Reklama

.

.

středa 31. srpna 2016

Alena Vitásková na literární dráze

Zdeněk Jemelík
31. 8. 2016         ZdenekJemelík
Důvodem, proč se lidé pouštějí na spisovatelskou dráhu, bývá často nějaké trápení, jež autora pronásleduje natolik, až se rozhodne zbavit se jeho dotírání svěřením papíru. Do této životní situace se zřejmě dostala Alena Vitásková, předsedkyně Energetického regulačního úřadu, uchazečka o křeslo v Senátu, ale také obžalovaná, nepravomocně odsouzená k vysokému trestu odnětí svobody a očekávající zahájení hlavního líčení v dalším trestním řízení soudním.


O překvapení u ní nikdy nebyla nouze. V poslední době vyvolala velký rozruch rozhodnutím vstoupit do politiky pod záštitou opoziční strany Úsvit-Národní koalice. Nyní přidala další: pro potřeby své volební kampaně vydala sličnou knížečku s názvem „Na prahu vězení“. Nelze se jí divit: víceleté trestní stíhání při souběžném výkonu náročné manažerské funkce je nápor na psychiku, který si přímo říká o vhodné vybití napětí.

Autorka v knížce vypráví srozumitelně o sobě, o své kariéře, ale hlavně o soužení s justicí a o důvodech, proč se rozhodla kandidovat do Senátu, a proč právě na kandidátní listině strany Úsvit-Národní koalice. Nabídla čtenářům obraz, který je samozřejmě do jisté míry jednostranný, přesto cenný jako brána k seznámení s jejím vývojem od siroty, která nesměla studovat na žádné střední škole s maturitou, přes různé významné manažerské funkce až po postavení obžalované, nepravomocně odsouzené k vysokému trestu vězení. Čtenář nepromarní přečtením útlého spisku čas.

Hezké je grafické provedení, včetně drobných kresbiček, vložených do textu. Zaujalo mě zvláště zobrazení soudce se svatozáří nad hlavou. I autorčin milovaný knírač přišel ke cti.

Dílko ale není dostupné na knižním trhu. Jde o neprodejnou brožuru, určenou výlučně k oslovení voličů. Zatím ji lze získat pouze na předvolebních shromážděních. Autorka nedala souhlas k šíření textu po internetu. Nelze ovšem vyloučit, že po volbách názor změní. Ani pak nebude brožura úplně nezajímavá.

16 komentářů :

 1. Tuto sympatickou paní rád uvidím v parlamentu a s potěšením si přečtu knížku, jakmile bude k dispozici.

  OdpovědětVymazat
 2. Když má někdo dobrou povahu,srdce na pravém místě a dovede být ve své práci (jako p.Vitásková) poctivá a neúplatný,má pak v životě trápení.Což nasvědčuje velmi zkaženému morálnímu pochopení, dnešní společnosti.

  OdpovědětVymazat
 3. Jà jí také držím palce ...
  měla se stát další obětí!
  volím Okamuru!
  j.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jasná volba, Vlaštovko. www.spd.cz Akorát mně napadlo, že ta paní mohla kandidovat za Okamurovu SPD, protože si nemyslím, že ti podrazáci z Úsvitu jsou nějaké morální ikony (vím o tom podrazu na Okamuru své).

   Vymazat
  2. Pražská vlaštovka: souhlasím s Váma a Okamura bez jakýchkiv předsudků musí být zvolen, jinak je naše země ohrožená...

   Vymazat
  3. Tak se koukněte co napsali ti dva hajzlíci proislamští do zprávy o bezpečnostních rizicích u nás....to je hnus jak nám lžou
   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=170740

   Vymazat
 4. Ničit nejlepší lidi v zemi je prvořadý úkol dneška.Zabedněnců je mnoho , tak se daří.Paní Alena je člověk jež si vytrpěl mnoho.Jste charakter paní Aleno.Děkuji za boj proti neznalosti.PFV

  OdpovědětVymazat
 5. Paní Vitáskové držím palce a Míši Schneiderové - své bývalé kolegyni taky.
  Vlasta

  OdpovědětVymazat
 6. A ted jsem zvedavej,kterej "soudce" si ten "pripad" veme na krk a co s tim udela. V kazdem pripade bude "po zasluze"odmenen! :-))))

  OdpovědětVymazat
 7. jenže jak to ukázala praxe, katakomby parlamentu a senátu mají zhoubný nádor na poctivost každího živočíšniho druhů ao lidském nehovorím.Každího koho brány pekelné politické schvátili, toho čistého zpět nevrátili-máme příklady, ČSSD, odučsl, top trop09-komunisté-nekomunisté-kresťané- nekřesťané-lidovci-neľidovci-Havlisti-Nehavlisti-sluničkári-nesluničkári-baroni-nebaroni-židé-nežidé-mloci atd atd, koho jednou pekelné brány čistého spolknou, toho zašpiněného a politickou prostitucí strtkaného a zodretého zpět visvracejí a tečka.Falmer.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14.18. kde jste viděl aby dnes šel do politiky čistý člověk...už jdou s úmyslem se napakovat a následně s jídlem roste chuť,takže pokud tam jsou delší dobu,pak jedině gilotyna pomůže...a myslím,že na ni už uzrál čas...

   Vymazat
 8. Pane prezidente děkuji Vám za přístup paní Aleně.

  OdpovědětVymazat
 9. jenže jak to ukázala praxe, katakomby parlamentu a senátu mají zhoubný nádor na poctivost každího živočíšniho druhů ao lidském nehovorím.Každího koho brány pekelné politické schvátili, toho čistého zpět nevrátili-máme příklady, ČSSD, odučsl, top trop09-komunisté-nekomunisté-kresťané- nekřesťané-lidovci-neľidovci-Havlisti-Nehavlisti-sluničkári-nesluničkári-baroni-nebaroni-židé-nežidé-mloci atd atd, koho jednou pekelné brány čistého spolknou, toho zašpiněného a politickou prostitucí strtkaného a zodretého zpět visvracejí a tečka.Falmer.

  OdpovědětVymazat
 10. Vazeny pane presidente Zemane.
  Pani Vitaskova je cestna pani prikladnych moralnich kvalit a Vasi ochranu pred kousavou a jedovatou zouzeli si zaslouzi.

  U nas zacala tvrda cenzura a neni divu, ze mate tak malo informaci o Donaldu Trumpovi ! Zde je takovy politicky boj o nasmerovani Ameriky jaky jsem nevidel za celou dobu ve svete...

  Chci vas informovat, ze jste znamy a oblibeny ve svete, a to i mezi lidmi, kteri v Evrope nikdy nebyli.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
 11. dokonala předvolebni vabnička na podařenou lžitaskovou

  OdpovědětVymazat
 12. Jestliže se někdo paktuje s takovým monstrem jako je Renáta Vesecká, pak to nemůže být slušný člověk! A to nemluvím o tom, že Veseckou zaměstnala v rozporu se zákonem! Baba patří do kriminálu!

  OdpovědětVymazat