Reklama

.

.

středa 24. srpna 2016

Kdo je odpovědný za "trollení" v internetových diskusích na Ukrajině aneb kdo "přeškoluje" naivní Ukrajince – kyber-aktivisté zveřenili údaje o příslušnících oddílu ukrajinské armády pro psychologické operace (dokumenty)


Václav Dvořák
24. 8. 2016  zpracováno podle materiálů zveřejněných na portálu Russkaja vesna

Jak uvedl portál Russkaja Vesna (Ruské jaro) skupina ukrajinských kybernetických antifašistů " ze společnosti Chobotnice" (Sprut) zveřejnila obsah mailové schránky náčelníka 74. centra informačních a psychologických operací (Vojenský útvar A1277, Lvov) Ukrajinských ozbrojených sil (UOS) podplukovníka Aleksandra Petroviče Sergienka, jehož mailová adresa je osinter69@gmail.com.Hlavním úkolem 74. centra informačních a psychologických operací UOS je manipulace s myšlením lidí, formování jejich specifických postojů a přesvědčení ve prospěch současných ukrajinských orgánů.

Pozornosti ukrajinské a rusky mluvící veřejnosti byly předloženy některé zajímavé dokumenty, které „Chobotnice“ získala z osobní Sergienkovy schránky. Tyto osobní údaje o vojácích 74. centra, kteří se přímo podílejí na formování ukrajinského veřejného mínění, uveřejnilo Ruské jaro formou skrýnů seznamů a osobními daty pracovníků 74. informačně-psychologické centra UOS a jejich úplný seznam lze nalézt na následujícím odkazu na Ruském Jaru.

Na jiném místě portálu Ruské jaro dnes vyšly materiály z téhož propagandistického centra UOS z kterých vyplývá, že vojenským propagandistům bylo nařízeno zcela zdiskreditovat "Pravý sektor" a další "dobrobaty" (dobrovolnické prapory).

Jde o dokumenty, které jistě budou zajímat ty ryzí ukrajinské "vlastence", odhodlaně skákající na Majdanu.

Na obsahu dokumentů (akčních plánů, dopisy doporučení pro správu kanálů), můžeme konstatovat, že Kyjev loutky začaly ve velkém měřítku "švestka" revolučních prvků odpadu, dříve, aby jim pomohla v trestním převratu a chopit se moci.
Hoši z Pravého sektoru to jen tak nenechají

"Generál Popko a podplukovník Sergienko na pokyn z nejvyšších míst mají "Pravý sektor" vystavit soudu veřejného mínění v nepříznivém světle. Mají použít jakékoliv negativní, kompromitujících a nepravdivé informace k diskreditaci těchto organizací před ukrajinskou společností.

Pro informační zničení "Pravého sektoru" je nutno zapojit státem kontrolovaná média Ukrajiny - zejména televizní kanály "z ICTV" a "Inter", které zaručeně úspěšně budou plnit jim svěřené úkoly."

A tady jsou někteří vojáci z ukrajinské "ideologické fronty":Zdroje ZDEZDE.

6 komentářů :

 1. Prezident Zeman, čtyčicetimunutová řeč na setkání prezidenta s českými velvyslanci a to zas bude rušno na české politické scéně – hovořil tvrdě o uprchlicích, taky o EU, dále o Rusku, Číně, Tibetu, velmi doporučuji! V archivu čt nic a ani nečekám, že tam záznam bude, ale naštěstí to jistí Ovčáčkova OVTV (zřízena právě kvůli tomu, že čt prezidentovy projevy stříhá anebo vůbec nevysílá)
  https://cs-cz.facebook.com/OVTV.cz/#

  OdpovědětVymazat
 2. Poněkud nechápu, proč ukrajinští antifašisté zveřejňují seznam lidí, které mají fašisty diskreditovat a tím proti nim bojovat. Zveřejněním tohoto záměru přece fašistům pomáhají a uvedením bojovníků proti nim je vystavují nebezpečí. Nebo snad je záměrem článku vyprovokovat boj pravoseků s vládními orgány?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Oni jsou přece všichni aktivní členové fašistických struktur. Ať se mezi sebou seperou, aspoň jich ubude.

   Vymazat
 3. To je nějaká "p*čovina" - asi se na fašounky provalí nějaká extra špína a tak si dopředu připravují půdu, aby to to mohli zpochybnit. No, anebo se někdo snaží je rozeštvat mezi sebou. No a nakonec - možná je někdo blbej, a neví komu nebo čemu prospívá. Mír na Ukrajině to ale nebude.

  OdpovědětVymazat
 4. To je divné - tomu nerozumím.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. odpovídá to realitě - vojenská prokuratura opravdu prosadila soudní projednávání zvěrstev jedné z těch "dobrovolnických" jednotek - Tornado.

   Vymazat