Reklama

sobota 6. srpna 2016

Cenzor Dienstbier vyhrožuje trestním zákoníkem, a ČT ustřihává prezidenta. Petr Žantovský po tomto týdnu zjišťuje, jak se odhlásit z řad koncesionářů

6. 8. 2016 ParlamentníListy

TÝDEN V MÉDIÍCH Za nesmyslné považuje Petr Žantovský výzvy médiím, aby v plné šíři nereferovala o hrůzách spojených s terorismem, stejně jako doporučení začít užívat místo označení stoupenci tzv. Islámského státu označení skupina frustrantů. Ve svém pravidelném zamyšlení se pozastavuje také nad tím, proč lidem, co hlasitě volají po svobodě pro média, nevadí pokus ministra Jiřího Dienstbiera zamezit svobodnému vyjadřování na Facebooku. A nemůže pominout ani to, že pro Českou televizi jsou důležitější informace o kotlíkových dotacích než o zásadním vyjádření prezidenta.

Měly by z médií zmizet podrobnosti o teroristických útocích? „Jak uvedly úterní Novinky.cz, odborníci na psychopatologii i na média doporučují novinářům, aby se zdrželi zobrazování podrobností o teroristických činech. Psychopatolog Andrej Drbohlav tvrdí, že u masových vražd funguje fenomén nápodoby. Příkladem je podle něj situace v Číně, kde se ještě před deseti lety nesmělo o podobných činech informovat. Poté se ovšem situace uvolnila a počet masových vražd inspirovaných jinými hrůznými činy roste. Mediální odborník Tomáš Trampota si zase myslí, že hlavním motivem teroristických činů je získat co největší mediální pokrytí a šířit tak strach. Proto by se jim v tom mělo zabránit,“ uvádí pro ParlamentníListy.cz Petr Žantovský na úvod svého pravidelného zamyšlením nad uplynulým týdnem v médiích.

Podle psychopatologa Andreje Drbohlava je jedno, jaký motiv měl útočník. „Tedy jestli vraždil ve jménu nějaké ideologie, nebo zda ho k tomu přivedla dlouhodobá osobní frustrace. Podstatné podle něj je, aby se k publiku nedostaly detaily útoku. Například kde si pachatel obstaral zbraň, na jakém e-shopu si koupil střelivo a další podrobnosti, které mohou mít až návodný charakter. Trampota doslova řekl: ‚Kumulativní důsledek medializace více takovýchto činů v kratším časovém horizontu, jako jsme zaznamenali v posledních týdnech v případech Německa či Francie, má zásadní vliv na veřejné mínění, šíření strachu a také šíření radikalizace společnosti‘,“ cituje mediální analytik.Mlčení mainstreamových médií ničemu nepomůže

 

Připomíná také, že už minulou středu elitní francouzský deník Le Monde oznámil, že nebude zveřejňovat fotografie teroristů. „V redakčním textu dále stojí, že nebudou dělat reklamu radikálnímu hnutí Islámský stát a rozhodně nebudou nástrojem oslavování teroristů. Právě omezení informování o tzv. Islámském státu je podle Trampoty možným řešením. A tento odborník dále dodal – a myslel to zřejmě vážně – že by možná bylo funkční namísto označení stoupenci tzv. Islámského státu začít užívat označení ‚skupina frustrantů‘ nebo ‚skupina frustrovaných idiotů‘. Tomu se v normální společnosti říká vyhánění čerta ďáblem,“ upozorňuje Petr Žantovský.

.....

Ministr pro lidská práva nazývá parlamentní Úsvit postfašistickou stranou

 

Ve vysvětlování svých kroků pak Jiří Dienstbier ještě pokračoval těmito slovy: „Pro extremisty všeho druhu (docent Valenčík zde zdůrazňuje slova ‚všeho druhu‘, protože ta v sobě obsahují to skryté riziko záměrů Jiřího Dienstbiera) je asi těžko snesitelné, že i svoboda slova má své limity, např. nemožnost šířit nenávist proti různě definovaným skupinám osob, a že některé nenávistné projevy jsou i sankcionovány českým trestním právem na základě naší společné evropské historické zkušenosti. A také proto podobná jednání proběhla i v dalších evropských zemích.“

„Páně ministrovo fejsbůčkové coming out skrývá hned několik záludností. Předně: ona ‚postfašistická‘ strana má být Úsvit. Pokud se nepletu, je to strana parlamentní a o fašismu v jejím programu a činnosti nenajdete stopy. Myslím, že by pan ministr měl oprášit školní vědomosti, má-li ještě nějaké. Fašismus je původně vyloženě levicové hnutí, které vzniklo po první světové válce v Itálii a mimo jiné typickými rysy fašistických ideologií jsou zejména rovnostářský kolektivismus … kult modernity, mládí a síly, jakož i silná ekonomická role státu chápaného korporativisticky, v němž soukromé vlastnictví musí sloužit kolektivnímu prospěchu,“ připomíná pro ParlamentníListy.cz Petr Žantovský.

Dienstbierova popularita se v diskusích na internetu blíží bodu mrazu

 

Nevšiml si přitom nikdy v programu či projevech Úsvitu, že by akcentoval roli státu v ekonomice, rovnostářství, kolektivismus či modernitu. „To jsou atributy, které najdeme mnohem spíše v ideologii a rétorice ČSSD, tedy strany, za kterou ministruje právě Dienstbier. Čili se zde jedná o docela zdařilou vlastní branku,“ upozorňuje mediální analytik s tím, že Úsvitu šlo podaným trestním oznámením o to, že se Jiří Dienstbier pokoušel prostřednictvím Facebooku cenzurovat zdejší internetové komunikační prostředí. Důvod, proč se o to ministr bez portfeje pokusil, je zřejmý.


„Dienstbier není právě Mirkem Dušínem webových diskusí, jeho popularita v této komunitě je spíše blízka mrazu než tropické teplotě. Místo, aby se zamyslel, zda si za to náhodou svými slovy a činy nemůže sám, jedná po vzoru všech autoritářů, co jich dějiny nosily: pokouší se zamezit svobodnému vyjadřování. A když to nesvede sám, nějakým ministerským výnosem třeba, snaží se do toho zapojit firmu, která tu diskusní platformu provozuje, tedy Facebook. Jednal s ní o tom, jak ‚bojovat proti nenávistným projevům na sociální síti‘. Setkání se kromě něj zúčastnili zástupci iniciativy HateFree nebo Romea. Společnost Facebook nakonec odmítla přistoupit na to, aby osoba placená z externích či národních zdrojů administrovala nevhodné příspěvky,“ konstatuje Petr Žantovský.


Volají po svobodě médií, ale k pokusu o cenzuru na Facebooku mlčí  

 

Za smutné považuje, že cenzuru musí českému ministrovi rozmlouvat americký kapitalista. „A ještě smutnější je, že se proti Dienstbierovým snahám neozvali všichni ti, kdo tam vehementně prosazují ‚svobodu médiím‘. Protože i na jejich hlavy může jednou podobný Damoklův meč dopadnout, až se jejich slova a činy znelíbí někomu, kdo bude držet prst na tlačítku on/off. Vysvětlení je zde: buď jsou tyto organizace tak hloupé, že si to neuvědomují, nebo naopak jsou součástí Dienstbierova tažení proti svobodě slova. Pak by si ale měly poněkud změnit název. Stačila by dvě písmena. Což takhle ‚Nesvobodu médiím‘? Pak by se ale úplně stejně měla přejmenovat páně ministrova portfej. Třeba ‚pro lidské bezpráví‘? Nebo ‚pro práva a svobody jen pro někoho‘. Aspoň bychom všichni dobře věděli, na čem jsme,“ poznamenává mediální odborník.

.....

Kotlíkové dotace jsou pro ČT důležitější než zásadní vyjádření prezidenta

 

Tuto stručnost by podle něj divák jistě pochopil, kdyby následovala, dejme tomu, pětiminutová reportáž o tom, že Katalánci vyhlásili válku Madridu nebo že zkrachovala eurozóna. „Ostatně k obojímu je blízko, tak by nebylo divu. Ale to ne. ČT za mnohem podstatnější než zahraničněpolitické výroky prezidenta s vnitropolitickými důsledky považuje reportáž o kotlíkových dotacích a o výrobě jakýchsi kotlů kdesi. Nechť se na mne výrobci kotlů a příjemci dotací nezlobí, ale jejich ‚téma‘ bylo Českou televizí traktováno zhruba šestinásobně déle než celá hlava státu i s migranty. A další zhruba tři minuty věnovala Česká televize výměně jakýchsi vysokoproudých stožárů kdesi, protože ty staré už se rozpadají. Inu, taky důležité, že…“ žasne mediální analytik.


Česká televize to navíc v nejlepších tradicích Československé televize z dob normalizace doprovází „půvabnými“ reportážními vsuvkami typu: „Pracuje na tom pan František Jouda, zkušený pracovník, který k tomu říká: ‚Už bylo nutný je vyměnit, protože už se rozpadaly (ty stožáry)‘, případně ‚Jak nám řekla paní Vocásková z ústředí výrobny kotlů, v letošním roce bude překročen plán výroby kotlů a bude jich dodáno na trh tolik a tolik‘…“. „Člověk už čekal jen informace o stachanovských závazcích a slibech věrnosti vládnoucí straně při plnění závěrů jejího posledního sjezdu. Inu, Česká televize dělá opravdu vše po to, aby vyjádřila svou nechuť k hlavě státu. Dělá to však způsobem, který není ani chytrý, ani vtipný. A navíc za naše peníze. Jak dlouho ještě?“ zajímá se Petr Žantovský.


Žádný specifický evropský islám vzniknout nemůže

 

A nabízí druhý highlight z dílny České televize: „Francie hledá model evropského islámu, který bude kompatibilní s evropskými hodnotami“, míněno po islamisticky motivované vraždě kněze. „To je samozřejmě nesmysl jako dům. Jednak žádný specifický ‚evropský islám‘ vzniknout nemůže, protože víra v islám je podmíněna dodržováním práva šaría, a to je v přímém rozporu s evropskými hodnotami a způsoby jejich prosazování. Ale i kdyby, pak ti, kdo by měli nějakou takovou formu své náboženské realizace hledat, by měli být muslimové, nikoli Francie. To je opět ta typická socialistická představa ‚poručíme větru dešti‘,“ myslí si mediální odborník.

......

Ani elementární analýzu francouzské lži veřejnoprávní televize nenabídla

 

Nemůže se proto zbavit dojmu, že nám tady někdo hodně usilovně lže. „Francouzská vrchnost se snaží světu namluvit, že zvládne muslimy, což se jí nemůže povést, jako se německé elitě nepovedlo zvládnout nacisty, a Česká televize není schopna nebo ochotna či obojí tuto francouzskou lež podrobit alespoň elementární věcné analýze, a tak demaskovat její lživost a nebezpečnost. Proč to činí, nevím, ale činí to za moje peníze, a já už toho mám doopravdy dost. Kdybych si nepřipravoval týden co týden mediální zamyšlení, v nichž ČT nemohu opomenout, a tedy musím znát její vysílání, věřte, že bych byl první, kdo se odhlásil z řad koncesionářů. A jistě nejsem sám,“ dodává mediální analytik.(Celý text ZDE)

21 komentářů :

 1. Českou televizi řídí oddělení na velvyslanectví USA v Praze a redaktoři České televize musí poslouchat a s nadšením tyto, upravené zprávy velvyslanectvím USA vysílat. Proto se dozvídáme pořád dokola, že Olympijské hry v Pekingu a v Soči byly strašné, ba přímo příšerné, ale v Londýně naopak byly nejúspěšnější. Každý jiný názor než prezentuje česká televize je označen jako spolupráce s Putinem. Dokonce Česká televize jde tak daleko, že když vidíme obrovské davy na náměstích v Turecku, které podporuji Erdogana, Česká televize hlásí, že jsou jich tam jenom stovky. Naopak hned hlásí že proti Erdoganovi protestují tisíce lidí, ale ty nevidíme vůbec. Jinými slovy Česká televize spoléhá na to, že ať si říká jakékoliv lži, obyvatelstvo ČR nebude proti ní nic dělat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Českým kašpárkům z ČT nedělá nejmenší problém, plnit s nadšením příkazy z USA velvyslanectví. Naopak, ješte se předhání, kdo do jejich řiti vleze co nejvíc. Fuj, hanba.

   Smazat
 2. W. Churchill: Budúci fašisti sa budú tváriť ako antifašisti.

  OdpovědětSmazat
 3. A máme zde aktuální příklad (případ).
  Komentátor Čt sport ze zahajovacího ceremoniálu v RIU, komentoval záběr na český PREZIDENTSKÝ PÁR, slovy: Hle česká vlajka. Náš mávající český PAN PREZIDENT S CHOTÍ, tam v tu chvíli neexistovali!
  Až sem jsou schpni vlezdoprdelisti z ČT zajít.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tež jsem si všiml. Na to je expert Hliník. To se ještĕ od nĕj dočkáme.

   Smazat
  2. No jo, byl předposranej - měl asi strach aby tu vlajku Miloš třeba nepokřtil jako to zkoušel u těch korunovačních klenotů:)))

   Smazat
 4. Ano v tomhle světle vypadá socialistický systém lépe. A pro toho kdo neslouží zlatému praseti se jeví lepší. Nicméně je potřeba jít hlouběji. Byrokratická struktura komunistické byla obsazena stejnými psycho-typy jako kapitalistická, proto taky mohly snadno převléci kabáty a odevzdat nás bez skrupulí západu. Ve skutečnosti socialismus (až na krátkou dobu vlády Stalina, který skutečně kopal za dobro) a kapitalismus je stejná otrokářská koncepce zavedená těmi stejnými lidmi (Ruská revoluce byla importována ze západu). Otrokářská koncepce funguje tak, že podporuje ty nejhorší hajzly, aby nás násilím zotročovali (nemusí to být nutně fyzicky - ideální je když otrok neví, že je otrokem, pak se nevzpouzí). Koncepce musí být rozbita na úrovni svědomí velké většiny obyvatel země. Je potřeba, aby bylo těžko představitelné co se děje teď (války, zabíjení, rituální náboženství, právo silnějšího, dvojí metr...) a rozhodně to nemůže být tolerováno. V mysli každého jednotlivce musí být jednoznačný odpor. Volná energie mladých lidí je bohužel směrována k degradaci a úpadku (k požitkům) a tak nejsou vychovány kádry, které by mohli svět zlepšit. Nejdříve by bylo dobré, aby jsme věděli, že jsme otroci a učili děti, aby tomu rozuměli a aby si navzájem pomáhali a ctili čest a morálku a skutečnou svobodu (svoboda je poznaná nutnost).

  OdpovědětSmazat
 5. Možná se mýlím,ale tu americkou svini Dienstbiera
  zvolili Kladeňáci.V tom případě so o něj musí také
  sami postarat.Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejlepší jsou ti zmrdi, co po převratu se sem vrátili a nám "tupcům" ukazovali a ukazují, jak se to má dělat. V Emérice se nechytal, tak vysírá tady. Kdo jej volí, je stejný zaprodanec, jako tento darmožrout.

   Smazat
  2. 15:27 jestli Stalin podle tebe kopal za dobro,tak jseš neskutečná pizda a kreten

   Smazat
  3. 19:35 - co chceš od komoušskýho odpadu! Ještě že už brzo vychcípaj a s těma svejma 14 procentíkama nikomu už neuškoděj ...

   Smazat
  4. Skutečná pizda a kretén jsi ty, anonyme 19.35, a ten odpad -anonym 7.07 už brzo chcípne mezi prvníma. A bude pokoj od podobných potkanů. Z novinek to sem vlezlo, a podle toho taky diskuze tady vypadají. Bezduché, vulgární sračky.

   Smazat
  5. 17:02 - nojo, to víš, znáš to, všichni tam musíme, jak říká baba vanga ... a tý bych věřil kamaráde, australský vědci jí dávaj na 85% za pravdu! Pudem do kytek brzo, Alláhu akbar! - http://www.dama.cz/zabava/desive-proroctvi-slepe-vestkyne-vangy-zkaza-evropy-zacne-v-roce-2016-26887

   Smazat
 6. Proč autor neparoduje výstupy sjezdů stran "modrého ptáka", všichni, už v roce 2000 budou mít 20 000 Kč příjem- ne ovšem statistický, ale skutečný, a další kraviny z pera Václava Klause a další liberální blbosti, Havlova "blbá nálada" atd.
  Tzv. "pokleslý demokrati" nadělali za 26 let co se natlačili k moci více paseky, než předchozí režimy dohromady.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No ale on taky říkal, když budeš makat, komouši! A ne za žvanění, to vám platili leda soudruzi v Sovětským svazu. Ale rublů ročně!:))))

   Smazat
 7. kašlete na ČT a ignorujte a nesledujte prostě bojkotujte - protože volovi / ČT / tlamu nezavřeš !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oni maj svý koncesionářský poplatky jistý, takže jim je fuk jestli na ně pár troubů nečumí:)

   Smazat
 8. Vždyť je to tak jednoduché.
  Na poště v TV formuláři zaškrtnete 2 (slovy dvě) políčka a pokud k tomu přiložíte SIPO, tak nemusíte ani formulář dál složitě vyplňovat, poštovní úřednice to během minuty vyřídí a je hotovo.

  Pokud chce ČT lhát, tak ať si lže za svý.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. jo, jenže pak přijde dopis od jistého JUDr.Kalcsa - kde bude napsáno, že dlužíte každý měsíc 135,- Kč TV poplatku A K TOMU soudní výlohy 10000,- za jeho "práci". A záludně počká několik let, aby to stálo zato...

   Nebo se mýlím?

   Smazat
 9. kdyby se chtělo jakože se nechce tak nejduležitějši v každe době je ministerstvo propagandy a pepi gebls by se divil kam až demokrati dovedli uměni nemožneho a placeni vyblitku v čete je něco jako byl cirkevni desatek taky jste museli platit odpustek i když jste nezhřešili halt vatikan to tenkrat nařidil dnes to řidi jeho nikym nevolena služebnice černoprdelni agela mrkel

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Židi lžou! Neb Lež je druhé jméno Žida! Však také podlost jejich jest známa, kdy dokáží autorství své vlastní zhovadilosti přisoudit jejich popisovateli! To je i případ známé floskule vzniklé dezinterpretací slov pana Geobbelse že "Stokrát opakovaná lež se stává pravdou!".

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.