Reklama

.

.

středa 17. srpna 2016

Biden svým krutým cynismem dorazil Srby, ČTK ho velebí

17. 8. 2016     Eurasia
„České“ sdělovací prostředky přesně v souladu s předepsanými notami mediálně zahlazují brutální vyvraždění tisíců Srbů silami NATO v roce 1999. Veřejnoprávní ČTK, která svým servisem zásobuje všechna v tuzemsku působící mainstreamová média, velebíamerického viceprezidenta Joe Bidena coby posla smíření, zatímco obyčejné Srby jako obvykle pasuje do role „ultranacionalistické zvěře“.


„Mezi obyvateli Kosova, které v roce 2008 vyhlásilo nezávislost na Srbsku, jsou Spojené státy velmi populární. Kosované považují Washington za svého zachránce, vyzdvihují zejména to, že díky náletům NATO pod vedením Američanů skončilo zabíjení etnických Albánců, kterého se během konfliktudopouštěly srbské síly,“ píše ve zprávě ČTK s pečlivě voleným slovníkem – viz tučné.

O počtech údajně „zabitých etnických Albánců“ zpráva pro jistou mlčí, aby nevyhřezl kontrast s tisíci vyvražděnými Srby, zabitými bezprostředně při náletech NATO i později v jejich důsledku.

Ale protože pravda pomalu, ale jistě vyvěrá na povrch a o vyhlazených Srbech už díky alternativním webům nelze mlčet, Biden se pokusil tuto strašlivou skutečnost zbagatelizovat a smést ze stolu vyjádřením „soustrasti rodinám těch, kteří zahynuli během válek v 90. letech, včetně těch zabitých v důsledku náletů NATO“.

Zpráva s tímto projevem nebetyčného cynismu pak rychle přechází v tradiční odvedení pozornosti od tématu k dehonestaci Srbů, kteří si dovolili proti Bidenově návštěvě protestovat. ČTK je opět nazývá „srbskými ultranacionalisty“ a ztotožňuje je s další obětní skupinou globálního mediálního lynče – voliči Donalda Trumpa.

„Srbským ultranacionalistou“ je už v mainstreamových médiích bezmála každý, kdo se snaží nezapomenout naúmyslně zabité civilisty – ženy i děti –, na zemřelé v důsledku rakoviny po použití ochuzeného uranu, na totálně zničenou infrastrukturu, budovanou generacemi Jugoslávců a neobnovitelnou ani miliardami půjček od MMF, v jehož spárech se trýzněné a bezbranné Srbsko rázem ocitlo.

Zato už za pár dní nás stejná média budou krmit připomínkou „strašlivé ruské okupace v srpnu 1968“ a z nejzapadlejší vísky přinášet svědectví pamětníka, kterému sovětská kolona při průjezdu vesnicí shodila plot.


napsal/přeložil Geo 

61 komentářů :

 1. Jo,jo,a tak vítězí pravda a láska nad lží a nenávistí v praxi!!!! A my si klidně necháme líbit přejmenování Ruzyňského letiště jménem lháře a humanitárního bombarďáka Havla!!!

  OdpovědětVymazat
 2. Bombardování Srbska bylo válečným zločinem a odpovědní za tento válečný zločin jsou kromě vedení NATA také všichni politici ve vedení USA včetně tehdejšího prezidenta USA. To, že tento válečný zločin není souzen je jenom důkazem toho, že planetě Zemi vládne fašistický stát, který pod záminkou rozsévání demokracie vraždí válečnými operacemi stovky tisíc lidí po celém světě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bohužel je to tak a ti kteří to vidí a schvalují toto zabíjení lidí "četníkem demokracie" jsou na úrovní těch kteří schvalovali běsnění fašistického Německa za Druhé světové války.

   Vymazat
  2. Trestní oznámení na viníky bombardování Jugoslávie je na Mezinárodní trestní tribunál podáno, ale je "odloženo". Týká se i Havla.

   Vymazat
 3. Humanitární bombarďák,udavač a věčně zlitej dobytek.....toť náš zdechlej Venca Havlena Vopilec!

  OdpovědětVymazat
 4. Četka byla vždycky slouha protektorátního režimu.Nikdo by si za komančů namyslel,že to bude i nadále,když konečně bude ta démokracíjé.

  OdpovědětVymazat
 5. Kdyby se podařilo v roce 1968 západu dostat Československo, byli by jsme nyní v situaci ve které je v současné době Řecko a Itálie, tedy ekonomicky na dně a totálně zadlužení, naší lidé by museli v krátké době po roce 1968 emigrovat za prací na západ, kde by byli nic jiného než Poláci ve Velké Británii, tedy pracovní odpad z východní Evropy. Invaze v roce 1968 umožnila dalším generacím v Československu vyrůst v míru v dostatku, s vynikajícím vzděláním, bezplatným zdravotnictvím, zajištěným bydlením. Západu se stejně podařilo v roce 1989 rozvrátit Československo a začlenit ho jako svojí levnou výrobní kolonii. Zadlužení jsme již tak, že nám západ nikdy neumožní dluhy splatit a bude nás do budoucna držet jako svojí kolonii dál. Až se západu podaří nás zaplavit uprchlíky, které budeme muset zadarmo živit bude to náš konec a západ nám bude přednášet pohádky o demokracii, lidských právech. Nemáme dobré vyhlídky na existenci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. pro 14:05: k té Vaší první větě: klidně bychom ale po roce 1968 kdybychopm se vymanili už tehdy ze systému, který stejně zkrachoval o 20 let později, tak bychom třeba mohli být ne tam, kde je nyní Řecko - ale tam, kde je nyní Rakousko a nebo jiné úspěšnější státy. Proč ne ?

   Vymazat
  2. Zásluhou EU,Makrely a uřezávačů hlav je Řecko v pr...i!!!!Ale kdyby měla Makrela cukat zpátky eura za válečný reparace to by byla jiná....

   Vymazat
  3. 14.24 - váš argument nelze nijak využít protože za roku uplynulé od 1989 je naprosto názorně vidět, že se s každým dalším rokem od vyspělých států vzdalujeme směrem k větší a větší chudobě - viz např porovnání platů ve stejných profesích s koloniálními mocnostmi, stav důchodového systému, stav školství, stav zdravotnictví... Důvod je v tom, že nikdy nikdo neuvažoval o tom, že nám bude umožněno nějaké rovnoprávné soužití, od samého počátku jsme byli chápáni jako kolonie, jejíž území bude rozparcelováno, jejíž průmyslové obory budou převedeny na pouhé pomocné a montovací práce a jejíž lidské i přírodní zdroje budou využity ve prospěch koloniálních mocností...

   Vymazat
  4. 1453 pokud máte nějaký zdroj - tak by bylo vhodné ho sem dát. Jinak jsou to pouze subjektivní názory.
   Sktečnost je zde: http://ekonomika.idnes.cz/cesko-bylo-loni-16-nejbohatsi-zemi-unie-podle-hdp-na-hlavu-p27-/eko_euro.aspx?c=A150617_172923_domaci_jkk
   v tabulce za několik posledních let je vidět, že v EU se pomalu dotahujeme na střední úroveň HDP na hlavu v EU - nyní jsme asi na 86% (za rok 2015) a patříme mezi nejrychkleji se rozvíjející se ekonomiky v EU. Předběhnou nás určitě Poláci kvůli vysokému vnitřnímu trhu, ale i tak se životní úroveň určitě zvyšuje.
   Pesimismus není na místě. Ale chápu, že všude se vždy na všechno nadává - nic to nestojí a dělá to člověku dobře.

   Vymazat
  5. 1529Mafra Agrofertu oligarchy agenta Bureše.Opravdu věrohodné médium.

   Vymazat
  6. V tom srpnu 68 přišli pozdě! Rezident Mossadu, který v kooperaci se CIA zorganizoval lednovej puč v Praze stihl převzít od dosazených do všech státních orgánů rezidentů sebraná špionážní data na mikrofilmu již v květnu! Takže tanky v srpnu přijely pozdě, leč přeci! V tý době už na našem podvracení neměli světový sionisti zájem a tak to celé přešli bez povšimnutí. Jedno se jim ale nepodařilo! Pomocí svých agentů v komunistickým hnutí zabránit statečným mužům z GRU a velení Sovětské armády postavit jadernou obrannou hráz jejich rozpínavosti! Nezapomínejme, že sioxindl nasadil o čtyři roky dříve do okupované části Německa - tzv. Trizonie rakety středního doletu s jadernou hlavicí! Už na sjezdu spisovatelů se sionista Lustig objevil dokonce v izraelský uniformě s vlastizrádnou výzvou k účastníkům ke vstupu do izraelský armády přes hubu neměl dostat od koho, páč ty spisovatele a žurnalisty kteří odsoudili sionistickej blitzkrieg 1967 pro sichr vyhodili z práce kvůli obvinění z vymyšlenýho antisemitismu"! Už v květnu přijel do Prahy sionistickej koordinátor který si v redakci Literárních listů převzal materiály nahromaděné sionistickými agenty na klíčových postech našeho státu. Ve stejný době jiný agent sionismu jistý bandita Kohn čili Cohn-Bendit organizoval nepokoje v Paříž s cílem svrhnout prezidenta de Gaulla, který odsoudil izraelskou agresi také! Na operaci PragerSpring vydaly sionistické centrály pakatel - 400 milionů dolarů. Ovšem v tehdejším kurzu vůči dnešnímu to bylo téměř jako polovina nákladů na kyjevský Majdan. Za tyto prachy byl financován K231, KAN a jiné teroristické organizace sionistů. Tyto organizace mohly legálně působit jen dík tomu že místo ministra vnitra zaujal trockista Josef Pavel, rezident Mossadu. A zatímco ministr zahraničí Hájek připravoval obnovení přerušených diplomatických styku s Izraelem, tak jiný Žid - Śik byl jmenován jako expert na obnovu kapitalistického bordelu v Československu. A Žid Kriegl byl kooptován dokonce do ÚV! Tyto lumpárny sionistů u nás kryl Čech Smrkovský. V tomto bodu máš pravdu. Ale neprošli! Vlastenci z českých i slovenských zemí navázali kontakt s vlastenci v sovětské armádě a rozvědce GRU! Je díky nim byl kryptosionista Brežněv donucen přijmout sic pozdě, nicméně přdi rázná opatření k likvidaci sionistického řádění v Praze! NEPOŠLI! A jestli projdou tentokrát záleží opět jen na nás, vlastencích a antisionistech - Více o puči sionistů v roce 68 u nás zde na čase 01:13:00 - https://www.youtube.com/watch?v=DSVQHZ3VOt0

   Vymazat
  7. oprava: NEPROŠLI! Ale bohužel ani nepošli, naopak se jako nesmrtelný Matěj Kostěj vrátili v roce 89 ....

   Vymazat
  8. Do nedávna jsem srpen 1968 opravdu vnímal jako okupaci. Oči mně otevřela teze, že to u nás bez zásahu mohlo dopadnout jako dnes na Ukrajině.

   Vymazat
  9. Taky se mi otevreli oci...Tak jako u nas i v Madarsku podnecovali CIA fasisti nepokoje za kazdou cenu ,slibovali pomoc a potom zbabele utekli a z dalky prihlizeli ,aby pak mohli kricet ,ze rusove potlacuji svobody a nezavislosti a jine svinstva, svinstva a zrudnosti do kterych nas dnes nahnali.. Chteli co nejvice obeti aby poslouzili pouze jejich propagande!!!O nic jineho jim nikdy neslo a nejde ani dnes.. Jde jim jen o masakry narodu bez konce /Syrie dnes Lybie vcera, EU zitra/.

   Vymazat
 6. Náš ožrala Vašek Havel, bohužel prezident, bombardování Jugoslávie letadly zločinecké organizace NATO označil za humanitární a použití bomb s obohaceným uranem označil za zdraví neškodné. Tímto výrokem vešel navěky do dějin, jako totální tupec.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nikoli jako totální tupec, nýbrž zcela jasně vyprofilovaný spoluviník pomluv, manipulací a vražd

   Vymazat
  2. ...a hlavně válečný zločinec.

   Vymazat
  3. Havel byl jen hajzl a podporovatel vrahů!

   Vymazat
 7. Ať se sebere a táhne. Nikdo na ty jeho omluvy není zvědavý. To je vlastně ten, jehož synátor si již zakoupil licence na těžbu břidlicového plynu na Ukrajině. Akorát mu to kazí domobranci.
  Je to prevít i s celou rodinou.
  Ostatně jako jiní Clintonovic, Albrightovic, Bushovic, Kenediovic, .......... To je jen část pavouka zmrdů v USA. Což teprve Anglie a Evropa s jejich židozednářskými slouhy!

  OdpovědětVymazat
 8. 14:24 Proč ne ?! Protože jsme v roce 1968 rozhodně nebyli v pozici Rakouska - geopoliticky, hospodářsky. morálně, atd.atd.
  Dopadli bychom stejně, ne-li hůře, neboť v té době ještě žila generace Němců, Maďarů a jiných zrádců ČR, kteří byli po válce od nás odsunuti ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 1503 abychom si ujasnili, co jsem myslel:

   srovnejte pozici Polska a Ukrajiny v roce 1991. skoro stejně rozvrácené ekonomiky, státní úřady nefungovali atd .. a srovnejte si dnes tyto zmiňované státy - tím jak se Polsko dalo na západní trajektorii , tak se naprosto jasně zmodernizovalo, zdemokratizovalo a dnes je k nepoznání ve srovnání s rokem 1991. Ukrajina zůstala ne/dobrovolně (podle výsledků voleb) v područí Ruska a dopadla přesně tak, jak se dalo čekat.

   Vymazat
  2. 1533Co by jsi chtěl po banderovcích,kteří byli podporováni západem tak,aby sabotovali veškeré snahy.V Polsku žádní oligarchové nejsou,protože tam vládne klika nadnárodní oligarchie,která je zaměřena na antiruskou trajektorii.Proto také to zázračné souznění a "prosperita".

   Vymazat
  3. 15:33 - Polsko je v prdeli, rozkradený, nedávno platama dohnali Mexiko! Prognózy jsou mizerný - miliony mladých odešlo pracovat do ciziny, málokdo se vrací! I proto zvítězilo Právo a spravedlnost. A viníci? Ti samí co u nás - https://nezaslepeni.files.wordpress.com/2011/02/c5beidovlc3a1da-v-polsku.pdf

   Vymazat
  4. Pěkná "prosperita"! 70% Poláků nevyjde s vejplatou! - http://www.polskieradio.pl/42/275/Artykul/1619118,70-proc-pracujacych-Polakow-narzeka-na-niskie-place

   Vymazat
  5. Tady přemejšlej čím to tak asi je, že jsou v prdeli! - http://www.michalstopka.pl/finanse-publiczne/

   Vymazat
  6. A tady brečej nad tím, kdo v Polsku vůbec po roce 2020 kvůli nekončící bídě zůstane! - http://www.pulshr.pl/wynagrodzenia/koniec-polski-w-2020-roku-wszystko-przez-niskie-place,32087.html

   Vymazat
  7. A nám se Slováky platy záviděj! Cituju: "W ujęciu netto singiel zarabiający średnią krajową w Polsce dostaje o kilka, kilkanaście procent więcej niż Węgier czy Rumun, ale o 10 – 30 proc. mniej niż Słowak, Czech czy Łotysz."
   - http://www.newsweek.pl/biznes/zarobki-polakow-zarobki-w-polsce,artykuly,356195,1.html

   Vymazat
  8. Nebo tu: "Polacy zarabiają skandalicznie mało. MRPiPS proponowało, aby płaca minimalna w roku 2017 wynosiła 1920 zł. Rząd, podnosząc ją do 2 tys. zł, po raz kolejny dowodzi swojego prospołecznego charakteru. Z drugiej strony jest to apel do przedsiębiorców, aby rozważyli kwestię podniesienia płac w Polsce. W Unii Europejskiej w płacach wyprzedzamy tylko: Litwę, Łotwę, Bułgarię i Rumunię. Exodus młodych ludzi za granicę nie wziął się znikąd." - http://www.naszdziennik.pl/ekonomia-gospodarka/160099,zarobki-ciagle-za-niskie.html

   Vymazat
  9. OECD: Zarobki w Polsce? Za nami Meksyk, przed nami większość Europy - http://wyborcza.biz/biznes/1,147666,20366381,oecd-zarobki-w-polsce-za-nami-meksyk-przed-nami-wiekszosc.html?disableRedirects=true

   Jó - to je "prosperita"!:)

   Vymazat
  10. Polským důchodcům přidali prachy, ale všecko si za ně musí sami zaplatit, co dřív mívali bezplatněě Cituju: "Po drugie, wzrost polskich płac był przede wszystkim nominalny, to znaczy towarzyszyła mu fundamentalna przebudowa otoczenia społecznego, w którym Polak się znajdował - m.in. faktyczna prywatyzacja sporej części usług publicznych albo uwolnienie rynku mieszkaniowego. Znaczyło to tyle, że w ślad za wzrostem dochodów pojawiały się coraz to nowe potrzeby, które – w przeciwieństwie do realnego socjalizmu – trzeba zaspokajać z własnej kieszeni. "
   - http://opinie.wp.pl/rafal-wos-pensje-polakow-czyli-gdzie-jest-obiecana-normalnosc-6016712317293185a

   Vymazat
  11. Z Polska odešly přes 3 miliony lidí za prací! Jen v Británii tvoří drtivou většinu (800 tisíc!) z tam dnes 1 milionu pracovníků z východní Evropy! Tady nějakej zkurvysyn pračuráckej vykládá dole, že jde o "osobní příběhy"! Tak jasně - každý člověk je osoba! O příběhu tabulek výkonnost HDP a ziskovosti PK Orland ze kterých si nikdo z obyčejných polských občanů neukousne to určitě není! Dobytek dole i nahoře obřezanej jeden!

   Vymazat
  12. Proto stále píšu a opakuji: pro tenhle podlidskej xindl jste jen "gojci" - dobytek bez lidský hodnoty, jen čísla v tabulkách zisků! A proto - hubte to bez lítosti!! Oni je s vámi taky nemaj!! Vaše životy jsou pro ně jen "osobní příběhy", který je nezajímaj!!!

   Vymazat
 9. LIDÉ, KTEŘÍ ZA DOLARY Z USA VELVYSLANECTVÍ PRODALI SVOJI VLAST:
  Nevím, zda tito lidé skutečně existují nebo se jedná o havlisticko-pravdoláskařský podvod. To by měli jistit jejich spoluobčané v místech jejich údajného bydliště.
  Tato sebranka zesměšňuje a uráží slušné diskutéry na „Novinkách“ a jsem přesvědčen, že i na jiných webech. A jsem opět přesvědčen, že se mezi těmito kreaturami nachází i náš „Chujmer Iphon Debilovič“ z NR. Může se také jednat o „brekšnajdry“(Hašek). Proto pozor.
  TADY JE MÁME (nejsou všichni):
  Jan Singer, Strakonice
  Vilém Dostál, Jičín
  Stanislav Machovský, ÚstÍ nad Labem
  Ivan Brabec, Všenice
  Igor Hendrich, Vsetín
  Jiří Vácha, Klášterec nad Ohří
  Jiří Melechovský, Troubsko
  Ladislav Písařík, Brno
  Jiří Procházka, Praha
  Pavel Bártek, Město Albrechtice
  Pavel Stratil, Brno
  Jiří Benda, Strakonice
  Luděk Ondráček, Brno
  Stanislav Sadílek, Praha 10
  Miloslav Samohejl, Trhové Sviny
  Jan Jindra ml., Písek
  Jan Hudec, Brno
  Stanley Hrubý, Přestanov
  František Martínek, Chodov
  Luděk Holý, Vallverd Lleida
  Petr Krafčik, Karviná
  Libor Černín, Vsetín
  František Petrtýl, Brno
  Martin Hromada, Praha 5
  Miroslav Král, Praha
  Stanislav Hrouzek ml., Kroměříž
  Zdeněk Švancara, Lánov
  Radek Novák, Čečelice
  Jiří Vácha, Klášterec nad Ohří
  Jan Pinkava, Praha 10
  Daniel Chytry, Březno
  Vlasta Hájková, Karlovy Vary
  František Martínek, Chodov
  Vilém Dostál, Jičín
  František Tvrdý, Praha
  Sebastian Perkaus, Praha
  Bedřich Zítko, Teplice
  René Rumlena, Karlovy Vary
  Markus Hermann, Brno

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. už jsem to psal v jiném vláknu: bylo by slušnější sem neuvádět žádné seznamy.
   Kromě toho, že to je trapné a vypadá jako inkvizice ze středověku, tak naprosto znevěrohodňujete slušnost a demokratičnost těchto diskuzí zde i na Novinkách.
   To jenom tak na okraj.
   Seznamy se obecně považují za podlé jednání - ti lidé se nemají jak bránit a tímto napadáním je akorát urážíte. Mnohdy zbytečně.

   Vymazat
  2. 1537A Janda s EU ti trapnej nepřipadá?

   Vymazat
  3. Mafra agenta Bureše si na to zřídila svoji databázi. Aby na vás mohli skladovat komentáře, které by se dali využít. Inu agent Bureš z ANO - firmy, která umí makat, se nezapře. Stbák jak vyšitý. A to ho mnoho lidí volí.

   http://muj.idnes.cz/UcetOvereni.aspx

   Vymazat
  4. 15:37 25 rokov sme boli slušní a dúfali sme, že hajzli budú odstavení a zmiznú, ale nezmiznú! pokiaľ sa neporátame s nimi, budú spisovať oznamy oni a ničiť nám životy a budúcnosť našich detí. To by sa im tak hodilo, aby my sme boli slušní a ticho! Túúúúdle! Prišla doba, keď sa idú skladať účty!

   Vymazat
  5. Tento seznam je hnus, stejně jako ti lidé na něm , pokud je to pravda.

   Vymazat
 10. 15:33 Srovnávat "startovací" pozici Polska s
  Ukrajinou není, dle mne, z řady důvodů na místě. Ne všechny postsovětské republiky dopadly tak jak Ukrajina.
  Rozhodně zajímavější by bylo srovnání "startovacích" pozic Polska a naší republiky ....
  Následující vývoj v Polsku a u nás byl ale následně velmi rozdílný. O něco se zasloužili naši politici,zbytek dokonaly geopolitické a hospodářské hrátky cizích mocností, příp. naopak ....
  To nedokáži zcela posoudit ..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 1616 ve srovnání Polska a ČR se nedá správně nic posoudit. Jedná se o odlišné země - i v počtu obyvatel ai v úrovni v roce 1991.
   Správné srovnání je skutečně mezi Polskem a Ukrajinou - skoro stejné počtay obyvatel, skoro stejný HDP v 1991 a stejné výchozí podmínky.
   Pouze obě cesty se rozcházejí - jedna tam a druhá jinam. Výsledek je zřejmý.

   Vymazat
  2. 1636viz16:37

   Vymazat
  3. 1640: ale pozor, v 1991 také žádní oligarchové na Ukrajině nebyli !! To vše, rozkrádání a různé temné vazby na nesprávné lidi přišlo teprve po přiklonění se Ukrajiny k Rusku !
   Ještě jednou - na docela seriozních fórech, mezinárodních seminářích třeba Hospodářské komory ČR se o tom bavíme přesně v tomto duchu. Kdyby se Ukrajina již tehdy odvrátila od východu a přiklonila se k Západu, nemuselo by to dnes být tam tak strašné. A jako srovnávací muster slouží Polsko, stejně zaostalé a stejně velké v 1991.

   Vymazat
  4. 1658 a ještě doplním, že v Rusku po 1991 to bylo to samé, vznikly oligarchové a převzali část bohatství země.
   Když nastoupil Putin , tak s částí zatočil a část si nechal na svoji podporu - ale i tak, dodnes se z toho marasmu ani v Rusku ještě nevymotali. A natož na Ukrajině. Podle toho i vypadá jejich ekonomika - myslím obě země. HDP Ruska je na úrovni mnohonásobně menší Itálie a HDP UkrajinY na úrovni mnohonásobně menšího třeba Slovenska.

   Vymazat
  5. 17:01 Oligarchové předně prodávali svůj stát, aby zdrojově podporovali západ a ten je nechal působit, protože věděl, že tím rozvrací svou zemi.
   Ukázkovým příkladem jsou bývalé republiky SSSR. Nejde tedy o trajektorii a volbu. Jde o záměr.

   Vymazat
  6. 16:58 V 1989 ani u nás neboli žiadni oligarchovia, tak nemohli byť ani v Poľsku a ani na UK či Rusku alebo inde, keďže sa v 1991 ZSSR rozpadlo a socializmus nahradil hyenizmus. Okrem toho jeden z diskutérov tu uviedol plno linkov na poľské zdroje, ktoré vyvracajú tú vašu rozprávku o nejakom úžasnom poľskom ekonomickom raji oproti Ukrajine. A orientácia Ukrajiny na Rusko? Z jednej ruky brať napr. odpoly zadarmo plyn a z druhej doláriky na sabotovanie tej prvej, to nie je orientácia na Rusko, ale obyčajná sprostá vychcanosť. Rusko im bolo dobré len na to , aby ho ekonomicky cicali, a Rusi sa proti tomu nemohli nejako rázne postaviť, pretože rukojemníkmi boli milióny ich krajanov.

   Vymazat
  7. 1930 linky , které jsem o Polsku našel na tomto vláknu nic nevyvrací. Vypráví pouze nějaké osobní příběhy některých lidí - to není relevantní pro srovnávání výkonnosti státní ekonomiky.
   Podívej se např. na Eurostat a potom mudruj, jak se vyvíjí která země.

   Vymazat
  8. Lidi, všímněte si ohodl zkurvenýho zmrda z 20:01! To je ten podlidskej xindl sloužící vobřezancům! Dle nich ekonomika tu není pro lidi!! A jejich "osobní příběhy"!! Ekonomika tu je pro nějaký "trajektórie"!! Hovada zkurvený! Proto tvrdím, že tohle podlidský xindl se měl nechat projít komínama!! Bděte!!!

   Vymazat
  9. oprava: tohodle - nevím jak "to" vůbec nazvat!

   Vymazat
  10. Ekonomika je jen o číslech a nevypovídá nic o lidské realitě a státě.
   To znamená, že například nemusíme nic vyrábět, mít 75% nezaměstnaných 10% se bude zabývat překupnictvím, nebo spekulacemi na burze. 15% bude důchodců, kteří sice ujídají, ale stejně brzy zemřou.
   Potom lze vykázat, že stát funguje naprosto vzorově a dokonce s přebytkem, i když vlastně nic nevyrábí.
   Chtěli byste v takovém státě žít a mluvit o trajektorii a prosperitě?

   Vymazat
  11. 7:22 - ten imbecil zapoměl, že jen jeden z těch odkazů tam je o "vyprávěn lidí"! Všechny zbylé jsou právě jen od agentur včetně OECD a taky jsou tam jasné zprávy od samotného polského Ministerstva práce a sociálních věcí! Tenhle zmrd - já ho znám, vím o kterýho dobtka se jedná, ten vzal jen ten poslední odkaz a domníval se že i ostatní jsou podobného rázu a tak začal cancat svý naučený sračky o "objektivních trajektóriích"! A to si dost pitomě naběh:))) Von kdyby dobytek neměl v makovici nasráno a krapet uvažoval, tak by věděl že těch 3,5 milionu Poláků, což je 10% obyvatel neodešlo dělat do ciziny pro prdel, aby se tam "zdokonalili v cizích jazycích", ale právě kvůli tý bídě co maj doma a platům na úrovni Meksyka!

   Vymazat
 11. Euro stahuje italskou ekonomiku po vodu
  Italské banky se kvůli tomu dostaly pod obrovský tlak. Firemní dlužníci se dostávají do potíží a jejich schopnost splácet dluhy klesá. Banky tak tíží obří břemeno nesplácených úvěrů a budou zřejmě potřebovat významné kapitálové injekce. To ale komplikuje fakt, že se jejich akcie letos propadly o zhruba 50 procent. Tyto černé scénáře představil minulý měsíc Mezinárodní měnový fond. MMF upozornil také na rizika dalšího ekonomického propadu země. Mezi ně fond zařadil problémy spojené s odchodem Británie z EU, migrační vlnu a nepříznivý vývoj ve světovém obchodě.

  Podle Babišova poradce, ekonoma Aleše Michla, je ovšem situace italské ekonomiky ještě mnohem dramatičtější než připouští MMF. Jediným účinným řešením je podle něho faktické znárodnění bank a odchod země z eurozóny. „Pokud bude stát váhat, mohou se banky rozložit a zabrzdí to ekonomiku,“ varuje ekonom. Itálie je podle něj stále asi osm procent pod úrovní, na níž byla před začátkem krize v roce 2008. „Za šestnáct let se vlastně nikam neposunula, velký problém je nezaměstnanost,“ upozornil v České televizi před nedávnem Michl.

  Není divu, že v této situaci se o italském referendu u nás příliš nemluví. O to více se o něm zřejmě mluví v Bruselu.

  Nemají to soudruzi lehké. Každé volby či referendum jsou díky otevřeným migračním stavidlům, ale i práci nezávislých webů, jejich noční můrou, neboť kromě bruselských vládců také establishmenty v jednotlivých provinciích Čtvrté říše cítí, že se hraje bezprostředně o jejich bytí a nebytí.[VÁCLAV DANDA; Protiproud]

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem zvědav, o co bude žádat, nebo chtít diktovat Makrela u nás na návštěvě, která je na sklonku své kariéry.
   O to, abychom se zadlužili u jejich bank a nakoupili jejich průmyslovou produkci jako Řecko. Nebo za přebírání migrantů, které si tam pozvali s tím, že je budou strkat ostatním?
   Také Makrela zjišťuje, co chce Sobotka slyšet, aby si podle toho nechala napsat projev?

   Vymazat
  2. Jsem plně přesvědčen, že rok 1989 díky úsporám obyvatel socialistického bloku odvrátil hospodářskou krizi západu, která nakonec přišla a postihuje dodnes i nás. Jen si vzpomeňte jak jsme třeba ve Vídni nakupovali elektroniku a podobné vymoženosti v těžce zaprášených krabicích.

   Vymazat
  3. 8:12 Máš pravdu. Na rozdíl od let minulých, již západ nemá, kam se rozšířit. Plánoval ještě schlamstnout Rusko a rozvrátit Čínu. Potom by s ní udělal to samé jako s Ruskem. Pořádek by však nezavládl, jen by se války a nepokoje z nadvýroby posunuly třeba o 50 let.
   Dnes již Rusko, natož Čínu neudolá a proto se bude muset dohodnout. Výrobky si Rusko a Čína produkují ve stejné, ne-li lepší kvalitě sami, nebo je dováží, zrovna tak, jak je na "západě" běžné.

   Vymazat
 12. NĚKOLIK FAKTŮ O PUTINOVI
  aneb co se v mainstreamu nedočtete !

  Putin za 12 let své vlády zvýšil rozpočet Ruska 12- krát, rozpočet na armádu 30-krát, hrubý domácí produkt 12-krát.

  Rusko se probojovalo z 36. místa ve světě v žebříčku HDP na 6. místo. Zlaté státní rezervy zvětšil 48-krát. Navrátil pod Ruskou jurisdikci 256 zdrojů nerostných surovin (zůstalo vrátit ještě 3).

  Zvýšil průměrně platy v rozpočtové sféře 18,5- krát. Průměrně důchody se zvýšily 14-krát.
  Svým postojem ubránil Sýrii. Zrušil "liberální" jednostranné smlouvy o rozdělení produkce.

  Znárodnil 65% ropného a 95% plynového průmyslu a mnohé jiné odvětví. Vyzvedl průmysl a zemědělství (Rusko 5. rok za sebou je na 2. – 3. místě ve světě v exportu obilovin, dokonce předběhlo i USA, které jsou dnes na 4 místě).

  Snížil vymírání obyvatelstva Ruska z 1,5 milionů lidí ročně v 1999 roce na 21 tisíc v roce 2011, což v absolutních číslech znamená 71,5 násobné snížení úmrtnosti.

  Kromě toho Putin zrušil tzv. "Chasavjurtovskú smlouvu" (smlouva o vzájemných vztazích mezi RF a Čečenskou republikou) a tím přispěl k ukončení tzv. 1. čečenské války, zároveň zachoval územní celistvost Ruska a v podstatě ukončil válku v Čečensku.

  "Postavil do latě" nevládní organizace a "5. kolonu" a zakázal poslancům vlastnit bankovní účty v zahraničí.

  Protože dnes je trend pomlouvat Putina co se do něj vejde, napadlo mě se podívat, co v Rusku za jeho vlády zrušili či zakázali. Je to moc zajímavé.

  •Zakázali agenturám práce zaměstnávat. Mohou jen práci
  zprostředkovávat.

  •Zakázali vrcholným představitelům státu a funkcionářům (včetně soudců, úředníků...) vlastnit účty v cizině a cenné papíry v cizině.

  •Vypakovali ze země všechny "neziskovky", napojené na cizí zdroje (třeba Sorose).

  •Zakázali mise OBSE. Posvítili si na cizí "lidskoprávní" organizace.

  •Zakázali geneticky upravené potraviny.

  •Zakázali všechny herny v celém Rusku a hazard (tím v Rusku zavřeli kohouty gruzínské mafii).


  •Zakázali oligarchům vměšovat se do politiky.

  •Zakázali adopci ruských dětí americkým párům (po zkušenostech).

  •Zakázali vyvražďování tuleních mláďat a nato i obchod s tuleními kožešinami.

  Mají snahu zestátnit základní státní zdroje. Tlačí soukromé ropné producenty k prodeji svých podílů státu. (S tím souvisí i onen zákaz oligarchů vměšovat se do politiky. Omezují jejich moc.)

  Na rozdíl od ostatních zemí Rusko vždy ihned reaguje na ohrožení Rusů.

  Zakázali například dovoz radioaktivních aut z Japonska. Dočasně zakázali dovoz mléčných produktů z Litvy, tvrdého alkoholu z Česka, drůbeže z Česka (byl tu mor), masa z EU a USA, zeleninu a brambory z EU... Vždy šlo o nějakou nemoc nebo hrozící otravu.

  V roce 2010 naopak dočasně zastavili ruský vývoz pšenice kvůli suchu, aby zajistili soběstačnost Ruska.

  Momentálně vyvíjejí spolu s Čínou internet, nezávislý na USA.

  Putin chce udělat z rublu nezávislou měnu na západních spekulantech a bankéřích a podloženou zlatem.

  Jestli se někomu zdá, že něco z toho je špatně, tak mně se zase
  zdá, že špatně to děláme tady.

  Tak Vy KOLABORANTI zločinného spolčení proti občanům se třeste - budete po právu pokud neutečete z republiky POTRESTÁNI - TRESTEM NEJVYŠŠÍM ??? To vám ze srdce přeji jen si je evidujte a sledujte, už od obecních úřadů až po hrad, 99% podnikatelů a jejich přisluhovačů, většiny státních úředníků - a jsou jich statisíce - Erdogan už to zahájil ???
  Prostě zlodějský dobytek kam se podíváš včetně Médií a novinářských KUREV !!!

  Dobře vám tak - přisluhovači zla Z L O Č I N C I ??

  OdpovědětVymazat
 13. Bohužel přátelé, dokud v čele našeho státu stojí ustrašený Srábotka,Zadolárek nelze očekávat vlastní Českou nezávislou politiku.Jsme pořád řízeně nesoběstační.Oni mají za úkol držet naši zem v neschopnosti se o sebe starat a rozhodovat.Bojí se cokoli říci nebo jen připomínkovat.Bohužel. Jsme sice malý stát, ale přece jen by naše zem mohla být hrdější a sem tam samostatnější v určitých otázkách. Chápu, že nemůže me o ničem rozhodovat ve světové politice,ale není špatné občas říci veřejně co je zájmem České republiky a třeba nepodporovat vehementně Ukrajinské banderovce a neonacisty z vražd ících praporů AZOV.

  OdpovědětVymazat
 14. Je nám jasné ,že Rusové už nám pomáhat nebudou.Pokud však přijdou nebudeme jejich tanky
  pouštět pryč.PFV

  OdpovědětVymazat
 15. PFV Pár zbohatlíků, jež rozkradli naši zem musí být odsouzeno.

  OdpovědětVymazat