Reklama

.

.

sobota 27. srpna 2016

Evropská armáda kontra NATO

Když před časem premiér Sobotka nesměle nadhodil, že by mělo být zřízena celoevropská armáda, dostalo se mu místo uznání, že s tím konečně někdo přišel, razantního odmítnutí hned ze dvou stran. 


Na té jedné to byli ti, kteří jakékoliv posilování EU vidí neradi, místo integrace by raději dezintegraci a takový atribut státnosti, jakým je armáda, je pro ně noční můrou. Ale snad ještě hlasitěji se ozývali ti, pro které společná evropská armáda představuje nežádoucí konkurenci NATO, přesněji řečeno by ho z pohledu Evropy učinila nadbytečným, až zbytečným. A to je zase noční můra pro ty, kteří NATO vnímají jako skvělou záminku a efektivní kanál k vojenské přítomnosti USA v Evropě, a pro které je roztříštěnost evropských sil rovněž vynikajícím prostředkem zajišťování americké dominance.

(Z toho mimochodem jasně plyne i skutečný účel NATO, který s jakoukoliv obranou Evropy má jen velmi málo společného.) Zatímco ti první chtějí alespoň pořád Evropu, byť jinou, ti druzí chtějí jen americký satelit. Přitom emancipace od NATO a společná evropská jsou nejlogičtějším a nejefektivnějším krokem k zajištění evropské bezpečnosti a samostatnosti.

39 komentářů :

 1. Stručné, přesné, výstižné...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Společnou armádu EU bychom mohli velice úspěšně nasadit proti okupační armádě USA v Evropě !!

   Vymazat
  2. EVROPSKÁ ARMÁDA K ZAJIŠTĚNÍ BEZPEČNÉ EVROPY BY MĚLA PRIMA SMYSL

   pod velením generalissima PUTINA by to bylo šmahem vyřešeno NO NI?

   Vymazat
  3. Na tom se prý dohodl Sobotka s Merkelovou:
   http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/15893-tohle-je-desive-na-tom-se-pry-dohodl-sobotka-s-merkelovou.aspx

   Vymazat
  4. Evropská armáda již dávno existuje na papíře, velí jí rakouský generál Wosolsobe.

   Vymazat
  5. Evropska armada je hloupost nekonecna. Nyni 75% vydaju na obranu NATO dava USA, Evropa neni schopna plnit sve zavazky a investovat ani 2% HDP. Chcete platit jeste vic? Evropska armada je to obrovske naklady, prevod pravomoci ze zemi EU do Bruselu, specializace zemi EU podle druhu vojenskeho zabezpeceni (coz bude mit vliv na manevrovatelnost a bojeschopnost armady). Takze budte radi, ze je NATO, ktere zajistuje bezpecnost cele Evropy.

   Vymazat
  6. Za prvé: USA vznik armády EU podporuje
   Za druhé: výdaje nejsou problém, protože v současném rozpočtu Unie jsou zahrnuty i výdaje na zahraniční mise tzv. bojových skupin EU, které jsou už tak vysoké, že se zřízení armády zaručeně vyplatí
   A za třetí: si o tom můžete přečíst odborný článek, který ukazuje, že výhody jasně převažují: http://www.vojenskerozhledy.cz/kategorie/evropska-armada-utopie-nebo-realna-budoucnost-aneb-spolecne-ozbrojene-sily-eu-jinak

   Vymazat
 2. Bylo by to krásné míti vlastní Evropskou armádu třeba na ochranu hranic proti migrantům, háček je v tom, že většina států Evropy kolaburuje s SSa a rádi by tu armádu na ochranu svých koryt proti lidu!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ochrannu by měly provádět současné armády států EU. Ty místo toho nedělají nic a jenom žvaní jak by se měla zřídit další armáda. To celé je těžký šaškec.

   Vymazat
 3. Vždyť by to bylo podobné jak NATO,jenom pro zájmy někoho a můžeme říci přímo pro Německo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak,musíme mít svojí státní svrchovanost a armádu,národní a ta může mít event.spojenecké smlouvy s ostatními.
   Když utvoříme za tohoto stavu Evropskou armádu,vyměníme buzeraci USA za buzeraci od Německa....

   Vymazat
 4. Na to se musí počkat na Trumpa.
  Jednotlivé státy musí mít vlastní armádu. Ty musí potom vytvořit nějakou společnou. Otázka je velení.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jistě bez USA a lezení do nějakého zadku, třeba i Německého, nebo VB.

   Vymazat
  2. Kde na to vezmete penize? At vam to strhnou z duchodu.

   Vymazat
 5. Proč? Pokud vím, má hranice EU střežit agentura Frontex, která ovšem nyní zachraňuje migranty už u Libyjských břehů. Nechce to nic jiného, než tuto agenturu posílit loděmi pobřežní stráže zemí, které mají mořskou hranici, vybavit všechny lodě kulometem na odstrašení a striktně zakázat jakékoliv "zachraňování" migrantů. Současně i stíhat majitele a kapitány "záchraných" soukromých lodí, aby do EU nemohl být přivezen jediný migrant. Hlídkovat mohou na hranici mezinárodních vod a pomocí dronů monitorovat vyplouvající čluny migrantů, které v tom případě zastaví a obrátí v mezinárodních vodách. A je jedno odkud migranti vypluli. Povídačky o "evropské" armádě pouze oddalují uskutečnění faktické obrany.
  Ivana

  OdpovědětVymazat
 6. Jasně - bude EUarmy, bude se čekat na konsens všech členských států, než se jednou vystřelí - ale to už možná bude s pokřikem Allahu Akba. Národní armády, všeobecná branná povinnost (mužů i žen), dobrovolná vojenská služba - kdo neslouží, nemá nic zadarmo, nízký důchod, základní zdravotní, školy pro děti za plnou palbu od středních. Spojené velení - to když bude do mise zapojeno více národních armád. Právo veta na účast v misi, žádný pšonek, litevec, estonec, lotyš ve velení a to ani na střední úrovni.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý nápad. Hlavně pryč z evropských proamerických struktur.

   Vymazat
 7. Každá nová armáda je přínosem ... pro výrobce zbraní.

  OdpovědětVymazat
 8. A koho si myslíte, že do té armády budou verbovat?
  Já myslím, že je to úplně jasné. Zase to bude síla na potlačení opozice proti byrokratům z brusele. Migrace byla cílená od začátku. Zastavit migranty na hranicích by bylo jednoduché s tím co už máme. To by ale někdo musel chtít... A rozohodně na to není potřeba další super-předražená armáda.

  OdpovědětVymazat
 9. Do téhle slavné ,nové a "jiné" eu armády budou NATO armàdy ,které budou tzv.rozpuštěny ,pouze přetaveny...
  Máte nás za blbce?a jede to dál,jenom se to jinak nazve.
  jituš

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ať má KAŽDÁ země svojí ,vlastní armádu ,která je také spřízněná se svou rodnou hroudou.A jsou to čeští kluci ,kteří jsou tu doma...Jako to bylo dřív.Jak může být někdo emocionálně účasten na obraně kupř.Německa ?nebo Norska? a proti komu také ta armáda zase bude ponoukat?zase proti Rusku ,že.?ono se vždycky něco vymyslí!
   je to nechutně a nikdo neřekne ,dost!s náma tenhle teátr NE!
   j.

   Vymazat
  2. Ke komu se ráčíte se svými vzlyky obracet, milostivá?!

   Vymazat
  3. 2100
   K nikomu ...ale blbá nejsem!

   Vymazat
  4. 20:49 Není to úplně pravda. Pokud by se povedlo z Evropské Armády odstranit vliv USA, mělo by to pro bezpečnost Evropy ohromný význam. Řeči o obranném charakteru NATO jsou v rozporu se slovy prvního generálního tajemníka Hastingse Ismaye. Podle něj bylo úkolem NATO: „Udržet Ameriku v Evropě, Rusko mimo západní Evropu a Německo při zemi". Kdo o to v dnešní Evropě stojí? Kdo stojí o účast Evropanů v konfliktech, vyvolávaných USA po celém světě? Přítomnost Amíků v Evropě nezvyšuje její bezpečnost, právě naopak. Proto vlastní, evropské obranné společenství má velký smysl.

   Vymazat
  5. Pražská vlaštovko, máš pravdu! Ten Kopecký z 21:00 je ještě adolescent.
   Nemá na to, aby Tě rozházel.
   Pražský vrabčák Čimčaro.

   Vymazat
  6. 2158
   Já vím ,to je jasné...tak nějak jsem to myslela ;-)
   j.

   Vymazat
  7. 22:53
   Čimčaro !!Ty ostudo!!!kde jsi byl ?
   úplně jsi se odmlčel a tak jsem myslela ,že jsem provedla něco nepatřičného ?!?co se děje?
   j.

   Vymazat
  8. Často jsem poletoval na chatě, kde schválně nemám internet. A teď se chystám letet do Bulharska k moři.
   Pražský vrabčák Čimčaro

   Vymazat
  9. Tak se tam měj hezky !:-)
   Já jsem byla opět v Itálii a unikla jsem té hrůze
   zemětřesení!!
   Jezdím( vlastně trochu šikmo) vzdušnou čarou od Asisi a Loreta
   k moři- je to už Abruzzien -ale vlastně kousek
   od toho hororu!
   ozvi se (máš už nového chlupatého kamaráda?
   vlaštovka J.

   Vymazat
  10. Žel, nového chlupatého kamaráda nemám.
   Můj let do Bulharska se odkládá o 2 týdny.
   Pražský vrabčák Čimčaro

   Vymazat
 10. ach jo...
  soukromé dědičné vlastnictví základních zdrojů života a obživy
  soukromě tištěné "peníze"
  jako obživa
  "veřejných" ozbrojených sil:
  testosteron sapikem
  estrogen razítkem
  teplouši z korporátek pilníčkem na nehty
  Tribunovi radno naslouchati,ale "armádní lid" poněkud pod tlakem výše uvedeného,Ni?

  OdpovědětVymazat
 11. Pokud by se podařilo odstranit vliv zločineckých USA a vyhnat je z Evropy, žádnou společnou armádu bychom nemuseli mít.USSA nezná evropskou mapu ani mentalitu, vyvolávají chaos, války, vše s posvěcením OSN nebo bez posvěcení, hlavně rozvracet, válčit a násilím vnucovat svoji dementní americkou vizi pohledu na svět, čeká nás destruktivní ekonomické otroctví TTIP, které Evropa nepotřebuje, ale USA před krachem ano, včetně rozdmychávání válek, to si ještě užijeme!

  OdpovědětVymazat
 12. Prakticky nic není špatný nápad, všechno zkazí až praktická realizace.
  Ani NATO není špatný nápad. Když se podíváte na Atlantickou chartu, tak je to obranné společenství členských států. Avšak realita je jiná a jakou máme možnost tu realitu změnit?
  Také Evropská armáda není špatný nápad, ale opět rozhoduje praktické provedení. Jelikož při současných mocenských poměrech, by ji určitě řídily bruselské struktury, tak by také plnila jejich podpindosnické úkoly, bez ohledu na názory jednotlivých států. Alternativně, by ji řídíli Němci, což začíná být ještě nebezpečnější.
  Takže, za současné situace, je pro všechny státy nejjistější, budovat vlastní armádu a obranný průmysl. Dle konkrétních společných potřeb, jak v rámci V4, tak v rámci EU, potom provádět společná cvičení a akce. Např. tak, jak již dneska pomáhá naše policie v Maďarsku.
  Proto bychom neměli reptat vůči zdokonalování naší armády, ale proti jejímu případnému zneužívání ve funkci podpory amerických výbojů ve světě. P.K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zrušení obranyschopnosti ČR bylo pečlivě naplánované a provedené, stejně tak potravinová nesoběstačnost, zničení průmyslu a následná ekonomická kolonizace ČR Němci !!!

   Vymazat
  2. Anonymní28. srpna 2016 17:31
   Nejspíš máte pravdu. Všechno je dříve, než je to realizováno, také někým naplánováno. Bohužel, většina veřejnosti tento celkem logický pohled, považuje za „konspirační teorie“. Samozřejmě, je v tom urputně podporována médii.
   Ale přestože to je naplánováno a postupně realizováno, neznamená to, že se to skutečné zrealizuje. Je zde totiž také druhá strana, proti jejímž zájmům se to uskutečňuje a ta má možnost se postavit proti. Nemusí to pouze netečně sledovat, jako ovce.
   Jenomže se moc rádi necháme přesvědčit, že to jsou pouhé konspirace, neboť potom je vlastně všechno v pořádku a žádná naše aktivita není potřebná. A plán jede jak po másle.
   Co s tím? Přestat papouškovat, že neoliberalismus je naše svatá evropská hodnota a vrátit se k hlídání si vlastních národních zájmů. To lze už i v současné EU, jenom k tomu přimět naše politiky. Oni se sice v současnosti tímto směrem mírně přiklánějí, ale nelze jim to věřit. Je to pouhá reakce, na blížící se volby. Neměli bychom jim to polykat i s navijákem, stačí se podívat, kam nás již dostali (viz Váš příspěvek, mimo jiné). Po volbách by samozřejmě pokračovali v likvidaci naší státnosti. P.K.

   Vymazat
 13. Politruci v NATO to mají dnes těžký. Firma má mizernou pověst, důvěra žádná, asi by je měli zrušit.

  OdpovědětVymazat
 14. Snad si naivně nemyslíte, že "evropská armáda" by chránila Evropu před řízenou invazí muslimů ? NAOPAK ! Chránila by muslimy před protesty původního obyvatelstva, přesně podle plánu NWO !

  OdpovědětVymazat