Reklama

čtvrtek 4. srpna 2016

Kacerování eurokomisaře Günthera Oettingera, „výhodnost“ členství ČR v EU, skrblictví českých pánů r. 1620 a kat Mydlář

Jiří Babača
4. 8. 2016
Jak informovaly Parlamení listy zde, eurokomisař pro digitální ekonomiku a společnost Günther Oettinger měl v rozhovoru pro německé rádio FFN slovně napadnout prezidenta ČR Miloše Zemana a kacerovat jej za jeho názory na řešení migrační krize. Podle výroku Günthera Oettingera, „ten, kdo jako Zeman, takovým způsobem haní evropské zákonodárství, oslabuje Evropu jako celek“. Güntheru Oettingerovi se nemělo líbit prohlášení, že náš prezident nesouhlasí s jakýmkoliv přijímáním migrantů. 


Vytvářeli bychom podhoubí pro barbarství na území ČR. Oettinger v současné době, kdy příchozí migranti začínají páchat kromě násilné kriminality již i teroristické útoky, místo aby měl pochopení pro hlavu státu ČR a uznání, že kritici německé zvací politiky měli pravdu, tak na ně útočí a vynucuje si na ČR přijímání migrantů, které loni na začátku léta pozvala do Německa jejich kancléřka Angela Merkelová.

Eurokomisař Oettinger argumentuje tvrzením, že „uprchlické kvóty byly přijaty většinou a staly se tak evropským právem“. „Taktně“ však zamlčuje, že k jejich přijetí se uchýlila bruselská věrchuška podvodu, kdy místo projednání na Evropské radě, kam tato agenda patří, kde zasedají premiéři vlád a kde mají jednotlivé země právo veta, byl tento bod účelově předložen Radě ministrů, kde právo veta členské země nemají. Ať si myslíme o našem prezidentu Miloši Zemanovi cokoli, máme dílčí výhrady, nedá se mu upřít fakt, že ve věci migrační krize je konzistentní a že před muslimským fundamentalismem varoval již v době, kdy to mnohým přišlo spíše úsměvné stahování kalhot před brodem, který je hóóóódně daleko. Čas mu i dalším kritikům migrační krize dal za pravdu. Čas dal za pravdu dokonce i entomologům, po jejichž boku MZ vystupoval na tribuně 17. listopadu 2015 a za jejichž přítomnost byl MZ napadán a ostrakizován tzv. Pražskou kavárnou.

Osobně jsem přesvědčen o tom, že Evropskou unii naopak oslabují nejvíce ti, kteří migranty do EU zvou. Tedy i lidé jako eurokomisař Oettinger, kteří se snaží silou zlomit menší, ekonomicky chudší země než je Německo a kteří se k nim (k nám) nechovají s respektem, ale naopak jako ke své kolonii a snaží se nám vnutit věci, které jdou jednoznačně proti občanům ČR. Proto bych si dovolil panu eurokomisaři Güntheru Oettingerovi doporučit, aby si nejprve zametl před svým prahem a svou kritiku nasměroval do vlastních řad.

Oettingerové tak nastolují téma smysluplnosti členství České republiky v EU! Je nepochybné, že představitelé evropského žaláře národů zvaný EU by měli tendence dát nám případný odchod z unie patřičně „vyžrat“. Jistě by se nejednalo o žádnou romantickou selánku, ale jak už to v životě bývá, vždycky je něco za něco. Günther Oettinger nám však nechtíc připomíná, abychom se vážně zamysleli nad tím, jaké výhody nám ze členství v EU plynou a zda nám stojí za hrozby a rizika, která nám členství v EU přináší. Měli bychom se nad těmito klíčovými otázkami včas zamyslet, dokud není pozdě a dokud se s tím dá ještě něco dělat. 

Zkušeností s předchozími totalitami máme dost. A to jak s německou totalitou protektorátu Böhmen und Mähren, tak i s komunistickou. S tím rozdílem, že zatímco komunistická totalita se evolučně vyvíjela od krvavé (padesátá léta) k softtotalitě konce osmdesátých let, tak ta předchozí německá šla přesně opačným směrem. Podobně jako dnes ta Bruselsko-berlínská euro-unijní diktatura, která postupně přechází od pověstného cukru k dlouhému biči. Vezměme proto rozum do hrsti a zvažme všechna pro a proti, dokud je ještě čas. Až nás budou přidělení migranti anebo jejich potomci multikulturně obohacovat kriminalitou, násilím a terorem, bude již pozdě bycha honiti. Mohlo by se totiž stát, že snaha bagatelizovat rizika plynoucí z našeho členství v EU z důvodů obav ekonomických dopadů případného vystoupení z EU by se nám mohla hrubě nevyplatit. Skrblictví českých pánů před bitvou na Bílé hoře r. 1620 později popravených na Staroměstském náměstí katem Mydlářem budiž nám výstrahou.

PS: „Lépe jest částku jmění svého ztratiti a opykati s poctivostí,
nežli potomně s velikou hanbou a posměchem přijíti o všechno...“
(Albrecht Jan Smiřický ze Smiřic zde)

29 komentářů :

 1. doktor dle fotky mu chybí čepice se svastikou.....

  OdpovědětSmazat
 2. Stále snad teoreticky platí, že volený politik stojí výše, než úředník. Proto by měl Sobotka u EU protestovat proti překračování kompetencí, úředníkem Güntherem Oettingerem a požadovat jeho omluvu. Nebo už je ten Sobotka jejich a ne náš? P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pan Oettinger byl neuspesny politik v Nemecku a asi by nebyl zvolen,tak se mohl schovat za nevolenou funkci v EU,kam ho poslala Merkel. Proto je velmi usluzny. Pan president Zeman by jej skutecne mel poslat,kam patri a vyzadovat omluvu.

   Smazat
 3. Ten pán na obrázku vypadá jako bratr paní Albrightová a i názory má stejné a opírá se do Židů. Nevíte, co je to zač?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je Jára Cimrman, blbe.

   Smazat
  2. 0:10 Ten pán je možná antisemita. Těšíš se na imigranty a na to jak nás obohatí?

   Smazat
 4. Já tedy nevím o tom že by nám nějaké výhody ze členství v EU plynuly. S těmi výhodami je to jako s Lochneskou příšerou - kdekdo o ní mluví a tvrdí, že ji i viděl... ale její existenci nikdo nikdy nedokázal...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 026
   1/ máš děti ? Tak je pošli skoro zadarmo do světa v rámci studentských programů Erasmus..
   2/ jezdíš na kole? podívej se v okolí jestli nevyrostly nějaké stezky pro cyklisty .. naprostá většina je financovaná z grantů..
   3/ chodíš někam do práce ? Pokud nejsi nějaký místní holič nebo místní pekař, tak určitě Tvoje firma má co do činění se zakázkami v EU, mnohé firmy posílají své pracovníky na realizaci staveb a jiných do dalších zemí EU = i to je díky pravidlům v EU umožněné.
   atd .. jistě, křivé banány atd jsou nesmysly, ale proti plusům, které jsem namátkově vybral se to snad nedá srovnat.

   Smazat
  2. pro 0.27
   Sám sis naběhl na vidle!
   Dáváš příklad cykloztezky. Ty se budují z obecních, krajských rozpočtů a proto je méně peněz na opravy vodovodů, kanalizací, silnic!!! Že ti z toho EU část vrátí(!!!) ale NEDÁ, to doufám víš! Také jistě víš, že si na to sami přispíváme ODVODEM "do kasy" EU! Co ale asi nevíš, že VŽDY JE NĚCO ZA NĚCO!!! Třeba u těch cyklostezek, EU si dá takové požadavky, které tu "cyklostezku" prodraží třeba o 30-60%!!!
   Milej zlatej, ty vidíš jenom příjem peněz odněkud a myslíš si, že nebýt jich, tak jsme ještě někde ve středověku. Kolika svobody jsme se za ty jidášské peníze zřekli, to si ani ve skrytu duše nepřipustíš, protože o tom NIC nevíš!

   Smazat
  3. 111 jsi na omylu. EU nám dala čistých peněz za posledních deset let okolo 450 miliard korun v rámci programu vyrovnávání životní úrovně jednotlivých členů EU.
   Dodnes jsme čistými příjemci peněz, jedná se o destítky miliard korun ročně. Ty peníze vracet nebudeme - ale předpokládá se, že zvýšením životní a hospodářské úrovně se staneme na druhé straně i bohatšími klienty západních společností a budeme postupně nakupovat i dražší auta a zboží.
   Cyklostezku jsem použil jako jeden z mnoha příkladů, naprostá většina (podle eurostatu) je vybudovaná v ČR díky grantům z EU !! Ověř si to.
   Ale jenom např. u nás v malé obci je opravený kostel, máme naprosto nové náměstí a pravidelně nám značí cesty pro běžkaře. Vše jde z grantů EU - vím to, jsem v zastupitelstvu.
   Pracuji v průmyslovém podniku, který vyváží 85% své produkce do EU = a k poslední modernizaci došlo právě v době našeho vstupu do EU.
   Nevýhody EU jsou v byrokracii a některých nesmyslech (jako např. ty žárovky atd.) = ale soudný člověk musí uznat, že plusy naprosto převažují.

   Smazat
  4. Proč by se měly kostely opravovat z peněz EU? A proč byste měl o soudnosti člověka rozhodovat vy?

   Smazat
  5. 1157:
   1/ kostely, silnice, mosty, náměstí, značení pro běžkaře, nová hala pro plavce (v našem okrese) byla postavena díky grantům z EU, protože prostě náš stát na to asi nemá. Kdyby na to měl, tak již dávno před vstupem do EU by to přece postavili , ne ?
   2/ soudný člověk se musí poznat sám, pouze v extrémních případech naprostého ignoranta skutečnosti to poznají ostatní z okolí. pokud náš občan nevidí svět okolo sebe a nechce vidět výhody členství v EU, tak to není soudný člověk. Již mnou vyjmenované drobné výhody nikdo nenapadl a nevyvrátil, kritika jde od Vás v obecné rovině, jakoby nebylo už co jiného říct.

   Smazat
  6. 12:05
   Otázka zněla: Proč by se měly kostely opravovat z peněz EU? A druhá byla: Proč byste měl o soudnosti člověka rozhodovat vy? Neodpověděl jste ani na jednu.

   Smazat
  7. 1211: odpověděl, cituji:
   1/ .... byla postavena díky grantům z EU, protože prostě náš stát na to asi nemá. Kdyby na to měl, tak již dávno před vstupem do EU by to přece postavili ...

   2/ soudný člověk se musí poznat sám, pouze v extrémních případech naprostého ignoranta skutečnosti to poznají ostatní z okolí

   Smazat
  8. Neodpověděl. Na otázku proč? odpovídáme protože. Zkuste si doplnit slovo protože před vaši "odpověď".
   Pokud jsou peníze EU používány na opravy kostelů, nedivím se, že jsme, jak uvádíte, čistí příjemci. Kostel má jistě svého majitele, proč se tedy musí na jeho opravu brát peníze z Bruselu?
   A kde se ve vás bere ta jistota, že jste schopen objektivně posoudit, zda je někdo soudný. Soudný člověk si je vědom toho, že nemusí vůbec nic, ani to, co vy považujete za poznávací znamení soudného člověka.

   Smazat
  9. 11:36 - žvásty idiotskýho poskoka a lokaje MŽ - parazita! Každý rok od nás odchází v podobě různých divident a nezaplacených daní 300 miliard Kč!! Jen maximálně 80 se jich vrátí zpět formou dotací!! Jsme v postavení polokolonie a montovny kde inženýři berou méně než v Británii uklízečky! Krom toho ty dotace směřují pouze do toho co je potřebné pro naše koloniální pány a co slouží naší debilizaci, jako je ten zmíněný Erasmus a podobný antivlastenecký židoviny! - http://pravyprostor.cz/dostavame-100-miliard-rocne-tak-drzte-hubu/

   Smazat
  10. 1531
   1/ a kdo Ti brání založit firmu a zaměstnat inženýry za 4.000 eur ? A kdo Ti brání si založit firmu v Německu a být tak dobrý a vyvádět z Německa třeba 200 milionů eur v dividenách zpět k nám do rodného Česka ?
   2/ a navíc, dividendy nevyvádí jenom firmy z EU !! u nás je řada foirem i třeba z Ruska, které vyvádí dividendy také ! Nevím sice poměr a kolik, ale dalo by se to vyhledat.

   Takže než něco začneš kritizovat, bylo by dobré si o tom zjistit více informací.

   Smazat
  11. Co je to za prapraptáka...!?
   To je z ÉÚ !! pumpičkář.

   Smazat
  12. 17:47 - MŽ a jeho nejen měnové rejdy a čachry! Až vypadnem z EU a osvobodíme se z jeho osidel zavedením zlatého standardu koruny, pak nebude třeba platit inženýry v bezcenných papírech tištěných na rotačkách vlastněných MŽ! Nejprv je třeba ale se osvobodit od těch pánů přesně popsaných v tomto kratičkém klipu - https://www.youtube.com/watch?v=a-Qi0YqpvuQ

   Smazat
 5. Neni mozne nevidet,ze zase a zase ty sami germani touzi znicit vse kolem sebe...Sotva jim otrnulo uz pospichaji pachat ty nejhorsi zlociny i na svych obcanech...Jak se horlive snazi , tak jako pro Hitlera, Wilhelma Bismarcka a dalsi..Je to nemocnej narod a znicil Evropu a nasledky neseme vsichni a zrejme ponesou pristi generace, ktere budou mit sekani hlav a masakry a teror dennim chlebem..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejen ze Hitler zatahl komunismus mimo ruske hranice, ale ma primou zasluhu a zodpovednost /mimo obeti desitek milionu nevinnych/ spolu s cisarem Wilhelmem na vyvolani obou straslivych valek a tedy take vyvoj / a dalsi hrozby zniceni sveta/ USA do dnesni podoby.

   Smazat
 6. Kancléřka Merkel nemůže přiznat, že zvaním migrantů do Evropy udělala chybu. Pry by to uspíšilo její konec. Proto v televizi slyšíme, že teroristické útoky nemají přímou souvislost s migrační vlnou do Evropy. Dále slyšíme, že útoky nožem nelze brát jako terorismus, ale je to vyšinutí mysli. Záměrně se přehlíží, že všechny útoky spáchali muslimové a cílem útoků bylo vždy zabít co nejvíc bezvěrců, tedy Evropanů. Ale vedení Evropy vyhlašuje, že i přes tyto masové vraždy Evropa musí dál přijímat stovky tisíc muslimů a tyto neintegrovatelné tvory integrovat. Že by eurokomisaři to neviděli, že se nikdy neintegrují? Ale vědí to. Proč to dělají? Protože plní zadání USA protože již USA má bohaté zkušenosti s multikulturalismem, který vyvolává nenávist mezi lidmi jiných kultur, které se nikdy nesžijí. Je to jako když někdo chce přiblížit k sobě magnety různých pólů k sobě. Nikdy to nebude fungovat, nikdy to nepřinese nic dobrého.

  OdpovědětSmazat
 7. Tohle zmetka si někdo musel vymyslet nebo vzešel za zadnice krvavý řeznice kamarádky Lahváče!!!!

  OdpovědětSmazat
 8. AŤ už vnímáme pana Prezidenta tak či onak , je řádně námi občany zvolený. Řada lidí ho volila jen proto, že nechtěli za prezidenta rakouského šlechtice. Tak teď se za něj postavme a nenechme ho hanobit, neboť s ním jsme hanobeni i my. Není větší demokracie , než přímá volba lidu.

  OdpovědětSmazat
 9. Günther Oetting je hajzl a gauner .

  OdpovědětSmazat
 10. Přátelé,
  je třeba se podívat na to, kdo to ten Oettinger je. Vzpomněl jsem si maně na jeho karieru jako ministerského předsedy spolkové země Baden Wúrttemberg, kdy zrovna neexceloval. Wikipedie mi to potvrdila:In a leaked diplomatic cable from the United States Embassy entitled "Lame Duck German Governor Kicked Upstairs as New Energy Commissioner in Brussels," U.S. Deputy Chief of Mission in Germany, Greg Delawie notes: "Chancellor Angela Merkel nominated Baden-Wuerttemberg (BW) Minister President Guenther Oettinger as EU Energy Commissioner primarily to remove an unloved lame duck from an important CDU bastion". Delawie's cable further states: "Oettinger is noted for a lackluster public speaking-style, and some commentators have asserted that Merkel, who has often stood out at EU meetings, wanted to appoint a German Commissioner who would not outshine her!"
  Tato kariera potvrzuje jen, že vyřazení neúspěšní politici jsou odkládáni do vedení EU. To snad stačí. A my bychom se z názorů těchto typů měli posadit na zadek%

  OdpovědětSmazat
 11. jak hodnotit Eettlingerovu kritiku M. Zemana?

  Eettlinger prokázal, že nic neví o azylové politice předv. ČSR, kdy ta přijala po r. 1918 cca 100 000 uprchlíků z býv. Ruska.
  Že nic neví o azylové politice vůči uprchlíkům z Německa, kteří ve velkém počtu utíkali i do ČSR před Hitlerem. Např. spisovatel T. Mann získal v městečku Proseč u Poličky domovské právo; pak musel stejně odejít do USA, když byl zřízen Hitlerem Protektorát B+M.

  Eetlinger ničeho neví. Hanobí nás, Čechy, našeho prezidenta, když kritizuje, že náš stát nemá historické zkušenosti s uprchlíky.

  Sám se pasoval do role debila!
  A takových je v Bruselu zřejmě více!

  I já jej tak hodnotím- je to debil.

  OdpovědětSmazat
 12. Náš tisk, politici a dokonce i v zahraničí rozebírají to, co řekl Zeman!

  NIKDE jsem v našich veřejnoprávních mediích NESLYŠEL A ANI NEČETL kritiku toho co řekl Óbama o KROUCENÍ RUKOU "neposlušným státúm"

  Že by to byla jenom tak bezvýznamná věta, že nikdo necítil potřebu se k ní vyjídřit, natož aby pátral po důvodu, proč toto Óbama řekl!!

  OdpovědětSmazat
 13. Pořád totéž - říšský komisař mluví a chová se jako dokonale typický psychopat. Jen není pravda, že nás bere jako kolonii; psychopati všechno (i všechny lidi!) považují za svůj majetek, se kterým mohou dělat co chtějí, i ho zničit, když z toho budou mít jednorázový prospěch. Naproti tomu klasičtí kolonizátoři vědí, že kolonii nesmějí zničit, neb by se jim to dlouhodobě vymstilo.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.