Reklama

.

.

neděle 28. srpna 2016

Arab, baraba a jeden potížista

28. 8. 2016   Nautilus II

Místní písničkář Jarek Nohavica se opět dostal do centra dění. Není to poprvé, kdy se do něj pustila momentální mocenská elita. Politicky nepohodlný Nohavica je prostě stálicí českého veřejného života.Dá se říct, že mocní pronásledovatelé významnou měrou přispěli k jeho umělecké kariéře. Bohužel k tomu, aby se z něj stal po změně režimu nedotknutelný a neposkvrněný mýtus, jako např. z Karla Kryla (píseň Demokratúra zná jen hrstka lidí), chybí jedna naprosto zásadní věc: Nohavica, na rozdíl od Kryla, nestihl včas umřít, aby bylo možné bezpečně vypreparovat sterilní marionetu, používanou pro propagandistické cíle vládnoucí elity. Kdyby Kryl viděl, kdo a jak se ohání jeho odkazem, asi by vyměnil kytaru za kalašnikova.

Dávný spor o Nohavicově údajném udavačství rozhodl nemilosrdný, ale spravedlivý čas. Správně angažovaný a prospěchářský povaleč - Jaroslav Hudka - skončil na smetišti dějin, zatím co „udavač z Těšína“ plní koncertní sály.

"Dežo"

Možná je to jen můj dojem, ale po písni „Dežo“ a soustředěném mediálním útoku na jeho osobu, jeho osoba z mainstreamu poněkud vymizela. Nicméně o to více narostla jeho popularita mezi běžnými posluchači, za což ale výše uvedená píseň nemůže.
  Arab mi šahá na babu...


Pouhými čtyřmi verši a vykradenou melodií rozpoutal neuvěřitelné mediální běsnění. Geniální a neuvěřitelně účinné. Ty verše jsou přitom tak banální, že i někteří pravdoláskaři váhají, zda je to útok na migranty nebo parodie na české „xenofoby“. Hodnoceno s nadhledem: Nohavica zkonstruoval primitivní zařízení na detekci sluníčkových hňupů, které odhalí takto duševně hendikepovaného i za metrovou železobetonovou stěnou. Objev komiků typu Jana Rejžka (bože, ten člověk fakt žije, není to jen herec z Bloku proti Islámu?) je jen třešinka na dortu.

Ale jinak chápu ten strach prorežimních sluhů. Stejně jako kdysi soudruzi, i naši „demokraté“ se bojí, aby Nohavica nenapsal skutečně politický protestsong!28 komentářů :

 1. Už jsem vám vy bando rudohnědých debilů několikrát psal abyste si drze nepřivlastňovali Kryla. Že dnes někdo jako Nohavica nebo dřív Kryl kritizuje nešvary dnešní společnosti na což má plné právo NEznamená, že je to váš spojenec.
  Kryl vás nenáviděl, tvořil a zpíval proti vám. A vy jste ho za to pronásledovali zakazovali činnost tak jako stovkám jiných, podobných. Mnohé jste i pozavírali. Kryl před vámi, vy hovada musel utéct do Německa.
  Už si ho přestaňte brát do huby.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. pro 10.06

   základem pro konstruktivní polemiku je porozumění čtenému textu. Vy ale stále melete svoji naučenou mantru bez ohledu na smysl textu. Musíte se ještě hodně zlepšit než budete brán jako názorový oponent. Silně ale pochybuji že se to kdy stane. Prosím o kategorizaci pojmu rudohnědý debil... Můžete mi jich pár vyjmenovat nebo je to jen váš úvodní sračkomet...?

   Slávek

   Vymazat
  2. Milý Slávku, s blbem 10:06 není možná polemika. Je to duševní omezenec nakloněný nadávkám a nenávisti. Škoda času. Václav

   Vymazat
  3. Ty nesvéprávný hovne vzniklej z předkožky vlastizrádnce Havla,ty drž hubu!!!!Pokud sis nevšiml,tak Kryl se zrovna přátelsky s tím zrzavým konfidentem a opilcem v dobrým nerozešel,chujmerovskej mamede!!!!!

   Vymazat
  4. Pane Dvořáku,nenávist a netoleranci především podněcují ve společnosti svými články weby jako Nová republika a vámi spříznění politici(Zeman,Okamura).

   Vymazat
  5. Ty kokote z 11:09-ty jsi jako dioda,pouštíš je jedním směrem.
   Jestli chceš být v obraze,věnuj se trochu třeba tomu praseti Peszyňskému,výrokům Hřebejka,píče Hrzánové,Kollera z Lucie atd.,těch hňupů s krví podlitejma očima vstekem a nenávistí hnědou pěnou u huby je na té tvé straně rozhodně víc.

   Vymazat
  6. Pan Kryl, když viděl, co se tady děje po 89 prohlásil, že se s tímto nestotožňuje a že snad bude skládat písně na podporu komunistů. A pak najednou zemřel...

   Vymazat
  7. 10:06 Jen blbec jako vy nemění svůj názor. Karel Kryl blbec nebyl. Po roce 89 zpíval proti vám, najděte si jeho písně z té doby. Minulý režim ho nepodporoval, polistopadový snad ano? Před listopadem mu bylo alespoň povoleno emigrovat, po listopadu ze znechucení a zklamání zemřel. Jen si dál hlásejte svůj mýtus o Krylovi. Je to jen jedna z vašich utkvělých představ, které nemají s realitou nic společného.

   Vymazat
  8. Pro 11:09 - větší blbinu jsem nečetl. Uveďte příklad, jak šíříme nenávist nebo jak jsme spřízněni např. s Okamurou. Jsem moc zvědav.

   Vymazat
  9. Palmere,prášky máš v pravé kapse....

   Vymazat
  10. To MY jsme Kryl, ty zelenofialová hnilobo z 10:06, která tu cancá jen lžisračky tím hnijícím mozolem, jakej takovýmu xindlu zmršenýmu tvýho typu raší mezi ramínkama tam co mi nosíme hrdě hlavy! Jsi jen zdegenerovaný ohavný rasozrádný xenofilní buzerantský a konzumistický podčlověk, který jest skutečnému člověku jen posměchem či bolestným studem!

   Vymazat
 2. Je to humor alebo nie je? Nohavica spieva, ako Arabovi oči vydlabe:https://dennikn.sk/542205/je-to-humor-alebo-nie-je-nohavica-spieva-ako-arabovi-oci-vydlabe/

  OdpovědětVymazat
 3. Zatím je to pouze humor.

  OdpovědětVymazat
 4. Je to taková drsná nadsázka od toho Nohavici,samozřejmě...zatím se v blízké minulosti vydloubávaly oči jen na Balkáně Srbům a to přávě potulnými mudžahídy ze Stř.Východu a pak ještě jejich souvěrci a bratry ve zbrani jebnutými majdanisty z kyJewa,kteří tak mrzačili neozbrojené pořádkové síly "berkuťáky"....
  Ono to,jak je stále jasněji vidno z politiky věrchušky EU,na to vydlabávání očí nejspíš dojde i v EU a právě zase v tom gardu,který jsem naznačil a všichni jako paviáni vřeštící pravdoláskaři,jsou právě ti,kteří se na to těší a vytvářejí pro to všemi silami ty vhodné podmínky.

  OdpovědětVymazat
 5. Rád bych žil ve společnosti lidí, kteří mají +- podobné zvyky, kulturu a způsob života jako mám já. Netoužím po multikulti nesmyslu v jakékoli podobě a nechci si tuto myšlenku nechat nikým vnucovat. A žádné parazitní vetřelce nechci do svého bytu, města ani země.

  OdpovědětVymazat
 6. A co kdyby Jarek zpíval ten svůj poěvek s vydlabáváním očí pod rodovým erbem "knížete"? (pro neznalé - havran na něm vyklovává oči Arabovi/Turkovi). Docela by mne pak zajímala reakce mainstremu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No to je bomba, on je vlastně starej Vopěnka z rodu s tradicí xenofobie!!!!!

   Vymazat
  2. má postřeh ten chlapec... ale opravdu trefil 10.Škoda že poserplína tohle asi nečte, pokud ještě čte něco.
   S.

   Vymazat
  3. Zle matičko zle, Švarcenberci zde!

   Vymazat
  4. 12:14 Konkrétně pro Kchárla to není symbol nepřátelství. On to chápe tak, že "Vrána vráně oči nevyklove" nebo "Vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá".

   Vymazat
 7. Jarek je prima! Mám ho rád, chodím na jeho koncerty a je to pokaždé úřasný zážitek. Na rodíl od různých povalečů a celbritek umí. Je kulturním bohatstvím národa. Jako Jiří Suchý, Karel Kryl, Karel Gott, Hana Hegerová, Helena Vondráčková. Skvosty.

  OdpovědětVymazat
 8. Včera jsem na PL napsal, že by písnička Nohavici mohla být jakousí parafrází na schwarzenberský erb a že se kavárna nechala zřejmě nachytat a bylo mi to celé smazáno pro porušení etického kodexu...

  OdpovědětVymazat
 9. No, měl jsem tu nohavicu, jako starý ostravak docela rád. Pak nastal nějaký šum o agentovi a milá nohavica se dala na obranu pro mně špatným způsobem. Ostré nadávky na "komunisty", rusko a podobné štípance. Tím u mně skončil. A to jsem nikdy v té partaji, povětšinou prolezlé nemakčenky a profit hledající, nebyl. Omlouvám se ale těm v KSČ, kteří byli dělníci, v mém případě havíři, kteří kromě placení příspěvku z to nic neměli. Vypustit další mlhu, to je od nohavice asi záměr. Cestovatelé z arábie jsou dobrá pokrývka.

  altman

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Altmane, Altmane, lidé se mají hodnotit "celostně" jako v medicíně, jak pak byste asi dopadl Vy, a to asi nejste v šou byznysu, kde ty tlaky jsou násobné. Tím nemyslím omlouvat poklesky ve stáří, ty se jmenují jinak-demence a podobně.

   Vymazat
  2. Mládenče, mládenče, asi z toho "byznysu".
   Kdo ví, co čeká tebe. Vypadá to, že se demence ani nedožiješ. Jinak, chovat se podle větru, není obdivuhodná cnost. Nohavica je pro mně opak Kryla. Toho hodnotím daleko lépe.

   Vymazat
  3. 10:14-no a vidíte, Kryl nám bohužel už nepoví, zda se v mládí nemýlil, byť ledacos naznačil. Nohavica ještě mluvit může, jako já, který jsem chtěl v mládí volnost a teď jistoty. Dopadlo to naopak, v "boji" za volností jsem ztratil jistoty. V buzinesu nejsem, jen si umím představit lidi z této branže závislých na manažerech, jako horníky na uhlobaronech. Jako jednotlivci vždy ohnou záda a je jedno za kterého režimu. Vy nemáte kostlivce ve skříni? Ač ateista i bible to říká dobře:"kdož jsi bez viny...." Omlouvat nelze jen ty, kteří "proplouvají systémy na vlně" a to nám nedopověděl Kryl. Nohavica ještě může. Mně už zjevovat pravdu nemusí, Vám předpokládám také ne ale jsou "ještě pole neoraná".

   Vymazat
  4. Jak vidím, tak mám tu čest s rusofobem a antikomunem. Předesílám, že nejsem fanatik a nekritický milec rusů a těch horních soudruhů. Rudoarmějcům všeho druhu jsem jenom vděčen za život, protože jsem stál jako děcko s rodiči a spolubydlicími proti "verkšusákovi", který nás chtěl postřílet.
   Nohavica se pro mně provinil svou podivnou bojovností vůči tomu všemu, čemu jsem vděčen. Neslyšel jsem ho nikdy ani v něčem málo kritickém na adresu němců, kapitálu, lichvářů či nedejbože amíků. Nebo o tom synu nic nevíš ?
   altman

   Vymazat
 10. Nohavico, skládej klidně dál, tvoje písně budeme jednou potřebovat až budeme stát na barikádách. A pospěš, při aktivitě naší vlády už to nebude dlouho trvat.

  OdpovědětVymazat