AA

Reklama

bb

pátek 12. srpna 2016

Balkan Insight: Srbsko a Čína se nabídly, že budou zachraňovat Aleppo společně s Ruskem


12. 8. 2016     zdroj a původní zdroj
Agentura Balkan Insight informovala, že Moskva poděkovala Srbsku a Číně za to, že z mnoha západních a asijských zemí jako první reagovaly na ruské pozvání k zapojení se do humanitární operace v syrském městě Aleppo. Připravenost pomoci vyjádřily významné mezinárodní organizace včetně OSN, která požadovala příměří, aby bylo možné dostat se k postiženým a pomoci jim.Ministerstva obrany Srbska a Číny jako první reagovala na výzvu Moskvy zúčastnit se při poskytování humanitární pomoci v Sýrii, píše Balkan Insight.

"Ministerstvo obrany Ruska je vděčné Čínské lidové republice a Republice Srbsko, které jako první vystoupily na podporu rusko-syrské iniciativy ohledně provedení humanitární operace. Spoléháme na další praktické kroky ze strany ministerstev obrany těchto zemí při podpoře úsilí Ruska při poskytování humanitární pomoci obyvatelům Aleppa", uvedla tisková služba ruského rezortu.

Jako uvádí zdroj, oficiální výzva k připojení se k operaci, která byla zahájena 28. července, byla zaslána armádě USA a také většině evropských a asijských států.

Kromě oslovení různých zemí požádala Moskva o pomoc také velké humanitární organizace, které vyjádřily ochotu akce se zúčastnit.

Je uvedeno, že na území Aleppa, které je kontrolováno povstalci a které je obklopeno silami syrského prezidenta Bašára Asada, žije asi 250 000 lidí.

OSN nedávno vyzvala strany k příměří, aby bylo možné dodat potraviny a léky místnímu obyvatelstvu. USA vyzvaly Radu bezpečnosti OSN, aby přezkoumala, že pomoc v Aleppu dostávají všechny strany konfliktu, ne pouze příznivci Asada. Washington požadoval, aby Rusko "přestalo pomáhat obléhajícím a aby využilo svého vlivu k vyvinutí tlaku na režim, aby obležení v Sýrii byla odstraněna." Rusko zase obviňuje Ameriku z politizace problému humanitární pomoci.


Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová 

31 komentářů :

 1. Mě se těm líbí , jak se těm krvelačným teroristům IS stále jetě říká "povstalci", nebo "umírněná opozice".....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To jo, prča bude, až se toho chytně někdo u nás a rozhodne se ty naše darebáky vypráskat. Plyne z toho, že když bude dostatečně brutální, tak ho budou pražskovárenští humanoidi titulovat jako umírněnou opozici a bojovat za jeho práva. Je to takový návod, jak si počínat při nespokojenosti. I když .... ti kavárenští budou asi první na seznamu. Už vidí Jandu a jeho evropskou bandu jak řvou, při schozu z desátého patra, že je to v poho, že je to multikulti evrohodnota v praxi.

   Smazat
  2. Sousloví"umírněná opozice" je falešnou hrou se slovíčky jakoi nám známá propagace termínů svoboda, demokracie a lidská práva.Prakticky to znamená jen svobodu jednání pro USA kdekoli ve světě.Pro Svět je to globální totalita.Irák, Libye a Syrie to již znají na vlastní kůži.

   Smazat
 2. Takhle jim říká jen ta ussácká agresorská pakáž a u náš Poserplína a ostatní havloidní opilci a zrádci!

  OdpovědětSmazat
 3. Je zajímavé, že kritizujete docela kontraverzní bombardování Srbska (známé jako "humanitární"), ale plošné bombardování Grozného v minulosti a Aleppa nyní vás nechává v klidu.
  Posuzujete tady vy diskutéři jednostranně zaměření svět okolo sebe alespoň trochu nestranně ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Copak,Marťan znovu na scéně?

   Smazat
  2. 1304: Tvoje odpověď je skutečně k věci. Díky - stačí mi to.

   Smazat
  3. Kolik lidí(dokonce i svatebčany) má na svědomí ussá,kokrétně ty zkurvenci z agentury BLACKWATER.....to si zapoměl napsat!A kolik lidí má na svědomí NATO při bombardování Jugoslávie,kterou ten náš opilej humanitární kýval jak plyšovej osel?!!!!!

   Smazat
  4. Anonyme (12:40):
   Srbsko bylo bombardováno zločinně!, a ne plošně. Zločinně proto, že motivem k bombardování bylo odstranění legitimního Miloševičova režimu. Bez souhlasu RB OSN, bez jakéhokoliv legitimního mandátu. Ostatně stejně, jak to bylo až do loňska v Sýrii.
   A aby tomu byla dána jakás takás legitimita, bylo ze strany USA sehnáno pár všehoschopných lokajů, kteří tu akci zaštítili vahou své "autority" jako akci "mezinárodního společenství". I s dobře profláknutým a ostudně pokryteckým Havlovým stanoviskem. Kterým si u lidu obecného trhl nehynoucí "slávu".
   Groznyj se stal terčem bombardování poté, co náboženští fanatikové chtěli Čečnu přeměnit na prototyp isl. státu. Se všemi umírněně humanitárními praktikami. Stejně jak to dnes vidíme na příkladu Středního východu.
   Aleppo není bombardováno plošně. Jsou tam ostřelovány a bombardovány lokality, ve kterých se soustřeďují ozbrojenci IS(IL). Najatí, vybrojení a vycvičení CIA. Aby za US huny udělali špinavou práci. Rozbili Sýrii na kusy, odstranili (nepohodlného) Assada a místo něj umožnili dosadit nějakou proUS loutku. Která by pak dovršila rozprodej té země tak, jak to nyní čile dělají ukro-fašisti kousek na východ od nás.
   Pro to, aby mohlo být z toho města vyvedeno civilní obyvetelstvo, byly Assadovým režimem vytvořeny koridory. Kterými by ti lidé mohli uniknout. Jenže jim v tom brání ti zmetkové z IS(IL). V tom je podstata problému osvobození města (vlastně dnes již jeho ruin) od té proamerické svoloči. Jinak by její odeslání do ráje za Alláhem a pannami nebyl až tak velký technický problém. To, co tu operaci prodlužuje, jsou skutečné humanitární ohledy Assada a všech, kteří jej tam dnes podporují, či hodlají podpořit v příštích dnech.

   Smazat
  5. 13:04. Soudíte podle toho slovosledu,který se mi podobá. Příště suďte i podle dalších faktorů.

   Smazat
  6. 12:40 Vem si prášek

   Smazat
  7. 12.40 videt ze se vyznas... :)

   Smazat
 4. Tak se mi zdá, po posledních významných událostech, že se snad Sýrie dočká konce teroru a vraždění.Je hodně pravděpodobné,že Turci uzavřou neprodyšně hranici se Sýrií! A Asadova armáda s Ruskem to tam konečně vyčistí. A potom se davy uprchlíků mohou vrátit a budovat z trosek novou vlast. A předložit účet zločinné USA, CIA a NATO...

  OdpovědětSmazat
 5. To bude nějaká kachna, že ČLR a Srbsko se připojí k humanitární pomoci. ČT o takové výzvě RF neinformovala. Dokonce ani neinformovala o plošném bombardování Alepa. A to na ČT 24 čumím min. 2 hodiny denně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1311 = příště uveď, na koho reaguješ.
   Asi jde o příspěvek z 1240. Tak ten pisatel má docela pravdu. Najdi si nějaké zprávy o úspěšném plošném kobercovém bombardování ruským a asadovským letectvem a potom to pochopíš.
   Proč je tolik obětí, proč je taková vysoká migrační vlna a proč ruské a asadovské akce kritizuje západ.
   Shodit někam tuny bomb umí asi každý - ale tímto způsobem se pořádek neudělá - jenom zahynou nevinné oběti.

   Smazat
  2. Ovšemže je to bombardování soustředěné a ničivé - zcela podle US vzoru (vzpomínám třeba na kazetové bombardování tržiště v Niši v Jugoslávii 1999). US postup se stal předlohou a omluvou všech následujících bombardování.

   Smazat
  3. 13:24 - bejt Putinem já, tak bych to vyřešil jednou car-vakuovkou! Nikdo by mě nemoh obvinit, že napomáhám šířit "migrační vlny", páč mrtví nemigrují než pod zem:)

   Smazat
  4. Ano, shodit tuny bomb umí každý. I USA. Jen tak mimochodem, termín chirurgicky přesné zásahy, které šetří civiisty (to používali novináři pro US bombardování), používali novináři protektorátního tisku pro bombardování německou armádou. V obou případech to byla lež. Rusové tvrdí, že mají informátory že bombardují přesně. Nevím. Neumím to posoudit. Nevybombardovali nemocnici Lékaři bez hranic, jako US. Ti navíc mlžili a lhali. Omluva? Žádná.

   Smazat
  5. Tak nečum na ČT 24 a podívej se na CNTV.

   Smazat
 6. Zajímavé je, že na našich topáckých a oligarchických médiích nic nepoví.
  Nás jen krmí, jak musíme jít na Rusko a na Sýrii. Třeba dodat zbraně umírněným, kteří nás za odměnu obohatí kamionem.
  Blahopřeji všem židozednářům v evropských vládách a jejich poskokům.
  Ať zhynou.

  OdpovědětSmazat
 7. Totiž, amerika je poháněný strojem války a tak potřebují nutně k přežití války.P\okud se najde protipol, protizávaží, protipáka, pak bude mít amerika potíž a to pěkně prosím mají problém, protože čína a rusko nemají konkurenci.A to je moc dobře, je to zárukou míru.

  OdpovědětSmazat
 8. Totiž, amerika je poháněný strojem války a tak potřebují nutně k přežití války.P\okud se najde protipol, protizávaží, protipáka, pak bude mít amerika potíž a to pěkně prosím mají problém, protože čína a rusko nemají konkurenci.A to je moc dobře, je to zárukou míru.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16.29-přesně vystiženo, USA je poháněno stojem zvaný válka, krev a chaos.Při zadrhnutí soukolí válčení ekonomika půjde do řiti.My jsme součástí této tzv.prozápadní mašinerie "hodnot" válek a islamizace.Fuj tajbl!!!

   Smazat
 9. Je mi opravdu smutno, že jsem součástí systému, který si říká "prozápadní". Uvědomuji si, že jako Moravan a občan České republiky, která je součástí EU a NATO, bohužel napomáhám všem těm zrůdnostem, jež má tzv. "demokratický prozápadní" systém na svědomí. Je to zoufalé! Rusové nejsou mí nepřátelé, Jsou to mí bratři! Necítím k nim zášť! Krym patří RF! Prozápadní vedení Ukrajiny se vůči RF chová hanebně! Kosovo patří Srbům! Já nesmýšlím prozápadně! Z prozápadních hodnot, které jsou jen krásným obalem pro nehorázné zotročování lidí, je mi na blití! Já nechci být součástí EU ani NATO! Prezident Putin si zaslouží úctu a podporu!
  Jan Smola

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Smola velký dík - tato POLISTOPADOVÁ sebranka složená ze všech vládnoucích politických stran se zasloužila o KOLAPS všech lidských hodnot a DEMORALIZOVALA NÁŠ NÁROD. Zdevastovala naše hospodářství a dostala národ do KRIZE, kde řešením je POUZE a jediné - NOVÁ REVOLUCE ??? Transformace po roce 1989 se nepovedla. Můžeme nesouhlasit, můžeme si nalhávat cokoliv jiného, ale je to nezvratitelný fakt, který lze podložit stovkami důkazů !!!!!!Komunisté hodlali systém diktatury proletariátu udržet i za pomocí zbraní, Moskva jim to nedovolila, dnes doba pokročila a politické strany se stranickou diktaturu snaží udržet „jen“ pomocí nakradených peněz a koupených médií. Ve fázi růstu se masově rozrostl systém politických eseróček vykrádajících státní a veřejné finance ve svůj prospěch, koupili si média, policajty, prokurátory, soudce, a třeba i opoziční poslance, až nakonec narušili základní fungování státu, který se po fatálním rozkrádání nachází v astronomických dluzích a společnost v morálním rozkladu. Společnost a společenský systém není stroj, je to živý organizmus. Stejně jako moudrá matka příroda. Můžete chránit podmínky pro zdravý život tohoto organizmu, můžete chránit i ty slabší, ale nemůžete společnost ovládat jako stroj. Jen lidé s komunistickým myšlením si to neustále myslí, že mohou ty druhé neustále ovládat a diktovat jim, co mají dělat. A nejsou to rozhodně jen ti nalevo, jeden typický komunistaprávě zvažuje návrat do politiky. Nesmyslné dotace narušující fungování celého živého organizmu, rozkrádání, recyklace politiků, rekorytizace těch neschopných a systém rozprodávání hodnot spěje ke svému konci. Svoboda občana opět dostala na frak, partaje pod vlivem zločinců rozhodovaly o nás bez nás, proti našim zájmům. Žádné nové vize ani sliby to nespraví, to jsou opět jen pokusy stranických diktátorů ovládat masy, vize není akcí, to jsou jen prázdná slova, tu skutečnou změnu přinese jen a jen koordinovaná akce občanů. A čím dříve vyjdou občané do ulic a masovými demonstracemi a blokačními stávkami si tuto změnu ústavy vynutí, tím lépe pro uzdravení celé společnosti. Je to smutný paradox, ale v současné situaci nezbývá než doufat, že ostravská časovaná ekonomická bomba vybuchne co nejdříve a stane se oním důležitým impulsem k masové občanské akci, k nové revoluci, magické datum se blíží.

   Smazat
  2. Pane Smola velký dík - tato POLISTOPADOVÁ sebranka složená ze všech vládnoucích politických stran se zasloužila o KOLAPS všech lidských hodnot a DEMORALIZOVALA NÁŠ NÁROD. Zdevastovala naše hospodářství a dostala národ do KRIZE, kde řešením je POUZE a jediné - NOVÁ REVOLUCE ??? Transformace po roce 1989 se nepovedla. Můžeme nesouhlasit, můžeme si nalhávat cokoliv jiného, ale je to nezvratitelný fakt, který lze podložit stovkami důkazů !!!!!!Komunisté hodlali systém diktatury proletariátu udržet i za pomocí zbraní, Moskva jim to nedovolila, dnes doba pokročila a politické strany se stranickou diktaturu snaží udržet „jen“ pomocí nakradených peněz a koupených médií. Ve fázi růstu se masově rozrostl systém politických eseróček vykrádajících státní a veřejné finance ve svůj prospěch, koupili si média, policajty, prokurátory, soudce, a třeba i opoziční poslance, až nakonec narušili základní fungování státu, který se po fatálním rozkrádání nachází v astronomických dluzích a společnost v morálním rozkladu. Společnost a společenský systém není stroj, je to živý organizmus. Stejně jako moudrá matka příroda. Můžete chránit podmínky pro zdravý život tohoto organizmu, můžete chránit i ty slabší, ale nemůžete společnost ovládat jako stroj. Jen lidé s komunistickým myšlením si to neustále myslí, že mohou ty druhé neustále ovládat a diktovat jim, co mají dělat. A nejsou to rozhodně jen ti nalevo, jeden typický komunistaprávě zvažuje návrat do politiky. Nesmyslné dotace narušující fungování celého živého organizmu, rozkrádání, recyklace politiků, rekorytizace těch neschopných a systém rozprodávání hodnot spěje ke svému konci. Svoboda občana opět dostala na frak, partaje pod vlivem zločinců rozhodovaly o nás bez nás, proti našim zájmům. Žádné nové vize ani sliby to nespraví, to jsou opět jen pokusy stranických diktátorů ovládat masy, vize není akcí, to jsou jen prázdná slova, tu skutečnou změnu přinese jen a jen koordinovaná akce občanů. A čím dříve vyjdou občané do ulic a masovými demonstracemi a blokačními stávkami si tuto změnu ústavy vynutí, tím lépe pro uzdravení celé společnosti. Je to smutný paradox, ale v současné situaci nezbývá než doufat, že ostravská časovaná ekonomická bomba vybuchne co nejdříve a stane se oním důležitým impulsem k masové občanské akci, k nové revoluci, magické datum se blíží.

   Smazat
 10. 1:54
  Skvěle a pravdivě napsáno. Jenže z toho nevede ven žádná cesta. Právě proto, že ti gauneři mají v rukou vše, nemůže dojít k žádnému masovému protestu, protože ten by byl udušen hned v počátku. Navíc, tento již demoralizovaný, zbabělý národ nikdy nesebere tolik odvahy, aby povstal. To ti gauneři taky dobře vědí. Ke změně je zapotřebí nějaké zásadní události, prozatím mně napadá rozpad neobolševické EU v důsledku občanské války v Německu a Francii proti vetřelcům, spolu s příkladnými tresty pro ty nikým nevolené loutky, který tuto unii ovládají pro nadřazené zájmy, a pro jejich poskoky doma. Další takovou událostí by bylo zhroucení říše zla, která toto zlo implantuje ve světě, tj. USA. Malá naděje pro změnu je volit strany jako je SPD Okamury, které mají v programu ustavení přímé demokracie a vystoupení z EU a North Atlantic Terrorist Organization - což by zase neprošlo. Ideální by bylo, kdyby ty zásadní události proběhly současně.

  OdpovědětSmazat
 11. Jediná demokratická cesta jsou volby. Volit ty kteří dlouhodobě prosazují odvolatelnost politiků, obranu proti islámským invazistům, pravdivou informovanost od massmédií (nyní presstituti) a tak dále a tak dále. Vždyť si najděte ten seznam tunelů po sametovém pšouku, ty miliardové škody a kdo za to šel sedět. Jenomže to by lidi museli zvednout zadky od televizí a taky něco dělat a kontrolovat jak politici plní to co slíbili. Jak se říká "Nestarej se o politiku a politika se postará o tebe", ale asi jinak než bychom asi chtěli.
  A těm co jenom remcaj u píva je třeba řící a co proti tomu uděláš ty! Řvou proti zlodějině a sami kradou, řvou proti nepravdě a sami lžou, kritizují morálku atd. atd. Ale co běžte radši honit Pókemona.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zvolit kalifa a nevěřící vykopat z Arábie (která musí sahat od Bagdádu po rabat a od Mosulu po Aden!). Pak tam odeslat všechny muslimy z Evropy!

   Smazat
  2. Souhlas, proto je jedina cesta volit Okamuru.

   Smazat
  3. Mluvíte o volbách jako dem.všeléku. Amíci by Vás vyvedli z omylu. Volit můžeme, ale "demokraticky" jen koho strýček Sam schválí - viz Hussein, Assad,Alliende,Janukovič a řada dalších. V opačném případě USA vytvoří a vyzbrojí na dluh placenou "umírněně ozbrojenou"opozici a již se to mydlí !

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.