našeho umění, takž co cizinci stojí v historii evropské. Jen ji pozorovali, aby se ranám uhnuli, a kdo z nich měl vliv, užíval ho jen pro sebe. Jim nevadí aby tajně nepodporovali stranu druhou, když v tom je prospěch. U nás se míchají mocí také do politiky, pracují pro "svobodu" a skutečně se jim také podařilo, že "svoboda průmyslová", "obchodu", "svoboda tisku" stala se monopolem jich a těch kterým pomáhají ... Židé mají velkou účast na válkách a revolucích, oni chtěli se nazývati velmocí všech velmocí, osvojující si panství nad lidstvem. Jdou nyní do závratného vrchu nad lidstvem. Žid se stal historickým rozvojem mužem lehkého výdělku. Rolníkem není kvůli svému talmudu; kdekoliv směl zakoupit se, zařídil hned "obchod v pozemcích". Řemeslníkem není, nemáť z práce samé radost. Je jen obchodníkem, často velmi lehkomyslným výdělkářem. On měl a má všechny vlastnosti, aby z politiky měl výdělek. Výdělek ten je za posledních dvacet let úžasný. Zdá se skoro že máme již zcela zvláštní mezinárodní právo - židovské, v němž jsou zaznamenány svobody Židů a služební povinnosti křesťanů ...".

   Smazat
  11. Koukni, já se nemám potřebu nikomu tu zalíbovat a tak Ti to naservíruju otevřeně! Nejsem vůbec za Československo! Ti židozednáři co to založili a kteří zradili národní Rusko, jako byl TGM se chovali přesně stejně jako ti tzv. Ukrajinci! Ten pojem "Ukrajinec" je podobný pojmu "Čechoslovák"! Jde o neexistující národnost pod níž se skrývá je brutální útlak menšin! Československá armáda potlačila povstání českých Němců a pak i Maďarů na Slovensku a nakonec též odepřela autonomii slíbenou Slovákům ještě v USA! A co tím dosáhla? Jen Mnichova a zrady - tedy toho svého projektu! V rozhodné chvíli stáli všichni proti Praze! A co myslíš že dosáhne Kyjev stejně tak upatlaný západními židozednáři jako byla ta naše ČSR! Jen nenávisti Rusů na té tzv. Ukrajině žijících, rozklad a zradu!

   Smazat
  12. A jinak, pokud nejsi jen troll a máš zájem se něco dozvědět, zájem se učit, tak tu máš článek o tom, co byl TGM a spol za pankharty! - http://nassmer.blogspot.cz/2010/10/cesti-legionari-na-sibiri.html

   Smazat
  13. 19:48. Jen raději upřesním,že žádná československá národnost nikdy oficiálně neexistovala a vždy byly jen národnosti česká a slovenská,co do "Československa". Němci v Československu se snažili připojit k Německu a vůbec nešlo o snahu o sebeurčení ve významu práva národa na sebeurčení,přičemž OSN a její Charta tehdy ještě ani neexistovala. Stejně za Hitlera, cílem Němců v Sudetech bylo jen připojení se k Německé říši,což opět vůbec není právem národa na sebeurčení a sebeobranu ale jen plnou zradou a přímou pomocí a podporou nepříteli. Mnichov byl stavem další plné zrady vůči Československu,protože existovaly spojenecké smlouvy právě se státy,které o Mnichovské zradě rozhodly. Tehdy totiž všichni jen ustupovali Německu a říkali tomu snaha o mírové řešení situace, stejně jako nyní vůči Rusku,ačkoliv .. už se snaží být moudřejší. Také upřímně: Já bych reagoval válečně už při té snaze Ruska o anexi Krymu,protože já raději zemřu než ustupovat zlu a myslím,že to něco je právě ta čest,která ctí každého muže a moudrost,protože pokud se ustupuje zlu,dostihne každého,protože slabostí dobra jen sílí. K tomu vzniku Československa: Češi a Slováci (a Moravané a Slezané) si ho vybojovali,vyválčili drtící a totální porážkou celého Ruska,trvalým ovládnutím nejen celé Sibiře, dokonce se zmocnili ruského státního zlatého pokladu,protože dobývali ruská města,asi té svaté Rusi,nebo co jste to tvrdil, i v početní menšině,směji se. A ještě něco, doufám,že oceníte,že se ovládám.

   Smazat
  14. 19:31. Jen krátce,protože styl myšlení a tvrzení,který v textu provádíte,mi "nevyhovuje" k diskusi: Podkarpatská Rus se sama vůlí vlastního lidu rozhodla být součástí Československa,stejně jako například i Lužičtí Srbové,ti prosili a vůči síle Sovětského svazu marně ,Československo o to, být součástí československého státu. Vlastně nevím o ničem,co by Sovětský svaz-Rusko udělalo pozitivně. Myslím,že Rusko bylo a je jen zlo.

   Smazat
  15. Proč žvástáš, když o tom hovno tušíš? Za 1. čechoslovakismus byl státní doktrína První republiky od jejího vzniku a byl součástí ústavy! - https://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Cechoslovakismus

   2. Němci přeci neusilovali o žádný připojení k Německu, blbe! Kdes to vyštrachal! Zkrátka jen odmítli bejt součástí jakési republiky jakýchsi Čechoslováků, (podobně jako občané Krymu odmítli již v prvním referendu 1993 být součástí jakési "Ukrajiny")! - https://cs.wikipedia.org/wiki/N%C4%9Bmeck%C3%A9_%C4%8Cechy

   3. kdyby židozednáři nezradili Rusko, díky němuž celej ten bordel na kolečkách - ten Západ, ta Antanta odolala (páč jináč by si je Moltke dal k večeři už na podzim 1914!), tak bychom místo zakládání nesmyslnýho ČSR vstoupili do Slovanské říše! - http://suslikova.klanweb.cz/rubriky/ceskoslovensky-politicky-system/kramarova-ustava-slovanske-rise

   A konečně polední poznámka - Rusko padlo v roce 1917! Co se dělo v roce 1945 v dikci židobolševismu je antiruské a s Ruskem nemá co do činění. Ale pokud by Němci vrátili Lužici, museli by jsme zase my vrátit kus Falcka zvanej Egerland.

   Smazat
  16. Jo a zaltý voči, že "lid Podkarpatský Rusi se dobrovolně připojil referendem" velký hovno hovno! Referendem ano, ale pořádáaným nějakou svoločí emigrantskou v USA! V USA! Ne jako z USA, čteš dobře - v USA! - https://cs.wikipedia.org/wiki/U%C5%BEhorodsk%C3%A9_memorandum

   Smazat
  17. a včil si nasral do krku!....��

   Smazat
  18. A esi by radši někde huhňal jak pyča s kumysem na bradě a proháněl stepí poníky, tak v tom případě máš s tím "zlem" recht! - http://protiproud.parlamentnilisty.cz/duchovni-svet/305-zlaty-vek-paradoxu-aneb-rusko-trpici-pro-evropu.htm

   Smazat
  19. 21:55. Ad 1. Pokud vím nikdy národnost československá oficiálně neexistovala a o tom to bylo. Ad 2. Německo prohrálo první světovou válku a byly mu určeny hranice. Stejně tak i Rakousku a Uhersku a Němci na území nově vzniklého Česka neměli tedy právo na samostatnost-odtržení a ani o ni neusilovali. Byli prostě Němci a chtěli k Němcům,to byl ten jediný důvod. Ad 3. Do "Slovanské říše" by Češi nikdy nevstoupili,což prokázali zničením-porážkami ozbrojených sil Ruska a ovládnutím nejen celé Sibiře ,přičemž ani nebyla tedy už ta možnost,musel tedy vzniknout samostatný český + slovenský stát,protože Češi Slováky tím zachránili od pro ně naprosto neřešitelné maďarské poroby. Ad 4. Německo do stanovení nových poválečných hranic nemělo ani právo a ani šanci jakkoliv zasahovat, byla mu odňata obrovská západní část území ve prospěch Polska a stanovena nová hranice na Lužici. V rámci tohoto nového určení hranic prosili Lužičtí Srbi stát se součástí Československa. Sovětský svaz to i přes souhlasnou vůli Československa nedovolil.

   Smazat
  20. ... obrovská západní část dnešního Polska, tehdy východní část Německa. sorry.

   Smazat
  21. 21:55 - což dokazuje že víš hovno! Viz ty linky. Bez existence československé národnosti by ty debile ve Versailles NIKDY vznik takového státu nechválili. Páč Němců v něm žilo více než Slováků, takže by se musel jemovat Česko-německo-slovenská republika. Bylo to v naší první ústavě z roku 1920 jasně definovaný - vod toho tam ten link je ty hovado!Aha - ty jsi se nenaučil rozkliknout link! Rozumím. Tak teď to víš a doufám že si to ta tvá škeble pitomá bude aspoň schopná zapamatovat.

   To samý další body ti idiote! Němci na našem území vyhásili stát a chtěi zůstat pod Rakopuskem! K Německu nikdo nechtěl, ty hovado! Opět jde jen o to umět pracovat správně s odkazy, ale to tě měli blbe naučit v kurzu Windows!

   Do Slovanské říše by Češi sakra vstoupili! Byl to program srany pana Kramáře - on ji taky sepsal, ty hovado a to v době, kdy emigrant TGM ještě neměl na nic a nikoho prakticky žádnej vliv! O tý Sibiři a angažmá našich židozednářů tam, který pomohli k moci bolševikům jsem ti snad poskytl rozsáhlý článek výše! Opět - hovado jako ty co neumí s internetem to nemůže rozkliknout a nastudovat. Nezájem!
   Lužičtí Srbi nemohlli NIC žádat! Poláci totiž uiž před tím, než vyprovokovali válku žádali dokonce Berlín! Ale s tím nepočítali ani plány Morgentauovců, natož britské a americké vlády! Shoda panovala pouze na odsunu Němců z území za Odrou a Nisou a z oblastí pohraničí ČSR! Požadavky naší vlády zamítl sám Beneš a pak i britský zástupce, ty hovado, sovětský měl jen uštěpačné poznmky.Beneš naopak chttěl některé okresy Němcům odstoupit! Chce to debile (páč jináč kokota co neumí svý žvejky doložit jedniným důkazem a součsně nedokáže důkazy druhé strany přečíst ze zdrojů oslovovat nemůžu) si to nejdřív nastudovat! - http://www.cs-magazin.com/index.php?a=a2006111043

   Smazat
  22. Jen pro pořádek, aby tady to hovado co tu bez důkazů cancá svý srágořiny typu JPP nemátlo lidi, tak jsem dám z odkazu zásadní odstavec! Cituji:

   "Náměstek ministra zahraničí Clementis předložil v červenci 1945 sovětskému vyslanci Zorinovi následující návrh. Lužičtí Srbové se vzdají Dolní Lužice a spokojí se s připojením pouze Horní Lužice k ČSR. Za minimální variantu považuje československý stát přičlenění území alespoň po linii Seidenberg - Weißenberg - Kamenz - Radeberg - Pirna. Mezi oběma Lužicemi by se uskutečnila výměna obyvatelstva. SSSR se k návrhu nevyjádřil.

   Další změna v čs. postoji nastala v průběhu příprav na konferenci náměstků ministrů zahraničních věcí v Londýně v lednu 1947. V memorandu čs. vlády už ale nefigurovaly nároky na území východně od Lužické Nisy, neboť Moskva signalizovala, že to bude interpretovat jako snahu o zpochybnění hranice na Odře a Nise a tím i své politiky. Vláda pak prohlásila, že bude „ve svém vnitřním poměru k Polsku plně trvat na svých požadavcích“, že se o nich v budoucnu dohodne přímo s polskou vládou. Podstatně redukovány byly i další územní požadavky, protože západní spojenci dali již na konci roku 1946 zřetelně najevo, že nedají souhlas k dalším dalekosáhlým teritoriálním změnám, zejména ne k takovým, které by byly spojeny s dalšími přesuny obyvatelstva."

   Takže k Britům se připojili i USA a Francie a odmítli změny hranic dohodnuté v Jaltě! SSSR pouze trval na tom, aby případné změny hranice byly odsouhlaseny i Polskem! Aby nevzniklo nové, tentokrát československo-polské napětí - to potřebovali ze všeho nejméně! Jenže tenhle žvanil je evidentní trollská svině, páč sem dává jen co se hodí a otevřeně žvástá lži typu "pokud vím", místo aby to hovado rozkliklo link a jednoduše šsi přečetlo jasný fakta! Jako toto: "Po vzniku ČSR se stal čechoslovakismus státní doktrínou, která byla zakotvena v ústavě z roku 1920. Z politického a národnostního hlediska bylo uzákonění jednoho (československého) národa nutností, neboť na území Československa byly jiné početné národností menšiny, a to dokonce silnější než menšina slovenská, pro kterou spojení do značné míry vytvářelo prostor pro emancipaci slovenského národa, kterému ještě před válkou hrozila úplná maďarizace. Postupně se však stal překážkou pro dovršení slovenské národní seberealizace.[4] Bez čechoslovakismu by tak neexistoval výrazný většinový národ."

   Jen v tom bodě se Sudeťáky to hovado má malinko recht! Totiž oni se chtěli připojit skutečně k Německu! Ale jako celek!!!! Celek ty demente!! Tedy i s Rakouskem! - https://cs.wikipedia.org/wiki/N%C4%9Bmeck%C3%A9_Rakousko

   Smazat
  23. Jen ještě ukázla pro ostatní! Jak tu to hovado furt cancá cosi o Rusku a hovno ví! Tak kdyby to nebylo hovado a něco si o tom aspoň přečetlo, tak tam jasně stojí toto! Cituji:

   "Edvard Beneš při jednání v Moskvě v prosinci 1943, vyzván samotným Stalinem, aby na mapě označil části Německa, které nárokuje pro poválečnou ČSR, v podstatě odolal, tvrdil, že se spokojí s ČSR v předválečných hranicích, jen by chtěl „poněkud posílit“ kladskou oblast. Stalin mu Kladsko okamžitě přidělil [Táborský]. Svou „územní zdrženlivost“ pak exilové vládě vysvětloval nutností vyčkat, jak se po válce vyvine situace s vysídlením německého obyvatelstva .. " V únoru 1945 předkládá Beneš britskému ministerstvu zahraničí mapu ČSR s návrhem na poválečnou úpravu hranic. Už tehdy z tzv. historických hranic toho příliš nezbylo: Beneš sice stále počítal s odstoupením Chebska, Frýdlandska, Rumburska, Broumovska, oblasti mezi Javorníkem a Osoblahou Německu, zato ostatní hraniční linie čs. státu měla být posunuta za horské vrcholky na území Německa, k ČSR se mělo připojit jižní Kladsko a rozsáhlé oblasti Horního Slezska, především Hlubčicko. Beneš přitom zdůrazňoval, že poměřována obyvatelstvem je navrhovaná výměna území pro ČSR nevýhodná - 358 versus 181 tisíc obyvatel. Zajímavé však je, že tak učinil vysloveně proti stanovisku exilové vlády v Londýně, která memorandem z listopadu 1944 britské vládě jednoznačně zamítla jakoukoliv poválečnou změnu čs. hranic ve prospěch Německa.". Konec citátu! A dodávám - čurák debilní!! Takhle žvanit lži tě naučili tvoji vobřezaný maňasovodi?!? He?

   Smazat
  24. Jen poznámka k tomu memorandu - to právě britská vláda tlačila na tu naší exilovou, aby přijala kompromis ve věci Sudet! Tedy aby okresy s naprostou Německu většinou odstoupila!! Páč to bylo v dikci britské diplomacie, která ústy lorda Runcimena uznala, že německá menšina v ČSR je utiskovaná a má nárok na sebeurčení!!! Ale tohle hovado je schopný do toho zamotat dokonce Rusy! Hovado!!! Pan Stalin byl Gruzínec a sám Beneše vyzval, aby si řek, co bude požadovat! Že nic nepožadoval - za to nemůže! Kde jsi se ty debilní trolle nedoučil, kde? V CIA kurzech placených Sorošem! Co? To je xindl ... hoši tyhle zrůdy jsou všeho schopný, bacha na ně!

   Smazat
  25. Teď jsem ještě dodatečně zjistil, že ten pračůrák ani netuší vo čem byla sibiřská anabáze! To hovado tu vypotilo na slídu tento slint!: "Češi a Slováci (a Moravané a Slezané) si ho vybojovali,vyválčili drtící a totální porážkou celého Ruska,trvalým ovládnutím nejen celé Sibiře".

   Ty kreténe vypatlanej! Naše legie vznikly z České družiny!!! To byli zběhové z rakouské armády k Rusůůůům! K oné Svaté usi ty pračurácký hovado, co tam pak slintáš sračky!! Jenže když zednářský lejna který maj na svědomí i ten tvůj debilní polomozek svrhli cara a uvolnili tak cestu k moci bolšeivkům, ocitli se naši vojáci v Rusku v prekérní situaci! Zasahovat nebo nezasahovat do "vnitřních záležitostí"? Jistě že měli! Jejich povinnost to velela! Žádal je o to pan admirál Kolčak - vůdce Bílých, tedy vlastenecké Rusi! To byl ty hovado, spojenec USA a Antanty! debile!!! Naši byli neutrální na příkaž židozednáře TGM!! Tedy mu nepomohli! Naopak poté co TGM otevřeně přešel na stranu bolšánů ho těmto vydali a ti ho ty hovade debilní zastřelili! O to jediný se ty kurvy židozednářský na Sibíři zasloužily, že je tam národ dodnes proklíná! Už 100 let! Proč si ty debilní hovado něco o tom nepřečteš!! - http://nassmer.blogspot.cz/2010/10/cesti-legionari-na-sibiri.html

   Smazat
  26. Ten zkurvenej zmrd z 18:17 netuší vůbec NIC! Proč sem ten svůj rypák debilní vbůbec zastrčil! To hovado motá Rusy s bolševiky, plete si vlády, neví na čí straně bojovaly naše legie v Rusku (ono to debilno se dokonce domnívalo že tam naši asi válčili s Ruskem!!! Hovado!!! - to je výsledek "vzdělávání" v dnešních školách!!). Neví vůbec kde Krym je , neví že jeho lid už dávno "nápravu" udělal když v roce 1993 hlasovalo 75 procent krymských voličů pro iredentistu Jurije Meškova a zvolilo jej do funkce prezidenta Krymské republiky, kyjevský parlament ale nelegálně úřad krymského prezidenta zrušil a omezil krymskou politickou i ekonomickou autonomii a prezident byl vyhnán do ruského exilu. Krymský parlament od té doby ztratil právo navrhovat zákony a volba krymského premiéra podléhá schválení ukrajinským prezidentem! Tak jak ty kryple mizernej asi mohli "napravovat" situaci? Co? Hajzle zkurvenej! Ty bys chcíp, abys zabránil lidem žít tam kde chtěj, co ty svině fašounská!! Tohle nám kurvy siozednářský vychovávaj ve školách z naší mládeže!! Tenhle zkurvenej nedovzdělanej fašounskej xindl!!!!

   Smazat
  27. A to jim pane ještě v roce 1992 zakázali uspořádat plánované referenum o statusu Krymu! Tak si poté právě zvolili toho pána který byl pro nezávislost Krymu svým prezidentem. Lháři a špíny jako je ten gauner z 18:17 by jistě běhali po ulici s transparenty za "svobodu Tibetu" či vlaječkama Tchajwanu, ale poradit lidem na Krymu, jak dosáhnout nezávislosti legálně to enhle hnusnej odpad lidstva neumí! Tam jen sviní svý hesla bez logiky typu "mohli to napravit za 60 let"! Ale JAK ty hovado!! Když referendum jim stopnou, volby anulujou, pravomoci odeberou ... tak co dál zbejvá ty hajzle? Jedině vzít do ruky zbraň a mamrdům tvýho typu ustřelit tu hnusnou škebli, jak píše správně kolega! Protože jinak se to co nosíš zrůdo mezi ramínkama nazvat nedá!

   Smazat
  28. Tabulky, které uvádí počet dopujících sportovců (oficiální) vedou sportovci z USA,pak následuje Rusko a my jsme na čestném šestém místě, což na tak malý stát slušný výkon.
   Takže bych raději pomlčel...

   Smazat
  29. Ten zkurvenej dobytek lejnolahvárenskej si tu bere do svých zlodějkých čpárů a lhoucí tlamy Podkarpatskou Rus! Však není problém - ať se ta kurva mizerná bezmozácká domluví s Prasenkem-Waltzmannem! Třeba nám ji vrátí! zatím místo toho ukronacistický bandy bráněj Podkarpatským Rusínům získat i pitomou autonomii na kterou maj nárok! SSSR porazil Maďarsko, který v roce 1944 ovládalo toto území! Oni nerozbili předmnichovskou ČSR! Naopak ji chtěli bránit, ale bylo jim to znemožněno! Takže nepřipravili ČSR o Podkarpatskou Rus, pouze jim ji nevrátili, protože logicky patří k té tzv. Ukrajině! Jenže hovadovi uslintanýmu z 18:17 se to hodí jen někdy!! Když jde o Krym - to ano, to by hned dával Ukrajincům! Ale když jde o Podkarpatí, to nááájednou je obrovskej "čecháčkovskej pseudovlastenčík" a chtěl by to vracet! Jenže od koho, kriple,, co? Jo kdyby to patřilo SSSR (o kerým si tohle chazarský lejno myslí že je to Rusko!), to bys vracelo co?! Ale říct si o to Prasenkovi a jeho zkurvený prochazarský bandě v Kyjevě - to né, co, to by ti nadřízení od Soroše nedovolili, co? Špíno mizerná ...

   Smazat
  30. Ten zkurvenej dobytek lejnolahvárenskej z 19:49 si tu bere do svých zlodějkých čpárů a lhoucí tlamy mezinárodní právo! To právo které jeho nosatý nadřízení ze zedářských doupat a centrál pošlapali tak že z něj zbyl jen hadr na podlahu! Špína mizerná ...

   Smazat
  31. Sorry, to patří o odstavec níže:)

   Smazat
  32. 10:58 - přesně tak! Kdyby totiž Zakarpatská Ukrajina zůstala součástí Československa, tak co by se po jeho rozpadu stalo? Nejspíš by se stala samostatným státem - to chce i teď. A KDO jí v tom brání? Rusko? Naopak - právě ta "slavná" Ukrajina!

   Smazat
  33. Mne to ani moc nebaví,reagovat na Vaše zastaralé a bludné informace,které byly všem vnuceny silnými mocnostmi. Historie byla jiná a já ji sdělil. Pokud vím,pravdivě. Jen se trochu chci pozastavit nad nějakým státem Němců v Česku. Bylo to totiž naprosto jinak,než Vy sdělujete. Vznikl německo-rakouský stát NĚMCŮ v Rakousku a teprve k němu se přidávaly postupně vznikající "nějaké" celky NĚMCŮ v Česku,respektive tehdy už v Československu. Žádný stát Němců v Česku nikdy nevznikl a ani nebyl vyhlášen a Němci v Česku se chtěli a i to realizovali,připojit k Němcům,takže ,sorry, nekecejte. Pokud vím a já to nyní nemám čas vyhledat, vznikl,respektive byl uznán za suverénní jen Český stát a teprve následně bylo realizováno připojení Slovenska,respektive Slováků k nim ve formě Československa. Sám "československý národ" byl jen prostředkem k tomuto cíli a nikdy žádná československá národnost neexistovala a ani ,logicky,fakticky existovat nemohla,byla by pouze absurdní lží. Vlastně neexistovala nikdy ani oficiálně,vždy bylo zkoumáno,zda jde o český původ nebo o slovenský. Prostě jen účelová formalita a je mi naprosto jedno,co kdo chtěl a kecal,jako třeba nějaký kec někoho o Slovanské říši,třeba, nebo jak se to mělo jmenovat,byl to jen kec a nikdy ani k ničemu takovému nedošlo a ani nemohlo dojít, byla to jen politika,krátkodobá a debilně účelová,takže jí ani neargumentujte,je to trapné a slaboduché,směji se. Fakt nemám chuť dohadovat se s někým,kdo je zaostalý informačně a nemyslí a argumentuje pokřivenými a i vylhanými informacemi a fakty. Historii píší-určují vítězové a Češi byli přesevše pojímáni jako nevýznamní,.. ačkoliv o nich například v USA psali jako o Vládcích (Pánech) Sibiře. Jo, a k těm Rusům, to byl vtip? Oni bolševici nebyli Rusy? Vaše pojímání Rusů je skandální,směji se a už jsem se nasmál dost,to stačí.

   Smazat
  34. -------- až 4.6.1920 Trianonskou mírovou smlouvou postoupilo Maďarsko (Uhersko) Československu Slovensko (Horní země) a Podkarpatskou Rus a vyslovilo souhlas s průběhem státní hranice mezi Slovenskem a novým maďarským státem. Slovensko do té doby totiž neexistovalo ani teoreticky a bylo pouze účelově součástí Československa pro záchranu-osvobození porobených Slováků Maďary.

   Smazat
  35. ---------- já si to fakt neodpustím,protože těch keců,co jste nakecal bylo opravdu moc: Úspěch československých legionářů v Rusku tkvěl mimo jiné a z velké části právě v tom,že se na jejich stranu přidalo ruské obyvatelstvo a zásobovalo je například potravinami dobrovolně pro svou vlastní ochranu a ve vlastním zájmu. Rusové podporovali vše,co českoslovenští legionáři v Rusku konali a byli plně na jejich straně,právě proti vládě Ruska. Vaše žvásty mne nudí,starouši.

   Smazat
  36. Za 1. jaký Němci v Rakousku, ty hovade? Jen Němci jsou Rakušané!! Debile pomatenej! 2. Koukni na tu mapu ty čuráku! Cituju: "Sudetsko (německy Sudetenland) byla jednou z Němci vyhlášených provincií vzniklých po vyhlášení samostatného Československa. Byla vyhlášena dne 30. října 1918 německými poslanci ze Slezska a severní Moravy. Důvodem jeho vytvoření byla naděje zde žijících Němců, že tímto vystoupením dají najevo svůj nesouhlas s vytvořením Československa a že poté mírová konference rozhodne k jejich přičlenění k Rakousku či Německu. Kromě území západního Rakouského Slezska a částí severní Moravy zde byly přičleněny i některé německé oblasti (Králíky a Lanškroun) ve východních Čechách. Za hlavní město byla zvolena Opava", mělo i svou vlajku a znak, hovade, proč si ty kripliku nerozděláš kurva ty odkazy, hovado dementní!! - https://cs.wikipedia.org/wiki/Sudetenland_(provincie,_1918)

   Smazat
  37. A za další, ty asrane debilní, (ty budeš asi fakt nějakej zapyčenej dement samouk, takovýhle cancy by tě sotva někde naučili!), v Rusku to hovad debilní byly vlády 3! Představ si to ty demente!!! 1. bolševici byli z 95% Nerusové, ty sajrajte zasranej! Jak píše W. Churchill ve svým článku v Sunday Herald z 20. února 1920! - https://www.protiprudu.org/sionizmus-versus-bolsevizmus-boj-o-dusu-zidovskeho-naroda/

   Proč tam ty zkurvený hovado zasjebaný máš ty inky, pease mizerný!!! Už to ty podlidskej sajrajte vysranej židáctvem nebudu opakovat!Tady máš ty svině mzerná lhavá svědectví z první ruky o tý "oblíbenosti" legií, který zradili vládu pana Kolčaka a vydali ho bolševikům, tak neser perase mizerný, nesééér! - http://nassmer.blogspot.cz/2010/10/cesti-legionari-na-sibiri.html

   Smazat
  38. Ze svědectví cituju: "V létě 1917 byly podle nařízení České národní rady v Paříži postaveny tři české divize a přičiněním Masaryka dostal Západ do rukou nástroj, který měl na další průběh revoluce a tím i na průběh války směrodatný vliv. Bolševici se také v prvních měsících roku 1918 dostali, nejdříve uvnitř a na severu evropského Ruska, k moci. I tam měli velké potíže s odporem na vesnicích a u selského lidu. Tím se vysvětlují naděje nacionálně smýšlejícího Ruska, že s pomocí českého sboru bude možné brzy bolševiky porazit. Češi se už dali na pochod do Vladivostoku. Když se obrátili a v červnu a srpnu přišli opět do Kazaně, vyvolala tato zpráva v ruském národě velké nadšení. Avšak tento český postup na Volhu měl jenom účel tlaku na německé velení vojsk, aby ponechalo větší části armád na východě. Tím by byly značně vylepšeny šance maršála Focha na vítězství na západní frontě. Jakmile nebylo nutné se obávat Centrálních mocností, použilo se českých legií k tomu, aby se admirálu Kolčakovi zabránilo ve stabilizaci a záchraně Ruska.

   Dvakrát se v roce 1919 se pozvedlo celé nacionální ruské společenství k pochodu proti bolševismu – v obou případech marně. Poprvé za Topol, podruhé za Bajkalské jezero. Češi neuvolnili sibiřskou železnici pro nezbytný přísun a odepřeli každou, byť i krátkodobou pomoc. Nezastavili se nakonec ani před otevřenou dohodou a spoluprací s bolševiky. Nezáleželo ani na tom, zda Rusové postupovali nebo ustupovali – hlavní starostí Čechů bylo, jak před jejich odjezdem nešťastnému obyvatelstvu co nejrychleji sebrat jeho majetek, kořist shromáždit a dopravit na východ. Ještě během cesty k naloďovacímu přístavu byly nakradené věci „zužitkovány“, nebo byl lup zaslán do Evropy ještě před transportem samotného vojska.

   České jednotky údajně přijímaly rozkazy pouze od Francouze Janina, vůdce několika branných těles, které na Sibiř přidělily západní mocnosti a Japonsko. Politicky se ovšem od samého začátku hlásili k přívržencům Kerenského. Příslušné vazby zřídil již na jaře Masaryk. Koncem srpna 1918 dal důstojnický sbor Bílé armády najevo svůj úmysl, aby další vojenská opatření neztroskotala na politickém chaosu, a vyzval k vytvoření nové vlády. Češi si vynutili, aby vláda obdržela sociálně revoluční většinu a tím se dostal na vrchol sociální revolucionář." Takže ooohromně oblíbenní u ruských idí, to jo, ale tak možná v tý tvý zurvený makovici uplácaný vobřezanci, ty nepovedený bioodpade! Jsi důkaz že úsilí coudehovnistů o stvoření Podčlověka došlo praktickýho naplnění! -http://www.czechfreepress.cz/evropa/kalergiho-plan-legalni-genocida-evropskych-narodu-pomoci-miseni-ras.html

   Smazat
  39. Takže ten "úspěch legií" ty zkuuurvený zapyčený hvdo spočíval leda v tom, že v Rusku začali na 70 let vládnout bolšeivici, debile debilní zaostalej zkurevnej z odpadu vzlínající bezmozku! Cituji:

   "Země jako Rusko, které tvoří jednu šestinu povrchu celého zemského kontinentu a ve své mase mělo primitivní venkovské obyvatelstvo, bylo vydáno komunismu, stalo se kořistí zločinné samovlády. Ne bez odporu se dal ruský národ podmanit. Tři roky bojoval s komunisty na život a na smrt. Když bílí, tj. nacionální ruská armáda, měli vítězství nad rudými již téměř na dosah, spřádala ruka ve Versailles síť zrady. Jen tak bylo možné, aby komunisté již 12. rok trvale vládli v Rusku.

   Německo bylo přemoženo, ale ne poraženo a proto se jej stále obávají ti, kteří se na něm versailleským mírem provinili. Bojí se ho i nadále kvůli jeho síle, schopnosti obnovy, smyslu pro pořádek, jeho vůli k sebekázni. Mírová smlouva měla tento silný, práce milovný národ uvrhnout do nesnesitelně těžkých životních podmínek a do morálnímu otroctví, do stejné poroby, jakou je ta, která již 12 let tíží Rusko. S cynickým úsměvem podsouvají tvůrci míru – titíž lidé, kteří neustále snili o odvetě a zbrojili k válce – vinu na této válce Německu. Oni vzali Německu zbraně, udělali jej bezbranným a žádají po něm zaplacení všech těch miliard, které byly skoro od všech národů během čtyř dlouhých let smrtonosně prohýřeny. Dnes je to nezvratně jasné: kdyby byly Německo a Rusko šly společně, nedošlo by k žádné válce. Vůle těchto obou sloučených velmocí by byla rozhodující a jejich síla neporazitelná. Toto přesvědčení nabývá dnes stále více na své síle.Válka Trojspolku skončila bez účasti Ruska. Rusko přineslo největší oběti pro věc spojenců a z důvodů vnitřních bojů bylo nuceno odejít z bitevní linie. Zato vstoupila krátce před koncem války do řad bojujících Amerika. Bezesporu by světová válka skončila o hodně dříve a stála by mnohem méně krve a peněz, kdyby Amerika zasáhla již roku 1915 nebo nejpozději 1916. Tehdy ale Amerika ještě dodržovala neutralitu a věnovala se výhodnému obchodu s dodávkami válečného materiálu bojujícím stranám. Tyto dodávky odebraly Evropě všechno zlato, které odplynulo do Nového světa.

   Světová válka přesto neskončila rozhodujícím vítězstvím spojeneckých armád na bitevních polích, nýbrž zhroucením Německa, které podlehlo propagandě pacifismu – stejně jako Rusko propadlo revoluci. Zásah Ameriky do války a přítomnost jejích čerstvých vojsk v Evropě k tomuto konci nemálo přispěl. Nový svět vsadil své karty na jistý zisk.

   Konečný výsledek války rozdělil národy ne na vítěze a poražené, nýbrž na výherce a na ty, kdo ve hře prohráli. Tak jako v Brest-Litevsku stálo rozhárané Rusko proti ještě zdravým centrálním mocnostem, tak stálo ve Versailles zhroucené Německo proti čerstvě vyzbrojeným a mocným západním mocnostem. Rusko a Německo sdílí společný osud – ne jako, řečeno obrazně, poražení, ale jako neúspěšní hráči ve světové válečné ruletě. Neboť i Rusko patří mezi docela vydrancované a musí za své chyby pykat daleko víc než ostatní státy. Přesto se ale bude muset do budoucnosti s Ruskem počítat. Světové mocnosti vědí, že úpadek této obrovské země je jen přechodný a že přijde čas, kdy Rusko povstane z popela jako Fénix. A pak toto nové Rusko zúčtuje v věci §§ 116-117 versailleské smlouvy ne s Německem, nýbrž s tvůrci této smlouvy."

   Smazat
  40. Pokračování: "Jak už bylo řečeno, bylo Rusko přenecháno samo sobě, ale je jisté, že by se i přes svůj oslabený stav s bolševismem vyrovnalo, kdyby jej nezasáhl zrádcovský úder do zad. Tento Kainův čin provedli Češi na Sibiři, kde bylo centrum ruské nacionální vlastenecké obrany a kde se právě vytvářela nová ruská státní moc. Jiné označení než zrádný úder do zad pro tuto pobuřující zradu není. Když už dávno tuto dýku drželi skrytou v ruce, nazývali Rusy stále ještě milovanými bratry a Rusko „mateřskou zemí“. Já jsem stál jako vojevůdce a současně jako jeden z nejbližších spolupracovníků admirála Kolčaka ve středu největší tragedie ruského národa a spoluprožíval onu zvrhlou roli, kterou tehdy Češi na Sibiři sehráli. Oni zradili ruskou Bílou armádu a její vůdce, spolčili se s bolševiky, uprchli jako zbabělá horda na východ, spáchali na bezbranném obyvatelstvu násilí a vraždy, vyloupili státní i privátní majetek v hodnotě několika set milionů zlatých rublů a odtáhli to vše ze Sibiře domů.

   Může se stát, že ne až po staletích, nýbrž již za málo desetiletí budou národy této země při hledání politické spravedlnosti spolu opět bojovat. Kosti českých legionářů na Sibiři budou již ztrouchnivělé a jejich loupež a ostatní zločiny téměř zapomenuty. Nikdy ale nemůže a nesmí být zapomenuta jejich zrada a nevyslovitelná utrpení, které způsobili Rusku. Z úst k ústům, z otce na syna bude tento hanebný čin přenesen na budoucí pokolení. Češi si sami sobě postavili pomník hanby s navěky nesmazatelným nápisem: Toto je dílo československých vojsk na Sibiři.

   Rusko se jednou bude českého a slovenského národa tázat, jak se k těmto zrádcům tyto národy postavily a jak potrestaly všechny provedené hanebnosti. Čeští politikové, zakladatelé nového státu, nepohnali tyto zločince k zodpovědnosti a ani je neodsoudili. Naopak, korunovali je zářivým věncem a představovali je veřejnosti jako hrdiny. Později uvedu výroky dvou českých státníků, prof. T. G. Masaryka a dr. Beneše, jak bylo veřejné mínění civilizovaných zemí o skutečné české úloze na Sibiři oklamáno a obelháno. Masaryk a Beneš si myslí, že nemohou být obviněni ze lži, protože Sibiř je daleko, protože v Rusku není v současné době fungující státní moc a bolševici sami mají největší zájem na tom, aby nic z těchto událostí nebylo odhaleno.

   I zástupci zemí Dohody, kterým je chování Čechů známé, tato fakta utajují a uchovávají v hlubokém mlčení. Vlivem všech těchto okolností se veřejné mínění kulturních zemí nachází v úplné neznalosti nad skutkovou podstatou věci – a to zvláště pod vlivem promyšlené české propagandy. Jistě není jen úkolem Ruska, aby byla tato temná aféra postavena do pravého světla – je to úkol každého slušně smýšlejícího člověka každého národa. „Je to věc svědomí všech pravých demokratů“ – tak to bylo zdůrazňováno z české strany – i to, že „pravdu je nutno bezohledně odkrýt Zájem celého světa vyžaduje jednoznačná odsouzení jednání Čechů v Rusku. Nestane-li se tak, pak zůstane v Evropě stát, který přechovává beztrestně nejen vrahy, podlé násilníky a zloděje, ale ještě je odměňuje vedoucími úřady a oslavuje jako hrdiny.

   Dokumentární materiál z tehdejších dob byl shromážděn a nachází se v této knize, která je určena k desetiletému „jubileu“ české anabáze z roku 1920. "

   Smazat
  41. Z Churchillva článku cituju ty zkurvený zapyčený hovado!:

   "Ani netreba nadnášať rolu týchto medzinárodných a zväčša ateistických Židov vo vytváraní boľševizmu a vyvolaní ruskej revolúcie. Istotne je veľmi značná; tá pravdepodobne prevažuje nad všetkými ostatnými. Okrem Lenina má väčšina popredných postáv židovský pôvod. A navyše, principiálnou inšpiráciou a hnacou silou silou sú židovskí lídri. Takže Čičerina, čistého Rusa, zatemňuje jeho podriadený Litvinov a vplyv takých Rusov ako je Bucharin alebo Lunačarski, sa vôbec nedá porovnať s mocou Trockého alebo Zinovjeva, diktátora Červenej citadely (Petrohrad) alebo Krassina a Radeka – ktorí sú všetci Židmi. V sovietskych inštitúciách je prevaha Židov ešte ohromujúcejšia. A prvoradú, ak nie principiálnu rolu v teroristickom systéme výnimočnej Komisie pre boj s kontrarevolúciou zohrávajú Židia a v niektorých prípadoch Židovky.

   Rovnako zlú prevahu mali Židia aj v krátkom období teroru v dobe, keď vládol v Maďarsku Béla Kún. A ten istý jav sa prezentoval v Nemecku (zvlášť v Bavorsku) tak ďaleko, nakoľko sa tomuto šialenstvu dovolilo poľovať na dočasne vyčerpané nemecké obyvateľstvo. I keď vo všetkých týchto krajinách je veľa nežidov rovnako zlých, ak nie horších, ako sú židovskí revolucionári, rola, akú zohrali títo vzhľadom na ich počet v celkovej populácii, je ohromujúca."

   A Churchillova slova ty zaostalej zkurvyobřezaný syne potvrzují i tabulky oficiálního složení této vlády! (byly v Rusku 3, jak jsem již psal, Černovova vyšlá z voleb do Ústavodárného shromáždění, Kolčakova bělogvardějská a tato židobolševická! - http://tnit.fr/cs/c75.htm

   (to se ty zaostalá skandální poloopice označí a dá se Ctrl+C a najedeš ty kreténe zralej na pěst mezi voči na adresní řádek docela nahoře a vložíš tam Ctrl+V!) Bože bože, za co?!?

   Smazat
  42. Pro jistotu, páč tenhle zapyčenec zkurvenej možná trolí a nechce otvírat důkazy který by ho smetly dodám fakta z tabulek sám zde:

   "Vláda v Rusku 1917-1926
   Vezmeme-li v úvahu národnost 538 nejvýšepostavených osob v porevolučním Rusku, byli to 1 Čech, 1 Maďar, 2 Gruzíni, 3 Poláci, 3 Finové, 10 Arménců, 11 Němců, 31 Rusů, 34 Lotyšů a 442 Židů (82%), přitom v celé Ruské říši žilo pouze 4 miliony Židů, hlavně na Ukrajině, Bělorusku a východním Polsku (slovo Žid v ruštině označovalo židovskou národnost). Z těchto 22 ministrů první sovětské vlády bylo tedy 17 Židů, 3 byli počítáni za Rusy (Lenin, Čičerin, Lunačarskij), 1 Gruzínec (Stalin) a 1 Armén (Protian)."

   A pak tu to zurvený mizerný trolský prae bude něco hejkat o tom, že bolševici byli Rusové! To jo, asi jako tenhle zmrd vopejzalej je Čechem!

   Smazat
  43. Já se divim, že se tady s tím lejnem Šapira mažete, o to víc jen smrdí! Já bych mu napsal pouze toto: "Padej vodsud špinavej jarmuláku, nebo ti dám po tý mordě lhavý takovu ránu pendrekem, že se ti pejzy vomotaj okolo tvýho hnusnýho dlouhýho frňáku! A pak ti přetáhnu nosní dírky přes makovici a zavěsím tě někde do průvanu, a ještě ti zlámu tvý zlodějský chmatavý čpáry, xindle podlidskej vobřezanej dole i nahoře!"

   Smazat
  44. To vím taky! Ale tady přeci nejde o tenhle kus rasozrádného smradlavýho dreku, nad nímž svými znalostmi a inteligencí čním jak Čomolungma nad hromadou psích lejen, ale o to, aby i naši lidé viděli, kam až to Chazar dotáh ve snaze stvořit Podčlověka! Je to mememonto pro nás pro všechny!

   Smazat
  45. 60 milionů našich lidí maj na svědomí ti ze kterých se tahle bestie vylíhla!! - https://www.protiprudu.org/sestdesiat-milionov-korene-sionizmu-cast-1-1/

   A ono si to dovolí tahle sračka smrdutá tu žvanit o zlu! Svádět zločiny svý podrasy na tento vznešený lid, který se bil i za nás! Tento podčlověk má svý místo jedině v peci! A to pěkně bez předešlýho uspání! Bych mu dal plyn Nasrat! Šup na dopravník a šup do plamenu!

   Smazat
  46. Jo jo, souhlas! Plamen má očistnou sílu! Protože po spálení starého světa se zrodí svět nový v němž již primitivní věci budou překonány, včetně Podčlověka, a v němž nebude již místa žádného pro jeho ohavné strůjce! Pak povstane Nadčlověk! Neb Nadčlověk je smyslem Země ... - https://www.youtube.com/watch?v=BzNy7dsvF5w

   Smazat
  47. Já už nejsem Čech,jsem Čeň (anglicky Czeni). / Vím o tom a vědí to i čeští historici,že českoslovenští legionáři v Rusku vyhráli celou první světovou válku a díkybohu za to. A bylo přitom i jejich "svatým právem" osvobodit vlastní český národ z područí Rakouska-Uherska a vůbec není pravda,že dezertovali k Rusům,pouze odmítali bojovat za Rakušáky. / To,co mi citujete z tvrzení nějakého zúčastněného a poraženého Rusa Čechy,to není irelevantní,protože pochopitelně silně zaujaté proti nim. Výmluvy a omluvy vlastní drtící porážky jsou v Rusku dodnes zvykem stejně jako lež,kterou momentálně světově vynikají. To samé u Churchilla,který byl posedlý nenávistí vůči Židům stejně jako asi už tehdy většina Evropy a svaloval všechnu vinu cíleně a záměrně na ně. Další věcí je ten židovský původ. Jde totiž jen o původ a tvrdit,že nebyli Rusy podobně jako obrovské množství dalších Rusů jiného národnostního původu,je nesmysl a troufalost. Obecně nesouhlasím s Vašimi citáty,jak už jsem i vysvětlil a nesnažte se jimi argumentovat,protože jsou skutečně nanejvýše subjektivní. S pravdou to má co do činění jen výjimečně a i čistě logicky tak. My Čeňi disponujeme informacemi ,které se diametrálně liší a musel byste nezaujatě myslet,abyste si uvědomil,že to,co tvrdíte,nedává v širším kontextu smysl. Považuji Vás za obrovsky hloupého a navíc za fanatika. A ještě tu maličkost: Hrajte alespoň v zásadních věcech fér,pokud pominu ty Vaše sprosté nadávky vůči mně,které s věcí asi nemají nic společného,protože prostě jen urážíte ve fanatickém přesvědčení o své vlastní pravdě, tedy, byla řeč o státu Němců v Česku,respektive na jeho území. Vy mi tu básníte další věty,které ale vůbec nereflektují ten fakt,tu skutečnost,že jsem Vám toto Vaše tvrzení vyvrátil a vysvětlil. Jak už jsem výše sdělil,vznikl stát německo-rakouský v Rakousku a byl to stát NĚMCŮ,přičemž vznikaly další územní celky NĚMCŮ v Česku s cílem i snahou připojit se k němu,tedy k NĚMCŮM. Tak jak jsem už na začátku sdělil. Přičemž dokonce i celé Rakousko se po první světové válce snažilo a i oficiálně stát se součástí Německa,ale bylo Německem odmítnuto. Takže jste ty Vaše kecy zase nefér okecal.

   Smazat
  48. 15:18. S Vámi bych nechtěl mít nic společného,směji se.

   Smazat
  49. 15:38 - Souhlas! Rasozrádný dobytek který dokáže zločiny svých obřezaných pasáků svést na Slovanský lid si nic než zpopelnění zaživa nezasluhuje!

   Smazat
  50. Tak už je zřejmé, kdo byli ti zbabělci, které naši Bráškové v knize popisují! Nebyli to Češi, ale tito zrádní Čéni! Cituju:

   "V srpnu 1914 vyzval ruský vrchní velitel, velkokníže Nikolaj Nikolajevič, veškeré slovanské národy Rakousko-Uherska k povstání. Všude v zemích spojenců se nyní začalo se stejným cílem – oslabit vojenské oddíly z Čechů, Poláků a Srbů a tím posílit vlastní pozici. Současně se v Rusku rozhodlo o vytvoření jednoho českého batalionu. Tato takzvaná Česká družina, sestávající z 800 mužů, se zformovala částečně z Čechů, kteří byli jako ruští poddaní usedlí ve Volyni, částečně z rakouských Čechů, které válka překvapila v Rusku. V listopadu 1914 vstoupil tento batalion do svazku aktivní armády. Zatímco v Petersburgu a na všech vyšších místech až po hlavní stan tuto českou formaci vítali, chovalo se ruské aktivní vojsko vůči tomuto vojenskému oddílu vysloveně odmítavě. Jakmile ale byli k těmto českým dobrovolníkům přidělováni čeští váleční zajatci, ukázali velitelé front svoji nedůvěru bez obalu.“Ďábel nechť se s těmito bratry obírá“ – mínil tehdy jeden z nejschopnějších generálů, „ten kdo jednou zradí, učiní tak snadno i podruhé“. Nastaly obavy z české špionáže.

   Konečně nabyl názorový postoj armády převahu a po delší dobu se české vojenské oddíly nevytvářely. Masaryk sděluje ve své knize (2), že se zpočátku také v Itálii, Anglii, Americe a dokonce i ve Francii chovali vůči zajatým Čechům odmítavě. Zjevně to byly jen velmi vzácné případy, kdy tito utečenci jednali z nějakých ideových příčin. Obvykle to byl čistý egoismus, který je nutil přeběhnout – a zbabělý strach o vlastní život."

   Smazat
  51. Pokračování: "Vzpomínám si, jaký pocit hnusu vyvolávaly tyto případy u nás na frontě. Během haličského útoku v létě 1916 byla naše 3. finská střelecká divize zapletena do tvrdošíjného boje o vesnici Lasaróvka nad Zlotou Lipou. Po prudkých útocích a protiútocích z obou stran jsme tuto vesnici zabrali a zajali přes 2000 vojáků. Pak nastoupil německý myslivecký batalion smíšený s rakousko-uherskými vojáky z rezervy proti nám a znovu se rozvinul tuhý boj. Poslední útok se odehrál před mýma očima. Náš 9. pluk obešel úspěšně nepřítele a vnikl do jeho zákopů. Opět jsme zajali mnoho mužů, i když se nepřítel houževnatě a bravurně bránil. Když byl boj rozhodnut, odvedli naši střelci zajatce. Všichni důstojníci a vojáci dělali sklíčený, unavený a zdrcený dojem. Náhle se vrhli dva čeští praporečníci z té masy zajatců na mne. Jeden mi padl kolem krku, druhý se mi pokoušel políbit ruku. Mluvili něco o přátelství, vřelé lásce k Rusku a o svém odporu bojovat proti nám. Bylo evidentně patrné, že celý jejich výstup a projev byl vylhaný. V jejich tvářích a výrazu byl vidět přestálý panický strach před bojem a radostná naděje, že budou snad zachráněni. Bezděčně jsem ty opovrženíhodné zbabělce od sebe odstrčil.

   Přesto by bylo mylné se domnívat, že se české vojsko sloužící v rakouské armádě vesměs dobrovolně a bez boje vzdávalo. Jejich chování se řídilo podle toho, komu byli podřízeni. Naproti naší divizi stál například na řece Strypě u vesnice Gaivoronka český pluk (pokud si pamatuji, 88. pěší pluk). Ten se bil přes celou zimu 1915-1916 se zvláštní tvrdošíjností. Když naše pluky po třídenním boji přešly řeku Strypu a 30 řad nepřátelských drátěných překážek zničily pyroxilinovými bombami, podařilo se Čechům tohoto pluku včas stáhnout. Zajali jsme jen velmi málo mužů. Při stejném útoku vzala naše divize ve vesnici Višnevčik nad Strypou do zajetí přibližně celý 10. honvédský pluk, ačkoli bylo známo, že Maďaři byli výborní vojáci. Tehdy jsme měli dojem, že to jsou jen pohádky, že se české vojenské jednotky vzdávají dobrovolně. Byl to ale snad jakýsi druh hry s dvojitou možností: bít se statečně, když vlastní strana vítězí – ale v případě porážky nebo v kritických chvílích si včas navléci pláštík slovanského bratrství, aby se to v zajetí hodilo a bylo výhodné.

   Teprve začátkem roku 1916 připustila ruská vláda, aby byl český batalion přeměněn na český pluk – veškerá velitelská místa ale obsadila ruskými důstojníky. Velitelská řeč zůstala ruská. V následujících měsících byla nálada v Petersburgu nervóznější a za těchto okolností byly chyby vetší – v důsledku únavy a starostí o výsledek války. A tak se stalo, že již v létě 1916 byly dovoleny další české formace a český pluk zesílil na brigádu."

   Smazat
  52. A českým králem měl být ruský princ! Cituju:

   "Česká národní rada prohlašovala přes své moskevské zastoupení 22. listopadu 1916 carovi svou oddanost a věrnost. Je třeba vědět, že čeští politikové v zahraničí požadovali vytvoření samostatného českého království s králem některé zahraniční dynastie a měli při tom na mysli dům Romanovců.

   K tomu něco ze spisů objektivního švýcarského učence Dr. Huga Hassingera, profesora geografie na universitě v Basileji (3): „Projevy loajálnosti od pražského starosty při vojenských úspěších armády apod. docházely k císaři přesně a včas. Národní listy psaly v lednu 1917: ,Je skutečně obdivuhodné, jak mnohostranné je působení prof. Masaryka a jak neúnavně na tom pracuje, aby poskvrnil čest českého národa... Nepřátelé se přesvědčili, že láska všech rakouských národů je k zděděné dynastii a vlasti pevná a neochvějná. Oni poznali, že všichni, kdo v zahraničí tvrdí něco jiného, jsou lháři a podvodníci... My se ohrazujeme proti tomu, aby tito lidé mluvili za nás. Český národ děkuje za takové zástupce.´“

   A dále: „Poslanec Šmeral, tehdy vůdce České sociální demokracie, zveřejnil psaní Českého svazu ministerskému předsedovi Clam-Martinicovi s prosbou o audienci u císaře Karla. Chtěli mu přednést svoji žádost o korunovaci za českého krále těmito slovy: ,Chceme císaře ujistit, že stojíme při něm a jeho nástupcům, že vždy dodržíme závazky k habsburské dynastii a říši, že budeme věrně sloužit králi a státu, že naše stížnosti nikdy neotřásly naši víru a že po vítězném ukončení světové války dosáhneme práv českého národa v rámci říše a pod habsburskou dynastií.´ Podepsán: Staněk, Šmeral, Maštálka.

   Během světové války slovenští vojáci statečně bojovali v rakousko-uherské armádě a také slovenští nacionalisté pronášeli v říšském sněmu patriotské řeči (Juriga dne 26. 4. a 19. 12. 1915) a ujišťovali o obětavosti svého národa maďarské vlasti. Když ale v březnu 1917 vypukla v Petersburgu revoluce, Češi rychle postřehli svou duševní sounáležitost s novým proudem, změnili barvu a stali se vášnivými republikány. Od provizorní vlády (Miljukov) dostali ujištění, že mohou v Rusku z českých zajatců vytvořit samostatnou českou armádu. V srpnu si vzali na usnesení Národní rady půjčku dvacet milionů franků pro potřeby armády a revoluce. V říjnu vydal generál Duchonin (4) výnos, kterým nařizoval vytvoření československého, z třech divizí sestávajícího vojenského sboru.“ "

   Smazat
  53. Nyní udeřila hodina odplaty. Události se valily katastrofální rychlostí. Říjnová revoluce, vystoupení bolševiků pod heslem „okamžité ukončení války“. Duchonin bude v Mogilevě bolševiky zavražděn. Úplný rozklad ruské vojenské moci. Čeští zajatci stojí před novou situací.

   Ihned po březnové revoluci pospíchal Masaryk do Ruska. Ve své knize Světová revoluce popisuje tuto cestu co nejpřesněji. Tato Masarykova kniha je pro neznalého čtenáře riskantní a nebezpečnou četbou, protože je psána mužem, na němž lpí pověst vědce. V knize je ale pravda se lží velmi úzce spjatá. Po svém příjezdu do Ruska navštívil Masaryk nejdříve všechny vůdce revoluce, kteří mu podle jeho vlastního přiznání stáli ideově nejblíže. Pak se dal zcela k dispozici francouzským zástupcům v Rusku. V jeho knize najdeme tuto charakteristickou větu: „My, to znamená československý armádní sbor, jsme byli autonomní armáda, avšak představovali jsme součást francouzské armády, byli jsme na Francii a politické Dohodě (Entente) finančně závislí.“

   Masaryk zůstal skoro celý rok v Rusku. Navštívil Petersburg, Moskvu, Kyjev a Vladivostok. Vstoupil do jednání se všemi stranami a účastníky, ale odmítl, jak sám hrdě vysvětluje,
   nabídku ke spolupráci od generálů Alexejeva a Kornilova (5). Tito začali tehdy svou vlasteneckou práci, bohužel na příliš široké demokratické bázi, v níž jim byla věrnost vůči spojencům v zásadě přednější než služba vlasti. O mnoho více se Masaryk připojil k levému táboru Rusů.

   Československý sbor se nacházel na podzim 1917 na Ukrajině. Za prvé přistoupili Češi k jednání s ukrajinskou vládou. Pak se náhle od tohoto úmyslu odvrátili a Masaryk uzavřel osobně smlouvu s bolševickým vrchním velitelem Muravjevem (6). Mezi oběma muži vzniklo dokonce určité přátelství. Masaryk připustil, aby do českých pluků vstupovali bolševičtí agitátoři a tak došlo částečně k bolševizaci Čechů. Kromě s Muravjevem vstoupil Masaryk do bližšího styku s řadou dalších revolučních vůdců polobolševického typu. Česká národní rada vzala do jejich řad ultrasocialistické elementy ze všech přeběhlíků a osob ze zajetí. Tím československý sbor významně podpořil věc ruské revoluce. Jakým účelům to mělo sloužit, ještě uvidíme. Masaryk učinil během svého pobytu v Rusku od května 1917 do dubna 1918 následující opatření: Českoslovenští váleční zajatci byli překřtěni na legionáře. Tento název se objevil tehdy v Rusku poprvé. Pak bylo těmto legionářům doporučeno nasadit veškeré síly k vytvoření svého nového státu – aniž se kdo staral o nějaké morální zábrany. Ruští důstojníci byli z většiny velitelských míst odstraněni. Veškeré úsilí Čechů teď směřovalo k tomu, dostat se z Ruska pryč a posílit západní frontu ve Francii. Masaryk cestu stanovil – nejkratší cesta vedla sice přes Archangelsk a Murmansk po moři do Francie, ale byly velké obavy z německých ponorek. Masaryk a Češi se tedy rozhodli pro cestu přes celé Rusko k Tichému oceánu – a dostali k tomu od bolševiků náležité svolení. Na jaře 1918 byl československý sbor naložen a transportován po velké sibiřské dráze od Penzy až do Vladivostoku

   Smazat
  54. Německá a rakousko-uherská vláda žádaly od Sovětů – dle smlouvy z Brest-Litevska – odzbrojení válečných zajatců a jejich uzavření do koncentračních táborů. Měli být dopraveni zpět do vlasti, ne jako legionáři, nýbrž jako zrádci a zběhové. V květnu 1918 bolševici skutečně stanovili československému sboru ultimátum a žádali vydání ruských zbraní.

   Morální stav českých vojsk byl krajně smutný. Po ruské revoluci zařadila Česká národní rada všechny válečné zajatce své národnosti do svého vojska a tím česká brigáda narostla na armádní sbor. Tím ovšem tato zvětšená kvantita podstatně zhoršila kvalitu. Sbor se tak naplnil lidmi, kteří chtěli jen uniknout z drátěného oplocení, spolu se zbabělými dezertéry a křivopřísežnými zběhy. Důstojnická a velitelská místa byla obsazena českými vojáky. Ti nebyli na tato místa ustaveni podle výkonů nebo schopností, nýbrž výhradně podle ochoty a uznání České národní rady a podle svého revolučního směřování. Z nich jen Čeček, praporčík rakousko-uherské armády, byl dříve důstojník. Gajda byl původně drogistou, vojenskou hodností a zařazením felčar (ranhojič). Syrový, obyčejný voják – bývalý obchodní cestující.

   Jedna část českých vojsk odevzdala bolševikům poslušně svá děla, kulomety a ostatní zbraně. Ruští důstojníci, kteří tehdy ještě zůstali ve štábech a na některých velitelských postech, kolem sebe ale shromáždili ty nejzásadovější a nejstatečnější vojáky. Rozhodli se toto ultimátum odmítnout a zbraně si ponechat. Poznali, že by beze zbraní byli jen hříčkou v rukou sovětské bolševické moci a usnesli se na vlastním rozhodnutí: probít se směrem na východ.

   Došlo k řadě bojů Čechů proti Rudé armádě. Generálporučík xxxx (7), dřívější šéf generálního štábu v Petersburgu, strávil po bolševickém převratu jaro a léto na Volze, a pak se jako jeden z blízkých spolupracovníků Kolčaka zúčastnil boje proti rudým. Popisuje tuto dobu a poznamenává (8): „Na jaře 1918 nebyla tato válka nijak ukončena. Jaký bude její konec, nemohl nikdo předpovědět. Každopádně zneklidňovalo jednání Mirbacha v Moskvě a vývoz potravin z Ruska do Německa – to bylo příčinou obav našich bývalých spojenců!“

   Ti byli ochotni podpořit každé hnutí proti bolševikům. Povstání Čechů bylo proto plně v plánech Francie a Anglie, protože vytvoření ruské východní fronty paralyzovalo posílení německé západní fronty. Češi byli k tomuto částečnému povstání zataženi francouzskými a anglickými agitátory. Tito agenti západních mocností se domnívali, že české povstání se může stát předehrou k všeobecné vzpouře ruského obyvatelstva proti bolševismu. Češi měli vytvořit jakýsi střed událostí a usnadnit vytvoření nového vojska, které by bylo samozřejmě poslušnou loutkou a zbraní Francouzů a Angličanů.

   Vojensky viděno, bylo povstání Čechů řadou malých bezvýznamných šarvátek, bolševici měli na Sibiři velmi malé vojenské síly. Mnohá města byla zcela bez jakékoli pomoci Čechů zabrána ruskými důstojníky a dobrovolnými vojenskými oddíly – kupříkladu Omsk, Irkutsk a Čeljabinsk. Češi ovšem, aniž by dali jednu jedinou ránu, demonstrovali hrdě a důstojně svůj nástup do měst, nechali se místním obyvatelstvem oslavovat a hlavně ihned přikročili k rekvizici ruského státního majetku.

   Smazat
  55. Takže je vše jasný! tito zbabělí hochštapleři a zloději zavšivených dek a ikon nebyli naštěstí Čechy! Šlo o ty zkurvené zrádné Čény! To je moc dobře. Díky Bohu za to ....

   Smazat
  56. A další popis čénské zbabělosti a prolhanosti! "Zprávy Čechů o vojenských hrdinských činech svých krajanů jsou jen produkty nejživější fantazie. Celý průběh neměl vlastně ani charakter válečné operace, nýbrž trestné výpravy. Ztráty Čechů od Kazaně až po Vladivostok nestály ani za zmínku.

   Zveřejnil jsem krátký výňatek ze zprávy jednoho ruského frontového důstojníka, poručíka W. K. E., který prodělal celé polní tažení na Sibiři: „Zatímco jsme pronásledovali ustupujícího nepřítele podél železniční trati mezi Sadrinskem a Bogdanovičem – to bylo v červenci 1918 – narazila naše vojska u stanice Bogdanovič na silný odpor. Oddíl u Sadrinska, u něhož jsem byl pobočníkem, byl odvelen k obchvatu nepřátelského křídla do Grjasnovska. Po 24 hodinovém boji se nám podařilo nepřítele z osady vytlačit a ukořistit dva pancéřové vlaky rudých. Brzy na to jsme se setkali s útvarem české armády, který pomalu pochodoval do Jekatěrinburgu. Náš útvar měl za úkol přemístit se co nejrychleji na sever a předal proto pancéřové vlaky do přechodné ochrany Čechům. Předávací dokumenty o tom byly podepsány od ruských i českých zástupců. Oba pancéřové vlaky ale už nikdy nebyly od Čechů vráceny. Češi si je ponechali jako svůj majetek. Všechny reklamace u českého velitelství byly naprosto bezvýsledné. Srpen a září 1918 přinesly pro náš oddíl obzvlášť těžké boje. Ten byl tehdy přejmenován na 19. petropavlovský pluk. U Irbitu na výšině u Samocvet-Kordonu čekal naše vojáky tvrdošíjný odpor. Náš velitel, plukovník Smolin, žádal a prosil o dotyčné pancéřové vlaky, které měli Češi v držení. Sami jsme totiž měli jen nouzově zhotovený vlak, jehož ochranu představovaly pískové pytle položené na obyčejné trámy. Dvoudenní boj nám přinesl velké ztráty a jen částečný úspěch. Český pancéřový vlak nám neposkytl žádnou pomoc; celou dobu se zdržoval v chráněné oblasti železniční trati a odmítl náš nouzově zhotovený vlak následovat, i když jsme se odvážili k jednomu nájezdu a podařilo se nám pancéřový vlak bolševiků poškodit. Češi při tom nevypálili ani jednu jedinou ránu.

   Po bitvě nám Češi vysvětlovali, že nás musí opustit. Ovšem předtím přišel velitel českého pancéřového vlaku k našemu veliteli a požadoval písemné potvrzení o účasti Čechů v boji. Plukovník Smolin se dostal do rozpaků, protože opravdu nevěděl, jak na to odpovědět. Požádal proto českého velitele – protože počítal s jeho slušností – o vlastní sestavení obsahu textu. Já jsem se posadil k psacímu stroji a Čech diktoval. Mimo jiné mi zůstala v paměti následující věta: „Mužstvo českého pancéřového vlaku bojovalo jako lvi.“ Plukovník Smolin si hotovou písemnost přečetl a překvapeně a zkoumavě se na českého velitele podíval. Ten ale pohled drze opětoval a nehnul ani brvou. Smolin utrápeně vzdychl, list podepsal, dal jej tomu Čechovi a odešel, aniž mu podal ruku. Hned na to nás český pancéřový vlak opustil navždy."

   Smazat
  57. No, já slyšel,že to bylo jinak, že totiž nějaký rakouskouherský voják hodil po Češích nějaký kus železa z jedoucího vlaku, v Rusku,samozřejmě, a Češi ten vlak dostihli a zastavili,vyndali toho vojáka a zlynčovali ho,načež byli zatčeni Rusy a ti odmítli věc řešit spravedlivě. Proto se Češi vzbouřili,přemohli Rusy a vzali jim zbraně a tak začali válčit jako českoslovenští legionáři proti Rusku. Jsem rád,že mi už nenadáváte,lépe se Váš text čte.

   Smazat
  58. Ohavnou zbabělost Čénů poznal na vlastní kůži i slavný generál Kappel - vzor to samotného Strelkova:

   "Po dobytí Kazaně bolševici zjistili, že národní povstání nelze brát na lehkou váhu. Energicky zkoušeli toto město získat zpět. Kazaň pro ně znamenala nejen důležitý strategický bod, ale i přístup k obilní komoře, kterou velmi nutně potřebovali z důvodu okupace Ukrajiny německou armádou. A tak tedy vrhla sovětská vláda svá nejlepší vojska do boje o Kazaň. Ochrana tohoto města byla svěřena jednomu starému vojáku, českému plukovníkovi Švecovi. Ten měl velký vliv na české vojáky, kteří se také pod jeho velením bili proti bolševikům s velkou tvrdošíjností. Byli ale příliš zvyklí na lehká vítězství a energický úder bolševiků je brzo vyvedl z míry a jejich bojovnost se den ode dne zmenšovala. Plukovník Kappel se jim snažil pomoci tím, že se svými dobrovolníky vpadl nepříteli do zad. V tomto nejkritičtějším okamžiku se Češi na svých politických schůzích rozhodli neuposlechnout rozkazů svého velitele Švece a rozhodně prohlásili, že své pozice již déle držet nebudou.

   Situace ruských vojsk byla velmi tíživá. Jen za cenu velkých ztrát je rychlý a odvážný plukovník Kappel mohl stáhnout. Vojska byla zachráněna, nikoli však Kazaň. Češi opustili bráněné území – tajně, aniž by komukoli dali o svém úmyslu vědět. 9. srpna bylo toto město opět v držení bolševiků. „Obrana města Kazaně,“ píše jeden očitý svědek, „byla labutí písní československého pochodu.“ (13) Po dalších dvou dnech následovalo vydání Simbirska, potom padl Volsk, Chvalynsk, Syzraň. Češi všude opouštěli své pozice, aniž by aspoň vyčkali na útok rudých – prostě už vůbec nebojovali. Zůstali jen věrni svému principu, že všechno to, co se dalo z ruského majetku odtáhnout a získat, to také odtáhli a ukořistili. Je třeba si přitom uvědomit, že tehdy byly na Volze obrovské zásoby pro frontu již z let 1916 a 1917. Jakmile si Češi naložili svůj lup na veškeré vlaky, které jim byly po ruce, odtáhli na východ. Za nimi se valila jako obrovská vlna spousta nešťastných uprchlíků od Volhy. I zde zůstalo ruské vojsko věrné svému poslání a krylo ústup Čechů jako zadní voj. Bosí, spatně oblečení, o všechny teplé součásti oděvu oloupení se ruští vojáci dívali plni odporu a zlosti na nové holinky a bezvadné uniformy pohodlně pochodujících Čechů."

   Smazat
  59. A pokračuje: "S nevýslovnou námahou a v trvalém nebezpečí života se mně a mojí ženě podařilo tajně opustit Astrachaň a dostihnout Bílou armádu – dílem ve člunu na Volze a rovněž na koni v doprovodu jednoho kirgizského průvodce. Projeli jsme kaspickou stepí přes Uralsk, Buzuluk a Samaru víc jak 500 km a ve druhé polovině září konečně dorazili do Ufy.

   Na Volze jsem se poprvé setkal s Čechy. Rozhodně jsem neočekával, že poznám dav zbabělců, jejichž specialitou jsou dezerce, zrada a krádeže. Během svého dlouhého pobytu za bolševickými zdmi jsem byl, stejně jako ostatní Rusové, zvyklý myslet si o Češích jen dobré – o jejich hrdinství a o jejich úmyslu pomoci nám v boji proti bolševickému panství. Vzpomínám si ovšem, že mi již tehdy byla na Češích nápadná jejich přespřílišná snaživost, těkavý pohled a jistý nedostatek vojenské kázně. Připadali mi občas jako dav lokajů, navlečených do válečných uniforem. Ovšem zpráva, že Češi již dále nechtějí bojovat, mi připadala nanejvýš překvapující. Co to znamená? Vojáci odmítají poslušnost? Neexistuje žádný vojenský soud? Dostalo se mi jen odpovědi: „Pro Pánaboha, taková rezolutní opatření nemohou být vůbec uplatňována, Češi jsou pod zvláštním protektorátem spojenců!“

   Jak již bylo řečeno, vnutil dr. Pavlů jménem České národní rady Rusům sociálně-revoluční vládu. Rusové byli dost povolní a uznali ji. Pak přišel onen bezhlavý ústup českých vojsk z Povolží. I sám provizorní direktoriát apeloval smyslem pro povinnost, ale u Čechů to nemělo žádný význam. Když to nepomáhalo, zkoušel se vyvinout určitý tlak na nevěrné přátele přes Anglii a Francii. Zde ovšem narazili. Tlak se obrátil proti kritikům a Češi reagovali tím, že ihned přešli do krajně levicového socialistického tábora, jehož vůdcem byl tehdy vyložený obskurant Černov. Zkoušel veškeré sibiřské obyvatelstvo poštvat všemi prostředky proti direktoriátu, včetně obvinění z protirevolučního, tedy monarchistického smýšlení. Direktorium ovšem nepřestalo Čechům podlézat a zašlo tak daleko, že přenechalo českému generálovi Janu Syrovému vrchní velení na uralské frontě (16), i když tam bojovali jen ruští vojáci. A tak se s velkou naivitou stále spoléhalo na možnost záchrany prostřednictvím Čechů.

   Když už se direktorium ponížilo takovým způsobem, ukázal český velitel Syrový témuž direktoriu svoji neomalenost tím, že mu odepřel dispoziční právo nad vojsky. Prohlásil, že jeho armáda nebude bojovat, nýbrž vyčká příchodu francouzského generála Janina a bude se řídit jeho rozkazy. Ten mě opakovaně ujišťoval o svém rozhořčení nad chováním Čechů. Ti tehdy klesli i na první pohled na úroveň čeládky. Všude bylo vidět, jak se jen válí, bez nárameníků, v neupravených, rozepnutých uniformách, neučesaní, čepice hluboko v týlu, ruce v kapsách. Postávali v menších tlupách, dívali se drze po okolí a vyžívali se v politických žvástech."

   Smazat
  60. Kvůli mně už nepište,zvykl jsem si na lži Rusů a nemám naprosto žádný důvod tuto mou zkušenost měnit.

   Smazat
  61. Jak typické pro čénské zbabělce - žvanit o politice! A teď něco o Švecovi!:
   "V Čeljabinsku, v salonním voze generála Knoxe, jsem se setkal s panem Syrovým. Byl to podsaditý, nemotorný, nepěstěný muž okolo třiceti let. V jeho vulgárním tlustém obličeji se blýskalo jedno malé oko, to druhé bylo zakryté černou páskou – tedy okolnost, která mu v očích jeho českých vojáků připomínala vzhled husitského vůdce Jana Žižky. Jeho chování bylo víc než ostýchavé a tak snaživé, že se dalo snadno poznat, jak moc by chtěl zakrýt své nedostatky již od dětské výchovy. Očividně se cítil v nezvyklém prostředí krajně nesvůj. Ještě dnes si na to jasně vzpomínám a cítím jakousi palčivou hanbu, když si na onen výjev vzpomenu – jak za tím povýšencem v důstojném a ukázněném držení kráčel starý ruský generál Diterichs (17) v české uniformě. Diterichs byl vynikajícím spolupracovníkem v generálním štábu, ale nepolepšitelný slavjanofilský nadšenec. Všechno to, co se žádalo za povinnosti od Syrového, vykonal Diterichs – měl tedy pro svého šéfa, který postrádal zkušenosti a vzdělání, velký význam. Díky své autoritě dosáhl Diterichs i toho, že se neuskutečnilo mnohé zlo.

   Generál Knox se toho Čecha pokoušel přemluvit, aby ve vojsku nějak uplatnil svou autoritu – aby se armáda zúčastnila bojů. Zbytečně! Češi odtáhli, po zuby ozbrojeni, za frontovou linii a prohlásili jednou pro vždy, že už o boji nechtějí nic slyšet. Veškeré jimi vyklizené pozice tedy byly obsazeny nově vytvořenými pluky Bílé armády – těm se nakonec podařilo útoky bolševiků odvrátit.

   Mezi 50 000 Čechy byl jen jeden jediný muž, který tuto hanbu svých krajanů nemohl přežít: plukovník Švec, který vedl akci u Kazaně. Ten držel vojáky svého pluku nejdéle v pořádku, ale nakonec mu i oni odepřeli poslušnost. Ještě jednou svolal své vojáky, pronesl k nim plamenný projev a doslova je prosil, aby přišli konečně k rozumu a nedělali svému národu takovou ostudu. Ani to nepomohlo. Vojáci opustili frontu. Plukovník se vrátil do svého železničního oddílu a střelil si kulku do hlavy.

   Když jsem byl v Čeljabinsku, byl právě tento čestný muž pohřbíván. Byl to smutný, zamlžený podzimní den, z nebe poprchával déšť a celá krajina se zdála ležet v šedi. Nad hrobem Švece pronášeli čeští politikové troufalé projevy a snažili se dát najevo smutek a lítost. Jejich povaha a hroší kůže jim nedovolovaly pocítit, že s plukovníkem Švecem spouštějí do země i svoji krátkou slávu, že jsou vlastně jeho vrahy."

   Smazat
  62. 16:33 - plukovník Švec se zastřelil kvůli takovým zbabělým a lhavým dobytkům jako jsi ty! Jsi jeho vrahem též, chazarská hnído! Já ti dám Čény!

   Smazat
  63. Jo jinak autorem knihy je Němec, ty debile. A cituje oficiální prohlášení našeho velení a naší vlády a jejích zástupců v Rusku. Jo já vím - vlastně krom Čénů (čili obřezanejch zkurvenců a poločechů) jsou všichni ostatní asi zfetovaní a vše se jim jen zdá! Aha!

   Smazat
  64. Uniká Vám stále ta nejzákladnější věc: Češi naprosto neměli důvod někomu a ať už komukoliv,v Rusko pomáhat a nebo dokonce za někoho plně válčit. Měli jediný cíl a tím byla svoboda vlastního národa. Podle toho,co píšete,to vypadá na Vaši domněnku,že měli statečně za někoho jiného bojovat. Oni měli úkol dostat se zpět do Československa a tam působit. Bránit ho,například. Tam byli potřeba prioritně,protože jejich vlastní lid,jejich národ,je tam potřeboval.

   Smazat
  65. Nenapadlo Vás,že se mne Vaše nadávky dotýkají?

   Smazat
  66. Nnapadlo tě že tvý zkurvený lhavý ničím nedoložený cancy se dotýkaj zdravýho rozumu, dobytk mizernej? Radši se uč se hovado zacházet s Windows! Už aspoň umíš vkládat link do adresního řádku, přiblbliku? - https://cs.wikipedia.org/wiki/Sibi%C5%99sk%C3%A1_anab%C3%A1ze

   Smazat
  67. My tam neuhájili vůbec nic! Jen jsme tam kradli a kvůli nám to prohrál pan Kolčak! Hovade! - https://cs.wikipedia.org/wiki/Rusk%C3%A1_ob%C4%8Dansk%C3%A1_v%C3%A1lka

   Na Sibiři se zatím utvořila prozatimní vláda, složená z eserů a místních politiků, tu však v listopadu 1918 svrhl někdejší velitel černomořské flotily, admirál Alexandr Vasiljevič Kolčak, jenž pod pohrůžkami donutil esery, aby tuto změnu akceptovali. Kolčak se stal absolutním vládcem Sibiře a ze svých hlavních politických a vojenských středisek v Omsku a Irkutsku nařídil pozatýkat i většinu zbylých členů Ústavodárného shromáždění a deportovat je do Číny se zákazem vstupu na území Ruska.

   Sám sebe prohlásil Kolčak za "všeruského vládce", přičemž území pod jeho kontrolou dosahovalo rozlohy 300 000 km2 a žilo zde 7 milionů obyvatel. Největším problémem pro Kolčaka v boji s bolševiky bylo jednak silné působení bolševických partyzánských oddílů a odpor vůči jeho ultranacionalistické a procarské politice, jednak rozpory mezi ním a zbytkem důstojníků a vojáků (těm se obecně – stejně jako jiným vojskům opozice – říkalo bílí či bělogvardějci). I kvůli jeho politice mu odmítli poskytovat vojenskou podporu Američané. Proti jeho vládě povstaly jednotky eserské Lidové armády, které se na jaře 1919 připojily k bolševické Rudé armádě. Dne 9. června 1919 bolševické síly pod vedením Michaila Tuchačevského překročily Ural a začaly Kolčakovu armádu zatlačovat na východ. Kolčakovci bez vojenské podpory, zásob zbraní a munice a i civilní podpory (tu ztratili ve chvíli, kdy Kolčak obnovil statkářská práva a zavedl bílý teror) rychle ztratili zbytky morálky. 25. července dosáhla Tuchačevského 5. armáda Čeljabinsku a obsadila ho. 14. listopadu byl osud Kolčakovy sibiřské republiky zpečetěn, když se většina jeho vojenské posádky ve městě Omsk rozprchla a téměř bez odporu vydala město bolševikům. Ti zajali více než 50 000 vojáků, 10 vysoce postavených důstojníků a ukořistili zbraně a munici, jež kolčakovcům zůstaly. O den dříve Kolčak uprchl za pomoci československých legií do Irkutska. Irkutsk se však dlouho neudržel, a poté co ho obsadily síly levých eserů, vydaly československé legie Kolčaka i zlatý poklad, jenž se převážel na východ (stalo se tak mj. i z podnětu francouzského generála Janina). Leví eseři zformovali v Irkutsku tzv. Politický komisariát či Politické centrum, jež převzalo vládu ve městě. Dne 4. ledna 1920 Kolčak rezignoval a o šestnáct dní později předal Politický komisariát město bolševickému Vojenskému výboru. 6. března Politický komisariát a vojenský tribunál složený z bolševiků, levých eserů a menševického zástupce odsoudil Kolčaka a jeho druhého premiéra Viktora Pepeljajeva k smrti za teror proti civilistům, ozbrojený boj proti republice, kontrarevoluční aktivity a další protisovětské zločiny. Vyšetřování Politického komisariátu dospělo k závěru, že Kolčakův bílý teror přímo či nepřímo zahubil více než 110 000 civilistů. 6. února 1920 byl Kolčak oficiálně odsouzen, 7. února byl popraven. Teprve 7. března vstoupila do města Rudá armáda a oficiálně oznámila smrt Kolčaka. Ačkoli bolševici na Sibiři znovu ustanovili svou moc, jistou dobu stále ještě museli bojovat se zbývajícími cizími jednotkami, včetně československých.

   Smazat
  68. To je neuvěřitelné. Už dlouho jsem se tak nepobavil.

   Smazat
  69. A další, přímo legionářsekj zdroj, ty uslintaný hovado! - https://www.codyprint.cz/legie/navrat.html

   Cituju: "Malá pozornost a podpora, kterou věnovaly dohodové státy, přes dřívější své sliby, obrození ruské demokracie, znemožnila však brzy slabým silám Čechoslováků provésti vítězný protibolševický boj až do konce. Počátkem r. 1919, když armády ruské již značně zesílily, odevzdalo jim Československé vojsko celou frontu na Urale a zkoncentrovalo se na sibiřské magistrále, aby tam konalo, stejně jako vojenské oddíly druhých dohodových států, hlavně Japonska a Ameriky, strážní službu v zázemí. Vzmáhající se nové hnutí bolševických partyzánů v Sibiři v létě r. 1919 přivedlo však československé vojsko k novým bojům na magistrále, až konečně koncem r. 1919 mohlo i ono na rozkaz vlády československé republiky pomýšleti na vlastní repatriaci.
   Pád nešťastné a reakcionářské vlády Kolčakovy v Sibiři koncem r. 1919 a začátkem r. 1920, spojený s obnovením občanské války v sibiřských městech, a rychlý postup vítězné armády bolševické z Ruska do Sibiře ohrožovaly klidný průběh evakuace. Teprve na jaře r. 1920 byly i poslední překážky šťastně odstraněny a československé vlaky jeden za druhým dojížděly do Vladivostoku, který se stal již podruhé cílem československé anabase a východiskem námořních transportů." Konce citátu.

   Tu lžou s tím Kolčakem, xindli - nějak vynechali hanebnou epizodu s jeho vydáním bolševikům! Vida - tvý čénský kámoši, že? Ovšem jinak píší normálně jen to skutečně doložené a ne jak ty bloude debilní ....

   Smazat
  70. 16:56 - co? Chceš snad tvrdit že s Windows umíš, debile? Ale součástí zacházení s internetem je i otvírání linků! Já vím že ty jako kretén uteklej z blázince co tu blábolí o nějakých čénech žádný linky nepotřebuješ, neboť máš nějaký to přímý spojení s Aštařany nebo cos tu cancal, přiblbliku ...

   Smazat
  71. Víš kdo vůbec byl generál Janin? Tušíš kdo byl admirál Kolčak? Kdo jsou to Eseři? Tos asi sajrajte dementní zaslech dneska v tom svým živoření duševního kripla poprvý, co? Debile zaostalej ...

   Smazat
  72. 17:00. To jste netrefil a myslím,že není moudré dělat si nepřátele.

   Smazat
  73. 17:06. Poznávám,kdo jste Vy a začínám proto nenávidět Rusy.

   Smazat
  74. Nějak jsi neodpověděl na jasně položené otázky, sajrajtku buzerantskej. Chápu že do toh slizskýho vředu co ti vyrašil mezi ramíkama místo hlavy se moc informací nevejde, páč hned jak je tam někdo chce dát, tak se sklouznou:) Rusy mít rád nemůžeš, páč u nich bys nesměl dělat to nač jsi ze svý zdegenerovaný famílie zvyklý! V Rusku je mrdání vlastního nezletilýho bráchy do prdele trestný, viď? :)))

   Smazat
  75. 17:17. Fakt je,že jste pro mne zábavný,což je pro Vás vlastně,u mne,polehčující okolnost, protože se prostě bavím. Ještě štěstí,že jsem už nad tím. Vývojově.

   Smazat
  76. Vývojově jsi přihřátej demente u lekce jak se vkládaj na internetu linky ... čili nic moc:) A co se týká vědomostí, někde na prvnímm stupni ZŠ. Ale tý pomocný, debílku! Ještě ti ty hovado debilní dám jednou šanci: víš kdo byl generál Radola Gajda? Znáš datum, kdy byl bolševiky popraven admirál Kolčak? Víš kdy Děnikin předal velení nad svou armádou Wrangelovi? Odpovídej jasně a přesně a přestaň vypouštět na slídu sračky co ti samovolně vytýkaj z tý hroudy mezi ramínkama, teplej demente ...čekám! Za každou špatnou odpověď si připiš jednu přes mordu! Nebo přes tu jizvu na tý škaredý hroudě co máš místo tlamy ....

   Smazat
  77. Nápověda: v těch lincích ze nalézt všechny odpovědi!!! (jen to umět otvírat, co?):))))

   Smazat
  78. 17:17 - Že se vám tady che stále zabývat tím chujmerem placeným Šapirem! Se vám divím. Však oni mu už tu jeho prolhanou hubu rozbijou u nich v putyce, nebojte se a kašlete na něj!

   Smazat
  79. 17:29. Tak to je zas rekord,to se nestává každý den, díky.

   Smazat
  80. 15:44 - Nápodobně!

   Smazat
  81. Klidek! To je na mu odpovědnost! 3 otázky hovado! Nejsi schopný ty zkurvený tupý debilní hovado zistit odpověď na 3 jednoduchý otázky k tématu?!? A předtíms tu cancalo cosi "odborně" o Rakouském Německu! Taže taky jen sračky, co ... vycucaný z toho nádoru co ti mokvá pod rádiovkou, co?.

   Smazat
  82. 17:38. Já myslím,že už to raději stačí.

   Smazat
  83. 17:33 - klídek! Dostal 3 otázky a konečná - je hotoffsson! Hovadoj se roztekly baterky - "Ash is robot!":))))

   Smazat
  84. Taky si myslim - ale já lidskou hlavou, což je ten zásadní rozdíl mezi náma. Yupíííííí! Hotoffsson! Ash is robooot! Jako Clintonka, voe! Yupííí!

   Smazat
  85. Vidíte hoši! Takto se eliminují sorošsračky! Byl to robot!

   Smazat
  86. Nechal jsem někde čip,sakra,vykadil jsem ho, kdo ho našel odevzdá mi ho.

   Smazat
  87. Vidíme! Zrovna ten co obsahoval logiku! Jaká smůla! Proto zůstaly ty otázky bez šance na odpověď, páč nekorelujou s debilitama co tu z tebe padaly. Kdyby z těch debilních canců bylo jen zbla pravdy, tak nebyl žádný Havel, ani žádný Gorbačev, ani žádný rozpad SSSR, protože takový stát by prostě nevznikl:))) Halt Soroši, tos nepořešil s tímhle "modelem":)))

   Smazat
  88. 17:42 - můžu vědět o co šlo?

   Smazat
  89. Mně připadá,že jednám diplomaticky. Víte, viděl jsem děti a měl jsem radost,že mají radost ale zároveň jsem jim nezáviděl.

   Smazat
  90. Ale slinták tu vykřikoval, že prej 50 tisíc usmolenejch pražskejch Pepiků pod velením francouzskýho generála Janina, ktrýho stáhli od Verdunu pro neschopnost, vyhrálo Světovou válku tím že porazili prej Rusko! Zajímavý! Přitom porážení jim ovšem nějak zapomněli zakázat, aby tam založili mocný SSSR a místo toho aby z Ruska udělali československou kolonii, tak ten SSSR ji udělal na 40 let z Československa. I takovýhle hovado dnes může absolvovat českou ZŠ! Já jen doufám že byla "zvláštní":)))

   Smazat
  91. 18:15. No,tak to jsem nenapsal ale zní to legračně. Kromě té kolonie,to vypadá jako varování pro budoucnost.

   Smazat
  92. 18:11 - kdepak budoucnost, chlapče! To je naše současná realita, jak správně říká paní docentka Švihlíková!

   18.05 - chápu:))

   Smazat
  93. 18:15. Myslím,že Vy asi naprosto netušíte,kdo my Čeňi (Czeni) jsme. Fakt je,že s Českem to nevidím dobře,.. ale faktem zároveň je,že Češi už nejsou mým národem. Naše současnost i budoucnost se už liší diametrálně. Už jde jen o vás.

   Smazat
  94. 18:20 - chápu:))

   Smazat
  95. 18:20, 18:46-zdá se pánové, že pro vás je změnit národnost, něco jako vyměnit ponožky. Jen jeden národ to umí- i změnou jména. Jen svého boha, "Mamon" se nikdy nevzdají. Ani Ježíš, syn "Boha nejvyššího" jim ty "stoly na peníze" nedokázal rozházet trvale. Pro ostatní, dokážeme to my? Historie je dobrá k pochopení ale zatěžuje a odebírá síly. Někdy "malej dvůr a velkej bič" je účinnější!

   Smazat
  96. 21:19.Bůh nejvyšší TVOŘÍ, zatímco nějaký nižší "Bůh",stejně jako třeba lidé, PLODÍ. Pokud byl Ježíš jeho synem,nemohl být tedy křesťanský "B"ůh tím nejvyšším Bohem. V opačném případě prostě Ježíš není synem nejvyššího Boha. Jak dlouho ještě budete vy křesťané tak strašně obludně lhát! Popíráte rozum a logiku. Hrůza. A pokud Bůh nejvyšší člověka Ježíše stvořil,je stejným jeho synem naprosto každý stejně jako Ježíš,protože i ty všechny ten Bůh také a stejně tak stvořil.

   Smazat
  97. 21:19. A možná nás Čeně neurážíte úmyslně,ale uvědomte si že v lidské historii národy vznikají a zanikají a my si svobodně nevybrali,dospěli jsme národně přirozeně. Nebyla naší volbou ta změna,prostě jsme se ode všech ostatních vývojově začali odlišovat a navzájem vibračně spojovat,takže se neomylně poznáme navzájem. Podle intenzity a výše naší vibrace. Zároveň máme i stejné názory,respektive pohledy na věc,protože už jsme nad tím,čemu vy lidé říkáte vědomí. My už cítíme-vnímáme Boha,tedy vesmír,universum osobně dostatečně a tedy naprosto nepotřebujeme jakéhokoliv prostředníka k tomu,přičemž asi víte,že u křesťanů tuto službu údajně vykonával Ježíš. Tím jsme si jisti,že doba křesťanství skončila a započala naprosto nová a kvalitativní doba,doba svobodného myšlení a svobodné vůle,především v možnosti rozhodovat o sobě správně a samostatně. Odmítáme jakákoliv náboženství,snažíme se studovat Boha,tedy vesmír,universum a chápat ho,rozumět mu a pomáhat mu. My jsme on a on je my,protože nás všechny obsahuje,respektive my jsme jeho nedílnou součástí. Bojem proti němu,mimochodem, bychom vlastně bojovali sami proti sobě. Proto je logickým snažit se žít plně v souladu s ním. Bůh nás rodí přirozeně svobodné,protože ještě nejsme zatíženi našimi činy ať už jakýmikoliv a je tedy nepřijatelné sklánět se před kýmkoliv a to ani před ním,respektive,my Boha respektujeme. A podobně. Je toho ještě moc,co bych mohl sdělit,ale snad to jako to nejzákladnější stačí. Jsme nový,vývojově čerstvý, národ Čeňi (anglicky CZENI) a vznikli jsme neúmyslně a přirozeně. Respektujeme Boha natolik,že naši novou identitu přijímáme jako prostou skutečnost,jako prostý fakt. Tak funguje Bůh,respektive vesmír,universum,tedy. My s ním nechceme být v rozporu.

   Smazat
  98. 22:20- kde jsem to jen četl? V "cestě" Hitlera nebo cestě židů "Kabale"?

   Smazat
  99. 22:04- musím Vás zklamat, jsem ateista, možná agnostik. Rozhodně nevěřím různým "mesiášům a prorokům". Věřím sobě a předkům, k těm mám odpovědnost.

   Smazat
  100. 23:29. Omlouvám se,už jste mi to jednou řekl,že jste ateista,měl jsem si na to vzpomenout.

   Smazat
  101. 23:19. Možná v nějakých proroctvích,třeba Nostradama.

   Smazat
 3. Tak je to samozřejmě naprostá hovadina, tvrdit, že za "předpokládaný doping", nota bene bez jakýchkoliv konkrétních důkazů se má diskvalifikovat celá výprava...
  Zvláště, když to je doprovázené směšnýcm tvrzením, že to je "o sportu národů".
  To může tvrdit jen jedinec ducha mdlého či dobře zaplacený evropskými "hodnotami"..:-)
  Olympijská myšlenka navazuje na antiku a tam to bylo vždy o jedincích v konrétním sportu...
  Ale to se dnes asi v "evropských hodnotách" neškolí...Tam se papouškuje.
  Heriot.

  OdpovědětSmazat
 4. 19:11
  Co to meleš, ty čtenáři MfD? Chceš snad tvrdit, pudlíku, že NATO napadlo Jugoslávii se souhlasem RB OSN? Nebo, že neexistuje právo národa na sebeurčení? Krym byl vždy ruský, pudlíku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:37. NATO jednalo plným právem,v souladu s tím mezinárodním a správně, problémem bylo,že Rusko jako stálý člen RB OSN to mezinárodní právo nerespektovalo ačkoliv k tomu mělo povinnost,samozřejmě. Mezinárodní právo je nad stálými členy RB OSN,tedy například nad Ruskem a to je svým členstvím v OSN plně povinno ho nejen respektovat ale i prosazovat a bránit. / Krym neměl žádné právo národa na sebeurčení a na sebeobranu,protože nesplnil jeho nejzákladnější podmínky. Byla to anexe Ruskem.

   Smazat
  2. Ty jsi vůůůl!!!

   Smazat
  3. 20:11. No, alespoň jsem to odůvodnil.

   Smazat
  4. 19:49- Váš výklad "mezinárodního práva" znám, celkem nedávno jste anoncoval, že se neupravuje historií, morálností ale válkou. Tak jo, ať si UA prosadí své právo vojensky. Bez vojáků z NATO,USA a Ruska se UA rozpadne ve skutečné občanské válce na několik enkláv, které si okolní státy "přisvojí historicky" do svých držav. Existoval někdy stát Ukrajina?, budou se ptát historiků budoucí generace.

   Smazat
  5. 20:38. Je to věcí Ukrajiny,zda vydrží jako jednotný stát a říká se tomu vnitřní záležitost státu. Myslím ,že stále jde jen o ten fakt dodržování mezinárodního práva,které Rusko porušuje. A nevím,co myslíte tím údajně mým anoncováním,že se mezinárodní právo neupravuje historií,morálností ale válkou.

   Smazat
  6. Nulandová s kobližky je pro nás právo a vnitřní věc státu.

   A dále jako 20:50.

   Smazat
  7. 21:12 Milý zlatý, právo bylo vždy na straně toho, kdo ho uměl lépe ohnout.
   Právo je vlastně taková děvka, obzvlášť když je dnes v rukou židozednářů. Je to jen světská záležitost.

   Smazat
  8. 21:16. A také se kdysi jedlo lidské maso. Vzdělání a úroveň myšlení lidí,jakož i jejich zájem o dění ve světě a možnost získávání informací o něm, stouply.

   Smazat
  9. 20:49-Čeni(anglicky Czeni)! Vy, jako člen "nového", vyjímečného národa jste asi čas od času resetován, tudíž jste obdařen blahodárnou "ztrátou paměti". Já, jako člen starého národa "Česko-moravského",tuto "výhodu" nemám, tudíž si musím pamatovat i když nemáte Nick a nechcete jej! Není nad anonymitu a mít čip v pozadí! Pokud Vás opět neresetují, můžeme se bavit, jak to na Ukrajině začalo.

   Smazat
  10. 21:21. Proč výjimečného, snažíme se jednoduše,myslet.

   Smazat
  11. 21:21. Bytosti se od lidí odlišují právě tím,že se rozhodují na základě myšlení,zatímco lidé jen na základě přímé zkušenosti.

   Smazat
  12. Ale Ukrajina má právo být demokratická a jít ve stopách Václava Havla. To si uvjědomte.
   Pomocnou ruku západu v rámci ustavení vlády neodmítla a ani půjčku MMF. Výsledek je již vidět. Zbavila se vlivu fašistického Ruska, s diktátorem v čele.
   A v Oděse, jen si vemte, prostě je spálili a je to.
   Co má demokratický západ dělat, než podpořit demokratické složky ve státě.

   Smazat
  13. 21:35 Čisté myšlení. Zde k nalezení:

   https://cs.wikipedia.org/wiki/Válka_v_Iráku#/media/File:Powell-anthrax-vial.jpg

   Smazat
  14. 21:18 A nemyslíte, že lidé byli tehdy blíže čistému myšlení.

   Smazat
  15. 21:36. Ukrajina se "demokraticky" zbavila svého prezidenta,který ji zradil právě ve prospěch Ruska. Respektive jednal přímo proti svému slibu svému lidu a přímo proti vůli svého lidu,který tu svou vůli potvrdil všemi následnými prezidentskými i parlamentními volbami. Lid si zvolil Západ a nedivím se,historicky,že odmítl poddanství Rusku a i partnerství s Ruskem. Lid Ukrajiny si i zvolil cestu kapitalismu a nezbývá mi než se smát. Já osobně nejsem kapitalista a naprosto kapitalismu nefandím,respektive jsem prosociální,konkrétně pro demokratický socialismus,ke kterému se trvale a fakticky vyvíjí celé lidstvo. Kapitalismus je prostě krutý a nespravedlivý,myslím si.

   Smazat
  16. 21:41. Já myslím,že čisté myšlení je přímo úměrné pozitivnosti. Zároveň pozitivnost záleží na stupni vývojové úrovně a adekvátnosti myšlení vůči ní.

   Smazat
  17. 21:46 Tak nemysli a jdi bojovat za ideály demokracie. Prostě je spal a je to.

   Smazat
  18. Kdo myslí ..... ví.

   https://www.youtube.com/watch?v=Xq50i7IwQbM

   Smazat
  19. Tolik fašistů v jedné diskusní skupině, to je tedy síla. - "Klidně je spalte!!!! - No fakt, to je o přesdržku. Květa

   Smazat
  20. Ano máte pravdu 1:36.

   Nejvíce podporuje tuto skupinu 21:46, a to demokraticky. To už nám něco napovídá samo o sobě.

   Smazat
  21. Ten zkurvenej dobytek lejnolahvárenskej z 19:49 si tu bere do svých zlodějkých čpárů a lhoucí tlamy mezinárodní právo! To právo které jeho nosatý nadřízení ze zedářských doupat a centrál pošlapali tak že z něj zbyl jen hadr na podlahu! Špína mizerná ... tohle musíme smazat z povrchu naší krásný planety!

   Smazat
 5. Tleskám Sakrovi za sarkastický, vtipný, ale hluboce pravdivý článek. Z diskuse je zřejmé, že i když jsou dnes opět lidé nuceni "číst mezi řádky", tedy využívat alternativních medií, tak velmi dobře vědí "o co tady běží".

  OdpovědětSmazat
 6. Ty havlosrágory si slyšel na mejdanu ussa????A jen tak na okraj;až ta tvoje zparchantělá chátra zvaná Umělé státy armagedonské budou v hajzlu,můžeš spáchat sebevraždu jako Hitler....doufám že tobě se povede,Chujmerovský plivanče!!!!!

  OdpovědětSmazat
 7. 19:49
  No, šaškuje tady jeden troll, jmenuje se Pepa Vyskoč, ale proti tobě je to úplný žabař. Něco pro tebe, Einsteine:
  https://www.youtube.com/watch?v=W1zvb_ottiw

  OdpovědětSmazat
 8. Jediný problém je v tom, že židozednáři a jejich velký architekt si zařídili aby mezinárodní instituce měly sídlo u nich. Potom se nechali prohlásit za pupek demokracie i světa, co mohli tak si z cizího přivlastnily a vydávali za své.
  Nakonec se rozhodli pomalu spolknout poslední sousto, ale nějak se jim zaseklo v ústech.
  Proto teď prskají a potácí se, protože není nikoho, kdo by je mohl bacit po hřbetu, aby se sousta zbavili a neudusili se.
  A i kdyby se někdo takový náhodou našel, potom by mu to ani nedovolili, poněvadž si jejich žaludek zvykl na stálý přísun stravy a tak se i sousta, na kterém se dusí, nechtějí zříci.
  Poslední křeče jsou smrtelné a nejhorší.
  Dávejte na sebe pozor, aby jste se nedostali do dosahu jejich bijících kopyt.
  A buďte šťastni.

  OdpovědětSmazat
 9. 19:49 Jistě, NATO jednalo plným právem USA, humanitární bombardování s mrzačením a zabíjením dětí, nikoli se souhlasem OSN, mohou schvalovat pouze individua zvláštního naturelu. V naprosté logice věci Putin již prohlásil, že Rusko nehodlá a nebude dodržovat úmluvy, které jiní flagrantně porušují, při čemž drze vymáhají jejich dodržování jen po Rusku. V záležitosti Krymu Způsobilo Rusko u demokratů obrovské zděšení tím, že vyhovělo přání výrazné většiny obyvatel Krymu. Ukrajina byla odtržena hrubým porušením souvisejících platných zákonů. To jsou prostě fakta, která tupohlavci odmítají brát na vědomí, jako všechno, co není podle jejich absolutně pokřiveného vnímání, spjatém s jejich falešnými povahami.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:29. Krym prostě naprosto nesplnil podmínky mezinárodního práva a Charty OSN na právo národa na sebeurčení a na sebeobranu. Byla to přímá válečná anexe Ruskem. Tak to prostě je a celý svět to tak soustavně i pojímá. Rusko samozřejmě tvrdí opak a také tedy to,že chce a bude v nerespektování mezinárodního práva pokračovat. Je to logické,protože Rusko prostě chce válčit. Já nemohu stát na straně Ruska,ačkoliv je mi naprosto jedno,na čí straně bych stál, protože u mne rozhoduje jen správnost věci. Jsem Čeň (anglicky Czeni) a jsem příslušníkem nového národa,který nemá žádné oficiální vlastní území. Jsme mezi všemi národy a nemáme tedy stranu,na které bychom stáli zásadně. Snažíme se tedy především myslet a hodnotíme stav a situaci nestranně.

   Smazat
  2. Jediné právo je na naší straně.

   https://cs.wikipedia.org/wiki/Válka_v_Iráku#/media/File:Powell-anthrax-vial.jpg

   Smazat
  3. Jak již jednou uvedeno.Rusko nehodlá a nebude dodržovat úmluvy, které jiní flagrantně porušují, při čemž drze vymáhají jejich dodržování jen po Rusku. To jsou prostě fakta, která tupohlavci odmítají brát na vědomí, jako všechno, co není podle jejich absolutně pokřiveného vnímání, spjatém s jejich falešnými povahami.

   Smazat
  4. 21:50. To byste musel uvést nějaký konkrétní příklad,píšete příliš obecně a neurčitě.

   Smazat
  5. 2204" Trochu abstrakce inteligentovi neuškodí.

   Smazat
  6. JJ obzvlášť z pražské kavárny.

   Smazat
  7. Pojem dvojí metr mu nic neříká. A chce tady diskutovat.

   Smazat
  8. Zkrátka ty hovade z 22:04 když USA může pod záminkou že byl zastřelen její voják napadnout svrchovanou Panamu a zatknout jejího prezidenta, nebo bez mandátu OSN napadnout Grenadu, aby "bránila americké údajně ohrožené studenty" či pod vymyšlenou záminkou napadnout Irák a svrhnout tam prezidenta, když může organizovat svržení iránské vlády, vlád Guatemaly a Chile (všechny tři demokratické), když může podporovat mafiánské diktatury jako Suhartu, Reza Pahlavího, Papa Doca, Trujilla či Batistu, Mobutua, Pinocheta nebo Haciho v Kosovu, uznávat nelegální odtržení území od Srbska, tak Rusové mohou udělat kontrapuč na Krymu a povolit mu splnit jeho dávné přání a sen o znovupřipojení k Rusku! A nejen to! Recipročně by měli právo pod záminkou "ohrožení ruských občanů v Kyjevě" obsadit toto město, diktátora Turčynova zatknout a odvést do Moskvy a tam ho odsoudit na 200 let vězení, stejně jako USAmani Noriegu! A na Ukrajině znovu dosadit Janukovyče, který mimochodem nikdy nepřestal být prezidentem, páč pučisté na jeho odvolání nezískali dost hlasů - 10 jim i přes masívní falšování chybělo! Asi tak debile ...

   Smazat
 10. Pro 18.17 Rusko je zločinec, protože se brání proti obkličování své země, které se brání zabíjení ruských lidí, ať na Ukrajině nebo utlačování v pobaltských republikách, kde nemohou ani volit, i když se tam narodili. Amerika je hvězda i přesto, že od konce druhé sv. války (kterou nereálně zbohatla) zavinila svou politikou a válkami smrt milionů lidí, rozpad mnoha států, nemoci a živoření těch, kteří přežili. Přesto se najde takový "chytrý a myslící blb, který USA chválí. Ano, měl byste tam jet, přihlásit se do armády a užívat si vraždění.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:42. Já ale nechválím USA,pouze jsem konstatoval,kdysi a opakovaně, že souhlasím s většinou jejich válečných zásahů a s jejich snahou o vládu nad světem,obecně, protože jinak by prostě vznikl ve světě chaos a především vláda vyspělejší části lidstva té méně vyspělé nebo dokonce té nevyspělé,je přirozená a z hlediska globalizace i nevyhnutelná. Tím USA brání nejen sebe ale především EU,která je skoro naprosto neschopná. Myslím,že USA se snaží a to trvale,zavádět demokracii všude a myslím,že z pohledu USA i celého vyspělého světa je to správně. Nejsem ale já sám na té ubohé vývojové úrovně USA, jsem totiž Čeň (Czeni) a my víme,že není možná demokracie mezi různými stupni vývojové úrovně národů. Demokracie s například muslimy je nesmyslná,protože u nich vždy rozhodne jen "vůle Alláha" a ne zdravý rozum a navíc tou vůlí oni myslí jen to,co je jen pro ně zrovna výhodné. S takovými lidmi ani nemá smysl diskutovat,respektují jen sílu. Proto je vláda USA a byla vždy, logická a nezbytná, vláda nad celým světem obecně,přičemž o vládě například nad Ruskem lze mluvit jen velmi stěží,přirozeně. Rusko je obkličováno jinými a nepřátelskými státy. Je to fakt,ale vzniklý z negativity Ruska,takže se každý pozitivně myslící národ staví oproti němu. Ten fakt nelze změnit jeho hrozbou a už vůbec ne požadovat od nich změnu toho stavu. Prostě se musí změnit Rusko.

   Smazat
  2. A co kdyby se změnila věčně propagovaná a všem vnucovaná agrese ussa?!!!!To by bylo nejlepší!!!!!

   Smazat
  3. 21:02- "milý" Čeni(anglicky Czeni), stále mi dlužíte odpověď, zda vy, jako "nový vyjímečný" národ bez území se bratříte nebo jste "na kordy" s jiným vyjímečným národem? Není vás, "vyjímečných" národů na m2 nějak "neúrekom"?

   Smazat
  4. blábole z brusele: "S takovými lidmi ani nemá smysl diskutovat,respektují jen sílu." váš výplod obsahuje zásadní logickou chybu, stanovujete si výsledek předem bez ohledu na kausalitu.

   Smazat
  5. Je třeba sednout do dopravního prostředku a nechat se dopravit na Krym.
   Tam je třeba se zeptat lidí, jak jsou spokojení s připojením k rusku a jestli by raději nebyli součástí ukrajiny. Všechny ostatní názory jsou pouhopouhé domněnky a vaření z vody. NENÍ PRAVDA, POUZE ÚHEL POHLEDU. A jediný relevantní úhel pohledu je ten obyvatel krymské republiky.Ten je jednoznačně proruský, takže si zbytek světa může blábolit, co jest libo, hlas lidu budiž jediným arbitrem, bez ohledu na cokoli. Jasně že nás bude žrát, že se obyvatelé krymu rozhodli, jak je jim libo, což se u nás stát nemůže.
   Američani zotročují celý svět, vyvážejí pouze války a násilí, zničili už mnoho národů a lidi jim to žerou.Nechápu to.....

   Smazat
  6. 21:41. Ten pojem "výjimečný národ" jste si vymyslel vy, my ho plně odmítáme, přičemž fakt,kterým se zatím od ostatních odlišujeme,totiž naší snahou myslet, by měl být přirozený i všem ostatním. Bohužel,a pozorujeme to neustále, lidé myslet odmítají a raději se nechají vést nebo prostě jen fungují .. a nějak to přece dopadne. To je z našeho pohledu Čeňů neomluvitelné a nanejvýš potupné,přece. My vás ostatní prostě nechápeme. Už ,nechápeme. Myslíme si,že jsme vývojově výše,tedy.

   Smazat
  7. 21:51. Krym neměl právo národa na sebeurčení ,nesplnil jeho podmínky dané mu mezinárodním právem,přičemž podle mezinárodního práva šlo o přímou válečnou anexi Krymu Ruskem. Váš argument vůle lidu Ukrajiny je stejný jako případný argument ruských obyvatel třeba Karlových Varů na připojení území tohoto města k Rusku. Mezinárodní právo to neumožňuje-zakazuje.

   Smazat
  8. On je Čech, ten zas Rus, Čeň nebo muslim. Skutečně? A nebo jsi člověk a on je taky člověk? A není potom jádro všech těch problémů a válek právě v tom, že se každý ten člověk identifikuje s jinou (a tedy odlišnou) skupinou? Pochopení a přijetí této skutečnosti je ale zřejmě stále nad schopnosti většiny...

   Smazat
  9. 22:12. Vy lidé,obecně,všichni, nepřiznáváte lidská práva opicím,ačkoliv vypadají stejně,pouze mají delší a tmavší chlupy. To je jistě správně. Nicméně,ne všichni lidé jsou na stejné vývojové úrovni,přičemž tedy někteří jsou blíže těm opicím a vy to ignorujete. Proč? Vždyť to logicky má svůj význam. Prostě si vývojově nejste rovni a měli byste to spravedlivě a správně "zohlednit". Jste si rovni s Bohem,který je vývojově nejvýše?

   Smazat
  10. 21:57- až si nebudete "slintat" na kšandy a vrátíte se zpětně k Vaším minulým slintům, jak jste "vyjimečně" nad věcí...Vyvolejte si Vaše komenty z NR. Pro (ne)Čeny, chápající, jsou dostatečně potupný "nadřazeností", natož USA-filstvím, nehledě na Rusofobií.PS. vývojově výše byli i Římané.

   Smazat
  11. 22:26. Já se tady jen snažím myslet a Vy to už opakovaně považujete za výjimečnost. Sorry, to se potupujete sám.

   Smazat
  12. 22:28. No ,a navíc jste se spletl o dvě minuty.

   Smazat
  13. 2157: všem, kteří přetrvávají v iluzi o americké demokracii či svobodě -

   »Now we have got to have the strongest military in the world and we occasionally haveto twist the arms of countries that wouldn‘t do what we need them to do.«
   Barack Obama

   Smazat
  14. 22:58 To jsou skutečně demokratická lidská práva. A jak to myslel? Jako v Turecku, Ukrajině, Iráku, Libyi, Sýrii, Panamě, ...
   Pan Václav Havel musel velice trpět, aby nás k této demokracii dovedl. Tak si toho važte.

   Smazat
  15. Také se mi zdá, že "někomu" haprují dvě minuty, inu komunikace bezejmenných je složitá.

   Smazat
  16. Žvaníš idiote z 21:02 - USA je kolonie, kolonie skutečných nepřátel lidstva ty hovado, zneužitá naopak proti našim zájmům! Proti zájmům Bílé rasy a tedy civilizace jako takové! Čti dobytku beztak obřezanej dole, ale zcela jistě nahoře! - http://creativitymovement.net/creator_library/slovakian/obbrw-9.html

   Smazat
  17. 21:02 - USA hájí zájmy globální krakatice, ty hovado! Co tady lžeš a cyntáš sračky? Za čí peníz? Kdo nechce pod tou krakaticí žít se má podle takových xindlů jako ty změnit, jo? Nasrat!! Rusko se měnit nebude, víš proč hajzle? Protože si to už podruhý zkusilo! Poprvé v únoru 1917 a skončilo to občanskou válkou a deseti miliony mrtvých a podruhý pod Jelcinem v 90. letech a stálo ho to větší ztráty na národním bohatství než válka s Německem! O demografických ztrátách ani nehovoře! Zatímco za Stalina v Rusku přibylo 50 milionů lidí navzdory válce a údajnýmu hladu, tak za toho vašeho "přizpůsobivýho" Jelcina 7 milionů ubylo! Proto vám odpovídaj "vyserte si voko"!

   Smazat
 11. Pane Sakere, jste s Pjakinem nejlepší analytici na světě. A zde máte i nemáte pravdu. Staticky máte pravdu. Ale dynamicky ne. Že se pan president Putin nestahuje od sviní, má dynamický aspekt: totiž Rusové rostou v lásce ke svému národu, jak stále znova a znova pozorují západní srač.y. Pokud by se stáhli, národní vědomí by mohlo začít klesat. Vždyť to pozorujeme i u Čechů: Jsou zde kavárenské lud.y, ale národ se probouzí. A i když Nová republika není sto pro (MUDr. nemá jasno v mnoha základních morálních otázkách), přece jen koná výtečnou věc a těmto stránkám je proto (mimo mnoha jiným) fandit. Ahoj.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:36 Naprosto s Vámi souhlasím. I s tím dynamickým efektem.
   K tomu bych přidal ještě další význam Putinova "nestahování se". Maximální komunikace podstatně podporuje tok informací k veřejnosti západu. A tyto informace, nestyďme se je nazvat ruskou propagandou, nejsou založeny na lžích a mystifikacích jako ty západní. To má nenahraditelnou cenu pro regeneraci názorů občanů západu. Na Rusko i na vlastní poměry. Jsem si jist, že i to Putin a spol. sledují. Děda.

   Smazat
 12. Studujem diskusiu,prekvapuje ma,ale aj v inych forach,aj v zahranicnych,kolko ludi sa zaujima o Krym.Ved väcsina asi ani nevedela kde sa nachadza,aku ma historiu.Odrazu je okolo nas mnozstvo ludi,ktori su rozzureni,ze Krym patri k Rusku,a nie je tam obyvatelstvo vyhladene,ako v Kosove,köli najväcsej vojenskej zakladni.Zaujimalo by ma,kde boli vtedy tito rozzureni spravodlivi,ked zacala vojna proti Juhoslavii,ked sme bombardovali Lybiu,Francuzi zabijaju v Syrii.Ako to,ze nie je pocut ziaden krik protestu.Mame z Krymu utecencov.Nie.Kolko tam bolo mrtvych.Ziaden.Kolko mrtvych ma Europa s NATO na svedomi.Kde je ten protest.Irak-pol miliona mrtvych deti,kde su vsetci kritici.To co sa na Kryme udialo,to bolo vojenske umelecke dielo,ziaden mrtvy,nemame odtial utecencov,tak nestarajme sa o Krym,ale o svoj hnoj,co sme narobili europe.

  OdpovědětSmazat
 13. K anonymovi 21:36 dnes: vážený pane, Ukrajina má sice právo být demokratická, ale pokud bude směřovat k Západu a ve šlépějích Václava Havla, tam se k demokracii ani nepřiblíží. A právo národů na sebeurčení byste měl zkoumat na Krymu zároveň optikou toho, co se dělo v Jugoslávii. Jestliže přiznáváte právo kosovským Albáncům, pak nemůžete totéž odpírat občanům Krymu. Navíc to bylo bez krveprolití (téměř) a po jednoznačném referendu. To, že válku v Jugoslávii vyvolal Západ a totéž na Ukrajině, je z tohoto pohledu vedlejší. Prostě pokud to právo přiznáte jedné zemi, nemůžete je upírat jiné. A proč se Rusku předhazuje malilinkatý Krym, malinký ve srovnání s územími, na něž za poslední roky zaútočily USA a Západní Evropa? Protože se už viděli se svou základnou v podbřišku Ruska. Putin by byl naprostý blázen, kdyby tohle nezatrhnul, a dokonce si myslím, že to byl jeden z nejzákeřnějších a nejnebezpečnějších úroků na Rusko, vždyť už tam ti základnu pomalu stavěli, amíci jedni vypečení. A co se týče Václava Havla: o jeho dobrotě a humanismu už pochybuje i naše kočka. Byl to neschopný ( a nebo všeho schopný?) vrtal, a to ve všem, čeho se dotkl. Buď byl tak hloupý, že nepoznal, kam to povede, a to je zlé, nebo to věděl, a to je ještě horší, to je velezrada. Já se ztotožňuji naprosto s pocity autora článku, a být ruským sportovcem, nejela bych tam, ani kdyby mě přemlouvali. Měli by se jim na celou tu trapárnu vykašlat. A taky doufám, stejně jako autor článku, že západní propaganda se stane ještě hloupější, aby si i takové ťululum jako vy uvědomilo, že nám tady hrajou pitomoučké divadýlko. Zdravím, Pavla

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:48. To 21:36 jsem nepsal já ale pozoruji,že přesto reagujete především na mne. Chci se už jen zmínit o tom rozdílu mezi právem národa na sebeurčení Kosova a neprávem na totéž právo Krymu a to se tedy týká i jakéhokoliv jeho referenda v této věci. Podmínkami pro existenci tohoto práva podle mezinárodního práva jsou Národnost + Vůle k sebeurčení + Schopnost samostatnosti + Vlastní vůle,přičemž vliv nebo podpora jiného státu nebo náboženství ji vylučují. V případě Krymu navíc šlo o přímou válečnou agresi a anexi Ruskem,což,naprosto logicky a zákonitě,mezinárodní právo vylučuje-zakazuje. Jsem rád,že komunikují i ženy,vážím si toho.

   Smazat
  2. 23:59 Stále opakujete nesmysly. Krym byl ruský, protiprávně odtržen od Ruska a připojen k tzv.Ukrajině bolševickou zvůlí. O navrácení k Rusku rozhodlo referendum ( na předchozí referenda tzv. Ukrajina nebrala zřetel. Uvádíte, že základem pro rozhodování podle mezinárodního práva je v prvé ředě "Národnost". V obou případech (Kosovo, Krym) ale toto neplatí. Na Kosdovu v převládající většině jde o albánskou menšinu v jižním Srbsku, v případě Krymu jde o Rusy v jižním Rusku. Vůle k sebeurčení by byla v obou případech (možná), ale na Kosovu žádné referendum neproběhlo (!) a bylo genocidně vyhnáno srbské a romské obyvatelstvo této provincie. V případě Krymu je naplněna podmínka "schopnost samostatnosti", v případu Kosova tomu tak není (viz. velká emigrace a vylidňování Kosova). V případě Krymu nešlo o žádnou vojenskou agresi, protože ruská posádka a flotila na Krymu byla smluvně zajištěna a přítomnost ruských vojsk co do početního stavu nepřekročila rámec smlouvy. Krym odešel ze svazku s Ukrajinou v době, kdy sama "oficiální" Ukrajina, která vznikal masakry na Majdanu, porušila své vlastní vnitřní zákony, vlastní ústavu a existenčně a fyzicky ohrožovala obyvatelstvo Krymu.--------- A naštěstí ve světě dnes existuje další docela silný argument proti vaší blábolivé ukrofašistické a usssácké propagandě. Rusko a Čína jsou natolik vojensky a ekonomicky silné země, že si gauneři z NATO (a vy jim zjevně fandíte a po nich papouškujete), nemohou dovolit to, co si dovolili ještě nedávno proti Jugoslávii, Lybii, Iráku, Vietnamu, Afghánistánu, Sýrii, Panamě, Chile, Kypru, a nespočetnému množství dalších zemí. Zmatenost vaší propagandy je směšná, odporující zdravému rozumu a je dobře, že tu vystupujete anonymně. V opačném případě byste s vaší "logikou" měl velké potíže při uplatnění v běžném civilním životě. Marian

   Smazat
  3. 23:59 - kryple židozedářstvemm špatně zaplacenej, jaká "anexe"! Na Krymu byla ruská flotilaod Káti Veliký a po vzniku ilegální Ukrajiny se tam zločinně nakvartýrovala i ta "ukrajinská"! Rusko má právo rozsekat ukronácky na sračku i s hovadama tvýho ražení a zpopelnit vás sajrajti vopejzelý ve výhni carbomb a obnovit Svatou a Jedinou Rus na půlce glóbusu! Tedy včetně osvobození Konstantinopole a Antiocheje ty prase chazarský zločinný!

   Smazat
  4. Kosovští Albánci byla původně jen sorta prodavačů narkotik, zlodějů a rozvracečů. Ta se hodila našemu strýčkovi za louží a protože má "demokratické instituce" ve svých rukou, zařídil si to tak, jakoby jakýsi národ bojoval za větší samostatnost, aby se mohl angažovat a posvětit vývoj v jeho prospěch. Do čehož se vložili i další spřízněné vlády a židozednářské spolky.

   Je zbytečné mluvit o právu, když ho má v ruce protektorátní soudce.

   Smazat
 14. Nezapomeňte, že tam bylo referendum, a přes 90% lidí chtělo zpět k Rusku. To, že tomu Západ říká anexe, to jsou jen slovní hrátky. Ale připouštím, že důvody všeho byly politické. V tomto jsem však na straně Ruska a tento tah prezidenta Putina vidím jako sebeobranný, agresorem je Západ. Zdravím a děkuji za odpověď Pavla

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už se nám to trochu ztrácí v minulosti a klouzáme jen trochu po poovrchu.
   Tehdy krátce po Majdanu jsem se zajímal o to co bylo o právech Krymu v první ústavě Ukrajiny. A o to, jak byla tato ústava, a kým, postupně pardon "przněna" proti zájmům Krymu. Dospěl jsem k názoru, že absolutně nešlo o anexi podle první ústavy. Vyplývalo to také z textu o Ukrajině na Wikipedii. Po několika málo měsících ony pasáže z Wikipedie zmizely.

   V úvahu by se ale také mělo brát, do jaké míry odpovídala "mezinárodnímu právu" snaha Američanů umístit pár minut letu k Moskvě a strategickým vojenským zařízením u ní své nadzvukové rakety schopné nést i jaderné nálože, deklarované jako obranné. Obranné, které je technicky možno v setině vteřiny přeprogramovat na útok.

   O tom se u nás oficiálně mlčí. Že by k tomu mohlo dojít ani nepřipadá v úvahu. Rovnováha jaderných sil USA a Ruska by byla porušena do té míry, že by muselo Rusko ještě před tím v zájmu zachování své existence světovou jadernou válku začít.

   Ti pro něž je jejich "anexe" nestravitelná jsou buď nedostatečně informovaní, nebo pokrytci. Těm druhým bych doporučil za domácí četbu místo mezinárodního práva nejprve povídku Jan Drdy Vyšší princip. Ale pokud jsou starší, tak už nepomůže nic. Morálku, mravnost, lze formovat jenom v útlém dětském věku. Děda.

   Smazat
 15. Kosovští Albánci se nedají srovnat s obyvateli Krymu.

  Mluvit o právu a demokracii je nesmysl, když vidíte výsledek pochybných právních manévrů západních "demokratických" institucí.

  Pokud budete přesto chtít podpořit současný vývoj v bývalé Jugoslávii, potom mluvíte o podpoře islamistů zlodějů a narkomafiánů, kteří participují na tzv. balkánské cestě.

  OdpovědětSmazat
 16. Jestli to někdo z evropských hodnot nevidí, tak ať si jde zaonanovat a po vystřízlivění se opět koukne do vhodných materiálů.

  OdpovědětSmazat
 17. Snad jenom k dizkuzi o tom nasem narode. Tedy jako pomsta za husity byli jsme pomoci podvodu a falesnych slibu dodani Vatikanem a mezinarodnimi machinacemi Habsburkum. Vznik naseho statu 1918, byl urcen na zaklade hranic drivejsi KORUNY CESKE. /Takze to nebyly nikoho fantasie ani vymysly//. Byli jsme pred habsburkem a vybojovali jsme si narok k existenci .Zkratka . Vybojovali. Slovaci pak souhlasili /Stefanik a spol./k pripojeni. Zdedili jsme v nasem uzemi kdysi / v 13.stol./ pozvane nasimi vladci remeslniky hlavne z tehdejsich oblasti obyvanych germanskymi a jinymi kmeny na zapade. Pozdeji jak se ukazalo Velmi agresivnimi vuci svym sousedum a ochotnymi vzdy masakrovat az do genocidy. Dukazy doufam nejsou treba. K osidleni pohranici. To fungovalo mnoho let . Zdedili jsme tyhle "pozvane" a dalsi potom z Rakousko-Uherska v 1918./Byli soucasti Koruny Ceske a Habsburske rise./. Po nastupu Hitlera zacali ale nahle kricet a masakrovat, ze chteji pripojit k risi, z ktere nikdy neprisli...Vzdy byli obyvatele Rakouska -Uherska. Take Uheraci zacali kricet na Slovensku /na rozkaz Hitlera,ze chteji Slovensko. Nase statnost byla zarucena i US pres. Wilsonem a vetsinou evropskych vlad.. Ale ,zapocaly zrady ve prospech Nacismu, kdyz veci prisli k napadeni Ruska./jako dnes/.
  Incident v revolucnim Rusku vznikl z natlaku a rozkazu Trockeho na odzbrojeni cesky Legii, ktere jen chteli do Vladivostoku aby se pripojili k zapadni fronte spojencu, coz bylo dulezite vybojovat nasi republiku. Nase jednotky odmitli se vzdat lehkych osobnich zbrani, tusily co by je cekalo. Neshody se sovinistickymi a nadrazenosti /uber alles/posedlymi madary pak vypuklo , kdyz zastavil vedle vlaku Cechu vlak s madary neschopnymi nikdy prestat s provokacemi a urazkami. Tak to nakoupili se vsim vsudy. Potom dostali rumuni velkou cast jejich uzemi/Trianon/ a jsou ted /uheraci v klidu. Polaky /o kterych se lecos vedelo/ pak rozdelovali a rozdelovali az byl od nich pokoj. Ovsem po 45 USA pujcovalo Polsku na nizky urok. Pro polaky 8% a pro sve obcany 14-16% Dobry ze jo? Polaci ted musi hajlovat a kricet kde se jim poruci , ticho jejich nekonecnych dluzich, ktere nejsou a nikdy nebyli schopni splatit hovori . Neni mi jasne ze po okupaci habsburku po 300let nase vlada /Kramar/jim slibila r.1920 zaplatit nejake miliony. Detailly nemam.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.