Reklama

středa 3. srpna 2016

Existuje vůbec v ČR ochrana spotřebitele?

Jiří Paroubek
3.8.2016   Vaše věc
 

Jsme opravdu zvláštní země. Vláda, kterou vede levicová sociální demokracie, se prakticky nezajímá o ochranu spotřebitele. Mimo jiné také proto, že by se okamžitě dostala do rozporu s dnes hlavním činitelem vlády, kterým je oligarcha a vlastník oligopolu v oblasti zemědělství a potravinářského průmyslu Babiš.


Z v těchto dnech zveřejněné studie Evropské komise vyplynulo, že se v České republice za připojení k mobilnímu internetu platí dvojnásobek unijního průměru. To je skutečný skandál. Samozřejmě, že těm, kdo poskytují mobilní internet, se to líbí a realizují díky tomu nezasloužené monopolní zisky…

Ochrana spotřebitele je velkým tématem politiky především socialistických a socialně-demokratických stran prakticky ve všech zemích západní Evropy. Ne tak je tomu u nás. U nás ochrana spotřebitele nikoho nezajímá. Jít do konfliktu z oligopoly totiž politiky bolí. .....

To, že v českých potravinářských supermarketech jsou potraviny v základním spotřebním koši o třetinu dražší než v sousedním Německu a asi o pětinu dražší než v sousedním Rakousku, nikoho nevzrušuje, a vůbec už ne vládní činitele. S tím přeci není možné nic dělat…

Možná. To by ale znamenalo, že máme antimonopolní úřad jen na ozdobu a že to tak podle oligarchů, tedy těch, kdo vládnou v Česku oligopolům, má být. Ale určitě to není v zájmu obyčejného občana, běžného spotřebitele. Pokud jde o potraviny, korektní by byl opačný poměr cen v ČR, resp. v Německu a Rakousku, a to s ohledem na to, že kvalita naprosté většiny potravin v základním spotřebním koši je podstatně nižší právě v ČR, nežli ta, kterou běžný spotřebitel dostane za méně peněz v Německu nebo Rakousku. Nemluvě již o zhruba třetinových mzdách podle parity kupní síly u nás oproti např. Německu.
Uvidíme, jak k právě zveřejněné informaci o cenách připojení mobilního internetu přistoupí český antimonopolní úřad a také vláda. Obávám se, že to bude jako obvykle. Nestane se nic…


8 komentářů :

 1. Je tu kapitalistický systém , socani jsou jen poskokem kapitálu !!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. POSKOCI KAPITÁLU. Za prezidenta hospodářské komory si naši podnikatelé zvolili bejvalýho(?-?, že prej!) superkomouše, kterej dal Ransdorfovi stranickou DŮTKU (když už mu neprošel návrh na jeho vyloučení pro malou KOVANOST !). Dnes například návrh na minimální mzdu prošel vládou, ale neprošel u tohodle prognostického ekonoma a jeho soudobých soudruhů kapitalistů. (sck)

   Smazat
 2. Česká Soc. dem. není žádná levicová strana. Sami nevědí kam patří, My to ale víme, levicová strana by nemohla vládnout s miliardářem.To, že jí tak někdo včetně autora nazývá, je metoda režimní propagandy, sloužící k matení, veřejnosti.

  OdpovědětSmazat
 3. S tím mobilním internetem má autor pravdu. Ba, je to ještě horší. Přenosové trasy nemají potřebnou kapacitu a na spojení můžete dosti dlouho čekat. Dokonce O2 najímá soukromé firmy, které mi pohyblivý internet vnucují, aniž by je O2 informovalo, že mám pevné připojení.Připomíná mi to křeč před zhroucením.

  OdpovědětSmazat
 4. Ty vole, mobilní internet... to je opravdu téma které zajímá socialistického voliče. Ten debilní paroubek je už úplně mimo realitu.
  A ať se ten debil pochlubí o kolik jsme se s platy přiblížili k Německu za jeho vlády.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pan Paroubek se nemohl věnovat navyšování platů, neboť byl podle Kubiceho zprávy zaneprázdněn przněním malých děvčátek, ty vole debilní.

   Smazat
 5. Tento stav je trvalý od roku 1989 a žádná vláda s tím nic nedělá! Proto mi není jasné, proč je zmínka o Babišovi!!! Kolik lidí odešlo z vládních postů v pozici "oligarchů"?!?! Vinník se našel - Babiš!!! Ještě pro úplnost tam chybí Zeman, ať v tom jede i politik, pro kterého je majetek nepodstatný!

  OdpovědětSmazat
 6. Pane Paroubku, naprosto s Vámi souhlasím s výhradou již v diskuzi uvedenou: soc-dem. není levicová strana. Je rozdělená a k moci se v ní dostanou vždy pravicoví členové. Nevím, zda jste skutečně bývalý premiér ČR, nebo si autor vymyslel přezdívku, ale pokud ano, aniž bych Vás chtěl nějak osočovat, když mluvíte o ochraně spotřebitele, prosím vysvětlete svoji roli v prodeji akcií pražské firmy PVK firmě Vivendi water (Veolia) v roce 2002. Domívám se, že hlavně díky Vám, se tato firma, která korumpuje komunální politiky jak na běžícím pásu, a ne ve všech zemích beztrestně jako u nás (tehdy jste v Praze byl primátorem) zmocnila našich vodovodních kohoutků i kanalizací až do roku 2027 a její drzost vůči spotřebiteli nezná mezí.
  Nechci věřit všemu co čtu, proto se Vás na to ptám, aniž bych dělal závěry. Ale v jedné zprávě se uvádí, že například v jednom francouzských městech stoupla cena vody pro občany o sedmdesát procent poté, co pan primátor uzavřel smlouvu s touto firmou. Korupce se prý prokázala a bývalý primátor si odpykává mnohaletý trest ve vězení (a prý to není jediný primátor či starosta, který sedí za korupci spojenou s touto firmou).
  Nepište tedy o internetu, pište prosím raději o vodném a stočném. Děkuji

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.