Reklama

pátek 5. srpna 2016

Povolíme v Česku lidem zbraně, do ústavy dáme dodatek o jejich právu je veřejně nosit, školy vybavíme bezpečnostními rámy a vyškolíme smuteční řečníky při pohřbech zastřelených školáků.....?

Břetislav Olšer
5.8. 2016   Rukojmí
Mám rád prezidenta Miloše Zemana, dělal jsem s ním rozhovor a chápu, že má jako hlava státu obavy o životy českých občanů. Proto jim doporučuje, aby se ozbrojili; podle něj už zbraň vlastní dokonce i jeho manželka. Zároveň přiznal, že události z nedávné doby ho přinutily změnit názor na držení velkého počtu zbraní v populaci.

Kdyby prý měl někdo zbraň v oblasti obchodního střediska Olympia na severozápadě Mnichova, kde nedávno osmnáctiletý Němec íránského původu zabil devět lidí a dalších 21 zranil, mohl teroristu zlikvidovat, aby byl počet obětí menší....Miloš Zeman je prezidentem ČR; zvítězil zdravý rozum…


Samozřejmě, ale kdo by čekal teroristu v obchoďáku, kdo by u sebe nosil zbraň při nakupování, když útok byl nečekaný a nepředvídatelný. Kdo by si s sebou bral pistoli na oslavu Pádu Bastily v Nice, aby se díval na ohňostroj? Kdo by tušil, že někdo pojede nákladním vozem dva kilometry, aby zmasakroval přes osmdesát nic netušících a veselících se lidí? Mít u sebe zbraň je dobré, když víme, že hrozí bezprostřední nebezpečí. Ve Spojených státech ale asi žádná rizika patrně neexistují, alespoň ne v tamní smetánce horních deseti tisíc...

Proto si dal Obama na nominačním sjezdu demokratů záležet na optimistickém tónu, aby ji povzbudil. Ekonomika země se podle něj vzpamatovala. "Podle mnoha měřítek je naše země silnější a bohatší, než když jsme začínali," uvedl Obama na konci nominace, z něhož vyšla vítězně Clintonová jako podzimní soupeřka republikána Trumpa.... "Zajímají-li se voliči o to, kdo ochrání je a jejich rodiny v nebezpečném světě, pak bude jejich volba jasná," konstatoval Obama a objal možná budoucí šéfku Bílého domu.

Siesta, idylka a bezostyšnost mocipánů, obklopených neustále hordou ozbrojených bodyguardů. Přitom vědí, že ve Spojených státech je každý rok zakoupeno přes 4,5 milionu zbraní a občané zde vlastní nejvíce střelných zbraní na světě. Na každých sto Američanů jich připadá 90. Jak uvedl New York Times, podle přehledu o malých zbraních jich vlastní Američané při počtu obyvatel více než 312 milionů přes 270 milionů z celkových zhruba 900 milionů zbraní na světě. Ke všemu druhý dodatek Ústavy plně platí pro všechny státy USA: “Dobře organizovaná milice je nezbytná v zájmu bezpečnosti svobodného státu. Právo lidu držet a nosit zbraně nesmí být proto omezováno…”
Přestože je Obama černoch, je ve Spojených státech rasismus mnohem větší problém; bílá rasa, která vidí, že jí po čertech ubývá a že do třiceti roků bude vůči černochům v menšině, si po poradě s demografy přibrala i tzv. barevné obyvatele. Z nouze ctnost; bělochů i s barevnými je přes 75 procent, přesto by jich mělo být v roce 2042 už jen 46 procent a globálně necelých dvacet procent. Charakteristika americké společnosti současnosti; počet lidí pod hranicí chudoby – 47 milionů, nebo ve vězení – 2,245 milionu, resp. 751 na 100 000 obyvatel – asi 7,5× více než průměr EU.


Změna barvy“ však netrvala odhadované desítky let, když podle nedávných výsledků sčítání obyvatelstva USA se běloši již stali menšinou v Houstonu, Los Angeles, Philadelphii, New Yorku a Chicagu. V hlavním městě Washingtonu se scvrkli na pouhých 30 procent a New Orleans je skoro pouze černošský… Současné nepokoje, které vypukly po celých USA, vyprovokovala policie, jež ruku v ruce s Národní gardou zastřelila v krátké době po sobě tři neozbrojené černochy. V americkém Baltimore platil nedávno výjimečný stav. Guvernér amerického státu Maryland Larry Hogan ho vyhlásil kvůli násilí, které město zachvátilo po pohřbu černošského mladíka Freddieho Graye. Ten zemřel 19. dubna 2015 v Baltimore výjimečně ne zastřelením, ale na následky zlomeniny krčních obratlů při zatýkání.

Navíc je zde další šok; osoby, kterým je více než 21 let, mohou do univerzitních kampusů v Texasu nosit zbraně. Povoluje to nový zákon, který začal platit počátkem srpna 2016. Má pomoci zabránit útokům střelců na bezbranné studenty. Pokud tedy student legálně vlastní zbraň, může s ní nově do univerzitního kampusu. Zbraň ale nesmí být na první pohled vidět. Pokud ji ale schová například pod tričko, bude s ní smět klidně vstoupit i do učeben. Zákon neplatí pro soukromé vysoké školy....

Okres Harrold v americkém státě Texas, rozuměj tzv. školní okres, tedy v podstatě jedna venkovská škola se 113 studenty, rozhodl již v srpnu 2008 jako první v USA povolit učitelům nosit do školy zbraně. Toto průlomové rozhodnutí, kdy byla vytvořena tzv. gun free zone, tedy volná zóna zbraní, je důsledkem rostoucí kriminality na školách. Americký Kongres před časem zakázal učitelům nošení zbraní na školách po celých Spojených státech, ale Nejvyšší soud později toto nařízení zrušil poté, co jihokorejský mladík Čo Sung-hu vystřílel v učebnách na virginské polytechnice během devíti minut 170 ran a zabil dvaatřicet studentů a pedagogů…
New York; ve Spojených státech je každý rok zakoupeno přes 4,5 milionu střelných zbraní a občané jich zde vlastní nejvíce na světě. Na každých sto Američanů jich připadá devadesát, jak uvedl New York Times... Snímek Břetislav Olšer

Třiadvacetiletý student, který po hrůzném činu spáchal sebevraždu, byl podle spolužáků a učitelů až nepřiměřeně uzavřeným člověkem, který se na univerzitě takřka nestýkal s okolím. Napsal prý dvě školní literární práce plné „hrůzného násilí“. Pro všechny občany Česka, kdož zvažují, zda se po vzoru USA, našeho novopečeného Big Brothera, ozbrojit či nikoli, uvedu nyní jen stručný přehled "stříleček" v amerických školách, jak říkají naši fanatici bojových her na PC. Možná to bude vhodná četba zejména pro rodiče, jejichž děti studují...

Země neomezených možností si potřísnila svůj americký sen další temnou skvrnou; při střelbě v kampusu v Oregonu zemřelo v říjnu 2015 10 lidí včetně střelce a 7 dalších bylo zraněno. Vrah byl zabit po krvavém řádění. Vlastnil třináct zbraní Podle policejních zdrojů byl pachatelem 26letý Chris Harper Mercer, který zemřel po přestřelce s policií. Měl u sebe čtyři zbraně, doma dalších devět. Známý militant a prezident v jedné osobě Barack Obama vyzval ke zpřísnění pravidel pro prodej a držení zbraní. Žvásty; druhý dodatek Ústavy Spojených států je zkrátka druhý dodatek, všemi velmi ctěn jako skvělý výplod americké demokracie a svobody země neomezených možností...

Motiv vraždění útočníka, který přišel do jedné z budov v kampusu v oregonském městě Roseburg a začal pálit po lidech v několika učebnách, se zjišťuje. Vyšetřovatelé vyslýchají všechny, kteří byli s Mercerem v kontaktu den před tragédií, kdy se údajně s krvavými plány svěřoval na sociálních sítích.


Brutální vrah – 26letý Chris Harper Mercer…


Svědci potvrdili; střelec vešel do třídy a všem řekl, ať si lehnou na podlahu. Potom nařídil, aby vstali ti, kteří jsou křesťané. „Dobře, protože jste křesťané, uvidíte se s Bohem hned za vteřinu,“ prohlásil prý a začal střílet. Celkem podle šerifa okresu Douglas Johna Hanlina zemřelo deset lidí včetně pachatele. Na místě se našly tři pistole a jedna puška. Mercera identifikoval státní prokurátor; denně na střelná zranění zemře osmdesát lidí...

Za posledních několik let se v USA stalo na dvacet tragédií na amerických školách. Řádění střelce na univerzitě ve Virginii a smrt třiatřiceti lidí znovu staví Spojené státy před otázku, zda by nebylo dobré změnit zákony o volném prodeji zbraní. Podle odhadů má v zemi zbraň přibližně pětatřicet procent domácností, ročně zahyne na následky střelby zhruba 30 tisíc lidí...Střílečka do aut i lidí jako ve virtuální počítačové hře…?

Nejtragičtější masakry na amerických školách:

Austinská univerzita,
Texas 1.srpna 1966

25-letý Charles Whitman zastřelil během 2 hodin 46 lidí, z toho většinou dětí. Střílel ze sto metrů vysoké rozhledny. Whitman měl nádor na mozku, jak později ukázala pitva a byl z neúplné rodiny. V mládí byl údajně šikanován.

Columbine High School 20.dubna 1999
Dva studenti, Eric Harris (18) a Dylan Klebold (17)postříleli dvanáct studentů a jednoho profesora. Zraněno bylo několik desítek dalších studentů. Cílem ovšem nebyla prvotně střelba, ale odpálení propanbutanových lahví ve školní jídelně, kde se v té době nacházelo okolo 450 studentů a profesorů. K výbuchu nedošlo a tak za pomocí poloautomatických zbraní byl podniknut jeden z nejznámějších masakrů, který byl později i zfilmován. Běsnění ukončí ještě před příjezdem jednotek SWAT sebevražda obou útočníků.

Střední škola v Red Lake 21.března 2005
Mladý student této školy nejprve zavraždil své prarodiče, poté své běsnění zamířil na své spolužáky. Deset mrtvých a třináct zraněných si jeho střelba vyžádala. Mladík pocházel z indiánské rezervace, jeho dědeček byl místním policistou. Běsnění ukončil sebevraždou při přestřelce s policií.

Virginia Tech 16.dubna 2007
Jihokorejský student Čo Sung-hu zabil střelbou v kampusu školy 32 lidí a desítky jich zranil. Údajně psychicky vyšinutý Sung-hu jednal brutálně, většina jeho obětí měla v těle minimálně tři kulky. Své řádění započal na koleji, kde zabil dva spolužáky. Ve vzkazu, který se později našel se doznává k nenávisti k okolí a zejména svým spolužákům. I v tomto případě spáchal střelec sebevraždu.

Tragicky dopadlo řádění Adama Lanzy v Sandy Hook. Tento dvacetiletý student postřílel dvacet studentů a šest žen, většinou učitelek. I zde řádění předcházela vražda. Lanza nejprve zavraždil svoji matku, poté naložil do vozu zbraně. Ke střelbě používal zejména poloautomatickou M-15, Glocky a Sig Sauer. K dispozici měl stovky nábojů a i rezervní brokovnici. Lanza se zastřelil, stejně jako všichni předchozí útočníci.

Vraždí se však také ve školách jiných zemích:


V roce 1985 mladý muž zabil 13 studentek a sekretářku polytechnické školy v kanadském Montrealu.

Na univerzitě v kanadském Montrealu postřílel 6. prosince 1989 pětadvacetiletý nepřítel žen Marc Lepine 14 studentek.

Ve škole ve skotském Dunblane zastřelil 20. října 2003 třiačtyřicetiletý Thomas Hamilton 16 dětí ve věku od pěti do šesti let a jejich učitelku. Po činu spáchal sebevraždu.

V mateřské škole skotského Dunblane bylo v roce 1996 sběratelem zbraní zavražděno 16 dětí.

Náboženský fanatik v Jemenu zastřelil na předměstí Sanaay 10 dětí.

Na základní škole v japonském městě Ikeda bylo nožem usmrceno 8 dětí.

Na gymnáziu v durynském Erfurtu zabil 26. dubna 2002 devatenáctiletý bývalý žák školy Robert Steinhäuser 16 lidí a pak sebe. Během amoku postřílel pistolí 13 dospělých pracovníků školy, převážně učitele, dále dva školáky a jednoho policistu.

Matti Juhani Saari zastřelil 23. září 2008 na střední škole v Kauhajoki na jihozápadě Finska deset spolužáků a několik dalších těžce zranil. Pak obrátil zbraň proti sobě a po převozu do nemocnice zemřel...


Jakoby nám nestačily čtyři vraždy příbuzných v Brně na doživotí již odsouzeného Američana Kevina Dahlgrena (22)...

Inu, bývalý předseda vlády Jiří Paroubek má na české ozbrojování svůj názor: "Myslím, že by to u nás dopadlo stejně jako ve Spojených státech, kde mají možnost být ozbrojeni všichni. A podle toho to také dopadá, tu a tam vidíme střelbu na ulicích, a pokud to chceme u nás změnit na divoký západ, tak se domnívám, že tohle je ta nejlepší cesta..."

PS: Policie v Phoenixu připsala neznámému sériovému vrahovi, který řádí ve městě od července 2016 další pokus o vraždu. Při předcházejících devíti útocích zabil sedm lidí, uvedl list USA Today...

29 komentářů :

 1. Pokus by s takovým návrhem na ozbrojování veřejnosti,
  zřizování domobran ap. přišel nějaký politik např. v sousedním Rakousku,

  tak by se nevyhnul všeobecnému posměchu veřejnosti.
  Z prostého důvodu :

  Neutrální Rakousko, se srovnatelným počtem obyvatel,
  na rozdíl od ČR nezrušilo povinnou voj.službu (trvá 6 měs.), ale má více aktivních vojáků (přes 30 tisíc ), k tomu přes 70 tisíc rezervistů a ročně kolem 20 tisíc branců.
  A votomtoje, milánkové.

  Veřejnost v ČR se na svou "armádu" nemůže spolehnout, neboť tato plní funkci fíkového listu v NATO, zakrývající skutečnou podstatu zločinné zahraniční politiky USA.

  Předvolební maskot ANOfertu, současný ministr obrany, může opakovaně hovořit o stoupající prestiži české armády,ale jen opakuje, co mu předepíše jeho páníček...
  a jeho kecy mu baští opravdu jen prosťáčkové...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 46 mln mln | Středa v 15:11 | Reagovat
   Pán Kubáč, vás na vojne okrem strielania na ľavu aj indoktrinovali v dostatočnej miere aby ste tento militaristický sadomachizmus šírili dalej (niečo na štýl ked som musel trpieť ja nech trpia aj ďalší). zaujímavé je že ste to verejne prejavili až po tak dlhej dobe.
   Kto chce ísť na vojnu, nech ide. Kto chce ísť do prvej (a asi aj jedinej) línie nech ide.
   Vaše otázky pripomínajú myšlienkové cvičenie SSáka ktorý rozmýšla či sa má podielat na vykonavaní príšerných ale pre vtedajšiu "silnú" spoločnost nutných písaných a nepísaných pravidiel.
   Pozrite sa na silné spoločnosti tesne pred 1 svetovou a kam ich to doviedlo.
   Rozpútaniu 3 svetovej zabránili nie tie milióny brancov ale jadrové zbrane. Takže receptom sú podla všetkého jadrové zbrane. Vy namiesto toho aby ste aspoň symbolicky písomne presadzoval český jadrový zbraňový program presadzujete storočím neuspešný koncept povinnej vojenskej služby. Takže skor pokročilé zbrane hromadného ničenia sú zárukou bezpečnosti než hromada tupých brancov ktorí sa zmôžu len na vzájomnú šikanu.
   Zaujímavou otazkou by bolo či by sa islam šíril aj po tom ak by sa meteorit v mekke roztopil následkom útoku jadrovými zbranami.
   Keď odmietne jeden ,tak sú z toho špatné dôsledky pre jednotlivca. Keď odmietne dostatočné množstvo, tak sú z toho špatné dôsledky pre vládnucu triedu a príklad pre ďalších.
   "Spoločnost" je politikmi stvorený mýtus. Spolčujem sa len so sebe podobnými, nie s náhodnou vzorkou populácie.
   V prípade vojny s jadrovou veľmocou je vám prískok z krytu do krytu nanič (mŕtvi sú jediní víťazi jadrovej vojny). V prípade konfliktu so susedným štátom dosť silným (Nemecko, Polsko) aby zautočil (Slovensko to si nebude) v ČR nemáte dosť ludí a techniky a bude z toho masaker.
   Pokial by sa na tej vami ospevovanej povinnej vojne nezacali učit metody improvizovaného partizánskeho a záškodníckeho boja, tak pokus o ten socialistický revival nemá zmysel. Modelový príklad úspešného odboja je Afganistan - tam si vylámali zuby už aspoň 4 impéria (z toho 2 jadrové). Ked už cvičit "sebaobranu spoločnosti", tak dobrovolne podobným spôsobom.
   Zamyslite sa nad tým za koho skutočne chcete bojovať. Za ten "prochlastaný východ" z článku "integrácia lopatou"?
   http://petr-kubac.blog.cz/1608/chci-povinnou-vojnu

   Smazat
 2. Vůbec nechápu co mají naši poslanci a vláda v hlavě. Namísto mozku. Děda.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už léta páně se tomu říká homimo.

   Smazat
 3. Možná jsem četl nepozorně ale chybí mi dělení "obětí" na legálně a nelegálně držené zbraně. Ztrácí to tím objektivnost.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vidím to naprosto stejně ! Nikdo nerozlišuje kdo páchá trestnou činnost a nevidím důvod proč nemít legálně zbraň? Ten kdo chce vraždit si vezme třeba vidle nebo auto jako v NICE ! Leč jak praví přísloví: ,, Dobře se to vládne lidem kteří nemají zbraně!"

   Smazat
 4. Za socialismu zbraně nebyli potřeba, teď je situace jiná. Zločinci ve jménu demokracie nás sem navezou statisíce nevzdělaných migrantů, které ještě ke všemu jdou proti přírodě a povolují sňatky bratranců a sestřenic nebo dětská manželství, což má za následek snížení IQ o 15.bodů. Takže pokud si národ nepřeje být převálcován genocidou a být vyvražděn nezbývá než se ozbrojit. Kdyby jsme nebyli kolonií USA a jeho slouhy Německa, tak je to jiná, měli by jsme profesionální armádu, která ochrání naše hranice a nebylo by potřeba se ozbrojovat. Jiná možnost není. Elity, to jsou zplozenci pekla (už to ani nezakrývají http://aeronet.cz/news/video-bizarni-ceremonial-otevirani-gotthardskeho-tunelu-ve-svycarsku-byl-plny-symbolu-satanismu-a-sodomie-illuminati-to-rozjeli-opravdu-ve-velkem-to-musite-videt/). Tito zplozenci pekla nás neochrání a vůbec to nemají v plánu, ty mají naopak v plánu Evropský chalífát, protože nevzdělané bytosti, které mají od malička vygumované hlavy kázáním v mešitách se snadno zotročují. Za současného uspořádání jenom strach z hněvu lidu může zastavit zvrhlé zločinné elity.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Průser se blíží." Protiimigrační píseň zbourala internet, zhnusila lidovce a Marek Černoch v ní objevil zásadní věc
   Evropo, dýchej, tak se jmenuje píseň Žižkové, v níž se zmiňuje o svých depresích ze současné uprchlické krize. „Jak k tomu došlo, že jich tolik prošlo? Radši snad holý lebky a číra barevný, než hábity černý, Evropo, braň se, nenech si do sebe střílet, mají za úkol jít na krvavý výlet. Už se nám nechce být jenom pouhé ovce“
   Adopce dětí homosexuály tradiční rodinu neohrozí, míní lesby vychovávající holčičku
   Otázku, zda by měli mít gayové a lesby možnost adoptovat dítě svého partnera, nedávno rozvířila poslankyně ČSSD Pavlína Nytrová, která proti homosexuálům ostře vystoupila ve Sněmovně. Dvě ženy z Prahy, které vychovávají roční holčičku, Novinkám popsaly, jaké problémy musí řešit a v čem by jim adopce pomohla.
   „Otec je můj kamarád, který je gay. Také chtěl děti, tak jsme se domluvili, že bychom je měli spolu,“ vysvětluje Šárka. Dodává, že je velká výhoda, že otce nemusely hledat.

   Smazat
  2. Dlužno dodat, že s tím kamarádem mělo jít o oplodnění umělé, laboratorní, ve jménu věčného boje lidstva za svobodu, proti přírodě a jejím zákonům. Až do skonání.

   Smazat
 5. Břetislave, myslím, že Milošovi vkládáte do úst něco, co neřekl. O změnách Ústavy, ve smyslu právo pro KAŽDÉHO občana nosit zbraň veřejně a viditelně po dosažení věku 21 let (kterou si koupí na řidičák), v jeho rozhovoru nepadlo ani slovo. Zmínil pouze skutečnost, že jeho manželka Ivana je vlastníkem zbrojního průkazu. Udělat si ZP v této zemi má každý, kdo splní zákonné podmínky a tyto podmínky jsou pro mnoho lidí velmi omezující. Zdravotní způsobilost, bezúhonnost (jak trestněprávní tak v některých oblastech i přestupková), schopnost naučit se potřebnou legislativu a technické znalosti (zbraně, střelivo, munice...) včetně schopnosti bezpečného zacházení se zbraní a konečně úspěšně složit zkoušku odborné způsobilosti. Nezmiňuji finanční stránku věci - viděl jsem lidi, kteří přišli ke zkoušce, která je i s přípravou stála 5.000,- Kč, aby si napsaly test ve kterém byly dvě chyby a mohli se jít klouzat i s těmi vydanými penězi - další možnost za tři měsíce včetně těch poplatků (min. 1.300,- Kč). Břetislave, mám Vaše články rád, ale přesto jsem přesvědčen, že by se k některým věcem měli vyjadřovat lidé, kteří o problematice něco vědí. Já jsem rovněž kategoricky proti, aby v této zemi vlastnil a nosil legálně zbraň každý, kdo má v zadku díru, ale pokud kterýkoliv občan prokáže způsobilost získat legálně zbrojní průkaz a následně i legálně zbraň, tak potom je to na každém jednotlivci, kdy si zbraň určenou k obraně vezme třeba i do té Olympie.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro Jirku Vágnera - velice perfektní zhodnocení původního článku. Z vlastní zkušenosti potvrzuji. Máme, podle mne, nejlepší zákon o zbraních v Evropě. Držitelé a nositelé zbraní, které znám, jsou intelektuálně na mnohem vyšší úrovni než většina diskutérů o držení zbraní. Nikdo nikdy neví, zda v jeho okolí se nenachází legální zbraň. Troufnu si tvrdit, že držitelé a nositelé zbraně v ČR jsou vysoce inteligentní lidé, kteří dobře ví, co to znamená vytáhnout zbraň z pouzdra. A jsem přesvědčen o tom, že takových lidí u nás má být co nejvíce. jenže to zase vadí vládnoucím politiků a tzvn sluníčkářům.

   Smazat
  2. Získat ZP v našich podmínkách není žádná "dávačka" a navíc stačí relativně málo, aby o ZP jeho držitel zase přišel. Držitelé ZP mají povětšinou daleko lepší povědomí o souvislostech použití zbraně (nejen palné) k obraně dle zákona, tj. v nutné obraně či krajní nouzi a jsou si lépe vědomi důsledků při použití zbraně v krizové situaci. Obhajoba nutné obrany není jednoduchá a obránce může snadno skončit ve vazbě s obviněním z vraždy či pokusu o ni. Nosit zbraň by měl pouze ten, kdo ji zvládá a to znamená pravidelný trénink nejen manipulace a střelby, ale i přípravu na chování v krizových situacích. Z tohoto pohledu mi přijde poněkud laciné a hloupé argumentovat situací v USA nesrovnatelnou s podmínkami v Evropě a už vůbec v naší zemi, vypočítávat případy masakrů způsobených vyšinutými střelci a sugerovat tím, že zbraň v rukou občana je prostě špatně. Vraťme se k tomu, aby stát byl tady pro svého občana, aby se slušný občan nemusel stále více obávat o svou bezpečnost a v případě ohrožení mohl mít důvěru v policii a armádu (či co z nich ještě zbylo) a pak i ty tendence k ozbrojování nebudou nijak alarmující. Pamatujme na to při volbách !

   Smazat
 6. I když souhlasím s právem občanů, při splnění podmínek zákona o zbraních, na držení a nošení zbraní, mám k diskuzi o této problematice několik zásadních otázek.
  To je už náš stát na tom tak "bídně", že není schopen zajistit bezpečnost svých občanů a obranyschopnost naší republiky řádným způsobem ? Získat legálně zbraň měla, má a vždy bude mít, pouze naprostá menšina jeho občanů a co ti ostatní ?
  Co dělají všichni Ti politici, policisté, vojáci, státní úředníci, apod., kteří byli a jsou za tyto činnosti přímo odpovědní ? Potřebujeme takové ... ?
  L.S.

  OdpovědětSmazat
 7. Argumentů pro i proti lze poskládat fůru. Zatím veškeré změny vedly k chaosu a k uvolnění prostoru pro darebáky a pro zločinnost. Kdo je odhodlán bránit se, tak si už nějakou zbraň nejspíš opatřil, v souvislosti s přibývajícím věkem, zpomalením reflexů a zhoršením koordinace. Za mlada obvykle stačilo mít rychlé ruce, slušný direkt a hák. Byla jiná doba, jiné mravy a mnohem, mnohem více férovosti, mnohem méně podlostí a zákeřností. Tehdejší tuhý režim vedl k dodržování zdravých základů morálky, současný uvolněný, vede k odvržení veškerých morálních hodnot tak to prostě je a lze to vidět kamkoli pohlédneme.

  OdpovědětSmazat
 8. Europska smetenka v Bruselu se snazi prosadit zakon,aby zbrane mohli mit jenom policiste,vojaci a teroristi! Jak blahove prani )))
  V dnesnych casech jenom nezodpovedny blbec si necha vzit zbran kdyz ji uz jednou ma. Je to soukromy majetek a je nedotknutelny.Jen mizive procento trestnych cinu proti zdravi a zivotu se udeje s legalnima zbranema.Tedy strelnymi zbranema.Snad kazdej drzitel zbrane si dobre uvedomuje,ze kdyz se vytahuje zbran,zacinaji problemy!
  Zadna vlada,ktera nemuze zabezpecit bezpecnost obcanu si nesmi dovolit odzbrojit ho. je to pro ni jizdenka do zapomenuti a to navzdory vysvetlovani ,jestli za to muze sama nebo plni prikazy" seshora"!Kazdej system zavedenim prohybice na zbrane evokuje drzeni zbrani nelegalnich.A to je vetsi zlo!
  Je treba tvrde odmitnout imbecilni narizeni Bruselu! Jen to je cesta k spornemu pocitu bezpecnosti obcanu.-Neni co rozvadet!!!

  OdpovědětSmazat
 9. Masove vrazdy nevinnych je vzdy tragedie,kterou si obeti nezaslouzily.
  Liberalni politici se na techto tragediich snazi vozit a ubirat obcanum jejich prava,ktere jsou zakotvene v ustave z dobreho duvodu.
  Je to vysinuty clovek,ktery si vybral jako vrazede naradi palnou zbran.
  Jak jsme videli v posledni dobe,staci kamion nebo nuz a sekera.
  Mela by zacit zakladni vojenska sluzba a absolventi vyfasovat zbran,s kterou by mohli branit republiku pred jakymkoli nepritelem,vnejsim nebo vnitrnim.
  V jinem pripabe zacit budovat domobranu a uvolnit zakon o palnych zbrani na uroven americkeho zakona.
  Ja toho plne vyuzivam a snazim se podporovat ceske vyrobce.
  Zde je seznam mych hracek,ktere sbiram posledni 4 roky.
  CZ75
  CZ-P09
  CZ52
  SA vz 58
  Ruger 380
  SW revolver .357
  Ruger 22
  SW .22 pistol
  Remington 7400 3006
  Mossin Nagant 7.62-54
  Remington 12 gauge
  V nejblizsi dobe zase podporim ceske vyrobce,mam v hledacku .45
  1.9. zde zacina lov na medvedy,Mossin-Nagant to jisti....

  CZ75

  OdpovědětSmazat
 10. Kamo,-ty mas tolik rukou? Jako Budha! :-)Ale nic proti tomu zes si to zazichroval! Pruser bude kdyz ti je nekdo slohne z bytu anebo ukradne i s autem kdyz pujdes natankovat )))A ty je nebudes moct odevzdat na policii. Pruuuuuuser!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To mas jak z ponozkama,taky nemas ve skrini jen jeden par.

   Smazat
  2. Radši průser, než být dnes beze zbraně :)
   Zajímalo by mne, zda devítiranná pistole flobertka na kterou není potřeba zbrojní průkaz, by dokázala zastavit černé slimáky.....

   Smazat
  3. Kdyz to umistnis na spravny misto tak se poskodi hardware nezvratne a vypovi celej software.
   spravna odpoved je :ano.

   Smazat
 11. Olšere, mám Vaše články rád, ale tady jste se zařadil mezi sluníčka. Proč jmenujete jen nevýhody ? Vlastnit zbraň znamená svobodu a použít ji i proti své vládě, když ohrožuje demokracii byl důvod otců zakladatelů proč tento dodatek do ústavy včlenili. Je s podivem, že v této uměle zdebilizované společnosti kde společnost vzala lidem naději, je těch útoků tak málo. A co se týká Česka. Zeman má pravdu.
  Žádná vláda to se svým obyvatelstvem nemyslí dobře, když jim zakazuje vlastnit zbraně.
  Nelze dobýt vojenskými prostředky žádnou zemi, kde z každého okna míří puška.
  Pane Olšere, přeju mnoho úspěchů a doufám, že jste nezměnil politickou orientaci...

  OdpovědětSmazat
 12. kolikrat bych ji potřeboval ale nikdy jsem nebyl v kaesče a jak je dnes moda potažmo v milicich či u estebe což je zakladni podminka byt v čezkem svazu střelcu potažmo nosit pistolku s potvrzeni od doktora ktery byl komunista milicionař

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdo byl v KSC a v milicich mel kalibr omezeny na 6.35. Kdo nebyl.mel co si sehnal:-))))

   Smazat
 13. No, Olšere. Já to řeknu asi takhle. Být Francouz, do masakru v Bataclanu bych si bouchačku nikam nebral. Po něm bych jí odkládal pouze na toaletě. Neznám francouzské zákony, ale my v Čechách máme takové přísloví. Příležitost dělá z lidí zloděje. Jsem bytostně přesvědčený, že by veřejné nošení zbraně na vlastní ochranu řadu teroristů odradilo. Zatím jsem neslyšel, že by v Evropě napadli policejní stanici. Vždycky jdou po bezbranných. A sám za sebe, můžu umřít, ale ne jako ovce.

  OdpovědětSmazat
 14. A ještě jedna úvaha. Vy se patláte v tom,stejně jako evropští dobrotrusové, zda mít, či nemít zbraň. Ale tak nějak vám všem uniká to hlavní. Co vede lidi k zabíjení bezbranných? Když nechám stranou duševní poruchu, je to frustrace. Frustrace z nenaplnění nějakého očekávání. Muslimové se radikalizují po zjištění, že z platu popeláře mít vilu s bazénem nikdy nebudou. A američtí střelci, že se svými vesměs krypl možnostmi a schopnostmi, si v US armádě neškrtnou a žádní Rambové z nich nebudou. Společnost je marod a její odzbrojení jí rozhodně nevyléčí.

  OdpovědětSmazat
 15. Žádná pistole či puška neochrání před cvokem, který se omotá pásem dynamitu a vyhodí do vzduchu.
  Ne všichni jsou schopni unést zodpovědnost za možnost disponovat zbraní. Proto je třeba vytvořit systém opatření od administrativních přes psychologické a intelektuální zkoušky, nabytí životních zkušeností po vzájemnou společenskou kontrolu.
  V rámci těchto opatření by mělo být zabití člověka ať již omylem či úmyslné náležitě penalizováno. Zabití mladého člověka znamená jen pro společnost (stát) mimo rodinu ekonomickou ztrátu v desítkách milionů korun. Pro příbuzné je to fakticky nevyčíslitelné, protože nelze počítat jen ekonomický dopad; opět ale jde určitě o desítky milionů. Takže pak by třeba měl pachatel (krom trestu, náhradám pojišťovně za životní pojistku atd.) uhradit 100 mil. Kč. Máš? Můžeš žádat o zbrojní pas a zbraň. Nemáš? Musíš do spolku podobných, kteří se zálohově složí na takovou sumu. Tato parta by si již začala hlídat, zdali její členové jsou s to zodpovědnost za disponování zbraní nést, aby nepřišla o svůj fond kvůli nějakému debilovi. Pokud by takový spolek měl 10 OOO členů a měl naspořit 100 mil. Kč (na jeden život), tak na každého připadá 10 000 Kč. V případě masového vraha by již třeba každý musel vytáhnout 50 či 100 tis. Kč. V případě zabití nedržitele zbraně by mohl být vyžadován několikanásobný "bonus", protože byl zabit člověk, který si na iluzi o prospěšnosti nošení zbraní hrát nechtěl. V případě, že vám hrozí ztráta desítek či stovek tisíc korun, tak si už začnete sakra hlídat, zda ve vašem spolku střelců není nějaké intelektuální či emoční pako, zda jsou všichni duševně fit a nepropadli nějakému mindráku či depce a zda systém udělování členství, kontroly psychického stavu, uložení zbraní a střeliva atd. je dostatečný. A bez členství ve spolku sotva sám složíte stomilionovou či půlmiliardovou zálohu na svá případná extempore, takže budete muset odložit zbraň a zbrojní průkaz a hodně se na sobě makat, aby vás jiný spolek přijal a vy si zase mohl vzít zbraň do ruky. Za těch 50 míčů, které by stát inkasoval od spolku pachatele za zabití, by se páchala bezpečnostní opatření včetně náboru nových policistů.
  Stále to ale neřeší nelegály.
  KR

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč jste tady lhal o vojně za Husáka (potvrzuji kontinuitu i za Havla), jste vysokoškolský špagát, který se podílel na trestné činnosti a dosud kryje porušování lidských práv?

   35 Crew Crew | Úterý v 21:42 | Reagovat
   Pane Kubáčí obávám se, že nemáte ponětí co je to opravdová "vojna", protože jste na vojně nikdy neby. Vaše zkušenosti postavené na cvrnkání barevných želatinových kuliček a "špagátování" někde na ošetřovně jsou poněkud legrační. Jsem ročním 64 a základní vojenský výcvik jsem absolvoval v Tachově jako velitel R4 u dělostřelců. Absolvoval jsem cvičení Varšavské smlouvy a ostré střelby na raketové střelnici Ašuluk. Takže mám povědomí o tom jak vypadá salva z houfnice i dopad rakety v cílové ploše. Mám povědomí o tom co je to ostrá šikana rusínských, maďarských a východňárských analfabetů s nulovým sociálním cítěním a zápornými hygienickými návyky. Mám jakési ponětí o 130 sebevraždách vojáků prvního ročníku VÚ4447. Vím jak vypadá odběr krve, povyšování pádlem, trhání brků a podobné krvavé radovánky mazáků. Taky vím jaký je to pocit když otevřu dveře umývárny a na potrubí se třepe můj kamarád. Já sám jsem přežil jenom díky své profesi a možnosti vojnu trochu ojebat díky ní. Vy jako špagát na ošetřovně jste si chodil s vysílačkou na pivo a stěžujete si jaký to byl samoser. Já jsem uklízel krev a zvratky mladých kluků kteří byli nuceni pojídat vlastní výkaly v rámci mazácké vojny. Kdo nepojedl dostavil se k odběru krve...
   Znaky téhle armády jasně rozeznávám ještě po 30 letech a není to moc dobrý pocit. Já sám za sebe touhle armádou opovrhuji bez ohledu na to jak se údajně změnila a jak je vyspělá a profesionální. Můj názor je, že není. Je to stejná sebranka patetických blbů kteří si kreslí nacistické symboly na výstroj místo rudých hvězdiček. Stejná sběř zkurvených zkorumpovaných lampasáků, kteří místo přikrádání benzínu z autoparku rozmrdávají rozpočet v plukovnických fondech a nefunkční výstroji a výzbroji. Je to stená banda zasranejch ojebávačů, jako ta která kamuflovala sebevraždy mladých kluků jenom proto, aby útvar nepřišel o hodnocení. Armádních afér jsou plná média.
   Už nikdy nechci a nebudu součástí téhle armády a chápu odmítání každého kdo zažil šikanu, ponížení a trvalé následky na zdraví. Vy, máte pravděpodobně pocit, že zrovna vám armáda něco dala, protože jste mohl jezdit na kole, spát na pokoji se Syřanem, chodit na pivo a zašívat se na ošetřovně. Je to směšný.
   http://petr-kubac.blog.cz/1608/chci-povinnou-vojnu

   Smazat
  2. 61 Crew Crew | Čtvrtek v 12:29 | Reagovat
   [55]: Odběr krve: zobák se postavil čelem ke zdi, cca 10 cm s nachystaným ešusem. Mazák ho praštil pěstí zezadu do hlavy a opakoval to tak dlouho dokud netekla krev z nosu. Poté ji zobák zachytával do ešusu tak dlouho dokud mazák neřekl dost. Pak se doplnil ešus vodou a zobák to vypil.
   Trhání brků: Oblíbená činnost některých oddílů motorizované pěchoty složené z maďarů a východňárů. Kombinačkama se uchopil kus kůže cca plocha palce a následně se kůží kroutilo tak dlouho dokud se neodělila od zbytku vaziva. Sloužilo to jako procedura "povyšování" po jednom roce vojny kdy se ze zobáka (bažanta) stával mazák. Povyšování pádlem byl vyšší level pupenda a opět to byl rituál "povýšení". Prosté pupendo se provádělo tlučením železnou jídelní lžící na břicho zobáka. Počet úderů nebyl nijak omezen a tlouklo se v podstatě tak dlouho dokud existoval nějaký mazák ochotný tuto činnost vykonávat. Normální bylo těžké poškození kůže a vaziva pod ní. Běžně odpadávaly kusy tkání - úderů bylo mnoho desítek až jednotka stovek. Podle počtu mazáků v jednotce. Vyšší level byl, že kuchaři si pro tuto proceduru rozklepávaly naplocho těžké železné naběračky. Další level byl povyšování pádlem. Pádlo byla dřevěná měchačka přibližně tvaru skutečného pádla o velikosti cca metr a váze asi 2-4 kg podle stavu nasáknutí tekutinamy. Používala se k míchání obsahu kotlů na stravu v kuchyni. Zobák se položil na rozpálený kotel jehož plášť měl teplotu přibližně 60°C - kotle se vytápěly párou - zadnicí vzhůru. Dostával na prdel podobně jako při pupendu tolik, kolik byla ctěná libost mazáků. Většina vojáků zákl. sl. mého ročníku byly slováci z východu, rusíni a maďaři. Naprostá většina z nich neuměla jiný jazyk než nářečí své obce a zažívali nepředstavitelný stres z prostředí a zacházení. Je docela logické, že si tyto zvyky předávali dál, protože po jednom roce vojny uměli stěží padesát slov česky. Mě do spojovací R4 soustavně přidělovali operátory, kteří uměli výhradně maďarsky.
   Pan doktor si z těchto praktik utahuje, a já netuším proč. O potřebnosti armády a způsobu výcviku který pan doktor preferuje mám své pochybnosti ale vcelku mi na tom nezáleží. Vadí mi, když má tendenci svoje osobní zkušenosti stavět na podstavec obecně platné normy. http://petr-kubac.blog.cz/1608/chci-povinnou-vojnu

   Smazat
  3. 75 Crew Crew | Čtvrtek v 20:40 | Reagovat
   [69]: Vyšší nadřízení tyhle praktiky, více či méně podporovali, protože jim usnadňovaly práci. Poměrně významě. Je potřeba si uvědomit, že dělostřelecký oddíl tehdy (1981) byl cca 300 lidí a velelo mu kolem desítky vojáků z povolání, z nichž někteří byli jenom tabulkoví a v době "míru" neměli podřízené. Zbytek velení byly záklaďáci v hodnosti poddůstojníků a absolventi. Poddůstojníci se tvářili že šikanu nevidí, protože měli přímou zodpovědnost za družstva a báli se vězení. Za šikanu se chodilo do Sabinova na rok až dva. Absolventi (jako byl pan Kubáč) se téměř bez vyjímek opět tvářili že nic nevidí. Mnohdy aktivně působili na vojáky aby nic nikam nehlásili. Opět viz. Sabinov. Takže oddílu o několika stech vojáků v podstatě veleli mazáci a s odstupem doby, musím uznat že dobře. Oddíl a útvar plnil normy, nebyly mimořádné události a na cvičení všichni fungovali. Proč se dělo to co se dělo, je hlubší problém a není na to tady prostor. Tachov byl součástí VZO a útvar v Tachově byl v neustálé bojové pohotovosti. Pokud neplnil normy, (nástupy, čas plné polní, čas výjezdu, BORO atd.) byla to mimořádná událost a musela se ohlásit na velení VZO do Stříbra. Takže tvrdá mazácká vojna pomáhala nadřízeným v připravenosti k boji. Doslova - byla tuhá totalita a sotva odezněla "normalizace."
   Z toho plyne, že sebevražda není mimořádná údálost, nemá vliv na bojovou připravenost. Běžné bylo neudělovat dovolenky a volno k opuštění posádky, protože pozdní návrat byla mimořádná událost. Sebevraždy mimo kasárna (tzn. "pozdní návrat") byly docela časté a proto vojáci nejezdili domů. Já byl relativně bezproblémový a domů jsem se podíval poprvé po dvaceti měsících. Někteří až 14 dní před civilem.
   Přístup ke zbraním byl v podstatě velmi dobrý až snadný. Zbraně byly sice uzamčeny ale zámek byl spíš symbolický. Střelivo se hlídalo více a náboje se počítali ale byla to komedie. Součástí VÚ byl pluk motorizované pěchoty a vojáci neustále cvičili ostré střelby. Protože neradi čistili zbraně, tak před střelbami zahodili větší část střeliva a nebo s ním kšeftovali. K dostání byly náboje útočných pušek, lehkých kulometů, protileteckých kulometů "dvojčat", cvičné střelivo do vložných hlavní houfnic, cvičné dělostřelecké střelivo včetně náplně; měl jsem dokonce ostrý náboj do houfnice 122mm. Úrazů a poškození vojáků střelbou ale bylo relativně málo a většinou to byly kraviny analfabetů a polodementů z pěchoty. Obrátit zbraň proti nadřízenému a nebo šikanistovi si nikdo nedovolil - jak říkám, ono jim to fungovalo. Únikovou strategií bylo sebepoškozování a opilství.
   Mnoho armádních nadšenců je přesvědčeno, že se armáda změnila a funguje jinak a lépe. Tak určitě. Pouze se šikana, ojebávání a krádeže přesunuly na kvalitativně vyšší level. Krade se dál a ojebává se co to jde od zdola nahoru. Šikaně se říká mobing a nebo náročnost při plnění úkolů. Krádežím se říká optimalizace a výběrové řízení. http://petr-kubac.blog.cz/1608/chci-povinnou-vojnu

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.