Reklama

.

.

úterý 23. srpna 2016

Jacob Rothschild kritizuje centrální banky. A na Titaniku se už přestalo zpívat

Květa Pohlhammer Lauterbachová
23. 8. 2016  E-republika

Od roku 1988 dosáhl nárůst Rotschildovy investiční skupiny o 2000 %. Je vidět, jak dobré zhodnocení přinesla investice do financování a podpory výuky neoliberální doktríny a Washingtonského konsensu.Jeden starý pán má velké starosti o svět a veřejně přichází s kritikou centrálních bank.

Jacob Rotschild

Jakoby se ho to vůbec netýkalo a jakoby od roku 1988 jeho zisky nedosahovaly právě díky této politice centrálních bank a neoprávněným privilegiím jeho bankovního impéria tisícinásobných zisků. Privilegiím, která si dokázal v průběhu století koupit díky zkorumpovaným politikům, kteří nemají žádné morální zábrany a neznají žádných hranic, když jde „jenom o peníze“.

 

Kolik týdnů nebo měsíců ještě zbývá?


Politika centrálních bank směřuje od roku 1913, kdy byl založen několika americkými bankéři Fed k tomu, k čemu se po víc jak sto letech musela zákonitě dopracovat. Předkové dnešního majitele investiční finanční skupiny RIT lorda Jacoba Rothschilda byli tenkrát u toho a dnes tento klan ovládá koncerny a majetky odhadované na 500 bilionu dolarů. Ne, to nejsou ty papírové nebo virtuální peníze, určené k likvidaci, až bublina a derivátový vřed praskne a vyvalí svůj jed na planetu. Však také další finanční génius Warren Buffet už vystoupil z derivátových obchodů.

Říká-li tedy lord Rothschild, že „žijeme v období historicky bezprecedentního měnově-politického experimentu“ a varuje před riziky expanzívní politiky centrálních bank, kritizuje politiku nízkých úrokových sazeb, negativních výnosů státních dluhopisů a kritizuje centrální banky jako ECB, které vykupují státní dluhopisy a říká, že důsledky této politiky budou nedozírné, tak nezbývá, než kroutit hlavou.

Takže nám chce říci, abychom se pořádně oblékli? Teď nás nečeká běžná Kondratěvova zima, která by se možná dala ještě nějak zvládnout po prasknutí internetové bubliny v roce 2000. Ale nejspíš přijde přímo polární noc, která byla zahájena 11. zářím 2001. Protože 16 let mělo připravit půdu pro chaos a následnou vládu pevné fašistické ruky. Uměle se protahovalo zadlužování států a privatizovalo směrem k 0,01 % vyvolených, investovalo do zbrojení, vedlo války, aby se ještě dalo víc včas vydělat a okrást i ty, co téměř nic nemají. Žádný neomarxismus, jak hlásí ekonomičtí liberálové. Žádné vyvlastnění těch, co mají vše a nechtějí se s nikým dělit. Hodiny lidstva mají být otočeny nazpět, na začátek, jak nám ukazovali při ceremonii otevření Gotthardského průsmyku. Máme být přitom nazí, tak jako uprchlíci, kteří nemají nic než svůj holý život a kteří se valí pěkně organizovaně do země zaslíbené. Vzhůru do předlužené Evropy, aby ji bylo možno ještě chvíli zadlužovat.

A uprchlíci se budou brzy hrozně divit. Že tam, kam byli pozváni kancléřkou Merkelovou, se po nich chce, aby pracovali za jedno euro, a oni jsou přece hosté a vědí dobře, že minimální mzda je 8,5 euro. Budou se divit, že tam, kde nic není, se také nedá nic ukrást. Že byli obelháni tak jako my v roce 1989, a stát, který sliboval, že se o ně postará, nechali (ne)odpovědní politici vykrást. Stát, který nic nemá, se na ně vykašle. K čemu je vláda, král nebo císař tomu státu, který je chudý, nebo zkrachuje?

Pozornost médií se věnuje novým tématům, které tvoří dnešní politikum: zda a jak zakázat burky nebo nikáb v Evropě a zda dovolit ženám koupat se v burkinách v moři, jako je tomu ve Francii. To by také měli zakázat používání neoprénů v moři. Hlavní téma zpráv posledních dnů, aby bylo o čem mluvit a nemusela se pozornost upínat tam, kam by bylo třeba.

 

Podívejme se, čeho se údajně obává Jacob Rothschild


Graf ukazuje, jak rostl majetek Rotschildovy investiční skupiny v posledních 18 letech. I po pádu Lehman Brothers a krizi roku 2008 rostly zisky Rotschildovy skupiny až do nebes.
Od roku 1988 dosáhl nárůstu 2000 %. Je vidět, jak dobré zhodnocení přinesla investice do financování a podpory výuky neoliberální doktríny a Washingtonského konsensu, oné „bílé nemoci“, kterou trpí většina absolventů vysokých škol ekonomického a právního zaměření, označovaných mainstreamovými médii za experty. Lord Rothschild vysvětluje, jakou strategii a změny v investičním portfoliu provedl v poslední době jeho RIT, protože v dobách, jako je tato, cituji, „je nejvyšším cílem zachránit majetek“.
 

Běda těm, kterým lze ještě něco vzít


V Řecku už finanční terorismus směřuje k přípravám na vyvlastňování dle scénáře Boston Group Consulting a MMF. O tom jsme psali již dříve, viz tento souhrnný článek Rok 2013 aneb Světová bankovní politika a ožebračení obyvatel. Nejpozději do roku 2017 chce mít řecká vláda přesný přehled o stavu majetku daňových poplatníků. Víc jak 8 milionu obyvatel musí předložit finančním úřadům přesný přehled o stavu majetku, hlásí řecké noviny To Vima. Od nemovitostí, přes měsíční příjmy, příjmy z pronájmu, auta, šperky, nábytek, umělecké předměty, zbraně i hotovost až do posledního eura. A také všechny půjčky a úvěry. Zerohedge si všímá tohoto vývoje a poukazuje na to, že taková podrobná evidence může sloužit pouze k jednomu cíli: zavedení mimořádných odvodů z majetku a uvádí také oněch 30 %. Připomeňme, že MMF navrhlo ještě v roce 2013 pouze 10 %.

Má-li obavy Jacob Rothschild, tak jaké obavy máme teprve my, obyčejné mámy a babičky! Proto také obětujeme svůj vzácný čas a v sobotu 10. září 2016 jsme zorganizovaly v Praze první konferenci na téma peněz. Klikněte si na Pozvánka: České ženy na obranu české koruny. A doufáme, že to nebude poslední akce tohoto druhu.

Bez znalostí a vytvoření vlastní lobby, které by sledovalo kriticky legislativní činnost v oblasti finančního systému, politiku bank a její dopady do plně kolonizované ekonomiky ČR, nemáme šanci se kdy znovu hospodářsky postavit na vlastní nohy. Nevím, zda vás těší a uklidňuje, že letos budeme mít konečně české brambory, a to v množství 2,6 kilogramu na obyvatele. Mne to tedy netěší a podle toho se také zařizuji. Tak daleko jsme to ekonomicky neoliberálně za 26 let svobody dopracovali.

Proto ještě znovu zvu všechny čtenáře alternativních médií touto cestou k účasti, abychom hledali společně východiska a vyvíjeli tlak nikoliv jako dobře placení lobbisté na politiky, nýbrž jako vlastenky a vlastenci, kterým není osud naší země lhostejný. Program a pozvánka jsou v citovaném článku a na tomto plakátu.
Nedělejme si iluze, že máme zdravý bankovní sektor. To je pohádka pro diváky České televize. Bouře, která stojí před vyspělými západními ekonomikami a o které již mluví dokonce i lord Rothschild, se nám nevyhne a smete nás spolu s ním.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 500 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

 
Související články:

Odlehčující dodatek k článku (NR):

Ta podoba: Lord Jacob Rothschild a nejzápornější postavička ze seriálu Simpson's - Charles Montgomery Burns (zdroj)

21 komentářů :

 1. jen klid, ještě je stále co rozkrádat, ruské, syrské a iránské zdroje takže další válka za demokracii a potom všichni makat a sloužit za pár šekelů urozeným lordům rotšíldům a rokefelerům a šorošům a kelnerům a bakalům a a a

  OdpovědětVymazat
 2. Asi by to chtělo českého Honzu,ten má zkušenosti s žábou na prameni...

  OdpovědětVymazat
 3. Žádný strom neroste do nebe. Je klidně možné, že když se jejich nasycenost, honba za ovládáním národů a majetkem přestoupí jistou mez, tak dojde k destrukci jejich systému.

  OdpovědětVymazat
 4. Dokonce i The National Interest píše tak aby zmírnil dopad své země a informačně připravil lidi na přistání.

  http://nationalinterest.org/blog/the-skeptics/american-power-age-disorder-17426

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tož aby ten plátek Janda Pornoherec zavedl jako proruskou propagandu do svých seznamů.

   Vymazat
 5. Skvělý text, díky za něj. A je o to pikantnější, když si přečteme ty dnešní žvásty "ekonoma" Kohouta na PL, kde samozřejmě šermuje neomarxismem. To je klasická ukázka buďto velké lži, anebo idiocie!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Asi jste nečetl toho Kohouta na PL dost pozorně,on se tam rozhodně nevyjadřuje k ekonomice,nebo finančnictví,ale k idio politice Merklice a její invazi oPičáků a to není vůbec v rozporu s tímto článkem paní Květy P.L.
   Jedno z toho všehoje jistý,tyhle Burnse a jejich helfry je nejvyšší čas vyřezat,než zničí planetu a lidstvo s ní....

   Vymazat
 6. Díky paní Lauterbachové za článek !
  konference se velmi ráda zúčastním a jenom doufám,že se mi podaří být v tuto dobu doma.
  ( v Praze)
  jituš

  OdpovědětVymazat
 7. To je ale kluk šikovnej a pracovitej, ten Rotschild.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Všiměte si,že období,za které se ta kurva nenažraná napakoval a více než 20x zbohatl,se kryje s rozpadem "Východu" a zavládnutím liberálního chaosu,řízeného židy jak v Rusku,tak i jeho okolí,takže je patrné,odkud ten majetek pochází a kdo mu jej i od nás pomáhal krást !!!

   Vymazat
  2. On něco ukradl?

   Vymazat
  3. No, pokud by otázka stála takhle, tak samozřejmě Rothschild nikdy nikomu nic neukradl a Hitler nikdy nikoho neoběsil. Někteří lidé se s tím spokojí.

   Vymazat
  4. Na každou svini se vaří voda.
   Nechtěl bych být v jeho kůži v okamžiku až půjde na onen svět.

   Vymazat
  5. 15:07 Ty ale musíš bejt blbej...

   Vymazat
  6. Pro toho infantilního blbečka z 15:07 je tady kousíček k nahlédnutí:

   http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/8605-rothschild-plan-ekonomika-afrika-krach-odhaleny

   Vymazat
 8. Jen dost zásadní upřesnění. V Německu nejsou úřady práce nebo nějaké zaopatřovny jako u nás. Jsou tam zprostředkovatelny práce a ta práce za jedno Euro tam funguje již nejméně 10 let. Jde většinou o práci v rámci příspěvku v nezaměstnanosti. NIKDO si nedovolí nepřijít do práce,protože v případě neochoty končí sociální dávky. A tady to vláda pořád nemůže pochopit. Stačí převzít německý systém.Proč i autorka nepíše pravdu ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V čem nepíše pravdu? Píše totéž co vy, jen ve vztahu k nenaplněnému očekávání imigrantů, kteří čekají pečené holuby přímo do ..huby? Jakkoliv si myslím, že pro určitou skupinu obyvatel, které se "politicky korektně" říká nepřizpůsobiví, to je správný postup, tak paušálně to zase neplatí.
   Příspěvek paní Lauerbachové je ale primárně o centrálních bankách, a jejich vlivu na bídu vlastního obyvatelstva. Například naše ČNB se úporně drží své zmatené idee o dosažení minimálně 2% inflace. Což fakticky znamená růst cen a nerůst( ještě lépe pokles) platů. Ničení hodnoty úspor obyvatel. Utrácí na to miliardy korun, nákupem dolaru či eura, keré, až bude zle, prodá se značnou ztrátou. To je, mimochodem, náš "dobrovolný" příspěvek na udržení existence dolaru, jako hlavní zúčtovací měny( a nepřímo umořování amerického katastrofálního deficitu). Obávám se, že prezident Zeman nedocenil vliv ECB a FEDu na náš systém, a ani nový guvernér Rusnok nemá šanci, nebo odvahu?, s tím něco udělat. Je li to, skrytě, motivováno oddálením vstupu do eurozóny, a přijetí eura, pak i tak je to příliš vysoká cena.
   Pokud nedojdeme ke konsenzu, že "růst" je sprosté slovo, a že produktivita práce v dnešním pojetí je podvod a zločin, pak nelze nic změnit. Cílem je trvale udržitelný důstojný život. Nikoliv filozofie urvi co můžeš, a na morálku a ostatní se vykašli! J.B.

   Vymazat
 9. 15:07: Nemáte náhodou vysokou školu - myslím absolvovanou nejspíše po roce 2000? A možná ještě ekonomickou? Máte? V tomto případě chápu Váš diskusní přispěvek.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To bude nějaký ten vzorný student politologie z Peheho Jew Yorské jůnivesit in Prág,to se hned pozná odborník i jeho alma máter...

   Vymazat
 10. Nyní již nejde nic zvrátit. Žiďáci již všechno vlastní.Jediné co můžeme udělat je se co nejlépe osvobodit od závislosti na službách a zbavit se dluhů.A připravit se na důsledky nedůvěry v bankovní systém. Dosáhnout co největší nezávislosti na státu.

  OdpovědětVymazat