Reklama

.

.

neděle 21. srpna 2016

Den, kdy Sovětský svaz prohrál studenou válku


Jevgenij Antonjuk
21. 8. 2016  Outsidermadia

Historik Jevgenij Antonjuk o tom, jak byl v Praze v roce 1968 zmařen pokus o vybudování sovětského státu podle původních představ.

 
Přesně před 48 lety, 21. srpna roku 1968, Sovětský svaz prohrál studenou válku.
V tento den armády zemí, členů Varšavské smlouvy – SSSR, NDR, Polska, Bulharska a Maďarska – vtrhly do Československa, aby se zabránilo, jak tomu tehdy říkali, restauraci kapitalismu. V této konkrétní bitvě Sovětský svaz zvítězil, ale v dlouhodobé perspektivě to skončilo drtivou porážkou.

V závislosti od politické příslušnosti a sympatiím považují jedni Srpen 1968 oprávněným a nezbytným krokem, hrou na ostří nože. Jiní v něm naproti tomu vidí jasný projev sovětského systému nesnášejícího jakýkoli projev svobodné vůle. Stranění však brání pochopení podstatného – Sovětský svaz v roce 1968 zničil pokus o vybudování sovětského státu podle původních představ.

Surová realita zničila fantazii.

Pražské jaro byl první pokus o to, aby byly do života uvedeny sliby a hesla, kterými se dostal k moci Lenin. Dělnické samosprávy v podnicích, všestranná podpora družstev, pluralismus názorů v rámci strany, federalizace země – to je přesně to, co ve své době sliboval, ale neuskutečnil zakladatel sovětského státu. Nejneuvěřitelnější na tom je, že právě to bylo označeno za restauraci kapitalismu.

Sovětský svaz sám způsobil mezinárodnímu komunistickému hnutí více škody, než všechny tajné služby dohromady. Jestliže sovětská vláda měla ve 20. letech minulého století na Západě mnoho příznivců a po vítězství ve válce proti Německu jich ještě přibylo, tak v 60. letech láska k SSSR vymizela.

Nudní sovětští partokrati, principiálně neschopní nejmenších změn, připomínali levicové mládeži zkamenělé dinosaury. Československý lídr Dubček, který sliboval, že uvede do života socialismus „s lidskou tváří“, se mohl stát znovuvzkříšením sovětského systému. Generace roku 1968, která byla v podstatě levicová, by to mohla podpořit.

Obavy, že by se něco pokazilo, vedly k tankům v Praze, které způsobily smrtelný úder mediálnímu obrazu Sovětského svazu. Poprvé téměř všechny komunistické strany ze západních zemí, které do té doby podporovali SSSR ve všech otázkách, vystoupily s ostrým odsouzením událostí v Československu.

Západní komunistické strany se rozštěpily v české otázce a roztříštily se na mnoho hnutí, která potom ovládla „nová levice“, jež byla k SSSR ještě nepřátelštější než ke kapitalistům.

Rozkol nastal i mezi zeměmi Varšavské smlouvy. Rumunsko na tanky v Praze reagovalo negativně a Albánie dokonce oznámila svůj odchod z tohoto spolku.

Pokud tedy máme hovořit o tom, kdy Sovětský svaz prohrál studenou válku, která byla v první řadě válkou ideolodickou, a teprve pak soubojem ekonomik a armád, stalo se to v tento den – 21. srpna 1968.

Právě tento den se stal bodem, od kterého není návratu. Okamžikem, který roztříštil komunistické hnutí, Varšavskou smlouvu i samu sovětskou společnost, protože jedna z prvních disidentských akcí se uskutečnila právě na protest proti vpádu vojsk do Československa.

 
Zdroj: Life.ru
Překlad: Stan
Námět: fajt

44 komentářů :

 1. Na základě dnešních skutečností se domnívám, že Dubčekovi nešlo o obrodu socialismu, ale o Gorbačevův kontrarevoluční puč, protože by se jinak nedal do spolupráce s nýmandem Havlem,o kterém věděl, že jej řídí agenti CIA! Vojenský zásah byl předčasný, protože v roce by se jim v Československu puč nezdařil tak, jak se to povedlo Dubčekovi s Havlem v roce 89 !!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdyby Dubčekovo vedení nebylo tak slabé a naivní a dokázalo včas říct "vocamcáď až pocamcáď", mohlo všechno dopadnout jinak a žádný srpen se nekonal. A dost možná ani listopad 89.

   Vymazat
  2. dubček byl ve skutečnosti narcis s iq00 protože komunisti nenašli většiho vola co ani neuměl mluvit a zbyval saša tak si rusaci řekli než takoveho vola tak tam vlitnem a trochu zametem

   Vymazat
  3. Já se obávám, že jsme vadili všem. Jak západu, tak i východu. Brežněv se bál, že jsme mu ujeli a možná měl pravdu. Američani se báli, že kdyby to u nás fungovalo, tak by to chtěli všichni a jejich vlastní lidi.
   On o tom Brežněv věděl, jenže se lekl, že jsme zašli moc daleko. Možná nás srpen roku 68 zachránil před tím, co se zde stalo po roce 89. A možná také ne. Kdo ví...

   Vymazat
  4. V roce 1989 v prosinci provedla armáda USA invazi do Panamy. Američtí vojáci měli rozkaz střílet na místa, kde je nejvíc civilistů. Stříleli tedy na supermarkety a v prvních okamžicích se jim podařilo pozabíjet 3000 lidí. Cílem agrese Americké mírumilovné armády bylo, vystrašit vedení Panamy, aby se neopovážila zmenšovat vliv USA na Panamský průplav. Vedení Panamy uteklo na velvyslanectví Vatikánu. Do dnešních dnů se vláda USA ani neomluvila za provedený masakr nevinných lidí v Panamě. USA je fašistický stát, je to nástupce hitlerovského Německa. Takových akcí provádí USA po celém světě desítky a vraždí miliony lidí. Tím, že ovládají prostřednictvím zrádců, jednotlivé státy jim umožňuje všechny jejich zločiny vydávat za humanitární pomoc, tak jak to popsal ve svém vystoupení náš geniální Vašek, když označil agresi NATO, bombardování bombami s ochuzeným uranem a vraždění lidí v Jugoslavii za humanitární. USA provádí politiku fašistického Německa a zdá se, že tak jak se nezastavilo Německo, než bylo zničeno, nezastaví se ve svém zločinném tažení ani fašistické USA. Bůh s námi.

   Vymazat
  5. No a pak následoval Irák vraždění pod falešnou záminkou, že Irák má zbraně hromadného ničení. Následovala Jugoslavie a další vraždění. Dnes rozvrátili Sírii do které nahnali stovky tisíc bojovníku, které umně nazvali umírněná opozice, která umně zabijí co nejvíce lidí. Nelze zapomenou Afganistán, kde jejich drony zabíjejí dnes a denně nevinné lidi.

   Vymazat
 2. Pokud by nedošlo k událostem 21.srpna, museli by si je čechoslováci vymyslet. Na koho by pak svalovali všechny neúspěchy. Vidím to jako dnes. My bychom budovali socialismus s lidskou tváří, ale ti zlí nám to nedovolili. Od roku 1989 pak všechno svádíme na 40.let komunistické diktatury. Jen co projevů bdělosti u příležitosti 21.srpna drýstají v korporátkách.
  Ještě že tu byl. Jinak by nebylo co stále a stále připomínat a stále a stále k bdělosti a ochraně demogracie burcovat.
  V úctě Janus

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlas. Je to stále stejné. Před tím se připomínal Vítězný únor a dne zase Vítězný listopad a Sametová revoluce. A také srpen 68. Jako zadrhnutá deska. Stále stejně pitomně. Jen mi schází plakáty ve výlohách. A možná i na to časem dojde.

   Vymazat
 3. Ten bordel v 68 neměl co dělat s žádným "socialismem s lidskou tváří" - tu představoval Absolon Pearlmutter a Novoťák! Oba stejní velikáši a hlavně žvanilové! Jen jeden plešoun a druhej načesanej frajírek, kterej nadutě prohlašoval, že tu nepotřebujem sovětské rakety páč se prej "sami ubráníme"! Zapoměl, možná zcela úmyslně, že sioimperialisté nasadili již v roce 1964 do jimi okupované části Německa - tzv. Trizonie, rakety středního doletu s jadernou hlavicí! Tím se jim podařilo zvýšit hrozbu vypuknutí jaderného konfliktu mimo území USA poté co jim tato hrozila během Karibské krize. Jedno se jim ale nepodařilo! Pomocí svých agentů v komunistickým hnutí zabránit statečným mužům z GRU a velení Sovětské armády postavit jadernou obrannou hráz v Československu navzdory voluntarismu Novotnýho! Toho sesadili v lednu a nahradili svým člověkem - proruským Sašou Dubčekem, jenže netušili, že je to slaboch a samolibec ještě daleko větší než Novotný a nechá se od sionistických pochlebovačů zcela zaslepit a ovládnout! Už v květnu přijel do Prahy koordinátor z Mossadu, který si v redakci Literárních listů převzal materiály nahromaděné sionistickými agenty na klíčových postech našeho státu. Ve stejný době jiný agent sionismu jistý bandita Kohn čili Cohn-Bendit organizoval nepokoje v Paříž s cílem svrhnout prezidenta de Gaulla, který odsoudil izraelskou agresi 1967! Na operaci PragerSpring vydaly sionistické centrály pakatel - 400 milionů dolarů. Ovšem v tehdejším kurzu vůči dnešnímu to bylo téměř jako polovina nákladů na kyjevský Majdan. Za tyto prachy byl financován K231, KAN a jiné teroristické organizace sionistů. Tyto organizace mohly legálně působit jen dík tomu že místo ministra vnitra zaujal trockista Josef Pavel, rezident Mossadu. A zatímco ministr zahraničí Hájek připravoval obnovení přerušených diplomatických styku s Izraelem, tak jiný Žid - Śik byl jmenován jako expert na obnovu kapitalistického bordelu v Československu. A Žid Kriegl byl kooptován dokonce do ÚV! Tyto lumpárny sionistů u nás kryl Čech Smrkovský. Ale neprošli ani ti ani oni! Vlastenci z českých i slovenských zemí navázali kontakt s vlastenci v sovětské armádě a rozvědce GRU! Jen díky nim byl kryptosionista Brežněv donucen přijmout sic pozdě, nicméně přeci rázná opatření k likvidaci sionistického řádění v Praze! NEPROŠLI! A jestli projdou tentokrát záleží opět jen na nás, vlastencích a antisionistech - Více o puči sionistů v roce 68 u nás zde na čase 01:13:00 - https://www.youtube.com/watch?v=DSVQHZ3VOt0

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano,tak bylo a co se nepodařilo v 68. se dorazilo v 89. a do dějin se to zapsalo jako
   "Velká listopadová homosexuálně-sionistická revoluce" pod vedením némlich těch samých anebo jejich potomků....Takže když to nejde silou,musí to jít ještě větší silou a "pokud to nejde podostí,musí to jít ještě větší podlostí...."a jedeme dál.....

   Vymazat
  2. Bože, vy tu ale plácáte blbiny.

   Vymazat
  3. V tom socialismu podle kibucí a družstev a údajích vytažených z dobových propagačních snímků ruských tajných služeb vám neštimuje, že František Kriegl (ač podle Vás Žid) v Moskvě v srpnu 1968 odmítl podepsat souhlas s okupací Československa.

   Vymazat
  4. Doufám, že už se nikdy žádným vlastizrádcům a zahraničním agentům v politických stranách a neziskovkách nepodaří postavit jadernou obrannou hráz v Československu.

   Vymazat
  5. 19:32 - sám plácáš, mamalse! Nač je tam odkaz na ten film, debile!

   21.32 - to nepodaří, protože tento židozednářský patvar zaniknul, ale snad se ho podaří vybudovat Ruskému impériu, až bude obnoveno v původně plánované velikosti! A Chazar zůstane ležet před jeho cimbuřím! Jeh místní poskoky pak katapultujem za ním ...

   Vymazat
  6. 19:32 - část věnované událostem Srpna je na 1 hodině a 13 minutě a trvá asi čtvrt hodiny, jenže pro imbecily tvýho typu doporučuji shlédnou celé!!!

   Vymazat
  7. 21:24 - tam zrádce a sionistu Kriegla jasně uváděj, co žvatláš o "kibucech" - to je předchozí kapitola věnovanná sionistické agresi proti lidu arabských zemí! Že ty neumíš rusky? Skoukni znouvu a celé a soustřeď se! Štimuje tam všecko! Od barona Ginsburga a jeho střelby do dělníků zlatých dolů na Leně 1912 přes sionistickou zradu na III. sjezdu v Rusku na jaře 1917 až po svržení De Gaulla ve Francii bandami cohnitů, tedy Cohn-Benditů!

   Vymazat
  8. Tady jen pro ty co jsou podobný debilové bez znalostí jako ten z 21:24! Film je dílem GRU - tedy eurazijských vlastenců! Byl atlantisty a kryptosionisty v UV KSSS zakázán, u nás nenbyl promítnut nikdy, páč tu byl každej třetí komanč nosatec! Film se v sioruské pseudofederaci nesmí v televizi pouštět ani dnes! Tak se vobřezaní Pravdy bojej!

   Vymazat
  9. O tom, že je film dobovým propagandistickým dílkem ruských tajných služeb se Ajnštajn 7:33 dozvěděl již včera ve 21:24, přesto stále slouží Brežněvovi a tehdejším okupantům. Vůbec mu nedošlo, že odsuzuji všechny vlastizrádce a zahraniční agenty v politických stranách a neziskovkách, kterí chtějí stavět cizí vojenské základny a umísťovat ruské či americké jaderné obranné hráze na území Československa. Žvatlat o Pražském jaru jako o socialismu s lidskou tváří izraelských kibuců a družstev tady začal 21. srpna 19:00 a dosud není schopen vysvětlit, že mu v jeho sionistickém scénáři nesedí Krieglovo (ač podle něj Žida) moskevské odmítnutí podepsat Brežněvovi (ač podlě něj kryptosionistovi) souhlas s okupací Československa.

   Vymazat
 4. Neměli sem jezdit, ale na druhou stranu přemýšlím, v čem jsme si polepšili. Opačně, to by byl dlouhý seznam. Kdo mohl tušit, co se za pojmem "pravda a láska" skrývá!? Byli jsme neuvěřitelně naivní.

  OdpovědětVymazat
 5. S článkem souhlasím, na domácí půdě hrdé komunisty v obcích a okresech nahradili ti bezpáteřní, "nadnárodní" národnosti. A čekalo se na Gorbiho!

  OdpovědětVymazat
 6. Ode dneška ale 21.srpen budeme slavit jako den invaze Konvičkových mudžahídů (lidových bojovníků džihádu-svaté války za proroka Mohameda a jeho myšlení) na Václavák,při kterém se střílelo z kapsláků,džihádisti s nalepenými plnovousy z chemlonu přikvačivší na vyleštěném džihádmobilu zn.Hummer s pražskou registrační značkou a šejkem Konvičkou na velbloudu v čele,vzbudili v debilních náhodných chodcích tolik hrůzy,že vzniklo i několik zranění...(zlí jazykové tvrdí,že jejich skutečnou příčinou nebyla hrůza z řezání hlav Pražákům,ale potyčka mezi číšníkem obsluhujícím v nějaké zahrádce a hosty,využivšími teroristickou zápletku k úprku bez zaplacení)....Někteří věru zblblíci si namísto poklepání si na čelo,způsobili vlivem naprostého nechápání reality leknutím a následný překotným úprkem zvýšený tep a zřejmě i částečnou disfunkci svěračů následně čehož si museli odskočit na veřejnou toaletu vyměnit trenýrky a ošetřit ozónovou díru papírovými kapesníčky z dovozu....

  OdpovědětVymazat
 7. kolik pak včerejšich pomylenych komunistu sedi dnes od šmirklu ve všech vladach počinaje vladnutim humanitarniho bombardera veškrny prvniho nemluvě o jejich zparchantělich svazackych parchantech kteři radostně rozdali a rozporcovali celou republiku neznamym zlodějum jen na vzduch nějak pozapoměli

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je jich celá plejáda těch soudruhů,co při kolektivizaci "motyk a kupek hnoje" a znárodňování "každého ševcovského verpánku" dělali ve jménu povznášejících idejí lidem ze života peklo v 50.letech a o čtyřicet let později oni,nebo jejich děti vše zašmelili...oni tenkrát národ kopali do levé půlky prdele až začal kulhat,jejich synové dnes zas kopou národ do pravé půlky prdele a výsledkem je to,že nepřestal kulhat,ale kulhá na obě nohy....Jak praví klasik:" kádry řeší vsjo.." a proto stojí za pozornost sledovat kontinuitu moci přenosem z generace na generaci navzdory veletočům a měnícím se režimům a společenských hodnot a dojdete k faktu,že vždy vládnou ti správní,ti "vyvolení",kteří si vždy pěstují své kádry na všech stranách,derou se kupředu a do nejvyšších funkcí a jsou při každých změnách a převratech vždy vedoucími avantgardami,které ať zvítězí ten,nebo onen,oni jsou vítězi vždy a proto i ta "jejich věc".

   Vymazat
 8. Nevím, nevín, zda by "Pražské jaro" neskončilo
  jako "Buapešťský podzim 1956", věšěním komunistů
  na pražské lampy? Seznamy byly! Pamětník

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já o tom nepochybuji, hlásil se obrovský počet jugoslávských dobrovolníků a s těmi by zákonitě přišli i nacionalisté z řad klerofašistických hnutí ustašovců, džihádistů a četniků, nechvalně známí jak z doby před vznikem (pod společným velením SS Odilo Globočnika) socialistické Jugoslávie , tak z doby jejího rozpadu.

   Vymazat
  2. Ty jsi ale blb - ty Globočníku u nočníku.

   Vymazat
  3. Bezpochyby! Bylo to i na pásku nahraný - ten starej "kunshistorik", ten Profesor to tam říká jasně: "A ani za ty špagáty by jsme nemohli ...". To už plukovník Kalina poslouchat nevydržel a stopnul to, jinak by určitě řekl víc! Byly to svině tenhle xindl, Danešem počínaje, přes ty různý soudce a novináře až po vedení strany a vládu! Všichni byli v seznamu Arnošta Hackela pro operaci White Lines ...

   Vymazat
  4. Anonymní22. srpna 2016 22:53
   Vašku, ty jsi ale amorální, zkažené prase, když gumuješ věcné příspěvky, kterými se tady dotyčný brání vulgaritám typu 20:37, v mých očích se tak ztotožňuješ s žumpou, která není schopna vyjádřit názor a tak pouze sprostě nadává čtenářům na diskuzi Nové republiky.
   Mimochodem téma jugoslávských dobrovolníků souvisí i se srpnem 1968, to bys jako balkanolog, ale spíše znalec balkánských sýrů, už mohl vědět nebo se znalostmi podobáš tomu tebou vydržovanému a mazáním podporovanému sprosťákovi 20:37?

   Vojislav Šešelj najímající dobrovolníky v srbských hospodách a věznicích, o nichž Václav Dvořák prokazatelně prohlásil, že je Radovan Karadžič zařadil do své armády a podrobil přísné disciplíně, se v touze po titulu četnického vojvody vetřel do přízně válečného zločince Momčilo Đujiće pod příslibem očištění posvátné srbské půdy od posledního Žida, Albánce a komunisty nebo jej během války v Jugoslávii naplnil?

   Vymazat
 9. Pominu-li všechny nářky a podobně, byla to pouze strategická záležitost a vůbec nic se nezměnilo, někdejší nárazníkové pásmo existuje dál, jen místo Varšavské smlouvy ho má dnes ve "vlastnictví" NATO.
  Ale jen se divím jedné věci: Jaktože Rakousko v NATO nemusí být???

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nejde o nárazníkové pásmo, ale o válečné předpolí. Rusové nechtěli mít opět vypálený západ své země, tak si drželi Varšavskou smlouvu - (byla založena až mnoho let po vzniku NATO!!!). NATO chce ale v Rusku pálit a vraždit znovu a k tomu má nás, své obětované předpolí, jehož případná ztráta či vygumování z map nebolí.

   Vymazat
  2. 21. srpna 2016 20:40: JJ, je jedno, jak to nazveme, nárazníkové pásmo / válečné předpolí, přesně tak jsem to myslel.

   Vymazat
  3. Autor je obyčejný hlupák, který o 68. v Československu neví nic. A tohle si říká historik? K smíchu.

   Vymazat
  4. Rakousko z nějakého záhadného důvodu patří k Rusku. Tak to bylo dohodnuto v Teheránu. Jenže tam nikdy nebyla základna a ani Rudá armáda. Třeba to tak bylo v dohodách.

   Vymazat
  5. Rakousko JE neutrální. A Rudá armáda tam po válce byla, ale když se dohodla rakouská neutralita, tak odešli - věřte, nevěřte. Jenže to se stalo tak dávno, že už si to holt nikdo nepamatuje - nebo nechce pamatovat.

   Vymazat
 10. Ten ruský autor je pěkný lidský zmetek. V Panamě došlo v roce 1989 ke konfliktu Američanů s místní armádou. Pořádek v cizí zemi dělali Američané. Počet mrtvých se odhaduje od stovek po tisíce. Tuto událost náš milý pseudohistorik nevyhodnotil jako prohru ve studené válce. Prostě ji zamlčel. Co se dá takovému autorovi věřit?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Autor píše o prohře SSSR. Toimu se říká sebekritika. O prohrách USA není třeba psát. Všichni je znají.

   Vymazat
  2. V roce 1989 v prosinci provedla armáda USA invazi do Panamy. Američtí vojáci měli rozkaz střílet na místa, kde je nejvíc civilistů. Stříleli tedy na supermarkety a v prvních okamžicích se jim podařilo pozabíjet 3000 lidí. Cílem agrese Americké mírumilovné armády bylo, vystrašit vedení Panamy, aby se neopovážila zmenšovat vliv USA na Panamský průplav. Vedení Panamy uteklo na velvyslanectví Vatikánu v Panamě. Do dnešních dnů se vláda USA ani neomluvila za provedený masakr nevinných lidí v Panamě. USA je fašistický stát, je to nástupce hitlerovského Německa. Takových akcí provádí USA po celém světě desítky a vraždí miliony lidí. Tím, že ovládají prostřednictvím zrádců, jednotlivé státy jim umožňuje všechny jejich zločiny vydávat za humanitární pomoc, tak jak to popsal ve svém vystoupení náš geniální Vašek, když označil agresi NATO, bombardování bombami s ochuzeným uranem a vraždění lidí v Jugoslavii za humanitární. USA provádí politiku fašistického Německa a zdá se, že tak jak se nezastavilo Německo, než bylo zničeno, nezastaví se ve svém zločinném tažení ani fašistické USA. Bůh s námi.

   Vymazat
 11. Mohl by někdo vysvětlit, kde se ztratili ti, co si přáli socialismus s lidskou tváří? Nikoho kolem sebe nevidím. Tvrdí de, že postižení bývali komunisté měli pro nás skvělou budoucnost, jen přijmout Šikovy reformy. Po převratu jsem viděl, že nikdo z bývalých komunistů se zpátky do strany nehrnul. Nejprve fandili OF a pak ODS. Dělili pro sebe koryta.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V televizi jsem poslouchal Luboše Dobrovského na PL jsem si přečetl názory Jana Petránka. Ani stopy po lidské tváři jsem u nich nenašel. Ani je nenapadlo poznamenat, že všichni po převratu nevyhráli, ale naopak ztratili. Oba jsou se sebou spokojení.

   Vymazat
 12. Jen ten, kdo má klapky na uších a očích, může tvrdit, že o invazi Západ nevěděl. Byli jsme tak malým pěšákem, že se nad vpádem asi mávlo rukou...Takže pravdivější je tvrzení, že k nám spřátelená vojska vtrhla s tichým souhlasem a požehnáním Západu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naprostá pravda. Před invazí informovalo vedení SSSR zástupce USA o plánované invazí vojsk do ČSSR s odvoláním na dohody o poválečném uspořádání Evropy. USA odpovědělo, že s tím nemá problém se žádostí o volný průchod občanů USA, kteří se na území ČSSR nacházeli. Po provedené invazi se vojska SSSR dostali až za demarkační čáru, tedy za Plzeň a Rokycany což následně USA vedení SSSR připomnělo a na to SSSR reagovalo, že vojska byla stažená za tuto demarkační linii. My jsme naivně si mysleli jak USA je pro svobodu. Tady už někdo psal co se stalo v Panamě v roce 1989, k tomu je třeba připomenout co se stalo v Čile v sedmdesátých létech. USA po celém světě podporovalo fašistické režimy, například ve Španělsku, v Portugalsku, v Čile, v Africe a Asii. Hovořit o USA jako výspě demokracie je nesmysl, který může prosazovat jenom neznalec, nebo fašista.

   Vymazat
 13. To je všechno na hovno. Je potřeba a nejvyšší čas něco udělat. Je potřeba rychle změnit vládu a uzákonit znárodnění majetku nad určitou hranici. MOTROK 21 STOLETÍ.

  OdpovědětVymazat
 14. Anonymní22. srpna 2016 22:53
  Napíšu to jak mi zobák narostl, cenzor Václav Dvořák promine. To jste si ale kouzlem nechtěného nasral do vlastního hnízda, pane guru, když nám Vaše agresivní sekta přátel Srbů doteď tvrdila, že jedině Srbové se nás v 68´zastali a oni i Rumuné a Albánci a dokonce ti Šiptaři měli koule vystoupit z Varšavské smlouvy. Nevídáno, neslýcháno. Tomu se říká střelit se do vlastní nohy. Nebylo by lepší místo kulhání a mazání nepohodlných příspěvků zveřejnit noname, ale původní zprávu dánského delegáta Červeného kříže a tajný, tak tajný, že jej ještě nikdo, krom duchařského média - vůdce sekty Parsifala Dvořáka, nespatřil, okultní seznam 1.700 zavražděných, kteří se podle něj zúčastnili voleb ve Srebrenici nebo konečně přiznat, že si vše vycucal z prstu?

  OdpovědětVymazat
 15. Rumuni odmietli, lebo sa začali orientovať na Západ - úvery. Nie sú Slovania a bojovali proti ZSSR. Albánci sa orientovali na Čínu, nie na ZSSR.
  Srbi nás podporovali manifestačne, medzinárodne! Neboli izolovaní ako my. Podporovali nás už od Hasbsburgovcov -. aj finančne.

  OdpovědětVymazat