Reklama

.

.

středa 17. srpna 2016

John F. Kennedy řekl: 'Ti, kteří se staví do cesty mírové revoluci, nakonec nevyhnutelně způsobí revoluci násilnou'. Ano,systém je zmanipulovaný...

Patrick J.Buchanan
17. 8. 2016   Zvědavec
'Obávám se, že tyto volby budou zmanipulovány,' sdělil Donald Trump voličům v Ohiu a redaktorovi Seanu Hannitymu na Fox News. A to odstartovalo lavinu podrážděných reakcí.
Nebezpečné', 'zhoubné', zaznělo z médií.
'Trump ohrožuje legitimitu volebních výsledků 2016'.

No, pokud tohle je přesně to, o co se Trump snaží, tak se nejedná o nic malého. Vzpomeňme si jen, co jsme si od roku 2016 slibovali, a co nám nyní, zdá se, přináší.

Tento nejdelší volební cyklus si po právu vydobyl přízvisko the 'Year of the Outsider' (rok outsidera). Byl to rok, který znamenal mohutný vzestup ekonomického populismu a patriotismu, rok kdy 74letý socialistický senátor (Bernie Sanders) obrátil primárky vzhůru nohama, promlouvaje k davům, které svou velikostí výrazně předčily ty, ke kterým promlouvala Hillary Clinton.

Byl to rok, kdy ne-politik, Donald Trump, s přehledem prosvištěl skrze primárky Republikánů, při historicky nejvyšší volební účasti, maje za nejbližšího rivala ve své vlastní straně, nekonformního samorosta, senátora Teda Cruze.

Více jak tucet rivalů z řad Republikánů, vnímaných jako nejsilnější výběr kandidátů od roku 1980, si mohl balit kufry. Byl to rok, kdy Američané povstali a mírumilovně svrhli establishment americké Bastily.

Ale pokud to skončí návratem rodu Clintonů a schválením té samé, staré, vládní politiky, nebude to svědčit o tom, že na americké demokracii je něco podvodného? Že v tomhle státě je něco prohnilého?

Pokud nás rok 2016 něčemu naučil, tak je to poznání, že když se hegemonie establishmentu cítí ohrožena, tak začne zuřivě držet pospolu - v zájmu udržení vlastních výhod, privilegií a moci.

Všechny komponenty tohoto establishmentu - korporátní, kulturní, politické, mediální - dnes dávají americkým středním vrstvám toto ultimátum:

Trump je nepřijatelný.

Republikánští lídři dnes dostávají instrukce, aby se zbavili Trumpa, nebo na ně nebude nahlíženo jako na morálně zdatné partnery pro vládnutí.

Jen to odhaluje pravou podstatu republikánských elit, když se někteří z nich snaží najít způsob jak těmto instrukcím vyhovět, i když by to v podstatě znamenalo zneplatnění a anulování demokratických procesů, které Trumpa vyprodukovaly.

Ale co si to vlastně tento zavrženíhodný establishment o sobě vůbec myslí, že někomu něco přikazuje?

Nemělo by to být spíše obráceně? Aby to byly americké střední vrstvy, kdo si bude klást požadavky?

Konkrétně, voliči Republikánů by měli své zdiskreditované a nedůvěryhodné vrstvě papalášů sdělit: Pokud se Vás nemůžeme zbavit u volebních uren, řekněte nám, jak jinak nenásilně a demokraticky by to šlo?

Vy se chcete zbavit Trumpa? A jak se my zbavíme vás?

Češi měli své 'pražské jaro'. Tunisané a Egypťané měli své 'arabské jaro'. Kdy my budeme mít naše jaro americké?

Britové měli svůj 'Brexit', čímž vyhlásili nezávislost na arogantním, bruselském superstátu. Jak se my můžeme osvobodit od washingtonského superstátu který je mocnější a odolnější vůči demokratickým změnám?

Naše CIA, nevládní organizace a Národní nadace pro demokracii horují za 'změnu režimu' ve vzdálených zemích, jejichž vůdcové nám jsou proti srsti.

Ale jak zrealizujeme 'změnu režimu' tady, v naší zemi?

Úspěch Donalda Trumpa, navzdory téměř všudypřítomné nevraživosti médií, včetně i většiny konzervativních, je z velké části díky pozitivní odezvě veřejnosti na problémy na které upozorňoval.

Požadoval navrácení nelegálních imigrantů do jejich domovů, zabezpečení amerických hranic a vystoupil proti amnestii. Požadoval 'America First' zahraniční politiku, abychom nechodili do nesmyslných válek, které nás jen ruinují a stojí hodně krve.

Požadoval hospodářskou strategii, kde nadšení lidí pro americkost vystřídá globalismus nadnárodních elit s jejich washingtonskými lobbisty a nosiči vody v Kongresu.

Odsoudil NAFTA dohodu, obchodní dohody a obchodní deficity s Čínou a požadoval nepřijetí smlouvy o Transpacifickém partnerství (TPP).

Ke konci kampaně vyhrál debatu o obchodu, zatímco Hillary Clintonová schvalovala TPP a začala měnit svůj postoj vůči dohodě NAFTA, kterou zprvu podporovala.

Ale pokud bude TPP obnovena, iniciativou oligarchů z Wall Street, Obchodního kulatého stolu a Americké obchodní komory, za podpory naverbovaných redaktorských pisálků do novin, které žijí z příjmů z reklam, jaký vůbec smysl mají ještě volby?

A pokud, jak naznačují volební preference, dostaneme Clintonovou a s ní TPP, amnestii a nekonečnou migraci lidí ze Třetího světa, kteří z daňového systému spotřebují více, než do něj sami přispívají a kteří brzy rozklíží republikánskou koalici, potom se ptám, o čem ten rok 2016 vůbec byl?

Bylo by tohle skutečně tím, pro co většina Američanů volila v tomto nejúchvatnějším prezidentském klání ze všech?

John F. Kennedy řekl: 'Ti, kteří se staví do cesty mírové revoluci, nakonec nevyhnutelně způsobí revoluci násilnou'.

Šedesátá a začátek sedmdesátých let byly v Americe dobou sociální revoluce. V té době prezident Nixon zrušením branné povinnosti a ukončením války ve Vietnamu zahájil něco, co jeden fejetonista nazval 'cooling of America' (zklidněním Ameriky).

Ale pokud se Hillary Clintonová dostane k moci a nadále povede Ameriku v nastaveném kurzu, který většina Američanů v primárkách odmítla, budeme svědky opravdové katastrofy. A noví odpůrci v ulicích nebudou z řad super-privilegovaných dětí z kampusů Ivy League

21 komentářů :

 1. Západ degraduje to je zřejmé, když měl oponenta tak to chvíli šlo. Jenže západ zkrachoval a tak na jeho záchranu byl odevzdán druhý oponent, ale ani to nestačí. Někdo s námi hraje pěkně ošklivé hry, teď je například dobře vidět, že elity nám sem klidně zavedou středověk ve formě práva šária.

  Jak říkám západ je na dně, ale i zde v bývalém socialistickém bloku, kde ještě občan každý vidí jaká je absurdita právo šária, tak ani zde není toto právo není postaveno mimo zákon (jestliže má právo alternativu již to není právo a jsme neprávním státem - o německu to již prohlásili někteří jejich právníci) a navíc mladá generace je už programována zcela degradujícím směrem. Právo v současné době je jenom předstírané, až to lidé pochopí vezmou ho do svých rukou a nebo to nepochopí a život již nebude krásný, bude to horror.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. pro 15.33 píšete dobře, je to přesně tak,Satan vtělený do politicko-korporátních zaprodanců začíná kvílet bolestí strádání.Je třeba vytrvat v odporu a ještě zasílit tlak na prodejné sviňáky u koryt,hlavně by jsme měli mít na paměti budoucnost nás i našich dětí a vnoučat a začít velmi radikalně potlačovat to,co nám tu denně podsouvají.Příjde čas a všechny vlastizrádce budeme věšet na lampy.Jinak jsme jako svobodný národ ztracení.

   Vymazat
 2. Vse, co se u nas deje na me silne pusobi. Vim urcite, ze to bude mit dopad i na Evropu, ale jsem zablokovan a mazan, kdyz o tom napisi. Hodne veci lide v Cesku nevi !
  Jsou nasilne drzeni v neinformovanosti. Ta nevedomost se bude se platit pozdej.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jestli je to pravda tak je to smutné. Autora příspěvku Honolulu jsem fakt poslední dobou neviděl. Jeho příspěvky měli vtip a byli užitečné tím, že naznačovali jak to vidí obyčejní lidé za mořem. (nepomohlo by, mít nějaký registrovaný profil, pro tak činorodého autora by se hodil - občas jsem měl pocit, že se za něj někdo vydává)

   Vymazat
  2. 9:59..vydával, ale dost okatě :: ) asi tak..
   A co ten hore v 16:30 ?
   ..je to on, není to on...
   Postřelím HO
   ZDA se ozwe

   Vstávej Nicku ! !
   ...už máš skoro 1/2 noc??
   UFOun

   Vymazat
 3. Trump byl nejdříve v rámci kampaně téměř identifikován s Putinem. Nyní je vyvolána válečnická hysterie, která vyžaduje semknutí kolem - hádejte koho?
  Putin a Ukrajina se stávají kolbištěm prezidentského klání v USA. Neboť Hitlary se musí dostat k moci stůj co stůj, a fairově to nepůjde.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tentokrát to možná neprojde. Když se moc tlačí na pilu no nevím, aby vše neposralo... Tak dlouho se chodí s džbánem pro vodu...

   Vymazat
 4. Marná sláva, navzdory mainstreamovým médiím a jejich tlačení Killary jsme stále součástí ruského světa.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nevím, ale raději ruský svět než chazraiský.

   Vymazat
 5. Na větu "volby budou nejspíš zmanipulovány" reagovat větou "ty ohrožuješ legitimitu voleb" je dokonalou ukázkou psychopatie. Vždy, když vyslovíte podezření, že se psychopat dopustil jistého činu, začne psychopat z onoho činu hystericky obviňovat vás. Dostatek příkladů najdete u představitelů USA (jsouce sami teroristi, viní z terorismu své oběti; připravujíce agresi proti Rusku, viní Rusko z agrese), analogicky u úředníků EU, u vlád evropských zemí a speciálně u české vlády a českých natistických politiků.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Každá byrokratická struktura, která se odpojila od služby společnosti a začala žít svým životem se braní proti rozpuštění (mnohokrát historicky potvrzeno) tak, že způsobí velký zločin a obviní z toho svého oponenta.

   Vymazat
 6. Tak mě napadlo, že poté, co se ukázalo, že Clintonová je duševně nemocná, by ji mohli ze zdravotních důvodů odvolat z kandidatury na prezidentku a vystrčit do čela Bernie Sanderse. Ten by mohl získat nad Trumpem po té dehonestační kampani převahu voličů.
  Uvidíme, řekli slepí...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No on tam málo Kdy v čele
   Neseděl Nemagór...co se svět světem stál..
   N.

   Vymazat
  2. ...uslyšíme řekl hluchý , šli a koupili si lístky do kina.

   Vymazat
  3. Na 3D ! ! !

   Vymazat
  4. Nana..ná ttři ddDé...oni byli kokoktawí !

   Vymazat
 7. Je treba si hlavne uvedomit tu nejdulezitejsi vec a to je zneuzivani us mozecku .Ti odkejvaji vse ,vzdyt kdo zna trochu historie USA vi ze prohibici nastolily svickove baby z kostela jez vlastne ani nemeli volebni hlasy . A tak je to se vsim ,to neni narod to je smisenia ruznych seslosti z celeho sveta . Zacalo to negrama kteri nic nedelaji jen vrazdi (jejich IQ je 90 coz jest same co proudi do Evropy z Afriky . Vzdyt to jsou opice zijici jako zvirata to same z Indie, opice z ostrovu a vubec vse co se hodi panum na to aby meli levne otroky. Tem co umeji pocitat do deseti ,to je middle class nacpou do hlavy "american dream" -dum-house- -cili kurnik za 3/4 milionu $( ve skutecnosti 1.5 m$) ktery budou platit jeste vnoucata ,ale oni jim ho casem seberou stejne ,banky ,ktere vlastni vse do posledniho dne splatek ridi absolutne vse v cele spolecnosti ,absolutne vse . Ti ostatni jsou jen vykonavatele a verim ze i ten Trump podlehne kdyby se i nahodou mu podarilo ziskat ten slavny urad. Ja ho osobne obdivuji ,bud zesilel a nebo je to novy Janosik (vzdyt ma vse ,absolutne vse). A to co representuje dnes Ameriku jako Shapiro jez beha s nahatymi perverty po Vaclavaku to je ten cely problem ,zkouseji kam az mohou jit . Je to nejzajimavejsi doba v historii teto zeme kde kazdy penny je podlozen potoky krve.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to je teda dobrý výron.

   Vymazat
  2. Co se americké černošském populace týče , tak nesouhlasí. Černošské elity přebírají v Americe moc a věřte, že nezapomenou na dobu otrokářů, nezapomenou na dobu " jen pro bílé" . Pokud se Amerika nezmění a doufejme , že není pozdě, pak budou v Americe vládnout černoši a na plantážích budou makat "bílí". Nejsem rasista a nechci tím říct, že by to bylo špatně.

   Vymazat
  3. Pouze pouziti ,stejne jako usatej .Ten kdo taha nitky jsou prachy Soroz Kochs a podobni bilionari tedy zase -zide

   Vymazat