Reklama

.

.

čtvrtek 28. července 2016

Zrada: Turci viní Ukrajinu ze spolupráce s organizátory převratu

mbi
28. 7. 2016 Eurasia24

Organizace Fethullaha Gülena (FETÖ), kterou turecká vláda obviňuje z nezdařeného pokusu o převrat, pokračuje ve své činnosti na Ukrajině. Hovoří o tom zpráva turecké zpravodajské agentury Anadolu.„Teroristická organizace Fethullaha Gülena (FETÖ) pokračuje ve své činnosti na Ukrajině v oblasti vzdělávání, kultury a médií. Tato organizace zahájila svoji činnost v zemi po rozpadu SSSR a během posledních let vytvořila na Ukrajině celou síť svých struktur. Ve své práci preferuje FETÖ politiku ‚měkké síly'.

Od roku 2001 pokračuje teroristická organizace Fethullaha Gülena (FETÖ) ve své činnosti pod pláštíkem mezinárodní školy Meridian. Pod ní patřící školy pracují v Kyjevě ve dvou různých budovách a je tam i škola základní. Filiálka Meridianu pracuje také v Oděse,“ uvádí zpráva.

Redaktoři agentury mají za to, že přítomnost uvedených struktur v kulturním a vzdělávacím životě Ukrajiny prakticky dosvědčuje loajálnost ukrajinské vlády k tureckým spiklencům.

Všeobecně vzdělávací instituce nabízejí své služby v angličtině za poplatek. Vedení školy se ale snaží, aby sem současně s nejnadanějšími a úspěšnými dětmi přicházely i děti známých politiků a veřejných činitelů. Takovým způsobem se teroristická organizace (FETÖ) snaží získat vliv mezi politiky, úředníky a podnikateli a využít ho ve svůj prospěch,“ dělá závěry agentura.

Ukrajinsko-turecké kulturní centrum Işık (Syaivo), působící v Kyjevě od roku 2013, je jednou z poboček FETÖ.

Centrum pořádá kurzy a soutěže v turečtině. I tady platí, že centrum organizuje své aktivity ve spolupráci se školami Meridian. Je zřejmé, že pro účast na těchto akcích jsou získávány také vysoké školy a jejich pedagogové.

Stejně jako v řadě dalších zemí také na Ukrajině (turecké) kulturní centrum a vzdělávací instituce působící pod záštitou FETÖ společně organizují pod názvem „Festival jazyka a kultury“ olympiády v tureckém jazyce.

"Pod vedením vzdělávacích institucí a za podpory podnikatelů – členů FETÖ tato teroristická organizace rozvíjí nejrůznější aktivity, které mají za cíl vyvolat sympatie k Fethullahu Gülenovi, a to včetně rozdávání masa křesťanům ve svátek Kurban bayrami (nebo také Íd ul Adhá – tj. Svátek oběti; druhý největší muslimský svátek spojený s tradičními obřady a zvyky – pozn. překl.),“ uvádí agentura.

Stejně jako v jiných zemích je i na Ukrajině pro FETÖ nepostradatelná oblast sdělovacích prostředků. Své názory na dění v Turecku i na Ukrajině vyjadřuje tato teroristická organizace prostřednictvím zpravodajského portálu Ukraynahaber.

„Aby nevzbudili podezření a s ohledem na uspořádání Ukrajiny členové FETÖ v posledních dnech jakoby protestují proti pokusu o vojenský převrat v Turecku. Přitom ale hlavně v západním tisku zveřejňují články namířené proti tureckému prezidentovi Recepovi Tayyip Erdoğanovi. A stojí za pozornost, že ukrajinská obsluha portálu zveřejnila rozhovor s vůdcem této teroristické organizace Fethullahem Gülenem,“
uzavírá svou zprávu turecká agentura.


Komentář Eurasia24.cz:
Pro kyjevský režim je tento přístup Turecka, reprezentovaného zde státní tiskovou agenturou Anadolu, více než studenou sprchou. Je totální ztrátou iluzí. Připomeňme, že ještě před čtvrt rokem kyjevské loutky předpokládaly spojenectví s Tureckem ve „válce proti Rusku“.


Zdroj: rusvesna.su

11 komentářů :

 1. Ukrajina je s Tureckem propojena už dávno. Ukrajinci zavedli "turecké hospodářství" hned po rozpadu SSSR. Převzali ho dokonale, viz:
  http://www.e-kniha.com/proc-se-rika-turecke-hospodarstvi.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Podobné krádeže ropy a plynu,Ukrajina Rusům,Turecko Sýrii.Někdo jim asi dal požehnání,že to můžou dělat.Ukrajina je blízko propasti,Turecko to čekalo.Najednou se ukazuje,že bez Ruska jde více států do problémů ze svým hospodařením.Toho jsou si vědomi i USA,než aby spolupracovali,tak se snaží Rusko podrobit svému vlivu.

   Vymazat
 2. Podle sdělní Americké náměstkyně zahraničních věcí, USA investovalo do rozvrácení Ukrajiny a do Majdanu celkem pět miliard dolarů. Do rozvrácení Turecka a v rámci barevných revolucí již po několikáté snaha o svržení Erdogana stála USA určitě další miliardy dolarů. Do rozvrácení celé Evropy USA investuje další miliardy dolarů. Cílem je nastolení nejhorších možných podmínek a hlavně horších než jsou v USA. A protože v USA jsou pro obyčejné lidi životní podmínky opravdu tristní, budeme muset jít se životní úrovní hodně dolů, skoro až na dno, aby v USA vládnoucí kruhy byly spokojené.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nebojte se. Rotačky židozednářů se brzy zadřou. A jejich velký architekt si bude moci cpát žabí kůže leda tak do úst.
   Potom skončí i barevné šaškárny po světě.

   Vymazat
 3. Ano, tak, tak. Svět oponou trhnul, a změněn svět. A nic nic.
  Povyku okolo brexitu kde o nic nešlo. Teď máme "turxit", a to sebou západ asi škubne. A ticho, jenom občas pár slov v Radiožurnálu, televizi nevedu. Není to divné? Když se kuřeti v Austrálii upře kousek lidského práva, tak to mají ve zprávách den a noc. Tady se dávají hromadně výpovědi, zatýká se z politických důvodů po tisících, ani o tom nevíme. I to s Ukrajinou do toho patří.

  Když mám problém, funguje mně to takto. Myslím na to při usínání, po probuzení je to jasné. Takže teď o mlčení k turxitu.
  Začalo to sankcemi od EU pro Rusko. Jako odvetu vyhlásilo Rusko omezení dovozu potravin. Včetně másla. Teď ho v EU přebývají tisíce tun. A mají ho na hlavě, proto mlčí.

  Teď vážně. V Turecku se děje mnohé, jen namátkou. S DAEŠ přestalo obchodovat, začíná s ním skutečně bojovat, navazuje kontakty s Assadem (zájem o zachování celé Sýrie a celého Turecka), s Iránem, s Ruskem (co nevidět Erdolan poletí k Putinovi), asi dojde i na Čínu. Blízký východ najednou naruby. Neshody s USA. I s tou Ukrajinou to přesně zapadá.

  Proč to všechno? Jednoduché. Cia (Clintonová) to se svým dlouholetým vlivem v Turecku notně přepísklo až Erdoganovi došla trpělivost. Problémy s Gulenem, to je jen taková verze pro veřejnost, i když dostatečně podložená.

  Tedy, co si mohli úspěšně dovolit s početnou proevropštější a slabší Ukrajinou, nemohli si dovolit s Tureckem a sebevědomým Erdoganem. Jenom uvažte:
  "S 510 600 vojáky v činné službě je turecká armáda početně druhou největší v rámci NATO po americké armádě a platí za jednu z nejlépe vycvičených na světě. Údaje o ní zveřejnila agentura AFP v souvislosti s nezdařeným pokusem části turecké armády o vojenský převrat."
  Dále zde:
  http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/asie-a-oceanie/turecka-armada-v-nato-druha-nejvetsi-po-usa-super-vycvicena_391027.html

  Takže opakuji, turxit! Ten hrozí zemětřesením, nikoliv brexit. A EU ani NATO nevědí "co na to". To jsou, holt, ty přebytky másla. Děda.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud Turecko dospěje do takového stavu,kdy vystoupí z NATO,je naděje i pro zbytek Evropy,že islamizaci odoláme....jinak ty organizace podobné té Gulenově jsou i u nás a zosnované k naprosto stejným cílům stejnými lidmi a stejným způsobem usilují o vytvoření paralelní struktury vedení společnosti a státu a o jeho totální převzetí pro sionisty...tak,jako dnes nebyl náš stát a národ ohrožen ani za nacistické okupace,protože tenkrát jsme na rozdíl od dneška měli silné spojence a uvědomělý odboj...dnes jen většinu národa tvoří "vlastenci",kteří v době prohraných šampionátů připitoměle jezdí po městě v ojetinách s fangličkama a jinak poslušně v zápřahu,podobnému "totálnímu nasazení" celý týden šroubujou v montovnách,aby mohli výkend trávit v dobytčárnách typu Olympie atd.kde je jako dobytek košerují (pro ty méně chápavé-po židovsku obřadně vykrvují) zmagoření mohamedáni....

   Vymazat
  2. Třeba bude ještě veselo. Kavárenští povaleči jsou docela zticha. Co to?

   http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Svet-se-zblaznil-hodnoti-Tereza-Spencerova-a-prekvapuje-Mezi-USA-a-Ruskem-to-zacalo-byt-uplne-jinak-nez-vam-vypravi-Na-vsech-frontach-446628

   Vymazat
 4. Turci viní Ukrajinu? Zřejmě mají pravdu,protože nikdo se tak zoufale nedere do zadku USA jako právě fašistický Kyjev....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ...oprava: ...fasšistický kyJewský režim ...

   Vymazat
 5. Turecko se bude moci brzy banderostánu revanšovat. Kyjev ve spěchu opustili Porošenko, Avakov a Kličko a podle všeho se tam schyluje k vyhlášení vyjímečného stavu. Možná to prý bude mít i jiný název, třeba válečný stav nebo stanné pávo, každému dle libosti. Podstatné je to, že to má být prý snad už 1.8. a ovce zase poženou na porážku v novém konfliktu proti Novorusku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Copak takoví chlapi. Udar-udar a ještě jednou. Bojí se snad, že mu jeho železná kladiva nepomohou? Ani bych se nedivil, kdyby se všichni najednou objevili v Izraeli.

   Vymazat