Reklama

.

.

pátek 26. srpna 2016

Američané se slétají do Arktidy jako mouchy na med

přeložil mbi
25. 8. 2016   Eurasia24

Ruský generálplukovník Leonid Ivašov stručně a výstižně vysvětluje, proč je pro Američany komplikované ovládnout Arktidu, ačkoliv mají o tuto část planety, nabývající na stále větším významu, značný zájem.


„USA, které již tradičně považují kterékoli místo na Zemi za oblast svých zájmů, se přesně stejným způsobem začaly dívat i na Arktidu,“ říká bývalý prezident Akademie geopolitických problémů Leonid Ivašov.

„Poté, co jsme odtud v 90. letech odešli a zanechali tam svému osudu letiště, navigační systémy a radarové stanice, Američané se o tato území nijak zvlášť neobávali; počítali totiž s tím, že tam kdykoli mohou přijít a plně využívat místní bohaté přírodní zdroje,“ pokračuje generálplukovník.

USA rozdělily Arktidu na zóny odpovědnosti svých vojenských velitelství a vytvořily Arktický výbor, jehož členy se staly Kanada, Dánsko, Norsko a Británie.

„Rusko ze svých výpočtů neuváženě vypustily. A pak se náhle ukázalo, že Arktida má svého skutečného hospodáře, navíc dobře ozbrojeného, který je připraven své území bránit. Do Barentsova moře totiž letadlovou loď bez ledoborce, které Spojené státy nemají, nedostaneš – ta jednoduše zamrzne v ledu. ‚Mořští lachtani' (narážka na Navy SEALs – pozn. překl.) toho zde také mnoho nenaplavou. A tak zbývá jen pokus ukazovat se na nebi. A to je reálná hrozba, ke které je třeba se postavit čelem,“ dodává Leonid Ivašov.

Zdroj: izborsk-club.ru




45 komentářů :

 1. Tak jde o Arktidu nebo Antarktidu?V článku to je jako Hovno=Rovno!Obojí zní podobně.

  zločas

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak se jednou upsali, no bóže, ale jednoznačně jde o Arktidu.

   Vymazat
  2. Jo a říká se hovno nebo fík, hlavně, když to křupne.

   Vymazat
  3. Pro 15:46 Máš zřejmě problémy s pochopením
   psaného textu,nebo čteš jen titulky.V člán-
   ku je zmíněna situace,že od té doby,co Ruso-
   vé odešli z Antarktidy se o ní USA přestaly
   zajímat.Rusko svůj zájem obrátilo na Arkti-
   du a USA hned začaly dávat dohromady státy,
   které se mají zajímat o Arktidu.Považují
   ji za oblast svého zájmu,jako všechno na
   této planetě,z čeho je možný zisk.Přečti
   si článek pořádně.Předpokládám,že nemáš
   slepičí mozeček a podchopíš chybu svého
   myšlení.
   Petr Majevský

   Vymazat
  4. Tak si to přečti slepičíčku Petr Majevský,chyba zřejmě překladu tam je!Asi číst a myslet moc neumíš!Neboj,i já vím,že v současné době je zájem (vojenský i ekonomický)o Arktidu!Ale články se mají dávat smysluplné a přesné!A jen dovětek-o Antarktidu Rusové zájem nemají?

   zločas(zlý čas)

   Vymazat
  5. V článku je jasně napsáno,že Rusové opustili
   svou základnu v Antařrktidě.Je vidět,že máš
   opravdu slepičí mozeček a nejsi schopen pod-
   dívat se znovu do textu.Jinak přesně posera
   s inkognito komentáři.
   Petr Majevský

   Vymazat
  6. OMLUVA VŠEM!!! Samozřejmě, že jde o Arktidu. Prostě šotek. Děláme Eurasii24 ve svém volném čase, doslova až děti usnou, zpravidla v noci nebo někdy i nad ránem, kdy už se nemůže neprojevit únava, a táhneme to tak už rok (a peníze z ruské ambasády ne a ne přijít :-)), tak nám prosím odpusťě.
   V originálu na Eurasii je už text opraven, a pokud redakce NR čte tento komentář, poprosil bych ji o opravu i zde. Díky moc za pochopení, shovívavost i podporu. Geo, Eurasia24.cz

   Vymazat
  7. Petříčku Majevský,jsi k smíchu všem!Ztrapňuješ se!

   Vymazat
 2. V originále stojí: "... точно так же рассматривали и Арктику,..." - takže o Antarktidě tam slova nepadlo! To zas ten "překladatel"! Asi v zeměpise nijak zvlášť neexceloval a má za to že je to totéž:)))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak jak píšeš 15:59 originál se o Antarktidě nezmiňuje!

   zločas

   Vymazat
 3. Rusi ať vráti Sibiř usa co anektovali.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Opačně! Aljašku anektovali USA! A to je součást ruské Sibiře ...

   Vymazat
  2. Oba dva žijete v omylech! Nejde o žádnou anexi! Aljašku Americe PRODAL RUSKÝ CAR!!!! Tak je to správně! Máte oba za pět.

   Vymazat
  3. 7:12 - kecy! To zpunktoval Rothschild! Nejdřív na Rusa poštval vlády svejch pacholků v Londýně a Paříži (použil jako katalyzátor toho mameluka z Cařihradu) a pak jim ukázali že to neubráněj! I když Petropavovsk-Kamčatskij nedobyli, stejnak bylo jasný že dřív či pozdějic přejdou Yukon a pak bude nosáč z Londýna sousedit s Ruskou říší na Východě!! Aby takovýmu neblahýmu vývoji Velký hry Sáša Druhej předešel, rozhodl se dát na rady rothschildovských pohůnků a našeptavačů, prodat Aljašku tehdy ještě přátelské a spojenecké Unii severoamerické, která Rusku vděčila za svou existenci (páč nebejt Sášovy floty vyslané ke břehům Kalifórnie, tak by se londýnský a pařížský nosálci nestyděli ani za mák intervenovat ve prospěch svých ložových bratří z Richmondu)! Amíci dělali drahoty aby srazili cenu. A teprve když ji koupili doslova za "hubičku" tak se tam "náhle" našlo zlato! Pěknej podvod! Měli by to doplatit nebo vrátit ...

   Vymazat
 4. Rus by měl především vrátit Krym,co anektoval.Čistě hypoteticky nebýt Krymu,tak se hodně věcí stát nemuselo.Já vím Majdan,jenže to je záležitost Ukrajiny (to je svrchovaný stát),ale zlodějina Krymu je světová lumpárna,tak jak je zvykem u světové mocnosti včetně USA

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Asi špatně čtu.Co patří ušákům? To co mají vše ukradli Indiánům.Nebudu se čílit. Jak říkal můj děna, hlupákům se nemá odporovat.

   Vymazat
  2. Hale ty indiáne,to by pak měl Putin vrátit Rusko Sovětům a město Tábor husitům.Tvůj DĚNA měl pravdu,že hlupákům se nemá odporovat.

   Vymazat
  3. Kdyby nezabrali Krym, USA by tam měli základu a začala by třetí světoví, o kterou se šílení neokoni neustále snaží. A Banderovci by řadili na Krymu jak pominutí. Asi tak.

   Vymazat
  4. Hele ty cype 18:25 sereš si to huby.

   Vymazat
  5. 18:25 až se vrátíš do školy, prober jazyk český.Hale a děna jaksi nedávají až tak smysl.

   Vymazat
  6. To snad záleží na obyvatelích Krymu, ne? Komu by ho měli jako "vracet"? Oni snad někomu "patří"? Snad patří a patřili sami sobě! Že požádali o přijetí do RF je jejich věc! Je fakt, že ruský parlament to moh zamítnout a já bych to inicioval. Vysvětlím v dalším příspěvku. Jinak Krym je součást Tavridy a ta je celá majetek Ruské říše, takže ti tzv. ukrajinci, což jsou nelegálové (vyhlášení tzv. ukrajinské autonomie pučistickou vládou z roku 1917 bylo nelegitimní) okupují její severní část a ve smlouvě mezi Kateřinou II. a Vysokou portou je jasná klauzule o Tavridě! A to ta, že pokud Rusko tuto provincii v budoucnu z jakýchkoliv příčin ztratí, automaticky se vrací Osmánské říši!!!! Tedy Turecku jako nástupnickému státu - https://cs.wikipedia.org/wiki/Tavrick%C3%A1_gubernie

   Vymazat
  7. Sereš si to huby s tvrdým ,Y,.Ty chachare slovenského původu trym pysk.Pro 18:25 proč by začala IIIW? Kdo jsou NEOKONI?

   Vymazat
  8. A nyní slíbené vysvětlení jak bych postupoval já! Nedoporučil bych připojení Krymu samotného k Rusku! Ale uznal bych Tavridskou Republiku a pomohl bych jí zbraněmi a dobrovolníky získat svrchovanost nad celým svým územím! To už je kousek k Oděsse! Současně by Igor Iványž provedl drtivou ofenzívu do zad vojsk pomezenců (Ukrajina = přeloženo Pomezí, ruské pomezí) a ukronáckovských band a smetl je z Novoruska, osvobodil by Jekatěrinoslav a Charkov! Tím by vznikl stát na půdorysu Novoruska - nezávislý, samostatný! Pokud by náckové z Kyjeva dále provokovali, vedl bych vítězná novoruská vojska an Kyjev a Lemberg, který bych dal srovnal za všechny ty všivárny a posledních 100 let se zemí! Tím bych ukončil existenci pseudonároda Ukropů. Ale holt taťka Puťka má asi nějaký jiný "chytrý" plány a ty se mi osobně vůbec nelíbí! Jako klanět se a ustupovat obřezánkům, všelijaký ty Minsky a jiný obdoby Mnichova ...

   Vymazat
  9. 18:37 inkontinente pouze jsem reagoval na slovo, DĚNA, anonymního 18:13,takže zalez do hrobu vejšvarku,když neumíš číst

   Vymazat
  10. 18:51 - neumíš googlovat? - https://cs.wikipedia.org/wiki/Neokonzervatismus

   Vymazat
  11. Tak,takovou kamarade,aby Juesej kotvila na Krymu bohda nebude !Kdyz se Ukacka chteli prodat eu a nato,tak muzou,ale ne s darem od Ruska !!A kdyz si daru nevazili.byl jim popravu odnat.Tot vsio !Pitomce !

   Vymazat
  12. Jde o Wiki, čili mainstreamový zdroj, tak to naivo z 18:51 ber krapet s rezervou jo!! Je tam tato matoucí a Pravdu zastírající věta:

   "Přestože byla řada neokonzervativců židovského původu, rozhodně však nelze tvrdit, že se jedná se o čistě židovský fenomén. Mezi jeho významnými představiteli se najdou křesťané jak z katolického (Michael Novak, Richard Neuhaus či George Weigel), tak z protestantského prostředí (Jeanne Kickpatrick a Peter Berger).[4]"

   Pozor na to! V reálu je to čirý sionacismus! Těch pár "katolických křesťanů" tam maj jen jako krycí manévr a všichni ti tzv. "křesťané z protestantského prostředí" jsou zednáři!

   Vymazat
  13. Nejznámější neocon byl třeba Donald Rumsfeld! Jak tam píší - cituji:

   "V roce 2003 se podařilo neokonzervativcům dosáhnout svržení Saddáma Hussajna. Nicméně nepopularita této války v očích americké veřejnosti se projevila postupnou ztrátou jejich vlivu v Bushově administrativě zejména po kongresových volbách v roce 2006, které republikáni prohráli, což vyústilo v odstoupení jednoho z jejich hlavních představitelů, Donalda Rumsfelda, z čela resortu obrany ... Vlivem důsledného antikomunismu a odmítání politiky ústupků Sovětskému svazu získali především v některých levicových kruzích pověst podporovatelů zbrojení a americké hegemonie vůbec a kritizováni byli v posledních několika letech především za vyvolání války v Iráku. Z podobných důvodů jsou kritizováni také na pravici, a to zejména z řad paleokonzervativců, kteří prosazují spíše zdrženlivou či dokonce izolacionistickou zahraniční politiku. Mezi další prominentní kritiky lze zařadit i libertariany v čele s Ronem Paulem, které k jejich postojům vede jednak všeobecný odpor k jakémukoli státnímu intervencionismu, ať v ekonomice, společenských otázkách či zahraniční politice, ale také jejich deklarovaný pacifismus." Konec citátu.

   Vymazat
  14. No a Trump t je ten paleokonzervativec, čili paleocon! Kdežto Hitlery Clinton ač kandiduje za Demokraty je typisch neoconský kůň! V tom je to smazání rozdílů mezi levicí a pravicí u hlavních stran establishmentu! Levice dnes v USA - to jsou zelení a Steinová!

   Vymazat
  15. Pro 18:25 proč by nastala IIIW. Za prvé ji některé klany USA nutně potřebují a jsou dost hloupí, aby věřili, že po třetí vyjde stejný trik a elita USA vyřeší své problémy na úkor války v Evropě. Zabrání Krymu USA a vytvoření tam americké základny by úplně změnilo situaci a oslabilo Rusko, které se ho nemohlo vzdát a kdo má všech pět pohromadě to musí vidět. Zabrání Krymu USA by se rovnalo zničení Ruska. Pak už by nebyl žádný problém zařídit na Ukrajině šikovnou provokaci a vyvolat horký konflikt na hranicích Ruska s plnou podporou z americké základny na Krymu.

   Vymazat
 5. 19:02 goglovat znám,ale je spousta slov,které začínají ,NEO,.Nehorší jsou ti NEOStalinisti a ta podobná chátra jako je na webu NR .Placený konfidenent CIA nejsem, jen státní příslušník ČR

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Neostalinisti nejsou špatní. Protože představují eurazijskou ideologiii. Špatní jsou NEOmarxisté, atlantisté v židovských službách! Tu něco více o nich - http://www.white-media.info/kapitalisticky_marxismus.html

   Vymazat
  2. Jak pracuje NEOmarxismus! - http://www.white-media.info/chapadla_neomarxismu.html

   Vymazat
  3. Kdežto neostalinismus je ve Wiki líčen jako "Brežněvův režim", což ale NEodpovídá pravdě! Tento židáček z Moldávie absulutně neměl vliv na politická rozhodnutí, která byla plně v rukou eurazijských vlastenců z GRU - http://www.irucz.ru/prilohy/Dugin-Velka-valka-kontinentu.pdf

   Vymazat
  4. Jak tam ale píší - cituji:

   "Avšak triumf eurasijského řádu za Brežněva nebyl zdaleka úplný. Atlantisté z KGB se v nejmenším nevzdávali. Kontinentální projekty byly neustále brzděny. V polovině 60. let pak vznikla paradoxní situace, kdy se perspektivy kontinentálního bloku projednávaly bez SSSR. V tom ohledu je zajímavý údaj o jednání A. Axmanna, bývalého vedoucího hitlerjugendu a exponenta eurasijské lobby v SS, s Čou Enlajem ohledně jednotného kontinentálního bloku Peking-Berlín-Paříž s vyloučením SSSR. Laval a
   dokonce i generál de Gaulle uvítali takový projekt. K němu se potom připojila také
   Bukurešť.
   Artur Axmann v Madridu vyprávěl J. Parvulescovi o epizodě za jeho letu do Pekingu. Do stejného letadla nasedla skupina sovětských vojenských osob, které se snažily
   přesvědčit Axmanna o nezbytném zapojení SSSR do eurasijského projektu, což ostatně
   byl dávný sen Axmanna samého jako protivníka protislovanského Hitlerova rasismu ještě v dobách jeho účasti v eurasijské lobby uvnitř SS (okruh R. Hildebrandta,
   G. Kaufmanna aj., napojený přirozeně na W. Nicolaiho a M. Bormanna. Důstojníci
   GRU také seznámili Axmanna s intrikami atlantistické lobby v SSSR, která klade nepřekonatelné překážky geopolitickým projektům, zacíleným na prospěch kontinentu a tedy i všech kontinentálních mocností, z nichž největší je SSSR. Atlantisté z KGB,
   používající své tradiční taktiky, přinutili armádu smířit se s Ivašutinem, starým čekistou
   a vysoce nepopulární osobou, stojící v čele GRU po 23 let. Nicméně od roku 1973 Brežněv začal vojáky protlačovat stále blíž k vedení země. V roce 1973 se mar-
   šál Grečko stal členem politbyra. Ustinov, který ho vystřídal – stejně jako vedoucí činitelé
   KGB Andropov a Čebrikov – byl rovněž členem politbyra.
   Vrcholem vzestupu armády a GRU je však rok 1977, kdy nová brežněvovská ústava
   zřídila Radu bezpečnosti jako samostatnou a formálně nezávislou právní a politickou
   sílu. To bylo vítězství armády nad KGB, vítězství Eurasie. Opatrný a nespěchající Brežněv uskutečnil změnu v mocenské struktuře, slíbenou jím eurasijské lobby. Armáda měla nyní plnohodnotné zastoupení na samém vrcholku. Brežněvovská strategie byla vcelku orientována kontinentálně, ačkoli se základní sférou strategických zájmů stal přece jen kosmos a kosmické zbraně. Proti americkému kosmu ideologové pevninské budoucnosti
   v generálním štábu byli podle Prochanova připraveni postavit ruský kosmos jako formu
   velké Eurasie, promítnutou do vesmíru. Na Lubjance si zvolili kosmos ostrovního typu. Uspokojoval je americký model tržně-koloniální civilizace krajního Západu.
   Tak opět narážíme na dávné téma historie a našich předků, řešících v podstatě jeden a týž problém – zda Kartágo má být zničeno ...

   Vymazat
  5. Jedním z přímých dědiců Štemenkovy geopolitické mise byl maršál V. G. Ogarkov.
   Ze tří brežněvovských náčelníků generálního štábu – Zacharova, Kulikova a Ogarkova (všichni byli přesvědčenými eurasijci) – rozhodně nejvýraznějším byl Ogarkov, prvotřídní znalec zastíracího manévrování, jenž nejednou strategicky přehrál jak vněj-
   ší, tak vnitřní atlantisty. Právě Ogarkov organizoval pražskou operaci v roce 1968, která
   proběhla hladce proto, že se mu podařilo zcela zmást výzvědné služby NATO skvěle připravenou dezinformací.
   Je zajímavé konstatovat, že události Pražského jara, které se pro demokratické pučisty skončily smutným podzimem, byly v jistém smyslu strategickým soubojem dvou osob, zasvěcených do nejhlubšího tajemství planetárního konfliktu. Dnes je obecně
   známo, že autorem a režisérem Pražského jara byl Eduard Goldstücker. 15 A proti Goldstückerovi stál v této operaci eurasijec Ogarkov. Třeba uvést, že Ogarkovovo vítězství nebylo pouze triumfem hrubé síly sovětských tanků, ale především myšlenkové
   chytrosti a výborně zvládnutého umění dezinformace, maskování. Vedení NATO
   bylo zavedeno do naprostého omylu, takže nebylo s to včas zareagovat – a přece na reakci NATO v zásadě spoléhal Goldstücker i jeho kreatury.16
   Ogarkov inicioval vytvoření „specnazu“ („časti specialnogo naznačenija“, armádní útvary speciálního určení; pozn. překl.) k provádění bleskových akcí v týlu nepřítele, což je zcela nezbytné pro úspěšný výsledek čistě kontinentálních, lokálních vojenských operací. Geopoliticky maršál Ogarkov vždy otevřeně (na rozdíl od zatajeného a opatrnického eurasijce Grečka) obhajoval eurasijský projekt a usiloval o transformaci
   sovětských ozbrojených sil tak, aby se dokázaly co nejlépe zachovat ve velké lokální válce, v níž převládají obyčejné druhy zbraní. Po Chruščovovi již otázka jaderných a mezikontinentálních druhů výzbroje dostala symbolický smysl. Podle zůrazňování vojenské doktríny – „globální“ války nebo války „lokální“ – v armádních kruzích poznávali „své“ a „cizí“, tj. představitele atlantistické nebo eurasijské lobby. Kolem Ogarkova se shromáždila vojenská elita s urasijskou orientací. V první řadě jeho
   spolupracovníky byli maršálové Achromejev a Jazov. Oba – zejména Jazov – byli zasvěceni do tajemství polárního řádu, založeného v Sovětské (tehdy Rudé) armádě ještě M. Tuchačevským hned po vzniku GRU.

   Vymazat
  6. Zbytek - jak to celý dopadlo si přečti sám v té knize (viz link). Proč to uvádím - protože se mýlíš v těch neostalinistech tu! NR je řízena spíše Panslavisty a stoupenci Velkého Srbska, než Eurazijci! A panslavismus je agenta atlantistů! - http://nassmer.blogspot.cz/2015/04/ceskoslovenske-legie-prvni-svetove-valky.html

   Vymazat
  7. Pardon, špatný link!! Správný je tu - http://nassmer.blogspot.cz/2010/10/cesti-legionari-na-sibiri.html

   Vymazat
  8. Raději ocituji konkrétní pasáže:

   "Politický panslavismus byla chybná myšlenka. Představme si například jen následky, kdyby Německo namísto úplně srozumitelné a přirozené starosti o němectví kultivovalo a propagovalo pangermanismus, který by hledal nejen pospolitost, nýbrž i spojenectví všech germánských zemí. Hlavní kontingent obyvatel Ruska se skládal ze Slovanů. Nesmí se ovšem zapomínat, že vedle toho ještě mnoho ruských státních občanů patřilo k jiným národnostem, které se slovanstvím neměly nic společného. Mohu jmenovat například baltské a volžské Němce, národní kmeny Kavkazu, Tatary, Kalmyky, Baškirce, Kirgizy, Burjaty a finské kmeny. Oni všichni byli v průběhu staletí věrnými syny říše, poddaní cara a bojovali pod ruskou vlajkou pro Rusko. Naproti tomu byl čistě slovanský národ Poláků v celém průběhu tisícileté historie Ruska jeho zapřísáhlý a nesmiřitelný nepřítel.

   Vnucovat národům panslavistický názor a ideu bylo jistě nespravedlivé, lživé a zhoubné – zvláště co se týká zahraniční politiky Ruska. Právem se tážeme, zda byl ruský stát vůbec oprávněn nasazovat své prostředky a vojenskou sílu pro jiné slovanské národy. Směla a měla být ruská krev prolévána pro osvobozování a samostatnost malých slovanských národů? Politický a rozumový důvod dává zápornou odpověď. Rusko nemělo právo svoji zahraniční politiku jednostranně orientovat vychytralou idejí, jakou byl panslavismus. Dějiny tento omyl jako takový jen potvrdily. Rusko musí za svoji chybu těžce pykat, neboť zatímco státy, kterým Rusko pomohlo, jako Československo a Polsko (1) posílily a skoro propadly velikášství, ruská mocnost se rozlomila a ruské obyvatelstvo na sobě pocítilo bolševickou panovačnost a zhoubu.

   Někdejší Ruskem opatrované malé slovanské národy nejenže odepřely Rusku svoji pomoc, nýbrž usilovaly i potom pro své malicherné hospodářské zájmy využít strašlivou situaci Ruska a přihlížely s klidnou myslí bojům ruských nacionálních sil proti bolševikům, které dokonce podporovaly, když jim to přinášelo výhody.

   Ještě jednu okolnost nutno brát v úvahu. Nové slovanské státy, které byly západními mocnostmi vytvořeny a podporovány, se přikláněly již dávno předtím k Francii a byly nyní jejími poslušnými vazaly a sluhy. Francouzská politika využila panslavistickou myšlenku pro své účely, Rusko z ní melo jen škodu. Roku 1914 bylo ještě mocné a disponovalo významnými prostředky a vlivem. Panslavismus rostl a rozvíjel se jako jedovatý škůdce. Je jenom přirozené, že tento růst obzvlášť v Rakousko-Uhersku, jež sdružovalo pod svým panstvím různé slovanské národy, vyvolával nevůli a otevřený odpor. Panslavismus se stal zdrojem svárů a důvodem ke katastrofálním konfliktům, které kulminovaly světovou válkou. "

   Vymazat
  9. Tak to už je doufám konec politruckého školení naprosto zmateného násilnicky založeného blba. To hovado v lidské kůži se nás tu snaží přesvědčit, že okupace 68 byla perfektní operací. Fakt blb.

   Vymazat
  10. A kdybysis hovade vobřezanej dole i nahoře pozval kamarády, tak by použil toto! - http://www.stopfake.org/content/uploads/2016/04/dugan.jpg

   Zbylo by z vás kriplici nosatý jen žrádlo pro toulavý psy:)))

   Vymazat
  11. Zkus mu to říct do očí, kriple všiváckej jarmulatej!- http://deliandiver.org/wp-content/uploads/2012/07/dugin.jpg

   Vymazat
 6. "Bývalý prezident Akademie geopolitických problémů Leonid Ivašov".
  Tak debilní titul muže mít jenom Rus.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tituly mužů jsou všelijaký, někde to je Pan, jinde zas třeba Sáhib či Sir, nebo prostě Jeho Blahorodí! Podstatný není oslovení muže, jeho titul, ale jeho znalosti a ty má tento generál naprosto fenomenální, ke smůle vopejzelých Yenkýjů ...

   Vymazat
  2. Ty jsi z předkožky takovýho debila vzniknul....jmenoval se ožrala,donašeč,vlastizrádce Venca Lahváč Veškrna,kreténe ussackej!!!!!

   Vymazat