Reklama

pátek 5. srpna 2016

Financial Times: Asad s podporou Rusů vítězí


5. 8. 2016    zdroj
Britský list Financial Times s politováním konstatoval, že "režim Bašára Asada u Aleppa co nevidět zvítězí, ale Washington přitom zachovává mlčenlivost a sám se stáhl z klíčových událostí v regionu". "USA se projevují v Sýrii natolik neefektivně, že je to šokující, poznamenává list ve svém úvodníku. Aleppo zatím ještě ovládají povstalci. Ti, kteří byli považováni za umírněnou opozici a vytyčovali plány na budování nové Sýrie bez Asada. Ale Amerika v poslední době podporuje tyto skupiny stále méně a méně. V důsledku toho směřují opozičníci k teroristům a stávají se de facto spojenci DAEŠ. Tato změna vlajky jde na ruku nynější syrské vládě, která získává možnost legálně drtit všechny ty, kteří proti ní protestovali. Asad nyní všem ukazuje, že v zemi existují pouze dvě síly: režim a radikální islamisté".

"Asad by nedosáhl velkých úspěchů bez podpory Moskvy. Právě ruské letectvo zásadním způsobem změnilo průběh války a vložilo vítězství do rukou Asada. Je s podivem, že Washington na to nereaguje, pokračují noviny. Vždyť není pochyb o tom, že ten, komu bude patřit Aleppo, se stane pánem i na zbývajících územích. Bez tohoto centra povstalci nevyhnutelně celkově prohrají bitvu o Sýrii."

Západ nemá právo sedět se založenýma rukama, soudí Financial Times. "Jen diplomacie může vést k ukončení násilí - v historii syrského konfliktu existuje krátké období, kdy se válka přerušila a nastalo příměří. USA a Rusko mají mít na paměti nešťastné Syřany, uvězněné v obleženém Aleppu, a okamžitě by měly zastavit krvavé boje a znovu nastolit příměří. Alternativa politickému urovnání situace v Sýrii neexistuje."


Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

20 komentářů :

 1. No jasně zastavit boje a dozbrojit svoji "umírněnou opozici", oni si fakt myslí, že jsou po těch předešlých zkušenostech Rusové padlí na hlavu :-)

  OdpovědětSmazat
 2. A co kdyby ten západ se založenýma rukama skutečně, a už dávno, seděl? Děda.

  OdpovědětSmazat
 3. Uz asi zabudli, ako oni zabijali po desattisicoch civilov v Afgane, Iraku ci Lybi, hov.ada chazarske anglosaske!!!

  OdpovědětSmazat
 4. Stará otázka - v čí prospěch - zná odpověď. V tomto případě je příměří ve prospěch prohrávající strany, tj. takzvaných umírněných rebelů. Člověk by rád dopřál občanům Aleppa trochu míru, ale znamenalo by to jen další prodloužení války a zvětšení počtu obětí. Protože tento akt jde ruku v ruce s posílením vrahů a teroristů, kteří škodí Sýrii. Když se nebudeme dívat na konflikt očima Anglosasů, zjistíme, že nejde o válku Asad versus pokrok, ale je to válka Sýrie (vedená Asadem) proti těm nějreakčnějším skupinám v muslimském světě. Paradoxně se na stranu zpátečnických vrahounů a řezačů hlav přidávají politici USA, Německa, Francie, Británie a dalších zemí, které se staví jako zastánci demokracie a míru. Aleppanů je mi ze srdce líto, ale pokud chtějí ve větší míře přežít, měli by vydržet a doufat, že Asad vyhraje hodně rychle. Jinak jich v uměle prodlužované válce (a o tu bohužel jde Financial Times) zahyne mnohem víc. TnT

  OdpovědětSmazat
 5. 4:12Ano,plněn s vámi souhlasím.Je to děsivé,smutné,ale bohužel nevyhnutelné.Žádné příměří,jenom tuhý,rychlý a cílený boj s těmi zmrdy.USA prý přivezli humanitární konvoj.To bych chtěl vědět,co.A EU s agresory USA si musí jednou provždy uvědomit,že je to země Syřanů s legitimní vládou,kterou ONI zlikvidovali za podpory Turecka a že budou muset v budoucnu pykat za válečné zločiny,páchané nejen zde,ale po celém světě i za likvidaci Evropy.Jsem zvědav na setkání Putin Erdogan.

  OdpovědětSmazat
 6. Stále mi něco vrtá hlavou. Jsem bytostně přesvědčený, že IS v Sýrii vzniknul kvůli Asadovo odmítnutí potrubí s katarským plynem a saudskou ropou přes Sýrii do Turecka a dál do Evropy. Pokud Asad vyhraje, jeho postoj se nezmění. Mají snad Američané nějaké rezervní řešení? Na můj vkus hodili ručník do ringu nějak moc snadno.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Příteli,tak to těžko,aby se USA vzdaly takové kořisti.I v tom Kataru je loutková vláda USA,takže spíš jde o kšeft USA s Katarským plynem do Evropy,ale za USA ceny.Proto musela být zrušena výstavbu Nord STRem,také plynovod přes Turecko.
   Takže očekávám nějaké vzrůšo od USA.

   Smazat
 7. Putin dal všem na vědomi že již nebude uznávat žádnou umírněnou nebo ne umírněnou pozici jsou to všichni stejní teroristi a tak se proti nim bude i jednat! Právě tyto umírněný sestřelila vrtulník kde zahynula celá posádka ! Veškeré výhody pro všechny skončili a slavná USA jsi může dát zpátečku!! Asad nikomu nepovolil do jeho zemi vstup !

  OdpovědětSmazat
 8. "Západ nemá právo sedět se založenýma rukama, soudí Financial Times."??? Vždyť Západ humanitní, demokratický, láskyplně rozbombardoval sekulární Irák, Libyi, podporuje nemravné a zločinné režimy Saudské Arábie, Kataru a Bahrajnu, dodává - prokazatelně - zbraně teroristům a rozesírá teď poslední arabský sekulární stát Sýrii. TAK TENHLE ZÁPAD S RUKAMA ZALOŽENÝMA JAK VIDNO ZCELA PROKAZATELNĚ NESEDÍ. Demokracii rozložili darebáci s dvojím metrem. Ale ten a i jejich metody mohou být použity i proti nim. Budou!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to geniálně zorganizované, arabáši se vymlacují mezi sebou a řežou si hlavy navzájem. Do Evropy nám je lifrujou asi proto, aby to náhodou nebylo někomu líto, abysme je poznali. Saudi a Katar jsou magoři, když se spolčili se Satanem, dopadnou jako kelímek,po použití znehodnotit. Tam nejsou hodní, nebo zlí, tam se to likviduje všechno, ale třeba se pletu:)

   Smazat
  2. Demokracie nefunguje, komunismus nefunguje, fašismu nefunguje a proč? Protože jsou pouze naoko, to jsou nálepky na jednu a tu samou věc. Žijeme totiž v otrokářské společnosti a ta je z principu nestabilní a neudržitelná, proto jsou neustále války.

   Jsme otroci koncepce zlatého prasete. Ty kdo mají peníze, tak je investují na to, aby jim měli ještě více místo na rozvoj společnosti.

   Nechtějme "demokracii" chtějte svobodu a nějaký co nejlépe ze zdola lidem kontrolovaný volební systém zástupců našich zájmů. Demokracie je koncepce, "dělejte si všichni co chcete", ale potřebujeme koncepci "dělejte všichni co je potřeba k zachování života v následnosti generací".

   Ale s tím omlátit zločincům o hlavy jejich vlastní metody souhlasím.

   Smazat
 9. Jeden, sice ne již zcela aktuální vtip:
  Anglický lord popíjí odpolední čaj a kouří doutník. K doplnění pohodové atmosféry vyzve svého sluhu : Jamesi, přečti mi něco z denního tisku. Sluha otevře noviny a čte: Na Filipínách vybuchla sopka. Deset tisíc obětí. Lord odpoví: To se bohužel stává. Sluha čte dál: Ve Rwandě probíhá genocida, sto tisíc mrtvých. Lord na to: Tam se to bude řezat stále, čti dál. Sluha: V USA zvolili prvního černocha prezidentem. Lord: No to je zpráva! Jeho pán musí mít radost...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Skvělý vtip, jako ze života.
   PB

   Smazat
  2. Taky znám jeden:

   Po osmačtyřicátém americká CIA vyslala do Československa agenta s cílem rozvrátit naše národní hospodářství. Po nějakém čase agent odeslal kódovanou depeši: "Moje práce je zcela zbytečná. Mají tu na to speciální organizaci se zkratkou KSČ."

   Smazat
  3. Ne vtip, ale modelový obraz k zamyšlení:
   Chatu vám zaplaví povodeň spistou bláta. Po opadnutí vysoké vody odtéká špína nově vzniklou dírou podlaze pod chatu a odtud pryč do řeky (může se jí přezdívat třeba Styx). Co uděláte? 1. Ucpu díru a špínu vynáším okny a dveřmi. Dřu jako blbec, zašpiním navíc sebe, verandu a schodiště. Bláto dlouho působící na zdi a vybavení poškodí některé z nich poškodí. 2. Nechám špínu odtékat dírou a přirozenému stéká špíny k díře pomáhám obšas koštětem přihrnováním špínu z koutů svého obydlí. Proud špíny ovšem prosakuje do podlahy v oklí díry. Až je čisto, podlahu v okolí díry opravím a díru ucpu. Škoda poškození chaty, ale v případě 2. je mnohem menší.

   Smazat
 10. A VO CO TEDA DE, ŽE ASAD JE DYKTÁTOR, ŽE GADDAFI VYKOŘISŤOVAL SVOJI STAŘIČKOU SLUŽKU A V IRÁKU BYLY MOBILNÍ LABORATOŘE A ZHN, NEBO VO TO JAK PÍŠE FT KDO BUDE PÁNEM ÚZEMÍ ?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

  OdpovědětSmazat
 11. Ze strany FT opět jen snůška pokrytectví!
  Tonoucí se však i stébla chytá.
  Musí to být pro ty umírněné hrdlořezy v Sýrii hodně špatné, když i mediální prostituty Západních mocipánů náhle zajímá osud nešťastných Syřanů, uvězněných v obleženém Aleppu.
  Až dosud je osud Syřanů ne zajímal. Zato je zajímaly surovinové zdroje té země a možnosti, kudy přes ni táhnout energetické produktovody.
  A protože představitel té země odmítl spolupracovat, stal se ze dne na den vrahem svého lidu a tyranem, a na jeho lid byly vypuštěny hordy nájemních zmetků. Těch, kterým dnes v Aleppu dochází dech, tj. těch, kteří tam stále ještě terorizují civilní rukojmí a odmítají je svobodně odejít humanitárními koridory zřízenými vládními vojsky.
  A kteří jsou farizejským FT vydáváni za nešťastné Syřany. Až se to Aleppo podaří Assadovkým jednotkám osvobodit, až vymetou tu chamraď placenou a vyzbrojovanou ze Západu, pak se Syřané mohou stát naopak šťastnými. Na příměří mohl Západ myslet v roce 2012, či '13, i '14 a '15!
  Nemyslel však, zato myslel na svržení nepohodlného Assada. A opanování té země, kterou svou nenasytností nechali rozbít. Bez příměří a bez slitování ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. je opravdu ošklivé od usa, že podporují teroristy , které bůhví proč nyzývají umírněná opozice.Podporují válku, dmýchají válečné konflikty a válka je jejich jediný cíl. Všichni to vidí i cítí, nakonec ta špína vyplave na povrch.Je mi zle z toho, že jsme s nimi v alianci a tudíž jsme stejná prasata, jako oni.

   Smazat
 12. smradi zistili že rusko to vyhraje na plnej čiare a tak ťahujú zas inde Afghanistan ...

  OdpovědětSmazat
 13. Civilizovany svet musi byt velice ostrazity prave ted: v poslednich letech uSSaci (cili NATO/dzihadiste/teroriste) utoci vetsinou tesne po zacatku nebo tesne pred koncem olympiad.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.