Reklama

.

.

pondělí 22. srpna 2016

Fendrychovy rady a poučky jsou k nezaplacení.


Jiří Baťa
22. 8. 2016
Pan Fendrych má zřejmě patent na rozum. Alespoň to svými radami a poučkami naznačuje. Angela Merkelová podle něj není žádnou ďáblicí, žádným nepřítelem, ale náš klíčový, životně důležitý spojenec (zde). To by prý podle měli místní politici a občané pomalu začít chápat. Jakby ne, naši občané jsou přece hloupí a naprosto nechápající ovce. Na druhé straně, nic překvapujícího, pan Fendrych je znám svým příklonem k západní politice, jke stoupencem pražské kavárny, kritik všeho, co z jeho pohledu kritizovat lze. Např. hejtmana Haška. Tomu vyčítá, že odmítá přítomnost imigrantů jenom proto, že říká cituji: „Nechci v ČR a na jižní Moravě zavádět multikulti, které zklamalo po desítkách let v západní Evropě, pokud cenou je obava z každodenních útoků a vraždění Evropanů, na nic takového si nemíním zvykat. Nechci, abychom v našem státě uhýbali dodržování pravidel platných pro nás všechny a tolerovali například systém práva šaría, tedy v praxi například sňatky s nezletilými dívkami a mnohoženství."

Na to pan Fendrych reaguje slovy: „Nechutné. Ale nevadí. Hodí se. Hašek předvádí nejsprostší populismus.“ Nepřehlédněte prosím slovo „nejsprostří“ populismus. Pokud by napsal „nejprostší“ (od slovy prostý), lze jeho kritiku ještě pochopit, ale co je na tom „sprostého“? Pan Fendrych prostě má své měřítko hodnot, pokud to řekne člověk jemu politicky nesympatický, má k němu nejen osobní averzi, ale je schopen jej označit velmi nevybíravým způsobem za autora nejen sprostého, ale dokonce nejsprostšího populismu. Netvrdím, že pan hejtman Hašek má vždy a ve všem opravdu, ale tady nejde ani tak o pravdu, jako o to, jak jeho názor pojmenovává. Potud, co se pana hejtmana Haška týká.

Zcela jiného názoru je pan Fendrycha na český národ. Zatím co Němce pan Fendrych nepovažuje za nějaké veleindividuality (podle mne je v tomto případě značně podhodnocuje), na druhé straně prý vynikají jako „mančaft“. O tom není sporu, Němci mají skutečně navrch nad námi Čechy, ale je to také tím, je je jich podstatně více (co do počtu obyvatel) než nás. Konstatuje, že Němci mají nemnoho výrazných osobností (pozoruhodný úsudek), zato prý mají systém, disciplínu, sebedůvěru, vytrvalost. Podle něj chovají úctu k autoritám (my ne) a vědí, že je třeba se dohodnout (my ne). Chce tím snad říct, že bychom měli chovat úctu např. k Havlovi coby autoritě? Že nám chybí snaha se dohodnout? Ano, má částečně pravdu, ale je to snad typická česká vlastnost neumět se dohodnout? Má tím rovněž na mysli Havla, který byl ochoten se dohodnout tím, že kývl na všechno, jen když si tím upevnil svou opileckou image? Je snad pozitivní, že byl schopen se „dohodnout“ s Němci, kterým se vlastizrádně „omluvil“ za příkoří, spáchaných při odsunu sudetských Němců z Československa? Nebo přistoupení do členského svazku NATO?

Že jsme ekonomicky závislí na Německu, není pochyb. Ale nejen to, Němci také z velké části vlastní naše průmyslové podniky, obchodní řetězce, suroviny atd., takže z tohoto pohledu jsme jistě více než na Německu závislí. To je ale jedna stránka vzájemných styků a vztahů, druhá je imigrantská krize, vyvolaná, resp. způsobená samotnou kancléřkou Merkelovou. Že je potřeba o imigraci jednat, je nabíledni, jiná věc je, zda premiér Sobotka podle pana Fendrycha, bude ochoten se „domluvit“, tedy řiťolezecky podlehnout názorům frau Merkelové. Není totiž pochyb, že kromě jiného, se bude paní Merkelová snažit pana premiéra Sobotku přesvědčit či spíše vyvrátit negativní hodnocení jejího přístupu k imigrantské politice a z toho plynoucích problémů (nebezpečí) pro ČR.

Fendrych se zdviženým prstem poukazuje na potřebu debaty o vztazích, která je prý zásadní. Odvolává se rovněž na hejtmana Haška který píše o propasti mezi vedením EU a členskými státy, zejména občany členských států. Podle pana Fendrycha je však důležitější propast mezi životní úrovní Němců a Čechů. Potíž prý tkví v tom, že Německo si svou životní úroveň zasloužilo. Prý proč ne my? Takovou otázku může položit jen člověk mdlého rozumu, člověk, který o politice ví asi tolik, jako Ferda Mravenec o magnetickém poli. Nelze říct, že by pan Fendrych byl hloupý, naopak je až příliš vychytralý, nicméně otázka na životní úroveň mezi námi a Německem je opravdu hodně stupidní. Přesto je odpověď na ni (tedy jak pro koho) zřejmá. Bohužel pro chytrolína a rozumy rozdávajícího pana Fendrycha ne. Zřejmě mu nedochází, kdo nebo co je Německo a co je Česká republika. Ale to je problém pana Fendrycha, že přes své rádoby politické „poradenství“ není schopen si na tuto otázku sám odpovědět.

Jestliže pan Fendrych na závěr svých rad poznamenává, že návštěva Angely Merkelové je nabídka k sebevědomému rozhovoru, což prý ovšem vyžaduje sebevědomé politiky, sebevědomý, nevyplašený, nevyděšený národ pak se ptám, v čem spatřuje český národ vyplašený, vyděšený, nesebevědomý. Pokud jde o politiky pak ano, s jeho názorem lze souhlasit. Protože ne národ, ale máme nesebevědomé, vyděšené, vyplašené a (mnohdy i samotnými Němci) zkorumpované a vlastizrádné politiky. Jejich podporovatele z řad pražské kavárny, sluníčkářů a havloidů nevyjímaje.

26 komentářů :

 1. Co k panu Fendrychovi dodat. Zdatný, vyčůraný Havlista a řiťolezec, směrem k tomu z čeho by mohlo něco kápnout. Jinak podle toho jak pan Kmoníček charakterizoval v jednom rozhovoru fašizující lůzu což je podle něho "skupina osob která nepřipustí jiný názor" To samozřejmě neříkal o Fedrychovi, ale tak mi to do toho citátu, ty jeho žvásty zapadají. Ruku bych mu a jemu podobným nepodal. Divím se že mají ještě tu drzost lézt na veřejnost.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pořád se zřejmě najde dost lidí, které si havloidé a sluníčkáři koupí ze svých poslaneckých náhrad, církevních zlodějen a 30 amerických stříbrných.

   http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Byvaly-asistent-Mateje-Stropnickeho-vydelava-az-miliony-z-mestskych-firem-Kdyz-jsme-se-zeptali-co-za-ne-dela-triskalo-se-dvermi-449080

   Vymazat
  2. k 0:26, ale hlavně se nyní fotí v těch jeho bílých buzi brýlích, vypadá fakt sladce rumlův pucflek. K jeho mozkovým poruchám se nedá nijak reagovat, prostě to nečíst. V padesátých letech by byl vzorným straníkem.

   Vymazat
  3. To je takový Pepa Vyskoč- za jidášský peníz je schopen všeho.

   Vymazat
  4. Fendrych by se jako poskok Rumla a bandy Havloidů měl už zodpovídat za tzv.rumovou aféru,kde hráli hlavní Bosse.

   Vymazat
 2. 0:26 Tyhle zombie na veřejnost sami nelezou. Tam je vytrvale vytahují sdělovadla. Bez svých souvěrců ve sdělovadlech, kteří je v pudu sebezáchovy neustále recyklují, by po nich už ani pes neštěkl.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To se tady opravdu nenajde nikdo, kdo to má za pár a skončí s tímhle normalizačním divadlem?

   Vymazat
 3. Jirko Baťo, krajane 100% souhlas - ten tupin Fendrych už napáchal tolik ZLA, už léta demoralizuje českou společnost a je to ZRŮDA už od podívání ??? S tím bačou už na Min.Vnitra zdevastovali co se dalo, důsledky a personální zvěrstva tam zaseli taková příkladná, že cíleně organizovaně a plánovitě rozložili morální stav policie na všech úrovních. Je to AMORÁLNÍ bačovský dacan, který zcela jistě neujde pozornosti při zátahu občanů při hledání příčin a důvodů kam až tuto naši společnost DOSTALI, a ZCELA VĚDOMĚ za smradlavé dolary ji programově devastují dál?? Smrt na tyranu není zločinem jak říká pan NU Smolík v tom filmu - FENDRYCHIÁDA ?? Toto je zářivý příklad - jeden s tisíců VZORŮ kolaborace proti národu - je to součást pražského Havloidního HNUSU - tečka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stjepan Filipović: "Smrt fašismu, svobodu lidu!"

   Vymazat
  2. FENDRYCH-zloděj zavazadel na letišti Ruzyně...správný lidský zmetek-HAVLOID.Souhlas s tím ,že s tím dalším šmejdem Rumlem(synáčkem bolševického obrzločince z 50.let!) rozvrátili MV.....

   zločas

   Vymazat
 4. Jirko Baťo, krajane 100% souhlas - ten tupin Fendrych už napáchal tolik ZLA, už léta demoralizuje českou společnost a je to ZRŮDA už od podívání ??? S tím bačou už na Min.Vnitra zdevastovali co se dalo, důsledky a personální zvěrstva tam zaseli taková příkladná, že cíleně organizovaně a plánovitě rozložili morální stav policie na všech úrovních. Je to AMORÁLNÍ bačovský dacan, který zcela jistě neujde pozornosti při zátahu občanů při hledání příčin a důvodů kam až tuto naši společnost DOSTALI, a ZCELA VĚDOMĚ za smradlavé dolary ji programově devastují dál?? Smrt na tyranu není zločinem jak říká pan NU Smolík v tom filmu - FENDRYCHIÁDA ?? Toto je zářivý příklad - jeden s tisíců VZORŮ kolaborace proti národu - je to součást pražského Havloidního HNUSU - tečka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Fendrychova rodina se svou kolaborací s ukro-americkým nacismem a islámským klerofašismem veřejně chlubí na facebooku a twitteru.

   Vymazat
 5. Zahraniční zpravodajec Čulík z Britských listů se Aktuálně.cz chce vyrovnat agentu Fendrychovi, Janu Lipoldovi a Lídě Hari Österreicherové, znovu napráskal odpůrce umírněného uřezávání hlav, hromadného znásilňování nezahalených žen a halal porážek 12 až 86 letých. Dříve měly presstitutky plnou hubu marxismu-leninismu, dnes Schapirovo duhová pera propagují islamizaci.

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Mezinarodni-afera-Vlivny-kamarad-Jana-Culika-spini-Jarka-Nohavicu-za-text-Arab-mi-saha-na-babu-449776

  OdpovědětVymazat
 6. Bohužel Česko je v pasti poměrně dobré životní úrovně , která nenutí lidi k akci. Současný kapitál je chytřejší a přísně sleduje sociální smír. Vidíte jak se bojí horníků z OKD a severních Čech. Pro prodavačky v marketech neudělá nic. V čem jsou prodavačky v marketech jiné než horníci? Prodavačky nejsou schopny přijet před Strakovku a všechno tam rozmlátit. Do horníků by museli opět střílet a toho se bojí jak čert kříže.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bohužel Česko je v pasti poměrně dobré životní úrovně , která nenutí lidi k akci. Ano, ale to je na úkor obrovského dluhu, který zde dělaly všechny předchozí vlády.

   Vymazat
 7. Bohužel Česko je v pasti poměrně dobré životní úrovně , která nenutí lidi k akci. Současný kapitál je chytřejší a přísně sleduje sociální smír. Vidíte jak se bojí horníků z OKD a severních Čech. Pro prodavačky v marketech neudělá nic. V čem jsou prodavačky v marketech jiné než horníci? Prodavačky nejsou schopny přijet před Strakovku a všechno tam rozmlátit. Do horníků by museli opět střílet a toho se bojí jak čert kříže.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji p. Konvičkovi, že Pražanům ukázal, kam vede jejich podpora lidí napojených na Americkou ambasádu a kdo bude z rukou Sobotkových, Bělobrádkových, Babišových a Schwarzenbergových nových lidí (islámských přistěhovalců) umírat jako prvý. Vlastizrádci, kteří ukro-americkou a islámskou nacistickou svoloč pozvali, pak budou před kamerami zapalovat svíčky a ronit krokodýlí slzy. Více takovýchto IMK divadelních představení, mohou se na ně jezdit dívat i vykastrovaní Němci, kterým už nevadí ani brutální hromadné znásilňování jejich přítelkyň, manželek a dcer. Za to co se stalo v Německu, by každý nezdegenerovaný národ nelegály a jejich potomky vyhostil. Nu což, na Hitlera spáchali Němci alespoň atentát, jeho dceru nechává skupina Schwarze Kapelle hrát.

   Vymazat
 8. Náhodou- Fendrychovy knihy se prodávají. Podobně jako knihy Blairovy, Chodorkovského či Gorbačovovy.V Levných knihách, takže každý si je může dopřát.

  OdpovědětVymazat
 9. Fendrych je prostě tupec.

  OdpovědětVymazat
 10. Navštívil jsem po dlouhé době Prahu, ale jsem opět v šoku! Chvílema jsem si připadal jak na nějakým tureckým tržišti! Bába v pytli od brambor, z který koukaly jenom voči. Vedle ní snědej borec v trenkách a v tričku. Hloučky mladých černoušků povykujících na mě "dobrí dén". To nebudou turisti!?
  Kde je ta Praha, když jsem tam před dvaceti lety studoval? Kde jsou Češi?

  OdpovědětVymazat
 11. Fendrych je havloidní kokot bez vlastního úsudku...

  OdpovědětVymazat
 12. FENDRYCH?Hlavně je to obyčejný zlodějíček chycený před rokem 1989 na letišti Ruzyně jak krade a vykrádá zavazadla cestujícím!Inu DISIDENT!Jeden HAVLOID vedle druhého samý kripl,grázl...prostě zločinec!

  zločas

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Che to bych se ani nedivil, Němcová z ODS zase kradla rohlíky:D. Není někde nějakej odkaz?

   Vymazat
 13. Ve čtvrtek přiletí Frau Merkel nařídit Sobotkovi, jak má českou německou spolkovou zemi připravit na konflikt západu s Ruskem. Osobně mu asi nadiktuje nejenom provolání "Mým národům", ale i doporučení, jak se mají čeští ovčané připravit podle německého vzoru (potraviny na 10 dnů a pitnou vodu na 5 dnů, přesněji 2 l vody na osobu a na den). Ještě, že ji máme, tu naši milou Mutter.

  OdpovědětVymazat
 14. A CO KUFRY, A CO KUFRY, PANE FENDRYCH???
  (Dotaz z pléna z diskuse na policejní akademii, kdy bývalý náměstek MV poučoval o morálce řadové policisty a sám byl namočen do vykrádání zavazadel na Ruzyňském letišti.)

  OdpovědětVymazat
 15. Fendrych, Ruml, Šustrová Petruška.......stačí? Nebo mám pokračovat?

  OdpovědětVymazat