Reklama

.

.

pátek 26. srpna 2016

Fendrychovy multikulti rady a poučky k nezaplacení, aneb proč bychom měli milovat Angelu!

Jiří Baťa
26.8.2016 AE News

Pan Fendrych má zřejmě patent na rozum. Alespoň to svými radami a poučkami naznačuje, více v článku zde. Angela Merkelová podle něj není žádnou ďáblicí, žádným nepřítelem, ale náš klíčový, životně důležitý spojenec. To by prý podle něj měli místní politici a občané pomalu začít chápat. Jakby ne, naši občané jsou přece hloupí a naprosto nechápající ovce. 


Na druhé straně, nic překvapujícího, pan Fendrych je znám svým příklonem k západní politice, je stoupencem pražské kavárny, kritik všeho, co z jeho pohledu kritizovat lze. Např. hejtmana Haška. Tomu vyčítá, že odmítá přítomnost imigrantů jenom proto, že říká cituji: „Nechci v ČR a na jižní Moravě zavádět multikulti, které zklamalo po desítkách let v západní Evropě, pokud cenou je obava z každodenních útoků a vraždění Evropanů, na nic takového si nemíním zvykat. Nechci, abychom v našem státě uhýbali dodržování pravidel platných pro nás všechny a tolerovali například systém práva šaría, tedy v praxi například sňatky s nezletilými dívkami a mnohoženství.“


Na to pan Fendrych reaguje slovy: „Nechutné. Ale nevadí. Hodí se. Hašek předvádí nejsprostší populismus.“ Nepřehlédněte prosím slovo „nejsprostší“ populismus. Pokud by napsal „nejprostší“ (od slova prostý), lze jeho kritiku ještě pochopit, ale co je na tom „sprostého“? Pan Fendrych prostě má své měřítko hodnot, pokud to řekne člověk jemu politicky nesympatický, má k němu nejen osobní averzi, ale je schopen jej označit velmi nevybíravým způsobem za autora nejen sprostého, ale dokonce nejsprostšího populismu. Netvrdím, že pan hejtman Hašek má vždy a ve všem opravdu, ale tady nejde ani tak o pravdu, jako o to, jak jeho názor pojmenovává. Potud, co se pana hejtmana Haška týká.

Zcela jiného názoru je pan Fendrycha na český národ. Zatím co Němce pan Fendrych nepovažuje za nějaké veleindividuality (podle mne je v tomto případě značně podhodnocuje), na druhé straně prý vynikají jako „mančaft“. O tom není sporu, Němci mají skutečně navrch nad námi Čechy, ale je to také tím, je je jich podstatně více (co do počtu obyvatel) než nás. Konstatuje, že Němci mají nemnoho výrazných osobností (pozoruhodný úsudek), zato prý mají systém, disciplínu, sebedůvěru, vytrvalost. Podle něj chovají úctu k autoritám (my ne) a vědí, že je třeba se dohodnout (my ne). Chce tím snad říct, že bychom měli chovat úctu např. k Havlovi coby autoritě? Že nám chybí snaha se dohodnout? Ano, má částečně pravdu, ale je to snad typická česká vlastnost neumět se dohodnout? Má tím rovněž na mysli Havla, který byl ochoten se dohodnout tím, že kývl na všechno, jen když si tím upevnil svou opileckou image? Je snad pozitivní, že byl schopen se „dohodnout“ s Němci, kterým se vlastizrádně „omluvil“ za příkoří, spáchaných při odsunu sudetských Němců z Československa? Nebo přistoupení do členského svazku NATO?
Martin Fendrych v Bakalově vydavatelství Economia, pod které spadá Fendrychův server Aktualne.cz

Že jsme ekonomicky závislí na Německu, není pochyb. Ale nejen to, Němci také z velké části vlastní naše průmyslové podniky, obchodní řetězce, suroviny atd., takže z tohoto pohledu jsme jistě více než na Německu závislí. To je ale jedna stránka vzájemných styků a vztahů, druhá je imigrantská krize, vyvolaná, resp. způsobená samotnou kancléřkou Merkelovou. Že je potřeba o imigraci jednat, je nabíledni, jiná věc je, zda premiér Sobotka podle pana Fendrycha, bude ochoten se „domluvit“, tedy řiťolezecky podlehnout názorům frau Merkelové. Není totiž pochyb, že kromě jiného, se bude paní Merkelová snažit pana premiéra Sobotku přesvědčit či spíše vyvrátit negativní hodnocení jejího přístupu k imigrantské politice a z toho plynoucích problémů (nebezpečí) pro ČR.

Fendrych se zdviženým prstem poukazuje na potřebu debaty o vztazích, která je prý zásadní. Odvolává se rovněž na hejtmana Haška který píše o propasti mezi vedením EU a členskými státy, zejména občany členských států. Podle pana Fendrycha je však důležitější propast mezi životní úrovní Němců a Čechů. Potíž prý tkví v tom, že Německo si svou životní úroveň zasloužilo. Prý proč ne my? Takovou otázku může položit jen člověk mdlého rozumu, člověk, který o politice ví asi tolik, jako Ferda Mravenec o magnetickém poli. Nelze říct, že by pan Fendrych byl hloupý, naopak je až příliš vychytralý, nicméně otázka na životní úroveň mezi námi a Německem je opravdu hodně stupidní. Přesto je odpověď na ni (tedy jak pro koho) zřejmá. Bohužel pro chytrolína a rozumy rozdávajícího pana Fendrycha ne. Zřejmě mu nedochází, kdo nebo co je Německo a co je Česká republika. Ale to je problém pana Fendrycha, že přes své rádoby politické „poradenství“ není schopen si na tuto otázku sám odpovědět.

Jestliže pan Fendrych na závěr svých rad poznamenává, že návštěva Angely Merkelové je nabídka k sebevědomému rozhovoru, což prý ovšem vyžaduje sebevědomé politiky, sebevědomý, nevyplašený, nevyděšený národ pak se ptám, v čem spatřuje český národ vyplašený, vyděšený, nesebevědomý. Pokud jde o politiky pak ano, s jeho názorem lze souhlasit. Protože ne národ, ale máme nesebevědomé, vyděšené, vyplašené a (mnohdy i samotnými Němci) zkorumpované a vlastizrádné politiky. Jejich podporovatele z řad pražské kavárny, sluníčkářů a havloidů nevyjímaje.

16 komentářů :

 1. jojo Fendrych - to je ohromnej chytrolín,ohromnej.Ten sežral šalamounový hovno a všechno,ale všechno ví nejlépe.A bněda tomu,kdo s tímto pražskokavárenským povalečem nesouhlasí....To je hned xenofob,rasista a do světa Fendrycha se nehodí....

  OdpovědětVymazat
 2. Fendrych je asociální zmetek...

  OdpovědětVymazat
 3. To je ten bývalý zaměstnanec letiště, co byl propuštěn? Dneska se fotí v těch jeho bílých buzi brýlích a chce ten sliz vypadat zřejmě homo-mladě. Teče z něj jen hnusná propaganda, už je jasné že ho zaměstnat mohl jen roztřepaný alkáč Ruml a hovinky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty brýle jistě nejsou ze žádného zavazadla... Na to vypadají příliš moderně...

   Vymazat
 4. Fendrych je asociální zmetek a splachovací debil.
  Takové je třeba střílet jako divoká prasata.

  OdpovědětVymazat
 5. Jestli chce a miluje blbec Fendrych Merkelu , tak kdo mu bráni , ale ať nám tu germanskou babu bez mozku , soucitu a studenej čumák , který nemá ani jedno dite , nevnucuje ! Má stejne krvavý ruce, jako Olbrachtova - krvava madla , protoze umožnila africke kriminální svoloci a barbarum , znasilnovat a vraždit deti , ženy - bile , původní obyvatele !

  OdpovědětVymazat
 6. Divoka prasata se strileji tak aby co nejmene trpeli.Je treba vzit na zretel ze kdyz je chceme usmrtit zvolime k tomu kulovnici a strilime je na krk anebo komoru. Nektera zver by si vsak zaslouzila stverku brok na mekko,2 krat a vyhodit na hnojiste.)))

  OdpovědětVymazat
 7. Fendrychmurka a Rumílek to je výkladní skříň havlodních zmetků,sluníčkářskej vlastizrádců a ussackejch pornohovnot!!!!

  OdpovědětVymazat
 8. Tahle svině ještě žije. Já doufal, že ho už nikdy neuvidím. Vok Jan Ostrava

  OdpovědětVymazat
 9. Pan Fendrych je specialista na kufry, ale na politiku? To snad ne. Morave

  OdpovědětVymazat
 10. Fendrych jen jemně naznačil, že včera při návštěvě Mutti Merkel, měl prezident Zeman předat klíče od Hradu /což už známe z minulosti / a zlomit se v pase.
  To, že jsme na Český Hrad v první přímé volbě poslali pana Zemana, je důkazem, že jako národ ještě nejsme úplně dementní a nesvéprávné stádo.
  P.B.

  OdpovědětVymazat
 11. Ten Fendrych je bývalý ministr vnitra,nebo jde pouze o shodu jmen ???

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty matouši jeden..on byl jen náměstek,když tam šafářoval mladej Ruml...

   Vymazat
 12. Jó aha FENDRYCH...no to je přeci ten zlodějíček,který byl před Hadrákem STB chycen při tom jak vykrádal a kradl zavazadla cestujícím na letišti Ruzyně!!!!

  zločas

  OdpovědětVymazat
 13. no je stejnej vykladač a iluzionysta jako ta černoprdelni jalova krava z dojčlandu

  OdpovědětVymazat
 14. Populismus = projev srozumitelný lidem. Hanlivou nálepku populismus obdržel z toho důvodu, že řeč politiků musí být pokud možno nejasně obojaká a tudíž i nesrozumitelná.

  OdpovědětVymazat