Reklama

pátek 12. srpna 2016

Arcibiskup Gugerotti: mluvit o Ukrajině není v módě. Ukrajina prohrála na všech frontách


13. 8. 2016     zdroj
Apoštolský nuncius arcibiskup Claudio Gugerotti poukázal na zhoršení situace na Ukrajině a růst počtu mrtvých na Donbasu. Arcibiskup zdůraznil, že z pohledu zahraniční politiky se Ukrajina ocitla na vedlejší koleji. "Geopolitické události, dokonce takové, jako bylo setkání prezidentů Turecka a Ruska, hýbou pozorností celého světa. V situaci nejistoty a absence stability, která ve světě převládá, se na válku na Ukrajině prostě zapomíná", řekl arcibiskup Gugerotti.


"Je na místě říci, že z politického hlediska mluvit o Ukrajině není v módě. Protože Ukrajina je země, která způsobila nebo zhoršila obtíže ve vztazích mezi USA, Evropou a Ruskem, zahnala je do autu. A proto mluvit dnes o Ukrajině by znamenalo mluvit o svých neúspěších. Nemyslím si, že to mlčení bylo naprosto spontánní. V tom smyslu, že Ukrajina, která byla samozřejmě ve sféře vlivu Ruské federace, se rozhodla, pod nesporným tlakem Západu, obrátit se směrem k Evropě a Spojeným státům. Uskutečnil se Majdan, proběhlo faktické oddělení od Ruska, se všemi ekonomickými důsledky, které mohou nastat, když se někdo pohádá nebo vystoupí proti svému hlavnímu živiteli. Ale z různých důvodů Západ nezaujal místo Ruska, nemyslí na zlepšení životních podmínek místního obyvatelstva. Ukrajina tedy prohrála na všech frontách," řekl Rádiu Vatikán arcibiskup Gugerotti.

Papežský diplomat v Kyjevě připomíná dramatické důsledky války pro místní obyvatelstvo. Jako příklad uvádí, že průměrný plat se snížil od doby Majdanu čtyřikrát.

"To znamená, že k válce se přidává problém celkového zchudnutí na celé Ukrajině. Pokud se to nezmění, hrozí nám válka mezi chudými," varuje arcibiskup Gugerotti.

Připomeňme si, že arcibiskup Gugerotti byl jmenován apoštolským nunciem na Ukrajině 13. listopadu 2015.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová  

53 komentářů :

 1. Vatikán nemá co povídat. Ten prohrál již dávno.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No pozdrav pánbu! Když už i ukrajinský apoštolský nuncius je schopný říkat pravdu, jak dlouho to ještě potrvá Zaorálkovi a Sobotkovi?

   Vymazat
  2. https://www.youtube.com/watch?v=_oelYcWWnDI

   Vymazat
  3. Vatikán prohrál? Jak kde... např. Čechy okrádá a rabuje jako Švédi za Třicetileté války... A k nunciovi... o pravoslavných a o Židovských oligarších prostě nemá důvod zamlčovat.. co už stejně každý majitel svého mozku dávno ví.

   Vymazat
 2. Dva tisíce korun průměrný plat a jedenáct tisíc vojákům v první linii,aby nějací byli. Někdo se tady stará o problém s imigranty,které se snaží vtáhnout do Evropy aby se nemohla věnovat něčemu jinému a zrovna mne napadá kdo a i proč. Fakt strašné a něco mi to připomíná.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. O migraci se snaží politici EU v rámci programu EUROMED, podporováni Saúdy. Vše patrně s posvěcením USA.

   Že vlna migrantů opadá je lež, kterou nás krmí.

   http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Pocet-uprchliku-miricich-k-italskym-brehum-roste-hlasi-Frontex-448761

   Vymazat
  2. No, já myslím především Německo.

   Vymazat
  3. Němec nikdy sám nic nedělal. Vždy čekal na rozkazy, které pak důsledně plnil.
   Rozkaz od strýčka Sama za peníze od Saúdů.
   Německo, Francie, možná i Itálie a Británie nebudou brzy existovat.
   A jestli Sobotka kývne Makrele, je možná konec i s námi.

   Vymazat
  4. Co se týče migrantů, tedy invazistů, upozorňuji na nový díl Otázka-odpověď ze dne 8. 8. 2016, kde V.V. Pjakin vysvětluje celý problém od jeho počátku v čase 12:22 - 38:08. Kdo chce mít pro jednou v celé věci jasno, ten by se měl určitě podívat!!!

   Vymazat
  5. https://www.youtube.com/watch?v=QnIZo3VaMPM

   Vymazat
  6. Část ukr. armády včetnĕ tĕžké boj. techniky zůstala na stranĕ separatistů, 12tisíc ukr. vojáků zůstalo na Krymu, tisíce kluků uteklo před odvodem do Ruska a k nám, kde má Porošenko záruku ,že mu při horkém střetu nedezertuje ten zbyteček vojáků. Azov a ostatní fašouni toho proti Rusům moc nezmohou...

   Vymazat
  7. Jen dodám, že do Ruska(včetnĕ Krymu) emigrovalo 5milionů Ukrajinců a 2miliony tam dojíždí za prací...

   Vymazat
 3. Ukropy zblbli především USA a EU. Vždyť benderovci jsou podporováni od nich. Ještě si vzpomeňte, jak vykřikovali: "Amerika je s námi." Za koláčky Nulandové skákali.

  Použili je jak toaletní papír proti Rusku.
  Nejdříve hráli na plynovou kartu.
  Potom na volný obchod.
  Dále na válku a vyvraždění všech Rusky mluvících Ukrajinců.
  A teď budou hrát kartu zničení, aby se Rusko muselo starat o její obnovu, pokud s ní bude chtít obchodovat.
  A banderovci zase pookřejí.
  Ne. Ukrajina zůstane na starost EU.
  Britská burza ručí za 3 mld dluhu.
  Tak se mohou učit, jak se sypou prachy do černé díry.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud EU Ukrajinu opustí,respektive jí nepomůže,Ukrajina se přidá k Rusku,ustoupí mu,a to proti EU o což někomu asi jde. Ruská síla se tak znásobí. Dobře vymyšlený plán,možná. Někdy lidi lituji.

   Vymazat
  2. Rád bych vás všechny ale ujistil,že ve vesmíru nejste sami.

   Vymazat
  3. Ukrajina bude vždy banderovská líheň plná svrabu. A přiblblíci budou každé dva nebo tři roky dělat majdan a skákat.

   Vymazat
 4. A co by vlastně pan arcibiskup chtěl?
  O co mu jde?
  O prohnilý západ, nebo o prohnilou církev, či snad o podporu banderovců, EU ...???

  OdpovědětVymazat
 5. Pan arcibiskup je nunciem, tedy velvyslancem Vatikánu na Ukrajině. Budiž mu ke cti řečeno, že projevil odvahu, když naznačil, že Ukrajina byla k politicko-kulturnímu oddělení se od Ruska Západem donucena. Za to by ho mohlo min. zahraničí Ukroušů povolat na konzultace, aby to vysvětlil. Nejde mu o Západ či podporu banderovců a EU. Je mu líto obyčejných Ukrajinců. Jenže za ně mi proti USA nemůžeme vystoupit. To musí sami smést tu židoamerickou elitu, která potřebuje jejich úrodnou černozem pro pěstování umělého amerického žrádla a jejich území k vojenskému nástupu proti Rusku. Sdílím soucit pana arcibiskupa s Ukrajinou, ale tady jí pomoci nemůžeme.

  OdpovědětVymazat
 6. Nechápu, proč tyto tzv. vzdělané lidi, ovládají Chazaři, kteří je označují v Protokolech sionských mudrců, za úhlavní nepřátele. Asi omílaní nesmyslů dokola, je k ničemu. Kalouskovi nelze upřít, že to s církevními restitucemi byl mistrovský tah. Začnou si prodávat sami sobě a vyměnit bezcenné papírky, tisknuté v bilionech za majetek, tak to klobouk dolů. Je to ale jenom domněnka, nevěřte tomu.

  OdpovědětVymazat
 7. Obyčejní Ukrajinci jsou dobří lidé . Už prokoukli západ který je dostal do sraček . Jsem tu sám mezi 150 Ukrajinci . Marcel

  OdpovědětVymazat
 8. Migrantska krize nijak nepolevuje , Němci tajne letecky převáží ilegaly z Turecka a to v nočních časech od půlnoci do 6 ráno. Zprava na www.zvedavec

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Byly casy, kdy za ucelem sireni Pisma svateho, sirili se i misionari. Nekdy z hladu domorodci nejakeho toho misionare sezrali./ Byva ve zvyku ,ze zvyky a obyceje maji ve zvyku se tahnout a napodobovat. Bohuzel nikoliv CR, kde misionari dodnes okradaji domorodce ani na tu rybu jim pak nezbude/. Krici furt dej bude ti dano, ale ani necekaj az jim bude dano.!! To muze mit za nasledek i vyskyt kanibalismu.
   To ovsem nebylo psano v bibli a byli za to zbylymi misionari prisne pokarani. Narizuje se v bibli jisti rybu v patek. Zkusenosti nam ukazuji,ze domorodci vitani v jinych zemich ,jedi pak rybu chycenou,upecenou a dodanou rovnou pod nos. Jinak ne. V jejich zemich pak tohle malokdo provadel, neb to znamena pracovat a neco umet a vyskytl se tak obcas i hlad. A kdyz se vyskytl v okoli rybar, byl naservirovan prave v patek. Misionari ovsem protestovali /dost riskovali/, ale domorodci se branili,ze rybari jedi ryby /jinak by je nechytali/ a tak ze oni take jedi ryby touto neprimou formou . A ze v bibli svate se to ani nezakazuje. Vypuklo i nedorozumeni... Neco Misionaru zbylo nam bohuzel dodnes. Jsou jak se zda i zamestnani zajimy o ruzne modni smery. Nebo spise modistky? Vypasenost papeze k leccemu i svadi. Ze by to bylo s pustu a snedeni jedne ryby v patek nevypada pak pravdepodobne. Take vyse uvedeny arcibiskup nevypada ze by nejak vynikal svymi pusty nad jine...Spise si posti nebo pousti hubu na spacir. Za co asi tu modni prebendu vybendoval. Asi za kazani o mode. Nebo za zehnani zbrani ,ktere se ujalo v cirkvi Svate od dob neznaboha Dolfa...
   Zadny presidentsky kandidat si nemuze dnes dovolit mluvit pred volbami pravdu. O ne. Musi tvrdit ,ze rozsiri mir na vsechny strany a za kazdou cenu a furt. Ze je mu bezsmrtnost vubec to nejblizsi.Tak si ziska lehce prizen velke vetsiny volicu a jest zvolen vetsinami i mensinami. Temi zvlast.. Stale totiz pretrvavaji nejake predsudky z dob minulych proti vyznavani a i priznavani se k pravde a miru. Nejaci jednotlivci, nesmi jich presahovat stovku jsou pak , jako prekazka kandidatovi povoleni odstranit vetsinou do ticheho ustrani marnice.. Nesmi jich bejt ale moc. A tam taky nemuzou uz prekazet.
   Mluveni o miru pak vyvolava velkou paniku a strach , nejvice u Korporaci pohrebnich. To da rozum. Akcie pak prudce klesaji a mluvi se o bankrotech a zebrote , prezivsich. Ale korporace , ktere nevsadili zbrkle na mladi a ponechali si starsi reditele a s pamatovakama vedi sve. Po volbach a sberu zhruba 30kilo mirovych medajli pak kazdy seberespektujici kandidat ukaze, vsem zac je toho loket a zacne priznavat barvu. Mir sem mir tam ,nam uz je to vsecko Putna. I s Putinem...
   I kanibalismus se vratil do nasich televiznich prijimacu a je zajimave ze zadny papez nebo kardinal neni proti ale naopak tyto exhibice vitaji a preji si jich vice. Zatim ovsem misionari nejsou na jidelnim listku....Ani papezove ani kardinalove...Co ale neni muze bejt...

   Vymazat
 9. Jen takové přirovnání,záměr USA.
  Jako když jdete do cizího sadu,natrhat si ovoce,jenže někdo je předběhl,tak aspoň zničí plodný strom.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Takoví pacholci občas dostali holí po hřbetu.

   Vymazat
 10. Arcibiskup Gugerotti: mluvit o Ukrajině není v módě. MOŽNÁ
  PSÁT O ČEŠÍCH, JEJICH VLASTI A JEJICH PROBLÉMECH, to je tady TABU

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tady se pámbíčkáři hezky napakovali. Arci biskup, arci neřád.

   Vymazat
 11. jo cirkev svata ta vždy spolupracovala s fašisty ve vatikanu určitě maji v archlivech dukazu až až ale tam policie nikdy nesmi je to totiž posvětcene misto a to by se soudruch papež zlobil i revoluci by mohl vyhlasit vovci připravenych na poražku je stale vic než dostatek

  OdpovědětVymazat
 12. rád by som pripomenul. že jeho svätosti v replike o Ukraine ušlo, ako sa Vatikán vložil do zabíjania rusov - spolu s ničením sôch z dôb "socializmu" sa začali ničiť aj pravoslávne kostoly, banderovci poháňaní peniazmi Vatikánu robili svoju robotu, takže zväčšenie územia pod kuratelou cirkvi sa nekoná, veriacich nepribudlo a Wojtylom nalinkované heslo - tisícročná krivda sa musí napraviť" zlyhalo .... jednoducho nieto chleba

  OdpovědětVymazat
 13. Znám vás, Češi, máte plnou hubu církevní zlodějiny a hned zítra poběžíte cpát černoprdelníkům tisíce do kapes, ačkoli jsou tito placeni z eráru. Stejně vás flanďáci pomluví, že jste dali málo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V tom máš pravdu. Někteří jsou povahově biskupská jelita stále.

   Vymazat
 14. Jsem volyňský Čech a tak z vyprávění svých prarodičů vím jak to tam vypadalo když tam Češi přišly. V jaké zaostalosti je Poláci držely a jakou nenávist v nich vypěstovali. při každé hádce hned křičeli vysmahů a pěstovat mák se tam nesmí dodnes /poškrábáním v květu vyloučí drogu/ když jsme odjížděli tak se nám kde mohli mstily. Vykřikovali to jste si na naší půdě pomohly a na sobákách prijíchali na sobákách odídete. Přeskočily normální vývoj o tři generace a to je problém na hodně dlouho. Ze západu jím nikdo nemůže pomoct a oni to nechápou.Je mi to líto, narodil jsem se tam a mám tam ještě příbuzné. MOTROK 21 STOLETÍ.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. I moji prarodiče pocházejí z Ukrajiny. Jako kluk jsem často slýchával jejich vyprávění. Do značné míry nechápu dodnes tu míru nenávisti mezi jednotlivými etniky. Přitom západ Ukrajiny byl tenkrát vskutku kosmopolitní. Byly tam enklávy čechů, poláků, ukrajinců, rusínů, a kdo ví koho ještě. Válka legitimizovala násilí, které na sobě jednotlivé vesnice (etnika) začaly páchat. Suverénně vedli ukrajinci v těsném závěsu s poláky. Dnes už nikdo nedohledá, kdo začal první. Kdo vyvraždil první vesnici těch druhých. Ale spustila se lavina, která semlela tisíce nevinných. Upalování zaživa, nebo čtvrcení lidí nebylo ničím výjmečným. Prosté a rychlé zabití bylo svým způsobem štěstí. Od té doby nesnáším Poláky a ukrajince. Je to dobytek.

   Vymazat
  2. 8:11 - to nezačalo za války ... - http://zpravy.idnes.cz/sabtaj-cvi-sekty-kulty-mesiasi-serial-d8s-/zahranicni.aspx?c=A160411_125919_zahranicni_aha

   Vymazat
  3. Lituji ty, kteří dokáží hodit do jednoho pytle cca 100 miliónů lidí (Poláky a Ukrajince)-viz "vladimír hricák 13. srpna 2016 8:11" na základě vyprávění a "nechápání". Obtížnější cesta je ovšem snaha se něco dovědět o příčinách (např.kniha "B. Chňoupek: Banderovci"). Samozřejmě v našem prostředí se nenosí ukázat ostudný vliv celé císařské mašinérie Rakousko-Uherska na poměry a rozeštvávání národností v Haliči a vliv na její tzv.elitu (např. Bandera, Šuchevič ..atd.), na donašeče v řecko-katolické církvi i mezi učitelským sborem a v neposlední řadě i na pragmatickou podporu ukrajinského nacionalizmu první republikou (ČR).

   Vymazat
 15. Ukrajince, ani církev není třeba litovat, protože každý dostane jen to, co si zaslouží.
  Za nenávist a chamtivost - nevědomí a bídu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 8:00 Koho ty pacholku chceš litovat? Možná sám sebe,protože ta nenávist a chamtivost je tvoje představa o životě.Nikdy ty paskřivče nepiš o Ukrajině, když víš hovno jak se tam žije.Normální Ukrajinec by tebe za tyto žvásty vykleštil.Ukrajina je plná normálních lidí,který nevědomí a bídu berou jako trest za Ruskou pohromu

   Vymazat
  2. 16:58 - mazepčíci maj co zasloužili! A to je teprv začátek! Za zradu je smrt - vždy tomu tak bylo! - https://leporelo.info/mazepa-ivan-stepanovic

   Vymazat
  3. Když člověk dneska čte ty lži ukropský, je mu špatně! Pokud tedy ví "oč běží!". Např. cituju: "Únorová revoluce z roku 1917 tedy nejenže svrhla v ruské říši carismus, ale v jejím důsledku na Ukrajině zesílily snahy po obrození ukrajinského národa, přičemž ukrajinští předáci zprvu prosazovali představu autonomie v rámci liberalizované ruské říše. Po letech tvrdé rusifikace bylo ukrajinské národní hnutí relativně slabé a ve městech měli převahu příslušníci jiných národů: konkrétně hlavně Rusové a v Haliči, jež tehdy patřila k Rakousku-Uhersku, pak Poláci a také Židé. Základ ukrajinského národa spatřovali jeho buditelé v rolnictvu, to však zpravidla postrádalo rozvinuté národní vědomí a taktéž očekávalo především pozemkovou reformu, nikoliv plamenné vlastenecké řeči.
   Byť ukrajinští představitelé nejprve, po únoru 1917, počítali spíše s autonomií, v reakci na bolševický převrat z listopadu téhož roku postupně vznikl samostatný stát, Ukrajinská lidová republika, jemuž vládla takzvaná Centrální rada v čele s historikem Mychajlem Hruševským. Proti bolševikům však neměla mnoho šancí. Uzavření Brest-litevského míru z počátku března 1918 mezi sovětským Ruskem, Německem a Rakousko-Uherskem sice posunulo hranice sovětského Ruska daleko na východ, ale značné části Ukrajiny okupovaly německé a rakouské jednotky.
   K Rakousku-Uhersku však již dávno předtím, od dělení Polska z konce osmnáctého století, patřily Halič a Bukovina, kde též žili Ukrajinci. Po válce a rozpadu Rakousko-Uherska připadla Bukovina Rumunsku, o Halič pak úspěšně usiloval obrozovaný polský stát. A Zakarpatí, po dlouhou dobu součást Uherska, připadlo po první světové válce Československu jako Podkarpatská Rus.
   Němcům samostatná ukrajinská republika vůbec nehrála do karet, chtěli Ukrajinu využít ke svým válečným cílům. " - http://www.revuepolitika.cz/clanky/1627/proc-je-ukrajina-problem

   Vymazat
  4. Toto je oficiální ukropská verze událostí! Lež za lží! Už ten pojem "tvrdá rusifiace" je stejná kravina jako hovořit o "tvrdé čechizaci" Moraváků! Páč Rus je jen jedna! Ta se rozdělila na Malou, Bílou, Červenou, Černou a později vznikla se utvořila Veliká Rus, která zastřešovala všechna území říše! Kyjev i Novgorod to byl jeden stát proboha! Tak jako velká Morava není důvodem vyhlašovat "moravský národ"! Ukrajina je název pro ruskou marku! Tak jako Svatá říše římská měla pohraniční území se zvláštní povinností bránit říšské hranice - byly to marky Braniborská, Saská, Moravská a Východní (Ostmark - Rakousy), tak Kyjevská Rus měla "ukrajiny" - oblasti kde usazovala osvobozené rolníky od nevolnictví, tzv. kozáky, kteří bránili hranice říše! Tak byla Svobodština - kolem dnešního Charkova, ale tak karelská ukrajina docela nahoře u Finského zálivu! To až polský páni to nepochopili a v domnění že je to nějaký název země tak začali nazývat jimi okupovanou Červenou a část Malé Rusi! Později Habsburská monarchie dokonce nutila Rusíny, aby se začali nazývat Ukrajincema z důvodu, aby ztratili vazby na obyvatele sousední říše! To je důvod pro to "malé národní uvědomění" v rolnictvu, páč tam neměli hlasatelé "ukrajinismu" možnost masové agitace jako ve velkých městech. Tak se mnozí Rusové o tom že vlastně nejsou Rusi, ale Ukrajinci dozvěděli až za První světový v rakousko-uherských koncentrácích, kde je nutili si vybrat! Buď ta chcípnou jako Rusové, nebo budou mít "čest" sloužit v c. k. vojsku jako "Ukrajinci".
   A ten závěr tam je skandální lež, jelikož nezávislost vyhlásili ukrajinští separatisté zákeřně v Brest-Litovsku v průběhů mírových jednání na základě právě německé iniciativy!

   Vymazat
  5. Že je to lež jako věž dosvědčují dobové dokumenty diplomatů - cituji z knihy Václava Hořčičky "Rakousko-uherská politika vůči sovětskému Rusku v letech 1917-1918": 3.ledna 1918 byla zachycena depeše od Joffeho z Petrohradu adresovaná generálovi Hoffmannovi do Brestu a požadující přeložit mírové rozhovory na neutrální půdu do Stockholmu. Mezitím však do Brestu dorazili pozvaní ukrajinští delegáti a tak jak německá tak i rakousko-uherská vláda tento návrh zamítla. Hoffmann s Ludendorfem považovali nově vzniklý ukrajinský stát za protiváhu nově vzkříšeného Polska a také za baštu proti bolševismu. 24. ledna přednesl ministr Czarnin rozsáhlou řeč před zahraničním výborem rakouské delegace ve které upozornil na mimořádný význam, jaký má pro monarchii mír s Ukrajinou a s ním spjaté navázání obchodních vztahů. Obsáhle se věnoval sporům bolševiků s Centrální radou v Kyjevě a žádosti sovětské Ukrajiny o připuštění k jednání. Czernin se poté soustředil na možnost využití konfliktu mezi bolševiky a Ukrajinou, která se 22. ledna prohlásila za "samostatný, nezávislý a plně suverénní stát ukrajinského lidu". Czernin ve zprávě určené císaři nadhodil řečnicku otázku, "zda by v této změněné situaci nebylo vhodné změnit taktiku a zda by nebylo na místě vést společně s ukrajinskými oddíly válku proti Petrohradu. Výhody jsou na bíledni: 1. Mohli bychom ta a pravděpodobně pouze touto cestou obdržet ukrajinské obilí, moment, který by přiměl domácí veřejnost k souhlasu s obnovením války a 2. bychom tak porazili mezinárodní revoluci, která představuje pro všechny monarchie to největší nebezpečí."

   Vymazat
  6. Takže od začátku je celá Ukrajina založena na lži, podvodu, teroru a iluzi nadřazenosti.
   Vézt se na takové idei asi nebude mít pro lidi dobré následky.
   Což lze po celou dobu historie sledovat.

   Vymazat
  7. Sláva Ukrajině - Nenávisti sláva

   Vymazat
  8. 16'58 zastáváš se Ukrajinců a jedním dechem dodáváš, že normální Ukrajinec by člověka za ty řeči vykleštil, no moc pěkné světlo na ně nevrháš, trochu středověk, nemyslíš ?!

   Vymazat
 16. Židozednářští politici si to pro své národy nachystali. A voli či si je z voli li. Mají co chtěli. Tak ať se nechají příjemně obohatit.

  https://www.youtube.com/watch?v=QnIZo3VaMPM

  OdpovědětVymazat
 17. Letadla co lítají po půlnoci do Německa nevozí žádné slimáky z Turecka ale přepravují žoldáky z Libye na Ukrajinu jsou naverbovany z Moroka Nigerie Entrie vesměs černoši placeni Saůdi ! Infowar -SUPERSTATION

  OdpovědětVymazat
 18. Proradný islamizovaný "Západ", který je hodil přes palubu, jim prý pošle danajský dar, v podobě bezvízového styku.

  OdpovědětVymazat
 19. VEŠKERÉ ZLO PŘIŠLO ZE ZÁPADU,
  PROHLÉDNĚTE JIŽ VŠICHNI, JSOU TO KRVELAČNÍ , NEBEZPEČNÍ ZHÝRALCI - NEPOCHOPÍM PROČ POSLOUCHÁTE TY ZVRÁCENÝ AMERICKÝ POLITIKY, VŽDYŤ JE TO HRŮZA - NA CELÉM SVĚTĚ ZAVINILI VŠECHNY VÁLKY- ROZEŠTVALI NÁRODY I LIDI
  ZAVINILI ŠÍLENÉ MASAKRY VE JMÉNU DEMOKRACIE JEŠTĚ TOMU DALA KORUNU DNES TEN BUZERANTSKÝ POCHOD PRAHOU V ČELE S TOU BLÁZNIVOU BÁBOU ...
  PROBOHA CO JE TO ZA ZVRÁCENOST CHLUBIT SE A BÝT HRDÝ NA TO, ŽE SI STRKAJÍ DO KONEČNÍKU PTÁKY HNUS OPRAVDU NESKUTEČNÝ VĚCI, SPROSTOTA A NA ZVRACENÍ. KDYŽ UŽ RO DĚLAJÍ AŤ SI TO NECHAJÍ NA SOUKROMÍ, OSTATNÍ TAKÉ NEMACHRUJÍ, ŽE MAJÍ MUŽ A ŽENA DĚTI... CO TO JE ZA SVĚT
  PODOTÝKÁM, ŽE JSEM MODERNÍ A MLADŠÍHO STŘEDNÍHO VĚKU

  OdpovědětVymazat
 20. Mogheriniová projednala s ministrem zahraničí Ukrajiny situaci na Krymu

  Komentář:
  no, mezi náma, ona ta mladá dáma je tak neuvěřitelná pindulka, že mne až mrazí, že někdo na takové intelektuální úrovni, je dosazován, do takové funkce, no ale to vše jen dokumentuje bruselskou úroveň. Musíme si ovšem uvědomit, že ona je jen slepým vykonavatelem rozkazů.

  Občas jsem ji sledoval, ještě v italské lokální politice, nakolik mluvím italsky, jako česky. Nevím, ke komu bych ji přirovnal, abych vystihl osobní jednoduchost a zároveň jakýsi druh vnitřního mesianismu, který rozšiřuje okolo sebe. Jelikož by pro normálního chlapa, za normálních okolností, by měl být sex emoční záležitostí, tak musím říct, že kdyby ona byla jedinou ženskou na pustém ostrově, kde bych byl s ní sám, tož by se mi na ni nepostavil, protože to, co dokáže z huby vypustit je tak hloupé, že by slepý pták zklamal.

  A politický aspekt její mise znamená, že duhoví buzeranti a zednáři dostali strach, aby přehnaná fantazie banderovců, je neuvrhla do konfliktu s Ruskem. To je celé. A jsou posraní strachy, když Putin prohlásil, že Minsk II je na hovno a scházet se v Normandském formátu k ničemu. Mají strach.[Ladislav]

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máte naprostou pravdu.Mohegerini - to je ukázka diplomata EU!Konečně to o ní řekl i Zeman - ona, min.zahr.EU sedí na zasedání a neřekne ani slovo! Je to vůbec možné? Mají velký strach! Putin se neobrátil ke kyjevské chuntě, ale na představitele USA a EU. Na "výkřik" Porošenka, že chce mluvit s Putinem o Krymu, Putin vůbec nereagoval. Pro něho je Porošenko naprostá nula, která o ničem nerozhoduje. Dagmar

   Vymazat
  2. Tato žena je vskutku perla v EU.

   Vymazat
 21. Pro Dagmar.
  To máte pravdu,Porošenko poslouchá na slovo USA.tak je pro Putina zbytečné s Porošenkem vůbec mluvit.Jen se podivuji,že se nechá Ukrajinský národ,zatáhnou do války ve prospěch USA,ale ke své škodě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nenávist udělá hodně. I kdyby měl Ukrajinec zemřít hladem, tak pro jeho blaho stačí vědomí, že alespoň trochu poškodil Rusko. Nebo někoho jiného. Záleží na tom, kam se zrovna ta nenávist upře.
   Demokrati mohou být rádi, že se zatím neupřela na sponzory majdanu.

   Vymazat
  2. O tom nepochybuj, že ukrajinští nacionalisté vždy bojovali za nezávislost vyhlazováním ostatních národů.

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.