Reklama

.

.

čtvrtek 18. srpna 2016

Experti potvrdili, že hrozí zcizení amerických jaderných zbraní ze základny Incirlik


18. 8. 2016    zdroj
Podle jednoho z autorů zprávy by bylo nejlepší vodíkové bomby v Incirliku odstranit z Evropy. Americké jaderné zbraně, trvalé rozmístěné na turecké základně Incirlik, mohou být zcizeny teroristy. Jak sděluje neziskové centrum Stimson Center ve své zprávě, vzhledem k tomu, že vodíkové bomby jsou vzdáleny pouhých 100 kilometrů od syrské hranice, americká armáda vyloženě "sází do loterie".


Trvalá přítomnost desítek amerických jaderných zbraní na letecké základně Incirlik v Turecku vyvolává vážné nebezpečí, že je mohou zcizit teroristé a další nepřátelské síly. Jsou USA schopny udržet kontrolu nad zhruba 50 jadernými zbraněmi, umístěnými na základně Incirlik, v podmínkách vleklého občanského konfliktu v Turecku, je otázka, na níž nelze odpovědět, konstatují experti.

Podle jednoho z autorů zprávy by bylo nejlepší vodíkové bomby v Incirliku odstranit z Evropy. Experti vysvětlují, že tato jaderná zbraň není vhodná pro válčení a je příliš drahá.

Je zajímavé, že po pokusu o státní převrat v Turecku média také informovala o hrozbě zcizení vodíkových bomb z turecké základny.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

11 komentářů :

 1. Blbost - uvnitř je hlídají Američané a zvenku jsou obklíčení Erdoganovou armádou. To by je oba museli předat na stříbrném podnose. Ale když si je odvezou domů do Ameriky bude se nám o kousek lépe dýchat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. .. A zachvilu tam pristanu Rusi.. Budu dobre chranene.

   Vymazat
  2. 11:33 Tak nevím, proč se obávají "zcizení teroristy". Vždyť v rukou teroristů ty bomby jsou už od okamžiku výroby.

   Vymazat
  3. Přesně jak píšete 14:17, jen bych upřesnil zmínku od koňské hlavy Kerryho, jestli to nebude ten jejich plán B ohledně Sýrie co při jednání s Lavrovem. A Rumunsko si vybralo samo stejně jako my a pšoni být v kategorii 1 na cílech ruských raket. Ale blbému bezďákovi hércovi a vyžehlénému komančovi s knírkem v NATO to nedocvakne nikdy.

   Vymazat
 2. Možná je již odvážejí.

  http://politikus.ru/events/82556-ssha-vyvozyat-yadernoe-oruzhie-iz-turcii-v-rumyniyu-iz-soobrazheniy-bezopasnosti.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Před chvilkou jsem to někde taky četl,že to svinstvo stěhujou do Rumunska,vůbec nejlepší by bylo,kdyby to zbalili a táhli s tím doprdele z Evropy,rovnou tam k nim....

   Vymazat
  2. Jo, a po cestě by si je mohli rovnou vysypat na ty svoje přiblblé US palice.

   Vymazat
  3. Rumuni byli vždy s fašisty a společně táhli na Rusa. Však se jim to zase vrátí v podobě bídy a debilní vlády.

   Vymazat
 3. Odcizit znamená ukrást, zatímco zcizit znamená převést majetek, či právo na jinou osobu. Nejprve jsem to považoval za chybu v článku, ale ona to chyba pravděpodobně není.:)

  OdpovědětVymazat
 4. Zcizit si je mohou sami. Potom by se "náhodou" objevily někde, kde to budou potřebovat. V Americe jsou na to dost velcí sviňáčci.

  OdpovědětVymazat
 5. Existuje smlouva o nešíření jaderných zbraní. V tom přípdě USA tu smlouvu porušují.

  OdpovědětVymazat