Reklama

.

.

středa 31. srpna 2016

Expert varuje: Bezpečnost prezidenta republiky Miloše Zemana je ohrožena...

31.8. 2016   Parlamentní listy
Je ohrožena bezpečnost prezidenta? Podle bývalého vedoucího útvaru ochrany prezidenta Jana Ševčíka zřejmě ano. Tento útvar totiž v minulém týdnu přišel o svůj tým odstřelovačů. Informoval o tom server Aktuálně.cz.

Útvar ochrany prezidenta před několika dny přišel o skupinu odstřelovačů. Podle zdrojů Aktuálně.cz přestali trénovat ochranu proti nepřátelským odstřelovačům a své funkce nevykonávají.

„Nechápu to. Jde o hazard s bezpečností hlavy státu,“ namítá Jan Ševčík, někdejší dlouholetý vedoucí tohoto útvaru, který má prezidenta chránit před dalekonosnými puškami. „V poslední době mě některé organizační kroky nového vedení prezidentových ochránců nepříjemně překvapují, ale tohle je už vrchol nekompetentnosti,“ diví se bývalý velitel.

Celý text je ZDE

Policejní prezidium zrušení týmu zdůvodňuje „zefektivněním výkonu služby“. „Tyto vysoce specializované policejní činnosti zajišťují k tomu určené útvary, jako jsou zásahové jednotky a Útvar rychlého nasazení. Není tedy nutné mít tuto skupinu zřízenou i na Útvaru pro ochranu prezidenta ČR,“ vysvětlil Jozef Bocán z policejního prezidia.

Není zatím jasné, co se s nákladně a léta cvičenými specialisty stane. Hrad podrobnosti o ochraně prezidenta nesděluje. „Protože profesi ochrany proti dlouhým zbraním rozumí v Česku jen málokdo, tak tento málo vídaný destrukční krok vůči bezpečnosti českého prezidenta podle všeho hladce projde, jak ve vedení policie, tak i v hradní kanceláři,“ konstatuje Ševčík.

Server píše, že potíže v Útvaru ochrany prezidenta kulminují. Až jedna třetina bodyguardů zvažuje odchod, údajně kvůli rozhodnutím ředitele policejní jednotky Zdeňka Šimana, která odborníci kritizují.

Bývalý vedoucí útvaru Ševčík upozorňuje, že nejde pouze o likvidaci samotných odstřelovačů, ale celého systému prezidentovy ochrany: pozorovatelů, zajišťovací stráže, pátračů či hlídek s psovodem. Ochranu hlavy státu Ševčík srovnává s kvalitním plotem střeženého pozemku. A pokud se prý část tohoto plotu – tedy odstřelovači – zlikviduje, tak postrádá smysl i celý plot. „Zloděj – a v našem případě útočník s puškou – si tuhle díru v plotě, a tedy i cestu k cíli, vždycky snadno najde,“ varuje přední český expert na přípravu odstřelovačů.

Snajpři z Útvaru rychlého nasazení (URNA) či z krajských policejních zásahových jednotek podle Ševčíka komplexně neochrání hlavu státu či jinou důležitou osobu, třeba zahraničního státníka na návštěvě, neboť je primárně cvičí k něčemu jinému – ke zneškodnění obklíčeného zločince či únosce. Zato vyhledávat nepřátelské odstřelovače a v případě nutnosti je i likvidovat uměla v Česku podle Ševčíka právě jen hradní skupina prezidentových ochránců. Podobné týmy přitom mají i všechny vyspělé země NATO.

53 komentářů :

 1. Odpovědi
  1. Stejně tam byli na hovno když se jím tam cíle motali po střechách a oni ani nevystřelili varovný výsrtřel

   Vymazat
 2. Je tma prezident, který nevyhovuje Pražské kavárně, jinými slovy, kdyby nebyl pro Pražskou kavárnu by to bylo lepší a dala by si tam svého knížete. Pak by musela být ochrana tak jak má být. Ale takhle?

  OdpovědětVymazat
 3. Jakmile bude česká prezidentem modří baron nebo někdo jiný s moci říšského prokurátora Pontijusa Shapirusa Piláta pak bude mít budoucí hlava státu ochranku jako Američtí rezident "pokud tým prezidentem i premiérem a guvernérem nebude sám rýšski prokurátor Shapiro.Falmer.

  OdpovědětVymazat
 4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 5. Předpokládám, že pan Ševčík byl odvolán za trapas skupiny Ztohoven. Nechápu, že jeho odstřelovači tehdy nezasáhli. Nebo jsou tak "schopni", že by mohli omylem trefit prezidenta?

  OdpovědětVymazat
 6. Duvodem toho, proc president Zeman je v nebezpeci, je ta skutecnost, ze je na strane ceskeho naroda.

  On svym pro-narodnim pro ceskym postojem prekazi globalistum, NWO a cele skupine, ktera chce znicit VSECHNY evropske staty a vladnout v Evrope.

  To neni pouze Ceska republika, ktera je jim trnem v oku, ale vsechny evropske zeme , ktere si vladnou samostatne..
  honolulu

  OdpovědětVymazat
 7. Protesty proti globalistum jsou nejsilnejsi v Americe a nejen, ze se cela zeme radikalizuje, ale zde roste i silna nenavist mezi rasami, ktera casto konci smrti nekoho, kdo byl na spatnem miste ve spatny cas.
  Ted zas pro zmenu, byla zastrelena cernoska (54 let) za dopravni prohresek, (Solon-Ohio) a tak je to denne.
  Zavinil to Soros, zalozenim proti belozskeho ULTRA RASISTICKEHO hnuti.
  Cenzura se bude utvrzovat a internet bude pod kontrolou OSN od 1.10.2016.
  Policie ma byt prevedena pod OSN.. Globaliste nekterym osobnostem na YouTube vyhrozuji smrti. (napr. ALEX JONES, ktery jim strasne nadava.) Ctete nas internet.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nicku!
   díky za info!
   jedno měj však na paměti!
   ...ve svým věku už se ,prosímtě ,nikde do ničeho
   nemíchej, ať to neodneseš ..víš ,jak jsi psal ,že je strašná nálada a (lidi po sobě jdou i na ulici )nejseš už
   mladík ,člověk se fyzicky snadno přecení.
   To platí i na ostatní!( včetně mně!;-(
   j.

   Vymazat
  2. Tak to je vždy ve všech civilizacích na této vývojové úrovni a vesmírné civilizace vývojově vyšší úrovně s tím už předem počítají. Lidé při nynější technické vyspělosti nemají ani tu nejmenší šanci se třeba jen vzbouřit. Zatím ještě nejsou očipováni a ještě existují hmotné peníze ale už dost brzy nastane doba,kdy si ani nepřečtou noviny aniž by je někdo nesledoval. O nějaké svobodě slova nebude asi ani možné uvažovat,protože technická úroveň umožní zmocnit se vlády nad celým světem a bez rizika prohry. Proto již nyní vesmírné civilizace sdělují informace především,zatím,Čeňům (Czeni) a vedou je ke svobodě a plné své existenční samostatnosti,na kterou mají jako národ právo. Jde o technickou telepatii a jak by to s lidstvem dopadlo,pokud by alespoň ta nejvyspělejší ale dostatečně pozitivní část lidí neměla prostředky k boji se zlem. Ano,bude jim umožněno používat i vesmírné zbraně těch,kteří jim už nyní pomáhají. Bylo by asi dobře uvědomit si,že ve vesmíru stále ještě vládne Bůh a pomáhat mu je plně v souladu s ním. Je tedy správné,zasáhnout vesmírnými silami v době,ve které lidé ztrácejí svou šanci na obranu. Vždy tomu tak bylo a bude tomu zase tak,protože tento "systém" funguje všude. Země není jiná,je součástí vesmíru vyspělejších vesmírných civilizací a na nějakého třeba zrovna Putina nebo už i Obamu každá z nich prostě jen z vysoka kašle.

   Vymazat
  3. Skoro bych si tipl,že dnešní exploze kosmické rakety Falcon 9 SpaceX na Floridě má s tímto textem něco společného,směji se. Asi měla na palubě něco společného s internetem,že jo.

   Vymazat
 8. Hillary je nemocna, coz je statni tajemstvi, kvuli kteremu byla zavedena cenzura na Google... Jenze toto statni tajemstvi vyslepicili doktori s mnoha detaily, kterym muze rozumet zase jen doktor... (Nerozumim tomu vubec.)
  Ona nemuze zit dlouho a podle Ustavy by za ni nastoupil
  globalisty vybrany vice-president. (Velicina neznama.)

  Protoze bude zavedena Cenzura tak odporna, jako je v Kanade, tak HACKERS zacali intenzivne zlobit. Globaliste jsou uplne bez respektu a nedokazi v Americe vladnou.
  Samozrejme president Putin ma vsechny informace zdarma a na zaklade techto informaci dela zmeny v prumyslu. (Valecny stav.) To vse se deje proto, ze byla poruzena Konstituce a to hned zakladni clanek...

  Prumerny American sice nevi, kde je Ukrajina, ale je silne vlastenecky a Ustava je mu svata.
  Znam je po strance psychologie velmi dobre a vim, ze se u nich strida lhostejnost s PRTATOSTI.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
 9. Někdo tu "reorganizaci" přeci prezidentovi snad vysvětlit musel? Tož uvidíme zda bude ještě kandidovat po druhé.

  OdpovědětVymazat
 10. Pozdraveni pani Prazska vlastovko !
  Nejsem politik, jsem pouze KLEPNA, ktera vystihne podstatne a vsechno vyslepici. Nikdy jsem nemel rad cenzuru a manipulovani a zkreslovani informaci..

  Tato cenzura prisla tak daleko, ze dokonce ani hlava statu (president Zeman), nema dostatecne informace o tom, co Donald Trump hlasa a o co usiluje.

  Az se jednou pochlapim a pojedu do Vidne, tak pujdeme spolu na kafe do nejlepsi videnske kavarny.
  Zatim to nepada v uvahu, protoze jsem POSEROUTKA a vubec nemam chut videt moje oblibene mesto zatopene invazi z Afriky. (Ja jsem utekl z Afriky po padu Rhodesie.)
  honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já vím,Nicku!
   nedělej si hlavu !
   ...duchovní přízeň a porozumnění je taky obrovská síla a radost!
   opatruj se!
   jituš

   Vymazat
  2. Zůstaňte při zemi,Honolulu,prostě jste jen klepna,slepice a zbabělec,který prosazuje Trumpa.

   Vymazat
  3. Už jste si vzpomněl,od které části planety odvozují především nacisté vznik Árijské rasy a proč tedy Merkelová a většina Německa pozvala imigranty?

   Vymazat
  4. Ví ta Jituš,že jste blonďák s modrýma očima a Trump že má otce Němce,Homolulu?

   Vymazat
  5. pro 17.54
   Pane, na rozdíl od Honolulu jste Vy jen tlučhuba! Nevšiml jsem si, že by Trumpa prosazoval! Jen píše fakta, která vy snad úmyslně z ideologických důvodů přehlížíte a nebo Vám Truph neleze pod nos, protože je jiný než ti před ním. Ani jeden předchůdce ze všech kandidátů na presidenta nemluvil tak otevřeně o problémech, které trápí Ameriku a potažmo celý svět. Máte raději ty kteří veřejně lžou. To o nich dokazují volební sliby a skutečné výsledky jejich "slibů". Měl by ste mu být vděčný za to, co se v české kotlině jinak nedozvíte.

   Vymazat
  6. Honolulu natolik prosazoval a prosazuje Trumpa zrovna a asi nejen zde,že nedávno plakal,tady na tomto serveru lkal,že ho mažou a nemůže nám o něm sdělovat nám obrovsky potřebné informace,takže my se nedozvíme jak je úžasný.

   Vymazat
  7. 17:28-také jste jistě zaznamenal jeho slova, že je mazán Googlem na příkaz(v prospěch) Demokratické strany.

   Vymazat
  8. 1754,1759,1809a 1828
   je jeden a ten samý zlý chlap!!!
   jituš

   Vymazat
  9. Zaznamenal jsem především to,že se vydává za Čecha ale tipuji ho na německého nacistu a snažím se bránit nevinnou Jituš.

   Vymazat
  10. Jen si "poslužte",Jituš, my bráníme ženy,protože je nám to vlastní.

   Vymazat
 11. Kdyby ochranka(i s ostřelovači) fungovala tak jak by měla, jako v jiných státech, tak museli Hovnaři ze střechy Hradu padat jak špačci na vinicích na Moravě. Co Klintonová, mám pravdu?...

  OdpovědětVymazat
 12. To 18:16
  Také si to myslím. Něco je tady dlouhodobě špatně a není to jen ochranka.

  OdpovědětVymazat
 13. Kdyz je Donald Trump nejdulezitejsim uchazecem o urad presidenta v Americe, tak je samozrejme, ze kazdy Cech ma pravo vedet o tom, co hlasa, a o co usiluje !

  Mazani prekladu jeho projevu, ktere rekl v ruznych statech Ameriky je nejen proti zakonum v Americe, ale je to i v rozporu se zajmy ceske zeme.

  Uvedomte si manipulatori, ze kazdy rok je ve svete zastreleno v prumeru 200 novinaru, a to pro jejich neobjektivnost. Lide je zacinaji nenavidet !

  Povinnosti medii je predkladat lidem realitu toho co se deje a informovat je objektivne a pravdive.
  Lide si udelaji vlastni usudek sami.

  At se vam to libi nebo ne, tak slibuji , ze o tom mazani prelozenych projevu Donalda Trumpa do cestiny bude vedet HNED po nastupu do Washingtonu.

  Samozrejme, ze ho v tuto dobu, nebudu rozptylovat dopisem o tom, co Google udelal, jak ho sabotoval a jak mu skodil.

  Je uz vsem jasne, ze kazdy, kdo Trumpa voli dostane nalepku. (Fasista, rasista, xenofob, Nacista, Putinovec, Komunista atd.) RETARDI / nalepkari ! Ten kdo nedostal nalepku, ten nikdy nezil !

  Zde oznamuji, ze ho budu ZNOVU VOLIT v listopadu, bezohledu na priblble nalepky.
  O smysleni a trapeni ceskych obcanu mu napisi take !
  PRAVDIVE a objektivne ! (V jeho jazyce.)
  honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jaké smýšlení a jaké trápení českých občanů,Honululu, stačí jen velmi stručně,pro představu.

   Vymazat
  2. Napište mu: Žiji trvale v USA na Floridě, předtím jsem žil v USA na Havajských ostrovech a před tím v Jihoafrické republice v Africe a nyní mne napadlo napsat Vám,pane prezidente USA Trumpe,jak žijí Češi v Česku a jak smýšlejí a trpí. Děkujeme,Honolulu a i za tu Vaši údajnou objektivnost,která by jistě byla potřeba.

   Vymazat
 14. Nedokáži zcela posoudit,zda je či není nyní ohrožena bezpečnost prezidenta republiky Miloše Zemana. Zcela prokazatelně ale byla ohrožena v případě házení předmětů na pana prezidenta a jeho hosty na Albertově, stržení Standarty prezidenta republiky z Pražského hradu a možná, že i v jiných případech.
  Otázky, které zůstaly nezodpovězeny :
  Kde v té době "byla" ochranka prezidenta republiky , Hradní stráž, policie ČR, apod. ? Co ve věci "dělaly" a "dělají" orgány činné v trestním řízení ? Jak se k těmto událostem postavil předseda vlády. ministr vnitra a další členové vlády, PSP ČR, Senát, apod. ?
  Minimálně na první z nich by nám mohl Jan Ševčík odpovědět ....

  OdpovědětVymazat
 15. 17:54 - NEJSEM slepice ! Jsem kohout !

  17:59 - Povez nam neco o kolebce Arijske rasy ! Ja ten puvod studoval v Pretorii a rad se zasmeji, opicaku !

  18:09 - pani Jitus to urcite nevi, proto ji to radej reknu.
  PROVINIL JSEM SE ! Mam modre oci ! Bohate blond (zlate) vlasy, ale v tropech mi jdou do platiny.
  Mam cistou severskou plet a v rasove klasifikaci jizni Afriky jsem byl zarazen do skupiny LILY WHITE

  Otec Donalda Trumpa byl American. Dedecek byl narozen Nemecku a byl mezi pionyry na Aljasce.

  Ty mas puvod mezi opicemi na Okavangu. Poznam to ! Computer mi zacal smrdet PYZMEM .

  A take jsem zhresil tim, ze jsem psal presidentu Reaganovi o radeni lidozroutu ( tvych clenu knmenove rodiny ) v Africe.
  Koncim nashe. zitra. (Jo, zapomel jsem zopakovat. Jsem ve strane Trumpa.)
  honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Němečtí nacisté přece považují oblast Íránu za území,na kterém vznikla Árijská rasa a víte přece,jak je ta oblast promíchána historicky,například Peršané splynuli se Sumery (Babylón,Irák) atd. Peršané jako "vládci celého světa" napadli Řecko v legendární bitvě u Thermopyl,armádou asi všech dostupných národů v jejich okolí,například. Syřané nacisty mohou být považováni za Německé "příbuzné" v podstatě právem, ačkoliv vy,Honolulu přece i tvrdíte,že i Slované jsou Germány. Otec Donalda Trumpa měl oba své rodiče Němce a je asi jedno,zda se narodil v USA,to je totiž jen formalita.

   Vymazat
 16. 19:59 Ctu pozorne vse, co je psano prispevkari, a to ne pouze na Nove Republice .
  Nektere prispevky povazuji za velmi zajimave. S tim trvalym pobytem to mate nepresne.
  Musim koncit. Lide me volaji.
  Budeme se hadat zitra.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Čtete pozorně,možná ale asi i nepřesně. Nenapsal jsem trvalý pobyt ,pouze trvale.

   Vymazat
  2. 20:35-Máte pravdu, bývalí příslušníci STB vědí rozdíl. PS. Honolulu ne.

   Vymazat
  3. Ha,ha a ha.

   Vymazat
 17. Bohužel, Pražská kavárna má pod palcem i většinu personálu na Hradě. Prezident je skoro sám proti všem jen s několika lidma z bezprostředního okolí. Má to těžké. US-protektor s Bakkallou,Srábotkou,knížetem,náckama ze STOP09 ovládají vše!!!Navíc jim pomáhají soudy a policie.Je opravdu sám proti chobotnici,které to tady vše patří. Mám obavu o jeho bezpečnost,když jeho ochranka několikrát selhala fatálně!V případě jeho dalšího zvolení udělá C.I.A. maximum pro jeho odstranění ve spolupráci s českými zrádci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nabizi se nejak automaticky reseni ze pak budou odsraneni ti zradci i CIA najednou,bez soudu,bude jim pouze precten rozsudek ve jmenu Ceskeho naroda a exekuce bude vykonana neprodlene.Cech je ucenlivy clovek a mnohe pouceni si muze vzit z dejin kolonizace Ameriky-nejdemokratickejsiho statu sveta:-))))

   Vymazat
 18. Snad nechtějí ušetřit na ochrance pro prezidenta, aby mohlo mít pivo nižší DPH? Vládo! Starej se o co máš!

  OdpovědětVymazat
 19. proto je treba jit k volbam a volit spd to je jedina cesta z eu a nata kazdy cech by mel zapomenout jestli je modry rudy nebo zeleny protoze je to posledni sance za 4 roky uz bude pozde natahaj tu muslimaky daj jim byty davky a maj zarucene volice a uz s tim mirovou cestou nic neudelame

  OdpovědětVymazat
 20. Bezpečnost prezidenta republiky Miloše Zemana je ohrožena pokaždé, když ho nehlídají a dostane se k lahvi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 23.38

   jste debil a pako !

   Vymazat
  2. Opět pochvala, ostřelovačů netřeba, je nutno hlídat flašky a trenky, jestli zase nechybí.

   Vymazat
 21. Náš Prezident je osamocen jako maják v moři ! Ostatní politici si hlídají koryta ve spolupráci s nacistickou Pražskou kavárnou na kterou dohlíží z vrchu US-protektor se sponzorem a zločincem Bakkalllou!!!

  OdpovědětVymazat
 22. Já myslím, že Miloš si to vošéfuje.

  OdpovědětVymazat
 23. Jsem si jist, že bezpečnost prezidenta je ohrožena spíše jeho stylem života. Pravděpodobněji bude útočníkem karcinom plic nebo cirhóza jater. Avšak i přes tyto rizika je pan prezident schopen rozvíjet svou kampaň a dělat vše pro to, aby byl v dalších volbách zvolen znovu. Bohužel se tak stane, jelikož názory cílené na intelektově slabší skupinu obyvatelstva jsou velice účinným způsobem získávání voličů. Přesně to v dnešní době potřebujeme - vyhraněného prezidenta, který rozděluje společnost! Je mi z toho zle.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No to jsem zvědav, kolik nadávek se na tebe sesype za tvůj názor.

   Vymazat
  2. 12:16- a bude Vám ještě blběji až úplně nejblběji.

   Vymazat
 24. 12:16
  ..až ke konci vedlejší věty :" aby byl v dalších volbách zvolen znovu"...,
  s Vámi souhlasím.
  Druhá část textu od "bohužel " po " zle" ,
  není promyšlená.
  Proč?
  My totiž právě potřebujeme presidenta,který je vyhraněný tím ,že se nebojí ukázat na zlořád a že se tzv .nepředposírá tváří v tvář "elitárnímu"
  příkazu.
  Pro mně to neznamená vůbec rozdělovat národ i když se to všechno tak dokonce může tvářit.
  Já tomu nějak odmítám věřit,že je
  národ rozdělený.Každý z nás potřebuje k tomu ,aby mu určité souvislosti došly,nějakou dobu.Jeden dèle ,druhý méňe dèle.
  Nemusí Vám z toho vůbec být zle.Národ se brzy zase semkne,bude mít jiné starosti..
  ono se taky všechno už začíná kvapem odhalovat a i ti nejzarytější prohlédnou
  bídné triky establishmentu..
  Buďte optimistou!
  jituš

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jitko, Vy byste mohla být samaritánkou, "ošetřujete" trolla z "pražské kavárny", u nich se "vídeňské kávy a Sachera z vděku nedočkáte".

   Vymazat
  2. Troll jste tady maximálně Vy, když tady obhajujete takové názory. Místo bydliště, předpokládám nějaká vesnice, kde individua jako Vy nemají nic jiného na práci, než číst pochybné prokremelské weby a komentovat a sdílet s ostatními jejich názor. Z naší republiky mi zle již není, jelikož náš potenciál je obrovský. Bohužel se pouze snažíme ho naplňovat a často to tu vypadá jako "v Kocourkově". Jediné, co mi tady vadí jsou lidé jako Vy. Lidí zastávající Váš názor je mnoho, ale to je samozřejmě logické - dá se na to aplikovat jednoduchá matematická Gaussova funkce, která krásně objasní složení obyvatelstva (intelektově). I když nejsem z Prahy, jsem rád, že "pražská kavárna" existuje, protože alespoň trochu kompenzuje názory takových lidí jako jste Vy. S přáním hezkého dne, liberál a sympatizant "přažské kavárny", EU a USA.

   Vymazat
 25. Největším nebezpečím pana prezidente je terorista Becher a další alkohol. Je absurdní myslet, že by někdo chtěl zlikvidovat člověka, který jen celkem zábavně (celý život) kecá, jinak nemá žádný zásadní vliv na nic, kromě tisku a davu jemu podobných fanoušků.

  OdpovědětVymazat