Reklama

pátek 5. srpna 2016

Doktorka Hustáková: Potichu se připravuje rozpad EU a konec vlády USA. Pražák není chytřejší než venkovan, jen zákeřnější. Studenti nic nezažili, starší lidé mají zkušenosti

ROZHOVOR
5. 7. 2016   ParlamentníListy
Politická mapa v Evropě se změní tak za rok, až USA ztratí poslední svoji vojenskou hegemonii, a to na moři. Dostaví se totiž Nikaragujský kanál, říká pražská právnička Miroslava Hustáková, která se už léta zabývá historií a politikou. „Nadnárodní korporace, které ve skutečnosti vládnou světu, se musely smířit s tím, že USA jsou pro ně už brzdou, a proto nemají zájem na další existenci EU, kterou USA mají plně v rukou. Marine Le Penová má velkou naději, že bude zvolena, a tím snad pochopí i Bohuslav Sobotka, že Unie skončí,“  ještě předpovídá možný vývoj ve světě.

Brexit je těžká rána evropské integraci, otázkou je, zda nebude pro ni smrtelná. Velmi skepticky se k budoucnosti soudržnosti EU vyjádřil politolog Alexander Tomský ve svém posledním komentáři pro idnes.cz: „Doufejme, že bude pomalu chátrat a rozpadne se mírumilovně jako kdysi Sovětský svaz a nahradí ji nějaké minimalistické, pragmatické a vzájemně si konkurující společenství evropského trhu. Británii možná čeká lepší budoucnost než sklerotickou Evropu.“ Do jaké míry hrozí nyní Evropské unii rozpad?
Evropská unie, jak jsme ji znali dosud, je v definitivním rozpadu, každý, kdo zná dějiny lidstva, tak k jinému závěru dojít nemůže. Ve chvíli, kdy je určité společenství brzděno ve svém rozvoji shora, tak se okovy rozbijí a vzniká nová formace. Tento fakt se mnohým nemusí líbit, ale to je tak všechno, co se s tím dá dělat. Pokud má paní Jourová starost, jakou směrnici vydat pro výrobu svíček, místo toho, aby řešila skutečné problémy, které EU má, tak to jinak dopadnout nemůže. Toto platí pro celé vedení EU, je neschopné.
Nebude třeba Brexit konečně impulzem pro EU, aby se reformovala na volnější společenství států, které bude spolupracovat jen v těch nejpodstatnějších oblastech, jako jsou například bezpečnost, energetika, ekonomika atp., anebo dojde ještě k těsnější integraci, jež vyvolá další exity? 
Ona se reformovat nedokáže. Je to stejné, jako byste v roce 1988 chtěl po soudruzích Jakešovi, Biľakovi a Fojtíkovi, aby se z nich stáli liberálové a pochopili, že jich už mají lidé plné zuby. O reformách EU se hovoří dlouho, desítky let, a jak vidíte, je to horší a horší. Vedení EU neslouží cílům EU, proč vznikla, jsou to loutky národních korporací USA. Klidně poškodí evropskou ekonomiku, dají pro nás nevýhodné sankce Rusku, když si to USA přejí. Ty ale s Ruskem klidně obchodují dál a ještě podepisují další memoranda o spolupráci. Pro ty, kdo jsou za velké peníze ve vedení EU, stojí zato každý den, aby tam byli. Nikdo je nevyhodí, protože je přece ta demokracie.
Někteří britští komentátoři, ale i další novináři z celé Evropy tvrdí, že Brexit podporovali zvláště obyčejní lidé, kterým vadí neřízená migrace, a to i z východní Evropy. Přicházejí prý tak o práci nebo jim zaměstnavatelé snižují kvůli této konkurenci mzdy, a vůbec Británie chudne. Podobné stanovisko v referendu prý zastávali i starší lidé, kteří se zase obávali o svou bezpečnost. Jaký máte názor na tato tvrzení?
Je to taková hra na voliče Karla Schwarzenberga po anglicku. Hraje se na ego lidí. Kdo je ten chytrý, nevolil ve druhém kole Zemana a v Británii byl proti exitu. Je to snaha v lidech vzbudit dojem, že jsi cool, když jsi pro EU. Starší lidé mají své životní zkušenosti, studenti pro svoji zemi neudělali nic, jsou nezkušení, a tedy mnohem manipulovatelnější. Aby se dostali bez víza do zahraničí, chtějí být v EU, ale jak jejich země bude vypadat za deset let, je nezajímá. Je to pro ně časově daleko, mnozí z nich žijí ze dne na den, nemají rodiny. Lidé si mají právo vybrat ve své zemi, jak chtějí žít a s kým. Pokud jim tam vadí migranti, ať jsou odkudkoliv, tak mají právo se podle toho zachovat. Viděla jsem reportáž z Wembley a vypadalo to jako hlavní město nějaké arabské země. Britům se nedivím, že dál už takto žít nechtějí.
Naprosto jinak prý volili v Británii lidé z venkova a z velkých měst. Zatímco Londýňané byli vesměs pro IN, venkov pro OUT. Také Karel Schwarzenberg tvrdí v souvislosti s opakovanými prezidentskými volbami v Rakousku, že populistické strany a vůbec takové jednodušší politické recepty jsou právě záležitostí lidí z obcí a menších měst. Může to být pravda?
Jediná pravda je, že lidé z malých měst nejsou tak zhýčkaní, musejí se více činit, aby dosáhli téhož, co mají u nosu obyvatelé velkých měst. Žiji pět let v Praze, předtím jsem bydlela na Moravě, tak to mohu posoudit. Pražák rozhodně není chytřejší než člověk z malého města, je často vypočítavější, zneužívá anonymity, aby se choval tak, jak by se mu na malém městě netolerovalo. Kdejaká kadeřnice si tu myslí, že je z tý Prahy, tak je něco víc než ti na tý vesnici. Takové hloupé lidi daleko snáze ovládáte přes jejich EGO, rádi slyší, že kdo volí toho nebo onoho, je ten chytřejší, a tak aniž by zapojili vlastní mozek, podlehnou této hře na EGO a volí, jak se jim doporučuje. Na malých městech a vesnicích mají lidé okolo sebe přirozené autority, kterých se mohou zeptat na informaci, názor, a tedy se daleko odpovědněji rozhodnout. Anonymní velká města toto neumožňují, a proto propaganda pro hloupé funguje mnohem účinněji.
Tajemník pro evropské záležitosti Úřadu vlády ČR Tomáš Prouza říká, že EU se zcela zásadně změnila, protože velká část lidí v členských státech jí přestala věřit a vedení Unie by mělo být také pokornější než doposud. Lze s tímto názorem souhlasit?   
To nemohu posoudit, já jí nevěřila nikdy. Hlasovala jsem v referendu proti vstupu do EU. Nevidím na ní nic horšího, než byla před naším vstupem. Jen tento fakt chápe více lidí. To, že nám budou chtít zničit průmyslovou infrastrukturu, nebudu si moci koupit české boty, cukr z českého cukrovaru, sklenice od českého skláře, mi bylo jasné. Žádný jiný důvod nebyl, než si nás vzít pod sebe jako území, kde si budou moci prodávat své výrobky. My se staneme levnou montovnou. Řečičky o zajištění demokracie v Evropě byly úsměvné vždycky. Vůbec jim nevadí, že část území členského státu EU Kypr je okupována členem NATO Tureckem. Tak chrání demokracii, že Turecku za to nedali ani sankce a ještě s ním dnes handlují o migrantech. Hlavně že jim vadí rozhodnutí Krymčanů, že už nechtějí být s Ukrajinou. Považuji je jako celek za falešné kašpary.
Už teď jsme svědky volání po referendu o vystoupení z EU. Ať už jde o Česko, Slovensko, možná budou o vystoupení usilovat i ve Švédsku, Nizozemsku i Rakousku. Francouzský publicista Yves Mamou poukazuje na zcela reálnou možnost, že po Velké Británii by mohla Evropskou unii opustit v blízké budoucnosti také Francie. Zdůrazňuje, že na rozdíl od Británie by Francouzi hlasoval pro „Frexit“ především kvůli migrační krizi. S přihlédnutím k popularitě protievropských či protiimigračních stran jako Front National, UKIP, Praví Finové či Švédští demokraté, bude se tedy měnit politická mapa v Evropě?
Politická mapa v Evropě se změní určitě, viditelnou podobu však bude mít nejdříve za rok, až USA ztratí poslední svoji vojenskou hegemonii, a to na moři. Dostaví se Nikaragujský kanál. Všechno jde ruku v ruce, nadnárodní korporace, které ve skutečnosti vládnou světu, se musely smířit s tím, že USA jsou pro ně již brzdou, proto nemají zájem na další existenci EU, kterou USA mají plně v rukou. Marine Le Penová má velkou naději, že bude zvolena, a tím snad pochopí i Bohuslav Sobotka, že EU skončí. Všechno se připravuje tak potichounku, v každé zemi jinak, že se to mainstreamovým médiím daří utajit. Například v Itálii už rozhodly teritoriální zákonodárné sbory o uznání Krymu a daly nesouhlas s protiruskými sankcemi. .... (celý text ZDE)

29 komentářů :

 1. Pani Hustakova ! Budoucnost je jasna ! My s radosti zvolime Donalda Trumpa za presidenta !

  Tento americky vlastenec vymeni neschopne lidi ve Washingtone za svoje schopne lidi.

  Ma na prosazeni vymeny pripraveneho CHRISE CHRISTIE, (governor of New Jersey). Ten az prijde do Washingtonu, tak je to stejne, jako kdyz vpadne tygr do kurniku mezi slepice.

  V Trumpove teamu, jsou ESA, ktera si vyridi i privatni ucty s nynejsi administraci. Tyto zmeny budou mit vliv i na Evropu.

  Pan Sobotka se pridal neprozretelne na spatnou stranu a proto se snim uz nepocita pro budoucnost. Pozice presidenta Zemana bude jeste vice zesilena.

  Velky prusvih ma pan Belohradek, ale nemohu napsat jaky. Oni me stale mazou.
  honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jste trochu vedle ale budiz. Trump, ktrry je nebo byl clenem zednaru, je predstavitel globalni moci, killary statni. Kdyz vychazime z oostoju obou, pak je Trump mensi zlo aspon pro soucasnost a vetsi nadeji pro USa. Jen se obavam manipulace voleb a smrti dalsich kamaradu clintonovych, coz neni nic neobvykleho

   Smazat
  2. Honolulu,nechci ti kazit radost ale Donald asi dotrampoval.Jeho poslední rétorika a názory nejsou v zájmu USA pánů.On by to byl dobrý US car,jenže na NR chtějí tu kozu,aby byla terčem jejich posměchu a pohrdání

   Smazat
  3. Uvidíme, to,že najednou údajně začala vést Hillary o 10% se zdá poněkud podivné, asi už to mají ošéfované, jak Trumpovi zatnout tipec. Škoda.

   Smazat
  4. Paní Hustáková, lidem se nelíbí, že chudnou.
   Podle statistik VB před 30-ti lety průměrný důchodce žil ve svém a měl na kontě několik tisíc liber. Dnešní důchodce bydlí v nájmu a má pár set.

   Smazat
 2. Pro Vas pani doktorko nastane dulezita etapa ve Vasem
  zivote !
  Aby byl vyvoj v Cesku positivne ovlivnen, tak budou dulezite Vase vnitrni ceske informace pro pristi office americkeho presidenta Trumpa.

  Musite mu psat ! Strucne, k veci, technicky ! NEsmite to nechtat v rukou destruktivni, degenerovane prazske kavarny.
  Uspesny president je informovany president.
  Take Vam doporucuji, aby jste cas od casu napsala pani soudkyni JEANINE PIRRO, ktera je dlouholeta kamaradka Donalda Trumpa.
  Tato pani ma silny vliv na celou Ameriku.
  Donald Trump je jiny, nez nejaky opatrnicky politicky prizdisrac !
  On jedna k veci. On neni oportunista, ale bojovnik.
  Mimo to ma velke nadani na psychologicky odhad lidi v jeho okoli.
  On take systematicky tlaci hodnotne lidi na vysoke
  pozice vlivu ! Jeho lide jsou vzdy dobre ocenneni.
  Dokazal to v New Yorku nekolikrat !

  O budoucnosti rozhodne 8.11.1916.
  V pripade, ze prohrame volby, tak je pravdepodobnost valky s Ruskem ! Potom je vse stejne jedno !
  AT ZIJE DONALD TRUMP !
  honolulu  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. rok 1916 bol pred sto rokmi. Teraz sme trochu dalej. Ale inak s tebou suhlasim a osobne idem volit Trumpa. Verim, ze EU odkraca na hnojisko dejin v klude, aj ked by som osobne radsej videl tie zapredane kreatury z EU a jednotlivých statov povesane po stromoch

   Smazat
  2. Ten rok tu ani nepřipomínej Honolulu! Tehdy dosadili sionisté do Vajhausu zednáře Wilsona, kterej zatáh USA do války proti Naší rase aby mohli povalit Rusko a současně uchvátit Palestýnu ...

   Smazat
  3. honolulu, videla som video, kde Killary museli podržať aby vyliezla hore pár schodov - tá zrúda slope alebo fetuje? Alebo ešte jedno video, kde myká hlavou ako posadnutá. Možno je šet nádej, že sa poberie do pekla ešte pred voľbami?
   A ešte jedna otázka: čo yellowstone? vedia tam obyčajní ľudia, ako skončia? Elita sa spolieha že sadne na lietadlá ale obyčajní ľud nemá kam ísť.

   Smazat
 3. Cim se provinila Merkerkova ? ?

  V Africe bylo zmasakrovano 40 000 belochu po padu bilych vlad (Rhodesie, Jar, Angola a Mozambique.)
  Protoze patrim k posrpnove emigraci, kterou jsem zacinal v Africe, tak jsem byl svedkem vseho.

  Muj nejvyssi sef ztratil jeho manzelku v Zaire. Casto jsem ho videl plakat a uchlastal se k smrti.
  Muj nejoblibenejsi zpevak ROGER WHITTAKER ztratil sveho otce v Kenyi a jeho matka byla 8 hod. mucena a znasilnovana roce 1989.

  Podminky k temto tragickym udalostem prosazuje Merkerova pro Evropu...
  NEBUDE NIKDY ZAPOMENUTO !
  honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. I za to nese odpovědnost ne jednotlivec, ale společenský systém - kapitalismus (individualismus). Až pochopíme, že kapitalismus je se skutečnou demokracií (přirozený kolektivismus) neslučitelný budeme v bezpečí. O to přece v prvé řadě jde! Nepřirozenost je potřeba nahradit přirozeností. Tudy se mají ubírat myšlenkové pochody. Změna současného paradigmatu je nevyhnutelnou podmínkou polepšení lidstva.

   Smazat
 4. Domnívám se, že rozpad EU je kontrolován rozpadem NATO. Počkejme si pár hodin na setkání Erdogana s Putinem. Děda.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dědo, já bych extra velká očekávání neměl ohledně Rusko-Tureckých vztahů., jinak zase vidím, že se po odmlce ozval honolulu.

   Smazat
 5. Tento rozhovor jsem už četla před pár týdny na PL, a velmi mě potěšil. Paní Hustáková naprosto přesně a jasně říká od plic, co si myslí. Zajímavá je reakce Nicka Honolulu - no Nicku, myslím, že Trump nevyhraje, na to má Hillary moc velkou protekci,
  ale cosi se v té Americe děje, to je zřejmé. Ale i když vyhraje, nemyslím si, že jeho úmysly jsou nějak křišťálově čisté, a i kdyby byly, tak ti, co tahají v zákulisí na nitky, ho rychle "umravní". Zdravím Pavla

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, i já jsem přesvědčený, že k žádné dramatické změně v USA nedojde. Stále trvám na jednom z mnoha řešení. Buď Trump nebude zvolen, nebo dojde k nějaké volební manipulaci, a nebo k názorovému obratu samotného Trumpa. Zcela bych nevylučoval ani fyzickou likvidaci. I to už si v USA vyzkoušeli.

   Smazat
 6. Kdysi jsem hlasoval pro vstup do EU a dnes se za to stydím. Nepodlehl jsem žádné pro unijní euforii. Byl jsem si vědom, jak "skvělé" podmínky pro vstup nám vyjednali naši vyjednavači vedení Teličkou. Jenom jsem si říkal, že zůstat samotní mimo EU by bylo horší, než samotný vstup za nevýhodných podmínek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tvá úvaha byla správná. A platí to i obráceně. Vystoupit sami je stejně zhoubné pro malou subdodavatelskou ekonomiku (montovnu). Musíme nakopat Bruselskýmu židákoj prdel současně! Celé Rakousko-Uhersko!

   Smazat
 7. a aby sa s nami ľahšie manipulovalo, zariadili rozpad ČSFR

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rozděl a panuj. Staré, otřepané, leč stále aktuální. Chvála bohu, že jsme nedopadli, jako v Jugoslávii.

   Smazat
 8. Honolulu, dobře že o tom píšete. Tohle nesmí být zapomenuto. Imigrace muslimského a afrického živlu do Evropy vede k podobným věcem.
  Juno

  OdpovědětSmazat
 9. Pane Vaclav Dvorak & dr. Ivane Davide, mohli by jste laskave zdisciplinovat vasi CENZURU !
  Nedokazi se k vam nekdy dostat a budete me potrebovat v listopadu ! Vase Ct 24, vas vsechny zahrne pouze predzvykanymi informacemi plnici pouze jejich egoistickou agendu.

  Ta je namirena i proti vam ! Coz pochopite po case.
  Ceskym obcanum chybi casto ty nejzakladnejsi informace.
  Sice jdou sehnat i na americkem internete, ale ne vsichni rozumi anglictine.
  honolulu

  OdpovědětSmazat
 10. Pane Anonymni 6:24,
  GLOBALISTA je Hillary, ktera je silne poplatna mocenske skupine Neocons...Neocons je puvodne levicova, proti Stalinska, Trotskysticka skupina zalozena 1930, ktera po padu vychodniho Nemecka (1989) zmenila politiku a od te doby silne usiluje o jednu vladu nad svetem - NWO !

  Tech nejhlavnejsich je co do poctu 90. Je dobre organizovana, ale projevuje znamky mentalni ochablosti/hlouposti - proto ma tak velke neuspechy v zahranicni politice.
  Hillary jim patri celou svoji osobnosti !

  Donald Trump by se dal nejlepe charakterizovat jako separatista a vlastenec. Rozhodne k nim nepatri !
  Oni sami ho nazyvaji OUTSIDER ! (Ten ktery k nim nepatri.)
  honolulu

  OdpovědětSmazat
 11. Tim vsim co Trump rekl, ve svych projevech vznikla v Americe revoluce !
  Revoluce proti lzive, utopisticke politicke korektnosti !

  Proti globalizaci, ktera se projevuje utekem prumyslu za levnou pracovni silou !

  Proti illegalni nekontrolovane immigraci , ktere skodi i immigrantum ! Z toho plinouci kriminalite.

  Proti Obamou znicenemu zdravotnimu systemu.
  Proti kriminalite, kterou Soros zlegalizoval svym prosazovanim hnuti - BLACK LIFE MATTERS, na ucet belochu.

  A nejvice rozcilil Neocons tim, ze rekl, ze se chce domluvit s presidentem Putinem ohledne ekonomie bez sankci a o snizeni mezinarodniho napeti.

  On chce proste s Ruskem mir ! On take rekl, ze pozve presidenta Putina do Washingtonu... (Radeji by ho mel pozvat do Palm Beach.)

  Ignorujte vsechy negativni informace ohledne Trumpa !
  V prumeru o nem vychazi 20 atrocitnich clanku denne v mediich , ktera jsou v rukou Neocons.
  honolulu

  OdpovědětSmazat
 12. Vase prazska kavarna plna oportunistickych rektalnich alpinistu usiluje o prizen zminenych Neocons, aniz by si uvedomila, ze jsou na ustupu ze slavy !

  Prumerny Amik jich ma plne zuby a krome toho i Zide v New Yorku, ze pridavaji na stranu Donalda Trumpa.

  Vede je STEPHEN MILLER ! Neda se mu uprit vysoka inteligence a krome toho patri k 10 nejlepsim recnikum v Americe.
  Zatim co Neocons (tech nejhlavnejsich) je co do poctu 90, tak do Millerovi skupiny patri 30, velmi vlivnych a znamych lidi.
  Jak to dopadne 8.11.2016 NEVIM ! Rozhodne, to pravdive vsem napisi, budu-li mit vubec moznost. Na zlost mediim.
  honolulu

  OdpovědětSmazat
 13. Co je to zač ta husa co to píše, prý pražák je zákeřnější než venkovan, a každá kadeřnice si myslí, že je z tý Prahy ! Vy huso já nejsem kadeřnice jsem z Prahy ale nemyslím si, že jsem něco lepšího než lidi z venkova, naopak, vy máte mindrák huso, že jste se narodila na venkově, ale za váš mindrák nikdo nemůže jen vy. Vy jste nebezpečná svou blbostí a zaslepeností.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak již jenom to ohodnocení, že je někdo husa svědčí o Vaší úrovni. To, že mají obyvatelé Prahy dlouhodobě zvláštní postavení v republice víme již z dob totáče, vždycky se chovali nadřazeně. Vaše rétorika je čistě pražská: po ovoci, poznáš je.
   Sims.

   Smazat
 14. Hostáková je obyčejná lhářka.Už jsem to četl na PL.
  Doporučil jsem jí,aby se tedy vrátila na Moravu,od-
  kud přitáhla do Prahy.Popřela,že nic takového nikdy neřekla.Okecávala to své prohlášení.Tato osoba je
  nedůvěryhodná.Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 15. Oprava.Hustáková.Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 16. Kecálkové už též končíte.Děkujeme paní doktorko.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.